PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی / حذف سرویس های نامحدود، سرعت های پایین و قیمت های بالا

codex1
25-05-2015, 06:57
بحث و بررسی پیرامون حذف سرویس های نامحدود، سرعت های پایین و قیمت های بالا

چند روزی هست که با دوستان بسیاری مشغول گفتگو و تبادل نظر در مورد حذف شدن سرویس های نامحدود از بسته های انتخابی شرکت های مختلف ارائه کننده اینترنت هستیم. بعضی از دوستان عقیده داشتند که سرویس های نامحدود برای شرکت های فراهم کننده اینترنت یا همان ISPها بسیار گران تمام می شود و این شرکت ها به سودشان نیست که سرویس نامحدود در اختیار مشترکین قرار بدهند. اما با نیم نگاهی به قیمت های خرید پهنای باند جهانی اعلام شده توسط مراجع مربوطه می توان به راحتی دریافت یک جای کار ایراد دارد!!!

"یکی از نکات مثبت در مورد سرویس نامحدود در چند سال قبل، ارائه نامحدود سرویس ها با تعرفه پایین بود. معمولا کاربرانی که حجم بالایی از دیتا را مصرف می کنند یا به دنبال دانلود فایل های حجیم هستند، بیشتر از این نوع اینترنت استفاده می نمایند."

اما متاسفانه دیدگاه مدیران سطح بالا با کاربران و مشترکین ۱۸۰ درجه متفاوت می باشد، برای مثال، " به عقیده مدیران مخابرات استان تهران، کاهش کاربران سرویس های نامحدود اینترنت می تواند کیفیت سرویس های اینترنت کاربران این شرکت را افزایش داده و اختلالات موجود را کم کند."

همانطور که احتمالا می دانید ارائه سرویس های حجمی در بسیاری از کشورها سال هاست که متوقف شده، مگر در موارد خواست، برای مثال؛ به تازگی بعضی از شرکت های هواپیمایی اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت در خطوط هوایی خود نموده اند، که به علت جدید بودن این سرویس و فن آوری نوین به کار رقته آن، این نوع سرویس ها محدودیت های بسیاری مواجه است به همین دلیل به صورت حجمی و با قیمتی نسبتا بالا، به کاربران متقاضی عرضه می شود، از این دست مثال ها بسیار است، اما در مورد سرویس های معمول با سرعت های بالا و اینگونه سرویس ها بدون هیچ محدودیتی اقدام به ارائه خدمات به کابران می کنند.

احتياط يا كم فروشي مخابرات ؟

يكي از كارشناسان اينترنت در زمينه افت سرعت اينترنت در كشور مي‌گويد: يكي از دلايل عمده عدم كيفيت مناسب اينترنت در كشور انحصاري كردن اين شبكه به وسيله مخابرات و شركت زير ساخت است، البته در برخي اوقات شركت ارتباطات زير ساخت جهت ارائه اينترنت پرسرعت به كاربران احتياط مي‌كند.(منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
كیفیت پهنای باندی كه مخابرات بهISP وISDP ها فروخته، حداقل 30 تا 40 درصد پایین‌تر از میزان پهنای باندی است كه به آنها فروخته شده است.

هر چند با گذشت سال ها از عرضه اولین خطوط اینترنت پر سرعت در ایران، اما کاربران و مشنرکین همچنان از سرعت های کم و کیفیت های بسیار پایین و قیمت های نجومی، توسط شرکت های فراهم کننده خدمات اینترنتی شکایت دارند، این مهم با این وحود است که در این چند سال به غیر از وعده ها و قول های فراوان برای بهبود کیفیت دسترسی به مشترکین، همچنان شاهد عقبگرد در این حوزه فن آوری می باشیم. سرعت پایین اینترنت عملا اجازه گسترش خدمات، سرمایه‌گذاری و در نهایت توسعه این بخش را از کشور سلب کرده است درحالي كه نیاز بخش‌های اقتصادی، تجاری و آموزشی به اینترنت و ارتباطات بسیار ضروری است و نبود ارتباطات الکترونیکی به معنای رکود کسب و کار است.

در زماني هم كه مسؤولين كشور ادعاي ارائه اينترنت پرسرعت را دارند، سرعت اينترنت را براي كاربران خانگي محدود و به 128 كيلو بيت مي‌رسانند، ولي بايد گفت، اينترنت پرسرعت، اینترنتی با بیش از 512 کیلوبیت در ثانیه است و در اکثر نقاط جهان این سرعت بالای یک‌مگ و حتی در حد 6مگابیت بر ثانیه است. این رقم در برخی کشورهای پیشرفته تا 50 مگابیت در ثانیه هم می‌رسد. حتی در کشورهایی مثل کره‌جنوبی ومالزی و سنگاپور نیز سرعت اینترنت صدها برابر ایران است و در ایران رسیدن به این سرعت خواب و خیال است.

چرا سرعت بالا، کیفیت زیاد و قیمت پایین حق اساسی هر ایرانی است؟

استفاده از اینترنت با سرعت بالا‌ و كیفیت مناسب حق هر ایرانی است. چرا سرعت اینترنت پرسرعت و رايگان در كشوری مانند كره‌جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت معمولی در ایران است كه برای آن پول هم پرداخت می‌كنیم؟

نمودار زیز مقایسه است بین شرکت های مختلف اراییه کننده اینترنت در شهر نیویورک آمریکا و میزان افزایش پهنای باند که از ماه می ۲۰۱۴ تا ماه می ۲۰۱۵ می باشد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همچنین جدول زیز لیست قیمت یکی از شرکت های عرضه کننده بزرگ اینترنت در آمریکا می باشد، با مقایسه آن به شرکت های داخلی خود به تفاوت های آشکار آن پی می برید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روند خرید هر STM1 توسط شرکت ارتباطات زیر ساخت و فروش آن به PAPها و در آخر قیمت تمام شده برای مصرف کننده داخلی:

در هر حال این تایپک از این جهت ایجاد شده است، که با همراهی هم پیرامون حذف سرویس های نامحدود و قیمت های بالا و کیفیت های پایین شرکت های اراییه کننده سرویس های اینترنتی بحث و تبادل نظر سازنده داشته باشیم.

تعاریف :

- هر STM1، پهنای باند ۱۵۵,۵۲ مگابیت بر ثانیه دارد.
- سرعت اتصال شما به اینترنت برحسب Kbps (کیلوبیت در ثانیه)
- سرعت دانلود بر حسب KBps (کیلوبایت بر ثانیه)
- هر بایت معادل ۸ بیت
-برای مثال چون اینترنتی که خود شرکت ارائه کننده اینترنت به صورت مستقیم ارائه می دهد دقیقا Kbps128 است سرعت دانلود حدودا ۱۲,۸ KBps می باشد.

128Kbps=16KBps

256Kbps=32KBps

512Kbps=64KBps

1024Kbps=128KBps

2048Kbps=256KBps

ضریب اشتراک چیست:

مقوله ضریب اشتراک ها اصولا در سرویس های نامحدود به کار می رود چون دراین سرویس ها دانلود حجم بالایی دارد و کاربران سعی در حداکثر استفاده از پهنای باندشان را دارند.
حالا فرض کنید شما سرویس ۱۲۸ کیلوبیت نامحدود می گیرید با ضریب اشتراک ۱ به ۱ سرعت شما میشه ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه حال اگر سرویس ۱ به ۸ باشد ممکن است سرعت دریافت شما از ۲ کیلوبایت بر ثانیه تا ۱۶ کیلو بایت متغییر باشد یعنی سرعت سرویس ۱۲۸ نامحدود شما اگر ۲ هم باشد حق اعتراضی ندارید.
ولی سرعت شما تنها زمانی به ۲ کیلوبایت بر ثانیه تقلیل می یابد که همه کاربرانی که با شما در یک سرویس اشتراک دارند همزمان مشغول دانلود باشند که احتمال همچین رویدادی خیلی پایین است پس همیشه سرعت دانلود شما حدودا ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه است.

sorooshfm
25-05-2015, 10:06
بحث و بررسی پیرامون حذف سرویس های نامحدود، سرعت های پایین و قیمت های بالا

چند روزی هست که با دوستان بسیاری مشغول گفتگو و تبادل نظر در مورد حذف شدن سرویس های نامحدود از بسته های انتخابی شرکت های مختلف ارائه کننده اینترنت هستیم. بعضی از دوستان عقیده داشتند که سرویس های نامحدود برای شرکت های فراهم کننده اینترنت یا همان ISPها بسیار گران تمام می شود و این شرکت ها به سودشان نیست که سروس نامحدود در اختیار مشترکین قرار بدهند. اما با نیم نگاهی به قیمت های خرید پهنای باند جهانی اعلام شده توسط مراجع مربوطه می توان به راحتی دریافت یک جای کار ایراد دارد!!!

"یکی از نکات مثبت در مورد سرویس نامحدود در چند سال قبل، ارائه نامحدود سرویس ها با تعرفه پایین بود. معمولا کاربرانی که حجم بالایی از دیتا را مصرف می کنند یا به دنبال دانلود فایل های حجیم هستند، بیشتر از این نوع اینترنت استفاده می نمایند."

اما متاسفانه دیدگاه مدیران سطح بالا با کاربران و مشترکین ۱۸۰ درجه متفاوت می باشد، برای مثال، " به عقیده مدیران مخابرات استان تهران، کاهش کاربران سرویس های نامحدود اینترنت می تواند کیفیت سرویس های اینترنت کاربران این شرکت را افزایش داده و اختلالات موجود را کم کند."

همانطور که احتمالا می دانید ارائه سرویس های حجمی در بسیار از کشورها سال هاست که متوقف شده مگر در موارد خواست، برای مثال؛ به تازگی بعضی از شرکت های هواپیمایی اقدام به ارائه اینترنت پرسرعت در خطوط هوایی خود نموده اند، که به علت جدید بودن این سرویس و فن آوری نوین به کار رقته آن، محدودیت های بسیار این سرویس ها به صورت حجمی به کاربران متقاضی عرضه می شود، از این دست مثال ها بسیار است، اما در مورد سرویس های معمول با سرعت های بالا و این سرویس ها بدون هیچ محدودیتی اقدام به ارائه خدمات به کابران می کنند.

احتياط يا كم فروشي مخابرات ؟

يكي از كارشناسان اينترنت در زمينه افت سرعت اينترنت در كشور مي‌گويد: يكي از دلايل عمده عدم كيفيت مناسب اينترنت در كشور انحصاري كردن اين شبكه به وسيله مخابرات و شركت زير ساخت است، البته در برخي اوقات شركت ارتباطات زير ساخت جهت ارائه اينترنت پرسرعت به كاربران احتياط مي‌كند.(منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
كیفیت پهنای باندی كه مخابرات بهISP وISDP ها فروخته، حداقل 30 تا 40 درصد پایین‌تر از میزان پهنای باندی است كه به آنها فروخته شده است.

هر چند با گذشت سال ها از عرضه اولین خطوط اینترنت پر سرعت در ایران می گذرد، اما کاربران و مشنرکین همچنان از سرعت های کم و کیفیت های بسیار پایین توسط شرکت های فراهم کننده خدمات اینترنتی شکایت دارند، این مهم با این وحود است که در این چند سال به غیر از وعده ها و قول های فراوان برای بهبود کیفیت دسترسی به مشترکین، همچنان شاهد عقبگرد در این حوزه فن آوری می باشیم. سرعت پایین اینترنت عملا اجازه گسترش خدمات، سرمایه‌گذاری و در نهایت توسعه این بخش را از کشور سلب کرده است درحالي كه نیاز بخش‌های اقتصادی، تجاری و آموزشی به اینترنت و ارتباطات بسیار ضروری است و نبود ارتباطات الکترونیکی به معنای رکود کسب و کار است.

در زماني هم كه مسؤولين كشور ادعاي ارائه اينترنت پرسرعت را دارند، سرعت اينترنت را براي كاربران خانگي محدود و به 128 كيلو بيت مي‌رسانند، ولي بايد گفت، اينترنت پرسرعت، اینترنتی با بیش از 512 کیلوبیت در ثانیه است و در اکثر نقاط جهان این سرعت بالای یک‌مگ و حتی در حد 6مگابیت بر ثانیه است. این رقم در برخی کشورهای پیشرفته تا 50 مگابیت در ثانیه هم می‌رسد. حتی در کشورهایی مثل کره‌جنوبی ومالزی و سنگاپور نیز سرعت اینترنت صدها برابر ایران است و در ایران رسیدن به این سرعت خواب و خیال است.

چرا سرعت بالا، کیفیت زیاد و قیمت پایین حق اساسی هر ایرانی است؟

استفاده از اینترنت با سرعت بالا‌ و كیفیت مناسب حق هر ایرانی است. چرا سرعت اینترنت پرسرعت و رايگان در كشوری مانند كره‌جنوبی 500 برابر سرعت اینترنت معمولی در ایران است كه برای آن پول هم پرداخت می‌كنیم؟

نمودار زیز مقایسه است بین شرکت های مختلف اراییه کننده اینترنت در شهر نیویورک آمریکا و میزان افزایش پهنای باند که از ماه می ۲۰۱۴ تا ماه می ۲۰۱۵ می باشد:

همچنین جدول زیز لیست قیمت یکی از شرکت های اراییه کننده بزرگ اینترنت در آمریکا می باشد، با مقایسه آن به شرکت های داخلی خود به تفاوت های آشکار آن پی می برید:

روند خرید هر STM1 توسط شرکت ارتباطات زیر ساخت و فروش آن به PAPها و در آخر قیمت تمام شده برای مصرف کننده داخلی:

در هر حال این تایپک از این جهت ایجاد شده است، که با همراهی هم پیرامون حذف سرویس های نامحدود و قیمت های بالا و کیفیت های پایین شرکت های اراییه کننده سرویس های اینترنتی بحث و تبادل نظر سازنده داشته باشیم.

تعاریف :

- هر STM1، پهنای باند ۱۵۵٫۵۲ مگابیت بر ثانیه دارد.
- سرعت اتصال شما به اینترنت برحسب Kbps (کیلوبیت در ثانیه)
- سرعت دانلود بر حسب KBps (کیلوبایت بر ثانیه)
- هر بایت معادل ۸ بیت
-برای مثال چون اینترنتی که خود شرکت اراییه کننده اینترنت به صورت مستقیم ارائه می دهد دقیقا Kbps128 است سرعت دانلود حدودا ۱۲٫۸ KBps می باشد.

۱۲۸Kbps=16KBps

۲۵۶Kbps=32KBps

۵۱۲Kbps=64KBps

۲۴Kbps=128KBps

۴۸Kbps=256KBps

ضریب اشتراک چیست:

مقوله ضریب اشتراک ها اصولا در سرویس های نامحدود به کار می رود چون دراین سرویس ها دانلود حجم بالایی دارد و کاربران سعی در حداکثر استفاده از پهنای باندشان را دارند.
حالا فرض کنید شما سرویس ۱۲۸ کیلوبیت نامحدود می گیرید با ضریب اشتراک ۱ به ۱ سرعت شما میشه ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه حال اگر سرویس ۱ به ۸ باشد ممکن است سرعت دریافت شما از ۲ کیلوبایت بر ثانیه تا ۱۶ کیلو بایت متغییر باشد یعنی سرعت سرویس ۱۲۸ نامحدود شما اگر ۲ هم باشد حق اعتراضی ندارید.
ولی سرعت شما تنها زمانی به ۲ کیلوبایت بر ثانیه تقلیل می یابد که همه کاربرانی که با شما در یک سرویس اشتراک دارند همزمان مشغول دانلود باشند که احتمال همچین رویدادی خیلی پایین است پس همیشه سرعت دانلود شما حدودا ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه است.
ضمن عرض تشکر از مطلب شما باید به عرض شما برسانم که در حال حاضر با استفاده از سیستم اکانتینگ سرعت دانلود سرویس های نامحدود را در تمام ساعات پس از مصرف جیره روزانه ۱ به ۸ می شود نه به اینصورت که بستگی به تعداد کاربر داشته باشد و متاسفانه فراگیر شد و به عبارتی متاسفانه در حال حاضر هیچ شرکتی نامحدود واقعی در ایران ارائه نمی کند و بیشتر کاربران هم بی تفاوت هستند نسبت به این موضوع

codex1
25-05-2015, 10:27
ضمن عرض تشکر از مطلب شما باید به عرض شما برسانم که در حال حاضر با استفاده از سیستم اکانتینگ سرعت دانلود سرویس های نامحدود را در تمام ساعات پس از مصرف جیره روزانه ۱ به ۸ می شود نه به اینصورت که بستگی به تعداد کاربر داشته باشد و متاسفانه فراگیر شد و به عبارتی متاسفانه در حال حاضر هیچ شرکتی نامحدود واقعی در ایران ارائه نمی کند و بیشتر کاربران هم بی تفاوت هستند نسبت به این موضوع

دقیقا یکی از دلایلی که بنده این تاپیک ر ا ایجاد کردم به همین خاطر بود، خوپ من هم اکنون دچار همین مشکل هستم، اما اینگونه موارد فقط و فقط منشا اش از ISPها نیست به شاید بیش از ۱۲ است که از عرضه اولین خطوط پر سر عت توسط شرکت های خصوص در ایران می گذره اما هنوز شاهد افت شدید سرعت هستیم، شاید در اولین سال ها این بهانه وجود داشت که ایران دارای زیر ساخت برای اینترنت پر سرعت نیست، اما این بهانه دیگر در این روز ها جوابگو نیست به این خاطر که بسیار از مرکز مخابراتی چه در مراکز استان ها و چه در شهرستان ها بروزرسانی شده اند، بسیاری از نقاط دارای فیبر نوری هستند اما از آن فیبر نوری به کار بر سرویس ۱۲۸Kb/ps اراییه می شود.

کل داستان این است که ما همگی که در اینجا هستیم در هر صورت در حال استفاده از اینترنت هستیم، به تک تک ما این مورد مربوط است و باید خودمان را نسبت به این مورد مسول بدانیم، چون پول بسیار گزافی در حال پرداخت هستیم برای محصولی کاملا بی کیفیت و نامناسب...

sorooshfm
25-05-2015, 10:53
علاوه بر مشکل سرعت اینترنت و پهنای باند و قیمت مسئله مهم دیگر پینگ و پاکت لاست هست که خیلی مهمه که اینجا ما شالله اصلا رعایت نمیشه سرویس هایی که تو اروپا و آمریکا ارائه میشه پینگ داره بصورت میانگین ده میلی ثانیه و پاکست لاست صفر یعنی تمام جنبه های اینترنت ایران بی کیفیته

codex1
25-05-2015, 11:42
علاوه بر مشکل سرعت اینترنت و پهنای باند و قیمت مسئله مهم دیگر پینگ و پاکت لاست هست که خیلی مهمه که اینجا ما شالله اصلا رعایت نمیشه سرویس هایی که تو اروپا و آمریکا ارائه میشه پینگ داره بصورت میانگین ده میلی ثانیه و پاکست لاست صفر یعنی تمام جنبه های اینترنت ایران بی کیفیته

این علتش خیلی ساده هست به غیر از سرعت و کیفیت بسیار پایین و مزخرف، باید به این توجه کنید که شما اینترنت مستقیم دریافت نمی کنید، با یک nslookup ساده متوجه میشید که حدود ۱۰ یا بیشتر از اون Getaway و Firewall در راه دسترسی شما هست ( دستگاه های فیلترینگ) ، برای همین هست که پینگ زیاد و پکت لاست زیاد دازین که با ping 8.8.8.8.-t می تونید متوجه بشین.

برای همین هست که توی بازی های آنلاین کاملا مشخص میشه وقتی شما مثلا می خوایی به طرف شلیک کنید می بینید که قبلا اون بهتون شلیک کرده و شما گیم اور شدین...

samannnn.hannibal
25-05-2015, 12:07
اینترنت در ایران یعنی حرام ابد .... دزدی و اختلاس از شیر مادر حلال تر

codex1
25-05-2015, 12:17
اینترنت در ایران یعنی حرام ابد .... دزدی و اختلاس از شیر مادر حلال تر

دوست گرامی من هم مثل شما قبول دارم خیلی از این موارد که گفتین، اما راهکاری هم دارین که چطور می تونیم به این موارد که در اول تاپیک گفته شد اعتراض کنیم.

۱- قانون گزاری اشتباه بدون در نظر گرفتن نیاز کاربران
۲- سرعت پایین
۳- قیمت بالا
۴- محدودیت حجم

codex1
25-05-2015, 12:43
دوستان نظرتون در مورد درخواست ملاقات حضوری چی هست؟

samannnn.hannibal
25-05-2015, 13:51
راهکار من اینه که مجلس آینده باید اصلاح طلب ها بیان بالا شاید بشه کاریش کرد / راهکار بعدی هم دیوان عدالت اداری هست

tourjan
25-05-2015, 14:04
دوستان نظرتون در مورد درخواست ملاقات حضوری با وزیر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارتباطات و فناوری اطلاعات چی هست؟
ایشون که هر وقت مصاحبه میکنه خودش میگه باید پهنای باند اضافه بشه و کیفیت بره بالا و قیمت بیاد پایین ولی تا به الان که ما چیزی ندیدیم. ملاقات حضوری هم که داشته باشیم همون حرفا رو تکرار میکنه

codex1
25-05-2015, 14:12
من فکر کنم یکی از گزینه ها که میشه در نظر داشت اینه اما شاید دوستان نظر بهتری داشته باشن...

naasr
25-05-2015, 16:14
همونطور که توی پست دیگه هم اشاره کردم، واقعا نگران که دفع بعدی مثل همین حذف سهمیه بنزین خودورهای شخصی بیان سرعت اینترنت و از این بیارن پایین با یک قانون یا ابلاغیه و مصوبه اونوقت هیچی به هیچی بر می گردیم به ۱۵ سال قبل و مجبوریم دنبال کامپوتری بگردیم که روی مادربردش مودم دایلاپ نسصب بشه...

در مورد ملاقات با وزیر توی سایت نوشته بود که در خواست ملاقات میهش داد، نوع شکایت میشه مشخص کرد، من فکر کنم یکی از گزینه ها که میشه در نظر داشت اینه اما شاید دوستان نظر بهتری داشته باشن...

اینها سرعت را پایین نمیارن چون مصرف کاربر کمتر میشه و فروش پهنای باند هم کم میشه که این یعنی کاهش درامد دولت از فروش اینترنت
به نظر من فقط قیمت را بالا میبرن مردم ابران هم نشان داده اند که ظرفیت بالای دارند و افزایش قیمت تاثیری روشون نداره

codex1
25-05-2015, 16:34
اینها سرعت را پایین نمیارن چون مصرف کاربر کمتر میشه و فروش پهنای باند هم کم میشه که این یعنی کاهش درامد دولت از فروش اینترنت
به نظر من فقط قیمت را بالا میبرن مردم ابران هم نشان داده اند که ظرفیت بالای دارند و افزایش قیمت تاثیری روشون نداره

خدایی من ایران زندگی می کنم و برای من خیلی سنگینه که این مبالغ بالا رو برای اینترنت پرداخت کنم حجم بخرم سرعتم هم مناسب نباشه!!!

naasr
25-05-2015, 16:48
خدایی من ایران زندگی می کنم و برای من خیلی سنگینه که این مبالغ بالا رو برای اینترنت پرداخت کنم حجم بخرم سرعتم هم مناسب نباشه!!!

تو ایران دنبال ارزانی نباشید همین هوایی هم که تنفس میکنید اگه برای دولت امکان پذیر بود بسته بندیش میکرد بهتون میفروخت

codex1
25-05-2015, 16:58
تو ایران دنبال ارزانی نباشید همین هوایی هم که تنفس میکنید اگه برای دولت امکان پذیر بود بسته بندیش میکرد بهتون میفروخت

گاهی مواقع به حرف شما هم رسیدم،

naasr
25-05-2015, 17:08
گاهی مواقع به حرف شما هم رسیدم، اگر به هیمن صورت بودن که شما می فرمایید، مثلا نفس فروختن، شاید هم پهنای باندشون دستکاری می کردن، شاید هم پارازیت روش می نداختن که فقط از مجاری اونها نفس بکشیم (نفس حلال)، یا شاید هم حجمی می کردنش که بریم از اونها هوا بخریم برای نفس کشیدن، اما بک خوبی داشتن اونم اینکه فیلتر می شد، شاید بهترین جای که نیاز باشه واقعا فیلتر بشه هوا باشه که اونم متاسفانه نمیشه تا هوای پاک و تمیز به من شما برسه، هزاران برابر از فیلترینگ اینترنت و پارازیت روی ماهواره مهم تره!!!

دولت دو زار هم به فکر سلامتی من و شما نیست فقط به فکر درامد خودش هست همین هوا هم اگه میخواستن بفروشن یه خورده کربن و مواد سرطانزاه قاطیش میکردند تا زودتر به دیار باقی بشتابیم

mehdidotcom
25-05-2015, 23:24
وقتی مجلس به خاطر افزایش پهنای باند به وزیز کارت زرد میده چه انتظاری دارید شما دلتون خوشه ها در ایران به خاطر مسایل امنیتی صلاح نیست سرعت اینترنت بالا باشه و سرویس نامحدود هم ارائه بشه همین
فعلا همینه و تغیر خیلی بعیده بکنه البته پیشرفت های هر چند کندی نسبت به قبل داشتیم زمان میبره محوز های جدید ی که قراره بدن و اینها شاید کمی باعث پیشرفت بشه

codex1
26-05-2015, 19:11
گزارش پیشرفت‌های اخیر ایران در حوزه جامعه اطلاعاتی در ژنو ارائه می‌شود

Pejii
26-05-2015, 20:56
نه عزیز، به خاطر توسعه پهنای باند نیست. به خاطر پر کردن بیشتر جیبِ سود جویانی است که پهنای باند رو به دست من و شما میرسونند.

اگه ما مشکل پهنای باند داشتیم، دلیل علمی و عملی این مساله چیه که داریم پهنای باندی رو که نداریم به افغانستان ترانزیت میکنیم؟