PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شرکتهای اصلی ارائه ی دهنده ی اینترنت

netstat
06-01-2016, 20:43
همونطور که bilmazlar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توی پست دوم به درستی اشاره کرده:
از سال 94 وزارت ارتباطات شروع به صدور مجوزی به اسم پروانه ی ايجاد و بهره برداري از شبكه ارتباطات ثابت (FCP) کرده که به نوعی جایگزین پروانه PAP میشه... موضوع این پروانه توی سایت سازمان تنظیم مقرات و ارتباطات رادیویی به شکل زیر بیان شده:

ارايه هرگونه خدمت ارتباطي و انتقال داده بر بستر شبكه موضوع پروانه، مستقل از فناوري، از قبيل خدمات دسترسي به اينترنت پرسرعت، دسترسي به شبكه ملي اطلاعات و خدمات مبتني بر آن؛ توزيع و فروش پهناي باند اينترنت و انتقال و شبكه­ هاي اختصاصي، ارايه خدمات صوتي، تصويري، متني و داده­اي و انواع خدمات محتوايي و ارزش افزوده در چارچوب قوانين و مقررات جاري كشور.

یعنی عملا هر شرکتی بخواد هر سرویسی(از جمله ADSL) روی خطوط تلفن کشور ارائه بده باید پروانه FCP داشته باشه. طبق سایت سازمان تنظیم مقررات شرکت های دارای پروانه FCP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این شرکتها هستند:

شرکت پيشگامان توسعه ارتباطات (پیشگامان) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شرکت پارسان لين ارتباطات (پارس آنلاین) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شرکت گسترش ارتباطات مبنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت داده پردازي رسپينا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توسعه فناوري ارتباطات پاسارگاد آريان(این شرکت حدمات ارنباطی به بانکها ارائه میکنه.) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت انتقال داده هاي آسيا تك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت داده گستر عصر نوين (های وب) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت انتقال داده هاي ندا گستر صبا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرکت آريا رسانه تدبير (شاتل) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

احتمال داره که طی ماههای آینده شرکتهای دیگه ای هم یه این لیست اضافه بشه.

نمیدونم فن آوا چرا توی لیست نیست. در ضمن فکر میکنم که مجوز FCP فقط برای ADSL باشه و نمیدونم لیست شرکتهایی که اجازه ی ارائه ی وایمکس یا اینترنت موبایل رو دارن چطور میشه پیدا کرد.

bilmazlar
06-01-2016, 22:58
به به. نت استت عزیز

چند وقتی بود خبری ازت نبود. کجاهایی؟ هنوز پارس‌آنلاینی؟ یا رفتی جای دیگه؟

--------------------------------------
در مورد این مطلبت هم باید بگم که در حال حاضر دیگه شرکت‌هایی که مجوزشون PAP باشه تعدادشون 11 تا نیست. تو سایت سازمان تنظیم الآن فقط 5 تا از اینا به عنوان دارندگان PAP هستن که البته اینا هم بر طبق همون سایت مجوزشون تا 31 فروردین 1394 بوده:
فن‌آوا، عصر انتقال داده‌ها، رهام داتک، لایزر و کارا امین ارتباط

بقیه اون 6 شرکت به همراه سه شرکت:
شرکت گسترش ارتباطات مبنا
شرکت داده پردازي رسپينا
توسعه فناوري ارتباطات پاسارگاد آريان
در حال حاضر 9 شرکتی هستن که پروانه FCP گرفتن که برای ايجاد و بهره برداری از شبكه ارتباطات ثابت اعطا شده و احتمالن فیبر نوری و همین طور بحث تأمین پهنای باند و شاید حتی خطوط تلفن رو هم عرضه کنن.

netstat
07-01-2016, 00:11
به به. نت استت عزیز

چند وقتی بود خبری ازت نبود. کجاهایی؟ هنوز پارس‌آنلاینی؟ یا رفتی جای دیگه؟

--------------------------------------
در مورد این مطلبت هم باید بگم که در حال حاضر دیگه شرکت‌هایی که مجوزشون PAP باشه تعدادشون 11 تا نیست. تو سایت سازمان تنظیم الآن فقط 5 تا از اینا به عنوان دارندگان PAP هستن که البته اینا هم بر طبق همون سایت مجوزشون تا 31 فروردین 1394 بوده:
فن‌آوا، عصر انتقال داده‌ها، رهام داتک، لایزر و کارا امین ارتباط

بقیه اون 6 شرکت به همراه سه شرکت:
شرکت گسترش ارتباطات مبنا
شرکت داده پردازي رسپينا
توسعه فناوري ارتباطات پاسارگاد آريان
در حال حاضر 9 شرکتی هستن که پروانه FCP گرفتن که برای ايجاد و بهره برداری از شبكه ارتباطات ثابت اعطا شده و احتمالن فیبر نوری و همین طور بحث تأمین پهنای باند و شاید حتی خطوط تلفن رو هم عرضه کنن.

ای داد بیداد!!!! :n08:
آقا من این پستو پارسال نوشته بودم الان اومدم دیدم بیکار تو پروفایلم افتاده گفتم یه استفاده ای ازش بکنم..... نگو همه چی تو این مدت کن فیکون شده اصلن!!! :n08:

حالا من پست اولو سعی کردم درست کنم... فقط نفهمیدم این فن آوا کجا رفته؟ مگه نباید مجوز FCP داشته باشه؟ ولی اسمش تو سایت نیستش که....؟؟؟!!:n13:

-------
در ضمن الان های وب دارم بعضی وقتا توی تاپیک های وب هم هستم و چندتا فش و بد وبیراه میدم! خیلی گنده آخه!! احتمالا چند روز دیگه تخلیه میکنم میرم صبا. :n09:

bilmazlar
07-01-2016, 12:39
ای داد بیداد!!!! :n08:
آقا من این پستو پارسال نوشته بودم الان اومدم دیدم بیکار تو پروفایلم افتاده گفتم یه استفاده ای ازش بکنم..... نگو همه چی تو این مدت کن فیکون شده اصلن!!! :n08:

حالا من پست اولو سعی کردم درست کنم... فقط نفهمیدم این فن آوا کجا رفته؟ مگه نباید مجوز FCP داشته باشه؟ ولی اسمش تو سایت نیستش که....؟؟؟!!:n13:

-------
در ضمن الان های وب دارم بعضی وقتا توی تاپیک های وب هم هستم و چندتا فش و بد وبیراه میدم! خیلی گنده آخه!! احتمالا چند روز دیگه تخلیه میکنم میرم صبا. :n09:

نه دیگه. فن‌آوا که هنوز هم همون PAP رو داره. یعنی نتونسته به اندازه کافی تجهیزات و امکانات تأمین کنه تو 1 سال گذشته که سازمان تنظیم رو متقاعد کنه بهش پروانه FCP بدن. اسمش همچنان در بخش دارندگان پروانه‌های PAP‌ باقی مونده.

--------------

منم دنبال اینم که دیگه از پارس‌آنلاین تخلیه کنم. البته مشکل نبود پورت آزاد تو مرکز مخابراتیمون واقعن دردسرساز شده. اما فکر کنم دیگه هفته بعد با این که تا آخر سال هنوز زمان سرویسم باقی مونده، به پارس‌آنلاین درخواست تخلیه بزنم. ولی موندم کجا برم.