PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این thermal paste (خمیر حرارتی یا خمیر سلیکون) پیدا می شه؟

mehdi 78
08-12-2015, 20:39
سلام
می خواستم بدونم خمیر arctic mx-4 یا arctic silver 5 پیدا می شه؟ می تونید لینک بدید؟ اگه پیدا نمی شه خمیر خوب در حد خمیر معرفی شده چی هست؟:n13:

ess_1362
09-12-2015, 07:36
برندهای خمیر حرارتی بسیار در بازار محدود هستند
بهترین گزینه ای که در بازار دیدم تونیک TX3 بصورت محدود و TX4 هست که می تونید تهیه کنید و ارایه دهنده اش هم شرکت سیاره سبز هست
بعد از اون هم Deepcool Z5 هست که به راحتی در بازار پیدا میشه و گزینه خوبی هست (البته بعد از محصولات تونیک)
ولی گزینه های مد نظر شما را بعید می دونم که به این راحتی در بازار پیدا بشه

mehdi 78
09-12-2015, 15:14
برندهای خمیر حرارتی بسیار در بازار محدود هستند
بهترین گزینه ای که در بازار دیدم تونیک TX3 بصورت محدود و TX4 هست که می تونید تهیه کنید و ارایه دهنده اش هم شرکت سیاره سبز هست
بعد از اون هم Deepcool Z5 هست که به راحتی در بازار پیدا میشه و گزینه خوبی هست (البته بعد از محصولات تونیک)
ولی گزینه های مد نظر شما را بعید می دونم که به این راحتی در بازار پیدا بشه
می گن اون 2 خمیر زیادی سفت هستن .
اصلا به این 2 تا فکر نمی خوام بکنم / نظر شما چیه؟

ess_1362
09-12-2015, 20:13
می گن اون 2 خمیر زیادی سفت هستن .
اصلا به این 2 تا فکر نمی خوام بکنم / نظر شما چیه؟

سفت بودنشون یعنی وجود ذرات بیشتر نقره که انتقال حرارت را بهتر انجام میده
بجز اینها فکر می کنم Deepcool Z3 هست که نسبت به 3 مورد قبلی در رده پایینتری قرار می گیره

mehdi 78
10-12-2015, 13:42
سفت بودنشون یعنی وجود ذرات بیشتر نقره که انتقال حرارت را بهتر انجام میده
بجز اینها فکر می کنم Deepcool Z3 هست که نسبت به 3 مورد قبلی در رده پایینتری قرار می گیره
البته این همیشه درست نیست!
بعد خمیر
arctic mx-4 هم اصلا فلز نداره ولی از خیلی ها بهتره. شما می گید زی 9 یا تی اکس 4 ؟

ess_1362
10-12-2015, 21:12
دیدن بنچمارک زیر خالی از لطف نیست
به نظرم بصورت آماتور و نیمه حرفه ای تفاوت خاصی با هم ندارند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بنچمارک های دیگه ای هم هست مثل زیر که خودتون هم می تونید یک سرچی در اینترنت داشته باشید

mehdi 78
10-12-2015, 21:45
دیدن بنچمارک زیر خالی از لطف نیست
به نظرم بصورت آماتور و نیمه حرفه ای تفاوت خاصی با هم ندارند

البته بنچمارک های دیگه ای هم هست مثل زیر که خودتون هم می تونید یک سرچی در اینترنت داشته باشید

سلام و ممنون دوست عزیز
جالبه که توی اولی زی 5 از زی 9 بهتر عمل کرده!!!!!!
تو تست هایی که تو ی*وتی*وب بود ، خیلی ها از tx4 ,3 می نالیدن و می گفتن که خوب پخش نمیشه . پس شما می گید اول tx4 و tx3 و بعدش z9 و Z5 ؟ نظرتون در مورد Cf3 چیه؟؟

ess_1362
11-12-2015, 17:50
در مورد پخش کردن TX3 و TX4 حق میدم چون پخش کردنش روی سطح پردازنده کار سختی هست و البته باید قبلش تیوپ را کمی گرم کنید ترجیحا با فندک
چیل فکتور 3 هم گزینه خوبی هست
کلا تفاوت این چند تا خمیر شاید به 2 درجه هم نرسه:n02:

mehdi 78
11-12-2015, 19:03
در مورد پخش کردن TX3 و TX4 حق میدم چون پخش کردنش روی سطح پردازنده کار سختی هست و البته باید قبلش تیوپ را کمی گرم کنید ترجیحا با فندک
چیل فکتور 3 هم گزینه خوبی هست
کلا تفاوت این چند تا خمیر شاید به 2 درجه هم نرسه:n02:
ممنون
:n10::n09:

elyartab
14-12-2015, 22:57
لپ تاپ من داغ می کرد الکی. دل و رودشو باز کردم و بعد تحقیق یه خمیر Deep Cool Z5 خدا تومن گرفتم و با دقت زدم به هیت سینک ولی اصلا افاقه نکرد. در ضمن خمیر بیشتر از انتظار من شل بود (روان بود در واقع!)
شاید بگین مشکل داغ کردن لپ تاپ از چیز دیگه ای باشه ولی باز کردم و دیدم که خمیر سیلیکون قبلی کلا خشک شده و نافرمه

mehdi 78
15-12-2015, 13:07
لپ تاپ من داغ می کرد الکی. دل و رودشو باز کردم و بعد تحقیق یه خمیر Deep Cool Z5 خدا تومن گرفتم و با دقت زدم به هیت سینک ولی اصلا افاقه نکرد. در ضمن خمیر بیشتر از انتظار من شل بود (روان بود در واقع!)
شاید بگین مشکل داغ کردن لپ تاپ از چیز دیگه ای باشه ولی باز کردم و دیدم که خمیر سیلیکون قبلی کلا خشک شده و نافرمه
جه ربطی داشت این جا نوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد خداتومن هم پولش نیست. زیادش 50 هست

elyartab
15-12-2015, 14:10
جه ربطی داشت این جا نوشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد خداتومن هم پولش نیست. زیادش 50 هست

ربطش به اونیه که دنبال خمیر با کیفیته، دیگه نمیره به خاطر یه اسم در کردن DeepCool ، خمیر بی کیفیت بگیره استفاده کنه!
بنچمارک یه سایت که معلوم نیست چطوری و تحت چه شرایطی برآورد شده برای ما وحی منزل نیست. به عمل کار برآید! امتحان کن نظر بده

mehdi 78
21-12-2015, 00:48
ربطش به اونیه که دنبال خمیر با کیفیته، دیگه نمیره به خاطر یه اسم در کردن DeepCool ، خمیر بی کیفیت بگیره استفاده کنه!
بنچمارک یه سایت که معلوم نیست چطوری و تحت چه شرایطی برآورد شده برای ما وحی منزل نیست. به عمل کار برآید! امتحان کن نظر بده
سلام
ممنون دوست عزیز
شاید شما درست خمیر رو نزدید!! لپ تاپ هم زیاد قابل اعتماد نیست.
به هر حال ممنون/ می خوام thermalright cf3 بخرم ( چیل فکتور 3 )