PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن سیستم و مانیتور بدون سیگنال بعد از تعویض cpu

mj94
22-11-2015, 23:44
سلام
یه cpu دسته دو خریدم، اومدم خودم نصبش کنم، سیستم روشن میشه، بوقشم میزنه، ولی مانیتور چیزی نشون نمیده و چون اسپیکر رو مانیتوره، مدام صدای بیپ میده و حتی نمیشه خاموشش کرد.
الان با جزئیات همه چیزو توضیح میدم.

مشخصات سیستم:
مادربورد: (gigabyte 945 pl s3 (rev3.3
Bios version: FB
Cpu قبلی: intel pentium 4 600 3.2 ghz
Cpu جدید: intel core 2 duo e8400 3 ghz
رم: 2 تا 2 گیگ ddr2
گرافیک: geforece 9500gt

شرح خرابکاری:
خب، دکمه پاورو خاموش کردم، کابلشو کشیدم، همه کابلا رو بیرون اوردم، کیسو باز کردم، فن cpu رو باز کردم، cpu قبلی رو خارج کردم (الکتریسیته استاتیکو اینا رو رعایت نکردم)، cpu جدید رو از جهت درست و بدون فشار اضافی و چپ و راست کردن گذاشتم سر جاش و اون فلز روشو بستم. خمیر سیلیکون روی هیت سینکو پاک نکردم، خمیر سیلیکون جدیدو یکم زدم روی cpu. گفتم کمه، به مقدار تقریبا زیادی روی هیت سینک خمیر سیلیکون زدم. فن رو گذاشتم سر جاش و اومدم پیچاشو جا بزنم و سفت کنم. تقریبا زیاد فشار اوردم رو مادربورد. پیچا رو بستم. کابلا رو وصل کردم، دکمه پاورو زدم.

سیستم روشن شد، بوق اولشم زدم، دیدم مانیتور چیزی نشون نمیده و چراغش هی خاموشو روشن میشه (بصورت غیر طبیعی و غیر از حالتی که سیستم خاموشه و مانیتور روشنه). خاموش روشن شدن چراغش همراه با پخش یه صدای کوتاه، مثل بیپ از اسپیکر روی مانیتور همراه بود. (گفتم که اسپیکرم رو مانیتوره) وضعیت تغییری نمیکرد.
از داخل کیس هم از همون اول صدای خیلی خفیف سوت مانند از سمت cpu میومد و ادامه داشت.
کیس با پاور خاموش نمیشد، دکمه ریستارو زدم و بلافاصله بعد از ریستارت شدن پاورو زدم و خاموش شد.

مراحلو از اول طی کردم و cpu قبلی رو دوباره گذاشتم سر جاش و روش خمیر سیلیکون زدم. (خمیر روی خودشم پاک نکردم) دوباره همه چیزو وصل کردم و سیستمو روشن کردم.
بازم سیستم همون وضعیت قبل رو داشت. چراغ و صدای مانیتور و سوت خیلی خفیف از داخل کیس.
نکته: ویندوزم از هفته پیش خرابه و بوت نمیشه. با live cd ابونتو بوت کردم تا فایلامو رو فلش سیو کنم، هارد سالمه و همه اطلاعات سر جاشه.

ظاهر و باطن همین بود.
عاجزانه منتظر راهنمایی دوستان با تجربه هستم.

محمد7966
23-11-2015, 00:13
سلام دوتا مطلب پیدا کردم ببینید مشکلتونو حل نمیکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محمد7966
23-11-2015, 00:18
دوست گرامی یه مطلب دیگه هم پیدا کردم شاید این به مشکل شما شبیه تر باشد

mj94
23-11-2015, 00:27
خیلی ممنون
اینا جور در نیومد با مورد من.
خود کیس بوق اخطار و اینا نمیده.
مثل اینه که فن یکم سایش داشته باشه به جایی یا پره هاش از محور چرخش یکم خارج شده باشن.
الان که دوباره سیستمو روشن کردم، به نظرم صدای داخل کیس خیلی تغییری نکرده بود، شاید توهم زده بودم. ولی فکر میکنم سرعت چرخش فن cpu بیشتر شده.
متاسفانه به تنظیمات بایوس دسترسی ندارم که ببینم تفاوتی کرده یا نه.

محمد7966
23-11-2015, 00:30
اینو ببینید
شاید از فن cpu باشه

mj94
23-11-2015, 00:38
بازم ممنون
ولی میخوام تا جایی که ممکنه قطعه ای رو جدا نکنم و مسالمت امیز حلش کنم.
شنیدم شاید با پاک کردن حافظه cmos مشکل حل بشه. میخوام ببینم با مورد من مطابقت داره یا نه.
میخوام مراحلو از اسون به سخت طی کنم تا مشکل جدیدی بوجود نیارم.

امير موسر
23-11-2015, 08:04
من جواب شمارو دادم ولی کامل پستتون و نخونده بودم ! مادربردتون E8400 رو ساپورت نمیکنه کلا !

mj94
23-11-2015, 10:07
من جواب شمارو دادم ولی کامل پستتون و نخونده بودم ! مادربردتون E8400 رو ساپورت نمیکنه کلا !

تو سایت گیگابایت زده ساپورت میکنه.
جدای از اون، چرا cpu قبلی هم همین مشکلو پیدا کرده؟

محمد7966
23-11-2015, 11:12
دوست من فن cpu رو تست کردید
چون برای من هم یه زمانی این اتفاق افتاد که فن را خوب جفت وجور نکرده بودم و سیستم بالا نمی اومد ولی یادم نیست که صدای سوت ازش می اومد یا نه

mj94
23-11-2015, 12:35
فکر کنم فنو درست وصل کردم، ولی مطمئن نیستم.
چطور باید مطمئن بشم؟

محمد7966
23-11-2015, 13:19
راستش منم کلی با فن ور رفتم تا فن جفت وجور شد ولی یه مطلبیو گیر اوردم شاید فایده داشته باشه برات

ما ثبش واسه اینکه مطمن بشی مشکل از فنه قبل از اینکه سیستمو روشن کنی بادست رو فن محکم فشار بده همیهجور نگهش دار بعد سیستمو روش کن ببین چی میشه اگه روشن شد که....
فن سی پی یو رو عوض کن

متن بالا رو از آدرس زیر پیدا کردم

امير موسر
23-11-2015, 14:47
فکر کنم فنو درست وصل کردم، ولی مطمئن نیستم.
چطور باید مطمئن بشم؟

شما فن CPU رو هم نزاری سیستم باید تصویر بده تا وقتی که CPUت به حداکثر دماش برسه هم کار میکنه !
همون کاری که گفتمو شما انجام بده !

mj94
23-11-2015, 22:48
شما فن CPU رو هم نزاری سیستم باید تصویر بده تا وقتی که CPUت به حداکثر دماش برسه هم کار میکنه !
همون کاری که گفتمو شما انجام بده !

اقا، انجام دادم
نور علی نور شد
دیگه بعد از روشن شدن، چند ثانیه روشن میمونه و صدای بوق بالا اومدن سیستمم نمیده و مانیتورم نمیشناسه! بعد سریع خاموش میشه. :n20: :n19: :n38:
حالا چه خاکی به سرم بریزم؟

محمد7966
23-11-2015, 23:04
اصلا فنو برای این میذارن که که سی پی یو داغ نکنه چون هر وقت داغ کنه سیستم اصلا روشن نمیشه خودم یه بار تست کردم فنو رو سی پی بو نذاشتم اصلا سیستم روشن نشد

mj94
24-11-2015, 00:10
لطفا سریعتر جواب بدید

محمد7966
24-11-2015, 00:36
آخرین راهی که به نظرم میرسه اینه که سخت افزار سستم خودتونو روی یک سیستم دیگه تست کنید یا بالعکس هر چند میدانم راه سختی است

mehrdadb3
24-11-2015, 00:53
دوست عزیز شما باید بایوس مادربرد رو آپدیت کنید (اگر مدل مادربرد این هست GA-945P-S3 rev. 3.3) تا ورژن FFd بشه اونم با اورکلاکینگ ساپورت میکنه
ورژن الان بایوس شما که فرمودید FB هست تا سی پی یو 6700 و Core™ 2 Extreme X6800 بیشتر ساپورت نمیکنه
روش آپدیت بایوس ساده هست
از اینجا آخرین ورژن رو بگیرید
و اینجا هم آموزش آپدیت

اگر مدل مادربرد این باشه( GA-945PL-S3 (rev. 3.x) متاسفانه سی پی یو شما رو ساپورت نمیکنه
موفق باشید

mj94
24-11-2015, 02:30
بله، من الان فهمیدم
مگه مرض دارن تو لیست ساپورت ها، اونایی که ساپورت نمیکنه رو اوردن.

حالا با همون cpu قبلی چطور سیستمو راه بندازم؟ البته از بعد از تست cpu جدید، دوباره همون قبلی رو گذاشتم سر جاش.
فعلا با این وضعیت بایوسو نمیشه کاریش کرد.

امير موسر
24-11-2015, 06:48
اقا، انجام دادم
نور علی نور شد
دیگه بعد از روشن شدن، چند ثانیه روشن میمونه و صدای بوق بالا اومدن سیستمم نمیده و مانیتورم نمیشناسه! بعد سریع خاموش میشه. :n20: :n19: :n38:
حالا چه خاکی به سرم بریزم؟

کاری که من گفتم در واقع CMOS مادربردتون پاک شده و تنظیمات بایوس ریست شده !
شما CPU قبلیتو بزار و بایوستو آپدیت کن ! اون کارایی که دوستمون بالا گفتن .

mj94
24-11-2015, 10:06
کاری که من گفتم در واقع CMOS مادربردتون پاک شده و تنظیمات بایوس ریست شده !
شما CPU قبلیتو بزار و بایوستو آپدیت کن ! اون کارایی که دوستمون بالا گفتن .

همین کارو کردم، ولی اصلا دیگه صدای بوقم نمیده و مانیتورم نمیشناسه. بعد از چند ثانیه هم خود به خود خاموش میشه.

امير موسر
24-11-2015, 10:59
همین کارو کردم، ولی اصلا دیگه صدای بوقم نمیده و مانیتورم نمیشناسه. بعد از چند ثانیه هم خود به خود خاموش میشه.

CPU قبلیتم نمیتونی تصویر بگیری باهاش ؟!

mj94
24-11-2015, 16:36
CPU قبلیتم نمیتونی تصویر بگیری باهاش ؟!نه، فقط یه بار cpu جدیده رو امتحان کردم.بعد از اون همون cpu قبلی رو امتحان میکنم که تصویر نمیده و بعد از بیرون اوردن و جا زدن باتری cmos دیگه عملا سیستم هیچ کاری نمیکنه. فقط چند لحظه روشن میشه، فن ها میچرخن و هارد کار میکنه و بعد دوباره کل سیستم خاموش میشه. مانیتورم اصلا عکس العملی نسبت به روشن شدن سیستم نشون نمیده. انگار اصلا کابلش وصل نیست.

محمد7966
24-11-2015, 17:13
اینکه میگید خیلی زود خاموش میشه شبیه موقعه ایه که خازنها مادربرد باد کرده باشن یه نگاه به خازنهای مادربرد بکنید ببینید باد نکرده باشن

mj94
24-11-2015, 20:35
اینکه میگید خیلی زود خاموش میشه شبیه موقعه ایه که خازنها مادربرد باد کرده باشن یه نگاه به خازنهای مادربرد بکنید ببینید باد نکرده باشن

چک کردم، به نظر همشون سالم و صاف صوفن.

EHSANRF
24-11-2015, 23:30
احتمالا پایه های مادربرد یا پین های CPU کج شدن یا شکستن
دقیق نمیدونم این مدل CPU پین داره یا نه، ولی به هر حال هم CPU و هم مادربرد رو چک کن ( منظورم جاییه که CPU رو نصب میکنی )
اگه پین های پردازنده کج شدن با یه پنس یا جاقوی خیلی نازک آروم میتونی درستشون کنی ولی خیلی ظریف کاری داره باید حواست باشه

mj94
25-11-2015, 00:33
احتمالا پایه های مادربرد یا پین های CPU کج شدن یا شکستن
دقیق نمیدونم این مدل CPU پین داره یا نه، ولی به هر حال هم CPU و هم مادربرد رو چک کن ( منظورم جاییه که CPU رو نصب میکنی )
اگه پین های پردازنده کج شدن با یه پنس یا جاقوی خیلی نازک آروم میتونی درستشون کنی ولی خیلی ظریف کاری داره باید حواست باشه

تو سایتای انگلیسی این موردو دیدم، برا همین چک کرده بودم، به نظرم سالم بودن، ولی شاید من نتونستم تشخیص بدم.
به نظرم احتمالش زیاده. چون هر چی هست به خود cpu ربط نداره.
البته بعد از بیرون اوردن باتری cmos که عملا شانسی برای تست اینا ندارم، چون سیستم سریع خاموش میشه.
شاید فردا کیسو بردم بیرون یکی ببینه. فقط امیدوارم تعویض قطعه نخواد که بدجوری جیبم خالیه. به خصوص مادربورد که دیگه قضیه داستان دار میشه.

mj94
28-11-2015, 16:05
اقا، دادم بیرون، میگه مادربورد مشکل داره و پاورت اور ولتاژ داره (یا یه همچین چیزی)
یه مادربرد دسته دو براش اورده بودن برا فروش، مدل gigabyte 945pl-s3p.
Cpu جدیده core 2 duo e8400 رو ساپورت میکنه، ولی رم نهایتا 2 گیگ میخوره. من الان 2 تا رم 2 دارم. دلم نمیاد بی خیالش بشم.
به نظرتون چیکار کنم؟
مادربورد جایگزین چی پیشنهاد میکنید؟ (ddr 2 باشه)
تا حدود 100 تومن. باید یه پاورم بگیرم که یارو میگفت یه 330 بهت میدم 50 یا 60 تومن. دسته 2 هم مشکلی نداره.
ای بابا، چه بدبختی شدا!

paveej
28-11-2015, 16:55
اقا، دادم بیرون، میگه مادربورد مشکل داره و پاورت اور ولتاژ داره (یا یه همچین چیزی)
Cpu جدیده core 2 duo e8400 رو ساپورت میکنه، ولی رم نهایتا 2 گیگ میخوره. من الان 2 تا رم 2 دارم. دلم نمیاد بی خیالش بشم.
به نظرتون چیکار کنم؟
تا حدود 100 تومن. باید یه پاورم بگیرم که یارو میگفت یه 330 بهت میدم 50 یا 60 تومن. دسته 2 هم مشکلی نداره.
ای بابا، چه بدبختی شدا!
سلام
اين مادربورد كه ميگي توي سايت گيگابايت تصويرش رو زده.ظاهرن 4 تا جاي رم داره.به نظرم بايد بيشتر از 4 گيگ رم بخوره.

ولي به نظر خودم مدل GM31-ES2L يا GM31ES2C از اين بهتره.775 پين هست.ولي پردازنده قبليت رو ساپورت نميكنه. در عوض تا چهار هسته اي رو ساپورت ميكنه.dual BIOS هم هست.گرافيك آنبورد هم داره و كارت گرافيك هم ميخوره.من چهار پنج سال پيش گرفتم.اونموقع هم ارزون بود.اگه توي بازار نوش رو پيدا كني قيمتش احتمالن ارزونتر از صد تومنه .البته اطلاع دقيق ندارم ولي حدس ميزنم
البته كارت گرافيك pci express ميخوره و اگه كارت گرافيكتون خيلي قديمي AGP هست به اين نميخوره.

رم ddr2 1066 ميخوره كه نميدونم فرقش با ddr2 667 چي هست ولي اگه رم شما ddr2 667 هست اينموضوع هم بررسي كنيد بعدن مشكل پيش نياد واستون

mj94
28-11-2015, 17:08
ممنون
رمم فکر کنم 677 باشه.
احتمالا ساپورت کنه.
CPU فعلا e8400 رو دارم.
مادربرد 945pl-s3p رو امتحان میکنم ببینم 4 گیگ ساپورت میکنه یا نه، اگه نشد، اینی که پیشنهاد کردیدو مد نظر دارم. ببینم قیمتش چنده.
اگه کسی پیشنهاد دیگه ای داره یا قیمت اینو میدونه، لطفا کمک کنه.

محمد7966
28-11-2015, 17:08
به نظرتون چیکار کنم؟
ای بابا، چه بدبختی شدا!
دوست عزیز مادربردهای گیگابایت و ایسوس خوبن ولی در اینترنت که سرچ کردم ظاهرا دیگه ddr2 تولید نمی کنن
ولی در سایت میهن مارکت هم یه مارکی بود 65هزار که مارک گمنامی بود برای من تا حالا اسمی ازش نشنیده بودم

mj94
28-11-2015, 17:37
دوست عزیز مادربردهای گیگابایت و ایسوس خوبن ولی در اینترنت که سرچ کردم ظاهرا دیگه ddr2 تولید نمی کنن
ولی در سایت میهن مارکت هم یه مارکی بود 65هزار که مارک گمنامی بود برای من تا حالا اسمی ازش نشنیده بودم

مشکلی نیست.
دست دو میخرم.
اولویت من بودجه هست. این سیستم من دیگه ارتقا دادنش افتابه خرج لحیم کردنه.
فقط یه چیز میخوام یه یه سالی برام کار کنه تا پول دستم بیاد. (ایشالله یه asus g20 بخرم!)
اگه ممکنه مادربرد رو به صورت موردی یا یه سری خاص معرفی کنید چون بررسیشون با موبایل تو اینترنت خیلی سخته.

راستی یه چیزی، اون مدلی که دوستمون معرفی کرد ( همون ga gm31-es2l) مثل اینکه بردش کوچکتر از برد فعلیمه. با کیس فعلیم مشکل پیدا نمیکنم؟

محمد7966
28-11-2015, 18:09
مشکلی نیست.
دست دو میخرم.
اولویت من بودجه هست. این سیستم من دیگه ارتقا دادنش افتابه خرج لحیم کردنه.
فقط یه چیز میخوام یه یه سالی برام کار کنه تا پول دستم بیاد. (ایشالله یه asus g20 بخرم!)
اگه ممکنه مادربرد رو به صورت موردی یا یه سری خاص معرفی کنید چون بررسیشون با موبایل تو اینترنت خیلی سخته.

راستی یه چیزی، اون مدلی که دوستمون معرفی کرد ( همون ga gm31-es2l) مثل اینکه بردش کوچکتر از برد فعلیمه. با کیس فعلیم مشکل پیدا نمیکنم؟

نه اگر کوچکتر باشد مشکلی پیش نمیاد

راستش در سایتهایی مثل شیپور و...دست دوم هم میفروشند ولی به نظرم از یک فروشگاه در شهر خودتان بخرید بهتر است
به نظرم فروشگاه های شهرتان را بگردید و ببینید مادربرد دست دوم چی دارند فقط اگر گیگا بایت و ایسوس داشته باشند اونا رو در اولویت قرار بدید

paveej
28-11-2015, 18:37
ممنون
رمم فکر کنم 677 باشه.
احتمالا ساپورت کنه.
CPU فعلا e8400 رو دارم.
مادربرد 945pl-s3p رو امتحان میکنم ببینم 4 گیگ ساپورت میکنه یا نه، اگه نشد، اینی که پیشنهاد کردیدو مد نظر دارم. ببینم قیمتش چنده.
اگه کسی پیشنهاد دیگه ای داره یا قیمت اینو میدونه، لطفا کمک کنه.
الان از توي كتابچه راهنماش نگاه كردم نوشته پردازنده پنتيوم 4 و پنتيوم D و دو هسته اي و چهار هسته اي ميخوره
اون عدد كنار ddr2 فكر كنم مربوط به فركانس اوركلاك هست.توي كتابچه هم نوشته 667 و 800 ميخوره.يعني تا 1066 ميشه اوركلاكش كرد ولي حالت عادي 800 و 667 هست.
از لحاظ كيس مشكلي نيست.جاي پيچاش با كيس بزرگ جوره.من خودم روي كيس بزرگ نصبش كردم چون مادربرد قبليم بزرگ بود

mj94
28-11-2015, 19:47
مشخصات GM31-ES2C رو دیدم، به نظر با cpu های بیشتری سازگاره.
تو سایتای ایرانی هم بیشتر دیده میشد، یعنی احتمالا تو بازار هم راحت تر گیر میاد.
اگر 945pl-s3p چهار گیگ ساپورت نکرد، احتمالا میرم دنبال همین.

hamid3369
28-11-2015, 21:05
اگه پاورت ضعیف باشه دلیلش هست.. حافظه بایوس باتری رو در بیار خار های سوکت سی پی یو رو با نگشت یه خورده اروم نوازش کن محکم نه اروم اروم ببین کجشون نکردی ...سی پی یو قبلیت رو جا بزن ببین روشن میشه یا کلا از کار افتاده درضمن این سی پی یو استوک ها خیلی کار کردن و اور شدن ..

mj94
28-11-2015, 22:14
اگه پاورت ضعیف باشه دلیلش هست.. حافظه بایوس باتری رو در بیار خار های سوکت سی پی یو رو با نگشت یه خورده اروم نوازش کن محکم نه اروم اروم ببین کجشون نکردی ...سی پی یو قبلیت رو جا بزن ببین روشن میشه یا کلا از کار افتاده درضمن این سی پی یو استوک ها خیلی کار کردن و اور شدن ..

دیگه کار از این حرفا گذشت.
ولی اینارو امتحان کردم.
پاور فکر نکنم مشکل داشته باشه. چون cpu جدیده توان کمتری مصرف میکنه.

paveej
28-11-2015, 23:19
دیگه کار از این حرفا گذشت.
ولی اینارو امتحان کردم.
پاور فکر نکنم مشکل داشته باشه. چون cpu جدیده توان کمتری مصرف میکنه.
به نظرمنم واسه خريد مادربرد جديد عجله نكن.يه بار هم بدون خمير امتحان كن.اگه بازم بالا نيومد چند بار پشت سر هم سريع ريست كن.
به قول معروف شوك به سيستم وارد كن.البته هارد و بقيه چيزا رو جدا كن كه اونا آسيب نبينن.فقط ببين بوق ميزنه يا نه.

mj94
29-11-2015, 01:16
به نظرمنم واسه خريد مادربرد جديد عجله نكن.يه بار هم بدون خمير امتحان كن.اگه بازم بالا نيومد چند بار پشت سر هم سريع ريست كن.
به قول معروف شوك به سيستم وارد كن.البته هارد و بقيه چيزا رو جدا كن كه اونا آسيب نبينن.فقط ببين بوق ميزنه يا نه.

این کارا رو قبلا امتحان کردید؟

hamid3369
29-11-2015, 13:19
ولی بازم میگم خار هارو نگاه کن

paveej
29-11-2015, 13:36
این کارا رو قبلا امتحان کردید؟
قبلن با مادربرد قبلي كه داشتم يه بار كه يه پينش كج شده بود.ولي درست شد.ولي چند وقت بعدش يه كار ديگه كردم كه چيپش سوخت
به هر حال شما كه ميخواين يه مادربرد ديگه بخرين ديگه فرقي نميكنه كه.
اينم كه گفتم شوك وارد بشه بهتره كه كامپيوتر رو روشن كنيد بعد يه دفعه برقش رو قطع كنيد.چند بار اينكار رو تكرار كنيد ببينيد چي ميشه.
ميتونيد مانيتور رو هم جدا كنيد.فقط ببينيد بوق ميزنه يا نه.اگه بوق بزنه احتمال اينكه درست بشه هست.به هر حال به نظرم ضرر نداره
هر چند ممكنه سي پي يو بسوزه.ولي به نظرم سي پي يو جون سخت تر از اين حرفاس.فقط در حد اينكه مطمئن بشين ديگه مادربرد درست شدني نيست.

mj94
29-11-2015, 14:02
خیلی خطریه، cpu میپکه، بدبخت میشم.
امروز رفتم مادربردی که یارو میگفتو دیدم. همون ga 945pl-s3p. عجیب بود که 3 و خورده ای رم رو میشناخت در حالی که تو سایت گیگابایت زده نهایتا 2 گیگ ساپورت میکنه.
ولی یه مشکلی که داشت، دو تا از خازناش باد کرده بودن، ولی فعلا کار میکرد.
قرار شد سیستمو جمع کنیم، یه ویندوز بریزیم ببینیم کار میکنه یا نه (که احتمالا میکنه)
یارو قیمتو گفت 50 تومن. به نظر قیمت خوبیه، ولی معلوم نیست امروز خراب بشه یا یه هفته دیگه یا یه سال دیگه. خودشم گفت تضمینی برای اینده نمیتونم بدم.
حالا به نظرتون بگیرم یا نه؟ راهی هست بشه مطمئن شد؟
میگفت میشه رفت تو بازار دنبال مادربرد، ولی اکثر دست دو ها تعمیر شدن و اعتباری بهشون نیست. گفت اینو حداقل وضعشو میدونیم، ولی اونارو خازناشو عوض میکنن، اونا بیشتر مشکل براشون بوجود میاد.

حالا چه کنم؟ اگر بعدا خازناش پکید، میشه تعمیر کرد؟

محمد7966
29-11-2015, 16:12
خیلی خطریه، cpu میپکه، بدبخت میشم.
امروز رفتم مادربردی که یارو میگفتو دیدم. همون ga 945pl-s3p. عجیب بود که 3 و خورده ای رم رو میشناخت در حالی که تو سایت گیگابایت زده نهایتا 2 گیگ ساپورت میکنه.
ولی یه مشکلی که داشت، دو تا از خازناش باد کرده بودن، ولی فعلا کار میکرد.
قرار شد سیستمو جمع کنیم، یه ویندوز بریزیم ببینیم کار میکنه یا نه (که احتمالا میکنه)
یارو قیمتو گفت 50 تومن. به نظر قیمت خوبیه، ولی معلوم نیست امروز خراب بشه یا یه هفته دیگه یا یه سال دیگه. خودشم گفت تضمینی برای اینده نمیتونم بدم.
حالا به نظرتون بگیرم یا نه؟ راهی هست بشه مطمئن شد؟
میگفت میشه رفت تو بازار دنبال مادربرد، ولی اکثر دست دو ها تعمیر شدن و اعتباری بهشون نیست. گفت اینو حداقل وضعشو میدونیم، ولی اونارو خازناشو عوض میکنن، اونا بیشتر مشکل براشون بوجود میاد.

حالا چه کنم؟ اگر بعدا خازناش پکید، میشه تعمیر کرد؟
راستش تقریبا 10 سال پیش بود که یه مادربرد داشتم به اسم شاتل که خازنهاش ترکیده بودن
اون موقع هم تعمیرش نکرد البته صاحب مغازه تو کار تعمیر نبود
ولی تو اینترنت سرچ کردم آره تعمیر میشن
از طرفی یه مادربرد پیدا کردم 65 تومن مارکش خیلی معروف نیست من نشنیدم اسمشو ولی به نظرم اگر 50 تومن میخای بدی برای یه دست دوم خب 65 بده برو نوشو بخر
ولی به نظرم دست دوم خوب هم گیر میاد چون بعضیا سیستمشونو ارتقا میدن و قظعات کیسشون هم سالم

این هم مدلی که تو سایت میهن مارکت دیدم با قیمت 65

mj94
29-11-2015, 22:56
کیسو پس گرفتم.
اومدم امتحان کنم، دیدم مانیتور خراب شده و روشن نمیشه. یعنی من دفعه اول، قبل از دستکاری cmos ، سی پی یو رو درست نصب کرده بودم و مشکلی وجود نداشته.

کیسو اونجا پیش یارو امتحان کردم، سالمه. هم cpu رو شناخت، هم رم ها رو تا 4 گیگ شناخت. هیچ مشکلی نبود.
اما الان اومدم خونه، مانیتورم عین همون اول روشن نمیشه. با تلویزیون خونه چک کردم، مشکل از کیس نیست.
در ضمن، موس هم شناخته نمیشه. نمیدونم چرا.

محمد7966
29-11-2015, 23:24
کیسو پس گرفتم.
اومدم امتحان کنم، دیدم مانیتور خراب شده و روشن نمیشه. یعنی من دفعه اول، قبل از دستکاری cmos ، سی پی یو رو درست نصب کرده بودم و مشکلی وجود نداشته.

کیسو اونجا پیش یارو امتحان کردم، سالمه. هم cpu رو شناخت، هم رم ها رو تا 4 گیگ شناخت. هیچ مشکلی نبود.
اما الان اومدم خونه، مانیتورم عین همون اول روشن نمیشه. با تلویزیون خونه چک کردم، مشکل از کیس نیست.
در ضمن، موس هم شناخته نمیشه. نمیدونم چرا.

خب پس با این حساب یعنی مانیتورتون مشکل داره؟!

mj94
29-11-2015, 23:35
خب پس با این حساب یعنی مانیتورتون مشکل داره؟!

به نظر بله.
مادربورد رو عوض کردما! Cpu جدیدم روشه (core 2 duo e8400). پیش یارو که بودیم هیچ چیز مشکل نداشت.
الان اومدم خونه، میبینم مانیتورم مشکل داره و احتمالا موس.
فردا موسو میبرم جایی امتحان میکنم، ولی نمیدونم مانیتورو چه خاکی به سرم بریزم.

فکر کنم بهتره اسم تاپیک بشه "اگر به ترتیب تک تک اجزای کامپیوترتان خراب شد، چه باید کرد".

فکر میکنید مشکل مانیتور چیه و هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

محمد7966
29-11-2015, 23:41
راستش از قیمت تعمیر خبر ندارم
مانیتورتون قدیمیه یا جدید یعنی از این led یا فلترونهای قدیمی؟
در هرصورت اگر فلترون بود به نظرم نمی صرفه تعمیرش کرد
ما یکی داریم بعد چند ساعت چشم آدمو اذیت میکنه
دست دوم همین مانیتورهای فلترون هم زیر 50تومن

mj94
29-11-2015, 23:48
راستش از قیمت تعمیر خبر ندارم
مانیتورتون قدیمیه یا جدید یعنی از این led یا فلترونهای قدیمی؟
در هرصورت اگر فلترون بود به نظرم نمی صرفه تعمیرش کرد
ما یکی داریم بعد چند ساعت چشم آدمو اذیت میکنه
دست دوم همین مانیتورهای فلترون هم زیر 50تومن

فکر میکنم led باشه.
اسمش اینه: Samsung m1740

محمد7966
30-11-2015, 00:01
مانیتورتون lcd و بهتره تعمیر بشه
اگر نمایندگی سامسونگ تو شهرتون باشه بدید به اونا تعمیر کنن بهتره

mj94
30-11-2015, 00:19
مانیتورتون lcd و بهتره تعمیر بشه
اگر نمایندگی سامسونگ تو شهرتون باشه بدید به اونا تعمیر کنن بهتره

گارانتی دیگه نداره ها!
پول خون باباشونو نگیرن؟

محمد7966
30-11-2015, 00:26
راستش نمیدونم پولش چقدر میشه
ولی اینو هم ببینید شاید کمک کند به شما

mj94
01-12-2015, 21:08
خب، این داستان همچنان ادامه داره.
برای اونایی که در جریان نیست بگم که،تو سایت گیگابایت زده مادربورد جدید من (یعنی gigabyte 945pl-s3p) نهایتا 2 گیگ رم ساپورت میکنه.
مانیتورو دادم تعمیر، الان با تلویزیون تصویر میگیرم.
گفته بودم مادربورد جدید 4 گیگ رم رو شناخت و تو ویندوز 7 هم که تعمیرکار برام ریخته بود، 4 نشون داده میشد.
امروز اومدم ویندوز 10 نصب کنم، با دو تا رم 2 گیگ نصب جلو نمیرفت، برا همین یکی رو جدا کردمو ادامه دادم. نصب تا اون موقعی که برای اولین بار ریستارت میشه مشکلی نداشت، ولی وقتی سیستم بالا اومد، رو لوگو ویندوز میموند و لود نمیشد.
به تعمیرکار گفتم، گفت باید بایوس رو اپدیت کنم.
همین کارو کردمو ادامه نصب با موفقیت انجام شد و ویندوز 10 نصب شد.
سیستمو خاموش کردم و رم دوم رو نصب کردم. سیستم بعد از لوگو ویندوز بلو اسکرین با ارور irql not equal or less رو داد. خودش ریستارت شد و ایندفعه startup repair اومد. هر کاری کردم ویندوز، ریپیر و ریست و ریکاوری نشد.
رمم در اوردم دیگه ویندوز همین مشکلو داره و جلو نمیره.
به رم ولتاژ اضافه هم دادم، مشکل برطرف نشد.
یه بار دیگه سعی میکنم ویندوزو از اول با هر دو تا رم نصب کنم.
اگر نشد، بگید چیکار کنم.
چرا رو win7 مشکلی نداشت ولی رو 10 داره؟ اگر بخاطر بایوس جدیده، فکر میکنید بایوسای بین این ورژن و ورژن اولیه ممکنه مشکلو بر طرف کنن؟

mj94
01-12-2015, 21:47
الان امتحان کردم، با دو تا رم، نصب ویندوز اصلا نمیاد.

mj94
02-12-2015, 00:00
باز امتحان کردم، ایندفعه تا انتخاب زبان نصب میره، بعد بلو اسکرین ارور attempt to write read-only memory میده.

mj94
02-12-2015, 15:50
این تاپیک داره عین دفترچه خاطرات میشه.
دوستان لطفا کمک کنن.

امروز اومدم ویندوزو فقط با رم دوم (همیشه یکی رو ثابت میذاشتم و اونیکی رو بیرون میاوردم یا جاشو عوض میکردم) نصب کنم، دیدم نشد.
به احتمال زیاد رم دوم مشکل داره.
میشه تعمیرش کرد؟

salman_m2h
08-12-2015, 00:50
پیشنهادی که دارم اینه که کل سیستمی که داری رو رد کن بره
برو یه سیستم درست و درمون جمع کن. این سیستمی که داری جز اعصاب خوردی سودی برات نداره

سعی کن یه مادربورد خوب بخری که حداقل تا e8600 بتونه ساپورت کنه
در ضمن این مشکل بلواسکرین و چیزایی که داری میگی بیشتر به خاطر cpu هست
این مشکل رو خیلی وقت پیش باهاش درگیر بودم. یه cpu ضعیف تر یا پایین تر بنداز رو سیستمت مشکل حل میشه