PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوجود آمده در خرید موبایل

alish78
11-08-2015, 13:52
سلام دوستان
یه سؤالی داشتم
من از یه نفر گوشی موبایل خریدم به این شکل که پولشو ریختم به حساب و اونم گوشی رو فرستاد
ولی فاکتور همراه گوشی نبود و حالا بهم میگه اگه صد تومن بهم ندی گوشی رو سرقتی اعلام میکنم و تو هم فاکتور نداری.
با توجه به این که رسید پستی ، کد رهگیری پستی ، پیام های واتساپش و حتی پاکت پستی که گوشی باهاش ارسال شد رو هم دارم، شکایتش میتونه به نفع اون تموم بشه؟
با توجه به رسید پستی میشه ثابت کرد خودش بسته رو فرستاده و ادعای سرقتی بودنش دروغه؟
خواهشا کمکم کنید

Captain_America
11-08-2015, 13:58
واسه صد تومن همچین کاری نمیصرفه واسه اون طرف که بیاد اعلام سرقتی کنه چون بعدش باید درخواست نیابت قاضئی کنه به شهری که شما توش ساکن هستی.
بعدش اگه همچین کاری هم کرد شما میری اداره اگاهی شهرت با مدارکی که گفتی اونجا اعلام میکنی سرقتی نیست و خریدی ازش حالا داره ازت شیادی میکنه.

alish78
11-08-2015, 14:01
واسه صد تومن همچین کاری نمیصرفه واسه اون طرف که بیاد اعلام سرقتی کنه چون بعدش باید درخواست نیابت قاضئی کنه به شهری که شما توش ساکن هستی.
بعدش اگه همچین کاری هم کرد شما میری اداره اگاهی شهرت با مدارکی که گفتی اونجا اعلام میکنی سرقتی نیست و خریدی ازش حالا داره ازت شیادی میکنه.
پس یعنی با این مدارکی که گفتم میشه ثابت کرد اون داره دروغ میگه؟
اگه میشه لطف کنید بکنید دقیقا با کدومشون؟

Captain_America
11-08-2015, 14:05
از همه مهم ترش پرینت واریز وجه به حساب اون اون شخص هست بعد هم قبض رسید پستی.
واسه اون طرف دنبال این کارا رو گرفتن بیشتر از صدتومن هزینه داره مخصوصا وقتی یه شهر دیگه باشه.

Reza31001
11-08-2015, 14:05
آقا شما همون رسید پولی که ریختین به حسابشون خودش فاکتوریه برای خودش
نترنسید از این شیادها
هیچ کاری نمی تونه بکنه به خصوص که شما مدارک رو داری

شکایت اون قدر دنگ و فنگ داره که طرف عمرا بره پی اش ولی پاش که برسه شما میری پیش قاضی و میگی من این گوشی رو خریدم اینم رسیدش و سایر مدارک
تازه طرف که فروخته و فاکتور نداده هنوز محکوم میشه که چرا فاکتور صادر نکرده

در اصل کار ایشون خلاف بوده که فاکتور نداده

alish78
11-08-2015, 14:08
آقا شما همون رسید پولی که ریختین به حسابشون خودش فاکتوریه برای خودش
نترنسید از این شیادها
هیچ کاری نمی تونه بکنه به خصوص که شما مدارک رو داری

شکایت اون قدر دنگ و فنگ داره که طرف عمرا بره پی اش ولی پاش که برسه شما میری پیش قاضی و میگی من این گوشی رو خریدم اینم رسیدش و سایر مدارک
تازه طرف که فروخته و فاکتور نداده هنوز محکوم میشه که چرا فاکتور صادر نکرده

در اصل کار ایشون خلاف بوده که فاکتور نداده
خیلی ممنون از راهنماییتون .
پس یعنی خیلی قاطع بهش بگم نمیدم و برو هر کاری میخوای بکن؟

amin_947
11-08-2015, 14:22
اگر قبض پستی رو دارید هیچ کاری نمی تونه بکنه

alish78
11-08-2015, 14:25
ممنون از راهنمایی های دوستان
یه سوال دیگه هم برام پیش اومد
آیا پیام های واتساپ قابل استناد هستن؟

alish78
11-08-2015, 19:37
ممنون میشم جواب سؤالم رو بدید

m.beh
11-08-2015, 22:22
ممنون از راهنمایی های دوستان
یه سوال دیگه هم برام پیش اومد
آیا پیام های واتساپ قابل استناد هستن؟

معمولا اینجور پام ها مدرک نیستند اما ادله هستند. یعنی اگر رو پرونده بیاند بر روی روند پرونده تاثیر دارند پس اگر می شه نگهشون دارید.
در ضمن معمعولا برای گوشی دزدی کار خاصی انجام نمی شه. گوشی یکی از آشنایان دزدیده شده بود بعد ا شکایت به کلانتری بعد چن ماه اومدند گفتندگوشی شما تو این آدرس هست (یه شهر دوری بود) برید اونجا پیداش کنید و همونجا ادامه بدید و پسش بگیرید. یعنی خودشون دنبالش ترفتند اما خوب زرف خونه شما رو بلده ممکنه بخواد شکایت کنه باید بیاد شهرتون و فکر نکنم ارزششو داشته باشه برا 100 تومن !!!!
تنها چیزی ک به دنم میرسه و مطمین نیستم اینه که مخابرات گوشی شما رو مسدود کنه که اصلامطمین نیستم چنین کاری بشه
به هر حال کلا به نظر نمیاد کاری بتونه بکنه

alish78
12-08-2015, 02:09
معمولا اینجور پام ها مدرک نیستند اما ادله هستند. یعنی اگر رو پرونده بیاند بر روی روند پرونده تاثیر دارند پس اگر می شه نگهشون دارید.
در ضمن معمعولا برای گوشی دزدی کار خاصی انجام نمی شه. گوشی یکی از آشنایان دزدیده شده بود بعد ا شکایت به کلانتری بعد چن ماه اومدند گفتندگوشی شما تو این آدرس هست (یه شهر دوری بود) برید اونجا پیداش کنید و همونجا ادامه بدید و پسش بگیرید. یعنی خودشون دنبالش ترفتند اما خوب زرف خونه شما رو بلده ممکنه بخواد شکایت کنه باید بیاد شهرتون و فکر نکنم ارزششو داشته باشه برا 100 تومن !!!!
تنها چیزی ک به دنم میرسه و مطمین نیستم اینه که مخابرات گوشی شما رو مسدود کنه که اصلامطمین نیستم چنین کاری بشه
به هر حال کلا به نظر نمیاد کاری بتونه بکنه
مخابرات مسدود کنه؟
من که اینهمه مدرک دارم

alish78
12-08-2015, 09:31
خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظرشون رو درمورد این قضیه بگن

alish78
12-08-2015, 16:04
کسی نیست جواب بده؟

mehdi 78
12-08-2015, 16:11
......................

alish78
12-08-2015, 17:31
ساده بگم: هیج غلطی نمی تونه بکنه
گوشی چی هست؟ از کجا خریدی که ما این اشتباه رو نکنیم؟
ولی اگه بخواد بره دنبالش ، برای خودش دردسر درست می کنه و خودش گیر میفته!!!!!!!!!!!
فقط بگو کیه که ما ازش نخریم یه وقت
لومیا 930 هست
اسمشو نمیتونم ببرم متاسفانه فقط میتونم بگم یکی از فروشگاه های معروف ویندوز فونه

mehdi 78
12-08-2015, 17:56
...............

Reza31001
12-08-2015, 18:20
ای بابا
قبل خرید یه تاپیک همینجا میزدی یکی رو بهت معرفی میکردم درجه یک
همین ۹۳۰ رو دو ماه پیش ازش خریدم کف قیمت کیفیت عالی و برخورد بسیار مناسب
حالا که گذشته و شما هم خیالت از بابت طرف راحت باشه ولی یه لطفی بکن و از طریق همون ای نماد که دوستان گفتن یه شکایت بکن و داستان رو بگو و همین طور بگو که فاکتور نداده بهم
یکم حساب کار دستشون بیاد
چون گفتی از فروشگاه های معروف هست میگم
tt

amir_t6262
12-08-2015, 20:14
شما یک پرینت از حسابت بگیر که طی آن به حساب فروشنده پول واریز کردی. خیلی از فروشگاه های اینترنتی سوابق خرید خریدار را حفظ میکنند که از آن هم پرینت بگیر و داشته باش.

اگر فروشگاه نماد الکترونیکی داره با شماره 42517 تماس بگیر. قسمت مشاوره و آموزش تجارت الکترونیکی و قضیه و مشخصات فروشگاه و ... را اعلام کن تا روند شکایت کردن از آن فروشگاه را بهت بگویند.
لینک زیر را هم ببین که در مورد شکایت از این گونه فروشگاه هاست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ضمن اینکه اگر فروشگاهی چنین کاری کرده باید همینجا اسمش را بگویی تا بقیه هم در جریان قرار بگیرند.
اخبار صدا و سیما نیست که اسم اختلاس گر ها را نصفه نیمه میگه!

alish78
12-08-2015, 23:31
خب دوستان ، اون ميگه كه ميتونه ثابت كنه ١٠٠ تومن از من طلب داشته
حالا سوال من اينه كه اگه ثابت كنه طلب داشته ميتونه ربطش بده به موبايل و گوشى رو بگيره؟ با توجه به اينكه گوشى رو خودش فرستاده

alish78
12-08-2015, 23:58
دوستان همش داره تهديد ميكنه كه پدرتو در ميارم و آدمت ميكنم و كلي بد و بيراه ميگه
ميخواستم ببينم اصلا بابت همينا ميشه ازش شكايت كنم؟

mehdi 78
13-08-2015, 00:35
.........................

salar
13-08-2015, 00:37
دوستان همش داره تهديد ميكنه كه پدرتو در ميارم و آدمت ميكنم و كلي بد و بيراه ميگه
ميخواستم ببينم اصلا بابت همينا ميشه ازش شكايت كنم؟
ایشون داره اخاذی میکنه از شما و این خودش جرمه !
بزار یه چیزی بگم خیالتو راحت کنم
یه آشنای نزدیکمون گوشی رو از تو دستش زدن
گوشیش نو بود و تقریبا یه هفته بود با کلی قرض با قیمت بالا خریده بودش
خیلی پیگیری کرد و حتی پیش پلیس فتا و هر جا که فکرشو بکنی رفت
آخر سر میدونی چی بهش گفتن ؟ گفتن گوشیت تو شهریاره
همین ! هیچ کار دیگه ای هم براش نکردن
از نظر قانونی خیالت راحت باشه کاری نمیتونه بکنه ( با توجه به اینکه ازش مدرک هم داری)
ولی با توجه به اینکه آدرس خونتو داره میتونه برات مزاحمت ایجاد کنه

alish78
13-08-2015, 01:48
دوستان بهش گفتم كه پول زور نميدم اونم گفت كه فردا صبح ميره واسه شكايت
فروشگاه سارى تك هستش

alish78
13-08-2015, 18:30
تا الان كه هيچ پيامى نداده
فكر نكنم شكايت كرده باشه

alish78
18-08-2015, 22:54
خب دوستان قضایای دیگه ای پیش اومد که توضیح دادنش خیلی طول میکشه
واسه همین ازتون میخوام که این pdf رو بخونید و برای همه منتشرش کنید تا از این آدم خرید نکنن و به سرنوشت من دچار نشن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

alish78
19-08-2015, 00:20
دوستان یه سوال
پیام های واتساپ قابل استناد هستن؟

mehdi 78
19-08-2015, 00:26
....................

alish78
19-08-2015, 00:38
شکایت کرد؟
نه الان میگه میخواد بابت همین فایل پی دی اف شکایت کنه

mehdi 78
19-08-2015, 00:44
نه الان میگه میخواد بابت همین فایل پی دی اف شکایت کنه
از یه فرد که حقوق بدونه کمک بگیرید ولی یکیتون خو کنار بیاد دیگه
با یه وکیل مشورت کن

alish78
19-08-2015, 01:46
از یه فرد که حقوق بدونه کمک بگیرید ولی یکیتون خو کنار بیاد دیگه
با یه وکیل مشورت کن
اون میگه باید 100 تومن بدی تا کنار بیاد
یعنی باید پول زور بدم بهش؟

alish78
19-08-2015, 12:56
دوستان کسی جوابی نداره؟

Reza31001
19-08-2015, 17:31
دوست عزیز یه سری آدما مریض هستن
شما روز اول یه پیام ایشون جواب نمیدادی الان با خیال خوش دنبال زندگیت بودی
برام عجیبه که چه راحت گولش رو خوردی و درگیر بازیاش شدی

بلاکش کن و به زندگیت برس
هزینه تنظیم یه شکایت 20-30 تومنه بعدشم که 100تا داستان داره که بعد از 4-5 ماه (با احتساب تجدیدنظر) بخواد چیزی ثابت بشه

برو زندگیت رو بکن
از اطلاع رسانی هم که کردی ممنونیم:n01:

enimonte
19-08-2015, 19:31
بابت اطلاع رسانی ممنون.من همین امروز میخواستم ازش گوشی بخرم.محل به اس ام اس هاش نذار,ببین میخواهد چه غلطی کنه

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk

--------

ویرایش:از موضوع طراحی و ... اطلاع نداشتم برای همین فکر میکنم باید حرف طرف مقابل را هم شنید ولی اینکه فروشنده بخواهد گوشی فروخته را سرقتی اعلام کنه به نظرم کار صحیحی نیست

Captain_America
21-08-2015, 21:36
جوری که شما اول مساله رو مطرح کردید جوری بود که از یه فروشگاه یه گوشی خریدید بعد بهتون گفتند 100هزار تومان اضافه باید پرداخت کنید که حق با شما بود.
الان با توضیحاتی که دارید میدید قضیه خیلی فرق کرده مساله چندین قرارداد کاری بوده و پروژه بوده و این گوشی هم در واقع بخضی از دستمزد بوده برای همین الان نمیشه گفت حق با کدوم یکی از شماست.
ولی در کل به خاطر 100 هزار تومان و اینکه شما شهر دیگری هستید کسی واسش نمیصرفه هزینه دادرسی کنه و بعدش نیابت قضائی بگیره و الباقی ماجرا.

alish78
21-08-2015, 22:15
دوست عزیز یه سری آدما مریض هستن
شما روز اول یه پیام ایشون جواب نمیدادی الان با خیال خوش دنبال زندگیت بودی
برام عجیبه که چه راحت گولش رو خوردی و درگیر بازیاش شدی

بلاکش کن و به زندگیت برس
هزینه تنظیم یه شکایت 20-30 تومنه بعدشم که 100تا داستان داره که بعد از 4-5 ماه (با احتساب تجدیدنظر) بخواد چیزی ثابت بشه

برو زندگیت رو بکن
از اطلاع رسانی هم که کردی ممنونیم:n01:
اخه اول قرار نبود همچين كارايى بكنه
اگه گوشى كه فرستاده بود فاكتور داشت الان خيلى راحت به پياماش بى محلى ميكردم
بابت اطلاعاتتون ممنون
وظيفم بود اطلاع رسانى كنم[emoji253]

alish78
21-08-2015, 22:15
بابت اطلاع رسانی ممنون.من همین امروز میخواستم ازش گوشی بخرم.محل به اس ام اس هاش نذار,ببین میخواهد چه غلطی کنه

Sent from my HTC One_E8 dual sim using Tapatalk
خواهش ميكنم وظيفه بود[emoji4]

alish78
21-08-2015, 22:17
جوری که شما اول مساله رو مطرح کردید جوری بود که از یه فروشگاه یه گوشی خریدید بعد بهتون گفتند 100هزار تومان اضافه باید پرداخت کنید که حق با شما بود.
الان با توضیحاتی که دارید میدید قضیه خیلی فرق کرده مساله چندین قرارداد کاری بوده و پروژه بوده و این گوشی هم در واقع بخضی از دستمزد بوده برای همین الان نمیشه گفت حق با کدوم یکی از شماست.
ولی در کل به خاطر 100 هزار تومان و اینکه شما شهر دیگری هستید کسی واسش نمیصرفه هزینه دادرسی کنه و بعدش نیابت قضائی بگیره و الباقی ماجرا.
خب همين كه اين گوشى دستمزد من بوده كافى نيست كه مشخص بشه حق با منه؟
تازه بعدشم قسم خورده بود كه اگه چهل تومن رو بهش بدم اونم دو ميليون رو ميده ولى زد زيرش
اينا ثابت نميكنه حق با منه؟
بابت اطلاعاتتون هم ممنون[emoji253]

Captain_America
21-08-2015, 22:31
خب همين كه اين گوشى دستمزد من بوده كافى نيست كه مشخص بشه حق با منه؟
تازه بعدشم قسم خورده بود كه اگه چهل تومن رو بهش بدم اونم دو ميليون رو ميده ولى زد زيرش
اينا ثابت نميكنه حق با منه؟
بابت اطلاعاتتون هم ممنون[emoji253]

نه کافی نیست چون مساله چندین قرارداد کاری هست و واقعا پیچیده هست و ما هم فقط داریم صحبت ها و ادله شما رو اینجا میشنویم.
در کل ایشون بخواد از شما شکایت کنه با این شرایط موضوعش فقط این 100 هزار تومانی که شما فکر میکنید نخواهد بود، بقیه اش هم با قاضی هست که چی تشخیص بده.

alish78
21-08-2015, 22:32
نه کافی نیست چون مساله چندین قرارداد کاری هست و واقعا پیچیده هست و ما هم فقط داریم صحبت ها و ادله شما رو اینجا میشنویم.
در کل ایشون بخواد از شما شکایت کنه با این شرایط موضوعش فقط این 100 هزار تومانی که شما فکر میکنید نخواهد بود، بقیه اش هم با قاضی هست که چی تشخیص بده.
اصلا قضيه ١٠٠ هزار تومان فقط مال قرارداد اوله كه به قرارداد دوم كشيده شد
تازه اين اقا ميخواد به چى استناد كنه؟
قرارداد كتبى اى وجود نداره همش چت واتساپى بوده كه اگه دادگاه اون رو به رسميت بشناسه كه بعيد ميدونم بشناسه ، منم عليه اون مدرك دارم كه قسم خورده بود اگه چهل تومن بدم دو تومنو ميده

Captain_America
21-08-2015, 22:43
اصلا قضيه ١٠٠ هزار تومان فقط مال قرارداد اوله كه به قرارداد دوم كشيده شد

اگه مورد اولی بود که گفتم یعنی شما از یه فروشگاهی یه موبایل خریده بودی بعد صاحب فروشگاه میگفت 100 هزار تومان اختلاف قیمت باید میدادید تنها راه برای فروشنده اثبات و استفاده از خیار غبن فاحش بود که اون هم شما یا مابه التفاوت میدادی یا گوشی رو پس میدادی پولتون رو میگرفتید که همونجوری که قبلا گفتم واسه 100 هزار تومان اون هم تو یه شهر دیگه اصلا توجیه اقتصادی نداشت.
ولی تو این مورد خاصی که شما دارید اینجا میگید بدون شنیدن اظهارات و ادله شاکی نمیشه چیزی گفت حتی نمیشه درست مشاوره کرد.
و اینکه اگه کار به شکایت بکشه تشخیص اینکه حق با کیه به عهده قاضی هست شما بگید 10 نفر هم تو یه انجمن اینترنتی تایید کردن که حق با شماست ارزشی نداره.

تازه اين اقا ميخواد به چى استناد كنه؟
قرارداد كتبى اى وجود نداره همش چت واتساپى بوده كه اگه دادگاه اون رو به رسميت بشناسه كه بعيد ميدونم بشناسه ، منم عليه اون مدرك دارم كه قسم خورده بود اگه چهل تومن بدم دو تومنو ميده

خب دیگه واسه همین میگم در صلاحیت کسی اینجا نیست که نظر بده مثلا الان شما گفتید که قرارداد کتبی نبوده، ولی باز علم قاضی در صدور حکم اعتبار داره میتونه دستور تحقیق بده اونوقت مثلا تراکنش های مالی بین حساب هاتون رو بررسی میکنن و ...
شما بهترنی کار اینه که برید پیش یه وکیل مشاوره بگیرید کل ماجرا از اول با دقت با تمام جزئیات بهشون بگید تا کمکتون کنه. هزینه وکیل نمیخواد بدید فعلا فقط هزینه مشاوره بدید اگه طرف شکایت کرد اونوقت یه فکری کنید.