PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميتونم با WORD تو نوشته هام كسر , راديكال و ... بزارم ؟

Arashi
02-05-2005, 12:51
لطفا سريع جواب بدبد چون تا فردا بايد 3 برگ سوالات امتحاني تايپ كنم
در ضمن چطوري ميتونم توش شكلهاي هندسي مثله دايره مثلث و ... قرار بدم
طريقه گزاشتن حاشيه و نمودار رو هم توضيح بديد ممنون ميشم
موفق باشيد :wink: :wink: :wink:

sourena
02-05-2005, 13:02
لطفا سريع جواب بدبد چون تا فردا بايد 3 برگ سوالات امتحاني تايپ كنم
در ضمن چطوري ميتونم توش شكلهاي هندسي مثله دايره مثلث و ... قرار بدم
طريقه گزاشتن حاشيه و نمودار رو هم توضيح بديد ممنون ميشم
آقا من بلدم....ولي نميتونم توضيح بدم......(خدايا منو ببخش كه نميتونم :cry: )

Mehdi_Best
02-05-2005, 13:40
آرش جان سلام داداشي
همين الان برات مي نويسم. چند لحظه صبر كن

sourena
02-05-2005, 13:47
آرش جان سلام داداشي
همين الان برات مي نويسم. چند لحظه صبر كن
مرسي از اينكه داري كمكش ميكني.....من هم ازت تشكر ميكنم :wink:

mpsjavad
02-05-2005, 13:50
با سلام ..

دوست من اقا ارش, سوال داشتي تا ساعت 4 عصر امروز من ميتونم در حد توان پاسخت رو بدم .

انداختن كادر دور برگه : منوي Format گزينه BorderAnd Shading از سر برگ اول براي انداختن كادر دور نوشته .. جدول و .. استفاده ميشه براي انداختن كادر كامل دور برگه سربرگ Page Border رو انتخاب كن و تنظيماتش رو انجام بده .

براي كشيدن نمودار هم از نوي Insert گزينه Picture و بعد هم گزينه chart رو انتخاب كن .

براي نوشتن تو شكل هاي دايره و بيضي و .. ابتدا بايد نوار مربوط به اون رو ظاهر كني تا راحت كار كني پس برو به منو View گزينه Toolbars و كنار Drawing كليك كن تا فعال بشه بعد روي دايره يا .. كليك كن بعد يه دايره يا بيضي و... بكش بعد روش راست كليك كن و گزينه AddText رو انتخاب كن تا بتوني توش نوشتت رو قرار بدي ..

يراي استفاده از علائم رياضي مثل كسر و راديكال و ..يه خورده دقت ميخواد :wink: ابتدا منو Tools بعد گزينه Customize حالا سه سربرگ داره شما سربرگ Commands رو انتخاب كن بعد از سمت چپ گزينه Insert رو انتخاب كن و از سمت راست Equation Editor كه شكلش يه راديكال a هست اون رو بگير و بندازش بالا كنار منو هاي فايل و اديت كنار Help و حالا دو محيط داري ... ( ميشه يك كتاب نوشت :wink: )

اين ها همش روي افيس 2003 :arrow:

دوست من ببين كارت را ميفته .. :mrgreen:

موفق باشي !

Mehdi_Best
02-05-2005, 13:51
در مورد فرمول هاي رياضي به اين ترتيب عمل كن:
ابتدا به منو رفته و در قسمت insert پنجمين گزينه كه field هست رو انتخاب مي كني.
بعد از اين كار 2 باكس باز مي شه كه يكيش categories هست و روبروي اون field names كه در اينجا EQ رو انتخاب مي كنيم.
در پايين همين قسمت سه گزينه هست كه يكي ok ديگري cansel و آخري option هست كه شما روي option كليك مي كني و اكنون مي توانيد به راحتي فرمول ها را تايپ كنيد.

در مورد نمودار:
به منوي insert رفته در آنجا picture و از آنجا clip art كه در اين قسمت آخرين گزينه كه chart هست رو انتخاب مي كنيم.

در مورد شكل هاي هندسي مثل مثلث و دايره و ... هم به اين شكل عمل كن:
ابتدا به منوي insert رفته و در آنجا picture و از آنجا هم auto shapes رو انتخاب كن.

براي حاشيه هم به منوي format رفته و چهارمين گزينه كه borders and sharing رو انتخاب كن.

اميدوارم كه بتوني با اين راهنمايي مشكلت رو حل كني.

Beelzebub
02-05-2005, 14:03
دوست من براي اينكه بتواني فرمولهايي مثل كسر و راديكال ... در متن خود قرار دهي office شما بايد داراي بقش Equation Editor باشد

حالا براي اينكه ببينيم اين قسمت وجود دارد :
1) اگه آفيس بصورت فول نصب شده باشد حتما است كه با رفتن به صفحه word , منوي tools در بالاي صفجه , Customize را انتخاب ميكنيم حالا سر برگ Commands را انتخاب كرده اينجا دو تا ليست وجود داره از ليست سمت چپ insert و از ليست سمت راست دنبال Equation Editor ميگرديم اگه وجود داشت بصورت Drag & drop آن را ميكشيم و به سمت منوي insert در بالاي صفحه مي بريم تا منوي insert باز شود بعد هر جا خواستيم مي گذاريمش.

2) در اينحالت اگه آفيس به صورت پيش فرض نصب شده باشد بايد اول cd آفيس را باز كنيد و فايل setup.exe را اجرا كنيد بعد يه چند ثانيه صبر ميكنيد حالا شما سه گزينه براي انتخواب داري
اول اضافه يا حذف قسمتهايي از آفيس(Add or Remove Features)
دوم نصب دوباره(Reinstall Or Rapair)
سوم حذف كامل آفيس (Uninstall)

حالا ما گزينه اول را انتخاب ميكنيم و next را ميزنيم
(من طبق آفيس 2003 دارم ميگم شايد براي ديگر ورژن ها يه كم فرق كنه و در كل همينه )
حالا بايد تيك كنار گزينه Choose advanced customization of applicatios را فعال كنيد و next را بزنيد اگه اين گزينه نيست و مستقيم به ليست ابزارها ي آفيس رفتيد به ترتيب اين قسمتها را بزنيد

Microsoft Offic\office tolls
حالا روي شكل كنار Equation Editor كه شبيه يه درايو است كليك كنيد و گزينه run from my computer را انتخاب كنيد و بعد دكمه ي update در پايين را بزنيد. ديگه بقيه توضيحات در قسمت اول در بالا است كه بايد انجام دهيد

براي كشيدن دايره و مثلث و اينجور چيزا در همان قسمت Customize كه رفتيد سربرگ toolbars را انتخاب و از ليست گزينه ي drawing را تيك بزنيد.
موفق باشيد

mpsjavad
02-05-2005, 14:16
بابا ارش خان, شما چقدر طرف دار داري :mrgreen:

يكي ما رو تحويل بگيره :cry:

Mehdi_Best
02-05-2005, 14:38
بابا ارش خان, شما چقدر طرف دار داري :mrgreen:

يكي ما رو تحويل بگيره :cry:

بس كه كارش درسته اين داداش آرش ما!

Arashi
02-05-2005, 15:00
ايول بابا خيلي چاكريم منو شرمنده ميكنيد از تمام دوستان مثل آقا مهدي و داش جواد تشكر مي كنم :wink: :mrgreen:

بابا ارش خان, شما چقدر طرف دار داري

يكي ما رو تحويل بگيره

اين از لطفه دوستان در P30WORLD ه
موفق و سرافراز باشيد :wink: :wink: :wink:

Arashi
02-05-2005, 15:06
Beelzebub عزيز دسته شما هم درد نكنه دوسته عزيز :mrgreen:

Beelzebub
02-05-2005, 22:05
Beelzebub عزيز دسته شما هم درد نكنه دوسته عزيز

قابلي نداشت آقا آرش

Arashi
05-05-2005, 18:36
فقط يه سوال ديگه اين برنامه جداول از پيش آماده نداره كه مثلا رو خونه هاش كليك كنيم و توش بنويسيم
ممنون دوستان
موفق باشيد :wink: :wink: :D

mpsjavad
05-05-2005, 20:27
با سلام ..

ارش, جان براي ترسيم جدول شما ميتوني يكي از روش هاي زير رو انجام بدي :

--- از منوي Table گزينه Drawe Table رو انتخاب كني و با دست جدولتو بكشي كه يه سري مضايا و معايب داره ..

--- يا از منو Table گزينه Insert بعد Table رو انتخاب كني كه اونجا ميتوني تعداد ستون ها و رديف ها رو مشخص كني البته تو همون كادر يه گزينه داره با عنوان ..AutoFormat كه بعد از انتخاب اون ميتوني از تم هاي اماده استفاده كني .. كه فكر كنم منظور شما هم همين باشه ..

---البته اگه شما جدولتون رو رسم كردين و ميخواين قالبشو .. كادرشو ( Border ) رو عوض كنيدبعد از انتخاب جدول از منوي Format گزينه Border And Shading رو كليك كنيد در سربرگ Borders سمت چپ نوع مرزها Border رو انتخاب كنيد كه مثلا تنها دور جدول (Box ) و .. مرزبنديش تغيير كنه و .. بعد از سمت راست يكي از Style ها رو انتخاب كن رنگ و پهنا هم كا پايينش ميتوني تغييرش بدي --

فكر ميكنم مشكلت حل بشه عزيز //

موفق باشي ! :arrow:

Arashi
08-05-2005, 16:59
مشكلم كامل حل شد ممنون فقط يه چيز ديگه :
مي خوام تست ها رو تايپ كنم و مي خوام همش تو يه رديف و منظم باشه بايد چيكار كنم ؟؟؟
يكي گفت تو جدول بزار ولي من هر كار كردم رنگ جدول سفيد نشد چيكار كنم البته رو يه چيزي كليك كردم كه رنگ جدول كمرنگ شد - همونه ؟؟؟

mpsjavad
09-05-2005, 02:15
با سلام ..

براي اينكه جملات تايپ شده ( مثل تست ها ) در يك رديف و پشت سر هم باشد هنگام تايپ بهتره از نوار Formatting ( براي اوردن نوار هاي كاربردي به منوي View رفته و گزينه Toolbars رو انتخاب كنيد ) --- همون نواري كه توش ميشه نوع فونت و سايز اون رو مشخص كرد --- مدل Justify رو انتخاب كنيد همون كه شكلش چند تا از اين __ خط هاست :wink: بعد مثلا براي تايپ تست گزينه يك رو كه تايپ كردين با كليد Tab تو صفحه كليد چند خانه جلو رفته و ساير گزينه ها رو تايپ كنيد مبينيد كه فاصله بندي به راحتي رعايت شده . براي گذاشتن علائم خاص هم از منو Insert گزينه symbol رو انتخاب كنيد .

در مورد قسمت دوم سوال شما ارش, خان من متوجه نشدم ... :|

اگه جواب سوالت رو نگرفتي بگو تا تصوير دارش كنم عزيز :arrow:

موفق باشيد .

Šepehr
02-05-2006, 06:55
سلام
یه سوالی هم من داشتم
می خواستم بپرسم چجوری میشه توی فرمولها عدد ها رو فارسی تایپ کرد
آخه مثله اینکه فارسی رو ساپورت نمی کنه

Behroooz
02-05-2006, 14:17
سلام دوستان
در اين زمينه يك نرم افزار به نام math type هست كه كارش تايپ فرمولهاي رياضي است
وقتي نصبش كردين به صورت يك ايكون به word اضافه ميشه و خيلي امكانات زيادي داره

از امكان تايپ خود word خيلي بهتره
اگه مي خواهيد پيغام خصوصي بديد تا براتون اپلود كنم

Cracki
02-05-2006, 20:34
سلام
یه سوالی هم من داشتم
می خواستم بپرسم چجوری میشه توی فرمولها عدد ها رو فارسی تایپ کرد
آخه مثله اینکه فارسی رو ساپورت نمی کنه

اینجا رو بخون توضیح دادم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Šepehr
03-05-2006, 06:14
اینجا رو بخون توضیح دادم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام کرکی جان
فایده ای نداشت
چون من می خوام اعداد توی فرمول رو فارسی بنویسم نه اعداد توی متن رو
یه طوری باید برنامه Mathtype رو فارسیش کرد اما نمی دونم چه جوری
کمک!!!

Šepehr
07-05-2006, 06:53
یعنی هیشکی نمی تونه به من کمک کنه؟
(فکر کنم باید برا این سوال تاپیک جدا میزدم)