PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحو ه ی نصب مودم adsl

mohammad_xlr
18-09-2006, 13:25
سلام
میخواستم نحوه ی نصب مودم adsl رو بدونم
ممنون.

Nvidia
18-09-2006, 13:30
کاش میگفتی مودمت چه مدلیه ! بعش مگه خودشون میان واست نصب کنن ؟

MaFia
18-09-2006, 13:35
خط تلفن از پشت فیلتر میاد وصل میشه به مودم
کابل لن یا یو اس بی رو نصب می کنی
اگه یو اس بی باشه درایور مورد نظرش نصب میشه مثل یه سخت افزار
اگه لن باشه درایور لن نصب میشه

تنظیمات برای ست کردن آی پی و یا ووو .... هم باید از شرکت مربوطه بگیری
یا بگی از کجا نت داری و چه مودمی داری

mohammad_xlr
18-09-2006, 13:43
پارس آنلاین
symphony‌ساخت کره بدون پرت اترنت
در ضمن میخواستم تنظیمات ایجاد کانکشن جدید که تو مودم دیال آپ رو ایجاد میکنیم بدونم
مرسی

mohammad_xlr
18-09-2006, 13:45
چرا خودشون میان ولی می خواستم یاد بگیرم ظاهرا آسونه چون یکی از مسئولین پارس آنلاین که با مشتری صحبت
میکرد میگفت که خودتون میتونید نصب کنید؟!!
اگه آسونه چرا 20 تومن میگیرن واسه نصب؟!!!!!!

.shahyad.
23-02-2007, 12:23
چرا خودشون میان ولی می خواستم یاد بگیرم ظاهرا آسونه چون یکی از مسئولین پارس آنلاین که با مشتری صحبت
میکرد میگفت که خودتون میتونید نصب کنید؟!!
اگه آسونه چرا 20 تومن میگیرن واسه نصب؟!!!!!!

اره راحته...و پول مفت میگیرن..!!!
ولی خب یه جاهاییش یهو گیر میکنی..!!
..
.
الان 2,3 روزه که adsl ام استاد شده و قرار شد مودم و..خودم نصبش کنم...
ولی تو یه قسمت کوچیکش گیر کردم...
که خودمم دقیق نمیدونم تو کدوم قسمتش..!!!!! D:
ظاهرا باید بعد از نصب سی دی مودم و شناختوندن یواس پی به به اون یه ای پی رو تو ادرس بار بذارم و وقتی اینترو میزنم به یه صفحه ای بره که اونجا کاره کانفیگ کردن مودم تموم میشه....
(و بعد اون ساختن کانکشن مربوطه...و تمام...!)
ولی هر بار که میزنم...بعد یه کم که به خودش فشار میاره..ارور میده..!!
حتی ماینتورای این گوشه هم در حال چشمک زدن هستن و میگه کانکتم...
تو این مدتم تو زمان اداری خونه نبودم که زنگ بزنم از خودشون بپرسم...
به هر جهت...اینجوریاست دیگه.... :sad:
راسی کسی میتونه کمکم کنه..؟؟؟

arash the archer
23-02-2007, 19:23
mohammad_xlr جان من هم همين مودم رو دارم و اين هم طريقه نصبش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين پارس آنلاين هم نوبرشو اورده همه چي رو در 2 ضرب ميکنه بعد حساب ميکنه .

شاد و پيروز باشي

yousef1
28-02-2007, 22:38
سلام
منمودم asus602 دارم و کانفیگ مودم رو میخوام

erfan2000volt
02-03-2007, 12:10
آقا من یه سوال دارم گفتم همینجا مطرح کنم..من می خوام adsl بگیرم.اون شرکته خودش مودم میده 60 هزار تومن و نصبم می کنه که 15 تومن میگیره..البته اون مودمو می تونی مثلا یه ماه تموم شد پس بدی و پولتو بگیری. ام من میخوام خودم یه مودم بخرم که ارزون ترم باشه و واسه خودمم بمونه.نصبشم خودم بکنم که پول مفت ندم..ممنون یمشم یه مارک مودم معرفی کنین که قیمتش مناسب باشه و طریقه ی نصبشم بگین.که برم نتو بگیرم..

Programer
02-03-2007, 12:39
آقا من یه سوال دارم گفتم همینجا مطرح کنم..من می خوام adsl بگیرم.اون شرکته خودش مودم میده 60 هزار تومن و نصبم می کنه که 15 تومن میگیره..البته اون مودمو می تونی مثلا یه ماه تموم شد پس بدی و پولتو بگیری. ام من میخوام خودم یه مودم بخرم که ارزون ترم باشه و واسه خودمم بمونه.نصبشم خودم بکنم که پول مفت ندم..ممنون یمشم یه مارک مودم معرفی کنین که قیمتش مناسب باشه و طریقه ی نصبشم بگین.که برم نتو بگیرم..

دوست عزیز هزینه نصب فقط برای نصب مودم نیست بلکه ممکنه مشکلی در خطوط مخابراتی شما وجود داشته باشه و برای رفع اشکال شخص مورد نظر باید به مرکز مخابراتی بره و اشکالات رو بررسی کنه

M.C.
02-03-2007, 12:45

سلام دوست عزیز
چه نوع مودمی میخواید بگیرید ؟!
Ethernet یا USB
USB که دایور داره نصبش میکنید و یه Connection مثل DialUp میسازید و استفاده میکنید.
و Ethernet
هر مودمی منو هاش به یه صورت هست !

برای تنظیم Ethernet این کار ها رو باید بکنید >>>
- به Config برید ( ممکنه مودم شما اسمش چیز دیگه باشه )
- یک NewConnection میسازید
و این ها رو تغییر میدید
VPI باید باشه 0
VCI باید باشه 32
Type هم باید Bridge باشه
Name هم یادتون نره !
دیگه چیز خاصی نداره برای راه اندازیه ADSL
اگر مودم شما Router باشه یه سری تنظیمات داره که برای کار های دیگه هست !

البته این نوع تنظیم برای Dynamic هست !
اگه بخواید IP Static بگیرید طور دیگه هست فکر کنم !
======----------------=======----------------========----------========
خرید مودم:
من OvisLink خریدم و Taiwan هست و خیلی هم خوبه ( 70000 تومن با Swich & Router )
مدل بدون Swich هم فکر میکنم داره ارزون تر هست !
مودم Linksys هم ADSL داره اگه گیرت بیاد خیلی خوبه
حرف نداره
اگه یه مودم معمولی میخوای
مودم های D-Link , ASUS هستن
تعریفشو دوستان میکنن

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید :)

arash the archer
02-03-2007, 13:18
Asus و symphony که خودم دارم هر دو خوبن به نظر من خود آدم ياد بگيره بهتره چون هر بار که ويندوز رو عوض ميکني که نميشه بگي يکي بياد برات نصب کنه

erfan2000volt
02-03-2007, 17:05
دوست عزیز چند تا سوال بازم...
اول اینکه بین یو اس بی و اترنت کدوم بهتره؟؟ یعنی چه تفاوتی با هم دارن؟؟ در ضمن مودمی که swich نداشته باشه مشکلی پیش میاد؟؟ کاربردش چیه؟؟

*Batman*
02-03-2007, 17:14
سلام.
آیا با مودم USB میشه تو ویندوز ویستا هم کار کرد یا Ethernet باید باشه؟
میکرو فیلتر چیه؟

erfan2000volt
02-03-2007, 17:47
در ضمن.مودم های یو اس بی فقط کانکشن باید بسازی؟؟ به همین راحتی؟؟ خب اینکه خیلی خوبه!

erfan2000volt
02-03-2007, 20:47
در مورد swich & ruter بی دقتی کردم.چون خودم می دونم چیه! ممنون میشم فقط در مورد تفاوت های اترنت و یو اس بی بگی

M.C.
02-03-2007, 21:04
دوست عزیز چند تا سوال بازم...
اول اینکه بین یو اس بی و اترنت کدوم بهتره؟؟ یعنی چه تفاوتی با هم دارن؟؟ در ضمن مودمی که swich نداشته باشه مشکلی پیش میاد؟؟ کاربردش چیه؟؟

سلام
والا من USB نداشتم ولی میگن مودم های Ethernet کیفیت بهتر دارن!
----------------------------------------------
Swich برای متصل کردن چند تا کامپیوتر به هم هست !

سلام.
میکرو فیلتر چیه؟

سلام
بله چرا نشه ( البته اگه درایورش باشه برای ویستا )
میکرو فیلتر نمیدونم چی هست !
من که متخصص شبکه نیستم ;)

در ضمن.مودم های یو اس بی فقط کانکشن باید بسازی؟؟ به همین راحتی؟؟ خب اینکه خیلی خوبه!

فکر نکنم چیز دیگه ای هم بخواد

erfan2000volt
02-03-2007, 21:13
یعنی نباید از جایی که نت میگیری آی پی چیزی بگری و وارد کنی؟؟

erfan2000volt
02-03-2007, 21:14
دستتم درد نکنه.شرمنده می کنی

M.C.
02-03-2007, 21:20
یعنی نباید از جایی که نت میگیری آی پی چیزی بگری و وارد کنی؟؟
گفتم که اگر Dynamic بخواید بگیرید نه لازم نیست و نمی دن هم بهتون!
IP برای Static هست !

دستتم درد نکنه.شرمنده می کنی
خواهش میکنم

erfan2000volt
02-03-2007, 21:22
شرمنده انقد خنگم! اما خودم باید انتخاب کنم که دینامیک می خوام یا استاتیک؟! یا بستگی به شرکتش داره؟؟

M.C.
02-03-2007, 21:28
شرمنده انقد خنگم! اما خودم باید انتخاب کنم که دینامیک می خوام یا استاتیک؟! یا بستگی به شرکتش داره؟؟

اصولا توی ایران 512kb به بالا همه Static هستن
و پول خون ;)

erfan2000volt
02-03-2007, 22:45
دستت درد نکنه دوست خوبم.الان تنها کاری که می مونه اینه که برم بخرم و نتم بگیرم..البته چند وقتی طول می کشه! چون انقد دایل آپ بدهکارم که پولی در بساط نمی مونه!!

arash the archer
03-03-2007, 09:55
سلام.
میکرو فیلتر چیه؟

batman جان
micro filter يه دستگاه کوچيک هست براي خذف noise ؛ گاهي اوقات نصب تجهيزات ADSL باعث به وجود آمدن noise در تلفن هاي خونه ميشه که براي بر طرف کردن اون از micro filter استفاده ميکنند .(به سوکت تلفن وصل ميشه )
من شخصا براي استفاده تلفن لزومي نديدم استفاده کنم ولي وقتي خواستم از modem استفاده کنم خيلي کمک کرده و بدون اون ممکن نبوده (منظورم با dialup وصل بشم به اينترنت)

در vista شما هر وسيله اي که در winxp استفاده مي کنيد رو ميتونيد استفاده کنيد با اين شرط که درايور اون رو نصب کنيد درست مثل زماني که از win 98 به win xp يا 2000 رسيده بوديم

شاد و پيروز باشيد

erfan2000volt
03-03-2007, 10:23
batman جان
micro filter يه دستگاه کوچيک هست براي خذف noise ؛ گاهي اوقات نصب تجهيزات ADSL باعث به وجود آمدن noise در تلفن هاي خونه ميشه که براي بر طرف کردن اون از micro filter استفاده ميکنند .(به سوکت تلفن وصل ميشه )
من شخصا براي استفاده تلفن لزومي نديدم استفاده کنم ولي وقتي خواستم از modem استفاده کنم خيلي کمک کرده و بدون اون ممکن نبوده (منظورم با dialup وصل بشم به اينترنت)

در vista شما هر وسيله اي که در winxp استفاده مي کنيد رو ميتونيد استفاده کنيد با اين شرط که درايور اون رو نصب کنيد درست مثل زماني که از win 98 به win xp يا 2000 رسيده بوديم

شاد و پيروز باشيد

جالب بود.مرسی

M.C.
03-03-2007, 10:59
batman جان

شاد و پيروز باشيد

منظورتون Splitter بود دیگه !!!

erfan2000volt
03-03-2007, 11:03
اطلاعات نادرست؟!! بابا ما می خوایم یه چی یاد بگیریما !

arash the archer
03-03-2007, 11:32
منظورتون Splitter بود دیگه !!!

M.C. جان
ظاهرا شما فيلم هاي کاراته اي زياد نگاه ميکني :laughing: ؛ از يه طرف ميگي من که متخصص شبکه نيستم و نمي دونم micro filter چيه بعد که من مگم چي هست ميپري وسط شاخ و شونه ميکشي :laughing:

آقاي عزيز هر دو يکي هستند micro filter و POTS splitter يه لينک ميزارم که توضيح داده البته براي فروش هست ولي توضيح هم داده که کافي هست:

نمي خواستم اينطوري جواب بدم ولي متاسفانه لحنت جالب نيست !!! جاهاي ديگه هم اين مورد رو ديدم ؛ من فکر ميکنم اينجا جايي هست براي دوستي و کمک نه شاخ و شونه کشيدن يا اطلاعات رو به رخ کشيدن !!!

شاد و پيروز باشي

erfan2000volt
03-03-2007, 11:47
آرش بابا تو خیلی زود ناراحت میشی و از هر حرفی منظور میگیری..بابا فکر کرد خب اشتباه برداشت کردی و اسم صحیحشو از نظر خودش گفت.حالا 3 تا علامت تعجبم گذاشت! چرا اینجور می کنی حالا.ما قبولت داریم عزیز..در هر صورت ا هر دو مرسی بابت توضیحاتتون...حالا قیمت این دستگاه چنده؟؟ (منو بگو نت نگرفته دنبال چیا هستم!!)

arash the archer
03-03-2007, 12:00
erfan جان ما مخلصيم :)
ولي خوب در نظر بگير يکي تازه computer گرفته و کلي سوال هيجان انگيز داره :cool: ؛ اينطوري ميخوره تو ذوقش و به جاي اينکه محيط فروم براش لذت بخش بشه ميشه عذاب و به نظر من ميترسه که سوال خودش رو اصلا بگه

قيمتش زياد نيست 1500 -5000 تومن هست بسته به شرکتي که ازش ADSL ميگيري :rolleye:

شاد و پيروز باشي

erfan2000volt
03-03-2007, 12:23
من که تازه نگرفتم کلی سوال هیجان انگیز دارم! شبکه همیشه برام جذاب بود..حیف که هیچ وقت هنوز فرصت نشده برم دنبالش..اما از اطلاعات تو و mc حتما استفاده می کنم.البته اگه قابل بدونین ما رو و کمک کنین

M.C.
06-03-2007, 02:01
آقاي عزيز هر دو يکي هستند micro filter و POTS splitter يه لينک ميزارم که توضيح داده البته براي فروش هست ولي توضيح هم داده که کافي هست:

نمي خواستم اينطوري جواب بدم ولي متاسفانه لحنت جالب نيست !!! جاهاي ديگه هم اين مورد رو ديدم ؛ من فکر ميکنم اينجا جايي هست براي دوستي و کمک نه شاخ و شونه کشيدن يا اطلاعات رو به رخ کشيدن !!!

شاد و پيروز باشي[/QUOTE]

[QUOTE=arash the archer;901781]M.C. جان
ظاهرا شما فيلم هاي کاراته اي زياد نگاه ميکني :laughing: ؛ از يه طرف ميگي من که متخصص شبکه نيستم و نمي دونم micro filter چيه بعد که من مگم چي هست

نه خیر من فیلم های کاراته ای دوست ندارم / کونگ فو ای میبینم
دوست من میشه بگید کجاش توهین آمیز بود:blink: ؟

ميپري وسط شاخ و شونه ميکشي :laughing:
شما از خودتم شکی !
من هرچی فکر میکنم میبینم من برای چی باید شاخ و شونه بکشم
اصلا طرف اصلی که شما نبودی که اون آقا هست
من باز هم میگم مهندس شبکه نیستم!
و این اطلاعات شخصی بود که گفتم !
من وقتی نوشتم منظورت Splitter بود!!!
نمی دونستم بهش چیز دیگه ای هم میگن
وقتی گفتی کارش چیه فهمیدم چی رو میگی
من اسم عمومیشو گفتم!
حالا حتما شما مهندسی که اسم اصلی شو میدونی
نمی خواستی ولی اینجوری جواب دادی

امیدوارم که دلخور نشده باشی تا اینجای کار دوست من :)
نمیخواستم اینجوری تمام بشه

میخوام آخرش مثل فیلم های هندی باشه :laughing:

Viren
06-03-2007, 02:59
یک پیشنهاد:
فقط مودم D-Link بگیرید.

arash the archer
06-03-2007, 13:16
M.C. جان
نگفتم توهين آميز بود ؛ گفتم تهاجمي بود :)

منظورت Splitter بود!!!
3 تا علامت سوال اون رو تهاجمي ميکنه ؛ فرض کنيم من اشتباه گفته بودم ؛ اون موقع چه معني پيدا ميکرد ؟ جز اين بود که گوينده ميخواد طرف مقابل رو کوچيک کنه ؟ اين مثل اين ميمونه که من ميومدم بي مقدمه ميگفتم : شما نميدوني micro filter چي هست !!! ؛ خوب به نظرت تهاجمي نميومد ؟

قصد من از گفتنش اين نبود که کدورتي پيش بياد ؛ برعکس سعي در رفع اون داشتم ;) چون ميدونم بازم همديگر رو ميبينيم و دوست دارم دفعات بعد هم احترام و دوستي در بين باشه نه لجبازي اميدوارم منظورم رو رسونده باشم

شاد و پيروز باشي M.C جان

Oracle Man
10-04-2007, 15:50
به جای این جرندیات بگید ببینم D-link e USB رو چه جوری باید نصب کرد ؟:5: :8: :10: :2: :31: :20: :41: :20: :20: :20:

arash the archer
10-04-2007, 16:33
به جای این جرندیات بگید ببینم D-link e USB رو چه جوری باید نصب کرد ؟:5: :8: :10: :2: :31: :20: :41: :20: :20: :20:

بچه باحال :31: يه چرخ بزن خروجي صدات درست بشه ؛ سرو ته داري کار ميکني ؛ صدات بجاي اينکه از up channel بياد از down channel داره مياد :27:

M.C.
13-04-2007, 00:54
M.C. جان
نگفتم توهين آميز بود ؛ گفتم تهاجمي بود :)

3 تا علامت سوال اون رو تهاجمي ميکنه ؛ فرض کنيم من اشتباه گفته بودم ؛ اون موقع چه معني پيدا ميکرد ؟ جز اين بود که گوينده ميخواد طرف مقابل رو کوچيک کنه ؟ اين مثل اين ميمونه که من ميومدم بي مقدمه ميگفتم : شما نميدوني micro filter چي هست !!! ؛ خوب به نظرت تهاجمي نميومد ؟

قصد من از گفتنش اين نبود که کدورتي پيش بياد ؛ برعکس سعي در رفع اون داشتم ;) چون ميدونم بازم همديگر رو ميبينيم و دوست دارم دفعات بعد هم احترام و دوستي در بين باشه نه لجبازي اميدوارم منظورم رو رسونده باشم

شاد و پيروز باشي M.C جان

ُسلام

بابا تو دیگه کی هستی
از کره ی مریخ نیمدی :27:
!!! = تعجب نه سوال :27:
یعنی = منظور شما فلان چیزه .........

درضم مگه من با شما پدر کشتگی دارم که بخوام توهین کنم :13:
هر انسانی قابل احترامه !
اینطور نیست ؟

من با تمام بچه های P30World رفیقم

قربانت به همچنین

M.C.
13-04-2007, 01:07

سلام دستت دردنکنه !!!
حالا صحبت های ما شد چرندیات ؟؟؟؟
خودتونو کنترل بفرمائید , لطفا !
==========================
دوست من بجای نق زدن
سی دی مودم رو قرار بدید در سی دی رام
و درایور مودم را نصب بفرمائید !
و همون طور که برای Dial-Up کانکشن میساختید
برای ADSL-USB هم همین طور هست !

*Batman*
27-04-2007, 08:50
ممنو از راهنمایی همگی.