PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل باتری عجیب ایسوس

ASUS ROG
04-07-2015, 02:45
سلام دوستان لپتاپ من asus n46vz هستش
مشکلی که باهاش پیدا کردم اینه که سیستم همیشه باطری رو 100 درصد نشون میده
کالیبره کردن به صورت دستی رو هم امتحان کردم اما نتیجه نداد طول عمر باطری عالیه هیچ مشکلی باهاش ندارم نزدیک 4 ساعت دووم میاره اما دو روزه با این مشکل رو به رو شدم
ممنون میشم کمکم کنید.:n01:

ASUS ROG
04-07-2015, 15:15
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ASUS ROG
04-07-2015, 15:48
آقا بیخیال خودم درستش کردم این پست رو میذارم چون میدونم برای کسایی که 2 سال از عمر باتری شون میگذره مفید هستش
به دو صورت انجام میشه که اول روش اول رو امتحان کنید نشد روش دوم رو انجام بدید
1-لپتاپ رو خاموش کنید باتری رو در بیارید و با شارژر(بدون باتری) لپتاپ رو روشن کنید برید تو قسمت device manager تو تگ battery
رو عنوانmicrosoft ACPI-compliant control method battery کلیک راست کنید uninstall کنیدش(نگران نباشید وقتی باتری دوباره جا زدید ویندوز رو اجرا کردید خودش دوباره نصب میشه)
حالا سیستم رو خاموش کنید و این دفعه با خود باتری روشنش کنید اگه دیدید درصد باتری درست شد و بهتون زمان به صورت ساعت و دقیقه داد اون موقع درست شده
اگه نشد:
روش 2:باتری لپ تاپ رو فول شارژ کنید(اگه مثله برای من یکسره 100 درصد نشون میداد یه مدت زمانی بذارید شارژ بشه که مطمئن بشید فول شده) بعد از این که این کارو کردید تو power plans تنظیمات رو جوری بذارید که صفحه dim نشه و صفحه خاموش نشه یا رو sleep و چیزهای دیگه نره
نور صفحه رو رو 50 درصد بذارید و بذارید یه کار سبک انجام بده من که یک آهنگ رو گذاشتم و صدا رو mute کردم و گذاشتم رو repeat انقدی گذاشت که 4ساعت و 30 دقیقه بعد یهو خاموش شد(از اونجایی که همیشه 100 نشون میداد سیستم نمیفهمید که کی باتری کم شده که بره رو hibernate در نتیجه نمیره رو اون حالت و یهو خاموش میشه یعنی میخوام بگم که لازم نیست critical battery level رو دست کاری کنید)
بعد از این که خاموش شد همون جوری که خاموشه بزنید تو شارژ(ممکنه تو این قسمت چراغ نشان گر میزان باطری تون باطری رو فول نشون بده اما شما مدتی بذارید شارژ بشه که مطمئن شید 100 درصد شده)
حالا سیستم رو روشن کنید
دو حالت داره
یا همون موقع دیگه عدد های درست رو نشون میده
یا مثل برای من بازم اشتباه نشون میده که دو سه بار که سیستم رو خاموش روشن میکنید battery indicator تون میزان دقیق رو نشون خواهد داد

فقط مثل من عجله نکنید که همون لحظه بعد از کالیبره کردن عدد درست نشون بده یه چند بار که خاموش روشن کنید درست میشه

گرچه دوستان به ما جوابی ندادن اما خدارو شکر درست شد قبلا دوستان خیلی زود جواب میدادن جتی اگر راهکار بلد نبودن
این مشکل طبیعی هستش برای کسایی که 1.5 تا 2 سال از عمر لپتاپ شون میگذره اتفاق میفته مخصوصا برای Asus ها.
امیدوارم مفید بوده باشه:n16::n16::n16: