PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز با usb

breakfast
26-03-2016, 14:49
سلام
من یه سیستم pc گرفتم با مادربورد z170-a asus
وقتی روی فلش ویندوز میریزم و از روی فلش بوت میکنم بعد از اینکه بوت شد و install now رو زدم این ارور رو میده
a required cd/dvd driver is missing.if you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, Please insert it now.
Note: if windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step.

وقتی هم که ubuntu میریزم رو فلش بعد از بوت شدن صفحه سیاه میشه

مشکل از فلش نیست چون روی سیستم های دیگه تستش کردم. ظاهرا پورت usb از کار میفته (شایدم اشتباه میکنم)

لطفا کمک کنید

sia1
26-03-2016, 15:57
من قبلا یه پست در مورد آموزش نصب ویندوز از طریق هارد دیسک زدم. برو ببین به دردت میخوره. شاید مشکلت حل شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربرای حرفه ای کمتر به انجمنها سر میزنن. این مشکل در همه سایتها دیده میشه. شاید دلیل اقتصاد کشور باشه..!:n34:

breakfast
26-03-2016, 17:43
ممنون sia جان

dvd مادربرد رو گذاشتم تو درایورش و بعد از روی usb بوت کردم و مشکل حل شد!
خودمم نمیدونم چرا! اما مساله ای که هست اینه که میخوام بدونم اگه من اون dvd رو نداشتم باید چیکار میکردم و اصلا دلیل این اتفاق چی بوده
اگه usb من بدون سیستم عامل از کار میفته ( این مساله درمورد usb3 وجود داره اما usb2 نه) پس چطور وقتی اون دی وی دی رو دارم این اتفاق نمیفته در حالی که بوت شدن بازم داره از روی usb اتفاق میفته نه dvd. این dvd فقط یه free dos داره و درایورها!
امیدوارم دوستان حرفه ای جواب بدن

sia1
26-03-2016, 19:28
ممنون sia جان

dvd مادربرد رو گذاشتم تو درایورش و بعد از روی usb بوت کردم و مشکل حل شد!
خودمم نمیدونم چرا! اما مساله ای که هست اینه که میخوام بدونم اگه من اون dvd رو نداشتم باید چیکار میکردم و اصلا دلیل این اتفاق چی بوده
اگه usb من بدون سیستم عامل از کار میفته ( این مساله درمورد usb3 وجود داره اما usb2 نه) پس چطور وقتی اون دی وی دی رو دارم این اتفاق نمیفته در حالی که بوت شدن بازم داره از روی usb اتفاق میفته نه dvd. این dvd فقط یه free dos داره و درایورها!
امیدوارم دوستان حرفه ای جواب بدن

خوب dvd مادر برد تا زمانی که ویندوز نصب نشه هیچ کاری ازش بر نمیاد.
در مورد مساله USB3 هم تا حالا امتحان نکردم که موقع نصب ویندوز مشکل پیدا میکنه یا نه. احتمالا usb3 فقط تو محیط ویندوز خاصیت خودش رو داره و غیر اون به حالت عادی برمیگرده. این اتفاق در USB2 هم اتفاق میافته. من یک ایمیج 4 گیگی رو از طریق داس یعد از 1 ساعت و 10 دقیقه بازم نتونست کپی بزنه ولی همون فایل در همون کامپیوتر در میحط ویندوز تقریبا 10-15 دقیقه کپی شد.

شاید به این خاطره که وقتی شما شروع به نصب میکنی و وارد تنظیمات ست آپ ویندوز میشی، مشخصه USB3 تغییر میکنه و به ماهیت واقعیش تبدیل میشه.
به نظر این مشکل در همه سیستما نبایستی اتفاق بیافته.

البته شما گفتی DVD مادربرد شما فری داس داره. شاید همین مورد اقدام به نصب درایور USB3 در محیط داس کنه.
من همیشه ویندوز 8 به بعد رو با فلش یا هارد نصب کردم. شاید این نوع ویندوزها خودشون USB3 رو به داس میشناسونن.