PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میشه سند خودرو بنام کسی ولی پلاک بنام شخص دیگه ای باشه؟

esi222
20-02-2016, 22:35
سلام دوستان
بدلیل نقل مکان میخوام پلاک ماشینمو عوض کنم فقط یه مشکلی دارم اینه که در حال حاضر اینجا سند یا قلنامه بنام خودم ندارم
میشه پلاک رو بنام همسرم (که سند منزل بنام پدرش و ساکن محل مورد نظر هست) بگیرم ولی سند خودرو بنام خودم باقی بمونه؟
درکل میشه سند خودرو بنام کسی ولی پلاک بنام شخص دیگه ای باشه؟
ممنون

Ezel
20-02-2016, 22:43
سلام دوستان
بدلیل نقل مکان میخوام پلاک ماشینمو عوض کنم فقط یه مشکلی دارم اینه که در حال حاضر اینجا سند یا قلنامه بنام خودم ندارم
میشه پلاک رو بنام همسرم (که سند منزل بنام پدرش و ساکن محل مورد نظر هست) بگیرم ولی سند خودرو بنام خودم باقی بمونه؟
درکل میشه سند خودرو بنام کسی ولی پلاک بنام شخص دیگه ای باشه؟
ممنون

سلام

مگه پلاک ماشین به نام خودتون نیست ؟ اگر سند و پلاک ماشین به نام خودتونه نیازی به تغییر پلاک ندارید که به هیچ وجه ! فقط کافیه تشریف ببرید مرکز شماره گذاری و آدرس جدید رو اطلاع بدین همین کافیه ( و یا فکر کنم پلیس+10 هم انجام میدن )

البته اطلاع هم ندین موردی پیش نمیاد و اجباری نیست به خاطر نقل و انتقال ، پلاک ماشین رو عوض کنید !

اما اگر ماشین به نام خودتون نیست و تازه میخواید پلاک کنید ، اول باید تعویض پلاک بشه و پلاک شما بیاد روش ، بعد سند قطعی به نام شما بخوره ، بعد دوباره به نام همسرتون پلاک کنید و سند قطعی رو به نامش نزنید

البته وقتی بخواید بفروشید اول باید سند قطعی رو به نام همسرتون بزنید و سپس ایشون به اسم خریدار بزنه

esi222
20-02-2016, 22:50
سلام

مگه پلاک ماشین به نام خودتون نیست ؟ اگر سند و پلاک ماشین به نام خودتونه نیازی به تغییر پلاک ندارید که به هیچ وجه ! فقط کافیه تشریف ببرید مرکز شماره گذاری و آدرس جدید رو اطلاع بدین همین کافیه ( و یا فکر کنم پلیس+10 هم انجام میدن )

البته اطلاع هم ندین موردی پیش نمیاد و اجباری نیست به خاطر نقل و انتقال ، پلاک ماشین رو عوض کنید !

اما اگر ماشین به نام خودتون نیست و تازه میخواید پلاک کنید ، اول باید تعویض پلاک بشه و پلاک شما بیاد روش ، بعد سند قطعی به نام شما بخوره ، بعد دوباره به نام همسرتون پلاک کنید و سند قطعی رو به نامش نزنید

البته وقتی بخواید بفروشید اول باید سند قطعی رو به نام همسرتون بزنید و سپس ایشون به اسم خریدار بزنه
سند و پلاکش بنام خودمه.
راستش کلا نقل مکان کردم به استان گیلان و میخوام اینجا ساکن بشم.پلاکم درحال حاضر مال قزوینه.
موضوع از این قراره که چند وقت پیش یه تصادفی کردمو پلام جلوی ماشینم تو تصادف گم شدش،اقدام کردم واسه پلاک که گفتن باید پلاک قبلی ساقط و پلاک جدید صادر بشه.منم در حال حاضر اینجا سند یا قلنامه ندارم واسه همین میگم میشه پلاکو بنام همسرم بگیرم؟

Ezel
21-02-2016, 00:13
بله میشه ، با همسرتون تشریف ببرید تعویض پلاک و مدارک سکونت پدرهمسرتون هم ببرید ، پلاک رو به نام ایشون بگیرید یه برگه ی تاییدیه نقل و انتقال هم بهتون میدن که نگهش دارید تا هرزمان خواستید ماشین رو بفروشید باید اون برگه رو به محضر ارائه بدین برای سند قطعی

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2016, 14:45
موضوع از این قراره که چند وقت پیش یه تصادفی کردمو پلام جلوی ماشینم تو تصادف گم شدش،اقدام کردم واسه پلاک که گفتن باید پلاک قبلی ساقط و پلاک جدید صادر بشه.سلام
اونطرف آب 2 جور تقاضای پلاک دارند
1- بَدَل فاقد که همون المثنی هست برای پلاکی که گم شده یا سرقت شده
بعد از خبر دادن به کلانتری , یک نامه بهتون میدن میرید شماره گذاری و یک پلاک با همون شماره ی قبلی درست میکنند و تحویلتون میدند که هر پلاک 60,000 تومن عوارض داره
2- بَدَل تالف که یعنی درخواست پلاک به جای پلاکی که صدمه دیده (در تصادف و غیره)
مستقیم میرید راهنمائی و پلاک خراب رو تحویل میدید , یک پلاک بهتون به همون شماره ی قبلی و 60000 تومن هم عوارض داره برای هر پلاک
در ایران اگر یک پلاک خراب بشه چکار میکنند ؟ بدل تالف میدند ؟ چقدر عوارض داره ؟

esi222
27-02-2016, 21:24
بله میشه ، با همسرتون تشریف ببرید تعویض پلاک و مدارک سکونت پدرهمسرتون هم ببرید ، پلاک رو به نام ایشون بگیرید یه برگه ی تاییدیه نقل و انتقال هم بهتون میدن که نگهش دارید تا هرزمان خواستید ماشین رو بفروشید باید اون برگه رو به محضر ارائه بدین برای سند قطعی

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
با این تفاسیر یعنی موقع فروش خودرو دوبار هزینه سند زدن متحمل میشم؟
یک بار بنام همسرم یک بار هم بنام خریدار،درسته!؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-02-2016, 21:34
سلام

چند روز پیش رئیس راهنمائی رانندگی گفت برای انتقال ملکیت خودرو لازم نیست برید دفتر اسناد رسمی .همون راهنمائی کافی هست

Ezel
27-02-2016, 23:23
با این تفاسیر یعنی موقع فروش خودرو دوبار هزینه سند زدن متحمل میشم؟
یک بار بنام همسرم یک بار هم بنام خریدار،درسته!؟

بله درسته

چند روز پیش رئیس راهنمائی رانندگی گفت برای انتقال ملکیت خودرو لازم نیست برید دفتر اسناد رسمی .همون راهنمائی کافی هست

این موضوع سالهاست مورد مناقشه هست ، اما در عمل میبایست حتما برن دفترخونه تا نقل و انتقال خودرو رو اونجا هم ثبت کنن ، اون تعویض پلاک تنها از نظر نیروی انتظامی و شماره گذاری کافیه اما سازمان ثبت اسناد تا به این لحظه زیر بار همچین چیزی نرفته و صرف تعویض پلاک برای تغییر مالک خودرو رو به رسمیت نمیشناسه

Pourya-pc
28-02-2016, 00:37
بله درسته

این موضوع سالهاست مورد مناقشه هست ، اما در عمل میبایست حتما برن دفترخونه تا نقل و انتقال خودرو رو اونجا هم ثبت کنن ، اون تعویض پلاک تنها از نظر نیروی انتظامی و شماره گذاری کافیه اما سازمان ثبت اسناد تا به این لحظه زیر بار همچین چیزی نرفته و صرف تعویض پلاک برای تغییر مالک خودرو رو به رسمیت نمیشناسه
درسته که ثبت اسناد زیربار نرفته ولی سمند مالکیت سبز ٬ مالکیت تام یک خودرو محسوب میشه و ثبتش در دفاتر اسناد یک کار بیهودست که طبق یک سنت عادت شده . وگرنه ماشین برگ سبزش خیلی کامل تر از اون کاغذ باطله اسناد هست . بعد شما برگ سبز داشته باشی کسی نمیتونه ادعای مالکیت ماشین شمارو داشته بااشه .
پلیس که بیهوده حرفی نمیزنه . حرفش این نیست که نرید اسناد رسمی ٬ میگن همون برگ سبز یا سند سبز کافی و قانویه .

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2016, 02:15
بله درسته
این موضوع سالهاست مورد مناقشه هست ، اما در عمل میبایست حتما برن دفترخونه تا نقل و انتقال خودرو رو اونجا هم ثبت کنن ، اون تعویض پلاک تنها از نظر نیروی انتظامی و شماره گذاری کافیه اما سازمان ثبت اسناد تا به این لحظه زیر بار همچین چیزی نرفته و صرف تعویض پلاک برای تغییر مالک خودرو رو به رسمیت نمیشناسهسلام
والله باور بفرمائین نه راهنمائی مالِ بنده هست نه دفاتر اسناد رسمی .
:20:
توی تلوِزوِزون هر چی بگن بنده هم میایم میگیم اینجوری گفتن اونجوری گفتن
اصلاً به ما چه مرطوبه که چی چی گفتن
:20:
اما از شوخی که بگذریم , یعنی اگه خواستیم یه ماشین بخریم و رفتیم راهنمائی و همه چیز رو چک کردیم و دیدیم درسته اما صاحب ماشین گفت سند محضری نداره پس نخریم ؟
اینجا توی کویت نه سندی هست و نه مندی
خریدار و فروشنده با کارت شناسائیشون و دفترچه ی ماشین میرند راهنمائی و یک فرم هست با کامپبوتر پر میکنند که مشخصات ماشین و خریدار و فروشنده توش نوشته شده
این فرم رو امضا میکنند و 50,000 تومن تمبر میرنند و میدند به یکی از باجه ها و مىشينند روی صندلیها

اگر ماشین و خریدار و فروشنده هیچکدومشون خلافی و پرونده ی دادگاهی نداشته باشند دفترچه ی ماشین به اسم خریدار صادر میشه و میدن دستش میره به سلامت . کاری هم ندارند مجانی به نام زده یا فروخته
اگر هم خلافی داشته باشند صداشون میزنه میگه برید قسمت تخلفات و حسابتون رو تسویه کنین بعداً بیاین اینجا چون وقتی یکیشون خلافی داشته باشه سیستم کامپیوتر راهنمائی اصلاً انتقال ملکیت و یا حتی تجدید دفترچه رو قبول نمیکنه یعنی نمیشه با پارتی بازی انجامش داد

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2016, 02:38
درسته که ثبت اسناد زیربار نرفته ولی سمند مالکیت سبز ٬ مالکیت تام یک خودرو محسوب میشه و ثبتش در دفاتر اسناد یک کار بیهودست که طبق یک سنت عادت شده . وگرنه ماشین برگ سبزش خیلی کامل تر از اون کاغذ باطله اسناد هست . بعد شما برگ سبز داشته باشی کسی نمیتونه ادعای مالکیت ماشین شمارو داشته بااشه .
پلیس که بیهوده حرفی نمیزنه . حرفش این نیست که نرید اسناد رسمی ٬ میگن همون برگ سبز یا سند سبز کافی و قانویه .
سلام
ظاهراً مثل همیشه جنگ جنگِ پوله
ظاهراً اسناد رسمی میخواد بی نصیب نمونه از این خرید و فروشها

کشور تقسیم شده بین یک عده
واردات قند و شکر داده شده به چند نفر بخصوص
واردات بنزین و روغن ماشین دست یه عده دیگه هست
سیگار و خودرو لوکس و برنج و میوه و پوشاک و موبایل و دارو و لوازم آرایش و لوازم خانگی و غیره و غیره هم همینطور
یعنی یک امپراطوریِ گسترده ی مالی .
ثروتها و درآمدهایِ درجه یک و مشاغل درجه یکِ پردرآمد قبضه شده

حالا درآمد محضرها هم همینطوره
توی محضر چقدر میگیرند برای هر ماشین ؟ مبلغش ثابته یا بستگی به مدل و مارک و قیمت و اینها داره ؟

Pourya-pc
28-02-2016, 19:13
مبلغش بسته به ماشین و مدلش داره . جالبه که تعرفه داره نه ؟ سند با سند که فرق نمیکنه . یک میزان کار و یک میزان مراحل برای ثبت سند اما قیمت پول خون مردم !
من سمند رو دست ۲ خریدم . ولی فقط تعویض پلاک کردم . وقتی خواستم بفروشم فک پلاک رو انجام دادم . طرف خریدار پافشاری کرد که باید سند ثبتی هم براش بزنم . رفتیم ثبت اسناد و مجبور شدم یک ملیون و دویست هزارتومان پول بی زبان و حلال رو حروم این دفترحانه ها کنم ( دوتا سند بزنم ٬ یکی از نفر قبل به من و بعدی از من به خریدار جدید )
این است قوانین دزدی و کلاه برداری که ۴۵ تومن یارانه میدن با هزار نکبت و بی آبرویی ٬ بعد به راحتی میلیونی ازت پول میگیرن .

esi222
28-02-2016, 23:41
واقعا جای تاسف داره...
میخواستم پلاکو بنام همسرم که ساکن شهر مورد نظر هست بگیرم ولی متاسفانه هزینه سند زدن هم باید متحمل بشم !

Pourya-pc
01-03-2016, 11:31
واقعا جای تاسف داره...
میخواستم پلاکو بنام همسرم که ساکن شهر مورد نظر هست بگیرم ولی متاسفانه هزینه سند زدن هم باید متحمل بشم !
ببینید ٬ چیزی به اسم سند قطعی نداریم . سند قطعی همون برگ سبزی هست که تعویض پلاک و نقل و انتقال خودرو به شما میدن . از اسمش هم مشخصه .
اون سندی که در دفترخانه میزنن بهش میگن سند ثبتی . شما هرچیزی رو میتونید در ثبت اسناد ثبت کنید . مثلا یک کاغذ باطله یا وکالت یا حتی یک قولنامه ی ساده رو میتونید ببرید ثبت اسناد و یک مبلغ هنگفت بریزید تو جیبشون تا مثلا رسمیت داشته باشه اما در عمل هیچ ارزش نداره . وقتی سند ( برگ سبزه ) به نام شما باشه عملا هیچ شخصی نمیتونه ادعای مالکیت کنه حتی با سند ثبتی . ( پرسیدم و دیدم )
به نظرم بهتره اون سند ثبتی پاره بشه و از بین بره .

srx190d
01-03-2016, 11:38
سند قطعي منقول نداريم
دوستان يا راهنمايي نكنن يا حداقل جنبه انصاف رو رعايت كنن
بنده خدا بعدا به مشكل ميخوره حتما ياد شما ميوفته ها شما كدام قولنامه رو محضري ديدين آخه چرا اطلاع ندارين گمراه ميكنين مگر مجبورين حتمي راهنمايي كنين كسي رو
بله داريم خوب هم داريم پيشنهاد ميكنم حتما سند قطعي هم بنام كسي كه پلاك بنامش هست تنظيم بشه
چند وقت هست كه راهنمايي دنبال صدور سند هست تا جنبه درامد زاييش رو زيادتر كنه ولي قانونا تنظيم سند مربوط به اسناد رسمي بايد در دفترخانه تنظيم بشه

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk in JAVAD

Pourya-pc
01-03-2016, 20:09
سند قطعي منقول نداريم
دوستان يا راهنمايي نكنن يا حداقل جنبه انصاف رو رعايت كنن
بنده خدا بعدا به مشكل ميخوره حتما ياد شما ميوفته ها شما كدام قولنامه رو محضري ديدين آخه چرا اطلاع ندارين گمراه ميكنين مگر مجبورين حتمي راهنمايي كنين كسي رو
بله داريم خوب هم داريم پيشنهاد ميكنم حتما سند قطعي هم بنام كسي كه پلاك بنامش هست تنظيم بشه
چند وقت هست كه راهنمايي دنبال صدور سند هست تا جنبه درامد زاييش رو زيادتر كنه ولي قانونا تنظيم سند مربوط به اسناد رسمي بايد در دفترخانه تنظيم بشه

جنبه انصاف ؟
جنبه انصاف فقط برای کسانی که جیره خوار جیب مردم هستند معنی داره .
این انصافه که ملیونی پول از مردم گرفته بشه برای ثبت یک سند بی ارزش ؟ چ کاری روی سند انجام میشه که باید این پول دریافت بشه ؟ شخص گیرنده این پول چه نمره مثبت و چ کارایی مثبتی برای کشور داشته ؟ آیا دریافت مبالغ هنگفت برای ثیت یک ورق کاغذ و برای یک خودرویی که ۳ برابر قیمت جهانی قیمت داره یا برای خودروهای از رده خارج بی کیفیت داغون داخلی انصافه ؟ شما که دم از انصاف میزنید چقدر درآمد دارید که باید متحمل همچین هزینه زور و ضایعی بشید ؟
ما اطلاعات داریم و راهنمایی میکنیم . و حرف آخر شما درسته نیست چرا که اگر پلیس قصد دریافت پول داشت قطعا زورش از دفتراسناد بیشتره و خیلی راحت با یک مصوبه این موضوع رو حل و فصل میکرد .
در نهایت مشاغل کاذب دفترحانه ایی باید تعطیل یا تعدیل بشن چون علاوه بر عدم کارامدی ٬ صرف هزینه و غیره هیچ سودی برای منافع کشور ندارند .

srx190d
01-03-2016, 20:48
جنبه انصاف ؟
جنبه انصاف فقط برای کسانی مثل شما که جیره خوار جیب مردم هستند معنی داره .
این انصافه که ملیونی پول از مردم گرفته بشه برای ثبت یک سند بی ارزش ؟ چ کاری روی سند انجام میشه که باید این پول دریافت بشه ؟ شخص گیرنده این پول چه نمره مثبت و چ کارایی مثبتی برای کشور داشته ؟ آیا دریافت مبالغ هنگفت برای ثیت یک ورق کاغذ و برای یک خودرویی که ۳ برابر قیمت جهانی قیمت داره یا برای خودروهای از رده خارج بی کیفیت داغون داخلی انصافه ؟ شما که دم از انصاف میزنید چقدر درآمد دارید که باید متحمل همچین هزینه زور و ضایعی بشید ؟
ما اطلاعات داریم و راهنمایی میکنیم . و حرف آخر شما درسته نیست چرا که اگر پلیس قصد دریافت پول داشت قطعا زورش از دفتراسناد بیشتره و خیلی راحت با یک مصوبه این موضوع رو حل و فصل میکرد .
در نهایت مشاغل کاذب دفترحانه ایی باید تعطیل یا تعدیل بشن چون علاوه بر عدم کارامدی ٬ صرف هزینه و غیره هیچ سودی برای منافع کشور ندارند .

حق با شماس اينجا قانون نداريم

Ezel
04-03-2016, 15:17
سلام مجدد

البته من نه طرف اسناد رسمی هستم نه پلیس ، چیزی هم که گفتم صرفا روالیه که بطور معمول انجام میشه :n02:

دوتا نکته هم هست این وسط که عرض میکنم :

اول اینکه ثبت اسناد از اونجایی حق رو به خودش میده که قبل از پلیس ، وظیفه ی انتقال خودرو از خریدار به فروشنده رو به عهده داشته ، حتی ماشینهای قدیمی تر مثل پیکانهای دهه پنجاه مثل خونه دفترچه مالکیت داشتن و انتقال سند در دفترچه ی اونها ثبت میشد ، مثل چیزی که آقای آسمونی فرمودن در کویت انجام میشه

و به همین خاطر ثبت اسناد حاضر به خالی کردن میدون نیست چون در درجه ی اول خودش رو محق و دارای حق آب و گل میدونه در زمینه ی انتقال خودرو ، و اینکه با از دست دادن مسئولیت نقل و انتقال خودرو ، عملا شاید 2/3 درآمد و فعالیتهای خودش رو از دست میده قاعدتا و مقاومتشون در برابر این موضوع به این دلایل هست

نکته ی بعدی این هست که وکالت تعویض پلاک یا وکالت فروش ، بر مبنای سند قطعی منقول صادر میشه و شما با سند سبز خودرو برید محضر و تقاضای وکالت نامه کنید در مورد خودرو ، بهتون این وکالت رو نمیدن تا زمانی که سند قطعی منقول داشته باشید ، به همین علت هم موضوع بین نیروی انتظامی و ثبت اسناد پیچیده شده و مدتهاست درگیر هستند با هم در این زمینه ،

یه مورد دیگه هم این هست که در مورد موارد انحصار وراثت ، مثلا شخصی خودرویی داره و فوت کرده ، ملاک برای انحصار وراثت باز هم همون سند قطعی منقول هست که در دفترخونه ی ثبت اسناد تنظیم شده و نه برگه ی سبز اتومبیل

یا مثلا در مورد مصادره ی اموال افراد ، باز هم اموالی رو شاملش میشه که در اداره ی ثبت ثبت شده باشند چون ملاک ، موارد ثبت شده در سازمان ثبت اسناد کشور هست

این موضوع نیاز به ورود نهادها و مراجع قانونگذاری کلان داره ، مثل مجلس تا یکبار برای همیشه این موضوع حل و فصل بشه ، واللا کیه که ندونه شما وقتی معادل وقت تعویض پلاک رو باید از کار و زندگی بزنی و توی دفترخونه معطل بشی تا سند قطعی تنظیم و صادر بشه

srx190d
04-03-2016, 15:31
سلام مجدد

البته من نه طرف اسناد رسمی هستم نه پلیس ، چیزی هم که گفتم صرفا روالیه که بطور معمول انجام میشه :n02:

دوتا نکته هم هست این وسط که عرض میکنم :

اول اینکه ثبت اسناد از اونجایی حق رو به خودش میده که قبل از پلیس ، وظیفه ی انتقال خودرو از خریدار به فروشنده رو به عهده داشته ، حتی ماشینهای قدیمی تر مثل پیکانهای دهه پنجاه مثل خونه دفترچه مالکیت داشتن و انتقال سند در دفترچه ی اونها ثبت میشد ، مثل چیزی که آقای آسمونی فرمودن در کویت انجام میشه

و به همین خاطر ثبت اسناد حاضر به خالی کردن میدون نیست چون در درجه ی اول خودش رو محق و دارای حق آب و گل میدونه در زمینه ی انتقال خودرو ، و اینکه با از دست دادن مسئولیت نقل و انتقال خودرو ، عملا شاید 2/3 درآمد و فعالیتهای خودش رو از دست میده قاعدتا و مقاومتشون در برابر این موضوع به این دلایل هست

نکته ی بعدی این هست که وکالت تعویض پلاک یا وکالت فروش ، بر مبنای سند قطعی منقول صادر میشه و شما با سند سبز خودرو برید محضر و تقاضای وکالت نامه کنید در مورد خودرو ، بهتون این وکالت رو نمیدن تا زمانی که سند قطعی منقول داشته باشید ، به همین علت هم موضوع بین نیروی انتظامی و ثبت اسناد پیچیده شده و مدتهاست درگیر هستند با هم در این زمینه ،

یه مورد دیگه هم این هست که در مورد موارد انحصار وراثت ، مثلا شخصی خودرویی داره و فوت کرده ، ملاک برای انحصار وراثت باز هم همون سند قطعی منقول هست که در دفترخونه ی ثبت اسناد تنظیم شده و نه برگه ی سبز اتومبیل

یا مثلا در مورد مصادره ی اموال افراد ، باز هم اموالی رو شاملش میشه که در اداره ی ثبت ثبت شده باشند چون ملاک ، موارد ثبت شده در سازمان ثبت اسناد کشور هست

این موضوع نیاز به ورود نهادها و مراجع قانونگذاری کلان داره ، مثل مجلس تا یکبار برای همیشه این موضوع حل و فصل بشه ، واللا کیه که ندونه شما وقتی معادل وقت تعویض پلاک رو باید از کار و زندگی بزنی و توی دفترخونه معطل بشی تا سند قطعی تنظیم و صادر بشه

دقيقا دوست من
حرف شما كاملا منطقي
تعجب ميكنم دوستان دلشون از جايي ديگر پره اينجا مي خوان بحث راه بندازن
من بحثم سر قانون وقتي قانون مشخص كرده براي تنظيم سند بايد تنظين بشه تا بعدا به مشكل نخورين
بحث هزينه هم دوستان اطلاع ندارن
هم حق الثبت و هم ماليات به دفتر خانه ربط نداره مربوط به درآمد هاي عمومي دولت ميشه ميمونه حق التحرير كه اونم همچي آش دهان سوزي نيست
يك چيز ديكه اينه كه وقتي كسي رو راهنمايي ميكنين حداقل خودتون ازش اطلاع داشته باشين نياين از روي ... صحبت كنين

esi222
25-03-2016, 12:07
سلام مجدد به همه
اوه اوه مث اینکه پستا داره 30 یا 30 میشه :n02:
اقا رفتم یه قولنامه الکی بنام خودم تو یه بنگاهی نوشتمو پلاکو گرفتم.
کلی بالا پایین کردم,بدون قولنامه یا سند قبول نمیکردن اصلا.
از همه دوستان بابت راهنماییاشون ممنونم :n40: