PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ کردن غیر عادی لپ تاپ

elyartab
13-11-2015, 13:23
سلام دوستان
بنده سه چهار سال پیش لپ تاپ HP Dv6-6050se رو خریدم ، تقریبا یک سال و نیم بعد از خرید اون یهو متوجه شدم که لپ تاپ خیلی داغ میکنه و فن با تمام قدرت به کار میوفته.
دست به کار شدم و فورا یه بارنامه مونیتور دمای سی پی یو زدم و دیدم بله دما در حالت idle time یا براوز و کار سبک به حدود 50 الی 60 میرسه. در حالتی هم که یه با برنامه مثل فتو شاپ یا اتوکد کار میکردم دما به بالای 65 و 70 میرفت.
اینطوری شد که بردم پیش خدمات پس از فروش جایی که ازش خریده بودم. لپ تاپ رو برد اون پشت مشت ها یه بلوور گرفت و گفت خیلی گرد و غبار داشت و حل شد دیگه. در ضمن ویندوز رو هم عوض کردم. چند روز تقریبا عادی کار کردن ولی باز بعد یه مدت همون آش و همون کاسه.
خلاصه الان که این پست رو مینویسم و غرض از همه این داستان ها، کل روش ها و بررسی ها رو انجام دادم، از نو کردن ویندوز بگیر تا بررسی دونه به دونه پروسس ها و دمای سی پی یو و کول پد و ..../
در ضمن آنتی ویروس ESET Smart رو نصب کردم و دما قبل و بعد از نصب اون رو چک کردم که تفاوتی در قضیه نداشت.
تو سایت های خارجی و ایرانی که تحقیق کردم اکثریت به این نتیجه رسیده بودند که باز کردن لپ تاپ و گردگیری و علی الخصوص تعویض خمیر سیلیکون خیلی روی کاهش دما تاثیر داره.
فیلمی که من از باز کردن دل و روده لپ تاپ و رسیدن به هیت سینک دیدم خیلی دلهره آور بود لذا با یه جای معتبر تماس گرفتم و گفتن نزدیک 30 الی 70 تومن هزینه این کاره.
حالا نظر شما دوستان محترم چیه و چیکار میتونم بکنم؟
ممنونم

* الان که این پست رو می نوشتم و فقط کروم باز بود گزارش دمای سیستم با برنامه CPUID به صورت شکل زیره (دمای اتاق هم عادیه):
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamadamin77
16-11-2015, 14:49
سلام دوستان
بنده سه چهار سال پیش لپ تاپ HP Dv6-6050se رو خریدم ، تقریبا یک سال و نیم بعد از خرید اون یهو متوجه شدم که لپ تاپ خیلی داغ میکنه و فن با تمام قدرت به کار میوفته.
دست به کار شدم و فورا یه بارنامه مونیتور دمای سی پی یو زدم و دیدم بله دما در حالت idle time یا براوز و کار سبک به حدود 50 الی 60 میرسه. در حالتی هم که یه با برنامه مثل فتو شاپ یا اتوکد کار میکردم دما به بالای 65 و 70 میرفت.
اینطوری شد که بردم پیش خدمات پس از فروش جایی که ازش خریده بودم. لپ تاپ رو برد اون پشت مشت ها یه بلوور گرفت و گفت خیلی گرد و غبار داشت و حل شد دیگه. در ضمن ویندوز رو هم عوض کردم. چند روز تقریبا عادی کار کردن ولی باز بعد یه مدت همون آش و همون کاسه.
خلاصه الان که این پست رو مینویسم و غرض از همه این داستان ها، کل روش ها و بررسی ها رو انجام دادم، از نو کردن ویندوز بگیر تا بررسی دونه به دونه پروسس ها و دمای سی پی یو و کول پد و ..../
در ضمن آنتی ویروس ESET Smart رو نصب کردم و دما قبل و بعد از نصب اون رو چک کردم که تفاوتی در قضیه نداشت.
تو سایت های خارجی و ایرانی که تحقیق کردم اکثریت به این نتیجه رسیده بودند که باز کردن لپ تاپ و گردگیری و علی الخصوص تعویض خمیر سیلیکون خیلی روی کاهش دما تاثیر داره.
فیلمی که من از باز کردن دل و روده لپ تاپ و رسیدن به هیت سینک دیدم خیلی دلهره آور بود لذا با یه جای معتبر تماس گرفتم و گفتن نزدیک 30 الی 70 تومن هزینه این کاره.
حالا نظر شما دوستان محترم چیه و چیکار میتونم بکنم؟
ممنونم

* الان که این پست رو می نوشتم و فقط کروم باز بود گزارش دمای سیستم با برنامه CPUID به صورت شکل زیره (دمای اتاق هم عادیه):
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لپ تاپ شما یه مقدار قدیمیه و حرارت اونها به نسبت بالاست اما با توجه به مدت زمان خرید دستگاه توصیه میکنم فنش رو عوض کنی. فن ضعیف شده

behnam015
20-11-2015, 23:17
سلام .. دوستان میخوام یه لبتاب بخرم به نظرتون کدام مارک بهتره که از نظر سرعت و گرافیک و پردازنده و سبکی عالی باشه

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk

محمد7966
20-11-2015, 23:30
سلام .. دوستان میخوام یه لبتاب بخرم به نظرتون کدام مارک بهتره که از نظر سرعت و گرافیک و پردازنده و سبکی عالی باشه

سلام دوست من نمیشه گفت چه لبتابی خوبه
بنده 6سال خوابگاه بودم یه زمانی فکر میکردم سونی بهترین مارک ولی بعدش دیدم لبتاب دوستم که سونی بود و خیلی گران هم خریده بود نسیت به لبتاب من که دل بود،سوخت
من الان همین لبتابو دارم ولی خب عین اولش نیست داغ کرده و...
بهتره بری سایت دیجی کالا اونجا نظراتو بخونی چون هم تعریف و تمجید هست هم انتقاد
اما اینو بگم شما باید اول بگی در حدود چه قیمتی میخای؟

behnam015
20-11-2015, 23:34
در حدود سه تومن البته من بلژیک زندگی میکنم اینجا هر نوع مدلی هست فقط موندم کدوم مارک

محمد7966
20-11-2015, 23:58
در حدود سه تومن البته من بلژیک زندگی میکنم اینجا هر نوع مدلی هست فقط موندم کدوم مارک

مسلما لپتاپای اپل مارک بهتری هستند ولی یه لپتاپ اپل 3تومنی نسبت به بقیه مارکها سخت افزار پایینتری دارد ولی با کیفیتترن
سالهای سال میتواند برایتان کار کند
یکی از اقواممون هم از کشورهای عربی توشیبا گرفت الان 6و7 سال است که برایش کار میکند آخ نمی گن
ولی میگم شما اگر سایت دیجی کالا برید میبینید اونجا به لبتابا نمره میدن و نظر هم میدن کسانی میگن خوبه بعضیا هم میگن بد
از طرفی در سایت دیجی کالا ماکز نمره 10 است و خب وقتی کالایی از 400 رای نمره 9گرفته خوب اون کالا مسلما کالای خوبی محسوب میشود
به نظرم به سایت دیجی کالا بروید و لپتاپایی انتخاب کنید که نمره بالایی کسب کرده باشند و توصیه میکنم نظراتو هم بخونید چون اگر کسی بگه این کالا خیلی خوبه مطمئن باشید کسی هم هست که گفته این کالا بدرد نمیخوره
باز اگر سوالی داشتید در خدمتم
و ابنم بگم ممکنه یه مدل از اپل نسبت به یه مدل از دل نمره کمی گرفته باشه پس اینطور نیست که همه مدلای اپل از همه مدلای دل بهتر باشن
موفق باشید

behnam015
21-11-2015, 00:01
من میخوام با ویندوز کار کنم خیلی ممنون از راهنماییتون سپاسگذارم