PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات در مورد انــواع مـانـيـتــــــــــور

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

saghy
04-05-2005, 00:00
سلام
دوستان عزيز ميتونن در اين قسمت به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ درباره هر نوع مانيتور بپردازند . لطف كنيد موضوعهاي هاي تكراري و بي مورد نزنيد . در صورت مشاهده اين نوع پستها پاك خواهند شد.

alirafaat
17-05-2005, 23:17
برای شروع بد نیست دوستان عزیز مطلع توضیحاتی در این دو مورد لطف کنند
1.فرقlcdباplasma
2.فرق انالوگ بادیجیتال
با تشکر

saghy
18-05-2005, 01:45
سلام
دو تكنولوژي LCD و PLASMA مدت زمان زيادي نيست كه قدم به عرصه صفحه نمايشهاي كم حجم گذاشته اند و كم كم با اقبال و تقاضاي عمومي روبرو گشته اند .
روش تصوير سازي در هر دو تكنولوژي بر اساس آدرس دهي ماتريسي در صفحه ميباشد . اين آدرس دهي به اين معناست كه صفحه نمايش برعكس صفحات لامپي يا كاتدي كه بر اساس پرتاپ الكتورني يا لامپ كاتدي و آشكار سازي موج بر روي پرده پشت لامپ تصوير عمل ميكرد ٫ در اين روش صفحه نمايش به صورت يك محور مختصات ادرس دهي شده و نقاط انقطاع آدرس در X و Y ها باعث روشن يا خاموش شدن پيكسل ها ميشود . (حالت كلي)
از لحاظ حالت ظاهري هر دوي اين صفحه نمايشها تقريبا شبيه به هم بوده وليكن تكنولوژي به كار رفته در هر يك متفاوت ميباشد .
در نمايشگر هاي LCD مبناي كار كريستال مايع بوده و نيز احتياج به يك سيستم نور دهي در پس زمينه ميباشد تا نور ايجاد شده بتواند از دو صفحه دو قطبي كه با اختلاف 90 درجه از هم قرار گرفته اند عبور كند . در اين حالت در وضعيت حادي نوري از مابين اين دو صفحه عبور نميكند و تنها در هنگامي كه پيغام الكتريكي مبني بر آزاد شدن كانال نمايشي دريافت شود زاويه و ادرس مورد نظر داده شده و نور بر اساس زاويه داده شده در صفحه قطبي عبور كرده و با تحريك لايه نمايشي رنگ مورد نظر به صورت نقاط كروي پديد ميايد . اين حالت را شكل گيري پلاسما نيز ميگويند . در صفحه نمايش هاي PLASMA سيستم اشكار سازي بر اساس عملكرد حباب بسيار كوچكي از گاز هاي راديون يا گزنون ميباشد . محتواي اين حباب ها يا كپسولهاي بسيار ريز با تحريكات الكتريكي شروع به عمليات شيميايي آزاد سازي فوتون نوري كرده كه در حالت اوليه قابل رويت براي چشم انسان نيست و اين نور با برخورد با ذرات فسفري يا اشكار سازها ايجاد نور فاز مريي ميكند .
در سري نمايشگر هاي PLASMA كيفيت نور بالايي را ميتوان مشاهده كرد . همچنين زاويه ديد وسيعي را در خروجي داشت به همين دليل در ساخت پنل هاي بزرگ نمايشي از اين تكنولوژي استفاده ميشود اما مصرف برق بالايي نسبت به سري LCD داشته و براي مصارف كوچك نيز مقرون به صرفه نميباشد . در سري نمايشگرهاي LCD شما اندازه تمام شده باريكتر و سبك تري را نسبت به PLASMA مشاهده خواهيد كرد . همچنين مصرف برق بسيار پايين از مزاياي اين سري نمايشگرها ميباشد . ولي مشكلات زاويه ديد و به هم ريختگي رنگ و روشنايي در زواياي مختلف از عمده مشكلات اين نمايشگرهاست . همچنين به علت قيمت بالاي اين صفحات نميتوان از انها در ساخت نمايشگرهاي ابعاد بزرگ كمك گرفت .

واژه انالوگ و ديجيتال بيشتربه سيستم كنترل مانيتورها گفته ميشود . در سيستم انالوگ شما بايستي توسط ولومهايي كه در اصل مقاومت هاي متغير با تصاعد هندسي ميباشند براي كنترلهاي مختلف كمك بگيريد ولي در ديجيتال با فشردن كليد هاي ميكرو سوييچ اين دستور به برد داده ميشود.

alirafaat
20-05-2005, 00:58
با تشکر از توضیحات شما
اما در مورد دیجیتال وانالوگ واقعاتفاوت در همین مورد است ایا در نوع تصویر تفاوتی وجود ندارد
اگر این گونه است چرا یک خروجی مجزا در کارت گرافیگ به ان اختصاص داده شده و دیگر انکه قیمت ان
به طور چشمگیری بالاتر از انالوگ می باشد

internet1
20-05-2005, 08:35
سلام
من يه مونيتور فلاترون ال جي اف 700 پي 17 اينچ يو اس پي دار دارم
و حالا مي خوام اگه اون رو توي بازار بخرن بفروشم و يه مونيتور ال سي دي بخرم
دوستان راهنمايي كنند كه من چي بخرم كه هم كيفيتش خوب باشه و هم قيمتش
ضمناْ‌ علتي كه من مي خوام اين كار رو بكنم به خاطر آسيب رسيدن مونيتورهاي سي آر تي به چشم و اعصاب و ... هست
ضمناْ مونيتوري كه الان دارم تا 31/6/1385 مهلت گارانتي داره
و توي بازار من چقدر زير في بايد بدهم
خلاصه ممنون مي شم اگه راهنمايي كنيد
با تشكر
موفق باشيد
پيمان از شيراز

HamidFULL
20-05-2005, 11:31
ضمناْ‌ علتي كه من مي خوام اين كار رو بكنم به خاطر آسيب رسيدن مونيتورهاي سي آر تي به چشم و اعصاب و ... هست
کی همچون چيزی گفته عزيز CRT شرف داره به LCD!
اين مونيتر رو حداکثر از شما 72 73 بر ميدارن و مدل خوب Sumsung LCD هست که شما مقدار پول اتون رو بگيد تا مدل LCD رو معرفی کنيم

internet1
20-05-2005, 13:11
با سلام
دوست عزيز شما روي چه حسابي مي گين كه سي آر تي بهتره
مي شه توضيح بدين
حقيقت امر رو بخواين من چند جا مطالعه كردم
و اينطور نقل شده بود كه مونيتورهاي سي آر تي ميدان مغناطيسي دور شخص ايجاد مي كنن و خلاصه با پرتاب اشعه به صفحه مونيتور باعث شكل گرفتن تصوير مي شن و اين اشعه ها در بلند مدت مضر هستند براي مغز و اعصاب و چشم و ...
ولي مونيتورهاي ال سي دي كه كريستال مايع هستند هيچ ضرري براي انسان ندارن و حتي براي چشم هم ضرري ندارن
ضمناْ من پول خريدن سامسونگ بالاي چهارصد هزار تومان رو دارم ولي خوب نمي خوام ديگه انقدر پول براي يه مونيتور خرج كنم
ضمناْ شما هم دلايل خودتون رو براي بهتر نبودن مانيتور ال سي دي بيان كنيد شايد من در اشتباه باشم خودم ندونم
آخه من ماهي دويست ساعت اشتراك اينترنت تموم مي كنم
و توي شركت هم از صبح تا شام با مانيتور كار مي كنم و مي خوام توي خونه لااقل چشمام زياد صدمه نبينه چون توي شركت مونتيور سي آر تي هست هيچ كاريش هم نمي شه كرد
به هر حال راهنمايي كامل و جامع
من ال سي دي خوب مي خوام اگر هم براي چشم ضرر داره بگو تا نخرم
قيمت هم حول و هوش سيصد يا سيصد و ده بيست تومن و
ْضمناً مانيتور صا ايران يعني صنايع الکترونيک چه طور هست 17 اينچ اون 300 تومن هست
خوب راهنمايي کامل و جامع کنيد لطفاً
موفق باشيد
پيمان از شيراز

masoud_35_teh
20-05-2005, 17:44
internet منم با شما موافقم .در ضمن مانيتور شما رو هم
100 بر ميدارن آگه خواستين عوض كنين .

internet1
20-05-2005, 22:13
كسي نيست پاسخ بده

HamidFULL
20-05-2005, 22:27
دوست عزيز اينکه LCD برای سلامتی بهتر هست توش شکی نيست ولی CRT ها هم با TCO99 و TCO03 خيلی مضر نيستند ولی LCD مشکلات خودش رو داره مثل Pixel سوخته و زاويه ديد و تار شدن بعد از 2 3 سال و کم شدن کيفيت تصوير بعد از مدتی ولی CRT اين مشکلات رو نداره
با 320 تومان هم بيشتر از LG 1710S نميشه خريد

metax
21-05-2005, 05:56
مانيتورهاي lcd فراسو چي؟كيفيتشون خوبه؟

khaiyam
21-05-2005, 06:03
با توجه به پولتون شما نمي تونيد يك مانيتور LCD با رزولوشن بالا بخريد
من خودم با مدل سيه فام ال جي كاركردم نسبت به بقيه بهتره

internet1
21-05-2005, 16:32
با سلام
اين كه مي گن مونيتور ال سي دي براي كوتاه مدت خوبه يعني اينكه اگه بخواي دايم بشيني پشت او خوب نيست و براي حقيقت داره
ضمناْ‌ مونيتور ال سي دي كه مي گن كيفيت تصويري اون كم مي شه يا به قولي تار مي شه درسته خلاصه يكي بگه بابا ببينيم آخر بخريم يا نخريم
با تشكر
پيمان از شيراز

HamidFULL
22-05-2005, 11:09
metax, اصلاً خوب نيستن تار ميشن شديد! -->FARASO

پيمان جان اتفاقاً LCD رو ساختن که دايم بشينی پاش و مضر نيست اگه جنس خوب بخری تار نميشه ولي جنس بد تار ميشه!

TARI
09-06-2005, 17:10
با سلام خدمت ساقي عزيز و حميد گل
من جديدا يه كارت گرافيك گرفتم و مشكل پيدا كردم با تصوير مانيتور لرزش پيدا كرده
روز هاي اول فقط چند دقيقه اول كه PC روشن ميشد لرزش داشت ولي الانكاملا لرزش داره
البته گفتم شايد از اسپيكر باشه كه نزديك مانيتوره جاشو تغيير دادم برق رو تنظيم كردم ولي باز لرزش داره
مي خواستم بدونم مشكل از كارت مي تونه باشه يا از مانيتور؟
مرسي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saghy
10-06-2005, 00:12
سلام
دوست عزيز فركانس مانيتورت رو بيار روي 75 هرتز

TARI
10-06-2005, 00:38
مرسي ساقي جان
اين كار رو كردم مانيتور خاموش شد ولي موقع روشن شدن مجدد باز فركانس برگشت روي 60
فكر مي كنيد ممكن از مانيتور باشه و قدرت كشش نداشته باشه

ممنون

saghy
11-06-2005, 01:20
سلام
دوست عزيز كاش مدل مانيتورت را هم مينوشتي .
احتمالا شما در مد بالاي تصوير هستي و مانيتورت اون ريفرش ريت (REFRESH RATE ) رو پشتيباني نميكنه . بهتره مد تصويرت رو پايين تر بياري و بعد امتحانش كني

TARI
11-06-2005, 01:36
ساقي جان
مدل مانيتور TVM As5sv 15
تصوير هم 1024 در 768 هست
اگه فكر مي كنيد مشكل از مانيتور هست ميشه لطف كنيد يه مدل مانيتور پيشنهاد كنيد
مرسي

saghy
11-06-2005, 01:40
سلام
تاري جان مانيتور شما در اين مد تصوير بيشتر از 60 هرتز جواب نميده . به نظر من اگر خواستي عوض كني و بودجه داشتي LCD بگير . من تو مانيتورها با سامسونگ موافق ترم .
اما اگر معمولي خواستي SAMSUNG 1765 -1795-1784 هر كدام از اين سه مدل خوبن . ودر مد بالا ريفرش بالاتر هم دارن .
قيمتهاشون هم حدود 140 تومانه .

HamidFULL
11-06-2005, 20:07
سلام تاری جان من مثل اينکه دير رسيدم ساقی جان کامل راهنمايی کردن منم با ساقی موافقم فقط Sumsung بگير

TARI
11-06-2005, 21:51
مرسي از ساقي عزيز حميد گل
راستش من بودجه LCD كه ندارم مي خواستم ال جي بگيرم
ولي وقتي سامسونگ تاييد ميشه ديگه نميشه نه گفت

بازم ممنون

fresh2021
12-06-2005, 00:27
مونيتور من سامسونگ مدل 1795 هستش. تازه گرفتم.
بعضي وقتها حاشيه چپ (بيشتر) يا حاشيه راست مونيتور لرزش خفيفي ميگيره. بعضي وقتها.
فرکانس 85 هرتز. اگه کمترش کنم کل مونيتور لرزش زيادي ميگيره. رزولوشن 1024 در 768 که اگه تغييرش بدم بد ميشه.
من هم فکر کردم شايد از نزديکي اسپيکر باشه که جاشو عوض کردم و مغناطيس کامپيوتر رو خالي کردم اما مشکل حل نشد.
به نظر شما مشکل چيه؟ مونيتور رو ببرم براي فروشنده؟

saghy
12-06-2005, 01:12
سلام
دوست عزيز اگر مشكلت با برداشتن اسپيكر و با تنظيم صفحه نمايش درست نشد ببر براي فروشنده . البته تا حالا اين چنين ايراداتي رو من نديدم كه اساسي و غير قابل رفع باشه .
ولي در جريان باش سري جديد سامسونگ بيش از سه ماه گارانتي تعويض نداره .

erfan
08-07-2005, 06:16
دوستان من يه مشكلي كه بعضي وقت ها دارم اينه كه موقعي كه سيستم رو ميخوام ري استارت كنم در هنگام استارت شدن يه سري خط هاي عمودي كل صفحه مونيتور رو مي پوشونه وهر چه هم ري استارت مجدد كنم همين وضعيت رو داره مگه اينكه سيستم رو شات دان كنم ومجددا اونو روشن كنم ضمنا مونيتور هم مدل اف هفتصد پي ال جي است
ممنون
موفق باشيد
عرفان :lol:

HamidFULL
10-07-2005, 20:04
erfan عزيز اگه وقتی مشکل پيش مياد شما يه شمارنده وسط صفحه ميبينيد احتمالاً مشکل شما Out Of Frecuency هست که مشکل از کارت گرافيک با مونيتر شما ولی اگه فقط خط صاف هست بازم مشکل از ناهمخونی فرکانس هست به هر حال کارت گرافيک رو موقتا عوض کنيد
و تست کنيد اگه مشکل حل نشد مطرح کنيد

hajHasan
14-07-2005, 09:18
سلام
من قصد دارم بعد از سالها !! مانيتور 14 اينچمو به يك 17 اينچ ارتقا بدم. مي خواستم نظرتان را در مورد 3 مدل از مانيتورها بدانم.
از نظر شما كيفيت و شفافيت تصوير در كداميك از اين 3 مدل بهتره ؟
LG F700P
SAMSUNG MB1795
LG smartFlat710 PU

قصدم خريد يك 17 اينچ crt هست. اگر مدل ديگري ميشناسيد كه بهتر است ، لطفا معرفي كنيد.

با تشكر

saghy
15-07-2005, 02:00
سلام
در بين اين سه گزينه بهترين همون سامسونگ 1795 هست .

HamidFULL
15-07-2005, 18:49
منم با ساقی جان کاملاً موافقم فقط سامسونگ در بين اينها هم 1795

abbas13677_2005
17-07-2005, 11:10
دوستان من مدتیه از قبل بیشتر به چشم هایم فشار میاید و دارم عینکی میشم
من میخواستم بدونم که اولین بار که مانیتور خریدم و لرزشش را گرفتم دیگه بعد از چندین سال اون لرزش ها نیست
؟
یعنی اینکه من دیگه لازم نیست لرزش مانیتور را بگیرم؟
اگه میشه بگین که چه چیزی از اشعه مانیتور کم میکنه
؟
میشه تلق یا شیشه محافظ گرفت؟
ایا اثر داره؟

abbas13677_2005
17-07-2005, 11:18
دوستان من مدتیه از قبل بیشتر به چشم هایم فشار میاید و دارم عینکی میشم
من میخواستم بدونم که اولین بار که مانیتور خریدم و لرزشش را گرفتم دیگه بعد از چندین سال اون لرزش ها نیست
؟
یعنی اینکه من دیگه لازم نیست لرزش مانیتور را بگیرم؟
اگه میشه بگین که چه چیزی از اشعه مانیتور کم میکنه
؟
میشه تلق یا شیشه محافظ گرفت؟
ایا اثر داره؟

saghy
17-07-2005, 13:38
سلام
دوست عزيز از جمله شما : بعد از چندين سال .... اينطور بر مياد كه مانيتور شما قديمي هست
مانيتورهاي قديم اين ايرادهاي لرزش تصوير را داشته اند به خصوص در ال جي بيشتر ديده شده . اگر الان لرزشي نداريد كه نيازي نيست و مانيتور شما سالم كار ميكنه وگرنه براي جلوگيري از اشعه ميتونيد از ----- استفاده كنيد و همچنين نور مانيتور را در حد خيلي بالا نبريد.
اگر تونستيد مانيتور جديد بگيريد كه تمام مشكلات آن تقريبا مرتفع شده .

saghy
17-07-2005, 14:04
سلام
در بررسي خدمات پس از فروش مانيتورهاي ال جي و سامسونگ بايد بگم كه سامسونگ اگر در قبل ضعف داشته وليكن فعلا خدمات خوبي داره . چرا كه سه ماه گارانتي تعويض براي خريدار در نظر گرفته شده و اصلا من تا حالا خرابي توي اونها نديدم . البته در حدود 500 مانيتوري كه كار كرديم شايد يك يا دو تا ايراد داشت كه يكي را تعويض كرديم و يكي را براي گارانتي فرستاديم و يك هفته اي آمد. اما ال جي به نظر من اسمي خدمات دهن پر كني داره .
البته در مقام تبليغ له يا عليه هيچ شركتي نيستم ولي نظر و تجربه شخصي را گفتم
----
حالا بررسي لامپ تصوير
لامپهاي تصوير قديم را در نظر بگيريد حالتي كروي داشت ...
اصول كار لامپ تصوير بر اساس بمباران الكتروني لامپ كاتدي بوده كه با ايجاد يك ميدان مغناطيسي در خارج لامپ الكترونها تغيير جهت داده و با فعل و انفعالات خاص ايجاد تصوير ميشود. حال اين لامپ كاتدي ساختماني شبيه به يك كره دارد البته قطاعي از يك كره كه بريده شده باشد. تفنگ كاتدي در مركز اين كره قرار دارد پس شعاع يك اشعه از مركز تا هر نقطه از لامپ يكي ميباشد . يعني شعاع كنار تصوير يا مركز تصوير يكي بوده و فرقي نميكند.
سطح داخلي لامپ نيز به صورت رنگدانه هاي كروي بوده و در كنار هم و با تلفيق اين رنگبندي و طيف حاصله ما رنگ هاي بينهايتي را شاهد خواهيم بود .(اين دو مورد يعني كروي بودن رنگ بندي و هم عرض بودن شعاع در كره را در نظر بگيريد)
حال اگر ما در سطح بيروني اين لامپ يك شيشه با سطح مسطح ايجاد كنيم تفاوتي درزاويه ديد تصوير بوجود نميايد چون اصل تشكيل تصوير پشت صفحه اكسيدي لامپ تصوير ميباشد . ال جي با قرار دادن يك شيشه مسطح در پشت لامپ تصوير خواسته به صفحه دو طرف مسطح دست پيدا كند و كرده است ! اما اصل هم عرض بودن شعاع در كره به هم ريخته يعني شعاع تفنگ تا مركز مقابل لامپ كمتر از شعاع در كناره ها ميباشد و اين باعث شده تا كره هاي رنگ بندي داراي دات پيج DOT PITCH متغير شوند . يعني كره هاي رنگ در كنار بر اثر زاويه دار شدن تابش الكتروني بزرگتر و مركز لامپ كوچكتر شوند . ال جي براي رفع اين نقص از يك عدسي محدب به صورت برعكس در داخل لامپ استفاده كرده تا بتواند كره هاي مركزي را نيز با عدسي بزرگتر و هماهنگ با كنار كند كه اين امر باعث مقعر يا تو رفته جلوه كردن تصاوير در ال جي شده است .
اما شما در مانيتور هاي سامسونگ هيچ وقت اسمي از دو طرف تخت نخواهيد شنيد و در بالاترين مدل آن نيز چنين چيزي وجود ندارد . سامسونگ با تكنولوژي برتر توانسته قطر اين كره فرضي لامپ را افزايش دهد و در نتيجه قطاع بريده شده قابل ديد لامپ داراي يك شعاع بالاتر و در نتيجه ميل كرده به سمت مسطح شده است . و شمادر تمامي نقاط مانتورهاي سامسونگ كره هاي يكنواخت تصوير را شاهد هستيد .
اما تنها دارنده تكنولوژي دو طرف تخت سوني بوده با تكنولوژي FD TRINITRON كه در اين تكنولوژي ما ديگر رنگ بندي كروي نداريم و رنگ ها به صورت استوانه هاي عمودي در كنار هم قرار گرفته اند اگر به لامپهاي سوني دقت كنيد در ترينيترون خواهيد ديد كه رنگ هاي اسلي به صورت استوانه اي در كنار هم بوده و تفنگ كاتدي نيز به جاي پرتاب كروي از تكنولوژي جاروب عمودي پرتاب گان استفاده ميكند . والبته قيمتهاي اين مانيتورها بالاتر از حد معمول بوده و كاربر خاص خود را دارد كه به دليل ارزان شدن مانيتور هاي ال سي دي اين سري تا جايي كه من خبر دارم فعلا وارد نميشود.

abbas13677_2005
17-07-2005, 21:11
ممنون
اما من درایو مانیتور
LG 585E
را میخواهم دانلود کنم اما پیدا نمیکنم
کمکم کن

patal
18-07-2005, 04:26
ممنون
اما من درایو مانیتور
LG 585E
را میخواهم دانلود کنم اما پیدا نمیکنم
کمکم کن

سلام
از صفحه ي زير مي توي DownLoad كني.

خوش باشي،
©م.م.©

abbas13677_2005
18-07-2005, 21:03
دوست من نمیتونم نصبشکنم
کمک!

patal
18-07-2005, 21:53
سلام
روي Desktop راست click كن،
حالا گزينه ي properties،
حالا tab ي كه روش نوشته شده Settings،
حالا گزينه ي Advanced،
حالا tab ي كه روش نوشته شده Monitor،
حالا گزينه ي properties،
حالا tab ي كه روش نوشته شده Driver،
حالا گزينه ي Update Driver،
حالا گزينه ي دوم رو انتخاب كن ==> Advanced،
حالا گزينه ي Don't search،
حالا گزينه ي Have Disk،
حالا آدرس file رو بده،
حالا Next و مابقي قضايا...

خوش باشي،
©م.م.©

abbas13677_2005
19-07-2005, 09:14
پاتال جان ممنون از لطف شما
اما من یه سوال داشتم و اینکه چه کار کنم تا با هملن مانیتور اسیب کمتری به چشم من وارد بشه و اگر میشه بگین که شیشه محافظ بگیرم چه طوره؟

patal
20-07-2005, 00:30
سلام
اما در مورد monitor،
اولا، تو از كجا مي گي كه چشم هات دارن آسيب مي بينند؟
دوما، تاثير monitor بر چشم، دو نوع ه:
1==> جبران پذير ==> خستگي چشم، كاهش دقت بينايي، تاري ديد و ... كه با يه استراحت درست مي شه.

2==> جبران ناپذير ==> عينكي شدن :shock:

تومر مغزي و ... رو هم فراموش كن. (اگه اين طوري بود، الان توي جاپون :shock: همه بايد تومر داشتن.)

جاپون = ژاپن
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
براي كاهش اثرات سوء monitor بر چشم، كارهاي زير رو انجام بده:
1==> نور monitor رو به اندازه ي نور اتاق كن. يعني monitor نه بايد [روشن] تر از اتاق باشد و نه بايد [تاريك] تر از اتاق باشد.

2==> ارتفاع monitor بايد به گونه اي باشد كه سطح بالايي monitor هم ارتفاع چشم ها باشد.

3==> در ازاي هر 15 دقيقه كار با monitor، يك دقيقه به يه نقطه ي [خيلي] دور نگاه كن. (يا اينكه 1 دقيقه چشم هاتو ببند.)

4==> در ازاي هر 1.5 ساعت كار با monitor، يك ربع از پاي monitor بلند شو و راه برو :shock:

خوش باشي،
©م.م.©

HamidFULL
20-07-2005, 00:40
در مورد اسيب کمتر بايد بگم شما Refresh Rate مونيتر خودتون رو بالا ببريد و نور اش رو کم کنيد و از شيشه محافظ خوب هم استفاده کنيد

abbas13677_2005
20-07-2005, 07:22
حالا دوستان من میخواستم بدونم که از چه شیشه ای استفاده کنم بهتره و قیمتش هم حول و حوش چنده؟
اگه اسم خاصی هم داره ممنون میشم راهنمایی کنید
باز هم از شما یشکر میکنم که همیشه هیچ وقت ما رو تنها نمیزارین و به داد ما میرسید

abbas13677_2005
20-07-2005, 21:50
دوستان من دیگه فیلتر خریدم فقط میخواستم بدونم که این فیلتر اشعه را پخش یا ضعیف میکنه؟
در ضمن ممنون میشم بگین که چه طوری بفهمم که مانیتورم لرزش داره یا نه!
ممنون میشم جواب بدین

HamidFULL
20-07-2005, 22:10
در اين مورد مدل ها خيلی زياد نيست از همين شيشه های محافظ معمولی ميتونی استفاده کنی که حدود 10 تومان خوبش هست در ضمن اين ----- اشعه رو ضعيف ميکنه در مورد لرزش Refresh Rate مونيتر رو چک کن

patal
21-07-2005, 00:53
سلام
abbas13677_2005 جان، در مورد مكانيزم اين ----- ها من چيزي نمي دونم.
و اما در مورد لرزش monitor، ببين عزيزم، فركانس monitor ت رو بزار روي 85 همه چي رديف مي شه.

خوش باشي،
©م.م.©

abbas13677_2005
21-07-2005, 10:12
ممنون از راهنمایی هایتان
اما من یه گیره فلزی کوچک که انتهای ان سیمی است که وارد فیتلر مانیتور شده میبینم که نمیدونم برای چی هست

saghy
21-07-2005, 13:33
سلام
دوست عزيز فيلترهاي به دليل جمع كردن بار حاصل از تشعشعات مانيتور احتياج به تخليه اين بار دارند كه اين سيم يا گيره بايستي به اتصال زمين استاندارد متصل شود و چون در ايران همچين چيزي وجود نداره (يا شاخه سوم از برق ) بهتره اونرو به بدنه كيس بزنيد تا اگر چيزي بود داخل مدارات زمين سيستم خنثي شود

abbas13677_2005
21-07-2005, 19:32
ممنون
اگه میشه بگین یه فیلتر خوب قیمتش چنده؟

saghy
22-07-2005, 01:57
سلام
عباس جان من جواب شما را در نامه خصوص هم دادم حميد عزيز و باقي دوستان نيز جواب مناسب به شما دادن . لطفا دقت كنيد

abbas13677_2005
22-07-2005, 09:14
آخه اقا سقی شما گفتین که 10تومان اما من فیلترم را2تومان خریدم
پس یعنی من اشغالش رو خریدم؟
یعنی باید دوباره برم از اون خوت هاش رو بگیرم؟
اخه من کل ولیعصر رو گشتم اما همین یه دونه بود

HamidFULL
22-07-2005, 21:31
abbas13677_2005 عزيز شما خيلی وسواس به خرج ميديد اگه شما همه جا رو گشتيد و چيزی که گرفتيد پدر مادر دار و استاندارد هست مشکلی نداره و با خيال راحت باهاش کار کنيد
ساقی جان هم گفتن موضوع سؤال شما تموم شدست لطفاً اينقدر کش نديد!

soltangaboos
23-07-2005, 10:51
با سلام
بنده با یک مشکل عجیب در مورد مانیتورم مواجه شده ام.مانیتورم 17 ال جی crt است.cpu و مادربوردم را ارتقا دادم و amd 2600 با مادربورد IWILL گذاشتم.
اکنون که کامپیوتر را روشن می کنم قبل از boot شدن windows یک دفعه مانیتور تاریک می شود. اشکال کار کجاست؟

patal
23-07-2005, 11:48
سلام soltangaboos جون،
براي اينكه بچه ها بتونند كمكت كنند، بايد بيشتر توضيح بدي.
منظورت از ==> قبل از boot شدن Windows ==> دقيقا كجاست؟
بعد از تاريك شدن monitor ت چه اتفاقي مي افتاده؟ (تصوير برمي گرده يا نه؟ براي چند ثانيه تاريك مي مونه؟)
مدل monitor ت رو هم بنويس.

خوش باشي،
©م.م.©

mpsjavad
23-07-2005, 13:10
با ســــــــــلام ..

با اجازه اساتيد اينجا ... :oops: من چون همين مانيتور رو دارم ميدونم مشكل از كجا آب ميخوره .. :wink:

فكر ميكنم مدل مانيتور اين دوستمون LG FLATRON F700 B & P باشه ... و يا .. در اين مدل مانيتور ها يک فلاپي هست که درايور مانيتور توي اون قرار داره اگه شما اون رو نصب نکنيد موقع لود شدن ويندوز اون موقع که مينويسه Welcome مانيتور شما يه بار خاموش و روشن ميشه ( علت تار شدن صفحه مانيتور همينه ) ..
براي نصب کردن درايو هم ميتونيد از کاتالوگي که همراه درايو مانيتور هست کمک بگيريد .. اگه درايو مانيتور رو نداريد کافي هست به سايت مادايران مراجعه کيند . امري بود من در خدمتم .

موفق باشيد ..

Ali_k
26-07-2005, 06:41
دوستان کمک کنید مانیتورم بد جور صفش میلرزه LG F700B مدلشه دیسکتشم نصب کردم ولی یه جند روز بد جور میلرزه لرزش زمانی شدیدتر میشه که رم کار میکنه
چه نسخه ای برام تجویز میکنید؟

patal
26-07-2005, 08:33
سلام
فركانس monitor ت رو ببر روي 85. (اگه بالاتر ببري كه چه بهتر)
با چه resolution ي كار مي كني؟
كنار monitor ت، speaker گذاشتي؟

خوش باشي،
©م.م.©

Ali_k
26-07-2005, 14:34
سلام
خوش باشي،
©م.م.©
1- رو 85 است
2- 1024.768
3- بله گذاشتم ولی قبلن مشکل به این حد نبود میگم وقتی که رمم خیلی کار میکنه صفحه بد جور میلرزه

patal
26-07-2005, 16:33
سلام
والا اگه لرزش monitor ت با [بار] روي computer ت ارتباط داره، من نظرم مي ره سمت كارت گرافيك.
با يه كارت گرافيك ديگه امتحان كن ببين حل مي شه.

اگه حل نشد ديگه بايد دست به دامن اساتيد اينجا بشي. (saghy و hamidfull و ...)

خوش باشي،
©م.م.©

Ali_k
26-07-2005, 21:57
patal, جان من کارت دیگه ای ندارم ولی ممنون از راهنمایی.
فعلن که خود به خود درست شده :wink: :shock:

fresh2021
01-08-2005, 10:31
سلام
مونيتور من سامسونگ 1795 هستش. شبها از ساعت 11 تا 5 صبح حاشيه چپ مونيتور لرزش ميگيره. روزها هيچ مشکلي نداره. گارانتي تعويض داشت بردم عوضش کردم اما اين يکي هم همون مشکل رو داره.
اگه مشکل از مونيتور نيست پس چرا عوضش کردن.روزا که لرزش نداره. ممکنه اين مدل همش اين مشکل رو داشته باشه؟

patal
01-08-2005, 11:12
سلام

خوش باشي،
©م.م.©

fresh2021
01-08-2005, 17:25
مونيتور سامسونگ 1795
فركانس 85
رزوليشن 1024*768
اسپيكر با فاصله يك متر
لرزش فقط شبها
با تعويض مونيتور هم مشكل حل نشد.

saghy
02-08-2005, 01:26
سلام
fresh2021 جان يه تستي يكن به اين شرح :
ببين از مسير برقي كه برق سيستم يا مانيتورت را گرفتي دستگاهي با مصرف بالا رد نشده ؟
يا اينكه سيم چند راهيت يا خود چند راهي خوب هست و قوي ... يكي از دوستان همين مشكل را داشت وقتي بررسي كرديم متوجه شديم از فيوزي كه برق سيستم را گرفتن برق كولرگازي هم گرفته شده و مانيتور لرزش پيدا ميكنه .

fresh2021
02-08-2005, 10:11
برق كولر گازي ميگيريم
اما چرا فقط شبا ميلرزه
چرا شركت عوضش كرد

EhsanHF
02-08-2005, 14:47
من یک سوال داشتم .
میخواستم بدونم قضیه این مونیتورهای جدید سامسونگ که با نام گرین مجیک ( شاید جاشون رو اشتباه نوشته باشم ) شناخته میشن چیه ؟ و واقعا همونجور که میگن هست یا نه .

HamidFULL
03-08-2005, 13:25
EhsanHF يه تکنولوژی جديدی هست که باعث تسفيه هوا ميشه جوری که ذرات گرد و غبار روی سوطوح ميشينن و ... بله کار ميکنه البته ساقی جان قبلاً کامل در مورد اش توضيح دادن

R;Shin
08-08-2005, 21:55
سلام
من يك مانيتور "LG Studioworks 575C" دارم كه روي XP درست شناخته نميشه. لطفاْ بگيد كجا ميتونم درايور XP اين مانيتور رو Download كنم.
ممنون.

HamidFULL
08-08-2005, 23:39
R;Shin عزيز سايت خود LG و يا سايت ماد ايران ميتونی دانلود کنی به راحتی

Friend
13-08-2005, 10:09
آقا من می خوام مانیتور بخرم چه مانیتوری خوبه LCD بخرم یا فلترون :?:

HamidFULL
13-08-2005, 13:12
به نظر من CRT بخر چقدر ميخوای هزينه کنی ولی برای چه کاری ميخوای

30naa
13-08-2005, 14:47
ولی من میگم LCD بیگیر

Navid
13-08-2005, 18:36
Friend جان منم CRT رو به LCD ترجیح می دم ولی اگه خواستی LCD بگیری به این نکته خیلی توجه باید داشته باشی و اون اینه که شرکت گارانتی کننده پیکسل های سوخته رو هم گارانتی کنه :arrow:

Omidl
13-08-2005, 18:58
دوستان آيا دو مدل مونيتور ال جي "710B" و "710C" كه عكسش رو در زير گذاشتم رنگ SILVER هم دارند يا نه؟؟؟
ممنون

mpsjavad
13-08-2005, 19:56
با ســلام ..

اميد , جان من كه توي سايت خود مادايران چيزي نتونستم پيدا كنم ؟؟ البته تمام مشخصاتش نوشته يه سر به دو تا ادرس زير بزن ... ( ولي توي دانشگاه من بجز نقره اي SILVER رنگ ديگه اي نديدم :wink: )

T710BH

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

T710PU

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:idea:

mpsjavad
13-08-2005, 20:30
با ســــلام ..

دوستان من يك مانيتور LG FLATRON F 700 P دارم الان که ويندوز XP SP2 رو نصب کردم موقع بالا اومدن ويندوز قسمت Welcome مانيتور يک بار روشن و خاموش ميشه من درايور خود مانيتور رو هم نصب کردم حتي درايورش رو از توي سايت مادايران و LG دوباره گرفتم و نصب کردم اما مشکل همچنان پا بر جاست .. براي ويندوز XP سانتا کلاس SP1 حتي اگر درايور مانيتور رو هم نصب نميکردم همچين مشکلي نداشتم :?: ..

از کاربران اينجا قبلا يک نفر با نام کاربري soltangaboos, همچين مشکلي رو مطرح کرده بود که من جووابش رو داده بودم ( يعني نصب درايور ) اما نميدونستم روي XP SP2 با مشکل مواجه ميشم .. و حتي با نصب درايور درست نميشه .. اين نمايندگي 24 ساعتش هم که ميگه بايد ساعت اداري تماس بگيري .. :evil: ( البته مانيتور خوبيه و تا حالا بدون مشکل بوده اما ميترسم در ردراز مدت اين روشتن و خاموش شدن هاي بيمورد مانيتور کار دستم بده ..
قبلا هم براي مديا سنتر اينطوري ميشد اما وقتي درايورش رو نصب کردم درست ميشد ..

از دوستان کسي با همچين مشکلي برخورد نکرده ؟؟

البته الان ميتونم از تمام امکانات مانيتور استفاده کنم .. فقط نميددونم که چرا اين اتفاق ميافته .. راستي درايور کارت گرافيک هم مشکلي نداره ...

:cry:

saghy
14-08-2005, 00:19
سلام
من فكر نميكنم مانيتور شما ايرادي داشته باشه ... اين مورد بر روي كارتهاي مختلف گرافيكي و سيستم هاي عامل مختلف به صورت متفاوت ظاهر ميشه و ايراد محسوب نميشود.

mpsjavad
14-08-2005, 03:34
سلام
من فكر نميكنم مانيتور شما ايرادي داشته باشه ... اين مورد بر روي كارتهاي مختلف گرافيكي و سيستم هاي عامل مختلف به صورت متفاوت ظاهر ميشه و ايراد محسوب نميشود.با ســلام ..

تشكر saghy, جان بابت پاسخگويي شما ...

پس براي روشن و خاموش شدن مانيتور راه حلي نيست ..

يعني امكان داره چون درايور مانيتور امضاي مايكروساف رو نداره اين طوري شده باشه .. البته براي SP2 :!:

:|

saghy
15-08-2005, 01:27
سلام
اگر آن حالتي باشه كه من متوجه شدم ... ايراد نيست ..بيشتر برميگرده به ريفرش هاي مختلف تصويري در حالت هاي مختلف كه يك وقفه براي بازسازي مود تعيين شده را شامل ميشود.

HamidFULL
15-08-2005, 06:26
mpsjavad جان ساقی دقيقاً گفتن مشکل از کجاست
ولی در مورد شما اگه کارت گرافيک رو عوض کنيد احتمالاً مشکل حل ميشه کارت شما چی هست؟

mpsjavad
15-08-2005, 06:44
mpsjavad جان ساقی دقيقاً گفتن مشکل از کجاست
ولی در مورد شما اگه کارت گرافيک رو عوض کنيد احتمالاً مشکل حل ميشه کارت شما چی هست؟با ســلام ..

فكر نميكنم مشكل از كارت گرافيك باشه چون من با ويندوز هاي ديگه همچين مشكلي رو ندارم .. :|

كارت گرافيك من Radeon 9200 Se 128 Mb هست ..

siavash alavi
15-08-2005, 17:46
با سلام به دوستان خوبم
مخصوصآ ساقي جان
يه سوال داشتم
فرق مانيتور samsong 1793 mb با 1793dfx چيست؟
لطفا راهنمايي كنيد
ميخوام سريعا مانيتورم رو عوض كنم
پيشنهادتون رو هم بگيد
ممنون ميشم

saghy
16-08-2005, 01:01
سلام
سياوش جان سلام و ارادت ... من يك توضيح مختصر مينويسم.
مانيتور SAMSUNG سري 1793
رزوليشن 1280*1024 در فركانس 60 هرتز
دراي لامپ تصوير مسطح از بيرون
داراي استاندارد جديد مجيك گرين
در سري هاي MB داراي كليد سخت افزاري تعيين شفافيت تصوير با چهار حالت پيش فرض به نام مجيك برايت MAGIC BRIGHT و در سري هاي DFX داراي قابليت نرم افزاري MAGIC TUNE جهت شفافيت تصوير .
مانيتورهاي SAMSUNG سري 1795
رزوليشن 1600*1200 در فركانس 60 هرتز
داراي لامپ تصوير مسطح از بيرون و حداقل انهنا از داخل
داراي استاندارد جديد مجيك گرين
اين سري فقط MB توليد ميشه.
مانيتور SAMSUNG سري 1765
داراي رزوليشن 1600*1200 در فركانس 60 هرتز
داراي هاب USB در پشت مانيتور
داراي كليد هاي لايت زون جهت انتخاب موضعي شفافيت تصوير به صورت سخت افزاري
در ضمن سري هاي 1793 با سري 1782 يكسانند اما در سري 1793 رنگ باكس مانيتور نقره اي طوسي و در 1782 نقره اي مشكي بوده و در سري 1795 رنگ باكس نقره طوسي و 1784 رنگ باكس نقره اي مشكي ميباشد

mahdy_sharifi
22-08-2005, 07:25
با سلام
اولا مانيتور هاي ال سي دي در ابتداي راه قرار دارند
و اشكالات زيادي دارند
كه به قول دوستان مشكل سوختن پيكسل و تار شدن و بستگي داشتن شفافيت نسبت به زاويه ديد و گران بودن و ......هستند

در مقايسه ايي كه بين اين دو نسل از مانيتور ها شده هنوز مانينور هاي سر ار تي از شفافيت بهتري بهره مي برند

اما اگه قصد خريد ال سي دي داريد
با خريدن مانيتورهاي مفتي مثل ال جي و سامسونگ و ..... پولتون رو هدر نديد
چون فيليپس و هيوندا بهترين ها هستند

البته بعيد مي دونم فيليپس رو گير بياريد اما هيوندا تو ايران هست
البته اين دو مشكل بزرگي كه دارند اينه كه گارانتي هاش ضعيفه

تو همون سي ار تي ها هم كيفيت خيلي فرق داره
متاسفانه تا يه چيزي اسم در مي كنه مردم چشم وگوش بسته مي رند مي خرند
بدون اينكه فكر كنند شايد ممكنه از اون بهتر هم باشه

من قبل از اين كه مانيتور بخرم
با مانيتور هاي سامسونگ و ال جي و ايسر و بن كيو و .... كار كردم
از هيچ كدوم خوشم نيومد
چون چشمم رو خيلي اذيت مي كرد

تصميم گرفتم برم مانيتور پارس (هيوندا ) بخرم
برادر و خواهري كه شما باشيد
هر مغازه ايي كه رفتم با يه تمسخري گفتند نداريم و خلاصه كلي انگ گذاشتند و گفتند مونتاژه و ايرانيه و ......
دوستام هم با كلي القاب گذاشتن بهم حسابي خنديدند
اما من بالاخره رفتم دفتر مركزيش
يك 17 صفحه مسطح خريدم 140000 تومان
با شش ماه ضمانت تعويض و سه سال ضمانت

حالا همه پشيمون شدند كه چرا بهم خنديدند چون اومدند كيفيت رو ديدند!!
حالا هم منتظرم تا پلاسماش بياد تا اون هم بخرم

mahdy_sharifi
22-08-2005, 07:38
اينم مشخصاتش
ناگفته نمونه كه كه سري جديد مانيتور هاي سامسونگ بعد از توليد اين نمايشگر اومدند به بازار:

* مسطح -90 درجه -بدون انعكاس-بدون الكتريسته ساكن

* پهناي باند ويدپو 108 مگاهرتز
*تعداد رنگ نامحدودچ
*حداكثر تفكيك پذيري :1280*1024 در حالت 60 هرتز
استاندارد ها:
99
FCC classB CE EMC

ايمني:
UL CSA TUV-GS ISO-9241-3/7/8
NEMKO
DEMKO
FIMKO
........

mahdy_sharifi
22-08-2005, 07:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\ASR.ASR-GROUP\My Documents\My Pictures\190747894WmeLyd_ph

albert
24-08-2005, 00:14
با سلام
پورت usb که در مانیتورهای LG مدل 701p وجود دارد به چه درد میخورد و آیا می توان با آن فیلم ها را بر روی هارد منتقل و ضبط کرد .

amirazad
24-08-2005, 06:57
monitor man hyundai 17 inch lcd hastesh model L705 mikhastam bedoonam ke in monitore khoobi hast ya na? va inke chand miarzeh? :?:

mahdy_sharifi
24-08-2005, 08:04
من از قيمت مانيتور يا بهتر بگم چيزهاي دسته دوم خبر ندارم
فقط بگم كه اگه مشكل خدمات پس از فروش پيدا نكني كه بعيد مي دونم حالا حالا پيدا كني و مدل مانيتورت هم در حد خودت بالا باشه
معامله رو خوب بردي

من نه نماينده پارس و هيوندا و فيليپس هستم و نه ..... فقط مي خوام همه بدونند سامسونگ و ال جي هميشه بهترين نيستند

HamidFULL
24-08-2005, 17:48
amirazad عزيز بله مونيتر خوبی هست نگران نباشيد ارزش خريد داره در مورد قيمت اش نفروختم خبر ندارم

albert
29-08-2005, 00:29
آقا یکی جواب ما رو بده :x

tazehkar
29-08-2005, 13:10
سلام دوستان میبخشید شما اطلاعی از مانیتور flatron f700p LG دارید ؟ اگه اطلاعی دارید لطفعا به من تازکار کمک کنید ممنون میشم :oops: :)

patal
29-08-2005, 15:22
سلام
albert جان, اون در واقع يه چند راه ي USB هست. يعني شما اون HUB رو با كابل مخصوص ي كه همراه monitor ت بود به يدونه از USB هاي computer ت وصل مي كني و بعد مي توني از اون HUB استفاده كني. مثلا keyboard و mouse ت رو به اونجا بزني.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
tazehkar جان, monitor ت حرف نداره. اگه language ش رو بزاري روي [كره] اي.، تعداد ساعاتي رو كه monitor روشن بوده رو بهت مي گه.

خوش باشين،
©م.م.©

tazehkar
29-08-2005, 17:23
سلام ممنون از کمکتو اگه بازم چیزی راجع بهش میدونید لطفا بهم بگید :oops: :lol:

AB
31-08-2005, 14:23
من مانيتورم Samsung SyncMaster MB 1795 هستش پشت اون ديواري هم كه مانيتور هستش يجچال و فريزر گذاشتيم و بعد چند دقيقه كار كردن sharpness تصوير هي كم و زياد ميشه يعني يه ثانيه تار ميشه باز بعد يه ثانيه درست ميشه تو رو خدا يكي كمكم كنه بعد ده دقيقه كار كردن با كامپيوتر از چشمام اشك مياد :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:

patal
31-08-2005, 17:54
AB جون, سلام
monitor من LG F700P ه.
خوبه يخچال و فريزر مال خودتونه و مي توني جاشون و عوض كني.
مشكل من مي دوني چيه؟
مشكل من اينه كه همسايه روبرويي مون برداشته، پشت ديوار اتاق من يخچال و فريزر گذاشته. (اينم از مشكلات آپارتمان نشيني.)
اگه برم بهش بگم كه اين يخچال و فريزر ت رو از اين پشت بردار، بر مي گرده مي گه تو كي اومدي توي خونه ي ما كه يخچال و فريزر رو ديدي؟ :shock:
تازه باورت نمي شه، براي فهميدن اين كه مشكل از كجاست، يك تيم 3 نفره، به مدت يك ماه، كار تخصصي انجام داد. (اعضاي تيم: مهندس حميد عروجي، ليسانس مخابرات *** مهندس بهزاد سليمي، ليسانس الكترونيك *** خودم، آخر ادعاي سخت افزار :shock: *** تازه يه روز هم يكي از بچه مادايران با ما بود. گارانتي و اينا :wink: )
خلاصه، اين دوستان ما اين قدر دستگاه توي اين اتاق من كار گذاشته بودند كه شب آ، براي خواب، مجبور بوديم توي آشپزخونه بخوابيم.

البته مشكل من يه علت ديگه هم داره و اون اينه كه خونه ي ما طبقه ي سوم ه. :shock: چون ارتفاع خونه هايي كه طبقه ي سوم اند، دقيقا برابر با ارتفاع پايه هاي برق موجود در خيابون ه.

بنابراين شما براي درمان، جاي يخچال و فريزر رو عوض كن. (اگه زورت به يخچال و فريزر نرسيد :wink: جاي computer ت رو عوض كن و اگه اين رو هم نتونستي، مثل من با مشكلت بساز :wink: )

خوش باشي،
©م.م.©

Amir_P30
01-09-2005, 05:06
تكنولوژي جديدمانيتور هاي ال جي با نام (اف انجين)

4 تصوير اسكن شده از توضيحات فارسي نماينده ال جي (مادايران) در مورد اين تكنولوژي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](LG).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

Lord_theOne
01-09-2005, 09:26
هيچي پلاسما نمي شود ال سي دي خوبه ولي از نوع معروفش كه خيلي گرونه نه لا جيها نه سامسونگهايي كه توي بازار ايران است
crt مدل سامسونگ مجيك گرين خيلي عالي است ولي ال سي دي داره عمرش تمام مي شود براي همين پلاسما ساختن پلاسما خيلي توپه از همه نظر ولي گرونه

naghebeh
24-09-2005, 22:09
سلام
من يك مونيتور LG F700B دارم تا به حال مشكلي با ان نداشته ام ولي بتازگي بعضي از رزولوشن هاي
خاص را جواب نمي دهد .وپيغام زير را ميدهد :
out of frequency
80: HF
85: VF
operating frequency
30--71: HF
160-- 50 VF:
وبا رزولوشن 1024 * 768 و 32 بيت رنگ و 85 هرتزمشكلي ندارد ولي برخي بازي ها و برنامه هاي
فول اسكرين را جواب نميدهد و پيغام بالا را با مقادير متفاوت ميدهد.
هما نطور كه مي بينيد فقط HF خارج از طيف 30---71 استاندارد است و VF آن در محدوده است
ْلطفا" محض خاطر خدا بفرما ييد مشكل چيست و براي رفع آن بايد چكار كنم؟
ضمنا" كارت گرافيك كه چند ماه پيش ان را نصب كرده ام NVIDIA XFX 6200است. ممنونم

HamidFULL
25-09-2005, 00:00
naghebeh عزيز باز هم مشکلات LG F700B !!! شما اول آخرين درايور مونيتر خودتون رو نصب کنيد آخرين درايور کارت گرافيک رو هم نصب کنيد
شما تمام تنظيمات مونيتر خودتون رو به حالت Default برگردونيد اگه مشکل حل نشد دفرچشو خوب بخونيد يه سری تنظيمات داره انجام بديد در ضمن هر وقت out of frequency شد فورا Reset کنيد وگرنه hadrware Damege خواهيد داشت
اينکه بعضی از resulotion ها رو جواب نميده بستگی به بازی درايور کارت گرافيک و اينکه مونيتر اون resulotion رو در چه فرکانسی پشتيبانی ميکنه داره

mahdy_sharifi
06-10-2005, 06:42
گفتم که مانیتور در پیت خریدن عاقبتش همینه !

شما اگه تو خونه همسایتون یخچال هست
من کنار مانیتورم کلی سیستم های الکترونیکی از تلفن و سیستم استریو و ... گذاشتم
این مشکلات هم پیدا نکرده
الان هم هم یه چیزی حدود 16 ماه از خریدش می گذره
من هنوز لنگه اش رو ندیدم

آرمان-ATI
10-10-2005, 06:43
با سلام. آقایون یه سوال داشتم:

من یه مونیتور 15 اینچ Logix LG 1554D دارم که وقتی تو کیفیت 1024*768 کیفیت نوسازی 85 HZ رو انتخاب می می کنم مانیتور خاموش میشه.

آیا این مانیتور امکان نداره که تو وضوح بالا از 60 هرتز بالاتر بره یا نیاز به دانلود درایور خاصی هست؟

ممنون میشم جواب بدید.

HamidFULL
11-10-2005, 00:43
آرمان-ati عزيز اگه مونيتر شما درايور داره که نصب کنيد و تست کنيد اگه نداره به دفترچش نگاه کنيد ببينيد ساپرت ميکنه يا نه

آرمان-ATI
13-10-2005, 05:31
با تشكر از آقاي حميد بايد بگم كه متاسفانه با مونيتور من هيچ درايوري نيومده بود. من تعجب مي كنم كه چطور مونيتورهاي Lg 585e كه اونا هم 15 اينچ هستن از 85 هرتز در كيفيت بالا پشتيباني مي كنن اما اين مانيتور من كه تا حدودي هم جديدتره پشتيباني نمي كنه...

HamidFULL
15-10-2005, 23:28
آرمان-ati عزيز اين ديگه سياست گزاری و تکنولوژی شرکت هاست اگه شما به دفترچش نگاه کرديد و پشتيبانی نميکنه ديگه راه حلی نيست

آرمان-ATI
16-10-2005, 05:36
با تشكر از شما دوست گرامي كه به من پاسخ داديد.

يك سوال ديگه هم داشتم (خيلي ديگه مزاحم شدم!) قيمت دقيق كارت گرافيكي Radeon 9550 با برد palit, sapphire , asus, msi چنده؟

HamidFULL
17-10-2005, 00:48
Asus 9550 128MB - 72.000
Palit 9550 256MB - 65.000
sapphire 9550 128MB - 76.000
ولی به نظر من اينو بگير :
ABIT 9550 128MB GURU OverClocker Dream

ZiTaNiX
20-10-2005, 16:04
سلام دوستان
من یه مانیتور 775e LG دارم
چند روزه که صفحه مانیتور بد جوری مات شده و اصلا نوشته ها به سختی قابل خوندن هستند
چشمات درد میگیره 2 دقیقه بشینی پاش
من که الان دارم این رو می نویسم اشکم در اومده
DEGAUSS هم کردم اما فایده نداشت
به نظر شما چی کار کنم؟

ZiTaNiX
20-10-2005, 21:19
آقا کسی نیست به داد ما برسه؟
چشام داره از حدقه در میاد !

Rashidahwazian
20-10-2005, 23:52
كابل پشتش رو يه دستي بزن و يكم تكون بده ببين درست مي شه يا نه.اگر اشكال از اون باشه يه 8 تومني مي گيرن برات عوضش مي كنن.

ZiTaNiX
21-10-2005, 00:11
گمون نکنم اشکال از کابل باشه
مثلا داره کار میکنه یهو تصویر مات میشه اما خاموشش میکنی دوباره روشنش میکنی درست میشه
کلا هم تصویرش یکم مات شده یعنی وقتی نور و شفافیت مانیتور رو زیاد می کنی تصویر مات میشه

saghy
21-10-2005, 01:56
سلام
اگر گارانتي داره بفرست گارانتي اگرنه كه بده تعمير كنن . فكر ميكنم قسمت هاي ولتاژ يا اي سي ولتاژهاي پشت لامپ ايراد پيدا كردن .

ZiTaNiX
21-10-2005, 02:10
وای نگو
گارانتی که نداره
اگه همهنی باشه که شما میگی چقدر خرج داره؟

ZiTaNiX
21-10-2005, 23:42
آقا یکی نیست جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saghy
22-10-2005, 00:56
سلام
دوست عزيز بهتره ببري نشون بدي .. اينطوري نميشه نظر داد

mehdiney navaz
05-11-2005, 23:25
سلام .چندتاسوال داشتم ..در رابطه با تنظیم صحیح مانیتور ---lg--t710bh
Brightness....و..contrast...روی چه درجه ای باشه خوبه؟؟
هرتز چیه؟/ایا بیشتر 85قرار بگیره ..برای مانیتور ضرر داره؟؟
..در دسکتاپ وقتی میخوام مثل My Coputer از سمت چپ بیارم به راست تصویر به صورت دایم ..چه تغیراتی باید انجام دهم؟؟

Rashidahwazian
06-11-2005, 01:02
Brightness و Contrast رو روی مقادیری تنظیم کن که خودت احساس کنی تصویرت بهتره . بتونی بهترین تصویر رو بگیری از مونیتورت. بعضی از مانیتور ها هم دارای نرم افزارهایی هستن که کمک می کنه بهترین تنظیم رو براشون پیدا کنی. در مورد LG نمی دونم ولی همون حدی که احساس کنی تصویر مناسبه درسته.

منظور شما از هرتز حتما فرکانس Refresh rate است... خوب تعداد دفعات Refresh شدن اسکرین شما در ثانیه است. اینکه بالای 85 باشه یا نه بستگی به مانیتور شما داره که می تونه چنین فرکانسی رو ارایه بده یا نه. به نظر من 75 یا 80 مناسبه.

برای اینکه My computer یا هر آیکون دیگه ای رو به طور دایمی به هر جایی از دستکتاپ منتقل کنی این کار رو بکن :

1. روی صفحه دستکتاپ کلیک راست کن و برو به قسمت Arrange Icons By
2. بعد گزینه Auto Arrange رو غیر فعال کن.
3. ترجیحا گزینه Align to grids رو فعال کن (لزومی نداره )
4. حالا هرچی رو هرجا خواستی ببر و دیگه هم دست به تنظیمی نزن.

green_mohammad
06-11-2005, 06:05
سلام
1 سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم

فرق مونیتورهای ال سی دی و پلاسما چه هست چون از لحاظ ظاهر شبیه همن

ممنون میشم اگه بگید.

green_mohammad
07-11-2005, 07:53
سلام
من 1 مونیتور LG LCD17 سپیدفام خریدم
ولی وقتی نصبش کردم مثلا بازی GTA San Andreas اصلا اجرا نمیشه حتی هیچ پیغامی هم نمیزنه
درضمن کارت گرافیک من Geforce6600GT هستش و من مونیتور رو به خروجیDVI وصل کردم
من لان رنگم روی 32Bitt رزولوشنم روی 1024*1280 تنظیم هست

اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم چون واقعا گیج شدم.

mahdy2021
07-11-2005, 12:53
سلام
1 سوال دارم اگه جواب بدید ممنون میشم

فرق مونیتورهای ال سی دی و پباسما چه هست چون از لحاظ ظاهر شبیه همن
جوابتو توي اولين صفحه همين تايپيك ببين.(پست شماره3)

ولی وقتی نصبش کردم مثلا بازی GTA San Andreas اصلا اجرا نمیشه حتی هیچ پیغامی هم نمیزنه
درضمن کارت گرافیک من Geforce6600GT هستش و من مونیتور رو به خروجیDVI وصل کردم
من لان رنگم روی 32Bitt رزولوشنم روی 1024*1280 تنظیم هست
اين ممكنه دلايل زيادي داشته باشه يكم بيشتر توضيح بده .بازيهاي ديگه رو هم امتحان كن.رزو لوشن رو تغيير بده

snappertiger
09-11-2005, 17:14
green mohammad
احتمالا
مشکل از اونجایی باشه که شما از سامانه DVI تصویر گرفتید DVI رو جدا کنید و از D SUB تصویر بگیرید
تصویر آنالوگ احتمالا چون انعطاف پذیریه بیشتری داره مشکلتون رو حل کنه

علمدار
16-11-2005, 21:06
بعضي وقتها مونيتور من داراي خطهاي قرمز يا سفيد در هم ميشه لطفا علتش را به من بگيد
اشكال از كارت گرافيك است يا مونيتور تشكر

mahdy2021
17-11-2005, 14:31
بعضي وقتها مونيتور من داراي خطهاي قرمز يا سفيد در هم ميشه لطفا علتش را به من بگيد
اشكال از كارت گرافيك است يا مونيتور تشكر
شما نوع مانيتور و كارت گرافيكتو بگو . اين اتفاق موقع كار خاصي اتفاق ميفته يانه هميشه اين خطها ظاهر ميشن ؟
رزولوشن و رفرش ريت روي چه عدديه؟

علمدار
18-11-2005, 08:21
باتشكر
كارت گرافيك : Ati 64
مونيتور : Lg Smart Flat
رزولشن بين 70يا75
قبلا اينجوري نبود وبازيهاي زيادي با آن انجام داده بودم ولي الان حتي با برنامه تست يهdirectx 9 هم تصوير به هم ميريزد. يا علي

علمدار
19-11-2005, 22:03
باتشكر
كارت گرافيك : Ati 64
مونيتور : Lg Smart Flat
رزولشن بين 70يا75
قبلا اينجوري نبود وبازيهاي زيادي با آن انجام داده بودم ولي الان حتي با برنامه تست يهdirectx 9 هم تصوير به هم ميريزد. يا علي
كمك لطفا :blush: :rambo: :wub:

mahdy2021
20-11-2005, 12:54
سلام
ببخشيد من چند روز نبودم.
بهترين كار اينه كه مانيتورت رو با يه كارت گرافيك ديگه (مثلا بري به يه سيستم ديگه وصل كني) امتحان كني چون به احتمال زياد كارت گرافيك خرابه ولي اگر مانيتور خراب بود خيلي خوب ميشه چون سريع به ماديران ميگي بيان ببرن درستش كنن.

hp1361
16-12-2005, 18:28
با سلام

یه مشکلی در مانیتور من هست که ممنون می شم راهنمایی کنین

وقتی که یه تصویر کاملا یک رنگ رو نگاه می کنم مثلا ابی موج هایی رو بر روی مانیتور می بینم که چشمم رو اذیت می کنه

البته با افزایش رفرش ریت مقدار این امواج کم شد اما از بین نرفت

توی بایاس سیستم هم که می رم این موج ها به خوبی دیده میشن

چند تا از دوستان رو که ال سی دی داشتن نگاه کردم اما مانیتور اونها اینطوری نبود

Monitor: SAMSUNG SyncMaster V 1530
VGA : gigabyte r96128du

ممنون میشم راهنمایی کنین

كامران آزاد
18-12-2005, 19:59
سلام
مي خواستم چند سايت رو معرفي كنيد كه نقشه انواع مانيتور را به طور رايگان داشته باشه.
با تشكر.

imanem1
27-12-2005, 09:09
سلام
من یه tv-LCD سامسونگ خریدم مشکلی که دارم اینه که چون میخاستم بیشتر از tv بودنش استفاده بکنم اینو خریدم ولی مثل اینه توی دریافت امواج مشکل داره با هیچ آنتنی درست کار نمی کنه..خواستم بدونم شاید کسی باشه که بتونه بهم بگه ایا باید از آنتن مخصوصی استفاده بکنم ..ممنون میشم

Aloneboy
09-01-2006, 22:37
سلام دوستان
در مورد مانيتورهاي سامسونگ مدل 17750 و 17940 و ام بي 1795 توضيح بدين و كدوم بهتر هستش به ترتيب و قيمتش هم بنويسيد و اينكه ايا اين مدل ها فلت هستش فلت از داخل يا فلت از بيرون و كدوم بهترن؟
پيشاپيش از جوابتون ممنون

6600
15-01-2006, 23:55
سلام دوستان
من یه مانیتور700پی دارم اما حالا میخوام اونو بفروشم ویه مانیتور دیگه بگیرم
بهترین مانیتور به نظر شما چیه؟
در ضمن با 350تومن میتونم یه السی دی بگیرم.
دیروز هم یه مانیتور فراسو مدلfph-52دیدم نظتون در مورد اون چیه؟
ممنون

6600
17-01-2006, 17:38
باز هم سلام
کسی نیست که مرا یاری دهد؟

6600
20-01-2006, 12:27
بابا انگار ما اینجا گل لگد میکنیم

saghy
20-01-2006, 23:42
سلام
ببخشيد دير شد
Samsung Lcd 713n قيمت 305 هزار تومان 17 اينچ مالزي
Samsung 1740v قيمت 330 هزار تومان 17 اينچ سام
Samsung 172x قيمت 360 هزارتومان 17 اينچ مالزي

6600
21-01-2006, 13:47
ممنون از راهنمایت،بازم همشهریه خودمون فکر کردم دیگه کسی اینجا نمیاد
اما saghy جان نظرتو دربارهی فراسو نگفتی میخواستم بدونم اصلان مارک خوبی هست یا نه؟
خیلی ممنون

saghy
22-01-2006, 00:23
سلام
راستش من فراسو كار نكردم و تست هم نگرفتم ... اما تا جايي كه ميدونم فراسو توليد كننده نيست و ممكنه با يكي از توليد كنندگان قرارداد خريد با نام شخصي داشته باشه ... اما ماركهاي سامسونگ .. ال جي .. سوني و ... خودشون توليد كننده و صاحب تكنولوژي هستند.

6600
22-01-2006, 12:46
بازم سلام
میبخشید این حرف میزنم ولی میخوام بدونم چرا این جا از الجی اینقدر بد میگید . نظر همه کاربران رو خوندم ولی به نظر من کسی یه دلیل علمی نمیگه و فقط نظر شخصی ش رو میگه مثلا مدل 1740p LGخیلی عالیه و این که چند ماه بیشتر نشده اومده به همین دلیل این همه قضاوت بد دربارهی اون خیلی زوده
در ضمن کسی هست که این مدل را داشته باشه و معایب و مزایا شو نسبت به بقیه lcd ها بگه ممنون میشم
;) ;) از آقای ساقی نیز کمال تشکر را دارم

mahdy2021
22-01-2006, 16:56
سلام
راستش من فراسو كار نكردم و تست هم نگرفتم ... اما تا جايي كه ميدونم فراسو توليد كننده نيست و ممكنه با يكي از توليد كنندگان قرارداد خريد با نام شخصي داشته باشه ... اما ماركهاي سامسونگ .. ال جي .. سوني و ... خودشون توليد كننده و صاحب تكنولوژي هستند.
سلام
ساقي جان من درست منظور شمارو نفهميدم يعني شما مي گيد مثلا اين مانيتورهاي LCD فراسو كه توي بازار هست يه شركت ديگه مي سازه و فراسو فقط مارك خودشو ميچسبونه روش؟

mahdy2021
22-01-2006, 17:01
بازم سلام
میبخشید این حرف میزنم ولی میخوام بدونم چرا این جا از الجی اینقدر بد میگید . نظر همه کاربران رو خوندم ولی به نظر من کسی یه دلیل علمی نمیگه و فقط نظر شخصی ش رو میگه مثلا مدل 1740p LGخیلی عالیه و این که چند ماه بیشتر نشده اومده به همین دلیل این همه قضاوت بد دربارهی اون خیلی زوده
در ضمن کسی هست که این مدل را داشته باشه و معایب و مزایا شو نسبت به بقیه lcd ها بگه ممنون میشم
;) ;) از آقای ساقی نیز کمال تشکر را دارم
شما دنبال دليل علمي نبايد بگرديد بيشتر دليلش روانيه چون اكثر كاربرهاي ايراني چند سال پيش كه كار با كامپيوتر شروع كردن براي خريد مانيتور بهترين گزينشون LG بود حالا حس تنوع طلبي يكمي هم به تنفر از LG تبديل شده

نظر شخصي من اينه كه ممكنه توي گوشي LG بهترين گزينه نباشه ولي حداقل توي ايران مانيتورهاي LG هميشه يكي از گزينه هاي خوب بوده

saghy
23-01-2006, 02:32
سلام
قبلا من در مورد مانيتور هاي ال جي مفصل بحث كردم اگر خواستين و حالش بود كه يه شكلايي بكشم براتون مينويسم

6600
23-01-2006, 02:45
سلام
این طور که من اطلاع دارم فراسو اصلش ماله یه شرکت خارجیه بعد یه بابایی از دبی( یه خرپول)میاد و این شرکت ومیخره و مرکز اصلیه فروش فراسو هم تو دبی هست
چند وقت بعد یه بنده خدایی از ایران پا میشه میره دبی و با طرف قرار داد فروش میبنده
و این طو رمیشه که فراسو وارد بازار ایران میشه(البته از صحت این خبر مطمئن نیستم) اما دوستام این طور به هم گفتن
و اما ممنون ازجوابت ولی من اول مزیت سامسونگ ها را از بقیه میخواستم بعد علت تنفر از lg و درآخرکارایی و کیفیت مانیتور های فراسو اگه با دلیل علمی بگید رو ممنون میشم چون دلیل روانی که اصلا دلیل نمیشه
با تشکر

6600
23-01-2006, 02:51
ببخشید
بهترین انتخاب مانیتور crtچیه
تا قیمت 200 تومن
ممنون

mahdy2021
23-01-2006, 08:27
چون دلیل روانی که اصلا دلیل نمیشه

میخوام بدونم چرا این جا از الجی اینقدر بد میگید . نظر همه کاربران رو خوندم ولی به نظر من کسی یه دلیل علمی نمیگه و فقط نظر شخصی ش رو میگه
خودتون جواب خودتون داديد پس دليل علمي وجود ندارد ولي در علم بازاريابي خريد و فروش و بيزنس دليل رواني يك دليل كاملا پذيرفته شدس
كافيه شما از همين فروشنده هاي پاساژها بپرسي فلان قطعه چرا يكدفعه ارزون شد در بعضي موارد ميگن ماركهاي جديد اومده
حالا ممكنه ماركهاي جديد بهتر باشن ممكنه نباشن!

6600
23-01-2006, 13:21
mahdy2021ممنون ازراهنماییت
اما دوست داشتم نظر اقا ساقی رو هم میدیدیم
درضمن نظرت درمورد crt (منظورم الجیه) هم همینه
مرسی
:thumbsdow :thumbsdow

berkut
23-01-2006, 13:31
دوستان من ميخواهم يه كامپيوتر جديد بخرم نمي دونم مانيتور چي بردارم سيتم فعلي مانيتورش F700P هستش كه ازش راضيم براي سيستم دومم يه مانيتور ميخواهم توي همين كلاس منتها 150 ديگه بيشتر نشه توي سامسونگ ها كدومشون بهتره بردارم يا اينكه از اينLG سري ez730 بردارم

mahdy2021
23-01-2006, 17:13
mahdy2021ممنون ازراهنماییت
اما دوست داشتم نظر اقا ساقی رو هم میدیدیم
درضمن نظرت درمورد crt (منظورم الجیه) هم همینه
مرسی
:thumbsdow :thumbsdow
crt هاي الجي از همون اولياش تا حالا واقعا مانيتورهاي خوبي بودن. يه مدت 3-4 سال پيش مي گفتن چون ماديران مي زنه كيفيت نداره :blink: . بعد دوباره مورد توجه قرار گرفت ولي از وقتي كه ساير ماركها در ايران فعال شدن ممكنه از عظمت اين شركت كم شده باشه ولي هم از لحاظ فني هم از لحاظ گارانتي و قيمت و ...( به جز موارد خيلي ناچيز مارك خوبي بوده) . البته ممكنه موضوعاتي باشه كه من نمي دونم من فقط از اطلاعات شخصي خودم گفتم

دوستان من ميخواهم يه كامپيوتر جديد بخرم نمي دونم مانيتور چي بردارم سيتم فعلي مانيتورش F700P هستش كه ازش راضيم براي سيستم دومم يه مانيتور ميخواهم توي همين كلاس منتها 150 ديگه بيشتر نشه توي سامسونگ ها كدومشون بهتره بردارم يا اينكه از اينLG سري ez730 بردارم
به نظر من همون 730 خوبه اگر هم سامسونگ مي خواي Samsung SyncMaster MB1795 يا MG همين مدل بدنيست
(مي خواي خونتونو به گيم نت تبديل كني ;) )

berkut
24-01-2006, 00:21
نه عزيز به خاطر كار هاي گرافيكي رزولوشين برام مهمه ضمنا پول ال سي دي هم ندارم
ضمنا اين درسته كه سامسونگ ها چشمو اذيت ميكنن چون توي فاروم هاي مختلف خيلي ها شاكي بودن

saghy
24-01-2006, 03:08
سلام
خب مطالب زير رو ببينيد :
اما در مورد لامپ هاي تصوير مسطح : همه ميدانيم كه مانيتورهاي CRT در اصل همان لامپهاي كاتدي هستند كه در سطح داخلي شيشه لامپ با پوشيده شدن از يك سري مواد آشكار ساز تصوير ما تصوير منقوش بر سطح پشت لامپ را ميبينيم و اين تصوير داراي يك فركانس افقي جاروب بوده كه همان ريفرش يا هرتزي هست كه ما در تنظيمات ويندوز خودمان از 60 تا 85 يا بالاتر ميتونيم انجام بديم .
حالا چه اتفاقي براي اين لامپ ميفته ؟
شما لامپ تصوير را يك قطاعي از كره فرضي تصور كنيد كه تفنگ كاتدي اين لامپ در مركز اين كره قرار دارد . حال ميتواينيم ببينيم كه فاصله شعاعي مركز تا هر يك از نقاط اين كره يكسان است ! حتي در قطاع كره كه لامپ جلوي مانيتور ما را تشكيل ميدهد . پس ما يك شعاع يكسان در مانيتور هاي بدون فلت يا همان معمولي داريم . يعني شعاع تشعشع از تفنگ تا هر يك از نقاط شيشه لامپ يكسان است .

اما در مانيتور هاي يك طرف تخت ما يك شيشه مسطح در بيرون لامپ داريم كه باعث ميشود تشعشع سطح بيروني لامپ تصوير مانيتور با عبور از اين شيشه يا ----- كاملا مسطح ما تصويري تقريبا صاف به ما ارايه دهد . تا اينجاي كار چيز خيلي پيچيده اي نبود ...

اما چه كنيم تا ما تصويري دو طرف مسطح داشته باشيم ؟؟؟
همانطور كه ميدانيد رنگ دانه هاي تصوير مانيتورهاي موجود به صورت كروي و سه رنگ اصلي در كنار هم بوده و با تركيبات و معادلات خاص بمباران الكتروني و ... ما تصويري با تركيب رنگ بالايي را ميبينيم . فاصله موجود بين هر كدام از اين دنگدانه ها را دات پيتچ ميگويند DP كه روي مانيتورها با اعداد 2/0 يا 24/0 ميبينيد مربوط به حداقل فاصله اين رنگدانه ها در زاويه ديد عمود بر صفحه ميباشد كه عملا اين زاويه در نقاط مركز تا گوشه نصبت به زاويه ديد كاربر از مقابل تغيير ميكند كه باز هم البته زياد محسوس نيست .
اما اگر ما بخواهيم همانند فيلتري كه جلوي شيشه لامپ مانيتور قرار داديم ... چنين ----- مسطحي را نيز در پشت لامپ قرار دهيم با اشكال عدم يكساني شعاع از مركز تفنگ كاتدي با كليه سطوح اشكار سازي مواجه خواهيم شد.
در اين حالت كرويت يكسان رنگدانه ها از دست رفته و ما تصويري كشيده شده در گوشه ها خواهيم داشت . براي رفع اين نقص بايستي از يك ----- عدسي در بين سطح مسطح داخلي و لامپ استفاده كرد تا تصوير مركز را مانند گوشه ها همگون سازد
و چون در اين حالت تصوير از حالت طبيعي خود جدا ميشود در مانيتورهايي كه از اين تكنولوژي استفاده ميكنند ما هميشه يك " تقعر " تصوير را شاهد خواهيم بود و وقتي كاربر از مقابل و عمود بر صفحه مانيتور به تصوير نگاه ميكند احساس كرده كه تصوير تشكيل شده حات كروي از داخل به خود گرفته است . اين تكنولوژي به صورت تئوري حدود 15 سال پيش و توليد محدود به كار گرفته شد و برچيده شد .
اما آيا واقعا تصوير دو طرف تخت داريم .... بله ... در لامپهاي تصوير FD TRINITRON كه انحصار سوني ميباشد ديگر رنگدانه كروي نداريم بلكه رنگدانه ها به صورت استوانه هاي در كنار هم بوده و از بالا تا پايين صفحه يكسان ميباشند . اگر به مانيتور يا تلويزيون هاي سوني وگا و ... دقت كرده باشيد ( هنگام خاموشي ) ما سطح صافي و يكدست خطوط عمودي را ميبينيم . در مانيتورهاي سامسونگ ما چيزي به عنوان دو طرف تخت نداشته ايم بلكه سامسونگ با تكنولوژي بهتري كه ارايه داده و بزرگتر كردن كره فرضي لامپ تصوير و در نتيجه كوچك تر شدن زاويه در قطاع كره لامپ باعث سطحي تر شدن و نزديك به تخت شدن صفحه را ارايه كرده است ...

ان شاله بدرد بخوره :happy:

6600
27-01-2006, 12:06
thank you
بازم یعنی فلترون الجی چرته
اما بازم ممنون

كبريت
12-02-2006, 19:49
دوستان من يه مشكلي كه بعضي وقت ها دارم اينه كه موقعي كه سيستم رو ميخوام ري استارت كنم در هنگام استارت شدن يه سري خط هاي عمودي كل صفحه مونيتور رو مي پوشونه وهر چه هم ري استارت مجدد كنم همين وضعيت رو داره مگه اينكه سيستم رو شات دان كنم ومجددا اونو روشن كنم ضمنا مونيتور هم مدل اف هفتصد پي ال جي است
ممنون
موفق باشيد
عرفان :lol:

سلام
به منم كمك كنين

من هميشه موقع كار كردن يك سري خطهاي عمودي در صفحه بوجود مياد كه خيلي مزاحمم ميشه :sad:
بعضي ها ميگفتند بخاطر مانيتور هستش من مانيتورم رو عوض كردم بازم نشد :blush:
بعضي ها ميگفتند بخاطر اهنرباي اسپيكر هست اسپيكرم برداشتم بازم نشد :blink:
لطفا به منم كمك كنين :sad:

Mirage
12-02-2006, 23:48
مانيتورت H Moire نداره افزايشش بدي

Mirage
12-02-2006, 23:54
در ضمن كارت گرافيكت چيه

كبريت
12-02-2006, 23:58
ميگم از مانيتور نيست

Mirage
13-02-2006, 00:10
حالا كارت گرافيكت چيه

mahdy2021
13-02-2006, 07:58
سلام
به منم كمك كنين

من هميشه موقع كار كردن يك سري خطهاي عمودي در صفحه بوجود مياد كه خيلي مزاحمم ميشه :sad:
بعضي ها ميگفتند بخاطر مانيتور هستش من مانيتورم رو عوض كردم بازم نشد :blush:
بعضي ها ميگفتند بخاطر اهنرباي اسپيكر هست اسپيكرم برداشتم بازم نشد :blink:
لطفا به منم كمك كنين :sad:
با اين همه كاري كه شما كرديد فقط مي مونه كارت گرافيك
شايد خود كارت مشكل داره شايد هم درايور و ساير نرم افزار ها
البته ممكنه اشكال از جاي ديگه هم باشه

Mirage
14-02-2006, 16:27
من 6200 128مگ گيرم نيومد، مي خوام 6200 256 مگ مارك Xfx بخرم.

كسي نظري داره ؟؟؟

لطفا نگيد بر 6600 بخر چون پول ندارم !!!

mahdy2021
14-02-2006, 17:43
من 6200 128مگ گيرم نيومد، مي خوام 6200 256 مگ مارك Xfx بخرم.

كسي نظري داره ؟؟؟

لطفا نگيد بر 6600 بخر چون پول ندارم !!!
اگر شما بین 6200 128 و 6200 256 شک دارید خوب معلومه دومی بهتره البته اگر همه چیزاشون یکسانه
ولی اگر تونستی Xfx نخر
(توضیح:مارکهایی مثل Xfx بد نیستند ولی مارکهای بهتری هم هست :happy: )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در ضمن کمی هم با کاربرای فوروم دوستانه تر صحبت کنید چه قدیمی چه جدید
اینجا هر کس نظرش میگه غلط یا درستش مهم نیست شما سعی کنید از درستاش استفاده کنید

zonealarm
03-03-2006, 12:39
سلام
من مانيتورم تو رزولوشن 800×600 حداكثر فركانسش 75 هرتزه.ولي توي 1024×768 از 60 هرتز بالا تر نميره.
آيا راهي هست كه توي 1024×768 هم 75 هرتز داشته باشم (مثلا نرم افزاري براي كارت گرافيكيا مانيتور) يا اينكه مانيتور ساپورتش همينه و كاريش نميشه كرد؟

mahdy2021
03-03-2006, 14:49
سلام
من مانيتورم تو رزولوشن 800×600 حداكثر فركانسش 75 هرتزه.ولي توي 1024×768 از 60 هرتز بالا تر نميره.
آيا راهي هست كه توي 1024×768 هم 75 هرتز داشته باشم (مثلا نرم افزاري براي كارت گرافيكيا مانيتور) يا اينكه مانيتور ساپورتش همينه و كاريش نميشه كرد؟
سلام
هيچ راهي نداره چون اين به توانايي كارت شما برميگرده

zonealarm
04-03-2006, 01:01
سلام
هيچ راهي نداره چون اين به توانايي كارت شما برميگرده
ok.ممنون

molla652003
20-03-2006, 02:06
sallam kasi javab 6600 ro nadad solale ishoon soale manam hast ba200 toman chi pishnehad mikonid?????????

NFSMW
20-03-2006, 10:34
من مانيتورم tvm هست شب که کامپیوتر رو خاموش کردم تصویر واضح و شفاف بود ولی صبح تیره تاریک شد . میزان شفافیت و روشنایی مانیتور هم نگاه کردم ولی تصویر همونه کارت گرافیکم هم جی فورس 5500 بدون مشکل هم هست

Mirage
20-03-2006, 18:37
اگر شما بین 6200 128 و 6200 256 شک دارید خوب معلومه دومی بهتره البته اگر همه چیزاشون یکسانه
ولی اگر تونستی Xfx نخر
(توضیح:مارکهایی مثل Xfx بد نیستند ولی مارکهای بهتری هم هست :happy: )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در ضمن کمی هم با کاربرای فوروم دوستانه تر صحبت کنید چه قدیمی چه جدید
اینجا هر کس نظرش میگه غلط یا درستش مهم نیست شما سعی کنید از درستاش استفاده کنید
mahdy2021 این پست 155 رو امروز دیدم.
متاسفانه گشتم چیز دیگه ای پیدا نکردم کارت های XFX زیاد هم بد نیستند من زیاد با این مارک برخورد دارم، ولی نمی دونم چرا این یکی بد از آب در آمده.

سلام
mahdy2021 جواب تو صحیحه ولی مشکل این بابا اینه که مانیتورش 15 اینچه.

من مانيتورم tvm هست شب که کامپیوتر رو خاموش کردم تصویر واضح و شفاف بود ولی صبح تیره تاریک شد . میزان شفافیت و روشنایی مانیتور هم نگاه کردم ولی تصویر همونه کارت گرافیکم هم جی فورس 5500 بدون مشکل هم هست

صفحه تنظیمان بایوس رو نگاه کن اگر خوبه، تنطیمات کارت گرافیکت توی ویندوز تغییر کرده

mahdy2021
20-03-2006, 19:14
mahdy2021 این پست 155 رو امروز دیدم.
متاسفانه گشتم چیز دیگه ای پیدا نکردم کارت های XFX زیاد هم بد نیستند من زیاد با این مارک برخورد دارم، ولی نمی دونم چرا این یکی بد از آب در آمده.
سلام حسن جان ( عيدت مبارك)

منم گفتم بد نيست ولي هر كس از من درباره كارت گرافيك مشورت ميخواد من ماركهاي معروفتر توصيه مي كنم

mahdy2021 جواب تو صحیحه ولی مشکل این بابا اینه که مانیتورش 15 اینچه.
ايوووووول

sallam kasi javab 6600 ro nadad solale ishoon soale manam hast ba200 toman chi pishnehad mikonid?????????
6600 gt برند asus خوبه
قيمت شب عيدش ندارم :biggrin: ولي 2-3 هفته پيش 170 تومن بود(چيز خوبيه!)

خوب اين نشونه خوبي نيست
يكم تنظيمات كارت گرافيك و مانيتور و ساير برنامه هاي گرافيكي كه مثلا فوتوشاپ داره عوض كن اگر درست نشد بهتر ببريش گارانتي :sad:

McLarenF1
20-03-2006, 22:10
سلام دوستان گلم ،
من ميخواهم يك مانيتور ال سي دي بخرم ، تا 350 هزار تومان هم ميخوام هزينه كنم.
به نظر شما چه مدلي با اين قيمت خوبه ؟
من مدل ال جي سپيد فام مدل L1740p مد نظرم هست ، به نظر شما خوبه ؟
بعد اينكه آيا واقعا اين مانيتورها براي چشم هيچ ضرري ندارن و كيفيت همون مانيتورهاي لپ تاپ رو دارن ؟
سوال ديگم اينه كه قضيه اين ورودي Dvi در مدل سپيد فامي كه گفتم چيه ؟ اگر ممكنه كمي راجع بهش برام توضيح بديد.
اگر براتون امكانش هست محدوده قيمت مدل TV Tuner دار M1710A رو هم به من بگيد ؟ آيا اين مدل بهتر هست ؟ از لحاظ ظاهري گويا مثل سپيد فامه ...
ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.
ممنون ...

Mirage
21-03-2006, 02:03
سلام دوستان گلم ،
من ميخواهم يك مانيتور ال سي دي بخرم ، تا 350 هزار تومان هم ميخوام هزينه كنم.
به نظر شما چه مدلي با اين قيمت خوبه ؟
من مدل ال جي سپيد فام مدل L1740p مد نظرم هست ، به نظر شما خوبه ؟
بعد اينكه آيا واقعا اين مانيتورها براي چشم هيچ ضرري ندارن و كيفيت همون مانيتورهاي لپ تاپ رو دارن ؟
سوال ديگم اينه كه قضيه اين ورودي Dvi در مدل سپيد فامي كه گفتم چيه ؟ اگر ممكنه كمي راجع بهش برام توضيح بديد.
اگر براتون امكانش هست محدوده قيمت مدل TV Tuner دار M1710A رو هم به من بگيد ؟ آيا اين مدل بهتر هست ؟ از لحاظ ظاهري گويا مثل سپيد فامه ...
ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.
ممنون ...
سپید فام خوبه، گرون هست، ولی کیفیت تصویرش میگن خوبه.

از لحاظ ضرر مانیتور های لامپی هم ضرر ندارند!!!(تا ضرر چی باشه، لامپ مهتابی هم ضرر داره)

بعدش هم LCDهای جدید کیفیتشون از LCD قدیم بهتره، لبتاپ غیر لبتاپ نداره

این پورت DVI یک نوع پورت دیجیتالیه، که برای کار های ما فرقی نمی کنه
من مانیتور LCD جدید هر چی دیدم این پورت رو همه دارن.

مدل TV Tuner قیمتش 50 تومن از مدل بدون TV Tuner گرونتره
من کار نکردم ولی یکی از مزایاش اینه که کامپیوتر خاموش باشه تلوزیونش هنوز کار می کنه.

من که به جای مانیتور LCD یه چیز دیگه می خرم و پول برای پرستیژ نمی دم.

خیلی ممنون mahdy2021 عید تو هم مبارک :) :rolleye:

barton2500
24-03-2006, 04:21
سلام دوستان .من وقتی مانیتور (samsung Syncmaster 763 MB ) رو ، روی فرکانس 85Hz میزارم یه صدای صوت خیلی ریز ولی ممتد میده ، اشکال از چیه و چطور بر طرف میشه ؟

Mirage
24-03-2006, 14:38
من با این مشکل برخورد نکردم ولی کلاً نمایشگر های Crt صدا می دن، نمونش تلوزیون که خیلی صدا میده.

shahkar
31-03-2006, 18:54
Samsung - 17" - 755dfx
Samsung - 17" - Dfx17650
Samsung - 17" - Dfx17750
Samsung - 17" - Dfx1793
Samsung - 17" - Mb17830
Samsung - 17" - Mb17850
Samsung - 17" - Mb17870
Samsung - 17" - Mb1793
Samsung - 17" - Mb17940
Samsung - 17" - Mb1795
Samsung - 17" - Mb17960
Samsung - 17" - Mb17980

عزیزان کدوم یکی از این سامسونگها جدیدتر هست ؟؟؟؟؟

mahdy2021
01-04-2006, 20:11
عزیزان کدوم یکی از این سامسونگها جدیدتر هست ؟؟؟؟؟
البته من نمي دونم كدوم جديدتره ولي مگه مهمه؟!!

اگر خيلي حال داري برو سايت سامسونگ و تاريخ توليد انبوهش ببين

ولي اگر ميخواي بخري ير اساس مشخصات ببين از نظر خودت كدوم بهتره و اونو بخر(بعضي هاش هم با هم فرق زيادي ندارن)

shahkar
01-04-2006, 23:09
البته من نمي دونم كدوم جديدتره ولي مگه مهمه؟!!

اگر خيلي حال داري برو سايت سامسونگ و تاريخ توليد انبوهش ببين

ولي اگر ميخواي بخري ير اساس مشخصات ببين از نظر خودت كدوم بهتره و اونو بخر(بعضي هاش هم با هم فرق زيادي ندارن)
آخه مدلای جدید تکنولوژی جدیدتر هم در خودشون دارن. مثلا ال جی یه سری جدید زده تو رده ی FLATRON ez هاش که یکی دوتا قابلیت روشون گذاشته که به نظرم قبلیا نداشتن ( تکنولوژي جديد تنظيم شفافيت تصوير در محيط عادي و سه محيط خاص ). ( BrightWindow, BrightView )

سایت سامسونگ رفتم چیز خاصی توش نبود( همون SAMSUNG.COM ). پیداس از نظر ساپورت خیلی عقبن.

shahriar9876
02-04-2006, 22:19
اساتید این کابل یا درگاه dvi !! یا.. به چه دردی می خوره ! من l1740p LG همون سفید فام دارم!

babafa
03-04-2006, 15:52
مونیتور من چند وقتیه که گاهی خودبخود یه لحظه تصویرش از صفحه بزرگتر میشه ودباره بلا فاصله عادی میشه -گاهی هم موقع روشن شدن صدای عجیبی میکنه وچند بار سریع استارت میخوره -انگارکه های ولتاژش قطع ووصل بشه -کسی تا حالا برخورد کرده ؟

Mirage
04-04-2006, 14:11
مونیتور من چند وقتیه که گاهی خودبخود یه لحظه تصویرش از صفحه بزرگتر میشه ودباره بلا فاصله عادی میشه -گاهی هم موقع روشن شدن صدای عجیبی میکنه وچند بار سریع استارت میخوره -انگارکه های ولتاژش قطع ووصل بشه -کسی تا حالا برخورد کرده ؟مشکلی نداره، عادیه

babafa
05-04-2006, 10:30
hasan 11 آقا-از راهنمائیت ممنونم -دیشب مونیتورم سوخت -اگه عادی بود که سوال نمی کردم عزیز-خودم کارم تعمیراته -دنبال راه میان بر ازراهنمائی دوستان بودم که زودتر به نتیجه برسم -لطفا اگه اطلاعات کافی ندارید جواب ندید-ممنون میشم

Mirage
05-04-2006, 11:34
hasan 11 آقا-از راهنمائیت ممنونم -دیشب مونیتورم سوخت -اگه عادی بود که سوال نمی کردم عزیز-خودم کارم تعمیراته -دنبال راه میان بر ازراهنمائی دوستان بودم که زودتر به نتیجه برسم -لطفا اگه اطلاعات کافی ندارید جواب ندید-ممنون میشم
بعضی ها اینقدر ناشین که آدم نمیفهمه کی درست میگه کی اشتباه.

saghy
07-04-2006, 01:17
سلام
babafa حالا كه متاسفانه سوخت اما اون مشكل براي قسمت ولتاژ مانيتورتون بود .. در هر حال بايد عوض ميشد.

ommyd
07-04-2006, 23:01
بهترين انتخاب براي سامسونگ ال سي دي 17 و 19 اينچ بدون در نظر گرفتن قيمت ؟؟؟

بهترين انتخاب براي سامسونگ پلاسما 17 و 19 اينچ بدون در نظر گرفتن قيمت ؟؟؟

Gabana
13-04-2006, 22:50
دوستان سلام
در مورد Lcd هاي فيليپس كسي نظري نداره ؟
لطفا راهنمايي كنيد ممنون

barton2500
05-05-2006, 04:52
سلام دوستان . مانيتور من وقتي فركانس رو روي 85 هرتز میزارم ، صدا میده(صداي صوت خيلي نازك). گاهی وقتها هم که صفحات رو بالا پاین می کنم صدا میده. اشکال از چیه و هزینه تعمیرش حدودا چقدر میشه؟سامسونگ763 ام-بي 17 اينچ

ssatt
30-08-2006, 05:26
سلام.
دوستان من جدیدا مانیتور lcd LG L1740P گرفتم اما در استفاده از پورت dvi آن مشکل دارم. وقتی روی این حالته پیغام digital power saving mode را نشان می دهد اما با پورت های دیگه به خوبی کار می کنه. در ضمن کارت گرافیک من xfx 5500 هست. فکر میکنید مشکل از کجاست؟

aminir
30-08-2006, 22:32
سلام
دوستان لطفا راهنمايي كنيد
مانيتور سامسونگ syncmaster mb 17870 با 17980 چه فرقي با هم دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فروشنده يك كاتالوگ به من نشان داد مشخصات هر دو مانيتور يكي هست!!!!!!!!!!
چرا 17870 TCO99 داره نه TCO 2003 ؟؟؟؟؟؟
پاك موندوم
لطفا كمكم كنييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييد

reza3600
07-09-2006, 03:30
سلام
مونیتور من ال جی 585e هستش و درایور اون رو میخاستم
ممنون

Total Overdose
08-09-2006, 21:59
دوستان عزيز سلام!
كارت گرافيكي من NVIDIA GeForce 6200 TurboCache 256 MB و مانيتور من LG Flatron ez T730BH است.
ولي مشكل من از اونجايي شروع شد كه من سايز و پوزيشن مانيتورمو تنظيم كردم تا صفحه نمايشم حاشيه هاش حذف بشه و اندازه حداكثر داشته باشه.
ولي وقتي پي سي رو خاموش ميكنم و دوباره روشنش ميكنم اندازه صفحه از ارتفاع كش مياد و از عرض كوچك ميشود ولي پس از گذشتنه چند دقيقه كه صفحه فعال باشه دوباره به همان تنظيماتي كه ست كرده بودم بر ميگرده در ضمن تنظيماته سايز و پوزيشن مانيتور تغييري نميكنه و همونيه كه قبلا بوده هست.
راستي هم درايور مانيتورم نصبه هم كارت گرافيكيم و هم برنامه بهنماي LG .
واقعا ديگه كلافه شدم ممكنه مانيتورم مشكل داشته باشه؟
لطفآ راهنماييم كنين!!!!
با تشكر

alirafaat
09-09-2006, 01:00
سلام
تو هفته نامه عصر ارتباط چند مانیتور معرفی می شه (crt ) (الان مارکشون یادم نیست ) که قیمتشون یه باره از حدود 110 تا 150 تومن که مانیتورهای معمول است جدا می شه و به حدود 300 - 400 تومن می رسه

کسی می دونه علت این قیمت زیاد چیه
با تشکر

aram56
09-09-2006, 01:09
--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان خوبم.مطالب ارزنده شما برایم بسیار آموزنده بودوممنون میشم اگه به سوالاتم جواب دهید:1-من یک مانیتور flat" 15" فیلیپس دارم که ازش راضیم میخوام يك مانيتور" flatroon"17 سامسونگ1795 بگیرم که شنیدم کمتر چشمو اذیت میکنه آ یا درسته؟ اگه عوضش نکنم یک فیلتر خوب مشگلمو حل میکنه؟-2-آیاکیفیت تی وی تیونر مثل کیفیت تلویزیون هست؟ اگر نیست نخرم چون من زیاد با تلویزیون کار دارم .اگر هست چه مارکی؟ منتظر جوابتونم .

Mirage
09-09-2006, 01:52
سلام
تو هفته نامه عصر ارتباط چند مانیتور معرفی می شه (crt ) (الان مارکشون یادم نیست ) که قیمتشون یه باره از حدود 110 تا 150 تومن که مانیتورهای معمول است جدا می شه و به حدود 300 - 400 تومن می رسه

کسی می دونه علت این قیمت زیاد چیه
با تشکردليل اصليش توليد اين مانيتورها توسط كشورهاي خارجي است.
و باعث مي‌شه اين مانيتورها هزينه گمركشون زياد بشه. چون قيمت مانيتور پايينه و وزن و حجمشون هم زياده قاچاقش به صرفه نيست.

WooKMaN
09-09-2006, 18:40
بنظر من الان بهترين ال سي دي بنكيو هستش چون پيكسل سوختش در حد صفره .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ham1
10-09-2006, 15:14
دوستان عزيز تعمير كار لطفا راهنمايي كنيد:
مانيتور ال سي دي مربوط به يك كامپيوتر لپ تاپ توشيبا سري ستلايت دچار اين اشكال شده كه تصوير به صورت كاملا سفيد و همراه با پارازيتهاي سياه يا رنگي نوسان كننده بطور دائم قرار دارد، البته بندرت تصوير دوباره بصورت چند لحظه اي بر مي گردد و دوباره قطع مي شود. لطفا اگر نقشه سري 210 سي تي را داريد اونو توي سايت قرار بدين متشكرم

prince_persia14
11-09-2006, 16:32
دوستان من از كجا بفهمم كارت گرافيك تقلبيي يا نه؟

G A B R I E L
11-09-2006, 17:56
لطفا سوالتون رو در تاپیک و انجمن مربوطه مطرح کنید ...

hooshmand29
13-09-2006, 22:37
سلام ميخواستم بپرسم چه مانيتوري كمتر از همه ايجاد خستگي چشمي ميكنه؟من زياد جلوي مانيتور ميشينم
بعضيا ميگن بهتره از عينكهاي محافظ استفاده كنم لطفا منو راهنمايي كنيد

G A B R I E L
14-09-2006, 01:29
مانیتورهای LCD به چشم ضرر نمیرسونن ...

بخاطر اینکه از کریستال مایع هستند و در واقع دیگه لامپ تصویر مثل گذشته ها ندارند ...

Liquid Crystal Display

online-amir
15-09-2006, 19:37
سلام.

ارزان ترين مانيتور ال سي دي بازرا چي هست؟

با تشكر.

مومن خدا
25-09-2006, 13:55
سلام.

ارزان ترين مانيتور ال سي دي بازرا چي هست؟

با تشكر.
يه سوال كلي پرسيدي ها اگه كلي جوابت رو بدم مانيتور هاي مشابه سامسونگ از ال جي قيمتشون پايين تر هستش...تو اكثر مدلها...

SajjadKAZ2003
28-09-2006, 01:37
سلام

من مي خام مانيتور LCD ، سامسونگ 17 اينچ بخرم ، چه مدلي رو پيشنهاد مي کنيد؟ لطفا قيمتش رو هم بگيد

اگه تا 1-2 روز آينده بتونيد بهم کمک کنيد ممنون ميشم

سجاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abbas-porrezaei
29-09-2006, 03:06
با سلام به من در خريد كارت گرافيك كمك كنيد بودجه من 70000 تومان و مادربردم solteck
ram 256
cpu 1700
گرافيك كارد 4x

مومن خدا
29-09-2006, 09:46
با سلام به من در خريد كارت گرافيك كمك كنيد بودجه من 70000 تومان و مادربردم solteck
ram 256
cpu 1700
گرافيك كارد 4x
كارت پيشنهادي بنده 6200 جي تي با برد ايسوز يا گيگا هستش...

SajjadKAZ2003
30-09-2006, 00:47
سلام

من مي خام مانيتور LCD ، سامسونگ 17 اينچ بخرم ، چه مدلي رو پيشنهاد مي کنيد؟ لطفا قيمتش رو هم بگيد

اگه تا 1-2 روز آينده بتونيد بهم کمک کنيد ممنون ميشم

سجاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كسي نيست ما رو كمك كنه؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

godfucker
02-10-2006, 11:12
سلام به دوستان گرامي...
براي خريد يك مانيتور Crt شما چه مارك و چه مدلي رو به من پيشنهاد ميكنيد؟
من خودم Lg رو انتخاب كردم: Lg - 17" Flatron-f700p [smile+usb 1920x1440
نظرتون چيه؟

مومن خدا
07-10-2006, 11:22
سلام به دوستان گرامي...
براي خريد يك مانيتور Crt شما چه مارك و چه مدلي رو به من پيشنهاد ميكنيد؟
من خودم Lg رو انتخاب كردم: Lg - 17" Flatron-f700p [smile+usb 1920x1440
نظرتون چيه؟
منم مانيتور مورد نظر شمارو تاييد ميكنم الته 730 هم مانيتور بدي نيست...

bm_happy
10-10-2006, 14:14
منم مانيتور مورد نظر شمارو تاييد ميكنم الته 730 هم مانيتور بدي نيست...
مي دوني 730 جز مانيتور هاي از رده خارج شركت سامسونگ و در ايران فقط فروخته مي شه
واقعا ال جي بخره هم كيفيت بسيار يهتري داره و هم زيبا تره و خدامت بسيار عالي داره

تا حالا شده از مانيتورت سامسونگ فاصله بگيري مثلا فيلم ببيني، هيچي نمي بيني من داشتم و حالم بهم مي خورد ولي حالا ال جي دارم عالي عالي با يك صداي دالبي همه چيز عالي

مدل هاي از رده خارج سامسونگ با تغيير نام تو ايران فروخته مي شه

من اين هارو پيدا كردم شما هم اگر حوصله داشته باشي مي توني مدل ها رو پيدا كني

730B مدل اصلي

B1740 مدل معادل در ايران

740B مدل اصلي

N1750 مدل معادل در ايران

پيشنهاد مي كنم تعصب به خرج نديد در حال حاضر بهترين مانيتور ‍CRT ايران f700p و بهترين مانيتورهاي LCD 1740p و 1752ُs

تنها مانيتور ‍‍CRT بازار كه با نور لامپ مي شه توش كار كرد سري فلترون ال جي كه اصلا انعكاس نور نداره امتحان كنيد از نظر كيفيتي ام كه همه تقريبا تو يك سطح هستند

من براي خريد مانيتور براي گيم نت يك هفته تمام بررسي كردم اطلاعاتم كامل كامل هر كي خواست در اين رابطه بحث كنيم با منطق ثابت مي كنم

موفق باشيد

bm_happy
10-10-2006, 14:26
ram 256
cpu 1700
گرافيك كارد 4x

مي تواني Geforce 6600 بگيري سعي كن GT اش رو گير بيار و 128bit حداقل

خيلي مهم نيست كه 128meg باشه يا 256meg

مومن خدا
11-10-2006, 16:58
دوستان لطفا غیر بحث مانیتور در مورد چیز دیگری بحث نکنن...ممنونم.

saeednot
18-10-2006, 20:38
با سلام چند وقت است که وقتی سیستم ریست میشه یا مثلا وارد محیط بازی میشم تنظیمات اون بهم میخوره
لطفا کمکم کنید ممنون
درضمن مستر مومن خدا شما قرار بود برای من درایور جوی استیک بزاری (تو بحث جوی استیک)

shahramcat
24-10-2006, 23:36
کدوم یکی از این مانیتورها بهترن ؟

LG Flatronez 730pu

Samsung 17980

ممنون

Actros
25-10-2006, 02:49
مانيتور من lg f700 p هست که 2 ماه خریدیم
حالا نزدیک بال تصویر یک خط نازک کمرنگ بازی میکنه
هرکاری کردم درست نسد. به من بگین چی کار کنم.

lovergod14paramourand
25-10-2006, 03:12
مانيتور من lg f700 p هست که 2 ماه خریدیم
حالا نزدیک بال تصویر یک خط نازک کمرنگ بازی میکنه
هرکاری کردم درست نسد. به من بگین چی کار کنم.
فکر کنم مشکل از لامپ تصویر باشه...

lovergod14paramourand
25-10-2006, 03:15
کدوم یکی از این مانیتورها بهترن ؟

LG Flatronez 730pu

Samsung 17980

ممنون
فلترون ال جی مانیتور خوبی هستش از لحاظ شفافیت تصویر خیلی بهتر از سامسونگ هستش...

neopersia
01-11-2006, 01:35
سلام
من یه مانیتور ال جی لبخند مدل F700b دارم
یه چند وقتی هست که تا وقتی وارد ویندوز نشده روشن نمیشه!!!!!!!!!!!!!
یعنی چراغش سبز میشه ولی باید ویندوز بالا بیاد بعد مانیتو رو روشن و خاموش کنم تا تصویر دیده بشه

اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم

lovergod14paramourand
04-11-2006, 16:22
سلام
من یه مانیتور ال جی لبخند مدل F700b دارم
یه چند وقتی هست که تا وقتی وارد ویندوز نشده روشن نمیشه!!!!!!!!!!!!!
یعنی چراغش سبز میشه ولی باید ویندوز بالا بیاد بعد مانیتو رو روشن و خاموش کنم تا تصویر دیده بشه

اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم
اولا نيگا كن ببين كابل ها درست وصل شده ثانيا نيگا كن توتنظيمات مانيتورت ببين جايي اشتباه نشده ثالثا اين مشكل ميتونه از لامپ تصوير باشه اما فعلا نميشه با قاطعيت گفت رابعا وقتي موس رو تكون ميدي چطور ؟
درايو برنامه رو هم ميتوني آبديت كني...

shishili
07-11-2006, 01:16
سلام به همه دوستان
الان مدتيه براي مونيتور من مشكلي به وجود امده صفحه مونيتور بندرت جمع ميشه بعد از باز كردن
مونيتور احساس كردم سيمهاي دور مونيتور توان نگه داشتن و تصوير رو ندارن جون مونيتور روي سطح لامپ
بار الكتريكي نداره ( بعنوان مثال با چسبوندن دست به مونيتور موي دست بلند نميشه !:)در ضمن با بالا كردن مونيتور
مشكل بر طرف ميشه ؟
حالا نميدونم دوستان تا چه حد تبحر دارن
در پايانم نظرتون درباره مونيتور ال سي دي سامسونگ 17 چيه حدود 230 تومنم هستش
مرسي

Mehdi_Full
09-11-2006, 00:32
دوستان خسته نباشين
يه سوالي از قول يكي از دوستانم دارم كه اينجا مطرح ميكنم
اين دوستمون يه مانيتور ال سي دي مدل سفيد فام ال جي داره كه يه ورودي Dvi داره
ميخواستم بدونم كه اين مورد براي چيه ؟؟ آيا براي ديدن تصاوير هندي كم و دوربين ديجيتال هست يا كاربرد ديگه اي داره ؟
ممنون

lovergod14paramourand
09-11-2006, 11:00
دوستان خسته نباشين
يه سوالي از قول يكي از دوستانم دارم كه اينجا مطرح ميكنم
اين دوستمون يه مانيتور ال سي دي مدل سفيد فام ال جي داره كه يه ورودي Dvi داره
ميخواستم بدونم كه اين مورد براي چيه ؟؟ آيا براي ديدن تصاوير هندي كم و دوربين ديجيتال هست يا كاربرد ديگه اي داره ؟
ممنون
سلام مهدي جان اين ورودي دقيقا براي اينكار تعبيه شده اما شما ميتوني با نرم افزار هايي در باره دوربين ها كارهاي ديگه اي هم ازش بكشي از دوستان ميژرسم كامل تر ميگم...

ful cash
10-11-2006, 01:29
لصفا به من بگید که بهترین کیفیت رو الان کدوم مانیتور lcd 17 اینچ داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سونی یا سپید فام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ممنون

lovergod14paramourand
11-11-2006, 11:02
حب الان كه مايتور سوني اصل پيدا نميكني رفيق بايد بري همون سفيد فام بگيري كه كيفيتش هم بد نيست...

shazdeh23
12-11-2006, 09:55
به نظر من اگه می خوای پول خرج کنیLCD Sony بگیر.

lovergod14paramourand
12-11-2006, 17:57
به نظر من اگه می خوای پول خرج کنیLCD Sony بگیر.
آخه اخوی خب معلوم هستش سونی بهتر اما سونی اصل گیر نمیار توی ایران مگه موردی...

Core
17-11-2006, 02:25
سلام
دوستان من قصد خرید یک مانیتور LCD را دارم و از بین مدلهای زیر قصد انتخاب 1 مدل را دارم.
از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند.
1- Sony SDM-HS75 که 17 اینچ می باشد.
2- Samsung BF1750 که 17 اینچ می باشد.
3- Samsung 913V و Samsung 920N که هر دو 19 اینچ می باشند.
از آنجایی که تمامی مانیتورهای بالا در لحاظ قیمت تفاوت چندانی با هم ندارند دوستان لطف کنند و یکی از 4 مدل بالا را به بنده پیشنهاد کنند.
ممنون میشم اگر دلیل انتخاب خود را هم بگویید و اگر از قیمت 300 تا 350 مانیتور دیگری هست که از 4 مدل بالا بهتر باشد مدل آن را بفرمایید.
با تشکر

lovergod14paramourand
17-11-2006, 10:52
سلام
دوستان من قصد خرید یک مانیتور LCD را دارم و از بین مدلهای زیر قصد انتخاب 1 مدل را دارم.
از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند.
1- Sony SDM-HS75 که 17 اینچ می باشد.
2- Samsung BF1750 که 17 اینچ می باشد.
3- Samsung 913V و Samsung 920N که هر دو 19 اینچ می باشند.
از آنجایی که تمامی مانیتورهای بالا در لحاظ قیمت تفاوت چندانی با هم ندارند دوستان لطف کنند و یکی از 4 مدل بالا را به بنده پیشنهاد کنند.
ممنون میشم اگر دلیل انتخاب خود را هم بگویید و اگر از قیمت 300 تا 350 مانیتور دیگری هست که از 4 مدل بالا بهتر باشد مدل آن را بفرمایید.
با تشکر
مانيتور هاي سوني در حال حاضر اكثراَ محصول مشترك مالزي و چين هستن و البته تايوان اما واقعاَ دارم ميگم كه هيچ وقت از كيفيت محصولات سوني كم نميشه...به نظر بنده سوني رو انتخاب كن...در ضمن مانيتور هاي سامسونگ معمولاَ نشون دادن روزلشن پاييني دارن و اينكه معمولا نور صفحه كم و زياد ميشه...

M.Z.Y
03-12-2006, 23:28
سلام

من برای کار با کامپیوتر نیاز به خرید یک مانیتور ال سی دی دارم
نظرتون راجع به مانیتورهای 19 اینچ چه طوره آیا میشه برای استفاده روزمره از کامپیوتر(یه خورده بیشتر از روزمره)از این اندازه
استفاده کرد آیا با مشکلی بر نمی خورم مثل خستگی چشم یا نه همون 17 اینچ رو پیشنهاد می دید
لطفا با دلیل محکم و علمی پاسخ منو بدید
نظرتون راجع به سامسونگ Bf 1750 چیه یا اگر مدل بهتری می شناسید معرفی کنید.
قبل از هر چیز از شما تشکر می کنم

M.Z.Y
06-12-2006, 00:58
يكي نيست جواب سوال ما رو بده؟

rezakhani
17-12-2006, 19:22
سلام
دوستان عزيز ميتونن در اين قسمت به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ درباره هر نوع مانيتور بپردازند . لطف كنيد موضوعهاي هاي تكراري و بي مورد نزنيد . در صورت مشاهده اين نوع پستها پاك خواهند شد.

سلام .
من میخواستم خواهش کنم اگه درمورد مانیتور بخوصوص تعمیرات ان مطلب مناسبی سراغ دارید مرا راهنمائی فرمائید(مطالب free)فوری

mapooli
18-12-2006, 23:06
سلام دوستان !
به نظر شما بهترین مانیتور Lcd حدود 250 تومن چیه ؟
در ضمن ازبین سامسونگ ها 1740n و 1740b کدام بهتر هستند ؟

22030
21-12-2006, 10:24
سلام خدمت همگي عزيزان
به چه دليل مونيتور lg775c خاموش و روشن مي شود
علت احتمالی ايراد از کجا مي تواند باشد

6mano
22-12-2006, 15:02
من یه مانیتور crt "17 با قیمتی حدود 140 می خوام چه مدلی وبا چه قیمت و مشخصاتی پیشنهاد میکنین؟
مدلهای پیشنهائی خودم (البته قیمت دقیقشونو ندارم):
سامسونگ:mb 17870
ال جی:t730pu
هانسول:750d pro

ramtin2020r
22-12-2006, 21:20
سلام.با تشكر از زحماتتون.من يك lcd samsung m1740 آكبند دارم.ميخوام با يك 19 اينچ عوض كنم .چي بخرم ؟و چقدر بادي سر بدم.ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

eltak
25-12-2006, 23:22
سلام سيستم من الان چند وقته كه اين ارورو ميده گفتم شايد از مانيتور باشه البته مانيتورم نو و 17 اينچ و LGهم هست FLATRON ez t730bh هست هر كي ميتونه بهم كمك كنه

Monitoring Alert

The fallowing change needs your approval
Type:about : blank
Location : hkey_ gurrent_user\so ftw are \ Microsoft\ internet explorer\main

Allow block

shazdeh23
10-01-2007, 02:47
من یه مانیتور crt "17 با قیمتی حدود 140 می خوام چه مدلی وبا چه قیمت و مشخصاتی پیشنهاد میکنین؟
مدلهای پیشنهائی خودم (البته قیمت دقیقشونو ندارم):
سامسونگ:mb 17870
ال جی:t730pu
هانسول:750d pro

6mano عزیز قید سامسونگ رو بزن.
من یک ماه پیش سامسونگ مدل 17980 رو گرفتم. الان دارم کم کم کور میشم. جدی میگما.
یک لخته های خونی توی چشمم به جود اومده.....
من قبل از این مانیتور Hansol داشتم و واقعآ ازش راضی بودم و اشتباه کردم عوضش کردم.
پیشنهاد میکنم Hansol 750D Pro بگیر.

Hectorist
16-01-2007, 21:03
سلام

یه اطلاعاتی در مورد مانیتور های Lcd فیلیپیس می خوام ، میخوام بدونم مانیتورهای خوبی هستن و ارزش دارن که آدم بالاشون پول بده یا نه ؟؟؟ و اینکه شنیدم مانیتور Lcd برای کارای گرافیکی خوب نیست ، این درسته؟؟؟

saeediust
24-01-2007, 14:55
سلام
Lg T730bhk چه جور مانیتوریه؟
این مانیتور سریه Ez هستش یا نه؟

mahdi bg
28-01-2007, 09:39
سلام
مانیتورم بعضی وقت ها صدای سوت مانندی
از خودش در می اره
مشکل از کجاست؟

Modi
30-01-2007, 22:56
سلام بر دوستان نازنین، خیلی خیلی ممنون میشم اگه یکی بتونه در مورد عیب جدید مانیتورم منو راهنمائی کنه

اولآدش مانیتورم Fujitsu و "LCD 14 هستش ثانیآدش از عمرش جند سال میگذره یعنی گارانتی مارانتی یوختی و عیبی که چند روزیه بهش مبتلا شده بشرح زیره

1 ) وقتی ویندوز داره بوت میشه و بالا میاد همان لحظات اول که مشخصات سیستم را مینویسه کلآ حروف نامشخصند و فقط چند خط در هم بر هم دیده میشند البته اگه خیلی دقت بشه ( و چون میدونید چه میخواد بنویسه ) بزور معلوم میشه چه داره مینویسه

2 ) وقتی ویندوز کامل باز میشه وضع خیلی بهتره و آیکون ها کاملآ مشخص هستند ولی کناره های حروف ( هم در دیسک تاپ و هم در اینترنت اکسپلور ) پخش پلا هستند .و بیان دیگر اینکه لبه حروف خطهای افقی ریز ریز ایجاد شده البته این خرابی در برخی مناطق مثل وسط دیسکتاپ بیشتره و در کناره ها کمتر، در مجموع باعث میشه بیش از نصف مطالب قابل فهم نباشند

امیدوارم اولآ تونسته باشم مشکل را بوضوح شرح داده باشم و ثانیآ دوستان بتونند به خودشون زحمت داده و راهنمائیم کنند. چون اگه تا چند روز دیگه نتونم عیبشو رفع کنم اجبارآ باید تو خرج برم.

در خاتمه اگه موضوع بالا غلط املائی داره از صمیم قلب عذرخواهی میکنم علتش اینه مطالبی را که تایپ میکنم خودم درست نمیبینم.
فدا، مهدی دادا

Balrog
07-02-2007, 16:20
يه مانيتور خوب "19 يا "17 Flatron براى كارهاى گرافيكى و بازى معرفى كنيد.

mostafaeshghi
07-02-2007, 17:25

استاد عزیز نگفتی CRT میخوای یا LCD ولی من سی آر تی گفتم:

17 اینچ: MB17985 سامسونگ

19 اینچ: بهتره از مدلهای ال جی استفاده کنی. ولی فکر کنم خیلی گرون باشه.

Balrog
08-02-2007, 00:52
استاد عزیز نگفتی CRT میخوای یا LCD ولی من سی آر تی گفتم:

17 اینچ: MB17985 سامسونگ

19 اینچ: بهتره از مدلهای ال جی استفاده کنی. ولی فکر کنم خیلی گرون باشه.
كلمه‌ى Flatron فكر كنم فقط در مورد مانيتورهاى CRT گفته بشه! ;)

مطمئنى اسم مدل رو درست نوشتى؟!

Actros
08-02-2007, 03:42

بهترین تصویر ماله LG F700P بود که تولید نمیشه من خودم دارم هیچی مشکلی نداهر و تصویر تا 100 قبول میکنه بدون هیچ گونه پرش
الن فک میکنم
سامسونگ MB17870 خوب باشه

mostafaeshghi
08-02-2007, 15:16
كلمه‌ى Flatron فكر كنم فقط در مورد مانيتورهاى CRT گفته بشه! ;)

مطمئنى اسم مدل رو درست نوشتى؟!

آره آقا ببخشید من ندیدم.

مدل را درست ننوشتم؟!؟!؟!

آهان آره اون هم اشتباه نوشتم مدل: MB17980

آقا معذرت.

shazdeh23
10-02-2007, 00:38
آره آقا ببخشید من ندیدم.

مدل را درست ننوشتم؟!؟!؟!

مصطفی جان من الان از همین مانیتور استفاده میکنم و زیاد ازش راضی نیستم.
Samsung MB 17980
گوشه های تصویر پرش داره و مانیتوری جالبی نیست.
من قبلآ از Hansol استفاده میکردم و فوق العاده ازش راضی بودم.

ehsan_kabiri_33
10-02-2007, 14:55
سلام
من تازه bf 1750 گرفتم. كارت گرافيك 256 /nvidia geforceXFX 6200 دارم. مشكلم اينه كه اين مانيتور LCD بيش از مانيتور پكيده قبلي چشمام رو اذيت ميكنه؟؟؟؟؟ چيكار كنم؟؟؟؟ نوشته هاش سايه دارن.يا بايد resolution را 1280*1024 كنم كه اون وقت بيش از 60 هرتز نداره يا نوشته ها پس دادگي دارند.
مانيتور قبلي:lg 775e با تنظيمات 1024*768 و 85 هرتز
LCD : با تنظيمات 1024*768 و 75 هرتز كه از مانيتور پكيده قبلي كمتره نميدونم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Please help me: ehsan_kabiri_33@yahoo.com

Balrog
10-02-2007, 15:37
بهترین تصویر ماله LG F700P بود که تولید نمیشه من خودم دارم هیچی مشکلی نداهر و تصویر تا 100 قبول میکنه بدون هیچ گونه پرش

انصافا اين LG F700P مانيتور بسيار خوبيه. من خودم تو اين چند سالى كه دارمش حسابى ازش راضيم. حيف شد كه ديگه توليد نمى‌شه. اما براى سيستم جديد مى‌خواستم يه چيز بهترى بگيرم...

mostafaeshghi
10-02-2007, 16:15
آره آقا ببخشید من ندیدم.

مدل را درست ننوشتم؟!؟!؟!

مصطفی جان من الان از همین مانیتور استفاده میکنم و زیاد ازش راضی نیستم.
Samsung MB 17980
گوشه های تصویر پرش داره و مانیتوری جالبی نیست.
من قبلآ از Hansol استفاده میکردم و فوق العاده ازش راضی بودم.

من که قبلا از ال جی استفاده میکردم. به سه دلیل سامسونگ گرفتم 1-یه تنوعی بشه 2- میخواستام بدونم ماجیک گرین تاثیر داره یا نه 3- از ال جی زده شده بودم فکر کن 7 سال ال جی صفحه غیر مسطح داشتم از اون قدیمیا (یه جورایی زدگی ایجاد کرد)

من ندیدم (یعنی هنوز ندیدم) که تصویر پرسش داشته باشه و تازه احساس میکنم از مانیتورهای ال جی هم بهتر کار میکنه.

Baby nfs
14-02-2007, 06:34
آقايون ببخشيد بي موقع مزاحم شدم. تازگيا يك لكه روي مونيتورم ايجاد شده كه هر چي با محلول پاك مي كنم بزرگتر مي شه. راهنمايي ميخواستم.

AliROCK
23-02-2007, 19:32
من میخواستم مانیتور سامسونگ 17" crt بخرم الان بهترین مدلش چیه
الان lg 17" دارم یه چیزه ستمی شده الان با ترس ولرز باهاش دارم کار میکنم مبادا بترکه!!
یه کارن گرافیک خوب هم براش میخواستم حول وحوشه 70000 تومن

mostafaeshghi
23-02-2007, 23:38
من میخواستم مانیتور سامسونگ 17" crt بخرم الان بهترین مدلش چیه
الان lg 17" دارم یه چیزه ستمی شده الان با ترس ولرز باهاش دارم کار میکنم مبادا بترکه!!
یه کارن گرافیک خوب هم براش میخواستم حول وحوشه 70000 تومن

بهترین مدل مانیتور CRT سامسونگ مدل MB17980 هست که من دارم و خیلی ازش راضیم من شهریور خریدم حدود 127 هزار تومان.

adamhesaby
26-02-2007, 02:39
دوستان عزیز سلام
من یه مونیتور فلترون ال جی F700p دارم
الان هم چهار ساله که گرفتمش ولی زیاد تمیزش نمیکنم(تنبلی مزمن دارم)
الان قسمتی از صفحه یه جورایی آبی شده (کم رنگ ولی معلوم) واسه همین یه قسمت از مونیتور رنگش فرق داره با یه قسمت دیگش
نمیدونم از چیه ؟
میشه درستش کرد؟
(بعضی از رفیقام میگن آهنربا نزدیک صفحش بوده واسه همین اینطوری شده؟! راه حلی میشناسین؟)

Khakpaz
26-02-2007, 03:35
مونيتور من ال جي 17 اينچ معمولي . الان تصويرش دوتايي شده يعني انگار صفحه دوتا تصويره كه روي هم تنظيم نيست. دوستان گفتند مشكل بايد از هاي ولتاژ باشه . اگه ميشه يه راه حل براي درست كردنش به من بدين. ممنونم. ( فقط نگين ببر تعميرگاه يا يه مونيتور جديد بخر ! )

AliROCK
26-02-2007, 14:48
adamhesaby عزیز
این مدل مانیتور گه ترین مدله!!! ماله منم همینه میخوام عوضش کنم ماله من یه بار کله صفحه سبز شده بود!! همش هم یه صوته ممتد میکشید
علته همه اینا اینه که ساخت ایران!!

AliROCK
26-02-2007, 14:52
مونيتور من ال جي 17 اينچ معمولي . الان تصويرش دوتايي شده يعني انگار صفحه دوتا تصويره كه روي هم تنظيم نيست. دوستان گفتند مشكل بايد از هاي ولتاژ باشه . اگه ميشه يه راه حل براي درست كردنش به من بدين. ممنونم. ( فقط نگين ببر تعميرگاه يا يه مونيتور جديد بخر ! )

مانیتوره شما هم احتماله خیلی زیاد لامپش دیگه چند وقته دیگه میسوزه:blink:
لامپ فلترونها 90000 تومنه حالا معمولیها رو نمیدونم
اگر هم احتماله خیلی ضعیف از بورده مانیتور باشه که اونم 40000 تومنه ولی باید از همون لامپ باشه به ولتاژ هم ربطی نداره

adamhesaby
26-02-2007, 17:22
علی جان
اگه بهم بگی چطوری اون سبز شدنشو درست کردی خیلی باحالی

AliROCK
26-02-2007, 19:44
زنگ زدم پشتیبانی عقب افتاده lg یارو اومد تنظیماتشو درست کرد چند تا دکمه رو فشار داد یه منو اومد بعد درستش کرد!!
ما هم هر چی نگاه کردیم نزاش درست ببینم کدوما رو با هم فشار داد پرسیدم نگفت
خواستم کتکش بزنم دیدم دماغشو بگیرم مرده دلم سوخت :)
زنگ بزن میاد درست میکنن فکر نکنم اشکاله فیزیکی داشته باشه این چیزا مربوط به تنظیماته کارخانه ایش میشه از من میشنوی دوره CRT رو دیگه خط بکش منم خودمو چلوندم برم LCD بگیرم ;)

adamhesaby
27-02-2007, 13:54
مرسی علی جان