PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای AMD Athlon™ 64 FX-62 Game یا intel core 2 duo E6600

intel_gigabit
13-09-2006, 00:42
لطفا یه راهنمایی جامع بفرمایید. در ضمن اگر قیمت به روزشون رو دارید لطفا بگید.
ممنون :)
یک سوال دیگه این که برای مین های Amd2 که از چیپست Nvidia590 استفاده می کنن میشه از ترکیب بندی cross fire Ati استفاده کرد یا نه؟ :blink:

atrin777
13-09-2006, 00:56
منم احتياج دارم اگر لطف كنيد

XFXForce
13-09-2006, 01:59
در مورد پردازنده هایی که گفتید بسیار تحقیق کردم و نتایج بدست اومده براتون میذارم:
پردازنده ی E6600 با چهار مگابایت کاشه لایه ی دوم و هسته ی قدرتمند Conroe و بهره گیری از ریز معماری Core با مصرف پایین و کارایی بالا و با داشتن نصف قیمت (370 هزار تومن در برابر 800 هزار تومن) بی شک بهتر و به صرفه تر است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیر این ماربورد ها از کارتهای دوگانه در حالت SLI فقط پشتیبانی می کنند و برای CrossFire باید از مین هایی مبتنی بر چیپست ATI استفاده کنید که البته کارایی پایین تری را نسبت به چیپست های معرکه ی nForce دارند.

rax
13-09-2006, 05:53
در مورد پردازنده هایی که گفتید بسیار تحقیق کردم و نتایج بدست اومده براتون میذارم:
پردازنده ی E6600 با چهار مگابایت کاشه لایه ی دوم و هسته ی قدرتمند Conroe و بهره گیری از ریز معماری Core با مصرف پایین و کارایی بالا و با داشتن نصف قیمت (370 هزار تومن در برابر 800 هزار تومن) بی شک بهتر و به صرفه تر است.

خیر این ماربورد ها از کارتهای دوگانه در حالت SLI فقط پشتیبانی می کنند و برای CrossFire باید از مین هایی مبتنی بر چیپست ATI استفاده کنید که البته کارایی پایین تری را نسبت به چیپست های معرکه ی nForce دارند.

شما که بسیار تحقیق میکنی( فکر نکنی من بیکارم که غلط این و اون رو بگیرم.) مطمئنی برای SLIفقط انفورس و برای CF میشه فقط از ATI استفاده کرد؟؟؟ تازه اونم پلتفرم اینتلی ؟؟؟ پس 945-955-975 کراس فایر ندارن؟؟یا PT900..

در ضمن واسه کونرو شما ATI RD600 رو دیدی؟؟کدوم سری انفورس بهش رسیده؟؟یا سری 900..؟؟

کی گفته کارایی SLI بالاتره؟؟حتی در حالت SLI32X هم به 80درصد افیشنسی نمیرسه ولی CF حتی در بدترین حالت 16-4 Intel 945P هم به 70 در صد میرسه..

در ضمن کش کونرو هیچ غلطی هم انجام نمیده که 4 مگ و 2 مگش فرقی داشته باشن..فقط گرمای اضافی ایجاد میکنه....و ایجاد سقف اور میکنه..

intel_gigabit
13-09-2006, 08:13
خیلی ممنون از جوابهاتون.
یه سوال دیگه راجع به مادربورد زیر دارم و اونم این که در مادر بورد زیر جای 3 شیار گرافیک هست جریان چیه؟ در ضمن این مین شرکت آواژنگ داره وارد میکنه.راستی چیپست این مین از نوع 590sli هست.

intel_gigabit
13-09-2006, 08:26

rax
13-09-2006, 08:29
خیلی ممنون از جوابهاتون.
یه سوال دیگه راجع به مادربورد زیر دارم و اونم این که در مادر بورد زیر جای 3 شیار گرافیک هست جریان چیه؟ در ضمن این مین شرکت آواژنگ داره وارد میکنه.راستی چیپست این مین از نوع 590sli هست.[IMG]
این اسلات نارنجی رنگ روی برد یه اسلات هیبریدی هستش که PEG (PCI e Extension Graphic Slot هستش..

کارش اینکه یه دیزپلی دیگه اضافه میکنه واسه مولتی ویوو که تو بعضی کارا بهش احتیاجه..نظیرشو تو بردهای DFI هم دیده بودیم..

یه مدل دیگه از این ابداعات هم:

جامپرلس SLI کانفیگ..از ابداعات Jetway بود تو برد GT4...

معمولا کسایی که هی دوست دارن بین SLI--Single سوییچ کن باید حدود 20-30 تا جامپر رو روی برد جابجا میکردند..

این کمک میکنه بدون این کار خیلی راحت و سریع سوییچ کنید به SLI.. ;)

rax
13-09-2006, 08:31
در ضمن پهنای باندش فول نیست..یعنی فقط تو مود 8 لین کار میکنه....بردهای جدید 975 ایسوس و 2-3 تا برند دیگه هم همینو به صورت 4 لین دارن ولی اسلاتشون استاندارده( با ابعاد 4 لین..)

XFXForce
13-09-2006, 12:01
مطمئن که هستم شما فقط وایستادی غلط این و اون رو بگیری.
از کی تا حالا Intel برای AMD هم چیپست می زنه؟ از من 590 رو پرسیدن نه nForce 4 SLI Intel Edition رو! در ضمن من که تحقیقم رو نمی تونم همش رو اینجا بذارم خلاصش رو گفتم.
من کی گفتم SLI بهتره معلومه CF بهتره من چیپست و سرعتش رو گفتم نه خاصیت SLI رو... .
در ضمن بله مطمئنم و فقط چیپست های nForce از SLI استفاده و فقط هم چیپست های ATI از CF پشتیبانی می کنن. دقت کنین جواب مربوط به بخش دوم سوال بود که راجع به 590 بود و نه FX 62 vs E6600 و اونقدر ها هم خنگ نیستم که ندونم چیپست های جدید اینتل از خاصیت CF پشتیبانی می کنن.

rax
13-09-2006, 12:35
مطمئن که هستم شما فقط وایستادی غلط این و اون رو بگیری.
از کی تا حالا Intel برای AMD هم چیپست می زنه؟ از من 590 رو پرسیدن نه nForce 4 SLI Intel Edition رو! در ضمن من که تحقیقم رو نمی تونم همش رو اینجا بذارم خلاصش رو گفتم.
من کی گفتم SLI بهتره معلومه CF بهتره من چیپست و سرعتش رو گفتم نه خاصیت SLI رو... .
در ضمن بله مطمئنم و فقط چیپست های nForce از SLI استفاده و فقط هم چیپست های ATI از CF پشتیبانی می کنن. دقت کنین جواب مربوط به بخش دوم سوال بود که راجع به 590 بود و نه FX 62 vs E6600 و اونقدر ها هم خنگ نیستم که ندونم چیپست های جدید اینتل از خاصیت CF پشتیبانی می کنن.

قربون شکلت..چه تفاوتی داره..اقای مطمئن..:

VIA KT900 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ULI 1697 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و حتی SLI32X:
ULI 1697+1695 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن از لحاظ تئوری این چیپ ها حتی از CF هم پشتیبانی میکنند دقیقا مثله Intel 9XX سری که اگه انودیا اجازه میداد به راحتی SLI ساپورت بود کما اینکه 1 برد فعلا با بایوس مود شده این قابلیت رو داره:

منم در مورد اصل قضیه پست اون دوستمون رو کوت نکردم.پست شمارو کوت کردم..بخاطر اینکه شما کلی گفتی انفورس همه جا بهتره..در صورتی که چه تو پلتفرم K8 و چه تو پلتفرم Core میشه گفت ATI خیلی بی نقصتر و با قابلیت و امکانات بهتر عمل کرده..

فکرم نکن من Anti Nvidia هستم...من 5 سال پیش برد انفورس چیپ داشتم..همیشه تو اخبار چیپ های انودیا حتی جلوتر خیلی سایتهای گردن کلفت سخت افزاری حرکت کردم..ولی چشمم رو واقیعت نمیبنم// ;)

Opteron
13-09-2006, 12:56
این اسلات نارنجی رنگ روی برد یه اسلات هیبریدی هستش که PEG (PCI e Extension Graphic Slot هستش..

کارش اینکه یه دیزپلی دیگه اضافه میکنه واسه مولتی ویوو که تو بعضی کارا بهش احتیاجه..نظیرشو تو بردهای DFI هم دیده بودیم..

یه مدل دیگه از این ابداعات هم:

جامپرلس SLI کانفیگ..از ابداعات Jetway بود تو برد GT4...

معمولا کسایی که هی دوست دارن بین SLI--Single سوییچ کن باید حدود 20-30 تا جامپر رو روی برد جابجا میکردند..

این کمک میکنه بدون این کار خیلی راحت و سریع سوییچ کنید به SLI.. ;)
rax عزيز تا اونجا كه من ميدونم سيستم سوييچ كردن بدون جامپر رو براي اولين بار MSI تو مادربورد P4N Diamond استفاده كرد اينم عكسش :

در ضمن براي سوييچ كردن بين SLI--Single تعداد كمتري جامپر جابجا ميشه 20-30 تا يه كم زياد نيست ؟!

rax
13-09-2006, 13:45
rax عزيز تا اونجا كه من ميدونم سيستم سوييچ كردن بدون جامپر رو براي اولين بار MSI تو مادربورد P4N Diamond استفاده كرد اينم عكسش :

در ضمن براي سوييچ كردن بين SLI--Single تعداد كمتري جامپر جابجا ميشه 20-30 تا يه كم زياد نيست ؟!

اوه..اشتباه شد..من کی گفتم اولین بار؟؟تو اون سیستم 3 تایی کردن اسلاتها بحث میکردم..کلا بحث اصلا چه ربطی داشت به اولین 2 تایی که جامپر نمیخواد؟؟؟ بحث سر سومین اسلات بود که چه کاری انجام میده..
در ضمن NF4SLI Intel که تاریخ عرضش خیلی جدیدتر از بردیه که من مثال زدم..ولی بازم من بی اطلاعم کی جامپر لس رو اولین بار تولید کرد.. ;)

intel_gigabit
13-09-2006, 13:52
ممنون از جوابها .
نظرم به کلی برگشت نظرتون چیه بجای همه ی اینا یه E6700 بگیرم؟
راستی مثل اینکه وارد نشده؟

XFXForce
13-09-2006, 14:18
من هم ندیدم ولی ارزش نداره چون بالای 500 دلار هست و فقط تو فرکانس بالاتری کار می کنه.

R£ɀД
14-09-2006, 13:56
ممنون از جوابها .
نظرم به کلی برگشت نظرتون چیه بجای همه ی اینا یه E6700 بگیرم؟
راستی مثل اینکه وارد نشده؟
اولا كه E6700 هم وارد شده.
دوما همون E6600 كافيه مگه مي خواي چيكار كني؟؟؟ بخاطر يك اختلاف اندك مي خواي حداقل 300 هزار تومان اضافه بدي؟؟
منم براي انتخاب CPU خيلي فكر كردم و بنچ مارك و ... ديدم و ميگم كه E6600 از AMD Athlon™ 64 FX-62 به مراتب بهتره.

intel_gigabit
15-09-2006, 12:47
راستی جواب سوال قسمت دوم من رو ندادید!
آیا در چیپست های جدید اینتل یعنی 975X و 965P و در آینده ی نزدیک 965Qمی توان از خاصیت cross fire Ati استفاده کرد؟
راستی من بیشتر دوست دارم تو سیستم جدیدم از Ati استفاده کنم.
یه راهنمایی هم بکنید که من سیستمم رو مهر ببندم یا 6 یا 7 ماه بعد با اومدن کارتهای دایرکست 10 و ارزونتر شدن قطعات دیگه ببندم. در ضمن من عجله ای ندارم.
میشه بگین کارتهای جدید ati کی تولید میشه و اسم چیپست هاش چیه؟ :)

Opteron
15-09-2006, 13:27
اوه..اشتباه شد..من کی گفتم اولین بار؟؟تو اون سیستم 3 تایی کردن اسلاتها بحث میکردم..کلا بحث اصلا چه ربطی داشت به اولین 2 تایی که جامپر نمیخواد؟؟؟ بحث سر سومین اسلات بود که چه کاری انجام میده..
در ضمن NF4SLI Intel که تاریخ عرضش خیلی جدیدتر از بردیه که من مثال زدم..ولی بازم من بی اطلاعم کی جامپر لس رو اولین بار تولید کرد.. ;)
rax عزيز اگه يه مين بسازند كه 10 هم PCI-E داشته باشه، باز در هر حال SLI از 2 تا اسلات استفاده ميكنه و سوييچ كردن بدوت جامپر و يا با جامپر به همين 2 تا اسلات مربوط ميشه .
ولي خوشم مياد خيلي تيزي . . . :biggrin: ;)

rax
15-09-2006, 13:41
rax عزيز اگه يه مين بسازند كه 10 هم PCI-E داشته باشه، باز در هر حال SLI از 2 تا اسلات استفاده ميكنه و سوييچ كردن بدوت جامپر و يا با جامپر به همين 2 تا اسلات مربوط ميشه .
ولي خوشم مياد خيلي تيزي . . . :biggrin: ;)

البته بازم نمیخوام بگم این حرف درسته یا تعبیر داره بزار به حساب همون تیزی..همین بردی که مثال زدن دوستان 3 تا اسلات PCIe داره و همگی کار میکنند همزمان..2 تا SLI سومی خروجی تصویر..ولی خوب ربطی به بحثمون نداره..:دی

intel_gigabit
15-09-2006, 14:00
دوستان لطفا ;)