PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فارکس به زبان ساده

saeed_allamehzad
27-12-2015, 20:18
اساس پایه فارکس و باینری آپشن تریدینگ در شرط بندی بر روی تغییر قیمت ها هست. شرکتهای فارکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با خرید فید تغییر قیمتها از شرکتهای بزرگی مانند بلومبرگ و امثالشان٬ اجازه پیدا میکنند که بصورت خرده فروشی(retail) این فید را برای استفاده عموم عرضه کنند. سپس این فید ها را در سیستم خودشان استفاده کرده و برای خریدو فروش- در واقع شرطبندی بر روی تغییر قیمت- ارایه میکنند. شما هم به عنوان یک تاجر خرده پا در واقع برروی تغییر این قیمتها در یک فاصله زمانی شرط میبندید. اگر درست حدس بزنید-البته فقط حدس کافی نیست٬ زیرا لازمه پیش بینی درست دانش تحلیل بازار است-آن هنگام شما به اندازه ای که در ایتدا تغیین کرده بودید برنده میشوید و در غیر این صورت به اندازه ای که تعیین شده پول خود را می بازید.

شما هیچ بروکر فارکس یا باینری آپشنی رو در هیچ جایی نمیتونید پیدا کنید که سهام واقعی شرکتهای دنیا رو بفروشند. هرکدوم هم که ادعای فروش سهام واقعی رو دارند دروغ میگویند. برای خرید سهام رسمی این شرکتها مانند گوگل و اپل باید از طریق شرکت های رسمی فروشنده این سهام که به بورس نیویورک و سایر بورسهای مهم متصل هستند و از طریق بانکهای عاملشون اقدام کنید. و در اینصورت شما مالک رسمی اون تعداد سهام خواهید بود.

تقریبا همه شرکتهای فارکس٬ مارکت میکر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fanswers%2F06%2Fbrokerandmarketmaker.asp) هستند.یعنی از باخت من و شما سود میکنند.گاهی در شرط بندی می برند وگاهی می بازند. در مجموع هم آن شرکتهایی که مجموع بردشان بیشتر از باختشان باشد در بازار می مانند. البته این شرکتها همواره پورسانتی هم از روی بردهای ما کاربرها برمیدارند دارند.

کل فارکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم برای ما همین است. مابه عنوان یک تاجر خرد در بازار جهانی فارکس٬گاهی می بریم و گاهی می بازیم. در مجموع اگر کل بردمان بیشتر از کل باختمان بود میتوانیم بگوییم سود کردیم. بهتر است یک پورتفولیو داشته باشیم شامل بروکرها و پروداکت های مختلف. مهم پورتفولیوی شماست و اینکه شرکت فارکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که انتخاب میکنید معتبر و تحت نظارت مراجع معتبر باشد و در صورت برد٬ پول شما را به موقع بدهد. پس همیشه در این مورد دقت کنید. سعی کنید سایت انگلیسی را به خوبی بخوانید و فقط به حرفهای ایرانیان در فرومها توجه نکنید. منطورم این نیست که اعتماد نکنید٬ نه! ولی فکر خودتان را هم بکار بیندازید. از مبالغ کم شروع کنید و سعی کنید ابتدا طرحها و استراتژی های خودتان را در حساب دمو به کار ببندید و با آن تمرین کنید. وقتی کمی راه افتادید٬ با مبالغ کم شروع کنید و اندک اندک مقادیر سرمایه گذاری خود را بالاببرید. هیچوقت طمع نکنید. یک اصل حیاتی از نظر من: هیچگاه بر روی در امد فارکس به عنوان منبع درامد اصلی تان حساب نکنید و تمام سرمایه زندگی تان را در این بازار نگذارید.

من خودم ترجیحم این است که با چند شرکت فارکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معتبر کار کنم و به اصطلاح تمام تخم مرغها رو در یک سبد نگذارم.
با چندین بروکر مختلف از جمله آلپاری و هات اف ایکس و پی سی ام مارکت و فیبوگروپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(Fi bogroup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) کار کرده ام و سعی میکنم تجربیات خودم در مورد نقاط قوت و ضعف هرکدام را با دوستان به اشتراک بگذارم.