PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شکستی دیگر برای Nvidia

Apachi
20-09-2006, 23:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nvidia پس از ورود بسیار دیر به بازار وصنعت مبایل شکست را تجربه کرد درخواست پایین و فروش پایین به کمپانی های مبایل سازی .
دلیل این شکست مشکلات بالای چیپ Goforce 4000 بود. تا جایی که کمپانی های بزرگی مثل Nokia و موتورولا پس از استفاده این چیپ در یکسری از تولیداتوشون مثل V3X این چیپ را کنارگذاشتند تا و دوباره سراغ چیپ قدیمی تر ATI به نام Imageon رفتند. وگوشی مثل با MOTOKRZR با چیپ قدیمتر Imageon تولید شده .

__________________________________________________ ____________________________

در ادامه این شکست قردادی بین Ati و نوکیا در تولید مبایل های مجهز به شتاب دهند نسل جدید Ati برای کلیه تولیدات جدید این شرکت در انتهای 2006 و سال 2007 ویک پردازند مخصوص برای Ngage جدید هم چینین بخشی در ati برای سری n های جدید تولید نرم افزار های چند زسانه ایی و بازی هاس سه بعدی برای استفاده کامل از این پردازنده ها با همکاری Nokia ایجاد میشه .
استفاده از این پردازنده ها محدود به نوکیا نمیشه و به نقل از ATI به شامل کمپانی های دیگر مبال سازی مثل Motorola
Fujitsu
BenQ-Siemens
Samsung
LG
شما کمپانی های دیگر در تولید مبایل سراغ دارید?
اما هیچ کدام مثل نوکیا انحصاری فقط از پردازنده های Ati استفاده نمی کنند.
بد نیست لیست گوشی های مجهز به Imageon را نگاه کنید

اما باید منتظر پردازنده مبایل جدید Nvidia بود بعید نیست nvida هم بازار را متحول کند.

Ati News ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ati Press ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این از Nokia و Ati.

سایت رسمی Nokia
__________________________________________________ _____________________

mehrdad_ati
21-09-2006, 06:23
سلام آقا آپاچي من اين خبر رو خيلي وقت پيش تو 1 سايتي گذاشته بودم اما مال شما كامل تره اگه اجازه بديد من اين خبر رو دوباره تو چند تا سايت ديگه بزارم

يك ايراد كوچيك هم تو مقالت هست كه كارت nvidia رو نوشتي geforce 4000 درصورتي كه اسمش goforce 4000 هست

باتشكر :rolleye:

مومن خدا
22-09-2006, 11:05
سلام آقا آپاچي من اين خبر رو خيلي وقت پيش تو 1 سايتي گذاشته بودم اما مال شما كامل تره اگه اجازه بديد من اين خبر رو دوباره تو چند تا سايت ديگه بزارم

يك ايراد كوچيك هم تو مقالت هست كه كارت nvidia رو نوشتي geforce 4000 درصورتي كه اسمش goforce 4000 هست

باتشكر :rolleye:
بازم طرفدارا ای تی آی اومدن یه ایراد بگیرنن...ای تی آی همون سعی خودشو بذاره واسه بازی...

mehrdad_ati
22-09-2006, 12:13
البته بله ططرفداران ati ربزبينند ديگه ... ولي كي گفته ati فقط براي بازي من برعكسشو شنيده بودم اما هيچ كدوم از اين حرفها رو باور نكن در ضمن طرفدار nvidia هم هستم چون مجبورم باشم

Apachi
22-09-2006, 16:26
بازم طرفدارا ای تی آی اومدن یه ایراد بگیرنن...ای تی آی همون سعی خودشو بذاره واسه بازی...
براي همينه كه `ATI شبیه سازی پروژه های ناسا رو می کنه ؟

مومن خدا
22-09-2006, 17:04
براي همينه كه `ATI شبیه سازی پروژه های ناسا رو می کنه ؟
بعله براي همينه كه همه موشك هاي اخير ناسا نرفته هوا افتاده پايين...بعدم مگه غير از اينه كه ماكروسافت از انوديا استفاده ميكنه و جيفورس رو انتخاب ميكنه...

XFXForce
22-09-2006, 17:13
مومن خدا مایکروسافت که از ATI استفاده می کنه و با nVIDIA مشکل داره.

مومن خدا
22-09-2006, 17:33
مومن خدا مایکروسافت که از ATI استفاده می کنه و با nVIDIA مشکل داره.
من اينو ميتونم ثابت كنم اتفاقا روي يم پروژه اي تي آي نتونست خواسته مايكرسافت رو برآورده كنه و الان اين شركت با انوديا كار وكنه...

mehrdad_ati
22-09-2006, 17:47
مومن خدا مايكروسافت يكي از حاميان ati هست و در تمام جاها از ati استفاده ميكنه نمونه اش در xbox هست كه از پردازنده xeon ساخت ati استفاده كرد و ساپورت كامل ويندوز از radeon هاي ati اين رو ديگه همه ميدونند كه مايكروسافت هميشه طرفدار و حامي ati بوده

ما مخلصيم

مومن خدا
22-09-2006, 17:53
مومن خدا مايكروسافت يكي از حاميان ati هست و در تمام جاها از ati استفاده ميكنه نمونه اش در xbox هست كه از پردازنده xeon ساخت ati استفاده كرد و ساپورت كامل ويندوز از radeon هاي ati اين رو ديگه همه ميدونند كه مايكروسافت هميشه طرفدار و حامي ati بوده

ما مخلصيم
در مورد ايكس باكس حرف شما تاييد هستش اما مواردي هستش كه ماكروسافت انوديا رو اصلا برداشته واسه خودش مثلا طرح سه ساله آشنايي كارمندان شركت با سطوح گرافيك اين رو چي ميگي داش مهرداد...ما چاكريم.

mehrdad_ati
22-09-2006, 18:45
منبع رو بدی ممنون میشم چون برای یک همچین کاری بعید میدونم از nvidia استفاه بشه ولی در کل microsoft و ati باهم دیگه معروفند حالا شاید 1 مورد هم nvidia با microsoft همکاری داشته

مومن خدا
22-09-2006, 18:55
منبع رو بدی ممنون میشم چون برای یک همچین کاری بعید میدونم از nvidia استفاه بشه ولی در کل microsoft و ati باهم دیگه معروفند حالا شاید 1 مورد هم nvidia با microsoft همکاری داشته
خب مهرداد جان موارد كه زياد هستش يه سر سايت بيل گيتس اينا بزن...در ضمن من نگفتم كه اي تي آي باهاشون همكاري نداره گفتم كه تو يه مسئله اي تي آي رو رد كرده بودن همين...

amin_metal1370
22-09-2006, 19:31

ما مخلصيم
دوست من سلام اميدوارم كه حالت خوب باشه.
عزيز من xbox سیخی چنده .باید به عرض برسونم که پلی استیشن 3 که بزودی وارد بازار می شه از موتور گرافیکی فوق العاده قوی RSX انویدیا استفاده می کنه با مشخصات فنی زیر :
* سرعت 550 MHz
* قابلیت انجام 1.8 TFLOPS (تریلیون عملیات ممیز شناور در ثانیه) در تئوری
* دو کانال خروجی با بیشترین دقت ممکن (1080p)
* خطوط لوله سایه زن ممیز شناور چند مسیر قابل برنامه ریزی
* 136 عمل سایه زنی در هر کلاک
* 74.8 بیلیون عمل سایه زنی در ثانیه
* 33 بیلیون عمل ضرب نقطه ایی در ثانیه
* دقت پیکسل 128 بیت
در ضمن باید عرض کنم که این پردازنده گرافیکی 300 میلیون ترانزیستور داره که تا حالا در بین پردازنده ها (غیر از پردازنده ایتانیو 2 از شرکت اینتل که 2میلیارد ترانزیستور داشت) بی سابقه بوده و قدرت این پردازنده گرافیکی به اندازه 2 عدد کارت گرافیکی 7900 GTX هست.
حالا می خوام ببینم که مایکروسافت و ای تی آی در مفابل این پردازنده گرافیکی چی دارن که رو کنن؟

mehrdad_ati
22-09-2006, 19:49
تكنولوزي به كار رفته در كارت گرافيك ps3 پايين تر از xbox360 است و بر پايه 6600gt ساخته شده است در ضمن ps3 2 سال دير تر از 360 اومد

اگرم هر ادعايي داري با بنچمارك ثابت كن

Apachi
23-09-2006, 11:42
دوست من سلام اميدوارم كه حالت خوب باشه.
عزيز من xbox سیخی چنده .باید به عرض برسونم که پلی استیشن 3 که بزودی وارد بازار می شه از موتور گرافیکی فوق العاده قوی RSX انویدیا استفاده می کنه با مشخصات فنی زیر :
* سرعت 550 MHz
* قابلیت انجام 1.8 TFLOPS (تریلیون عملیات ممیز شناور در ثانیه) در تئوری
* دو کانال خروجی با بیشترین دقت ممکن (1080p)
* خطوط لوله سایه زن ممیز شناور چند مسیر قابل برنامه ریزی
* 136 عمل سایه زنی در هر کلاک
* 74.8 بیلیون عمل سایه زنی در ثانیه
* 33 بیلیون عمل ضرب نقطه ایی در ثانیه
* دقت پیکسل 128 بیت
در ضمن باید عرض کنم که این پردازنده گرافیکی 300 میلیون ترانزیستور داره که تا حالا در بین پردازنده ها (غیر از پردازنده ایتانیو 2 از شرکت اینتل که 2میلیارد ترانزیستور داشت) بی سابقه بوده و قدرت این پردازنده گرافیکی به اندازه 2 عدد کارت گرافیکی 7900 GTX هست.
حالا می خوام ببینم که مایکروسافت و ای تی آی در مفابل این پردازنده گرافیکی چی دارن که رو کنن؟

خوبه شما قاضي نشديد محصول يك سال پيش رو با محصولي كه هنوز تو بازار نيومده مقايسه كنيد؟
ايا مي توني لپ تاپ يك سال پيش توشيبا رو با مدل هنوز توليد نشده سوني مقايسه كنید.(البته اگه كسي مسخره تون نكنيد) :ohno:
بازم همینه که خودتون ميدونيد Nvidia همیشه یک سالی از Ati عقب تره خوبه. :evil: :evil:
کمی هم در مورد Xbox 360 بخون چون هم cpu وهم Gpu تولید شده Ati هستش PS3 فقط GPU Nvdia رو داره.

مومن خدا
23-09-2006, 12:03
خوبه شما قاضي نشديد محصول يك سال پيش رو با محصولي كه هنوز تو بازار نيومده مقايسه كنيد؟
ايا مي توني لپ تاپ يك سال پيش توشيبا رو با مدل هنوز توليد نشده سوني مقايسه كنید.(البته اگه كسي مسخره تون نكنيد) :ohno:
بازم همینه که خودتون ميدونيد Nvidia همیشه یک سالی از Ati عقب تره خوبه. :evil: :evil:
کمی هم در مورد Xbox 360 بخون چون هم cpu وهم Gpu تولید شده Ati هستش PS3 فقط GPU Nvdia رو داره.
رفقا خواهشا بسه ديگه زديد جاده خاكي ها...بحث موجب ميشه كه دلخوري پيش بياد...ممنونم...

Apachi
23-09-2006, 12:08
چند تا بنچ مارک هم گذاشتم که جالبه :evil: :evil: :evil:
فکر نکنم حرف دیگه ای باشه.

مومن خدا
23-09-2006, 12:11
چند تا بنچ مارک هم گذاشتم که جالبه :evil: :evil: :evil:
فکر نکنم حرف دیگه ای باشه.
حرف كه زياد رفيق گل اما بنچماركاتم بد نبود...راستي چرا اينقد افراطي برخورد ميكني...

Apachi
23-09-2006, 12:19
حرف كه زياد رفيق گل اما بنچماركاتم بد نبود...راستي چرا اينقد افراطي برخورد ميكني...
دوست خوبم وقتی شما شما با یک موضوع سلیقه ایی برخورد میکند من بحث رو جوزر دیگه ایی شروع کردم شما به این جا رسیدید. در هر صورت نه ATI مال بابای منه نه Nvidia من دنبال تکنولوژی بالاتر هستم.

مومن خدا
23-09-2006, 12:26
دوست خوبم وقتی شما شما با یک موضوع سلیقه ایی برخورد میکند من بحث رو جوزر دیگه ایی شروع کردم شما به این جا رسیدید. در هر صورت نه ATI نه مال بابای منه نه Nvidia من دنبال تکنولوژی بالاتر هستم.
سلام رفيق ها قربون آدم چيز فهم...كارت درسته تكنولوژي بهتر منم اينو ميگم...

amin_metal1370
23-09-2006, 12:38
كي گفته كه xbox از سی پی یو های تولیدی ای تی ای استفاده می کنه؟اگه مقاله ای رو که معرفی کردی کامل بخونی xbox هم از تراشه های تولیدی شرکت IBM استفاده می کنه. PS3 هم از پردازنده فوق پیشرفته شرکت IBM که دارای هشت هسته پردازشی هست استفاده می کنه.در میون اون بنچ مارک هایی که گذاشتی فقط 2 تاش مربوط می شه به قدرت گرافیکی دستگاه(اگه به عنوان ها دقت کنی)

amin_metal1370
23-09-2006, 12:40
دوست خوبم وقتی شما شما با یک موضوع سلیقه ایی برخورد میکند من بحث رو جوزر دیگه ایی شروع کردم شما به این جا رسیدید. در هر صورت نه ATI مال بابای منه نه Nvidia من دنبال تکنولوژی بالاتر هستم.
دوشت من من کی گفتم که اندویدیا ماله بابامه؟؟؟؟من هم مثل شما بدنبال تکنولوژی بالا تر هستم.

مومن خدا
23-09-2006, 12:44
جان هر کی دوست دارید ادامه ندید...هر دو شرکت اینقد قدرتمند هستند که خدا میدونه در ضمن دایی من در شرکت انودیا کار میکنه....

amin_metal1370
23-09-2006, 12:48
حالا که بحث تکنولوژی شده باید به عرض برسونم که انویدیا اولین GPU 80nm رو تولید کرده که GeForce Go 7700 نام گرفته و فعلاً فقط در لپ تاپ ها ایسوز مدل a8j اسفاده شده.مشخصات فنی این GPU از این قراره:
Graphics Bus Technology :PCI Express
Memory Interface :128-bit
Memory Bandwidth (GB/sec): 16
Fill Rate (Billion pixels/sec) :5.4
Vertices/Second (Millions) :550
RAMDACs (MHz) :400

amin_metal1370
23-09-2006, 12:49
حالا که بحث تکنولوژی شده باید به عرض برسونم که انویدیا اولین GPU 80nm رو تولید کرده که GeForce Go 7700 نام گرفته و فعلاً فقط در لپ تاپ ها ایسوز مدل a8j اسفاده شده.مشخصات فنی این GPU از این قراره:

amin_metal1370

amin_metal1370

amin_metal1370

مومن خدا
23-09-2006, 12:59
سلام امین جان 4 تا پست دادی که ثابت کنی چی بهتر هستش خب مرد حسابی معلومه که انودیا بهتر...فروش جهانیش بالاتر هستش...بهترین شرکتها هواشو دارن...دیگه چی بگم...

amin_metal1370
23-09-2006, 13:03
سلام امین جان 4 تا پست دادی که ثابت کنی چی بهتر هستش خب مرد حسابی معلومه که انودیا بهتر...فروش جهانیش بالاتر هستش...بهترین شرکتها هواشو دارن...دیگه چی بگم...
نه دوست من متاسفانه اینترنت قاطی کرد و من مجبور شدو چهار بار ارسال جواب رو بزنم برای همینچهار بار پست داده شده باید من رو از بابت این موضوع ببخشید.

Apachi
23-09-2006, 14:54
دوست خوب Asus در رتبه جهانی تولیدات نوت بوک هیچ چیزی نیست و در مقابل HP Sony Toshiba Dell گم میشه
در زمینه تولید GPU کوچک و نانویی بدون Ati اولین 6 ماه زودتر تولید کرد و حداقل بزار شش ماه از تولید اولین GPU 90NM NVIDIA بگذره چون Ati یک ساله که تولید کرده و بازار نوت بوک هم دستش بوده تا یک ماه دیگه هم 65 نانویی میده بیرون که مثل 90nm بعد از اینتل اولین بود.حالا هم تو 65 نانویی بعد از اینتل اولین میشه .
به امید روزی که Nvidia به جای نوع اوری ها در بازی به فکر نو اوری در سخت افزاری بیفته.

Apachi
24-09-2006, 14:03
سلام دوست خوم مي دوني كه Asus در زمينه نوت بوك هيچ حرفي براي Sony Toshiba Compaq Dell ,.نداره و فروش جهانيش شايد يك درصد اونه هم نباشه؟
بعدش اگر يادت باشه Nvidia شش ماه بعد از توليد اولین پردازنده گرافیک 90 نانوی توسط Ati دست از 130 نانوی کشید همه میدنن که بازار نوت بوک دست Ati بود و اکثر نوت بوک ها یا با به چردازنده گرافیکی اینتل و یا Ati مجهز بودند حالا هم مثل قبل بعد از اینتل باز Ati اولین پردازنده 65 نانویی را تولید خواهد کرد.

مومن خدا
24-09-2006, 14:07
اشكال نداره ميتوني از همكاراي انجمن بخواي برات اون پستهاي اضافي رو پاك كن...

Apachi
01-04-2007, 18:51
سری Imageon™ 2294 هم تولید شد و هنوز بعد از یک ماه هیچ رقیبی برای خودش پیدا نکرده قابلیت های جدید این پردازنده عبارتند از:
گیرنده تلویزیون
----H یا گیرندها ایستگاه های دیجیتال
پشتیبانی سخت افزاری از کلیه فرمت های جدید از قبیل (4 WMVوWMA)
رکورد تصویر با کیفت DVD
پشتیبانی از تصویر در تصویر
پشتیبانی از عکاسی تا10 Mega Pixels
تکنولوژی جدید در نگاهداری باتری
این بار Ati دست روی بازار تلفن های همراه گذاشته.....