PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلال پی در پی روی لینک اینترنت سرورهای داخلی

The Dreadnaught
19-03-2016, 01:04
سلام

من مرتبا از سرویس های افزایش سرعت دانلود استفاده می کنم برای بالابردن کیفیت اینترنت، ولی چند وقته که کاری کردن تمام سرورها همزمان با هم، چندین بار در روز برای چند دقیقه دچار اختلال شدید میشن. مثلا هر یکی دو ساعت یک بار این وضعیت رخ میده. من موندم اونایی که از این سرویس ها برای تبدیل اینترانت به اینترنت استفاده می کنن چی میکشن!

قبل از این هم که مشکل سراسری اختلال ایجاد شده روی UDP رو داشتیم.

جایی تو انجمن ها ندیدم که به این موضوع پرداخته باشن، واقعا باید چی کار کنیم با این وضعیت؟

Pr0m3en
19-03-2016, 09:59
سلام

من مرتبا از سرویس های افزایش سرعت دانلود استفاده می کنم برای بالابردن کیفیت اینترنت، ولی چند وقته که کاری کردن تمام سرورها همزمان با هم، چندین بار در روز برای چند دقیقه دچار اختلال شدید میشن. مثلا هر یکی دو ساعت یک بار این وضعیت رخ میده. من موندم اونایی که از این سرویس ها برای تبدیل اینترانت به اینترنت استفاده می کنن چی میکشن!

جایی تو انجمن ها ندیدم که به این موضوع پرداخته باشن، واقعا باید چی کار کنیم با این وضعیت؟

درود والله اونائی که باید یه کاری کنن نمیکنن ولی تغییر ISP شاید کارساز باشه

Gregar
19-03-2016, 12:20
سلام

اگه میبینی تو انجمن کسی چیزی نمیگه به خاطر اینه که ملت دیگه عادت کردن و یه جورایی این وضعیت شده وضعیت Default اینترنت ایران .
مثل همون قضیه که کنجد روی نون سنگک یه اپشن حساب میشه :n02:

MOHAMMAD2010
19-03-2016, 12:23
این مشکل الان چند ماهه برای سرور های خارجی پیش اومده !
ما اون اولا کلی سر و صدا کردیم به پشتیبانی گفتیم - اخرشم همه گفتن مشکل از زیر ساخت هست !
و هنوز که هنوزه بعد چند ماه برطرف نشده !

xomax
19-03-2016, 15:20
سلام

سلام. من هم از این سرویس های استفاده میکنم و متوجهم چی میگید. تقریبا همه سرویس ها همزمان اینطوری میشن . جوابی که من از یکی از پشتیبانی ها گرفتم اینه که: "لینک مورد استفاده دیتا سنتر این سرویس ها از عمان هست که در طول شبانه روز چندین بار و هر بار به مدت چند دقیقه دچار Attack میشه". اگر هم دقت کرده باشید وقتی این اتفاق میافته برای چندین دقیقه سرویس کلا تایم اوت میشه و بعدش دوباره به حالت عادی برمیگرده. چون لینک های ارتباطی دست زیر ساخت هست احتمالا کاری از دست دیتا سنتر ها بر نمیاد.

The Dreadnaught
19-03-2016, 15:35
درود والله اونائی که باید یه کاری کنن نمیکنن ولی تغییر ISP شاید کارساز باشه

به یه isp ربطی نداره چون ما از طریق شبکه داخلی کشور به این سرورها وصل میشیم و تمام isp ها کیفیت خوبی روی این شبکه ارائه میدن، مشکل روی لینک اینترنت این سرورها هست که سراسریه.

The Dreadnaught
19-03-2016, 15:37
این مشکل الان چند ماهه برای سرور های خارجی پیش اومده !
ما اون اولا کلی سر و صدا کردیم به پشتیبانی گفتیم - اخرشم همه گفتن مشکل از زیر ساخت هست !
و هنوز که هنوزه بعد چند ماه برطرف نشده !

این مشکل خاص از سمت زیرساخت و ارگان های دیگه ای هست که روی این مسائل اعمال نفوذ دارن، چون شبکه داخلی برای همه ISP ها حتی مخابرات کیفیت خوبی داره و ما از طریق این شبکه به سرورها وصل میشیم.

سلام. من هم از این سرویس های استفاده میکنم و متوجهم چی میگید. تقریبا همه سرویس ها همزمان اینطوری میشن . جوابی که من از یکی از پشتیبانی ها گرفتم اینه که: "لینک مورد استفاده دیتا سنتر این سرویس ها از عمان هست که در طول شبانه روز چندین بار و هر بار به مدت چند دقیقه دچار Attack میشه". اگر هم دقت کرده باشید وقتی این اتفاق میافته برای چندین دقیقه سرویس کلا تایم اوت میشه و بعدش دوباره به حالت عادی برمیگرده. چون لینک های ارتباطی دست زیر ساخت هست احتمالا کاری از دست دیتا سنتر ها بر نمیاد.

راستش من حتی بعید نمیدونم این اختلال ها عمدی باشه، مثل اون اختلال udp که به وجود آورده بودن، اون که دیگه Attack نبوده...

Pr0m3en
20-03-2016, 11:27
به یه isp ربطی نداره چون ما از طریق شبکه داخلی کشور به این سرورها وصل میشیم و تمام isp ها کیفیت خوبی روی این شبکه ارائه میدن، مشکل روی لینک اینترنت این سرورها هست که سراسریه.
خوب شما تست کردی؟
بعضی مواقع متعجبت میکنه.
مثلا سمنان های وب رابطه خوبی با وی پی ا ن نداره ولی پارس انلاین و درنانت خوبن.
یا خیلی موضوع های دیگه که با چشم دیدم.
همه از زیرساخت میگیرن ولی کیفیت ها متفاوته.

alireza20202003
20-03-2016, 12:59
بستگی به مسیر اینترنت سروری داره که بهش متصل میشید. در دو روز اخیر شب ها بیش از دو سه ساعت مداوم بازی آنلاین کردم و مشکل خاصی با های وب و پارس آنلاین ندیدم.

The Dreadnaught
21-03-2016, 18:00
خوب شما تست کردی؟
بعضی مواقع متعجبت میکنه.
مثلا سمنان های وب رابطه خوبی با وی پی ا ن نداره ولی پارس انلاین و درنانت خوبن.
یا خیلی موضوع های دیگه که با چشم دیدم.
همه از زیرساخت میگیرن ولی کیفیت ها متفاوته.

بله، این اختلال از تونلی که به اون سرور داخلی میزنم نیست، از لینک اینترنت اون سرور هست و در واقع ارتباط اون سرور با اینترنت مختل میشه.

با حرف شما مخالف نیستم ولی در این مورد خاص قضیه یه چیز دیگه هست.

اگر با فروشندگان این سرویس ها هم صحبت کنید تایید می کنن چون مرتب با شرکت های مختلف برای تامین سرورهاشون کار میکنن و کاملا در جریان این اختلالات هستن.

بستگی به مسیر اینترنت سروری داره که بهش متصل میشید. در دو روز اخیر شب ها بیش از دو سه ساعت مداوم بازی آنلاین کردم و مشکل خاصی با های وب و پارس آنلاین ندیدم.

شما از vpn های داخلی استفاده کردین مگه برای بازی آنلاین؟ چون اگه مستقیم از اینترنت شرکت استفاده کردین که یه بحث دیگه هست، منظور من سرورهای خارجی اون بازی نیست که.

بگذریم که بازی آنلاین هم الان چند ساله همش با اختلالاتی که ایجاد می کنن با مشکل روبرو هست و گاهی اوقات اوکی هست و بعدش دوباره خراب میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک از بازی سنتر هست :|

and-roid2
21-03-2016, 18:31
به عنوان یک فروشنده vpn داخلی توضیح مختصری میدم: اختلال بر روی اینترنت سرور ها بخاطر اتک های شدیدی هست که بر روی اینترنت ایران هست. تقریبا همه دیتاسنتر ها بجز افرانت و تبیان این مشکل رو دارند.
علت اینکه تبیان کمتر دچار قطعی اینترنت میشود بخاطر وجود فایروال قوی فیزیک نظری هست. به محض اینکه اتکی رو یکی از ip ها زده شود در همان ثانیه های اول اینترنت سروری مورد حمله قرار گرفته قطع میشه و برای چند ساعت اینترانت میشود و اجازه نمیده ترافیک کل شبکه اشغال شود.
افرانت هم طبق گفته پشتیبانیش علاوه بر لینک زیرساخت لینک بکاپ از فیزیک نظری دارند و در مواقعی که لینک زیرساخت دچار قطعی و یا اختلال میشود به فیزیک نظری سوئیچ میشود.

Pr0m3en
22-03-2016, 09:52
به عنوان یک فروشنده vpn داخلی توضیح مختصری میدم: اختلال بر روی اینترنت سرور ها بخاطر اتک های شدیدی هست که بر روی اینترنت ایران هست. تقریبا همه دیتاسنتر ها بجز افرانت و تبیان این مشکل رو دارند.
علت اینکه تبیان کمتر دچار قطعی اینترنت میشود بخاطر وجود فایروال قوی فیزیک نظری هست. به محض اینکه اتکی رو یکی از ip ها زده شود در همان ثانیه های اول اینترنت سروری مورد حمله قرار گرفته قطع میشه و برای چند ساعت اینترانت میشود و اجازه نمیده ترافیک کل شبکه اشغال شود.
افرانت هم طبق گفته پشتیبانیش علاوه بر لینک زیرساخت لینک بکاپ از فیزیک نظری دارند و در مواقعی که لینک زیرساخت دچار قطعی و یا اختلال میشود به فیزیک نظری سوئیچ میشود.
یعنی 24 ساعته ما تحت حمله ایم؟
بعد این حمله ها سرعت دانلودو پایین میارن؟

MOHAMMAD2010
22-03-2016, 12:44
سرعت سرور های خارجی داغون شده ! حتی بعضی مواقع شما میخواین یه سایت خارجی رو باز کنین چند ثانیه انگار نت قطع میشه کامل ، دوباره وصل میشه !

Electronic-Arts
22-03-2016, 13:35
بله، این اختلال از تونلی که به اون سرور داخلی میزنم نیست، از لینک اینترنت اون سرور هست و در واقع ارتباط اون سرور با اینترنت مختل میشه.

با حرف شما مخالف نیستم ولی در این مورد خاص قضیه یه چیز دیگه هست.

اگر با فروشندگان این سرویس ها هم صحبت کنید تایید می کنن چون مرتب با شرکت های مختلف برای تامین سرورهاشون کار میکنن و کاملا در جریان این اختلالات هستن.

شما از vpn های داخلی استفاده کردین مگه برای بازی آنلاین؟ چون اگه مستقیم از اینترنت شرکت استفاده کردین که یه بحث دیگه هست، منظور من سرورهای خارجی اون بازی نیست که.

بگذریم که بازی آنلاین هم الان چند ساله همش با اختلالاتی که ایجاد می کنن با مشکل روبرو هست و گاهی اوقات اوکی هست و بعدش دوباره خراب میشه.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لینک از بازی سنتر هست :|
من به این وی پی ان ها وصل شدم و از یه سرور خارجی مرحله به مرحله پینگ گرفتن رفتم جلو و وقتی که به فیزیک نظری میرسه اون موقع که اینترنت قطع میشه واسه چند ثانیه اونجا پکت لاست 100% پیدا میکنه و از فیزیک نظری قطع میشه اینترنت حالا دیگه معلوم نیست چی کار دارن میکنن که این جوریه در ضمن هر کی هم میگه اتک میدن رو اینترنت ایران چرت محض میگه دقیقا حکایت کوسه ها و کابل هاست , اگر اتک بخوان بدن رو درگاه ایران چرا اونایی که از زیرساخت میگذره مشکل دار نیست؟ فقط فیزیک نظری مشکل داره و بهش اتک میدن؟ پس حتما زیرساخت جزو اینترنت ایران حساب نمیشه
خلاصه که ما گوشمون از این کوسه های کابل اینترنت خور و این حرف ها پره

IVAN
22-03-2016, 16:46
...
هر کی هم میگه اتک میدن رو اینترنت ایران چرت محض میگه دقیقا حکایت کوسه ها و کابل هاست , اگر اتک بخوان بدن رو درگاه ایران چرا اونایی که از زیرساخت میگذره مشکل دار نیست؟ فقط فیزیک نظری مشکل داره و بهش اتک میدن؟ پس حتما زیرساخت جزو اینترنت ایران حساب نمیشه
خلاصه که ما گوشمون از این کوسه های کابل اینترنت خور و این حرف ها پره

دقیقا. تستا رو اونجا دارن رو شبکه انجام میدن بعد به کاربرا میگن اتک هست. به قول شما ورژن جدید کوسه و لنگر و قطعی کابله :biggrin:

mehrabooni
22-03-2016, 19:36
سلام گروه شاتل رو چک کنید

and-roid2
23-03-2016, 09:31
یعنی 24 ساعته ما تحت حمله ایم؟
بعد این حمله ها سرعت دانلودو پایین میارن؟
حملات معمولا از ظهر شروع میشن و تا شب ادامه دارن.
دقیقا از 2-3 روز قبل از انتخابات این داستان پیش اومد و تا الان هم ادامه داره. قبلش زیاد حاد نبود وفقط به افزایش پینگ و کندی سرعت خلاصه میشد. اما الان وقتی که حملات شدید باشن اینترنت سرور بمدت نیم ساعت تا 1 ساعت با تایم اوت شدید همراه با کندی سرعت و یا قطعی روبرو میشه.

Pr0m3en
23-03-2016, 13:19
حملات معمولا از ظهر شروع میشن و تا شب ادامه دارن.
دقیقا از 2-3 روز قبل از انتخابات این داستان پیش اومد و تا الان هم ادامه داره. قبلش زیاد حاد نبود وفقط به افزایش پینگ و کندی سرعت خلاصه میشد. اما الان وقتی که حملات شدید باشن اینترنت سرور بمدت نیم ساعت تا 1 ساعت با تایم اوت شدید همراه با کندی سرعت و یا قطعی روبرو میشه.
عذرخواهی میکنم
کی قطع میشه حدودا؟

and-roid2
23-03-2016, 13:24
عذرخواهی میکنم
کی قطع میشه حدودا؟
عرض کردم از ظهر معمولا شروع میشه.
همین الان شروع شده البته. وضعیت الان:

Pr0m3en
23-03-2016, 13:29
عرض کردم از ظهر معمولا شروع میشه.
همین الان شروع شده البته. وضعیت الان:

متوجه شدم
تا کی این حمله ها ادامه داره؟(کلا میگم)

The Dreadnaught
23-04-2016, 13:34
این فضاحت تهوع آور همچنان ادامه داره

من به دوستان کاملا حق میدم که حرف مسئولین رو باور نداشته باشن

به فرض هم که این مسائل به خاطر یه سری حملات باشه، خب کشورهای دیگه چی کار میکنن که اینا عرضه شو ندارن؟ یا شاید هم اصلا بدشون نمیاد وضعیت همینطوری بمونه! به هر حال همه ما شاهد اختلالات عمدی و مشکلاتی که از داخل ایجاد شده بودیم و هستیم.