PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارسال دیتا از خط تلفن با میکرو

123456za
16-09-2006, 14:00
سلام
دوستان من چند وقتی هستش که می خوام با میکروکنترلر دیتا رو از خط تلفن بفرستم ولی تا حالا :blink:
اینو بگم که من کل دیتایی که می خوام بفرستم 10kb می شه
دوستان اگه یک را عملی رو به من نشون بدن واقعا ممنون میشم
در ضمن خودم به یک نتایجی رسیدم
با کمک آی سی mt8841 که برای کالر آی دی استفاده میشه و فرکانس 1200hz رو به صفر و 2200hz رو به یک تبدیل میکنه
حالا من موندم چطوری این فرکانس رو تولید کنم :rolleye:
اگه راه بهتری داره به من بگین که کلافه شدم :blink:

tarasheh2
16-09-2006, 21:51
سلام توليد فركانسات با ميكرو خيلي اسونه
از تايمر و وقفه تايمر استفاده كن و دو تا سابروتين هم درست كن كه با سرريز وقفت يكي زياد بشه
و هر سابروتينو بسورت يك كانتر بنويسمثلا برنامه زيرو ببين دستت مياد
فرض تايمر شما هر 1/1200 ثانيه سريز ميشود
sub frq 1200hr
incr a
if a = 1200 then
toggle out x
a = 0
end if

123456za
16-09-2006, 23:47
سلام
ممنون دوست عزیز از پاسخ
ولی این فرکانس توسط مخابرات فیلتر میشه یعنی dc رو حذف میکنه ;)

tarasheh2
18-09-2006, 22:56
سلام
ممنون دوست عزیز از پاسخ
ولی این فرکانس توسط مخابرات فیلتر میشه یعنی dc رو حذف میکنه ;)
با سلام
موج مربعه اي خودش اي سي است فقط در گيرنده كمي شكلش عوض مي شود و اين را مي تواني امتحان كني منتظر كارت هستم

123456za
19-09-2006, 00:10
سلام
دوستان همونطوری گفتم من تخصص توی این زمینه اصلا ندارم :rolleye:
دوستان نتیجه ای نداشت!
من می خواستم به صورت سریالی بفرستم بدین صورت که با پیکر بندی میکرو در حالت سریال و با baude=2400 و سری کردن یک مقاومت 1k و زمین کردن یک خازن 100nf این کارو انجام بدم که فایدهای نداشت من برای تست با پروتئوس بستم وبا یک خازن سری کردم (10uf ) توی ÷روتئوس جواب می داد ولی رو خط تلفن نه
یکی از دوستان آی سی 4046 رو معرفی کردن که در مودم استفاده میشه و میشه استفاده کرد ولی من نه تخصص کافی دارم نه وسایل مجهزی اگه دوستان این امکانات دارن کمک کنن که واقعا کلافه شدم (در ضمن اگه راهی ساده تر سرغ دارین حتما بگین)مدارات زیر رو ببینید بیشتر متوجه می شید
download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

123456za
19-09-2006, 00:11
سلام
دوستان همونطوری گفتم من تخصص توی این زمینه اصلا ندارم :rolleye:
دوستان نتیجه ای نداشت!
من می خواستم به صورت سریالی بفرستم بدین صورت که با پیکر بندی میکرو در حالت سریال و با baude=2400 و سری کردن یک مقاومت 1k و زمین کردن یک خازن 100nf این کارو انجام بدم که فایدهای نداشت من برای تست با پروتئوس بستم وبا یک خازن سری کردم (10uf ) توی پروتئوس جواب می داد ولی رو خط تلفن نه
یکی از دوستان آی سی 4046 رو معرفی کردن که در مودم استفاده میشه و میشه استفاده کرد ولی من نه تخصص کافی دارم نه وسایل مجهزی اگه دوستان این امکانات دارن کمک کنن که واقعا کلافه شدم (در ضمن اگه راهی ساده تر سرغ دارین حتما بگین)مدارات زیر رو ببینید بیشتر متوجه می شید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

betianno
27-09-2006, 10:45
منم رو ارسال اطلاعات از طريق خط تلفن كار ميكنم.فكر ميكنم بتونيم به هم كمك كنيم.به من ايميل يا پي ام بذار.
betianno@yahoo.com
betianno my id

civick
09-10-2006, 11:52
ساده ترین راه اینه که اطلاعاتت رو با دکمه های * و # بفرستی و اونور با ای سی ایدی کالر بگیری و با میکرو تبدیل کنی من خودم قبلان این کار رو کردم