PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مقابل یه سارق مسلح با سلاح چه باید کرد؟

روانپریش
18-12-2015, 11:14
سلام دوستان
وقتی شب یه سارق مسلح با سلاح سرد یا گرم به قصد سرقت بیاد باید چیکار کرد؟
یعنی منظورم اینه که میگن اگه حتی با سارق مسلح درگیر بشی و زخمیش کنی باید دیه بهش بدی
پس باید چیکار کرد؟باید گذاشت تا سارق همه دارو ندارو ببره؟ و هیچ عکس العملی نداشت
ممطعنا سارق نمیذاره که با پلیس تماس بگیرین

vahidooraman
18-12-2015, 20:57
به استناد ماده 156 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 این امکان هست که در برابر سارق یا متجاوز از خودتون و مال تون دفاع کنید و اگه صدمه ای بهش بزنید هیچ مسئولیتی نخواهید داشت، نه دیه میدی نه قصاص میشی نه هیچ چیز دیگه به شرط اینکه دفاعت متناسب با خطر باشه و همچنین این امکان وجود نداشته باشه که با نیروی انتظامی تماس بگیری و ازشون کمک بخوای. تناسب هم به این معنیه که اگه مثلن سارق داره با دست خالی باهات درگیر میشه، نمیتونی با شمشیر یا تفنگ یا چوب بهش حمله کنی مگه اینکه مجبور بشی النهایه حتی اگه شرایط دفاع رو رعایتم نکرده باشی، این سارق هست که باید توی دادگاه عدم تناسب دفاع رو اثبات کنه و اگه اثبات کرد، فقط دیه میدی اما مجازات حبس و اینا نداره.

روانپریش
20-12-2015, 00:27
به استناد ماده 156 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 این امکان هست که در برابر سارق یا متجاوز از خودتون و مال تون دفاع کنید و اگه صدمه ای بهش بزنید هیچ مسئولیتی نخواهید داشت، نه دیه میدی نه قصاص میشی نه هیچ چیز دیگه به شرط اینکه دفاعت متناسب با خطر باشه و همچنین این امکان وجود نداشته باشه که با نیروی انتظامی تماس بگیری و ازشون کمک بخوای. تناسب هم به این معنیه که اگه مثلن سارق داره با دست خالی باهات درگیر میشه، نمیتونی با شمشیر یا تفنگ یا چوب بهش حمله کنی مگه اینکه مجبور بشی النهایه حتی اگه شرایط دفاع رو رعایتم نکرده باشی، این سارق هست که باید توی دادگاه عدم تناسب دفاع رو اثبات کنه و اگه اثبات کرد، فقط دیه میدی اما مجازات حبس و اینا نداره.

این قانون سال 92 تصویب شده؟

vahidooraman
20-12-2015, 14:07
بله دوست عزیز البته مسئله دفاع مشروع پیش ازین در قوانین مختلف قبل انقلاب و بعد انقلاب پیش بینی شده بود و یه چیز جدید نیست .توی اینترنت راجع به دفاع مشروع سرچ کنید تا پاسخ سوال تونو کامل بگیرید.اگه ابهامی پیش اومد هم بپرسید و براتون توضیح میدم.

روانپریش
21-12-2015, 00:16
بله دوست عزیز البته مسئله دفاع مشروع پیش ازین در قوانین مختلف قبل انقلاب و بعد انقلاب پیش بینی شده بود و یه چیز جدید نیست .توی اینترنت راجع به دفاع مشروع سرچ کنید تا پاسخ سوال تونو کامل بگیرید.اگه ابهامی پیش اومد هم بپرسید و براتون توضیح میدم.

این که سارق سابقه دار باشه خودش تاثیر بالای بر حکم دادگاه داره توی دفاع مشروط از خود درسته؟

vahidooraman
21-12-2015, 14:08
نه تاثیری نداره. مشروع بودن یا نبودن دفاع با توجه به شرایط همون پرونده سنجیده میشه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-12-2015, 15:11
سلام
آدم باید همیشه به قویتر از خودش احترام بذاره
:20:
آپشنِ دوم:
الفرااااااااااار (البته باید دونده ی خوبی باشین)
آپشن سوم:
گریه و التماس (فیلمها و سریالهائی که دیدین حالا خیلی به درد میخوره )
آپشن چهارم:
رجز خوانی و خالی بندی (من پلیسم . اگر نذاری برم بدش رو میبینی , هر جا باشی میگیرمت و تا طناب دار رو با دست خودم نندازم گردنت ولت نمیکنم)
البته ممکنه به جای باور کردنِ حرفتون و ترسیدن و اجازه دادن برای رفتن , حرفتون رو باور کنه و ازتون هم بترسه اما شما رو بکشه !!!! تا تهدیدتون عملی نشه

hamid3369
21-12-2015, 15:37
اگه اسلحه داشته باشه(تفنگ) کارتون گیره اما چاقو رو میشه حل کرد

djbehnam73
21-12-2015, 16:44
من خودم 3 بار خفت شدم ولی باج ندادم تا حالا ، باید سعی کن با حرف طرفت رو ساکت کنی تا اروم بشه ، وقتی شد با یکسری فن بزنی که پا نشه :n02:
من سابقه ی دعوا زیاد داشتم
البته رفتار ادمی تو کوچه و خیابون خیلی تاثیر داره ، اگر ببینن ریپ نمیزنی زیاد نمیان طرفت