PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب ويندوز در لپتاپ ايسوس n552vx

behnambb
18-02-2016, 00:44
من امروز اين لپتاپو خريداري كردم و نذاشتم كه ويندوز نصب كنن روش و گفتم خودم طبق معمول و هميشه تو خونه انجام ميدم
و اينكه ويندةز ١٠ روي هارد ssd اين لپتاپ نصب كردم و لپتاپ بالا اومد بعدش درايةر موسم بطور كل از كار افتاد و هيح كاري نشد بكنم !!
تا اينكه رفتم تو بوت با فشردن پي در پي esc كيبورد مثل هميشه خواستم برم تو بوت و ويندوز را نصب كنم و هر كاري كردم اصلا نشد چرا ؟؟؟؟!!!
و رفتم تو biossويندوز و بوت اول را گذاشتم سي دي رام كه بازم بوت نشد و تو قسمت بوتها دو تا دوايور سي دي هست چرا

lvl@ster
04-04-2016, 21:49
UEFI را جستجو کنی به جواب میرسی

amir_t6262
05-04-2016, 08:44
اگر بخواهی ویندوز UEFI نصب کنی:

شما باید DVD ویندوز 10 دارای قابلیت UEFI و البته 64 بیتی تهیه کنی. برای اینکه متوجه بشی ویندوزت UEFI است یا نه، داخل dvd باید یک پوشه به اسم EFI باشد که داخلش دو پوشه Microsoft و Boot وجود دارد.

بعد این dvd را در dvdrom بگذار. بعد کامپیوتر را restart کن و موقع بالا آمدن دکمه های FN+F2 را بزن. اگر کار نکرد، فقط F2 را بزن.

بعد از منوی Boot گزینه DVDRom که کنارش عبارت UEFI است را انتخاب کن.

بعد مراحل نصب ویندوز را طی کن.

6971
03-10-2016, 16:29
سلام
من یه لبتاب n552vx خریدم م میخواستم ویندوز نصب کنم
موقع نصب به 2 درایور 60 گیگ و یک درایو 900 گیگ بر میخورم که فک میکنم اون 2 تا ssd باشن درسته ؟
حالا اگه بخوام ویندوز رو روی ssd نصب کنم باید چکار کنم ؟
ممنون میشم کمک کنید

amir_t6262
03-10-2016, 18:13
سلام
من یه لبتاب n552vx خریدم م میخواستم ویندوز نصب کنم
موقع نصب به 2 درایور 60 گیگ و یک درایو 900 گیگ بر میخورم که فک میکنم اون 2 تا ssd باشن درسته ؟
حالا اگه بخوام ویندوز رو روی ssd نصب کنم باید چکار کنم ؟
ممنون میشم کمک کنید

سلام
درست میگی. آن دو تا 60 گیگ مربوط به ssd و یک ترابایت ( همان 900 تا) مربوط به HDD می باشد.

برای نصب ویندوز در ابتدا شما باید آن دو تا پارتیشن 60 گیگی را یکی کنی و بعد اقدام به نصب ویندوز کن.
توصیه میکنم ویندوز را در حالت UEFI نصب کنی.
در سایتها بگردی، تفاوت و روش نصبش را خواهی دید.

norouzi_n
08-10-2017, 17:00
سلام ،من سی دی ویندوز گرفتم و uefi هم هست اما وقتی که میرم توی قسمت بوت که تنظیم کنم که روی سی دی ویندوزم بالا بیاد اما اصلا گزینه ی سی دی رو به من نشون نمیده توی قسمت بوت دلیلش چیه ؟ چیکار میتونم بکنم ؟ممنون میشم راهنماییم کنید