PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب درایور گرافیک لیتاپ سامسونگ.

Aminone1
04-09-2015, 00:50
سلام خدمت دوستان گرامی

مشکلم رو کامل توضیح میدم بابت طولانی شدن متن معذرت میخوام

لبتاپ من سامسونگ مدل NP350V5X-S03AE هست. دی وی دی اصلی درایور هارو دارم ولی درایور ها 2012 هستن . نیاز دارم که درایور گرافیک رو جدید نصب کنم.
سوال اول :

گرافیک لبتاپ با توجه به برچسب زیر کیبورد radeon یعنی AMD هست مدل HD 7670m ولی در بعضی سایت های رسمی سامسونگ در توضیحات گرافیک رو Intel (r) HD graphic 4000 نوشته. در قسمت run کلمه dxdiag رو مینویسم تا اطلاعات سخت افزاری دستگاه رو ببینم. در قسمت display Intel (r) HD graphic 4000 رو نوشته . در manage و در قسمت device manager و در display adapters دو گرافیک رو نشون میده. آیا لبتاپ من دوتا گرافیک داره ؟

سوال دوم :

درایور های هر دو گرافیک رو از سایت های اصلی amd و intel دانلود کردم .
تا setup درایور intel 4000 رو اجرا میکنم ارور میده
this coputer does not meet the minimum requirements for installing the software.
که تا جایی که من میدونم یعنی این درایور برای سخت افزار شما نیست.

و درایور amd 7670 یک برنامه به نام Catalyst است که خودش درایور رو نصب میکنه. در هنگام نصب ارور میده و نصب نیمه تموم میشه. بعد از این نصب وقتی device manager وارد میشم گرافیکم رو amd 7600 نوشته که یه علامت زرد روشه. و بعد از ریست ویندوز هیچ درایوری از گرافیک نصب نیست.

(احتمال دادم بخاطر نصب بودن درایور های قدیمی نمیتونم درایور جدید نصب کنم. نصب درایور هارو روی ویندوز جدید 7 و ویندوز 8.1 امتحان کردم بازم همینطور بود )

در مورد نصب درایور گرافیک توضیح کامل بدید ؟

سوال سوم :

نصب درایور های اصلی ( قدیمی ) تو ویندوز سون توسط برنامه ی خود سامسونگ به نام Easy Software Manager انجام میشد. که این برنامه تو ویندوز 8.1 کار نمیده و Unknown error میده. حتی این برنامه رو از سایت اصلی سامسونگ دانلود کردم بازم ارور میده.
حالا برای نصب درایور ها بدون برنامه بصورت تکی رفتم تو سایت سامسونگ و درایور هارو پیدا کردم ولی برای ویندوز 8.1 نداشت.

برای نصب درایور های لبتاپ چکار کنم ؟

با تشکر فراوان از تمامی دوستان

merikhi
04-09-2015, 20:44
تا جایی که میدونم اول باید درایور اینتل نصب بشه وگرنه درایور گرافیک اصلی رو نمیتونی نصب کنی! درایور amd رو انیستال کن اول اینتل باید نصب بشه! اگه سامسونگ هم از ویندوز ۸.۱ پشیبانی نمیکنه رو این لپ‌تاپ خب همون ویندوز ۷ استفاده کن.لپ‌تاپ مثل پی‌سی نیست که بهتره اصلن درایورها رو زیاد آپدیت نکنی مگه خود سازنده لپ‌تاپ آپدیت بده!

به هر حال میتونی از نرم‌افزارهایی مثل Uniblue DriverScanner استفاده کنی. سرچ کنی کرک شدش هست تو سایتهای ایرانی. این مشکلی که داری هم در مورد لپ‌تاپها زیاد پیش میاد. همون ویندوزهای قبلی رو استفاده کنی بنظر من بهتره!