PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آدوُرلد - Oddworld: New ‘n’ Tasty

ms368
21-06-2015, 19:03
Oddworld: New ‘n’ Tasty

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پلتفرم: ps3, ps4, xbox one, PC, wii U, ps vita ,OS x
تاریخ انتشار: 27 March, 2015 برابر با (۱۳۹۴, فروردین ۷)
سبک بازی: Cinematic platformer
سازنده بازی: Just Add Water
ناشر بازی: Oddworld Inhabitants

اگه گیمر قدیمی باشید و بازی های نسل پنجمی رو بازی کرده باشید٬ حتما بازی زیبای آدوُرلد رو خاطرتون هست
این بازی نسخه بازسازی شده از بازی آدورلد: ادیسه ایب (قسمت اول بازی) هست که توی نسل پنجم بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PS1 در سال 1997 منتشر شده بود.

داستان بازی حول محور ایب است، موجودی بسیار زشت با چشمانی بزرگ به رنگ نارنجی که در سیاره مودوکان اسیر است و به عنوان کارگر در مزرعه‌های رپچور در قسمت بسته‌بندی گوشت گیاهی کار می‌کند که آن‌ها متخصص در منقرض کردن گونه‌های جانوری هستند. او متوجه می‌شود که قربانی بعدی رپچورها برای تولید گوشت در آینده هنگامی که تمامی منابع به اتمام برسد، او و همنوع‌های مودوکانش هستند. بدین جهت تصمیم می‌گیرد از کارخانه فرار کند و تا آنجا که می‌تواند دوستان خود را نجات دهد.

در نگاه اول، گرافیک بازی بیش از هر چیزی جلب توجه می کند. محیط های بازی همگی بازسازی شده و اندکی دستخوش تغییرات شده اند. Mudokons های دوست داشتنی همچنان در بازی وجود دارند و همچنان به بردگی مشغولند!
معماهای بازی نیز در قالب جدیدی باز خواهند گشت و همچنان باید برای فرار از کارخانه مخوف بازی یعنی RuptureFarms و روسای خبیث آن بکوشید. بار دیگر در قالب Abe قرار می گیرید که باید از پس موانع و معماهای بی شمار و متنوع بازی و نیز نجات هم نوعان خود بکوشید و در این راه همواره و قدم به قدم باید مواظب سیستم های امنیتی کارخانه باشید که شما را غافلگیر نکنند.

بازی دو تا پایان داره٬ یکی بد و دیگری خوب
بسته به تعداد نجات مودوکون ها بازی به دو صورت پایانش رقم میخوره
در بعضی منابع ذکر شده که باید از از 299 تا مودوکون باید حداقل 149 رو نجات بدی تا پایان خوب رو رقم بزنی و در بعضی منابع گفته شده که باید تمامی مودوکونها رو نجات بدی که پایان خوب رو ببینی.
پایان بد بازی ٬ مودوکون ها شخصیت اصلی بازی رو به خاطر اینکه نجاتشون نداده و کمکشون نکرده به قلاب مخصوص گوشت آویزان می‌کنن و بعد میندازنش تو چرخ گوشت :n30:

در کل هر مودوکونتوی بازی دیدید و تونستید نجاتش بدید دریغ نکنید وگرنه حسابتون با چرخ گوشته :n24:

بازی دارای یازده مرحله است که نام‌های آن عبارتند از:

مرحله نخست: مزرعه‌های رپچورها (Rupture Farms)
مرحله دوم: فرار از دامداری (Stockyard Escape)
مرحله سوم: خطوط مونزاییک (Monsaic Lines)
مرحله چهارم: معبد مونزاییک (Monsaic Temple)
مرحله پنجم: پارامونیا (Paramonia)
مرحله ششم: معبد پارامونیا (Paramonian Temple)
مرحله هفتم: اسکارابانیا (Scrabania)
مرحله هشتم: معبد اسکارابانی‌ها (Scrabanian Temple)
مرحله نهم: بازگشت دامداری (Stockyard Return)
مرحله دهم: مزرعه‌های رپچورها ۲ (Rupture Farms 2)
مرحله یازدهم: اتاق هیئت‌مدیر (Boardroom)

منبع: ویکی پدیا٬ خودم٬ پردیس گیم

از اونجایی که این بازی داروی دو قسمت هست٬ قسمت دوم یعنی Oddworld: Abe's Exoddus احتمالش هست که دوباره بازسازی شه٬ اما کی و واسه چه پلتفرمی بخاد منتشر شه رو نمیدونم.
خودم بازی رو فقط روی ps1 بازی کردم و نسخه دومشو نتونستم بازی کنم چون دستگام اون موقع سوخت٬ اما قراره نسخه ps3 رو بگیرم و بعد از کنکور کاردانی به کارشناسی بازیش کنم. (البته اگه بتونم بخونم :n13:)
در کل یکی از بهترین بازی های عمرم بود٬ پیشنهاد میکنم حتما بازیش کنید.

+ مقایسه گرافیکی نسخه 1997 با نسخه 2014 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تصاویری از محیط بازی

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ms368
23-10-2015, 17:49
بلاخره بازی رو تموم کردم
یکی از بهترین بازی های عمرم بود
درضمن حداقل باید ۱۴۹ تا مودوکون رو نجات بدید وگرنه ...