PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از یه بازی ایرانی چه توقعی دارید؟

M I S H A
14-09-2006, 17:44
سلام!
من امروز این سوال به ذهنم رسید خب برای خودم جالب بود که بازی کننده های ایرانی از یه بازی ایرانی چه توقعی دارند؟
داستان؟گرافیک؟صوت؟گیم پلی؟
پس یه نظر سنجی می زارم تا ببینم چی می شه :biggrin:
من خودم با توجه به امکاناتی که در ایران هست می گم داستان بازی و گیم پلی مهمتره

Mehrshad-msv
14-09-2006, 17:47
مگه ازبازي هاي ايراني هم مي شه توقع داشت! :blink:

masoud-lat
14-09-2006, 17:55
ما هيچ تقازايي نداريم فقط اسم ايران هم به عنوان بازي ساز باشد :happy:

M I S H A
14-09-2006, 17:58
ما هيچ تقازايي نداريم فقط اسم ايران هم به عنوان بازي ساز باشد :happy:

اگه قرار باشه کسی بازی بسازه بعد ما همینجوری بشینیم نگاش کنیم نتیجه چیزی می شه مثل رانندگی در شهر تهران :biggrin: :puke:
پس توقعاتی که دارید بگید شاید بدرد خورد ;)

Hossein_Bahal
14-09-2006, 18:12
من كه ميگم لااقل اون چيزي كه از دستشون برمياد رو انجام بدن . :rolleye: :rolleye:

مثل داستان و سناريو و صوت .

چون اين موارد نيازي به فناوري‌هاي پيشرفته نداره و مربوط ميشه به خلاقيت . ;) ;)

M I S H A
14-09-2006, 18:18
من كه ميگم لااقل اون چيزي كه از دستشون برمياد رو انجام بدن . :rolleye: :rolleye:

مثل داستان و سناريو و صوت .

چون اين موارد نيازي به فناوري‌هاي پيشرفته نداره و مربوط ميشه به خلاقيت . ;) ;)
من حرف شما را کاملا قبول دارم،اگه می خوان بازی بسازن کم کاری نکنن یا بقول شما اون چیزهایی که در توانشون هست(همون مواردی که شما اشره کردید)اجرا کنن.بازی هایی که تا حالا ساخته شده قرار بوده گرافیکشون بالا باشه!اصلا هم توجهی به مواردی که شما گفتی ندارن انگار نه انگار که اصلا قرار برای بازی داستانی وجود داشته باشه!

S A M
14-09-2006, 19:30
منم يه توقع دارم.
توقع من اينه كه وقتي بازي ايراني ميخرم وقتي به كامپيوترم بزنم كامپيوترم سوخته از بس قويه .
اشغال ترين بازي , بازيه ايرانيه.
اگه بازي خوبه ايراني ببينم شاخ در ميارم كه هنوز در نياوردم.
بهترين بازي هاي بازي هاي ايراني اخه در جهان مهبوبيت كسب كرده.
اقا حرف منو جدي نگيرين . حرف من جنبه شوخي داشت و قصد من توهين به وطن عزيزم نبوده است.

my friend
14-09-2006, 19:38
من میگم باید قارچ خور درست کنن!!!
ولی خداییش من هیچ امیدی به ایرانیا تو بازی سازی ندارم

یه بازی شهر گمشده قرار بود بسازن ، معلوم نشد که چی شد ، از همون اولش هم سایتش از کار افتاده بود!

اگه بتونن قارچ خور بسازن واقعا شاهکار کردن!

S A M
14-09-2006, 20:51
منم با تو موافقم

S A M
14-09-2006, 21:01
نه بابا قارچ خور هم نميتونن بسازن.
بايدGTA : Vice City بسازن مگه نه؟ اونم ايرانيش.
البته نبايد بي رحم باشيم ايرانيا بازي پلي استيشن 1 هم ميسازن كه در صد خوب بودنش 1 در 9999999999999999999 است.

Moh3en_DDD
14-09-2006, 21:33
من میگم باید قارچ خور درست کنن!!!
ولی خداییش من هیچ امیدی به ایرانیا تو بازی سازی ندارم

یه بازی شهر گمشده قرار بود بسازن ، معلوم نشد که چی شد ، از همون اولش هم سایتش از کار افتاده بود!

اگه بتونن قارچ خور بسازن واقعا شاهکار کردن!

گر صبر كني خودم تنهايي زه قوره حلوا سازم !

ايراني جماعت نتونه يه بازي بسازه به درد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مي خوره ! ولي اين بازي رانندگي در تهران هم خوب مي تونست باشه ولي بدجوري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شدند !

فعلا يه يه سالي صبر كتيد بعد ببينيد چي مي شه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AK1
14-09-2006, 21:35
به نظر من همن بازي هاي كه داده براي اول راه خوب هست شركت هاي بزرگ بازي هم كه از اول با بهترين شروع نكردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگزيم از اينكه احتمالا كسي كه رانندگي در تهران رو درست كرده يك بار هم بازي رانندگي نكرده بوده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من ايد ال رو در نظر مي گرم داستان (مهمتر چيز بازي ) گرافيك گيم پلير و ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انشا اله كه از ايران هم بازي هاي بهتري ببيتنم

masoud-lat
14-09-2006, 21:51
شما اين بازي هاي خارجي رو ميبينيد ميدوند چقدر هزينه وكار روش شده
خب وقتي تواين جامعه اهميتي به بازي سازها نميدند انتظار داريد چي بسازند

M I S H A
14-09-2006, 22:02
شما اين بازي هاي خارجي رو ميبينيد ميدوند چقدر هزينه وكار روش شده
خب وقتي تواين جامعه اهميتي به بازي سازها نميدند انتظار داريد چي بسازند
خداییش زاست گفتی
تا وقتی که سرمایه گذاری عظیم روی کار نشه هیچ توقعی نباید داشت :angry: مگه طرف بی کاره 18 ماه وقتش را بزاره روی کار وقتی حقوق نمی گیره! :angry: مگه طرف بی کاره بدون تحصیلات پا بزراه تویه کاری که تا حالا تجربه نکرده! :sad:
گفتم تحصیلات:هیچ جایی تویه ایران نیست که آموزش بازی سازه داشته باشه،هیچ رشته دانشگاهی در این مورد وجود وجود نداره! :sad: بعد مردم توقع دارند بازی خوبی از ایرنی ها ببیند! :angry: هیچ کسی سرمایه گذاری هم نمی کنه یا اگر هم می کنن در راه غلطی سرمایه گذاری می کنن :angry: (مثل بازی رانندگی در شهر تهران که یک میلیارد روی موتور بازی سرمایه گذاری کردن و نتیجه را نیز که همه دیدن :puke: )یا اگر هم می کنن هیچ اطلاعاتی در مورد بازی و بازی سازی و به طور کلی فرآیند بازی سازی ندارند :angry: مثل همین ناجا که معلوم نیست یک میلیاد تومان برای چی رویه موتور بازی سرمایه گذاری کرد(فکر می کنم اولین و آخرین بار بود که روی بازی سرمایه گذاری کرد :biggrin: )
نتیجه گیری کلی:تا وقتی کسانیکه می تونن در این کار سرمایه گذاری کنن به بازی به چشم منچ و مار پله :blink: نگاه کنن ایران به هیچ جا نمی رسه،تا وقتی که ایران بازی سازی را به عنوان یک صنعت نشناسه تا وقتی که قبول نکنه بازی سازی باعث اشتغال می شه،باعث ایجاد درآمد می شه،باعث انتقال فرهنگ می شه،ایران به هیچ جا نمی رسه

my friend
14-09-2006, 22:18
پس باید 9999999999999 سال دیگه صبر کنیم
آخه کی میاد توی ایران روی ساخت یه بازی سرمایه گذاری کنه؟
اگه من 9999999999999 میلیارد دلار داشتم شاید 9 میلیاردش رو سرمایه این کار میکردم.
تا وقتی که این قوانین دست و پا گیر نرم افزاری توی ایران باشه وضع ما از این بهتر نیست

M I S H A
14-09-2006, 22:32
پس باید 9999999999999 سال دیگه صبر کنیم
آخه کی میاد توی ایران روی ساخت یه بازی سرمایه گذاری کنه؟
اگه من 9999999999999 میلیارد دلار داشتم شاید 9 میلیاردش رو سرمایه این کار میکردم.
تا وقتی که این قوانین دست و پا گیر نرم افزاری توی ایران باشه وضع ما از این بهتر نیست
ربطی به قوانین نرم افزاری نداره.کسی نمی خواد از بازی ساختن حمایت کنه آخه هنوز کسی به سود این صنعت واقف نیست،فعلا که فکر و ذکر همه انرژی هسته ای است(بابا اعصابمون خورد شد اینقدر گفتید انرژی هسته ای :angry: )

albous
14-09-2006, 22:41
به نظر من این کار میتونه پیشرفت کنه اشکالی نداره برای شروع از موتور های گرافیکی آماده استفاده کنند ولی یک مقدار باید مواردی را در نظر بگیرند مثلا باید برای شروع رقابت با بازی ساز های بزرگ دنیا وارد کار بشن تا کیفیت بازی بالا بره و فروشش بالا باشه به دلایلی
1.یک نفر که می خواهد بازی کنه با توجه به تولیدات موجود در دنیا بازی می کنه نه با توجه به بازی های ایرانی
2.توانایی این کار ها و جود داره و همین طور که توی انجمن های مختلف می بینیم افراد زیادی داریم که در حد حرفه ای از فتوشاپ بگیرید تا تیریدی مکس کار می کنند

3.اگر کارها در حد جهانی باشه میشه در خارج از کشور هم عرضه کرد و درامد کسب کرد و بازگشت سرمایه داریم
و..........

در ضمن ما کلاس های آموزش ساخت بازی در ایران هم داریم

AK1
14-09-2006, 22:48
من يگم رفته رفته بازي ايران هم بهتر ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما نبايد منتظره معجزه باشم كه خودمون بايد شروع كنيم مثل اينكه ما جوانان اين كشوريم
اينهمه جون اينهمه استعداد و ...
ما هم مي تونيم تو ايران يك شركت مثل اي اي گيم داشته باشم فقط تلاش مي خواد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

my friend
14-09-2006, 23:03
ما هم مي تونيم تو ايران يك شركت مثل اي اي گيم داشته باشم فقط تلاش مي خواد
شتر در خواب بیند پنبه دانه ... گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه!
بدون سرمایه چطور میخواهید بازی ای در حد جهانی بسازید؟

ربطی به قوانین نرم افزاری نداره.کسی نمی خواد از بازی ساختن حمایت کنه آخه هنوز کسی به سود این صنعت واقف نیست،فعلا که فکر و ذکر همه انرژی هسته ای است(بابا اعصابمون خورد شد اینقدر گفتید انرژی هسته ای )
انرژی هسته ای ... بخر و ببر بسته ای!!!
( فی البداهه گفتم!!! )
شوخی کردم ، شاید ربطی نداشته باشه
ولی چیزی که حقیقته اینه که کسی نمیخواد تو این راه اولین قدم رو برداره
بهتره این بحث رو ادامه ندیم ، چون هیچ فایده ای نداره
یا بهتره بگم کو گوش شنوا؟؟؟!!!؟؟؟

masoud-lat
14-09-2006, 23:23
اصلان اميد نيست خود شما فكر كنيد ميخواهيد بازي بسازيد اين همه وقت اين همه تلاش اخر بايد يه چيزي دستي بدي تا بيان بازي كنن

M I S H A
14-09-2006, 23:28
اصلان اميد نيست خود شما فكر كنيد ميخواهيد بازي بسازيد اين همه وقت اين همه تلاش اخر بايد يه چيزي دستي بدي تا بيان بازي كنن
اگه چیزی که ساخته می شه از حداقل کیفیت برای بازی کردن بر خوردار باشه چرا کسی بازی نکنه؟(آخته تا حالا بازی هایی که ساخته شده نه تنها حداقل کیفیت را رعایت نکردن بلکه باعث آبروریزی هم شدن!)

مومن خدا
14-09-2006, 23:32
بازی باید شرایطی که شما گفتی رو همه داشته باشه...اما باید شرکت های بزرگ هم از خارج تبلیغ کنند...

albous
14-09-2006, 23:52
به نظر من همین که چندین بازی شروع شده به ساخت برای شروع خوبه و تلاش می خواهد که اگر منتظر باشیم همه چیز خودش درست بشه که هیچ کاری را نمیشه کرد در ضمن این امر داشتن یک شرکت مثل ایی ای محال نیست ولی سخت هست خیلی از افراد چیزی نبودن ولی با حداقل امکانات شروع کردن و بزرگ شدن ای ای هم یک دفعه بزرگتین شرکت بازی سازی دنیا نشد و یک دفعه این همه پول نداشت مثل گوگل و یاهو ماکرو سافت Ebay که مدیرش هم ایرانیه سازنده اولیه و بنیان گذارش افراد زیادی بزرگ شدن ولی اگر شما مثل الان شروع کنید به نمیشه نمیشه خوب معلومه نیاز هاش تامین نمیشه در ضمن لازم نیست برای ساخته شدن یک بازی جذاب و قابل قبول همیشه هزینه زیادی صرف کرد بلکه اگر به درستی هزینه کرد حتی هزینه ها کمتر میشه ما امکاناتش را داریم مثلا اگر به جای مصرف اونقدر پول که گفتید برای موتور گرافیکی بازی خرج شده میشد از یک موتور گرافیکی پایه استفاده کرد و به جاش روی چیز های مثل صدا گذاری کار کرد و البته ایران بهترین دوبلر های جهان را داره این را هم فراموش نکنیم
الان هم نگید راست گفتی این چیز ها را نمی فهمن و از این حرف ها
پول ملت را میریزن دور از این ها این موارد بعضی اوقات باید تجربه بشه اگر واقعا فکر می کنید دوست دارید یک شرکت بازی سازی خوب ایرانی داشته باشیم نباید منتظر بشینید تا بازی بعدی ساخته بشه بعد بگید فلان بود و بهمان بود شروع کنید اشکالات بازی را به سازندگانش میل کنید مخصوصا بزرگان این انجمن که سر رشته ای در این کار ها دارند در ضمن میشه آدرس سایت را نندگی در تهران را بگذارید
شنیدم نسخه بعدی که قرار ساخته بشه را نندگی در ایران
پس بسم الله

soleares
15-09-2006, 01:05
بچه ها چرا از ايران توقع ساخت بازي داريد ؟

از كسي كه سواد خواندن نداره مي خواي كه برات شاهنامه بخونه ! (چي گفتم )

نكنيد اين كارو ...

Moh3en_DDD
15-09-2006, 01:10

در مورد بازي هاي ايران يكم بيشتر فكر كنيد ... بابا اولين بازي ايران از بازي هاي داس قديم كه بهتر بود { [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] }

فعلا :

M I S H A
15-09-2006, 02:09
من نمی گم برای شروع بازی ساختن،بازی های که ساخته شده بازی های بدی بوده،اما اگه دقت کرده باشین هر بازی که ساخته می شه می گن:چون اولین بازی هست اشکالی نداه!بابا چه قدر می گید اولین بازی؟ما الان حدود دو ساله داریم بازی می سازیم اما هنوز هر چی میاد بیرون می گیم چون برای اولین باره بد نیست!به نظر من مشکل اساسی در موقع بستن تیم برای بازی رخ می ده که یه تیم بازی سازی بدون افراد تست کننده بسته می شه اون وقت نتیجه چی می شه؟یه بازی با یه سری باگ های اساسی و عجیب و غریب و کلی اشکال!من نمی گم ما توانایی بازی ساختن نداریم اتفاقا بر عکس ما خلاق ترین ذهن ها،بهترین ایده ها و بهترین سوژه ها را داریم اما متاسفانه سرمایه گذاری مناسب نداریم!به طور مثال:الان تویه همین انجمن این همه برنامه نویس حرفه ای،این همه گرافیست حرفه ای اما دو تا دلیل وجود داره که تویه این انجمن گروه بازی سازی تشکیل نمی شه:1.این همه آدم بدون دست مزد دو سال رو یه پروژه کار نمی کنن 2.اغلب این افراد اطلاعات کمی در مورد نحوه ساخت بازی دارن که این بر می گرده به عدم اطلاع رسانی درست و نبود امکانات آموزشی(مثل کلاس،افراد که بتونن آموزش بدن و خب تحصیل کرده همین رشته هم باشن)
ولی خب به قول این آقایی که پست شماره 23 را داده باید اولین قدم را برداشت...

saeid_ronaldo
15-09-2006, 02:18
گزینه اخر..

bimo
15-09-2006, 04:22
بازي سازاي برتر دنيا هم اول از بازي هاي ابتدايي شروع كردن (من خودم يه بازي از Ea يادمه در سال 92) كه البته اولين نسخه ها اصلاًَ هم خوب نبودند ولي الان مي بينيد كه چه بازي هاي توپي مي سازن.
فراموش نكنيد كه ما الان حدود 2 ساله كه داريم تو ايران بازي مي سازيم ولي شركتي مثل Ea الان 15 ساله تجربه بازي سازي دارن. اگه قرار باشه هي بگيم ايراني ها نمي تونن خب مسلماَ به هيچجا نمي رسيم و اصلاَ بازي نمي تونيم بسازيم. ولي اگه ساپورت كنيم شايد بتونيم خودمونو به بازي سازاي بزرگ دنيا برسونيم و شايد هم تونستيم ازشون جلو بزنيم. (البته تو خواب)

Mehrshad-msv
15-09-2006, 04:45
بازي سازاي برتر دنيا هم اول از بازي هاي ابتدايي شروع كردن (من خودم يه بازي از Ea يادمه در سال 92) كه البته اولين نسخه ها اصلاًَ هم خوب نبودند ولي الان مي بينيد كه چه بازي هاي توپي مي سازن.
فراموش نكنيد كه ما الان حدود 2 ساله كه داريم تو ايران بازي مي سازيم ولي شركتي مثل Ea الان 15 ساله تجربه بازي سازي دارن. اگه قرار باشه هي بگيم ايراني ها نمي تونن خب مسلماَ به هيچجا نمي رسيم و اصلاَ بازي نمي تونيم بسازيم. ولي اگه ساپورت كنيم شايد بتونيم خودمونو به بازي سازاي بزرگ دنيا برسونيم و شايد هم تونستيم ازشون جلو بزنيم. (البته تو خواب)

سلام
بهترازاين نمي شدتوضيح دادآفرين :)

من كه توجيه شدم(حالاانگارچي شده :biggrin: )

M E H D I
15-09-2006, 08:54
بيكار بودم نشستم نظرسنجي رو ويرايش كردم! :biggrin:

گزينه اول 2 تا كم كردم.
كزينه دوم 2 تا
گزينه سوم 2 تا
گزينه 4 يه دونه كم كردم. كساني كه به همه موارد راي دادن نبايد اون يكي ها رو هم تيك بزنن :laughing: :happy:

my friend
15-09-2006, 10:07
این بحث بی نتیجه است
وقتی هیچ کسی از یه تیم پشتیبانی نمیکنه ، چطور میخواهید بازی های خوبی بسازید

اونهایی که میگن تو سال 92 بازی های Ea خیلی مزخرف بوده:
خب اون موقع اگه میومدن و یه بازی مثل سان آندریاس میساختن با همون گرافیک و ... کسی میرفت و ازشون خرید کنه؟
فکرشو بکن ، سان آندریاس به چه قطعات سخت افزاری ای نیاز داره ، یه کارت گرافیک 128 و رم 512 و دایرکت اکس 9 و یه گیگ فضای هارد دیسک و ...
( همه اینها حد اقل نیاز های سخت افزاری سان آندریاس هست )
اونموقع کدوم یکی از این موارد وجود داشته؟
یا حد اقل اگه وجود داشته ، قیمتشون چقدر بوده و چند نفر تو دنیا این سیستم رو داشتن؟
اونموقع Ea یه بازی ساخته که برای نیاز اون زمان بوده ، حالا باید یه بازی بسازه که مطابق نیاز های حالا باشه
الان اگه Ea یه بازی مزخرف مثل قارچ خور بده بیرون هیچ کس نمیگیره
اونموقع هم اگه یه بازی با نیاز های سان آندریاس میداده بیرون هیچ کس نمیگرفته

یه مثال ساده تر بزنم:
الان اگه Ea یه بازی بده بیرون که مثلا نیاز به سی پی یو ی آتلون و رم 2 گیگ و کارت گرافیک 1024 داشته باشه هیچ کس نمیخره
اونموقع هم اگه یه بازی با نیاز های سان آندریاس میداد بیرون کسی نمیگرفت

این شرکت های ایرانی هم مثل اون مثال قارچ خورم هستن ، یه بازی مزخرف میدن بیرون ، اونموقع میگن اولین بازی بوده و بعدا بهتر میشه
بهتر میشه معنی نداره ، یا یه بازی خوب باید بدن بیرون ، یا اینکه در شرکتشون رو تخته کنن

این بحث ها هم هیچ نتیجه ای نداره
بعضی ها میگن توی پی سی ورلد کاربرای زیادی هستن که تری دی مکس و فتوشاپ و ... بلدن و میتونیم یه تیم تشکیل بدیم.
این چه تیمی هست که یه نفرش توی خوزستانه ، یکی دیگه تو کرمانشاه و یکی دیگه تو مشهد و دیگری تو تهرون؟
خب ، شاید اولش بتونن فایل هایی که ساختن رو با ایمیل به همدیگه ارسال کنن ، ولی وقتی حجمش رفت بالای 200 مگابایت چکار میکنن؟
چطور باید کارشونو برای همدیگه بفرستن؟
حتما میگید با پست میفرستن ، خیلی مسخره هست!
چون هر دفعه باید 2 روز صبر کنن تا پست اون سیدی رو به دست یکی دیگه برسونه
بعد اون طرف بیاد و چند روز روش کار کنه و دوباره به دست یکی دیگه برسونه
میدونید اینطوری چقدر وقت و انرژی و هزینه تلف میشه؟
در ضمن ، شما هنوز هیچ بازی ای نساختید و نیاز به چند نفر دارید که باهاتون همکاری کنه تا بتونید یه طرح خوبی بسازید.
کی ها رو می خواهید بیارید؟
زرگرپور خوبه؟ مگه بیکاره از اونور دنیا پاشه بیاد اینجا که یه بازی ایرانی بسازه ، اونهم بدون دستمزد.
تا وقتی که نشه هزینه ای به کسی پرداخت کرد این بحث ها الکیه و هیچ دردی رو دوا نمیکنه

albous
15-09-2006, 14:12
شما مشکلتون با کدوم قسمته؟ اگر می خواهید بگید ایرانی جماعت نمی تونه و اصلا توی زاتش این کارها نیست کاملا باهاتون مخالفم
و البته مطمئن باشید ای ای تا اون زمان توانایی ساخت بازی مثل سان آندریاس نداشت و با پیشرفت علم سطح کاری بالا رفت اگر اینجور بود اول به جای اینکه بیاد آتاری را بسازن میرفتن ایکس باکس 360 یا پلی استیشن 3 می ساختن
در ضمن اگر کسی پایه ساختش باشه هر جوری باشه جلو میبردش و من نگفتم پست کنن به هم در درجه اول باید شرکتهایی که دارن بازی در ایران طراحی می کنن با توجه به وسعت کاریشون این کار را بکنن ولی اگر شما که می خواهید بازی ساخته بشه و فکر می کنید ایراداتش زیاده باید به شرکتش مشکلاتش را ذکر کنید که فکر نمی کنم این کار را بکنید من خودم انجا چند مورد هم تامین هزینه ها توضیح دادم و البته این یه راهشه اگر هم نگرانید چه اشکالی داره برنامه نویسان و گرافیست های حاظر در تهران شروع کنن به کار پس میشه در هر نقطه ای کار را شروع کرد ولی این را هم قبول دارم که سخت هست
و البته بازی همیشه نیاز به گرافیک نداره تا فروش و طرفدار مناسب باشه من همین الان هم از ماریو (قارچ خور) میکرو هم لذت می برم و به دفعات تمامش کردم پس فقط بحث بحث توانایی گرافیکی نیست
اگر اشتباه نکنم شرکت سازنده رانندگی در تهران خصوصی و این خودش یک مزیته
و البته بازی های زیادی از موتور گرافیکی بازی های دیگه استفاده کردن

و حتی چه اشکالی داره یک کار محصول مشترک با شرکت های دیگه خارجی درست کنیم مثل EA و 2kgames وubisoft

M I S H A
15-09-2006, 14:54
این بحث بی نتیجه است
وقتی هیچ کسی از یه تیم پشتیبانی نمیکنه ، چطور میخواهید بازی های خوبی بسازید

اونهایی که میگن تو سال 92 بازی های Ea خیلی مزخرف بوده:
خب اون موقع اگه میومدن و یه بازی مثل سان آندریاس میساختن با همون گرافیک و ... کسی میرفت و ازشون خرید کنه؟
فکرشو بکن ، سان آندریاس به چه قطعات سخت افزاری ای نیاز داره ، یه کارت گرافیک 128 و رم 512 و دایرکت اکس 9 و یه گیگ فضای هارد دیسک و ...
( همه اینها حد اقل نیاز های سخت افزاری سان آندریاس هست )
اونموقع کدوم یکی از این موارد وجود داشته؟
یا حد اقل اگه وجود داشته ، قیمتشون چقدر بوده و چند نفر تو دنیا این سیستم رو داشتن؟
اونموقع Ea یه بازی ساخته که برای نیاز اون زمان بوده ، حالا باید یه بازی بسازه که مطابق نیاز های حالا باشه
الان اگه Ea یه بازی مزخرف مثل قارچ خور بده بیرون هیچ کس نمیگیره
اونموقع هم اگه یه بازی با نیاز های سان آندریاس میداده بیرون هیچ کس نمیگرفته

یه مثال ساده تر بزنم:
الان اگه Ea یه بازی بده بیرون که مثلا نیاز به سی پی یو ی آتلون و رم 2 گیگ و کارت گرافیک 1024 داشته باشه هیچ کس نمیخره
اونموقع هم اگه یه بازی با نیاز های سان آندریاس میداد بیرون کسی نمیگرفت

این شرکت های ایرانی هم مثل اون مثال قارچ خورم هستن ، یه بازی مزخرف میدن بیرون ، اونموقع میگن اولین بازی بوده و بعدا بهتر میشه
بهتر میشه معنی نداره ، یا یه بازی خوب باید بدن بیرون ، یا اینکه در شرکتشون رو تخته کنن

این بحث ها هم هیچ نتیجه ای نداره
بعضی ها میگن توی پی سی ورلد کاربرای زیادی هستن که تری دی مکس و فتوشاپ و ... بلدن و میتونیم یه تیم تشکیل بدیم.
این چه تیمی هست که یه نفرش توی خوزستانه ، یکی دیگه تو کرمانشاه و یکی دیگه تو مشهد و دیگری تو تهرون؟
خب ، شاید اولش بتونن فایل هایی که ساختن رو با ایمیل به همدیگه ارسال کنن ، ولی وقتی حجمش رفت بالای 200 مگابایت چکار میکنن؟
چطور باید کارشونو برای همدیگه بفرستن؟
حتما میگید با پست میفرستن ، خیلی مسخره هست!
چون هر دفعه باید 2 روز صبر کنن تا پست اون سیدی رو به دست یکی دیگه برسونه
بعد اون طرف بیاد و چند روز روش کار کنه و دوباره به دست یکی دیگه برسونه
میدونید اینطوری چقدر وقت و انرژی و هزینه تلف میشه؟
در ضمن ، شما هنوز هیچ بازی ای نساختید و نیاز به چند نفر دارید که باهاتون همکاری کنه تا بتونید یه طرح خوبی بسازید.
کی ها رو می خواهید بیارید؟
زرگرپور خوبه؟ مگه بیکاره از اونور دنیا پاشه بیاد اینجا که یه بازی ایرانی بسازه ، اونهم بدون دستمزد.
تا وقتی که نشه هزینه ای به کسی پرداخت کرد این بحث ها الکیه و هیچ دردی رو دوا نمیکنه
سلا مای فرن جان عزیز!اجازه بده من جواب شما را به طور اختصاصی بدم
کسی که گفت ای ای در سال 92 بازی مضخرف می زد اینقدر سواد داشت که بدونه اون موقع سان آندریاس نمی شه زد منظور ایشون را شما درک نکردید بزارید من براتون تشریح کنم:ای ای در سال 92 بازی مضخرف زد یعنی مثل شرکت های ایرانی در اولین قدم شکست ناجور خورد،یعنی بازی یی که زد در زمان خودش قابل بازی کردن نبود،یعنی همه این موارد در زمان خودش اتفاق افتاده یعنی شما قبلش به دقت منظور حرف طرف مقاب را درک کن
ام ای ای نشست به حرف کسانی مثل شما گوش کنه؟آره؟نشست به اون هایی که می گفقتن در شرکت را باید تختخه کنن گقت:باشه؟نه تلاش کرد به موفقیت امروز رسید هیچ چیزی بدون تلاش بدست نمی آید(بقیه موارد راجع به سان آندریاس نیاز به جواب نداره)
منظور شما از بعضی ها دقیقا من بودم(منظورت را واضح بگو ;) )خب مثل این که شما یک مشکل اساسی در درک مطلب دارید(به کلمات دقت کنید،بخوانید،بفهمید سپس جواب بدهید) خب من مجوبرم دوباره منظورم را براتون تشریح کنم!:من گفتم به طور مثال چرا در پی سی تیم بازی تشکیل نمی شه(دقت کنید اولا به طور مثال دوما داشتم دلایلی که حتی اگه کل اعضای پی سی تویه تهران بودن را بررسی می کرد)بقیه صحبتاتون در مورد ارسال!میل!وقت!و هزینه!بی مورد بود
امیدوارم به مطالبم خوب دقت کنی ;)

M I S H A
15-09-2006, 14:57
من با تموم حرف های albous موافقم به جز جمله آخر چون فکر نمی کنم که با ما همکاری کنن مگر به عنوان ناشر در خارج از کشور

my friend
15-09-2006, 15:21
شما مشکلتون با کدوم قسمته؟ اگر می خواهید بگید ایرانی جماعت نمی تونه و اصلا توی زاتش این کارها نیست کاملا باهاتون مخالفم
من؟ مشکل؟ من هیچ وقت همچین حرفی رو نزدم و نخواهم زد.
دیگه هر ننه قمری میدونه که خیلی از مدیران و کارکنان اصلی شرکت های بزرگ ایرانی هستن
مثال بزنم؟
1. پیر امید یار: مدیر و صاحب سایت ebay ، بزرگترین حراجی دنیا
2. حبیب زرگرپور: گرافیست معروفترین بازی های دنیا مثل نید فور اسپید و ...
3. یکی از مدیران ارشد گوگل ( اسمش الان یادم نیست )
4. اون زنه که میخواد بره به فضا و اسمش رو به عنوان اولین زن فضانورد ثبت کنه
5. تمامی دانشمندان و فیلسوفان مثل دکتر حسابی و ...
بازم بگم؟
من هیچ وقت به این هویت خودم توهین نمیکنم...

و البته مطمئن باشید ای ای تا اون زمان توانایی ساخت بازی مثل سان آندریاس نداشت و با پیشرفت علم سطح کاری بالا رفت اگر اینجور بود اول به جای اینکه بیاد آتاری را بسازن میرفتن ایکس باکس 360 یا پلی استیشن 3 می ساختن

خب ، الان که امکانات شرکت های بازی سازی ایران مثل اونموقع نیست ، پس چرا باید بازی هایی مثل رانندگی در تهران بسازن که به مفت هم نمی ارزه؟

در ضمن اگر کسی پایه ساختش باشه هر جوری باشه جلو میبردش و من نگفتم پست کنن به هم در درجه اول باید شرکتهایی که دارن بازی در ایران طراحی می کنن با توجه به وسعت کاریشون این کار را بکنن ولی اگر شما که می خواهید بازی ساخته بشه و فکر می کنید ایراداتش زیاده باید به شرکتش مشکلاتش را ذکر کنید که فکر نمی کنم این کار را بکنید من خودم انجا چند مورد هم تامین هزینه ها توضیح دادم و البته این یه راهشه اگر هم نگرانید چه اشکالی داره برنامه نویسان و گرافیست های حاظر در تهران شروع کنن به کار پس میشه در هر نقطه ای کار را شروع کرد ولی این را هم قبول دارم که سخت هست
من فقط راههایی که میشه گرافیک و ... بازی رو برای یکدیگر فرستاد رو گفتم.
مثلا برای بازی هایی مثل رانندگی در تهران باید یه لیست دو کیلومتری از مشکلاتش آماده کرد و بهشون فرستاد که با این پشتیبانیه قوی ای که شرکت های ایرانی دارن هم حتما جواب مونو میدن!!!
حتی اگه خودشون 2 دقیقه این بازی رو انجام بدن پی به مشکلاتش میبرن
این رو هم بدون ، بدون پشتوانه هیچ وقت موفق نمیشید.

و البته بازی همیشه نیاز به گرافیک نداره تا فروش و طرفدار مناسب باشه من همین الان هم از ماریو (قارچ خور) میکرو هم لذت می برم و به دفعات تمامش کردم پس فقط بحث بحث توانایی گرافیکی نیست
آره ، ماریو که جای خود داره ، منم ازش خوشم میاد. اما اینقدر نسخه های تقلبی قارچ خور وجود داره که اصلیش خیلی سخت گیر میاد.
ولی خودتون قضاوت کنید ، بازی ای که توش پر از باگ های گرافیکی و صدا و ... هست رو کسی میخره؟

اگر اشتباه نکنم شرکت سازنده رانندگی در تهران خصوصی و این خودش یک مزیته
آره ، خصوصی بوده ، اما نیروی انتظامی پشتش بوده و بهش کمک میکرده ( خدا میدونه که اگه این نیروی انتظامی ساپورتش نمیکرد چه افتضاح بزرگتری میدادن بیرون! )

درسته ، بازی های زیادی این کارو کردن
چند تا بازی هم از موتور گرافیکی دوم استفاده کردن که از نظر گرافیک خیلی قشنگ ساخته شده و مشکلات کمی داره
اما کی میره موتور دوم رو بگیره؟ اصلا میدونید هزینه اش چند میلیون هست؟
کدومتون میخواهید چند ملیون پول بزارید و موتورش رو بخرید و باهاش کار کنید؟

و حتی چه اشکالی داره یک کار محصول مشترک با شرکت های دیگه خارجی درست کنیم مثل EA و 2kgames وubisoft
اگه اینطور بود که خوب بود ، مشکلی نداشتیم
ولی کی این شرکت های بزرگ وقتشونو طلف میکنن تا با ما همکاری کنن که بعدش ما رقیبشون بشیم؟
یه جوری میتونیم با اونها همکاری کنیم.
اونهم به شرطی که چند میلیون دلار پول جمع کنیم و خرجشونو بدیم تا با ما یه خورده همکاری کنن!

my friend
15-09-2006, 15:45
سلا مای فرن جان عزیز!اجازه بده من جواب شما را به طور اختصاصی بدم
کسی که گفت ای ای در سال 92 بازی مضخرف می زد اینقدر سواد داشت که بدونه اون موقع سان آندریاس نمی شه زد منظور ایشون را شما درک نکردید بزارید من براتون تشریح کنم:ای ای در سال 92 بازی مضخرف زد یعنی مثل شرکت های ایرانی در اولین قدم شکست ناجور خورد،یعنی بازی یی که زد در زمان خودش قابل بازی کردن نبود،یعنی همه این موارد در زمان خودش اتفاق افتاده یعنی شما قبلش به دقت منظور حرف طرف مقاب را درک کن
ام ای ای نشست به حرف کسانی مثل شما گوش کنه؟آره؟نشست به اون هایی که می گفقتن در شرکت را باید تختخه کنن گقت:باشه؟نه تلاش کرد به موفقیت امروز رسید هیچ چیزی بدون تلاش بدست نمی آید(بقیه موارد راجع به سان آندریاس نیاز به جواب نداره)
منظور شما از بعضی ها دقیقا من بودم(منظورت را واضح بگو )خب مثل این که شما یک مشکل اساسی در درک مطلب دارید(به کلمات دقت کنید،بخوانید،بفهمید سپس جواب بدهید) خب من مجوبرم دوباره منظورم را براتون تشریح کنم!:من گفتم به طور مثال چرا در پی سی تیم بازی تشکیل نمی شه(دقت کنید اولا به طور مثال دوما داشتم دلایلی که حتی اگه کل اعضای پی سی تویه تهران بودن را بررسی می کرد)بقیه صحبتاتون در مورد ارسال!میل!وقت!و هزینه!بی مورد بود
امیدوارم به مطالبم خوب دقت کنی
نگا کن سعید جون
من فقط گفتم که تا وقتی نتونیم همه یه جا جمع بشن و یه گروه تشکیل بدن و پاش بایستن این گروه خوب نمیتونه کار کنه
شما ببین که تو رانندگی در تهران چه شکستی خوردن...
با اینکه X تومن خرجش کردن ، ولی به هیچ دردی نخورد و تا اونجایی که میدونم فروش زیادی نداشتن
حالا فکر کن یه گروه تشکیل دادن ، تا وقتی منسجم نباشه به هیچ دردی نمیخوره
W میره سربازی ، X میره زن میگیره ، Y هم میره مسافرت خارج و دیگه بر نمیگرده و Z هم میوفته و دست و پاش میشکنه
آخرش هیچ کسی نمیمونه تا کار رو ادامه بده

سعید جون ، فکر کردی بازی سازی الکیه که 4 نفر بشینن کنار هم دیگه و یه بازی بدن بیرون و بقیه هم برن بخرن؟
نه عزیز ، اگه اینطوری بود که الان همه مردم دنیا X میلیون دلار از این راه پول در می آوردن
به غیر از سودی که میکنید ، باید حد اقل خرجی که بابتش دادید رو بهتون برگردونه یا نه؟
فکر کردی تو ایران بازی فروش میره؟ از هر 1000 تا سی دی بازی ای که تو ایران فروش میره فقط یکی از اونها اصله و بقیه توسط شرکت هایی مثل ebay متقلب و ثمین سافت و ... کپی و کرک میشه و با قیمت خیلی ارزونتری دست کاربرا میرسه
چند نفر توی ایران حاظرن یه بازی ای که فقط با 500 تومن توی هر کوچه و بازاری پیدا میشه رو بره از نماینده فروش معتبر اون بازی به قیمت 15000 تومن بخره؟
کی حاظره با پولی که میتونه 30 تا از بهترین بازی های دنیا رو بخره و بازی کنه رو بده و یه بازی که اصلا کیفیتی نداره رو بگیره که با 2 ساعت بازی کردن باهاش اونو بندازه دور؟
اصلا خود شما ، مثلا میری بازی سان آندریاس یا دوم یا مدال افتخار یا کواک یا ... رو با قیمت اصلی و از نماینده اصلی یوبی سافت یا ای ای یا ... بگیری؟

M I S H A
15-09-2006, 16:00
نگا کن سعید جون
من فقط گفتم که تا وقتی نتونیم همه یه جا جمع بشن و یه گروه تشکیل بدن و پاش بایستن این گروه خوب نمیتونه کار کنه
شما ببین که تو رانندگی در تهران چه شکستی خوردن...
با اینکه X تومن خرجش کردن ، ولی به هیچ دردی نخورد و تا اونجایی که میدونم فروش زیادی نداشتن
حالا فکر کن یه گروه تشکیل دادن ، تا وقتی منسجم نباشه به هیچ دردی نمیخوره
W میره سربازی ، X میره زن میگیره ، Y هم میره مسافرت خارج و دیگه بر نمیگرده و Z هم میوفته و دست و پاش میشکنه
آخرش هیچ کسی نمیمونه تا کار رو ادامه بده

سعید جون ، فکر کردی بازی سازی الکیه که 4 نفر بشینن کنار هم دیگه و یه بازی بدن بیرون و بقیه هم برن بخرن؟
نه عزیز ، اگه اینطوری بود که الان همه مردم دنیا X میلیون دلار از این راه پول در می آوردن
به غیر از سودی که میکنید ، باید حد اقل خرجی که بابتش دادید رو بهتون برگردونه یا نه؟
فکر کردی تو ایران بازی فروش میره؟ از هر 1000 تا سی دی بازی ای که تو ایران فروش میره فقط یکی از اونها اصله و بقیه توسط شرکت هایی مثل ebay متقلب و ثمین سافت و ... کپی و کرک میشه و با قیمت خیلی ارزونتری دست کاربرا میرسه
چند نفر توی ایران حاظرن یه بازی ای که فقط با 500 تومن توی هر کوچه و بازاری پیدا میشه رو بره از نماینده فروش معتبر اون بازی به قیمت 15000 تومن بخره؟
کی حاظره با پولی که میتونه 30 تا از بهترین بازی های دنیا رو بخره و بازی کنه رو بده و یه بازی که اصلا کیفیتی نداره رو بگیره که با 2 ساعت بازی کردن باهاش اونو بندازه دور؟
اصلا خود شما ، مثلا میری بازی سان آندریاس یا دوم یا مدال افتخار یا کواک یا ... رو با قیمت اصلی و از نماینده اصلی یوبی سافت یا ای ای یا ... بگیری؟

کسی به هویتش توهین نکرده که حالا خجالت بکشه
اگه من بیام بگم ایران ... یا مردم ایران ... هستن ، اونوقت چه توقعی باید از خارجی ها داشت؟
سلام علی جون!
نخیر بازی سازی به همین الکی که گفتی نیست.اصلا من این تاپیک زدم که مشکلات بازی های قبلی بررسی و انتظار یه بازی کننده ایرانی را از یک بازی ایرانی ببینم.دقیقا می خواستم بگم که بله بازی اگه خوب باشه فروش می ره می دونی چرا؟من خودم به عینه دیدم طرف به خاطر حمایت از بازی سازان داخلی می ره بازی را می خره و بعد هیچ حرفی نمی زنه.علی جون تا حالا با خودت فکر کردی چرا بازی رانندگی در شهر تهران کرک نشد؟شاید بگی به خاطر نیروی انتظامی بود،نه علی جون به خاطر این بود که مردم حمایت از تولید داخلی را درک می کنند،مردم پشتیبانی از یه محصول داخلی را می فهمن(البته اگه محصول خوش ساخت باشه چه بهتر)
نه مسلما من هیچ وقت چنین کاری نمی کنم(بازی اصل بخرم)
اما یه نکته:شما اینو می دونستی که بازی رانندگی در شهر تهران خارج از کشور هم فروش داشت؟بله ایرانیان مقیم خارج از کشور(که کم هم نیستند)بازی را با این که می دونستن کیفیت خوبی نداره خریدن!باز هم فکر می کنم به خاطر حمایت از تولید داخلی بود،این طور نیست؟

my friend
15-09-2006, 16:34
خب حالا یه دفعه یا دو دفعه ، نهایتش دیگه 3 دفعه میرن بخواطر حمایت از تولید داخل اینجور بازی ها رو میخرن
نمیشه که تا ابد هر چی بازی ایرونی اومد بیرون برن و بخرنش
مثلا نهایتش 15 تومن بخواطر 3 تا بازی میدن
ولی وقتی قدرت ساخت و کیفیت بازی خوب نشد و هر روز یه بازی با کیفیت پایین اومد بیرون ، ملت نمیرن اون بازی بیخود رو بخواطر تولید داخلی بودنش بخرن
شاید این شرکت ها بخوان ماهی 2 تا بازی بدن بیرون ، در سال میشه 24 تا
حد اقل قیمت هر کدوم هم به طور مثال اگه 15 تومن باشه قیمتش میشه 360 هزار تومن
کی میاد هر سال این پولو بده فقط بخواطر اینکه از تولید داخل حمایت کرده باشه؟

موفق باشید

Moh3en_DDD
15-09-2006, 17:09
آقا فقط هر كاري مي كنيد توي اين تاپيك دعوا راه ندازيد خواهشا !

فعلا :

my friend
15-09-2006, 18:16
نه عزیز
دعوا کجا بود؟
ما دو نفر از قبل از اینکه با پی سی ورلد آشنا بشیم با هم دوست بودیم
البته باید بگم که خیلی جاها نظرامون با هم برابر نیست ، ولی یکی از بهترین دوستام همین سعید هست.
دعوا هم تو این سایت نمیکنیم.
اگه خواستم باهاش دعوا کنم پا میشم میرم دم در خونشون!!!

خوش باشید

albous
16-09-2006, 12:46
منم که اینجا دعوا نداریم فقط داریم نظراتمون را تشریح می کنیم
خوب موضوع اینه که پی به مشکلاتشون پی ببرن و کم کم به این صورت کیفیت کار بالا میره بازی را نندگی در تهران نسبت به بازی های دیگه هیچ تفاوتی نداشت قرار نیست با یک شکست دو شکست آدم کنار بکشه
اگر اشکالات به صورت مکرر برشون تاکید بشه بالاخره مجبور میشن توجه کنن
در مورد باگ ها که در بالا گفتم
در مورد اینکه شرکت خصوصی بود می تونم بگم بسیار جای خوشحالی داره چون خودش در ضمینه اقتصادی کمک می کنه که این نشون میده نیروی انتضامی این را قبول کرده اگر خواستید بعدا بیشتر توضیح میدم
در مورد متور گرافیکی اگر به قول شما X تومن بدن و برن موتور گرافیکی بسازن که اثر بخش نیست همون X تومن را میدن و موتور گرافیکی دووم را می خرن

در ضمن من فکر نمی کنم اگر Ea قانونی در خواست همکاری بشه قبول نکنه با پذیرش منافع دو طرف اگر یادتون باشه ما حق کپی رایت بازی های جام جهانی را هم خریداری کردیم که من به شخصه از این حرکت خیلی خوشم اومد
در مورد فزوش بازی ها هم باید بگم شاید از نظر قیمت برای ایرانیان داخل کشور مناسب نباشه ولی به مرور زمان و قبول اشکالات رفع آنها مردم بیشتر ترقیب می شن در ضمن میشه این کار را به شکل دیگری هم انجام داد میشه در خارج کشور با همون قیمت داخل ایران یا بیشتر به فروش گذاشت در این صورت اگر کسی قرار باشه بره بازی 60 دلاری را بخره بره یک بازی 15 دلاری را بخره براش بیشتر می ارزه البته این را در کنار بهبود کیفیت بگذارید و اینجوری به صورت قابل قبولی برگشت سرمایه هست و دو بازار را بسته به شرایطش حفظ می کنه

شرمنده من الان دیگه وقت ندارم بقیش را بعدا می نویسم

Game maker
16-09-2006, 13:07
به نظر من هم بايد از موتور گرافيكي هاي حاضر استفاده كنند نه اينكه خودشان موتور گرافيكي بسازند.با اين كار وقتي مردم ببينند به همچين بازي با كيفيتي ساخته شده حتما پول زيادي بابتش مي دن و اصلا نمي دانند يا اگر هم بدانند برايشان مهم نيست كه موتور پايه گرافيكي آن خارجي است بعد در طي زمان طولاني مدت مثلا 6 سال هم از اين جور بازي ها مي سازن با موتور گرافيكي خارجي هم كم كم موتور گرافيكي ايراني را در طي 7-6 سال مي سازن كه مطمئنا بهتر از آب در مي آيد

LeBron
16-09-2006, 17:14
از ایرانیا نوقع دارم بیخیال بازی سازی بشن!

albous
16-09-2006, 19:56
از ایرانیا نوقع دارم بیخیال بازی سازی بشن!
حرفتون را لطفا با دلیل ذکر کنید اینجوری که نمیشه ;) :happy:

مومن خدا
16-09-2006, 20:31
دوستان اينجا جاي كل كل كردن نيست مشكلات زياد هستش براي بازي سازي بازي كه ساخته بشه و صادر شه همه موارد رو ميخواد و چند فاكتور ديگه...اميدوارم كشور ما با تجربيات حاضر وامكانات خوب فراهم شده امروز بتونه بازي مناسبي درست كنه...انشا الله.

M I S H A
16-09-2006, 22:52
خب حالا یه دفعه یا دو دفعه ، نهایتش دیگه 3 دفعه میرن بخواطر حمایت از تولید داخل اینجور بازی ها رو میخرن
نمیشه که تا ابد هر چی بازی ایرونی اومد بیرون برن و بخرنش
مثلا نهایتش 15 تومن بخواطر 3 تا بازی میدن
ولی وقتی قدرت ساخت و کیفیت بازی خوب نشد و هر روز یه بازی با کیفیت پایین اومد بیرون ، ملت نمیرن اون بازی بیخود رو بخواطر تولید داخلی بودنش بخرن
شاید این شرکت ها بخوان ماهی 2 تا بازی بدن بیرون ، در سال میشه 24 تا
حد اقل قیمت هر کدوم هم به طور مثال اگه 15 تومن باشه قیمتش میشه 360 هزار تومن
کی میاد هر سال این پولو بده فقط بخواطر اینکه از تولید داخل حمایت کرده باشه؟

موفق باشید
سلام علی جون!
اگر به شرکت فرصت بدن و شرکت بتونه یه بازی دیگه بعد از بازی اول بسازه مطمئن باش که کیفیتش میره بالاتر می دونی چرا؟چون یکی از مشکلات اساسی بازی سازها کمبود تجربه است که خب این کار با تجربه کردن رفع می شه بعد از اون هم مردم دیگه به خاطر حمایت از تولید داخلی بازیرا نمی خرن به خاطر کیفیتش می خرن ;)

M I S H A
16-09-2006, 22:57
دوستان اينجا جاي كل كل كردن نيست مشكلات زياد هستش براي بازي سازي بازي كه ساخته بشه و صادر شه همه موارد رو ميخواد و چند فاكتور ديگه...اميدوارم كشور ما با تجربيات حاضر وامكانات خوب فراهم شده امروز بتونه بازي مناسبي درست كنه...انشا الله.
آقایون می شه دست از سر دعوا و کل کل بردارید؟هر 5 تا پست دارید می گید دعوا!کی دعوا دراه اگه منظورتون منو وعلی هستیم همینطور که علی گفت ما قبل از اینکه عضو پی سی بشیم رفیق بودیم،فقط عقایدمون با هم تفاوت داره!من نظر game maker را قبول دارم که گفت با موتور آماده بازی بسازن چون اینجوری هم به صرفه تره هم کیفیت کار بالا می ره

my friend
16-09-2006, 23:11
حالا کی میخواد بسازه؟

M I S H A
16-09-2006, 23:20
حالا کی میخواد بسازه؟
کسی قرار نیستبازی بسازه،من هذفم این بود که ببینم یه بازی کننده ایرانی از یه بازی ایرانی چه توقعی داره تا بلکه مرجعی باشه برای کسانیکه می خوان بازی بسازن تا نتیجه نشه رانندگی در شهر تهران! :biggrin:

Mehrshad-msv
17-09-2006, 00:23
اگه قول بدين بچه هاي خوبي باشيد...خودم براتون بازي grand theft auto:in tehran رومي سازم :biggrin:

بي شوخي منم باسناريووداستان قوي، وهمينطورپشتيباني وحمايت بروبچ بازي سازشديداموافقم.

M I S H A
17-09-2006, 00:42
اگه قول بدين بچه هاي خوبي باشيد...خودم براتون بازي grand theft auto:in tehran رومي سازم :biggrin:

بي شوخي منم باسناريووداستان قوي، وهمينطورپشتيباني وحمايت بروبچ بازي سازشديداموافقم.
راستی شرایط یه بچه خوب چیه؟؟؟؟؟ :blink: :biggrin:
بدون شوخی: با حمایته که می شه محصولی با کیفیت تولید کرد اما اگه هی بخوایم بگیم نمی تونیم که نمی شه.یادمون باشه که خواستن توانستنه ;)

my friend
17-09-2006, 10:13
کسی قرار نیستبازی بسازه،من هذفم این بود که ببینم یه بازی کننده ایرانی از یه بازی ایرانی چه توقعی داره تا بلکه مرجعی باشه برای کسانیکه می خوان بازی بسازن تا نتیجه نشه رانندگی در شهر تهران!
مطمئن باش که این بازی سازای ایرانی به حرف منو تو گوش نمیکنن
چون اگه گوش میکردن بازی هایی به این مزخرفی نمیساختن
من تا حالا با 3 تا از بازی های ایرانی آشنا شدم که گرافیکشون مثل بازی های سگا و میکرو هم نیست!
از داستان و صدا و ... هم که 99% خبری نیست!
اسمشون هم اینهاست: 1.شهر فراموش شده 2.رانندگی تو تهرون 3. مبارز

گرافیک هر سه تاشون عین بازی هایی هستن که بچه های پی سی ورلد با گیم میکر میسازن!

LeBron
17-09-2006, 11:49
به خاطر همين رانندگي در شهر تهران ميگم بيخيال شن!

مومن خدا
17-09-2006, 12:05
بابا فكر ميكني دووم 1و2 چطوري بود اصلا گرافيكش از بازي هاي ميكرو و آتاري هم كمتر بود اما دووم 3 رو نگاه...بايد كار كرد و تلاش بي شايبه...

M I S H A
17-09-2006, 13:10
مطمئن باش که این بازی سازای ایرانی به حرف منو تو گوش نمیکنن
چون اگه گوش میکردن بازی هایی به این مزخرفی نمیساختن
من تا حالا با 3 تا از بازی های ایرانی آشنا شدم که گرافیکشون مثل بازی های سگا و میکرو هم نیست!
از داستان و صدا و ... هم که 99% خبری نیست!
اسمشون هم اینهاست: 1.شهر فراموش شده 2.رانندگی تو تهرون 3. مبارز

گرافیک هر سه تاشون عین بازی هایی هستن که بچه های پی سی ورلد با گیم میکر میسازن!
من نمی خوام از شرکت هایی که این بازی ها را ساختن طرفداری کنم اما خوب این شرکت ها اولین بازی هاشون بود شما صبر کن مبارز 2 و رانندگی در ایران_نسخه شماره 2)بیاد اون موقع قضاوت کنید.نکته:فکر می کنید همه بازی هایی که در خارج از کشور ساخته می شن بدرد بخور هستن؟؟؟؟نه بعضی از اونها از قارچ خور هم بدتر هستند اگه باورتون نمی شه نگاهی به سایت هایی مثل گیم سپات و ... بندازین.می خواهید مثال بزنم؟باشه می زنم:درایور 3 بازی بدتر از این دیده بودید؟حالا این بازی که اینقدر شماره های قبلیش خوب اما شماره 3 اون یه آشغال به تمام معنا بود!تازه این بازی از استدیو معروف آتاری هم بود که مثلا بازی تست دراو را می سازه.اگه نگاه کنین همه شرکت های بازی سازی شکست می خورن،اما می دونین فرقشون با ما چیه؟؟؟؟از اونها حمایت می شه اما تا یه ایرانی گند می زنه چنان می زنن تو سرش که فکز بازی ساختن از سرش می ره بیرون!من نمی گم هر آشغالی ساختن دم نزنیم چرا انتفاد بکنیم،مشکلاتشون را بگیم نریم بگیم از ایرانی ها وقع بازی ساختن نداریم ببینید تنها کاری که شاید در زمان حال از ما برمیاد تا صنعت بازی سازی پیشرف کنه حمایت صحیح است نه اونقدر بگیم بازی که ساختن خوبه که دیگه انتقاد نکنیم نه اونقدر بگیم بازی که ساختن بده که جایی برای بازی ساختن نمونه!تازی فکر کردید همه بازی هایی که ساخته می شن بدون اشکال هستن؟پس چرا شرکت ها اینقدر پچ می دن بیررون؟؟؟می خواید مثال بزنم؟؟باشه می زنم:همین استرونگ هولد 2 با از اتدیدی فایر فلای با اینکه شماره قبلیش خیلی خوب بود اما شماره دومش اینقدر اشکال داشت که یک روز از عرضه بازی نگذشته برای بازی پچ دادن بیرون!!!
صحبت زیاده باشه برای بعد! ;)

M I S H A
17-09-2006, 13:12
بابا فكر ميكني دووم 1و2 چطوري بود اصلا گرافيكش از بازي هاي ميكرو و آتاري هم كمتر بود اما دووم 3 رو نگاه...بايد كار كرد و تلاش بي شايبه...
حالا از حق نگذریم دوم ا و 2 در زمان خودشون بازی های خوبی بودن(دهه نود)اما دوم 3 یه شاهکار بود(از نظر گرافیک)

my friend
17-09-2006, 15:40
من نمی خوام از شرکت هایی که این بازی ها را ساختن طرفداری کنم اما خوب این شرکت ها اولین بازی هاشون بود شما صبر کن مبارز 2 و رانندگی در ایران_نسخه شماره 2)بیاد اون موقع قضاوت کنید.نکته:فکر می کنید همه بازی هایی که در خارج از کشور ساخته می شن بدرد بخور هستن؟؟؟؟نه بعضی از اونها از قارچ خور هم بدتر هستند اگه باورتون نمی شه نگاهی به سایت هایی مثل گیم سپات و ... بندازین.می خواهید مثال بزنم؟باشه می زنم:درایور 3 بازی بدتر از این دیده بودید؟حالا این بازی که اینقدر شماره های قبلیش خوب اما شماره 3 اون یه آشغال به تمام معنا بود!تازه این بازی از استدیو معروف آتاری هم بود که مثلا بازی تست دراو را می سازه.اگه نگاه کنین همه شرکت های بازی سازی شکست می خورن،اما می دونین فرقشون با ما چیه؟؟؟؟از اونها حمایت می شه اما تا یه ایرانی گند می زنه چنان می زنن تو سرش که فکز بازی ساختن از سرش می ره بیرون!من نمی گم هر آشغالی ساختن دم نزنیم چرا انتفاد بکنیم،مشکلاتشون را بگیم نریم بگیم از ایرانی ها وقع بازی ساختن نداریم ببینید تنها کاری که شاید در زمان حال از ما برمیاد تا صنعت بازی سازی پیشرف کنه حمایت صحیح است نه اونقدر بگیم بازی که ساختن خوبه که دیگه انتقاد نکنیم نه اونقدر بگیم بازی که ساختن بده که جایی برای بازی ساختن نمونه!تازی فکر کردید همه بازی هایی که ساخته می شن بدون اشکال هستن؟پس چرا شرکت ها اینقدر پچ می دن بیررون؟؟؟می خواید مثال بزنم؟؟باشه می زنم:همین استرونگ هولد 2 با از اتدیدی فایر فلای با اینکه شماره قبلیش خیلی خوب بود اما شماره دومش اینقدر اشکال داشت که یک روز از عرضه بازی نگذشته برای بازی پچ دادن بیرون!!!
صحبت زیاده باشه برای بعد!
چرا جوش آوردی؟
الان حدود 1 ساعت هست که دارم این پست رو مینویسم.
وقتی تموم شد یه دور خوندم ، دیدم یه خورده مشکل داره و ممکنه باعث بشه که از دست هم دیگه ناراحت بشیم و کار به جاهای باریک بکشه.
اصلا بیخیالش

فقط میگم که ایرانی جماعت هنوز کار داره تا بازی ساز بشه. به این دلایل:
1. ازش پشتیبانی نمیشه
2. وقتی پشتیبانی بشه ، آشغال میدن بیرون
3. چهار تا آدم کار بلد نمیارن تا با گروه همکاری کنه ، همینطور دیمی یه بازی میسازن و میدن بیرون
4. این شرکت های ایرانی انقدر خودخواه هستن که حتی به سوال ما جواب نمیدن ، چه برسه به اینکه مشکلات رو بهشون بگیم و برای راحتی کاربرا بشینن و اون مشکل رو برطرف کنن.
و خیلی دلایل دیگه که الان انگشت هام درد گرفته و حسش رو ندارم که بنویسم.

در آخر هم باید بگم که برای چی ما نیاز به بازی ایرانی داریم؟
1. برای اینکه تو دنیا بفروشیمش؟ با این همه تحریم و مشکلاتی که برای ایران و ایرانی و اجناس ایرانی تو دنیا هست کجا میخواهیم بفروشیمش و کی میخره؟
2. برای اینکه ارز از کشور خارج نششه؟ خداییش کی میره بازی رو با قیمت اصلی و به صورت اورژینال بخره؟ خداییش چند نفر توی ایران بازی اورژینال میخرن که بخواهیم ارز خارج نشه؟
3. برای اینکه تو این صنعت پیشرفت کنیم؟ کی نیاز به این صنعت داره؟
4. برای اینکه بازی به زبان فارسی باشه؟ این همه شرکت توی ایران هست که بازی های خارجی رو به صورت فارسی تحویل ملت میدن.
5. کی حاظره بازی های با کیفیت خارجی رو که فقط با 500 تا تک تومنی میشه خریدشون رو با بازی های ایرانی که هیچی از کیفیت بارشون نمیشه رو بخره بخواطر اینکه ازشون پشتیبانی کرده باشه؟

در آخر باید بگم که من مخالف بازی سازی توی ایران نیستم ، اما وقتی میبینم بازیهایی که به مفت نمی ارزه رو با قیمت مثلا 20 هزار تومن به ملت میدن حالم به هم میخوره.
آخرش هم همه میگن که چون اولین بازی بوده اشکالی نداره.
اینهارو اگه همینجوری به حالشون رها کنیم سال دیگه میان و بازی دارا و سارا تحویل ملت میدن.

تا وقتی که هیچ قانونی بالای سر بازی سازا و فروشندگان بازی ها نباشه همینی که هست ، هست!

مومن خدا
17-09-2006, 16:08
آدمي ساخته ي افكار خويش است فردا همان خواهد شد كه امروز مي انديشيده است
اين جمله رو پسنديدم بنده هم به اين مسئله اعتقاد دارم و مطمئن هستم ايراني مي تواند...

M I S H A
17-09-2006, 16:46
چرا جوش آوردی؟
الان حدود 1 ساعت هست که دارم این پست رو مینویسم.
وقتی تموم شد یه دور خوندم ، دیدم یه خورده مشکل داره و ممکنه باعث بشه که از دست هم دیگه ناراحت بشیم و کار به جاهای باریک بکشه.
اصلا بیخیالش

فقط میگم که ایرانی جماعت هنوز کار داره تا بازی ساز بشه. به این دلایل:
1. ازش پشتیبانی نمیشه
2. وقتی پشتیبانی بشه ، آشغال میدن بیرون
3. چهار تا آدم کار بلد نمیارن تا با گروه همکاری کنه ، همینطور دیمی یه بازی میسازن و میدن بیرون
4. این شرکت های ایرانی انقدر خودخواه هستن که حتی به سوال ما جواب نمیدن ، چه برسه به اینکه مشکلات رو بهشون بگیم و برای راحتی کاربرا بشینن و اون مشکل رو برطرف کنن.
و خیلی دلایل دیگه که الان انگشت هام درد گرفته و حسش رو ندارم که بنویسم.

در آخر هم باید بگم که برای چی ما نیاز به بازی ایرانی داریم؟
1. برای اینکه تو دنیا بفروشیمش؟ با این همه تحریم و مشکلاتی که برای ایران و ایرانی و اجناس ایرانی تو دنیا هست کجا میخواهیم بفروشیمش و کی میخره؟
2. برای اینکه ارز از کشور خارج نششه؟ خداییش کی میره بازی رو با قیمت اصلی و به صورت اورژینال بخره؟ خداییش چند نفر توی ایران بازی اورژینال میخرن که بخواهیم ارز خارج نشه؟
3. برای اینکه تو این صنعت پیشرفت کنیم؟ کی نیاز به این صنعت داره؟
4. برای اینکه بازی به زبان فارسی باشه؟ این همه شرکت توی ایران هست که بازی های خارجی رو به صورت فارسی تحویل ملت میدن.
5. کی حاظره بازی های با کیفیت خارجی رو که فقط با 500 تا تک تومنی میشه خریدشون رو با بازی های ایرانی که هیچی از کیفیت بارشون نمیشه رو بخره بخواطر اینکه ازشون پشتیبانی کرده باشه؟

در آخر باید بگم که من مخالف بازی سازی توی ایران نیستم ، اما وقتی میبینم بازیهایی که به مفت نمی ارزه رو با قیمت مثلا 20 هزار تومن به ملت میدن حالم به هم میخوره.
آخرش هم همه میگن که چون اولین بازی بوده اشکالی نداره.
اینهارو اگه همینجوری به حالشون رها کنیم سال دیگه میان و بازی دارا و سارا تحویل ملت میدن.

تا وقتی که هیچ قانونی بالای سر بازی سازا و فروشندگان بازی ها نباشه همینی که هست ، هست!
سلا من علی جون!من کی جوش آوردم؟
اینم جوواب پستت
1.ازش پشتیبانی نمی شه چون بازی سازی را صنعت نمی دونن
2.قبول دارم و این به خاطر هدم تجربه است
3.واقعا راست گفتی باید یک رشته دانشگاهی در این زمینه وجود داشته باشه که متاسفانه هنوز در ایران وجود نداره
4.تا حالا شما امتحان کردی؟؟؟
اینم جواب بقیه سوالات:
1.اولا هدف ما از بازی ساخت داخل دقیقا همان هدفی را دنبال می کنه که بازی های خارجی دنبال می کنه یعنی :1. در آمد زایی2.اشتغال زایی3.انتقال فرهنگ خودشون4.از بین بردن فرهنگ ملت هایه دیگر
2.وقتی شما مجبور شدی می خری(وقتی کپی رایت داخل ایران بیاد شما مجبوری بازی ایرانی بخری چون ارزون تره)تازه فقط داخل کشور نیست خارج کشور هم ایرانی داریم
3.من،تو،ما و همه مردم ایران به این صنعت نیاز داریم میدونی چرا؟؟؟؟چون می خواهیم خودمون به جهان نشون بدیم،چون می خواهیم تویه این جهان دوام بیاریم،چون می خواهیم فرهنگ غنی مان را به تمام جهان نشون بدیم،چون می خواهیم دینمان را تبلیغ کنیم ما به این دلایل به این صنعت نیاز داریم
4.این دلیل خیلی بی خوده،جواب 4 را تویه موید بالایی دادم
5.تو رو جون هرکسی که دوست داری این بحث قدیمی را به میون نکش،تا حالا 1000000 بار در این مورد بحث شده نتیجه هم که خودت می دونی چی می شه:مرد بازی با کیفیت ایرانی را می خرن
درست باید از قبل شروع به تدوین قانون برای ساخت بازی بکنند
علی یه وقت ناراحت نشی!

albous
17-09-2006, 19:11
می تونم بپرسم منظور شما از پشتیبانی چیه پشنیبانی مالی؟؟یا چیز های دیگه؟؟؟
در مورد اینکه جواب نمیدن باهاتون مخالفم چون من به شخصه جواب دادن شرکت ها دیدم چون می دونن برای داشتن مشتری نیاز دارن مشتری را جدی بگیرن من خودم دیکشنری نارسیس را به قیمت یازده هزار و 500 تومان خریداری کردم و از خریدش تا این لحضه پشیمون نشدم

M I S H A
17-09-2006, 19:46
در مورد اینکه جواب نمیدن باهاتون مخالفم چون من به شخصه جواب دادن شرکت ها دیدم چون می دونن برای داشتن مشتری نیاز دارن مشتری را جدی بگیرن من خودم دیکشنری نارسیس را به قیمت یازده هزار و 500 تومان خریداری کردم و از خریدش تا این لحضه پشیمون نشدم
شما از من می پرسید یا مای فرند؟

albous
17-09-2006, 21:33
با مای فرند بودم

M I S H A
17-09-2006, 22:05
با مای فرند بودم
لطف کنید برای جلوگیری از اشتباهاتی مثل اشتباه من :tongue: شخصی که دارید براش پست می دید مشخص کنید :)

Game maker
17-09-2006, 22:31
همونطور كه گفتم مي تونن و مي تونيم اين كارو كنيم فقط و فقط اگر ما و مردم براي اين كار ارزش قائل شوند و آن را حداقل كار بيهوده فرض نكنند و يك صنعت فرض كنند مي توانيم و براي جاي اعتماد آنها بايد از صفر شروع كرد اگر نتيجه خوب شد سرمايه و توجه به سمت بازي سازان مي آيد آنها بايد كار اوليه رو بكنند بعد بقيه كارا رو دور مي افته

my friend
17-09-2006, 22:55
پشتیبانی مالی
پشتیبانی از کاری که میسازن
پشتیبانی از مشتری
پشتیبانی از طرف افراد خبره تا مشکلاتی که در حین ساخت بازی براشون پیش میاد بر طرف بشه و بازی پر از باگ نباشه
و .............
بازم بگم؟

سعید جون
بعدا جوابتو میدم
الان خیلی کار دارم

bimo
18-09-2006, 13:49
دقيقاً بزرگتزين مشكل ايراني ها همينه كه ازشون پشتيباني نمي شه، ولي راستي كي بايد ازشون پشتيباني كنه؟
ازنظر شما اگه كساني مثل من و شما ازشون پشتيباني نكنه كس ديگه اي مي تونه حمايتشون كنه؟
درسته ممكنه خيلي از شركتهاي مخصوص اين كار اونقدر كلاس بزارن كه حتي جواب شما رو هم ندن ولي آيا اين كافيه كه ماهم مشكلاتشونو بهشون نگيم؟ آيا فكر نمي كنيد كه اگه حتي توجه نكنند ما بايد مشكلاتشونو بهشون گوشزد كنيم؟ از نظر من حتي اگه مطمئن هستين كه توجهي نمي كنند، بازهم بايد مشكلاتشونو بهشون بگين كه حداقل بدونن ما به فكرشون هستيم و مي خواهيم كمكشون كنيم و مشكلاتشونو بهشون نشون بديم كه شايد بتونن رفعشون كنن.
از نظرمن كه حمايت از طرف مردم مهم ترين چيزه و البته اين من و شماييم كه ميشيم مردم، پس بجاي اينكه فقط بگيم نمي تونن بايد ازشون طرفداري كنيم، شايد بتونن!

M I S H A
18-09-2006, 23:23
یه سوال برای من پیش اومده:تا حالا چه بازی هایی در ایران تولید شده؟
من از همه اون ها اطلاع ندارم اما اگه کسی خبر داره بگه

my friend
19-09-2006, 00:24
دقيقاً بزرگتزين مشكل ايراني ها همينه كه ازشون پشتيباني نمي شه، ولي راستي كي بايد ازشون پشتيباني كنه؟
ازنظر شما اگه كساني مثل من و شما ازشون پشتيباني نكنه كس ديگه اي مي تونه حمايتشون كنه؟
درسته ممكنه خيلي از شركتهاي مخصوص اين كار اونقدر كلاس بزارن كه حتي جواب شما رو هم ندن ولي آيا اين كافيه كه ماهم مشكلاتشونو بهشون نگيم؟ آيا فكر نمي كنيد كه اگه حتي توجه نكنند ما بايد مشكلاتشونو بهشون گوشزد كنيم؟ از نظر من حتي اگه مطمئن هستين كه توجهي نمي كنند، بازهم بايد مشكلاتشونو بهشون بگين كه حداقل بدونن ما به فكرشون هستيم و مي خواهيم كمكشون كنيم و مشكلاتشونو بهشون نشون بديم كه شايد بتونن رفعشون كنن.
از نظرمن كه حمايت از طرف مردم مهم ترين چيزه و البته اين من و شماييم كه ميشيم مردم، پس بجاي اينكه فقط بگيم نمي تونن بايد ازشون طرفداري كنيم، شايد بتونن!
این شرکت ها بعضی هاشون انقدر X هستن که حتی جواب آدم رو نمیدن
اونوقت میخواهی برای منو تو کار بکنن؟
اینها فقط میخوان پول بیشتری گیرشون بیاد ، نمیدونن که این پولو باید از راه ساخت بهتر بازی و از راه گوشزد های مردم به دست اورد که!
من یکی از رفیقام فقط یه باگ کوچولو از بازی کانتر گیر آورده بود ، وقتی به سازندش ایمیل زد و بهشون گفت یه پک از تمامی بازی های کانتر رو براش بصورت مجانی فرستاده بودن ، به عنوان تشکر
الان هم حدود 1 ساله که از رفیقم جدا شدم ، یه موقع بد برداشت نشه ، رفتش به یه شهر دیگه و آدرس و تلفن و ایمیل هم ندارم ، وگرنه به خودش میگفتم بیاد اینجا و جوابتونو بده
حالا این ایرانی ها تشکر نمیکنن که هیچ ، اصلا ایمیل فرستاده شده رو هم نمیخونن و آخرش میگن به علت کثرت نامه ها نتونستیم به اونها جواب بدیم...
آخه این شد جواب؟

یه سوال برای من پیش اومده:تا حالا چه بازی هایی در ایران تولید شده؟ من از همه اون ها اطلاع ندارم اما اگه کسی خبر داره بگه
راستش بازی که خیلی ساخته میشه
اما بازی هایی که تبلیغش رو اینجا و اونجا و تو اخبار میبینیم من فقط همون سه تا رو شنیدم

albous
19-09-2006, 01:11
مای فرند جان
این چیزی که شما داری میگی داره جا میوفته و الان نسبت به قبل بهتر شده منظورم امسال یا پارسال نیست و داره بین شرکتها جا میفته که لازم است درضمن تا زمانی که چیزی نخواهید تغیری حاصل نمیشه اگر ما بشینیم و بگیم ایرانی جماعت بازی نسازه اون هم میگه چزا من زحمت بکشم بعد اینجوری فحشم هم بخورم (این اشتباه نشه نه گفتم کسی فحش داده و نه کسی گفته اینجا دعوا هست) این را در کل میگم اگر این حالت پیش بیاد که متاسفانه رشد نمی کنه
ولی اگر به صورت مرتب تحت فشار و تقاضا برای بهبود کیفیت قرار بگیرن چند نفر را می تونن دک کنن ببینید الان هم یک مثال میزنم که متوجه منظورم بشید انیمیشن های اولیه ی راهنمایی را نندگی یادتون هست اگر الان دوباره ببینیدشون بیشتر از نظر طراحی شبیه بچه بازیه و ظرافت کار های فعلی را نداره در طول این مدت کاراکتر های طراحی شده تقیراتی در ساختشون انجام شده که فقط اگر یک بار اون ها را ببینید متوجه میشید برید و یکی از کارهای قدیمی مثلا قسمت اول و دومش را ببینید
ولی چرا اینجور شد وقتی دیدن مردم می پسندن و ازشن لذت می برن خوب ادامه دادن کیفیت کار را بالا بردن و خودتون تاثیرش را می بینید این یکی از همون شیوه هایی که به صورت غیر مستقیم نظر مردم در کارشون تاثیر گذاشت و حتی بعد از مدتی براشون سود آوری هم داشت فروختن همین مجموعه ها به فکر میکنم کویت درمورد قیمت هم توی ایران شاید گرون باشه ولی در خارج کشور فکر نمی کنم بازی زیر 15 دلار گیر بیاد یا اگر هم گیر بیاد دو بعدی هست

M I S H A
19-09-2006, 01:29
این شرکت ها بعضی هاشون انقدر X هستن که حتی جواب آدم رو نمیدن
اونوقت میخواهی برای منو تو کار بکنن؟
اینها فقط میخوان پول بیشتری گیرشون بیاد ، نمیدونن که این پولو باید از راه ساخت بهتر بازی و از راه گوشزد های مردم به دست اورد که!
من یکی از رفیقام فقط یه باگ کوچولو از بازی کانتر گیر آورده بود ، وقتی به سازندش ایمیل زد و بهشون گفت یه پک از تمامی بازی های کانتر رو براش بصورت مجانی فرستاده بودن ، به عنوان تشکر
الان هم حدود 1 ساله که از رفیقم جدا شدم ، یه موقع بد برداشت نشه ، رفتش به یه شهر دیگه و آدرس و تلفن و ایمیل هم ندارم ، وگرنه به خودش میگفتم بیاد اینجا و جوابتونو بده
حالا این ایرانی ها تشکر نمیکنن که هیچ ، اصلا ایمیل فرستاده شده رو هم نمیخونن و آخرش میگن به علت کثرت نامه ها نتونستیم به اونها جواب بدیم...
آخه این شد جواب؟

راستش بازی که خیلی ساخته میشه
اما بازی هایی که تبلیغش رو اینجا و اونجا و تو اخبار میبینیم من فقط همون سه تا رو شنیدم
عزیزم من یه سوال دارم:شما تا به حال خودت امتحان کردی؟؟؟؟؟؟(منظورم انتقاد از یه بازی)

my friend
19-09-2006, 09:47
مای فرند جان
این چیزی که شما داری میگی داره جا میوفته و الان نسبت به قبل بهتر شده منظورم امسال یا پارسال نیست و داره بین شرکتها جا میفته که لازم است درضمن تا زمانی که چیزی نخواهید تغیری حاصل نمیشه اگر ما بشینیم و بگیم ایرانی جماعت بازی نسازه اون هم میگه چزا من زحمت بکشم بعد اینجوری فحشم هم بخورم (این اشتباه نشه نه گفتم کسی فحش داده و نه کسی گفته اینجا دعوا هست) این را در کل میگم اگر این حالت پیش بیاد که متاسفانه رشد نمی کنه
ولی اگر به صورت مرتب تحت فشار و تقاضا برای بهبود کیفیت قرار بگیرن چند نفر را می تونن دک کنن ببینید الان هم یک مثال میزنم که متوجه منظورم بشید انیمیشن های اولیه ی راهنمایی را نندگی یادتون هست اگر الان دوباره ببینیدشون بیشتر از نظر طراحی شبیه بچه بازیه و ظرافت کار های فعلی را نداره در طول این مدت کاراکتر های طراحی شده تقیراتی در ساختشون انجام شده که فقط اگر یک بار اون ها را ببینید متوجه میشید برید و یکی از کارهای قدیمی مثلا قسمت اول و دومش را ببینید
ولی چرا اینجور شد وقتی دیدن مردم می پسندن و ازشن لذت می برن خوب ادامه دادن کیفیت کار را بالا بردن و خودتون تاثیرش را می بینید این یکی از همون شیوه هایی که به صورت غیر مستقیم نظر مردم در کارشون تاثیر گذاشت و حتی بعد از مدتی براشون سود آوری هم داشت فروختن همین مجموعه ها به فکر میکنم کویت درمورد قیمت هم توی ایران شاید گرون باشه ولی در خارج کشور فکر نمی کنم بازی زیر 15 دلار گیر بیاد یا اگر هم گیر بیاد دو بعدی هست
خب ، شاید اینی که میگی درست باشه ، اما در مورد خیلی از شرکت های ایرانی صادق نیست.

عزیزم من یه سوال دارم:شما تا به حال خودت امتحان کردی؟؟؟؟؟؟(منظورم انتقاد از یه بازی)
از بازی که نه
ولی از خیلی چیز های دیگه تا دلت بخواد انتقاد کردم و مشکلاتشونو بهشون گفتن ، اما حتی جوابم رو هم ندادند.
دروغ نگم یه بار جواب دادن ، اون هم بعد از حدود 2 هفته ، توش گفته بودن که سعی میکنن مشکل رو برطرف کنن!

M I S H A
19-09-2006, 12:17
خب مای فرند عزیز!می دونی چرا به این مسائل اهمیت نمی دن؟چون براشون جا نیافتاده،براشون عادی نیست که کسی انتقاد کنه بعد اونا جواب بدن(شاید هم برطرف کردن مشکل در توانشون نیست)اما یه نکته مهم:این مشکل فکر می کنم بر اساس مرور زمان حل بشه تا وقتی که شرکت ها اینو بفهمن که یه عده همهیشه اونها را زیر نظر دارند و مشکلاتشون گوشزد می کنن و اونها مجبورن این مشکلو بر طرف کنند

my friend
19-09-2006, 12:33
مهم اینه که کی میفهمن

albous
19-09-2006, 23:10
مهمتر اینکه چگونه به آنها بفهمانیم

M I S H A
19-09-2006, 23:17
مهمتر اینکه چگونه به آنها بفهمانیم
انتقاد ها را به گوشش برسونیم و برای جواب پافشاری کنیم! :biggrin: مجبور می شن جواب بدن :evil:

albous
19-09-2006, 23:29
اگر کسی ایمیل یا آدرس سایتی ازشون داره ذکر کنه از دوستان در خواست دارم مشکلاتشون را به صورت مرتب براشون ارسال کنیم و پیشنهاداتمون وتا زمانی که جواب درستی نگرفتیم به صورت مرتب براشون ارسال کنیم

M I S H A
20-09-2006, 10:28
اگر کسی ایمیل یا آدرس سایتی ازشون داره ذکر کنه از دوستان در خواست دارم مشکلاتشون را به صورت مرتب براشون ارسال کنیم و پیشنهاداتمون وتا زمانی که جواب درستی نگرفتیم به صورت مرتب براشون ارسال کنیم
بچه ها پست بالایی راست می گه هر کسی آدرسی چیزی داره بزاره تا مشکلاتشون بهشون بگیم!

M I S H A
20-09-2006, 10:33
خب اولین آدرس را من پیدا کردم!
این سایت برای شرکت "طراح رایانه پارس"که بازی مبارز را تولید کرده

M I S H A
20-09-2006, 10:36
خب این سایت برای بازی ممرز است!(البته در دست طراحی)
یه توضیح درباره بازی: ممرز یک Game با فضای کمیک و فانتزی و محیطی سه بعدی است.داستان بازی مربوط به یک ابر شهر با تلفیقی از فضای سنتی و مدرن در زمان بسیار قدیم می باشد که روند بازی را به صورت اتفاقاتی جالب و گاه غیر قابل تصور در حال و هوایی طنز رقم می زند. سبک بازی Adventure یا ماجرایی و زاویه ی دوربین به صورت سوم شخص است. بازی در مراحل میانی ساخت قرار دارد و تا چند ماه آینده به صورت نسخه ی کامل ارائه خواهد شد. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید. منتظر نظرات شما هستیم.

my friend
20-09-2006, 12:04
امکانات مورد نیاز:
عمر نوح ، 5 عدد
صبر عیوب ، 500 عدد
گنج قارون ، 5 برابرش => برای دادن پول تلفن
و افزودنی های مجاز به میزان چند برابر!

مومن خدا
20-09-2006, 12:12
امکانات مورد نیاز:
عمر نوح ، 5 عدد
صبر عیوب ، 500 عدد
گنج قارون ، 5 برابرش => برای دادن پول تلفن
و افزودنی های مجاز به میزان چند برابر!
عالی گفتی... عزیزان دل منتظر باشید ایران میتونه و قابلیتش رو داره که بازی خوبی بسازه