PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه صحیح شارژ کردن گوشی های آیفون ...؟

banii
21-01-2016, 18:27
وقت خوبان بخیر ...

در مورد اینکه نحوه صحیح شارژ نمودن آیفون چگونه است شنیده های ضد و نقیضی وجود داشته است :

باید وقتی هنوز به 20 % نرسیده شارژ بشه !
باید بگذاری زیر 10 % برسه و بعد اقدام به شارژ کنی ... اینجوری کالیبره میشه ...
بعد از شارژ شدن و رسیدن آن به 100 % باید یک 10 دقیقه هم صبر کنی و سپس از شارژر بکشی ...
بعد از شارژ شدن و رسیدن به 100% سریعا باید از شارژر بکشی که باتری آسیبی نبینه ...
بعلت نوسانات بهتره از برق مستقیم شارژ نشه و متصل نمودن به usb لپتاپ ، کامپیوتر و ... شارژ بشه ...

بالاخره کدام یک از این حرف ها درسته ؟ کدومش واقعا به باتری آسیب میرسونه ...
ضمنا مدل آیفونم هم 5s است ...
قبلا هنوز به 20 نمیرسید میگذاشتم شارژ بشه ... الان چند باره زیر 10 و حتی تا 1 میرسه و بعد میگذارم برای شارژ ...

Xx Hossein xX
21-01-2016, 18:44
سلام.

بهترین کاری که برای عمر بیشتر باتری تلفن هوشمند میتونید بکنید ایناست:

سعی کنید هیچوقت گوشیتون بخاطر تموم شدن باتری خاموش نشه این کار به باتری های lithium-ion آسیب میرنه

(بعضی ها میگن که این کار خوبه ولی این کار برای باتری های نسل قبل درست بود الان به باتری آسیب میزنه، البته اینطوری هم نیست که اگه هفته ای یکی دو بار این اتفاق بیوفته چیزی بشه ولی اگه خیلی پر تعداد این کارو بکنید عمر مفید باتری کم میشه )

مدت زیادی نذارید گوشی روی مقدار 100 درصد توی شارژ بمونه به مرور عمر باتری کم میشه
از شارژر وایرلس کمتر استفاده کنید
سعی کنید باتری گوشی خنک بمونه، مثلا وقتی گوشی روی یک سطح گرم هست اصلا خوب نیست که به شارژر وصلش کنید

از موارد بالا من فقط گزینه اول و دوم رو رعایت میکنم و هنوز هم بعد از یکو نیم سال استفاده از گوشی باتری هیچ آسیبی ندیده و ظرفیتش کم نشده.
در کل زیاد لازم نیست وسواس بخرج بدید در بدترین حالت باتری گوشی ها 3 سال عمر میکنن و با این پیشرفت سریع تکنولوژی اکثر افراد هر 1.5 - 2 سال گوشی رو تعویض میکنن و اصلا به خرابی باتری نمیرسه

:n16:

Glad Boy
08-03-2016, 12:58
شارژ اولیه آیفون 6s پس از اولین استفاده چگونه باید یاشه؟

Xx Hossein xX
08-03-2016, 17:44
شارژ اولیه آیفون 6s پس از اولین استفاده چگونه باید یاشه؟

تاجایی که من میدونم واقعا مهم نیست، این گوشیا پیشرفته تر از حرفاست.
یک بار کامل شارژش کنید و بعد استفاده کنید.
اون نکته هایی که بالا گفتم باعث میشه عمر باتری در دراز مدت بیشتر بشه

saeed sx
08-03-2016, 17:57
منم اول آیپد خریده بودم خیلی وسواس داشتم.به شارژ و نگهداری و استفاده. الان 3 سال گذشته لعنتی خراب نمیشه. خواهر زادم با پا میره روش پرتش میکنه زمین .میپره روش. وقتی داره غذا میخوره لیوان پر اب رو خالی میکنه روش.اگر کوچکترین چیزیش شده باشه.شارژش هم هنوز که هنوزه مثل اولش بی اقراق مثل روز اولش کار میکنه.فکر کنم اصلا خراب نمیشه. من که دیگه خسته شدم ازش.بابام وقتی بازی میکنه میوه میخوره این آب پرتغال میره لای دکمه هاش. ولی هنوز مثل روز اولش کار میکنه.بچه خواهرم چون بد غذاست فقط با آیپد غذا میخوره یعنی باید سرش گرم بازی بشه. روی آیپد برنج و مرغ میریزه.یعنی یه وضعیتیه.لعنتی هنوز که هنوزه مثل 3 سال پیشه همه جاش سالمه