PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: داشتن xp با ویندوز 10

hamids68
02-12-2015, 13:39
سلام دوستان

من الان ویندوز xp دارم می خوام هم xp داشته باشم هم ویندوز 10. یعنی تا دستگاه رو روشن میکنم ازم بپرسه وارد کدوم سیستم می خوام بشم و با همون بالا بیاد.

محمد7966
02-12-2015, 13:48
سلام دوستان

من الان ویندوز xp دارم می خوام هم xp داشته باشم هم ویندوز 10. یعنی تا دستگاه رو روشن میکنم ازم بپرسه وارد کدوم سیستم می خوام بشم و با همون بالا بیاد.

خب مشکلی نداره شما اول ببینید سیستمتون برای ویندوز 10 میخوره
بعد از طریق خود ویندوز xp اقدام به نصب ویندوز 10 کنید
البته من ویندوز 10 نصب نکردم
ولی یادمه قبلنا که ویندوز 98 و xp بود از طریق ویندوز 98 میرفتیم ویندوز Xp نصب میکردیم
احتمالا اینجا هم همین مورد صدق میکنه

hamids68
02-12-2015, 13:55
خب مشکلی نداره شما اول ببینید سیستمتون برای ویندوز 10 میخوره
بعد از طریق خود ویندوز xp اقدام به نصب ویندوز 10 کنید
البته من ویندوز 10 نصب نکردم
ولی یادمه قبلنا که ویندوز 98 و xp بود از طریق ویندوز 98 میرفتیم ویندوز Xp نصب میکردیم
احتمالا اینجا هم همین مورد صدق میکنه

مشخصات سیستم من برای windows 10 مناسبه. یادمه قبلا یه بار این روشو انجام دادم ولی به جای اینکه دوتا ویندوز داشته باشم ویندوز جدید اومد جای قبلی رو گرفت. دقیقا باید چکار کنم که اون مسئله دوباره تکرار نشه ؟

محمد7966
02-12-2015, 14:02
یادمه قبلنا ویندوز xp رو از ویندوز 98 وقتی میخاستیم نصب کنیم دوتا گزینه داشت 1-آپ گریت بود 2-نیو اینستال
بعد ما برای اینکه دوتا داشته باشیم می اومدیم روی گزینه 2 کلیک میکردیم
حالا شما ببینید تو ویندوز 10 هم شبیه اینو داره یا نه
اگر هم نداشت مشکلی نیست شما موقع نصب ویندوز 10 باید درایوریو انتخاب کنید که ویندوز xp روش نصب نباشه یعنی اگر ویندوز xp روی درایو c نصب بود شما روی داریو d نصب کن
احتمالا اینطوری 2تا ویندوز میاد

hamids68
02-12-2015, 14:07
یادمه قبلنا ویندوز xp رو از ویندوز 98 وقتی میخاستیم نصب کنیم دوتا گزینه داشت 1-آپ گریت بود 2-نیو اینستال
بعد ما برای اینکه دوتا داشته باشیم می اومدیم روی گزینه 2 کلیک میکردیم
حالا شما ببینید تو ویندوز 10 هم شبیه اینو داره یا نه
اگر هم نداشت مشکلی نیست شما موقع نصب ویندوز 10 باید درایوریو انتخاب کنید که ویندوز xp روش نصب نباشه یعنی اگر ویندوز xp روی درایو c نصب بود شما روی داریو d نصب کن
احتمالا اینطوری 2تا ویندوز میاد

ممنون .منتظر میشم بقیه دوستان هم جواب بدن... تا با اطمینان بیشتری انجام بدم. چون وقت من کمه برای اینکارا و اگه یه ویندوز بشه و بخوام دوباره xp بریزم خیلی وقت میگیره...

mgh345
02-12-2015, 14:20
من ویندوز ایکس پی و 10 رو با هم دارم. جالب اینجاست که ویندوز ایکس پی خراب هم بود ولی بعد از نصب 10 درست شد! :n02:
شما اول ویندوز ایکس پی رو نصب کنین (بهتره درایوی به جز C باشه) بعد با سی دی بوتابل ویندوز 10 رو نصب کنین و موقع نصب روی درایو سی نصب کنین. خودش وقتی نصب کردین ویندوز ایکس پی رو شناسایی می کنه.
نکته: صفحه انتخاب ویندوز موقع بالا اومدن وقتی ویندوز 10 رو نصب کنین کاملا عوض میشه!! وقتی ویندوز 10 رو نصب کردین اول ویندوز 10 بالا میاد، بعد یه صفحه میاد ازتون میپرسه کدوم ویندوز رو می خوایین؟ اگه ویندوز قدیمی رو انتخاب کنین کامپیوتر یه بار دیگه ریستارت میشه و با ویندوز ایکس پی بالا میاد. برعکس حالت قبلی که قبل از بالا اومدن ویندوز ازتون میپرسه کدوم ویندوز بالا بیاد.

Iloveu-ALL
02-12-2015, 14:43
سلام نصب دو ویندوز در کنار هم 2 راه داره:
اولین روش dual boot به اینصورت که باید موقع روشن شدن ویندوز مورد نظر رو انتخاب کنی
دومین روش استفاده از ماشین مجازی هست. با نرم افزار virutal box یا vmware بایستی اقدام کنی به اینصورت که اول ویندوز xp بالا میاد بعد ویندوز 10

برای نصب به روش اول باید یک درایو خالی دیگه ای داشته باشی مثلا drive d تا ویندوز دومت رو اونجا نصب کنی!
نصبش هم تا اونجایی که میتونم حتما باید به این روش باشه که:
وقتی سی دی ویندوز داخل دستگاه گذاشتی و قبل از بالا آمدن ویندوز ،
اونجایی که مینویسه press any key to boot from cd یا یه همچین چیزی! پیش بری
اگه چنین چیزی رو نشون نمیده ، باید از طریق بایوس قسمت cd rom درستش کنی.

بعد هم توی درایو d ویندوز دومت رو نصب میکنی! (ویندوز قبلیت هم توی درایو c هست)
بعد از نصب شدن ویندوز 10 ، از طریق نرم افزار EasyBSD اقدامات لازم رو انجام بدی (مثلا دوتا ویندوز رو تیک بزنی که موقع بالا آمدن هر دو رو نشون بده)

hamids68
02-12-2015, 16:53
من الان دو تا ویندوز دارم.این مشکلم حل شد ولی یه مشکل عجیبی ایجاد شده.cd rom تو ویندوز 10 باز نمیشه ولی تو xp باز و اجرا میشه ؟

hamids68
03-12-2015, 05:56
من الان دو تا ویندوز دارم.این مشکلم حل شد ولی یه مشکل عجیبی ایجاد شده.cd rom تو ویندوز 10 باز نمیشه ولی تو xp باز و اجرا میشه ؟

مشکل حل شد. ممنون از دوستان