PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلافگی در اسلیپ نشدن سیستم :/

Ali_Best
10-11-2015, 16:36
سلام

به تازگی 10 رو نصب کردم. اوایل که برنامه زیادی روی سیستم نبود برای تست یکبار اسلیپ کردم و بدون مشکل سیستم استندبای شد به همراه مانیتور
اما به تازپی مجددا مشکلی که روی 7 هم داشتم پیش اومده...

وقتی سیستم رو اسلیپ میکنم. مانیتور متوجه این موضوع میشه اما سیستم نه. مانیتور به حالت اسلیپ میره اما سیستم باز در حال کاره
در این حالت با تکون دادن ماوس و زدن کلیدهای کیبورد هیچ پاسخی نمیده و مانیتور همچنان خاموشه
جالبه که دکمه های سخت افزاری روی کیس هم از کار میافته. همه چیز انگار فریز میشه. دکمه پاور و ریستارت هم کار نمیکنن!!
باید پاور رو حدود 7 - 8 ثانیه نگهدارم تا فورس پاور بشه
وقتی هم که دستگاه رو مجدد روشن میکنم تاریخ و ساعت سیستم برمیگرده به کارخانه! سال 2002 و زمان0
ویندوز هم که بالا میاد انگار از حالت اسلیپ بیدار شده... تمامی برنامه های قبل از خاموشی راااان هستند حالا

من این مشکل رو روی 7 که چند ساله دارم هم داشتم. اونجا فک میکردم مشکل از وینه که مشکل دار شده اما هیچ وقت حس تعویضش نبود و می ساختم باهاش
اما الان دیگه واقعا حالم گرفته شد...

باتری مادربورد رو هم یدونه نو جا زدم فرقی نکرده

تمیدونم مشکل از برنامه هایی هست که نصبه یا از جای دیگه ایه
eset smart / malwarebytes / free avira antivir (inactive) / ccleanner / tune up utilities و سایر برنامه های رایج مثل آفیس و پلیر و کروم و برنامه های گرافیکی
فعلا نصبه

نظر شما چیه؟

edi2
10-11-2015, 21:32
فکر نکنم مشکل از نرم افزار ها باشه. اما برام جای سوال هست east و اویرا هردو فعال هستن!؟ اگه باشه سبب کندی میشه1؟

بعد هم درایور گرافیکت اپدیت هست!؟

Ali_Best
11-11-2015, 15:38
سلام

بالا نوشتم که آویرا غیرفعاله
کندی سیستم ندارم

درایور گرافیک هم بله بروزه کاملا

ایما اشاره
18-11-2015, 10:55
سلام

به تازگی 10 رو نصب کردم. اوایل که برنامه زیادی روی سیستم نبود برای تست یکبار اسلیپ کردم و بدون مشکل سیستم استندبای شد به همراه مانیتور
اما به تازپی مجددا مشکلی که روی 7 هم داشتم پیش اومده...

وقتی سیستم رو اسلیپ میکنم. مانیتور متوجه این موضوع میشه اما سیستم نه. مانیتور به حالت اسلیپ میره اما سیستم باز در حال کاره
در این حالت با تکون دادن ماوس و زدن کلیدهای کیبورد هیچ پاسخی نمیده و مانیتور همچنان خاموشه
جالبه که دکمه های سخت افزاری روی کیس هم از کار میافته. همه چیز انگار فریز میشه. دکمه پاور و ریستارت هم کار نمیکنن!!
باید پاور رو حدود 7 - 8 ثانیه نگهدارم تا فورس پاور بشه
وقتی هم که دستگاه رو مجدد روشن میکنم تاریخ و ساعت سیستم برمیگرده به کارخانه! سال 2002 و زمان0
ویندوز هم که بالا میاد انگار از حالت اسلیپ بیدار شده... تمامی برنامه های قبل از خاموشی راااان هستند حالا

من این مشکل رو روی 7 که چند ساله دارم هم داشتم. اونجا فک میکردم مشکل از وینه که مشکل دار شده اما هیچ وقت حس تعویضش نبود و می ساختم باهاش
اما الان دیگه واقعا حالم گرفته شد...

باتری مادربورد رو هم یدونه نو جا زدم فرقی نکرده

تمیدونم مشکل از برنامه هایی هست که نصبه یا از جای دیگه ایه
eset smart / malwarebytes / free avira antivir (inactive) / ccleanner / tune up utilities و سایر برنامه های رایج مثل آفیس و پلیر و کروم و برنامه های گرافیکی
فعلا نصبه

نظر شما چیه؟

سلام دوست عزیز این مشکل به خاطر نصب درایور کارت گرافیک شماست

1-شما اول باید درایور کارت گرافیک وین 10 را از سایت مربوطه دانلود کنید(NVIDIA OR ATI)مطمئن بشید که حتما مدل مربوطه و کدام یک رو (WIN X64 یا WIN X86) را دانلود کنید.

2- ویندوز 10 را دوباره نصب کنید.

3-پس از نصب ویندوز شما قبل از اینکه درایور های دیگه رو نصب کنید اول داریوری که شما دانلود کردید مربوط به کارت گرافیک هست رو نصب کنید.

4-برای نصب درایورهای راه انداز سخت افزار دیگه اگر CD یا DVD راه انداز شما به صورت اتو نصب
هستش اول اون رو به صورت دستی در اورده بعد گزینه کارت گرافیک رو غیر فعال کنید دقت کنید که درایور کارت گرافیک قبلی دوباره نصب نشه ولی اگه راه انداز سخت افزار رو به صورت اپدیت درایور نصب میکنید این روش هم مثل قبلی درایور کارت گرافیک رو با این روش هم نصب نکنید.

Ali_Best
20-11-2015, 01:19
سلام دوست عزیز این مشکل به خاطر نصب درایور کارت گرافیک شماست

1-شما اول باید درایور کارت گرافیک وین 10 را از سایت مربوطه دانلود کنید(NVIDIA OR ATI)مطمئن بشید که حتما مدل مربوطه و کدام یک رو (WIN X64 یا WIN X86) را دانلود کنید.

2- ویندوز 10 را دوباره نصب کنید.

3-پس از نصب ویندوز شما قبل از اینکه درایور های دیگه رو نصب کنید اول داریوری که شما دانلود کردید مربوط به کارت گرافیک هست رو نصب کنید.

4-برای نصب درایورهای راه انداز سخت افزار دیگه اگر CD یا DVD راه انداز شما به صورت اتو نصب
هستش اول اون رو به صورت دستی در اورده بعد گزینه کارت گرافیک رو غیر فعال کنید دقت کنید که درایور کارت گرافیک قبلی دوباره نصب نشه ولی اگه راه انداز سخت افزار رو به صورت اپدیت درایور نصب میکنید این روش هم مثل قبلی درایور کارت گرافیک رو با این روش هم نصب نکنید.

سلام دوست من
شما در این خصوص کاملا مطمئن هستید؟
حقیقت مطلب من فرصت کمی برای تعویض مجدد ویندوز دارم
و از طرفی هم با توجه به اینکه دوستان دیگه در سایر فروم ها اصلا به این موضوع اشاره نکردند......

آیا برای شما دقیقا چنین موضوعی رخ داده؟؟
ممنون میشم با قطعیت بیشتر راهنماییم کنید

+ ضمنا... من وقتی وین 10 رو نصب کردم درایوری از روی دیسک نصب نکردم... و از طریق خود ویندوز اقدام به شناسایی و نصب دراور کردم که چیزی حدود 200 مگ رو دانلود و نصب کرد
در واقع این کار به گمانم انجام شده باشه

سپاس بزرگوار

DariushGreat
01-12-2015, 11:09
سلام
درايورايي كه خود ويندوز نصب مي‌كنه بعضا بيس و ساده هستن و به گونه همگاني (general) ساخته شدن. بهترين كار اينه كه بري از سايت سازنده گرافيك آخرين درايور رو بگيري و نصب كني تا مشكلت برطرف بشه. اگر نشه كه بايد ويندوز عوض كني و همون كاري رو كه @ایما اشاره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفت انجام بدي.