PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال راحت

immortan-joe
24-03-2016, 22:24
سلام من تازه دارم شروع میکنم به یادگیری امشب یه مولتی متر دیجیتال خریدم گذاشتمش رو حالت دی سی رو اخرین حدش بعد یک کانکتور که مربوط به هارد هست و بدون استفاده تو کیس بود رو انتخاب کردم مشکی رو میزنم به سیم مشکی قرمز رو میزنم به زرد یا قرمز اصلا هیچ عددی نشون نمیده چرا اینجوریه ؟من اشتباه کردم؟

SADEGH 7
25-03-2016, 00:58
سلام من تازه دارم شروع میکنم به یادگیری امشب یه مولتی متر دیجیتال خریدم گذاشتمش رو حالت دی سی رو اخرین حدش بعد یک کانکتور که مربوط به هارد هست و بدون استفاده تو کیس بود رو انتخاب کردم مشکی رو میزنم به سیم مشکی قرمز رو میزنم به زرد یا قرمز اصلا هیچ عددی نشون نمیده چرا اینجوریه ؟من اشتباه کردم؟

سلام
در مورد بخش بولد، توجه داشته باشین سیم قرمز 5 ولت هستش و سیم زرد 9 ولت. اگه آخرین حد مولتی مترتون 1000 باشه، مولتی متر باید عدد 0.005 یا 0.009 رو نشون بده. بهتره مولتی متر رو در حالت dc روی عددی مثل 20 قرار بدین که به این اعداد نزدیکتره.البته حواستون به حرف m باشه که به معنی میلی هستش و توجه داشته باشین که کنار عدد 20، حرف m نباشه.

immortan-joe
25-03-2016, 01:04
متاسفانه فکر کنم مولتی متر اک خریدم خرابه چون رو حالت تست بوق که میذارم پراب مشکی و قرمز رو که بهم اتصال میدم هیچ بوقی نمیزنه عدد هم نشون نمیده فردا میرم عوضش کنم شاید هم اصلا پراب هاش خراب باشه نمیدوم:n28:

Pr0m3en
26-03-2016, 08:10
متاسفانه فکر کنم مولتی متر اک خریدم خرابه چون رو حالت تست بوق که میذارم پراب مشکی و قرمز رو که بهم اتصال میدم هیچ بوقی نمیزنه عدد هم نشون نمیده فردا میرم عوضش کنم شاید هم اصلا پراب هاش خراب باشه نمیدوم:n28:
درود
داداش باطری داره اصلا؟
شاید زیاد مغازه افتاده باطری خالی کرده

immortan-joe
26-03-2016, 14:29
پراب هاش خراب بود 4تومن دادم دوباره یه پراب خوب خریدم الان درست شده ممنون
یه نصیحت جنس اشغال نخرید:n02: