PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Operation Flashpoint (یک بازی Simulator یا یک موتور پایه بازی)

Game maker
16-09-2006, 09:51
این بازیی که معرفی کردم یکی از بهترین بازی های Simulator جنگي دنياست به طوري كه از بازي هايي مثل Battle Field در چند سايت معروف بازي واقعيت بيشتري دارد.اين بازي از چند قسمت تشكيل شده است:Campagn و Single Playerو Multiplayer و map editor.اين بازي همانطور كه اشاره شد داراي يك موتور پايه قويست بطوريكه شما ميتوانيد تمام مراحلي كه در Campaign را ميتوانيد خودتان بسازيد يعني بسيار جزيي است يك مشخصه زيباي بازي سيستم درجه هاست . هر نيرويي مي تواند درجه هاي مختلفي دارد.از سرباز صفر گرفته تا جنرال.درجه هاي بالاتر به درجه هاي پايين تر دستور ميدهد و هوش مصنوعي بسيار بسيار بالاي بازي مي تواند اين فرماندهي را بر عهده بگيرد . مثلا شما مي توانيد راننده تانك باشيد.دو نفر هم كه كامپوتر هوش مصنوعي آنها را برعهده دارد توپچي و فرمانده تانك هستند.فرمانده تانك بر اساس معيار ها و درجاتي كه دارد بهترين موقعيت براي روبرويي با دشمن را به شما مي گويد و به شما دستور مي دهد كه به فلان نقطه برويد.همچنين مثلا فرمانده تانك درجه Sergent دارد و مثلا يك افسر با درجه General در پشت جبهه وجود دارد و بر فرمانده تانك دستور ميدهد.بازي از مجموعه زيادي از وسايل نقليه تشكيل شده كه شما ميتوانيد از تراكتور گرفته تا هلي كوپتر آپاچي همه را برانيد.بعضي وسايل چندين خدمه دارد.بازي جزئيات بسياري دارد و هيچ محدوديتي در بازي وجود ندارد.مثلا شما مي توانيد به جاي اينكه ده تا خشاب كلاشينكف را روي هلي كوپتر خالي كنيد تا سقوط كند دقت كرده و يك تير به سر راننده بزنيد تا هلي كوپتر سقوط كند.
بازي همانطور كه گفتم بسيار واقعي است.شما مي توانيد از يك سرباز صفر باشيد تا فرمانده كل جبهه و چندين تانك و هلي كوپتر را زير نظر داشته باشيد.شما ميتوانيد در يك مرحله فقط نقش راننده كاميون حمل كننده سرباز ها را داشته باشيد يا مي توانيد به عنوان فرمانده يك لشگر زرهي با چندين تانك عمل كنيد.يك سيستم زيباي درگري كه در بسياري از بازي ها وجود دارد و لي استفاده نمي شود سيستم بي سيم است.شما مي توانيد به سربازان زير دست خودتان تعداد زيادي از دستور ها را بگوييد از سلام نظامي گرفته تا آوردن يك مجروح از خط مقدم. اگر Expantion آن را گير بياوريد كه بسيار هم محال است(من نصب شدش رو دارم ولي سيديش رو نه) مي توانيد حتي گفتگو ها را هم فارسي كنيد.يعني متوانيد حتي يك جبهه جنگ ايران و عراق را در يك مرحله به تصوير بكشيد.اين بازي را به تمام كساني كه دلشون از اين بازي هاي غير واقعي گرقته پيشنهاد مي كنم.