PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت افت شتاب و توان موتور سمند

titrajh
22-11-2015, 15:43
سلام
من یمشکلی با سمند دارم
اونم اینه که ماشین وقتی تازه روشن شده و شروع به حرکت میکنه هیچ مشکلی نداره و با هر فشار پدال گازی ماشین شتاب داره و دور بر میداره ولی ماشین وقتی گرم تر شد موتور انگاری توانشو از دست داده باشه یعنی ار دنده 2 به سه باید گاز بدی تا ته ماشین بعد از چند ثانیه تازه شروع به دور برداشتن میکنه هر جاییم بردم کسی نتونست کاری کنه سوزناش و شستن صافی بنزین تسمه تایم و بقیه ...
ماشین بعضا درست میشه ولی باز بعضا اینجوری میشه مخصوصا تو سر بالایی ها ماشین میمیره از دو که به سه میدی ماشین دیگه مرد البته صفحه کلاچ ضعیف شده ولی فکنم ربطی به این مشکل نداشته باشه
و خیلی کند دور بر میداره ماشین وقتی گرم میشه شتابش کم میشه البته بعضی روزام مشکلش خیلی کم میشه
یاحساسیم بهم میگه شاید مشکلی پیدا کرده که با مرطوب شدن هوا تشدید میشه و بدتر میشه و وقتی هوا گرم و خشک هست مشکلش خیلی کم میشه

بعضی وقتام پدال گاز روان نیست و انگار جایی گیر میکنه در صورتی که اینجوری نیست و چک کردن گیری نداره
لطفا کمکم کنین

titrajh
24-11-2015, 08:07
دوستان کسی به این مشکل بر نخورده ؟

mohamadrezash72n
31-12-2015, 22:46
سنسور دمای هوا ، فشنگی اب ، و مپ رو چک کنید به احتمال قوی مشکل از اوناست
البته اکثر خودرو ها بعد از گرم شدن مخصوصا در شهر های گرمسیر دچار افت توان میشن
صفحه کلاچ هم باید بررسی کنید اگه روی دنده و نیم کلاچ خاموش کرد سالمه
در مورد سفت شدن پدال گاز ، سیم گاز رو تعویض کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-01-2016, 12:28
سلام
سنسور حرارت آب که به کامپیوتر پیام میده رو با اهم متر چک کنین . باید یا آب یخ و ولرم و داغ مقاومتش تغییر کنه وگرنه خرابه
در این صفحه جزئیاتش هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صفحه کلاچ اگر لاغر باشه موتور راحت گاز میخوره اما ماشین شتابش خیلی کمه مثل گاز دادن روی یخ و برف و شن
سنسور اکسیژن اگر شیلنگش هوا بکشه میتونه مشکل اینجوری به وجود بیاره اما اگر خودش خراب بشه موتور در همه حال بد کار میکنه
این سنسور رو راحت میشه با اهم متر چک کرد
در این تاپیک درج شده

amir z
02-01-2016, 12:47
سلام
دوست عزیز مشکل شما به احتمال قوی از سنسور اکسیژنه. البته مپ سنسور هم ممکنه مشکل داشته باشه
شما وقتی مشکل داری فیش سنسور اکسیزن رو بکش و تست کن ببین چطور میشه اگه بهتر شد از سنسوره و باید عوض بشه. البته راه درستش این هست که با دیاگ پارامترهاش چک بشه و تغییرات رو بررسی کنید

karimz
28-03-2016, 22:19
ما یه سمند داریم توی سربالایی که روی گاز اصلا 2 هم جواب نمیده با همون 1میره ولی بنزین بهتره کلاً ماشین کپ صفتی هست بدرد کفی میخوره. شمع و فیلتر و باد تایرها هم روی شتاب ماشین تاثیر میذاره در غیر اینصورت حتما بدید مکانیک باتجربه بررسیش کنه چون ممکنه مشکل حادتر بشه و ...
این دوتا لینک رو ببنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B%8C-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C/484-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%B9%DB%8C%D8%A8-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88

mohiii6613
30-08-2017, 23:46
دوست عزیز منم همین مشکلاتو داشتم امروز تسمه تایمو عوض کردم انگار ک ابو ریختم رو آتیش ی نفس راحت کشیدم زمانبندی احتراق تو سیلندرات بهم ریخته عوض کن ایشالا درست میشه

mohiii6613
30-08-2017, 23:52
راستی در مورد پدال گاز هم بگم داخل کاپوت ک سیم گازت اومده بیرون به اندازه ۳ یا ۴ میل فنرو سفت کن مشکل حل میشه فیلتر هوا رو هم حتما عوض کن قیمتشم از ۷تومن هست من یه ۱۰تومنیشو انداختم ماشین از یه لاکپشت شد عین میگ میگ

M.Amorous
31-08-2017, 00:21
این مشکل توی سمندای EF7 با ECU زیمنس وجود داره من سه ساله این ماشینو دارم اما بعد از کلی خرج کردن هنوز هیچ کس نتونسته درستش کنه برام. این یه مشکل برقی هست مربوط به ECU و تا اونجایی که من میدونم هیچ راهی نداره که درست بشه. شما ماشینتو ببر نمایندگی ایران خودرو بگو برات ECU رو آپدیت جدید بزنن تا حدودی بهتر میشه ولی کامل درست نمیشه.

farsweb
31-08-2017, 10:24
کم جون شدن میتونه از شمع ها هم باشه. اینو در نظر بگیرین

Reza aghajari
03-06-2020, 02:41
سلام منم همین مشکل رو دارم آیا تونستید حلش کنید؟؟؟؟؟؟؟

mohamad skystar
04-06-2020, 23:47
سلام منم همین مشکل رو دارم آیا تونستید حلش کنید؟؟؟؟؟؟؟

این مشکل توی سمندای EF7 با ECU زیمنس وجود داره من سه ساله این ماشینو دارم اما بعد از کلی خرج کردن هنوز هیچ کس نتونسته درستش کنه برام. این یه مشکل برقی هست مربوط به ECU و تا اونجایی که من میدونم هیچ راهی نداره که درست بشه. شما ماشینتو ببر نمایندگی ایران خودرو بگو برات ECU رو آپدیت جدید بزنن تا حدودی بهتر میشه ولی کامل درست نمیشه.