PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقاع رم و هارد

alireza3dshadow
09-12-2015, 00:11
سلام
یه مدت تا اینکه یک لپ تاپ جدید بخرم اینه که دارم میخوام یک مقدار ارتقاع بدم
می خوام بدونم آفتابه خرج لحیمه یا نه !!؟؟
ssd بخوام بگذارم با توجه به اینکه نسل اول sata هست چقدر تفاوت ایجاد میکنه ؟
مثلا العان یک فیلم و بخواد باز کنه یه 15 ثانیه طول میکشه !!
میشه رمش به 8 یا حداقل 6 گیگ ارتقاع داد ؟؟ این رم رو اصلا مطمئن نیستم چیکارش کنم
من دیگه قید خرید لپ تاپ رو از داخل کشور زدم( بی حساب و کتاب قیمت ها رو بردن بالا) چند ماه دیگه دارم میرم دبی از اونجا میخرم
همینی که دارم سال 88 از دبی خریدم تا العان کار میکنه برام
اینم سخت افزارها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza3dshadow
09-12-2015, 12:00
کسی نبود ؟؟

HOJ-JAT
09-12-2015, 12:06
شما سیستم بدی ندارید
اینکه ی فیلم رو ۸ ثانیه باز میکنه ممکنه بدلیل هارد باشه چون هارد که از عمرش بگزره سرعتش افت میکنه
در کل بستگی ب نیاز شما داره اگر استفاده عادی هست در حد فیلم و نت و ... سیستم خوبی داره خرید مدل های جدید با توجه ب کیفیت پایینشون توصیه نمیشه
حتما هم نیازی نیست هارد ssd بخری بنظر من ی دونه sshd بگیر حدود ۲۵۰ تومن هست ۱ تراش راضیت میکنه

alireza3dshadow
09-12-2015, 12:38
شما سیستم بدی ندارید
اینکه ی فیلم رو ۸ ثانیه باز میکنه ممکنه بدلیل هارد باشه چون هارد که از عمرش بگزره سرعتش افت میکنه
در کل بستگی ب نیاز شما داره اگر استفاده عادی هست در حد فیلم و نت و ... سیستم خوبی داره خرید مدل های جدید با توجه ب کیفیت پایینشون توصیه نمیشه
حتما هم نیازی نیست هارد ssd بخری بنظر من ی دونه sshd بگیر حدود ۲۵۰ تومن هست ۱ تراش راضیت میکنه

مرسی از پاسخ
مشکل هارد ندارم 3 تا هارد اکسترنال دارم میخوام حتما ssd بگذارم رو این که سرعت خوندن و نوشتنش زیاد بشه هم رونتر بشه
چون یکسری نرم افزار های مهندسی ران میکنم که بیشتر به رم و سرعت هارد بستگی داره دیگه خیالم راحت باشه
یه مسئله دیگه رم دستگاه العان 800 هست یا 666 باسش؟؟ یکی العان 400 مگاهرتز هست اون یکی 333
متوجه نشدم این برای چیه یکی 666 اون یکی 800 ؟؟
بنظرتون تا چند میشه ارتقاع داد؟ اگر تا 8گیگ بشه ارتقاعش داد بی خیال خرید دستگاه جدید میشم

HOJ-JAT
09-12-2015, 16:16
مرسی از پاسخ
مشکل هارد ندارم 3 تا هارد اکسترنال دارم میخوام حتما ssd بگذارم رو این که سرعت خوندن و نوشتنش زیاد بشه هم رونتر بشه
چون یکسری نرم افزار های مهندسی ران میکنم که بیشتر به رم و سرعت هارد بستگی داره دیگه خیالم راحت باشه
یه مسئله دیگه رم دستگاه العان 800 هست یا 666 باسش؟؟ یکی العان 400 مگاهرتز هست اون یکی 333
متوجه نشدم این برای چیه یکی 666 اون یکی 800 ؟؟
بنظرتون تا چند میشه ارتقاع داد؟ اگر تا 8گیگ بشه ارتقاعش داد بی خیال خرید دستگاه جدید میشم
رم های شما ddr2 هستند این نوع رم ها خیلی خیلی کم گیرمیان اونم حچم های بالا مثل ۴ گیگ
بعدشم رم توی سرعت خیلی کم تاثیر داره مهم پردازنده شما هست که از دور خارج شده و اصلا نمیشه برای کارهای مهندسی امروزه روش حساب کرد
یجورای عاقلانه نیست روی این پردازنده رم ۸ گیگ بزاری رم های ۸گیگ معمولا واسه i5 به بالا پیشنهاد میشه