PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت يك وب سايت در خانه

ali_boujari
04-05-2005, 18:58
اگر از ويندوز 2000 و يا ويندوز XP استفاده ميکنيد شما هم ميتوانيد به سادگی يک وب سرور شخصی بر روی سيستم خود راه اندازی نماييد.

اگر از Windows 2000 Professional و يا Windows XP Professional استفاده ميکنيد فقط کافيست مطمئن شويد نسخه ای از اين سيستم عاملها را بر روی CD موجود داريد و سپس مراحل زير را طی کنيد:

1 - Control Panel را باز کنيد.
2 - نماد Add/Remove Programs را با دوبار کليک بر روی آن باز کنيد.

3 - گزينه Add/Remove Windows Components را انتخاب نماييد.

4 - در ميان گزينه های موجود چنانچه Internet Information Service انتخاب نشده بود آن را انتخاب کنيد و سپس دکمه Next را بزنيد و اجازه دهيد اجزای لازم نصب شود. چنانچه گزينه ذکر شده انتخاب شده بود آن را انتخاب کنيد و Details را بزنيد و کنترل کنيد که گزينه World Wide Web Service در انتهای ليست در حالت انتخاب قرار دارد.
5 - حالا يک نام بايد برای دات کام خود در نظر بگيريد که بعنوان نمونه mywebsite را در نظر ميگيريم و بايد حالا تغييراتی را اعمال کنيم تا سايت با وارد کردن آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کار کند. برای اينکار مراحل زير را طی کنيد:
الف - به پوشه System32 درون پوشه ويندوز در درايوی که ويندوز نصب شده است برويد ( WINNT يا Windows)
ب - حالا وارد پوشه Drivers بشويد و سپس Etc
پ - درون اين پوشه تعدادی فايل موجود است که ما با hosts سرو کار خواهيم داشت. اين فايل را با Notepad باز کنيد و يک سطر جديد مانند آنچه در شکل آمده است را اضافه کنيد:

ت - فايل را با مراجعه به منوی File و سپس انتخاب گزينه Save ذخيره نماييد
6 - حالا اگر در Internet Explorer و يا يک پويشگر ديگر آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را وارد کنيد بايد کار کند فقط صفحه پيش فرض مايکروسافت ظاهر ميشود که برای قرار دادن صفحه خود بايد در درايوی که ويندوز شما نصب شد است ابتدا وارد پوشه inetpub و سپس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بشويد و يک فايل Default.htm و يا Default.asp در اين آدرس قرار دهيد تا صفحه مورد نظر شما نمايش داده شود. اگر برنامه ساخت صفحات وب در دسترس نداريد فقط کافيست Notepad را بازد کنيد و کد زير را در آن وارد کنيد و بعنوان default.htm آن را در آدرس ذکر شده ذخيره نماييد:

<html>
<body>
<h1>My website at home!</h1>
</body>
</html>

reza jaky
05-05-2005, 17:38
خوبه ولي بايد امتحان كنم خوب جواب ميده :roll:

mohammad2006
05-05-2005, 17:48
اقا علي اين وب سرور به درد چه كاري ميخوره ؟

rasool_bbc
05-05-2005, 19:48
اقا علي اين وب سرور به درد چه كاري ميخوره ؟
[/list] راست ميگه به چه دردي ميخوره؟؟؟؟

KING ESFANDIYAR
06-11-2005, 12:03
سلام
مرسي دوست عزيز!!!!!

hamcker_stt
08-01-2006, 15:30
سلام
دوست عزيز مطالبت عالي بود
فقط يك سئوال دارم . اگر كسي لطف كند و جواب اين سئوال منو بده . خدائيش دعاش مي كنم اگه خوبه بهتر بشه

آقا چجوري ميتونم يه تالار گفتمان بزنم
البته اشتباه نكنيد نه براي رقابت با اينجا كه هيچكس نمي تونه . فقط براي اينكه تو دانشگاه يه محلي باشه كه دونسته هامونو به اشتراك بذاريم . بعني يه تالار با امكانات پائين هم ميشه
اگه لطف كنين منبع بهم بگين ممنون ميشم

mpsjavad
08-01-2006, 16:31
سلام
دوست عزيز مطالبت عالي بود
فقط يك سئوال دارم . اگر كسي لطف كند و جواب اين سئوال منو بده . خدائيش دعاش مي كنم اگه خوبه بهتر بشه

آقا چجوري ميتونم يه تالار گفتمان بزنم
البته اشتباه نكنيد نه براي رقابت با اينجا كه هيچكس نمي تونه . فقط براي اينكه تو دانشگاه يه محلي باشه كه دونسته هامونو به اشتراك بذاريم . بعني يه تالار با امكانات پائين هم ميشه
اگه لطف كنين منبع بهم بگين ممنون ميشم
با سلام ..

دوست عزيز براي ساختن يک تالار گفتمان ( انجمن ) در ابتدا بايد يك هاست داشته باشيد ( چه مجاني و چه شخصي ) و بعد هم شما تنها نياز به نصب يك ي از برنامه هاي انجمن داريد مثل phpbb و ...

بهترين پيشنهاد مراجعه به :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كه با كمترين هزينه هاست + دامين رو خريداري كنيد و برپايي انجمن رو به صورت رايگان داشته باشيد و خدمات و امكانات ديگه كه خودتون ميتونيد مشاهده كنيد ..

نصب رايگان MovableType فارسي :
مويبل تايپ يك برنامه مديريت وبلاگ / سايت ميباشد كه به كمك آن ميتوانيد مطالب ، مقالات ، تصاوير و هر آنچه كه تمايل داريد را به سادگي هر چه تمام تر در سايت خود منتشر كنيد !
انتشار آسان مطالب ،آرشيو بندي منظم ، پشتيباني از قالب ها ، سيستم نظر خواهي ، موتور جستجوي شخصي ، دسته بندي مطالب ، ساخت صفحات استاتيك قابل جستجو براي موتور هاي جستجو ، پشتيباني از چند كاربر ، محيط فارسي و .... تنها گوشه اي از قابليت هاي قدرتمند اين برنامه قدرتمند ميباشد ! شايان ذكر است سايت P30world.com تماما توسط برنامه MovableType مديريت ميشود .
در صورت درخواست مشتري ، اين برنامه بصورت رايگان نصب و راه اندازي خواهد شد ...

نصب رايگان انجمن PhpBB فارسي :
در صورت درخواست مشتري ، برنامه محبوب phpbb بصورت كاملا فارسي نصب و راه اندازي خواهد شد !
با نصب اين برنامه شما صاحب يك انجمن گفتگوي حرفه اي خواهيد شد ! بازديد كنندگان سايت شما ميتوانند در آن ثبت نام كنند و با يكديگر به بحث و تبادل نظر بپردازند . محيط Phpbb نصب شده تماما فارسي ميباشد و استفاده از آن نياز به تخصص خاصي ندارد

موفق باشيد . :)

محمدرضا رامين
06-03-2006, 11:37
لطف كنيد در قسمت hosts گفته ايد از كس زير مطالب را در آن كپي كنيد اين تصوير ديده نميشود
آدرس ايميل من ramin.mahidasht@gmail.com است
بگوييد اين متن چيست؟

bimo
08-05-2006, 02:23
همانگونه كه دوست عزيزمان عرض كرد آن عكس ديده نمي شود لطفا در موردش توضيح دهيد
ايميل من هم Omid_ghaffarinia@yahoo.com مي باشد.

Honradez
08-05-2006, 14:21
مطلب عالي بود

Sagad_a_n
24-06-2006, 21:27
دستت دردنكنه

pnus
07-05-2007, 11:24
از مطالبتون ممنونم

humanhacker
20-05-2007, 13:11
من اين كار رو مي كنم ولي ا تو جايي كه شما مي گي(اجازه دهيد اجزای لازم نصب شود) سي دي مي خواد تا نصب كنه چي كار كنم؟

mr_jeghjegheh
30-09-2007, 09:24
خوب شما باید سی دی ویندوزه خودتونو قرار بدین تا فایل ها رو از رویه سی دی کپی کنه

Glass Heart
02-10-2007, 23:30
جالب بود ...
مرسي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin-radin
17-02-2008, 20:57
واقعا جالب و مفید بود
ممنون

keynet
26-04-2010, 07:54
سلام
تقریبا دو سال از آخرین پست این تاپیک میگذره!

اما من یه سوال دارم اگه کسی جوابمو بده و مشکلم رو حل کنه دعاش میکنم.
من مثل همین چیزی که شما توضیح دادید یه سایت روی سرور خانگی خودم درست کردم(خب):31:
و سرورم هم در شبکه وایرلس شهر قرار داره یعنی به وایرلس وصله
و این امکان رو به وجود آوردم که کسانی که از همین شبکه استفاده میکنند بتونند از این سایت استفاده کنند.

اما هر چی تعداد کاربران وصل شده به سایت من زیاد میشن (ترافیک بالا میره) سرعت شبکه رو به کلی کند میکنه طوری که افراد نمی تونن به اینترنت وصل بشن. و وقتی که دستور پینگ سرور وایرلس رو میزنم عدد تایمش سه چهار رقمی هست:41:

از شما خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید دعاتون میکنم.
خیلی اعصابم بابت همین خرابه . کمکم کنید

Perpetual
26-04-2010, 09:20
پ - درون اين پوشه تعدادی فايل موجود است که ما با hosts سرو کار خواهيم داشت. اين فايل را با Notepad باز کنيد و يک سطر جديد مانند آنچه در شکل آمده است را اضافه کنيد:

سلام
شکل کجاست من نمیبینمش؟؟؟!!

imbzm
12-05-2010, 15:04
منم چنین قصدی دارم هاست و دامین خریداری کردم لطفا در بقیه موارد به من کمک کنید ممنون میشم
مولا علی میفرماید .زکات علم به نشر آن است
پس ای دوستان زکات علم خود را بدهید و آنچه را فرا گرفته اید به ما نیز بیاموزید
دالان ارتباطی:imbzm1368@yahoo.com
09151872512
نوروزی هستم

milad0000
10-07-2011, 22:36
با نرمافزارهایی مثل wamp , xamp , .. می تونید روی کامپیوتر خونگی و یا یک LAN یک وب سایت وردپرس ، جوملا و ... راه اندازی کنید و بعدا اون را به یک هاست انتقال بدهید

shimateen100
16-09-2011, 11:51
با سلام
ممنون بخاطر قسمت های آموزشی واقعا جالب و قابل استفاده بود باتشکر
چنانچه مقدور باشد قدری از رفع اشکلات متداول در وبلاگها بنویسید ممنون می شم
شیما

ftm1
06-06-2012, 09:16
باسلام من هم این تصویرری که فرمودین رو ندارم لطفا برایم ارسال کنید
با تشکر از مطالب خوبتان

ftm1
06-06-2012, 09:17