PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امكان تغيير آي پي و gateway سيستم به ip , gateway ديگري

tnt1365
02-08-2015, 15:21
با سلام خدمت دوستان.
من ميخواستم بدانم امكان داره تغيير آي پي و gateway سيستم خودم به ip , gateway شاخه ديگري وجود داره؟مثلا من ip 192.168.1.44 هستم با gateway 192.168.1.1 ميخوام از ip ديگه اي تو شاخه ديگه با gateway ديگري استفاده كنم مثلا gatway 192.168.4.1 آيا اين كار امكان پذيره؟دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

tajrobenik
04-08-2015, 07:12
با سلام خدمت دوستان.
من ميخواستم بدانم امكان داره تغيير آي پي و gateway سيستم خودم به ip , gateway شاخه ديگري وجود داره؟مثلا من ip 192.168.1.44 هستم با gateway 192.168.1.1 ميخوام از ip ديگه اي تو شاخه ديگه با gateway ديگري استفاده كنم مثلا gatway 192.168.4.1 آيا اين كار امكان پذيره؟دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

آره.
اول تنظیمات مودم رو که 192.168.1.1 هست توسط مرور گر باز کنید.
یک قسمت هست که می‌شه این آی پی رو تغییر بدین.
وقتی تغییرش دادین از این به بعد گتوی می‌شه ای پی جدید.
و خوب تنظیمات سیستم رو هم باید تغییر بدین و گیوی جدید رو وارد کنید.

یک سرچ بزنید tcp ip یک سری آموزش داره.
فیلم های آموزشی هستم هست در این زمینه.
network +
یا تو گوگل سرچ بزنید:
gateway چیست

k1ozil
05-08-2015, 12:36
یعنی میشه ای پی که در هر اتصال سرویس دهنده بهت مید رو عوض کرد ؟؟

tnt1365
05-08-2015, 20:25
اره میشه عوض کرد.ممنون

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

soroosh_cz
05-08-2015, 22:03
یعنی میشه ای پی که در هر اتصال سرویس دهنده بهت مید رو عوض کرد ؟؟
بین کلاینت داخلی و ِDHCP سرور داخلی(روتر مودم) میشه ولی بین مودم و DHCP سرور ISP خیر. یعنی نمیتونید Gateway و IP دلخواه برای اینترنت بگیرید.

tnt1365
08-08-2015, 20:30
دوست عزیز محل کار من شامل چند بخش وراهروه. هر بخش از طریق یه سویچ که ویلن بندی شده و داری یک گیت وی مشخصه جدا شده که همه در نهایت از طریق یک روتر و فایروال به شبکه اینترنت وصله.من تو بخشی که هستم میخوام گیت وی بخشی دیگه با ip دیگه ای رو استفاده کنم.نمیخوام کسی بدونه من به اینترنت وصل میشم.امکان تغییر ای پی و گیت وی هم وجود داره اما من ای پی شاخه دیگه ای رو میدم وصل نمیشه به شبکه.خواستم ببینم روشی هست؟شرمنده خیلی توضیحش زیاد شد.ممنون بابت وقتی که میزازین.

soroosh_cz
08-08-2015, 22:28
دوست عزیز محل کار من شامل چند بخش وراهروه. هر بخش از طریق یه سویچ که ویلن بندی شده و داری یک گیت وی مشخصه جدا شده که همه در نهایت از طریق یک روتر و فایروال به شبکه اینترنت وصله.من تو بخشی که هستم میخوام گیت وی بخشی دیگه با ip دیگه ای رو استفاده کنم.نمیخوام کسی بدونه من به اینترنت وصل میشم.امکان تغییر ای پی و گیت وی هم وجود داره اما من ای پی شاخه دیگه ای رو میدم وصل نمیشه به شبکه.خواستم ببینم روشی هست؟شرمنده خیلی توضیحش زیاد شد.ممنون بابت وقتی که میزازین.

تا جایی که میدونم، سوییچ های برنامه ریزی شده، VLAN ها رو بر اساس پورت دسته بندی میکنن، یعنی مثلا کامپیوتر شما به پورت 10 وصله و شما تو VLAN با پورتهای 6-15 هستید. شما نمی تونید با تغییر IP برید تو یه VLAN دیگه. اگر IP رو تغییر بدید، فقط خودتون رو محدود کردید.
عکس پایین از گزارشکار شبکه خودم هست بخشی که VLAN رو آموزش دادند، همونطور که می بینید، VLAN ها رو بر اساس پورتهای فیزیکی سوییچ دسته بندی کردیم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tnt1365
09-08-2015, 19:51
حرف شما درسته.گفتم شاید راهی باشه که نیست ممنون از راهنماییتون.

tajrobenik
13-08-2015, 20:34

بستگی به ساختار شبکه داره ... این که از چه تجهیزاتی استفاده کرده باشن و چه تنظیماتی داشته باشه...

tnt1365
14-08-2015, 21:07
از تجهیزات سیسکو و همچنین میکروتیک استفاده میشه

tajrobenik
14-08-2015, 23:51
از تجهیزات سیسکو و همچنین میکروتیک استفاده میشه

اطلاعات بیشتر جهت این کار لازم دارین.
و تا حدودی کار تخصصی هست.
کل شبکه باید بررسی بشه و شاید حفره امنیتی داشته باشه بشه یه کارهایی انجام داد.
و خوب تا حدودی کاری که می خواید انجام بدین شبیه به هـک هست.

soroosh_cz
15-08-2015, 11:51
اطلاعات بیشتر جهت این کار لازم دارین.
و تا حدودی کار تخصصی هست.
کل شبکه باید بررسی بشه و شاید حفره امنیتی داشته باشه بشه یه کارهایی انجام داد.
و خوب تا حدودی کاری که می خواید انجام بدین شبیه به هـک هست.

اگر به صورت عادی فرضا با تغییر IP چنین کاری انجام داد خیلی مشکلی نیست.
ولی هک و سوء استفاده از باگ و حفره پیگرد داره و فکر کنم از کارکنان تعهد میگیرن که چنین کاری نکنن. اگر پیدا بشه جریمه سنگینی داره.

Sent from my ST15i using Tapatalk

tnt1365
15-08-2015, 17:37
مرسی کلا بیخیالش شدم.ممنون بابت راهنمایتان.