PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد پورت USB زرد رنگ لپتاپ Thinkpad

fujin
17-01-2016, 20:43
با سلام .. من یک لپتاپ Lenovo Thinkpad خریدم که 2 عدد پورت USB آبی رنگ داره که USB3 هست و یک پورت زرد رنگ ..

طبق کاتالوگ در توضیح این پورت عبارت زیر نوشته شده :

50% stronger USB ports and DC-In port that can withstand
repeated use

و در جاهای دیگه خوندم که کاربرد این سوکت Always On هستش که اگر در BIOS فعال بشه در هنگام خاموش بودن دستگاه این پورت میتونه خروجی برق داشته باشه برای شارژ ...

1- معنی DC-IN بودن این پورت چیه ؟
2- من توی BIOS قابلیت Always ON USB رو فعال کردم ولی وقتی لپتاپ خاموش هست هیچ جریانی در این سوکت نیست ...
بعضی جاها گفتن که فقط وقتی کابل AC وصل هست کار میکنه خوب اگر اینطور باشه پس یک قابلیت مسخره ای به نظر میاد !!!!؟؟؟

پیشاپیش ممنون

HOJ-JAT
17-01-2016, 23:27
فکر میکنم با فعال شدن این گزینه لپتاپ در حالت خاموش ب یک پاور بانک تبدیل میشه و میشه همه چی رو باهاش شارژ کرد لپتاپ خودم همنجوریه و باید از توی ویندوز هم چنین اپشنی رو فعال کنی و یا ممکنه مجور باشی رو sleep باشه تا کار کنه

منظور از اون جمله اینه که "ما پورت های usb و پورت شارژ رو ۵۰ درصد قوی تر ساختیم که در استفاده مکرر مشکلی پیش نیاد"

fujin
18-01-2016, 17:30
فکر میکنم با فعال شدن این گزینه لپتاپ در حالت خاموش ب یک پاور بانک تبدیل میشه و میشه همه چی رو باهاش شارژ کرد لپتاپ خودم همنجوریه و باید از توی ویندوز هم چنین اپشنی رو فعال کنی و یا ممکنه مجور باشی رو sleep باشه تا کار کنه

منظور از اون جمله اینه که "ما پورت های usb و پورت شارژ رو ۵۰ درصد قوی تر ساختیم که در استفاده مکرر مشکلی پیش نیاد"

ممنون ...
منظور از واژه DC-IN چیه ؟ یعنی ولتاژ ورودی میگیره ؟

HOJ-JAT
19-01-2016, 09:19
ممنون ...
منظور از واژه DC-IN چیه ؟ یعنی ولتاژ ورودی میگیره ؟
گفتم که

ما پورت های usb و پورت شارژ رو ۵۰ درصد قوی تر ساختیم که در استفاده مکرر مشکلی پیش نیاد"
منظورش پورت شارژ هست ربطی به usb نداره