PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم دتکتت شدن هارد در بایوس لپتاپ لنوو زد 510

fk_u
20-05-2015, 00:21
درود به همه
با موبایل مشکل بیان کردن نتونستم جایی که برای ابن مشکلم هست پیدا کنم ببخشید
لپتاپ هنگ کرد با دکمه خاموشش کردن بعد دیگه روشن میشد میزد نو بوتیبل دیسک این چیزا سی دی نصب ویندوز گذاشتم که دیدم اصلا هارد نشون نمیده. لطفا کمک کنید. چند وقت پیش هم دیدم بعضی فایل ویدیو تو هارد نثلا ده مین اخر گیر میکرد. گاهی هایبرنت میکردم گاهی شات دان.
اعصابم خورد شده یساله گرفتم. یعنی اطلاعات هارد پرید؟ لطفا کمک کنید

ata.royalfalcon
20-05-2015, 07:16
درود به همه
با موبایل مشکل بیان کردن نتونستم جایی که برای ابن مشکلم هست پیدا کنم ببخشید
لپتاپ هنگ کرد با دکمه خاموشش کردن بعد دیگه روشن میشد میزد نو بوتیبل دیسک این چیزا سی دی نصب ویندوز گذاشتم که دیدم اصلا هارد نشون نمیده. لطفا کمک کنید. چند وقت پیش هم دیدم بعضی فایل ویدیو تو هارد نثلا ده مین اخر گیر میکرد. گاهی هایبرنت میکردم گاهی شات دان.
اعصابم خورد شده یساله گرفتم. یعنی اطلاعات هارد پرید؟ لطفا کمک کنید

سلام .

با توجه به عدم Detect شدن هارد ديسك (هم در بايوس و هم در نرم افزارهاي بوتيبل) و مخصوصاً با توجه به مشكلاتي مثل هنگ كردن و خرابي بعضي از اطلاعات ، بهتر هست به گارانتي ارسال كنيد .

fk_u
20-05-2015, 14:16
درود
مرسی از شما.
گفتم لنوو خوبه بعد یسال این شد.
از کجا باید بایوگرافی قطعات لپتاپ متوجه شد که چه برند و مدلی کار گداشته؟
گارانتی تموم شد باید تهران بفرستم؟
اول حواسم نبود دقیق که شدم روشن میشه هارد تیک تیک میخوره. تعمیر نمیشه؟
چه برند و مدلی بگیرم؟ با چه دوری؟
با چه برنامه ای سلامت هارد مشخص میشه؟
بجای هارد اس اس دی میتونم بزارم؟
چه برندی خوبه؟
خوبه اس اس دی هم بگیرم این بشه.
از اول هم هاردش صدایی میداد بعصی از دوستان هم تو نت اشاره کردن روشن باشه یکم صدا میده
ممنونم از همه

fk_u
20-05-2015, 21:29
درود
یسوال دیگه اینکه چرا زمانی که میخاستم ویندوز نصب کنم مینوشت ویندوز مدیا سنتر پاک کنید یا نصب کنید چی هستش؟ میخاستم ریپیر هم کنم میتوشت که درایور ویندوز لاک شده است انلاک کنید؟ چطوری هست؟
هر چی هم تو نت سرچ کردم به جایی نرسیدم
دوستان لطفا کمک کنید ببخشید خیلی سوال داشتم
ممنون

ata.royalfalcon
20-05-2015, 22:14
درود
مرسی از شما.
گفتم لنوو خوبه بعد یسال این شد.
از کجا باید بایوگرافی قطعات لپتاپ متوجه شد که چه برند و مدلی کار گداشته؟
گارانتی تموم شد باید تهران بفرستم؟
چه برندی خوبه؟
از اول هم هاردش صدایی میداد بعصی از دوستان هم تو نت اشاره کردن روشن باشه یکم صدا میده
ممنونم از همه

شاید تعمیر بشه ولی معمولاً هزینه بالایی داره که اگر اطلاعات مهمی دارید و دیگه نمیتونید از جای دیگه ای بدستش بیارید بفرستید برای تعمیر در غیر اینصورت توصیه میکنم هارد دیسک جدیدی بخرید .

از برند سيگيت و يا وسترن ديجيتال ميتونيد انتخاب كنيد البته هارد ديسكهاي 2.5 اينچي لپتاپي برخلاف انوع 3.5 اینچی ها ، تنوع زيادي در بازار ندارند و نميتوان مدل خاصي را پيشنهاد داد كه ممكن هست در بازار پيدا نشه .

ظاهراً هارد دیسک لپتاپتان 5400rpm بوده و اگر با سرعتش مشکلی نداشتید همان 5400rpm رو مجدداً انتخاب کنید .

ميتونيد علاوه بر چك كردن SMART Statue هارد دیسک ، با استفاده از نرم افزارهاي مناسب Short Self-Test و يا حتي Extended Self-Test را انجام بدید ، البته Extended Self-Test خيلي زمانبر هست ولی با این حال بارها دیده شده هارد دیسکی که تا دیروز کاملاً OK بوده ناگهان امروز از کار افتاده ، هارد دیسکها کلاً غیر قابل اعتماد هستند .

کاملاً واضحه که میتونید به جای هارد دیسک ، SSD هم بذارید و مشکلاتشون هم در مقایسه با هارد دیسکها کمتر هست و پرفورمنس خیلی بهتری هم دارند .

fk_u
20-05-2015, 22:33
درود
ممنونم از شما دوست عزیز
رابطی هستا که هارد با usb وصل میشه به سیستم میتونم وصل کنم شاید با برنامه ای شناخته بشه؟ برنامه ای که این کار بکنه معرفی میکنید.
اینکه درایو نوری برمیدارن هارد میزارن از بیرون خاک و... نمیره داخل و از نما نمیوفته؟ چه هاردی بجای درایو نوری میشینه؟ 9،55 میلی دیدم تو سایت نوتبوک چک متوجه نشدم چه هاردیه همین 2.5هست؟
درسته تنوع نداره ولی بنظر شما هارد چه برند بگیرم چه مدلی؟ سرعت به بافر ربط داره؟
مال خودم فک کنم سیگیت بود که این شد .
تو لنوو ها اکثرا میگن هارد صدا میده یعنی این مشکل اپیدمی هست؟
با سرعت بالا بگیرم برقش نمیکشه یا مشکلی پیش میاد صداش بیشتره؟
بنظرتون ssd چند گیگ بدرد میخوره ؟ که برای برنامه و... حجم کم نیاد
چه برند و مدلی خوبه؟
تو ssd چه مشخصاتی مهمه سرعت رایت و رید و ... اگه مثل هارد باشه بازم برتر هست تو سرعت؟ دقیقا بردش مثل هارد هست راحت نصب میشه؟
کلا هارد لپتاپ ها وکیوم شده میفروشن دیگه؟ گارانتی هم داره؟
ورنکس بود فکر کنم برند اس اس دی تو ایران گیر میاد؟
تو سرعت بوت و ... سرعتش محسوس هست؟

fk_u
20-05-2015, 22:35
ممنونم از جواب همه مبتدی هستم
تعویض هارد و اس اس دی راحته؟ نصب کنم ریزه کاری نداره بعدا هارد با لرزش و ... کار کنه ؟

fk_u
20-05-2015, 22:41
هارد از اول مشکل داشت یا روشن بودن زیاد سیستم خرابش کرده؟
شانس که نیس
کلا تنطیم او اس باید جوری باشه که هارد بعد زمانی که کار نمیکنیم از سیستن خاموش بشه؟ ولی دانلود قطع نمیشه؟
ربطی که به هایبرنت کردن بجای شات دان و ... نداره خراب شدنش؟
میخام بدونم دلیلش چی بود ولی گاهی زمان روشن شدن مسجی میداد که او اس مشکل داره رستارت بشه زمان بوت شدن
پیشاپیش بازم مرسی که به این همه سوال جواب میدهید ممنون

fk_u
21-05-2015, 09:07
وقت کردید سوالا جواب دادید هر وقتی شد بیزحمت رنج قیمت هارد و اس اس دی اعلام کنید

fk_u
26-05-2015, 15:01
درود
دوستان عزیز ببخشید طولانی پرسیدم ولی ممنون میشم راهنمایی کنید