PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل شدن سیستم و کار نکردن دکمه reset کیس و reset مادربرد

javad.jojo
08-12-2015, 12:43
با سلام و خسته نباشید

دوستان من اولین باره دارم تو فروم ها سوالی میپرسم چون تو بحث سخت افزار و نرم افزار خودم یکم سر رشته دارم.

به هر حال...

بعد از عمری کار کردن با یک سیستم قدیمی یه سیستم واسه خودم بستم و تک تک قطعاتشو خودم با دقت انتخاب کردم.

مشخصاتش:

main:asus maximus viii ranger

cpu: 6600k skylake 1151

cpu cooler:deepcool maelstorm 240 liqued cooler

hdd:1TB WD green

ram:avexier ddr4 4*4 GB core series bus 3000

case:green x3+viper

PSU:green 750 oc platinium

vga و ssd به علت مشکل مالی فعلا نخریدم ولی تو لیست خریدم هست.

خلاصه بستمش و ویندوز 10 رو روش نصب کردم.

چند وقتی خوب کار میکرد تا اینکه یه مشکلی تازه براش به وجود اومده اونم اینکه بعد از یکی دو ساعت استفاده شاید بیشتر یا کمتر کامپیوتر قفل میکنه و حتی دکمه reset روی کیس و یا reset روی خود مادربرد هم کار نمیکنن و مجبور میشم با دکمه صفر و یک پشت پاور خاموش و روشنش کنم که خیلی برام ناراحت کننده ست.

ممنون میشم اساتید عزیز اگر با این مشکل برخورد کردن بنده رو راهنمایی کنن.

پیشاپیش اگه جای سوالم اشتباهه از همه مدیران و اساتید گرامی عذر میخوام.

با تشکر.

محمد7966
08-12-2015, 12:56
سلام
زمانی که سالم بود دکمه ریست کیس سالم بود یعنی هر وقت دکمه رو میزنید ریست میشد؟

و یه نکته ای:شما قطعات کسیو با هم تطبیق دادید که همدیگرو ساپورت کنن
شاید فن سی پیو ضعیف باشه برای سی پی یو و....

javad.jojo
08-12-2015, 13:41
سلام
زمانی که سالم بود دکمه ریست کیس سالم بود یعنی هر وقت دکمه رو میزنید ریست میشد؟

و یه نکته ای:شما قطعات کسیو با هم تطبیق دادید که همدیگرو ساپورت کنن
شاید فن سی پیو ضعیف باشه برای سی پی یو و....
ممنون از پاسختون
در مورد سوال اولتون بله سیستم در حالت کلی با دکمه های ریست، ریست میشه. هم دکمه ی ریست برد و هم کیس.
در مورد ساپورت کردن قطعات هم بله در دفترچه ی مادربرد مدل رم های ساپورت شده ذکر شده که رم بنده هم داخلش هست و سی پی یو هم که وضعیتش واضحه و در مورد کولر پردازنده هم داخل سایتش دیدم که سوکت 1151 رو ساپورت میکنه و واتر کولر ها در کل خنک ترین و در عین حال کم صدا ترین کولر ها هستند. دمای سی پی یو در حالت اور لودش تا 45 درجه ماکزیمم میره و نه بیشتر.
نمیدونم مشکلش چه وقتهایی ایجاد میشه من الان سه ساعته دارم باهاش کار میکنم ولی این مشکل هنوز به وجود نیومده.

محمد7966
08-12-2015, 13:55
ممکنه هم از ویندوز 10 باشه
ویندوز 7 نصب کنید ببینید باز مشکل هنوز هم هست

آخه ظاهرا هنوز ویندوز 10 هم ایراداتی داره و هر روز دوستان در این سایت از مشکلاتش میگن

javad.jojo
08-12-2015, 14:09
ممکنه هم از ویندوز 10 باشه
ویندوز 7 نصب کنید ببینید باز مشکل هنوز هم هست

آخه ظاهرا هنوز ویندوز 10 هم ایراداتی داره و هر روز دوستان در این سایت از مشکلاتش میگن
بله این امکان هم هست ولی کار نکردن ریست در هنگام قفل شدن بنظرم عیب سخت افزاری میاد تا نرم افزاری

EXTREME
08-12-2015, 17:50
مشکل هنگ کردن دارید و از هر قطعه ای میتونه باشه ولی با توجه به اینکه ریست هم کار نمیکنه و با سوییچ دستی هم نه ریست و نه خاموش نمیشه اول از همه باید پاور و مین بررسی بشه اگر مشکل حل نشد رم و گرافیک بررسی بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

javad.jojo
08-12-2015, 18:08
مشکل هنگ کردن دارید و از هر قطعه ای میتونه باشه ولی با توجه به اینکه ریست هم کار نمیکنه و با سوییچ دستی هم نه ریست و نه خاموش نمیشه اول از همه باید پاور و مین بررسی بشه اگر مشکل حل نشد رم و گرافیک بررسی بشه

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
ممنون از پاسختون.
با توجه به اینکه همه ی قطعات نو هستن و تازه اسمبل شدن بنظرتون آیا احتمالش هست که بنده در اسمبل قطعات اشتباهی کرده باشم؟
و چون هم مین و هم پاور گارانتی دارن بنظرتون مشکل از کدومشونه که ببرمش گارانتی؟
سپاسگذارم.