PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو تا سوال درباره ویندوز 10 و یه اتفاق عجیب درباره ویندوز 10

tarkan20
01-09-2015, 22:37
با سلام به بر و بچه های اهل فن و دل :p: 30 رفقا من دو تا سوال دارم و یه چیزی که من و بد جوری گیج کرده

سوال اولم این بود آیا ویندوز 10 home اورجینال بهتر از ویندوز 10 pro هست؟

و دوم اینکه ایا وقتی ویندوز 10 خام و می ریزی رو لپ تاپ از اول می نویسه ویندوز اکتیو هست؟ چون من یک ویندوز 10 اینترپرایز ریختم از همون اول نوشته اکتیو هست.

و چیز عجیبی که خواستم از شما بپرسم و بگم دید نمونه مشابه. ویندوز 7 اورجینال من به 10 ارتقا را یافت نسخه خونگی. من بعدش بری اینکه کم کم عادت کنم یه ویندوز 8 ریختم و کرکش کردم. دومین شب بعد تموم شدن 500 میگ اپدیت ویندوز 10 دیدم ایکون رزرو ویندوز 10 برا ویندوز 8.1 کرگی اومده. با خودم گفتم. حتما اون سر سریال می خواد. ولی زدم/ دیدم اکتیو اورد. تعجب کردم. ولی چشام وقتی چهارتا شد که بعد از نصب اخرین اپدیتهای ویندوز 7 اولتیماتم همون ایکون برام اومد. و الان حتی من می تونم اپگریدش کنم. با اینکه سه بار اپگرید کردم و میدونم حتی سطل اشغال و با محتویاتش میاره. ولی چند تا گیم نیمه داشتم گفتم تموم کنم اپگریدش می کنم.

واقعا سابقه داشته همچین چیزی. چون من تو نت بودم خیلیا که ویندوز 7 و 8 اورجینال داشتن مشکل ایکون رزرو داشتن

انگار حرف پسر داییم داره درست از اب در میاد که تو المانه و میگه تو خود المان همه 8.1 اینترپرایز استفاده می کردند. و اینکه ویندوز هوم و پرو رو رایگان داد بیرون کسی تعجب نکرد. گفت من از هکرا شنیدم مایکروسافت زد به جاده گوگل و اندروید و می خواد ویندوز 10 سرویس کنه و نه از فروشش بلکه از امکانات جانبی مثلا فروشگاهش کسب در امدد کنه

طولانی شد ولی ممنون میشم لالقل به پرسشام جواب بدین

3274
02-09-2015, 21:58
من دلیل تعجب شما رو متوجه نمیشم
ویندوز هفت و هشت اگر از شرکتهای معتبر داشته باشین اون رو چنان کرک کردند که راحت آپگرید میشه به ده
همونطور که ویندوز هفت کرک شده براحتی آپدیتهای جاریش رو دریافت میکنه و مشکلی هم از بابت WGA بروز نمیکنه
اما اگر کرک خوبی روی اون انجام نشده باشه با یک آپدیت چند مگی هم از ممکنه حالت Genuine خارج بشه و باید دربدر دنبال کرک بهتری گشت
درباره ی سوال اول هم قطعا ویندوز پرو، آلتیمیت، و انترپرایز (ولو کرک شده) بر نسخه های استارتر و هوم (ولو اصل) برتری دارند. برای یک نمونه ی ساده، در نسخه های هوم دسترسی به گروپ پالیسی وجود نداره
این همون دلیلیه که خیلیها ویندوز اصلی لپتاپ شون رو مجبور میشن فرمت کرده و یک ویندوز خام از روی DVD نصب کنند