PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل داغ کردن لپ تاپ در عرض 20 دقیقه

webina
25-01-2016, 20:02
سلام
من یک مدل لپ تاپ lenovo z470 دارم که به تازگی در عرض 20 دقیقه داغ می کنه و خاموش میشه این از قسمت سی پی یو هست، به نظرتون مشکلش چیه؟؟

کیبورد دست دوم برای تعویض این مدل کسی سراغ داره؟

amir_t6262
28-01-2016, 10:38
شما بررسی کنید که آیا فن دستگاه درست کار میکند یا نه؟

لنوو برنامه power management دارد. در این برنامه یک گزینه dust removal هست که وقتی بزنی، فن دستگاه با سرعت شروع به کار میکند و گرد و خاکی که احیانا گرفته را از دستگاه خارج میکند.

با یک blower هم گرد و خاک پشت دستگاه را بگیرید.

webina
29-01-2016, 23:27
داداش دستت درد نکنه
راستش این لپ تاپ کیبوردش خرابه، دنبال یه کیبوردم براش، حالا نو یا دست دوم فرقی نمی کنه، سراغ نداری؟؟؟
باز فنشم چک می کنم با اون دستگاه پمپ باد گرد و خاکشو تمیز می کنم ببینم چی مبشه

خبرشو میدم بهتون

محمد7966
29-01-2016, 23:49
داداش دستت درد نکنه
راستش این لپ تاپ کیبوردش خرابه، دنبال یه کیبوردم براش، حالا نو یا دست دوم فرقی نمی کنه، سراغ نداری؟؟؟
باز فنشم چک می کنم با اون دستگاه پمپ باد گرد و خاکشو تمیز می کنم ببینم چی مبشه

خبرشو میدم بهتون

کیبورد گرونه بیشتر جاها گرون میفروشن

من خودم دنبال کیبور برا لبتابم بودم لبتابم تولید 2009 مدل دل وسترو 1015

دیدم نمیصرفه براش زیاد خرج کنم فقط یه جا تو میهن مارکت ارزون میفروخت 35 هزارتومن و گرنه بیشتر جاها 60 هزارتومن بوده

الان هم به فکر یه کیبورد پی سی افتادم اینطوری هم پولمو الکی به مغازه دارا نمیدم:n09:

webina
30-01-2016, 14:07
60 هزار تومن؟ بخدا من راضیم خیلی بیشتر از اینا بدم، ولی گیر نمیاد واسه این مدل
lenovo z470

محمد7966
30-01-2016, 14:11
60 هزار تومن؟ بخدا من راضیم خیلی بیشتر از اینا بدم، ولی گیر نمیاد واسه این مدل
lenovo z470

اینترنتی سرچ کردید؟

من خودم تو فروشگاه های اینترنی پیدا کرم

مراکز استانها هم دارند

من لبتابم تولید 2009 میلادی بود براش کیبورد پیدا شد شما که لبابتون بعد از لبتاب من تولید شده

webina
30-01-2016, 16:31
سلام اره حق با شماست، 80 هزار تومن تو یه فروشگاه اینترنتی پیدا کردم، به زودی سفارش میدم

» طبق فرمایشات amir_t6262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز، پشت دستگاه رو با پیچگوشتی باز کردم و گرد و خاک دستگاه رو گرفتم، مشکل خاموش شدن دستگاه بر اثر داغ شدن رفع شد، 2 ساعت گذاشتم روشن موند ... مشکلی نبود، ولی بازم داغ داغ میکنه، همون قسمت فن دستگاه یه فلز مسی هست، اون خیلی داغ میشهفن هم سالمه نمی دونم چرا، احتمال داره فن کم کار شده باشه و نیاز به تعویض فن باشه؟؟؟

راستی رمز بایوس دستگاه رو فراموش کردم، آخه چند ماهی میشد که لپ تاپ داغ میکرد و خاموش میشد از طرفی هم کیبوردش خراب شده بود، داشتم با کیبورد مجازی کار میکردم گه دیگه بیخیالش شدم و رفتم با پی سی کار میکردم که بعد مدتها به سرم زد درستش کنم، نمیدونم رمز بایوسش پی بود.... چطوری پیداش کنم؟

محمد7966
30-01-2016, 18:53
سلام اره حق با شماست، 80 هزار تومن تو یه فروشگاه اینترنتی پیدا کردم، به زودی سفارش میدم

» طبق فرمایشات amir_t6262 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عزیز، پشت دستگاه رو با پیچگوشتی باز کردم و گرد و خاک دستگاه رو گرفتم، مشکل خاموش شدن دستگاه بر اثر داغ شدن رفع شد، 2 ساعت گذاشتم روشن موند ... مشکلی نبود، ولی بازم داغ داغ میکنه، همون قسمت فن دستگاه یه فلز مسی هست، اون خیلی داغ میشهفن هم سالمه نمی دونم چرا، احتمال داره فن کم کار شده باشه و نیاز به تعویض فن باشه؟؟؟

راستی رمز بایوس دستگاه رو فراموش کردم، آخه چند ماهی میشد که لپ تاپ داغ میکرد و خاموش میشد از طرفی هم کیبوردش خراب شده بود، داشتم با کیبورد مجازی کار میکردم گه دیگه بیخیالش شدم و رفتم با پی سی کار میکردم که بعد مدتها به سرم زد درستش کنم، نمیدونم رمز بایوسش پی بود.... چطوری پیداش کنم؟

اون قسمت فلزی باید د اغ بشه چیز عجیبی نیست به همین خاطر بهش یه فن وصل کردند تا هر وقت داغ شد فن کار کنه و فن هم نباید 24 ساعته کار کنه یعنی یه مدتی که خنک کرد باید آف کنه و دوباره بعدش دوباره روشن بشه

خوب تمیزش کنید لبتابو

منم لبتابم اینقدر پرز گرفته بود که داغ میکرد دوستم تو خوابگاه برام بازش کرد و تمیزش کرد بعدش اینقدر خوب شد

هم صداش کم شد هم اینکه داغ نمی کرد

ولی اگر آشنایی نداشته باشید خودتون باز نکنید لبتابو چون دردسر داره باز کردنش

amir_t6262
30-01-2016, 22:17

با استفاده از همان برنامه Lenovo energy manager و دکمه Fan Dust Removal گرد و خاک داخل مسیر را هم تمیز کنید.
یک کول پد درست و حسابی هم بخرید و ازش استفاده کنید.

با برنامه های system monitor که دمای قسمتهای مختلف دستگاه را بررسی میکند، دمای دستگاه را اندازه بگیرید.
دمای نرمال دستگاه باید در این حدود باشد:
CPU 45~50 °C
Motherboard 47~50 °C
HDD 46~52 °C

در مورد کیبورد هم دقت کن که بک لایت داشته باشد یا نداشته باشد. همین مورد باعث اختلاف قیمت زیادی میشه.

webina
30-01-2016, 23:34
با استفاده از همان برنامه Lenovo energy manager و دکمه Fan Dust Removal گرد و خاک داخل مسیر را هم تمیز کنید.
یک کول پد درست و حسابی هم بخرید و ازش استفاده کنید.

با برنامه های system monitor که دمای قسمتهای مختلف دستگاه را بررسی میکند، دمای دستگاه را اندازه بگیرید.
دمای نرمال دستگاه باید در این حدود باشد:
CPU 45~50 °C
Motherboard 47~50 °C
HDD 46~52 °C

در مورد کیبورد هم دقت کن که بک لایت داشته باشد یا نداشته باشد. همین مورد باعث اختلاف قیمت زیادی میشه.

چشم نرم افزار هایی که گفتین دانلود و تستش می کنم، راستش نرم افزار
power management رو دانلود کردم ولی گزینه ای که شما گفتین رو نداشت
در مورد کیبورد منظورتون رو متوجه نشدم، بیشتر توضیح میدین؟

amir_t6262
31-01-2016, 08:36
چشم نرم افزار هایی که گفتین دانلود و تستش می کنم، راستش نرم افزار
power management رو دانلود کردم ولی گزینه ای که شما گفتین رو نداشت
در مورد کیبورد منظورتون رو متوجه نشدم، بیشتر توضیح میدین؟

در نسخه های مختلف ممکن است، این گزینه باشد یا نباشد. مثلا من z510 دارم و این گزینه را دارد. فکر میکنم در بقیه z ها هم باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این برای ویندوز 7 است.

مثل شکل زیر:

--------

بک لایت هم نور پس زمینه کلیدهاست که در تاریکی نوشته های روی کلیدها را روشن میکند)

بعضی لپ تاپ ها کیبوردشان بک لایت دارد و برخی ندارد.

قیمتشان هم در بازار متفاوت است.

E.G_band
05-02-2016, 20:02
والا من توی بازی لپ تاپم خاموش میکرد از داغی دادم سرویسش کرد الان کاملا ok شده

فرستاده شده از SM-N910Hِ من با Tapatalk

edris.noei
15-03-2016, 23:13
سلام
لپ تاپ من هم داغ میکرد. امروز بازش کردم. تمیزش کردم. اومدم خمیر سیلیکون سی پی یو و کارت گرافیک رو عوض کردم. الآن دمای سی پی یو حدود 40 تا 45 درجه هست. اما همین الان که دارم تایپ میکنم دمای گرافیک بین 60 تا 67 متغیر هست.معمولاً دمای گرافیکم حدود 20 درجه بالاتر از سی پی یو هست.

نکته ای که خودم بهش برخورد کردم این بود که وقتی فن رو باز کردم متوجه شدم که انگار اون ماده ای که روی گرافیک ریختن با ماده ای که روی سی پی یو ریختن برای دفع حرارت فرق میکنه. حالا نمیدونم بخاطر خمیر سیلیکونی که روی گرافیک زدم داغ میکنه یا مشکل از جای دیگست. اگر امکانش هست راهنمایی کنید. ممنون