PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فسخ اجاره نامه زودتر از موعد توسط مستاجر ؟!

leo1394
05-06-2015, 12:11
سلام دوستان
بنده یک آپارتمان رو 4 ماه پیش رهن کامل اجاره کردم ( یعنی اجاره ماهیانه نمیدم فقط پول پیش ) الان تقریبا 9 ماه از زمان قراردادم مونده ولی بنا به دلایلی قصد دارم ملک رو پس بدم و پول پیش و رهن رو بگیرم !!!
قرارداد ما هم رسمی و قانونی همراه با کد رهگیری و هولوگرام داخل بنگاه نوشته شده و از این قرارداد 3 برگی های معمولی و بی ارزش نیست و ظاهرا بند و تبصره های قانونی زیاد داره که میشه روش مانور داد و فسخ کرد ...
حالا میخواستم بدونم با توجه به اطلاعات و تجربه دوستان آیا امکان فسخ زودتر از موعد توسط مستاجر وجود داره ؟!
زمان عقد قولنامه و قرارداد داخل بنگاه از هر طرف معامله حدود 300 هزار تومان بنگاه حق کمیسیون گرفت , میخواستم بدونم چون زودتر از موعد دارم فسخ میکنم باید این مبلغ رو بهش بدم ؟ یا ضرر و زیان بدم بهش ؟ یا بدون این مبلغ هم میشه فسخ کرد ؟
البته پتانسیل این رو هم دارم دادگاه و حل اختلاف شکایت کنم , اگر زمانش زیاد نباشه و تا اواسط تابستون طول بکشه اقدام میکنم :n35:

تصویری از تبصره فسخ قرارداد

دوستان لینک زیر عکس اون بند و تبصره فسخ زودتر از موعد رو گذاشتم براتون , که گفته باید یکماه اجاره به عنوان ضرر پرداخت بشه , ولی ما اصلا اجاره نداریم و برای اینکه نرم افزار سامانه املاک خطا نده اجاره بها رو 10.000 ریال معادل هزار تومان زدیم.
لینک عکس رو گذاشتم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک سوال دیگه , مستاجر باید کل پول پیش رو کامل بگیره تخلیه کنه در هر زمان یا نصف نصف باید بگیره ؟!
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-06-2015, 16:06
سلام
طبق اطلاعات بنده چون قرارداد هنوز تموم نشده پس تخلیه ی زودتر از موعد باید با موافقت طرفین انجام بشه و با خبر دادن به طرف مقابل یک ماه قبل از فسخ .
موجر (اجاره دهنده) میتونه بگه پولتون رو نداره که پرداخت کنه و باید صبر کنین تا یکی پیدا کنه به جای شما و پول اون رو بگیره بده به شما
مسئله ی کمسیون بنگاه هم منتفی هست دیگه .
در بیشتر بنگاهها زده یه دیوار که حق کمیسیون بنگاه با فسخ کننده ی قرار داد هست
یعنی هم باید کمیسیون خودش رو بده هم طرف دیگه رو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد پس گرفتن پول ودیعه , شما باید تمام قبضهای آب و برق و گاز تلفن رو تسویه کنین و خونه رو تخلیه کنین و صاحب خونه بیاد خونه رو چک کنه و تحویل بگیره , بعدش با هم برید بنگاه و قرارداد رو کنسل کنین و پولتون رو کامل بگیرید و کلیدها رو بهش تحویل بدین . اگر خسارتی به ملک وارد شده باشه , پس از برآوردِ میزان خسارت , از اصل پول کم میشه .
مبادا چک شخصی بگیرین که ممکنه برگشت بخوره
بهش بگین چک بانکی یا بین بانکی بگیره به اسمتون یا اسم خودش و موقع فسخ در بنگاه پشتش رو امضا کنه بده به شما
اگر چک شخصی میخواد بده , باید تائید شده باشه یعنی بانک چک رو مهر میزنه که مبلغ چک در حساب مشتری موجود هست و بلوکه شده برای چک شما .