PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آقا تکلیف کارت گرافیکم چیه قویه یا ضعیف

ata72
21-11-2015, 12:42
با سلام خدمت دوستان عزیز
آقا من یه لپ تاپ lenovo z5070 خریدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من این لپ تاپ رو واسه بازی خریدم البته با توجه به بودجم چون چیز بهتری پیدا نکردم تو این رنج قیمت
حالا اما تو بازی ها با افت فریم مواجه هستم
اینم سیستم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو بعضی فروم ها گفتن که گرافیکت ضعیفه والا من موندم nvidia geforce 840m ضعیف به حساب میاد؟
یه راهنمایی دیگه ام که ازتون میخواستم اینه که میشه بگید وقتی بازی معرفی میشه من چطور اونو بر اساس سیتم خودم بسنجم ببینم میاره یا نه
چون مثلا بازی
Call of Duty: Ghosts
در بهترین حالت واسه اجرا به سیستم زیر احتیاج داره

سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی Call of Duty: Ghosts

CPU: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHZ / AMD Phenom X3 8750 2.4 GHZ or better
RAM: 6 GB RAM
HDD: 50 GB HD space
Video: NVIDIA GeForce GTX 780 or better
Sound: DirectX Compatible Sound Card
DirectX: 11
Internet: Broadband connection and service required for Multiplayer Connectivity. Internet connection required for activation

حالا اما گرافیک من از اونی که اون میخواد بالاتره (nvidia geforce 840m) از اون 780 که میخواد مگه بالاتر نیست؟!؟!؟!؟ اما توش افت فریم شدید دارم
من نمیدونم والا یا من اشتباه میکنم یا سیستم مشکل داره..

ممنون میشم راهنماییم کنید.با تشکر

محمد7966
21-11-2015, 13:51
با سلام ظاهرا سیستم مورد نیاز برای بازی را اشتباه نوشته اید چون در سایت پاکت گیمز گرافیک را چیز دیگه ای نوشته
موفق باشید

sadegh571
21-11-2015, 16:15
اگه تو رزلوشن فول اچ دی (1920*1080) بازی میکنید کارت گرافیک لپتاپتون جوابگو نیست.
840M از 780 خیلی ضعیف تره و با هم قابل مقابسه نیستن.

mehdi 78
21-11-2015, 20:45
البته شاید شما رو گرافیک اینتل بازی می کنید نه انویدیا
کامپیوتر شما 2 تا گرافیک داره:یه گرافیک مجتمع که وقتی تو ویندوز کار میکنید باید استفاده کنید که باتری کمتر مصرف شه. یه قوی که همون انویدیا هست و مصرف باتری بیشتری داره ولی قوی تره و به درد بازی ها می خوره. شما باید رو انویدیا سویچ کنید

amir_t6262
21-11-2015, 21:27
در هنگام بازی، لپ تاپ به برق هست؟

در power management گزینه High Performance را انتخاب کردید؟

Rezback
22-11-2015, 02:29
دوست من در کارت کرافیک های انویدیا چند چیز خیلی مهم است.
۱) m انتهای کد کارت به معنای مختص لپتاپ بودن کارت است که به مراتب از همان کارت بدون m ضعیف تر است.
۲) سری جی تی ایکس پرچمدار‌ان کمپانی انویدیا هستند و به مراتب از جی تی با کد مشابه قوی تر هستند.
۳) رقم اول نشان دهنده ی نسل(توی مصرف کارت تاثییر نسبتا زیادی دارد) رقم دوم نشان دهنده ی رده(قدرت یا پرفورمنس) کارت است در نتیجه ممکن کارت gt۶۵۰ مثلا قوی‌تر از کارت gt840 باشد که بنچ مارک ها و مقایسه تمام کارت ها‌ را میتوانید در وبسایت های زیادی پیدا‌کنید.بنا بر این کارت gtx 760 با کارت گرافیک لپتاپ خود که gt 840 m است اصلا قابل قیاس نیستند.اما شما هم این بازی را می توانید در اکثر موارد روی high با فریم ریت مطلوب‌بازی کنید.

shabnam1986
22-11-2015, 12:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من به bus with خیلی اعتقاد دارم
64 بیت خیلی کمه
رادئون 5450 هم دوگیگ 64 بیته
گرافیک ضعیفه

حیزون
22-11-2015, 12:58
دوست گرامی

m مخفف mobility هست که خود بیانگر ضعیف بودن کارت شما هست ، شما لپ تاپ 7 میلیونی ایسوس یا الین ویر بگیری از نظر کارایی معادل یه دسکتاپ 1.5 میلیونی هست اونم با کلی داغ کردن و سر و صدا

ولی از من به شما نصیحت این بحث فریم یه مقوله حاشیه ای هست که چون تو ایران پینگ کلا بالاست و هیچ بازی رو نمیشه درست و حسابی آنلاین بازی کرد گیر دادن فریم فریم می کنن که بگن نه فریم ریت frame rate هم تاثیر داره ، در حالی که هیچ تاثیری نداره ...

mehdi 78
22-11-2015, 15:15
دوست من در کارت کرافیک های انویدیا چند چیز خیلی مهم است.
۱) m انتهای کد کارت به معنای مختص لپتاپ بودن کارت است که به مراتب از همان کارت بدون m ضعیف تر است.
۲) سری جی تی ایکس پرچمدار‌ان کمپانی انویدیا هستند و به مراتب از جی تی با کد مشابه قوی تر هستند.
۳) رقم اول نشان دهنده ی نسل(توی مصرف کارت تاثییر نسبتا زیادی دارد) رقم دوم نشان دهنده ی رده(قدرت یا پرفورمنس) کارت است در نتیجه ممکن کارت gt۶۵۰ مثلا قوی‌تر از کارت gt840 باشد که بنچ مارک ها و مقایسه تمام کارت ها‌ را میتوانید در وبسایت های زیادی پیدا‌کنید.بنا بر این کارت gtx 760 با کارت گرافیک لپتاپ خود که gt 840 m است اصلا قابل قیاس نیستند.اما شما هم این بازی را می توانید در اکثر موارد روی high با فریم ریت مطلوب‌بازی کنید.
اشتباه هست
فقط m رو درست گفتید

neon_91
22-11-2015, 15:26
هیچ وقت لپ تاپ رو برای بازی کردن توصیه نمی کنم هرگز هرگز.فقط باید یه پی سی قوی داشته باشید برای گیمینگ اونم گیم های این دوره زمونه که اجرا کردنشون از هوا کردن آپولو هم چالش برانگیزتر شده برای سیستم های کامپیوتری.هیچ وقت به لپ تاپ اعتقاد ندارم حتی اگه مشخصاتش هم بالا باشه مختص گیمینگ هم باشه بازم قبولش ندارم.:n25: