PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد 1.5 ترابایت شده System file! چطوری به Primary برگردونمش؟

Spectero
20-12-2015, 16:43
سلام

ویندوز 8.1 رو نصب کردم و وقتی وارد ویندوز شدم هارد 1.5 ترابایت رو که همه اطلاعات و فایلهای مهم من داخل هست رو نشون نمی ده و از قسمت Manage که دیدم تبدیل شده به System file! حالا چطور بدون خطر از دست دادن اطلاعات مهم که داخلش هست اون را به وضعیت عادی برگردونم که همون Primary باشه. آیا با پارتیشن مجیک میشه این کار رو کرد؟ چطوری؟

ممنون

vissoto
20-12-2015, 17:10
سلام
منظورتان این است که پارتیشن 1.5 ترابایتی در This PC یا همان My Computer دیده نمی شود ولی این پارتیشن در Disk Management وجود دارد و حجم فایل های شما در پارتیشن مشخص است و این پارتیشن هنگام نصب ویندوز Format یا Delete نشده است؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک عکس از Disk Management بگذارید.

Spectero
22-12-2015, 18:39
سلام
منظورتان این است که پارتیشن 1.5 ترابایتی در This PC یا همان My Computer دیده نمی شود ولی این پارتیشن در Disk Management وجود دارد و حجم فایل های شما در پارتیشن مشخص است و این پارتیشن هنگام نصب ویندوز Format یا Delete نشده است؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک عکس از Disk Management بگذارید.

بله همینطوره. نمی دونم چرا اینطوری شد که تونستم درستش کنم و الان هارد / پارتیشن 1.5 رو تو This PC دارم و ازش استفاده می کنم ولی اگر تو قسمت Bios و نصب برم اونجا این هارد رو درد کنار اون حجم 500 مگ (برای ویندوز 10) و 350 مگ (برای ویندوز 8) به عنوان System Reserved نشون می ده؛ یعنی 2 تا system reserved!! بهترین کار اینه که یه هارد اکسترنال پیدا کنم و فایلها رو بریزم رو اون و این هارد 1.5 رو با خیال راحت فرمت کنم تا درست بشه. جور دیگه ریسکه که الان انجام نمی دم.