PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کپی متن از pdf

hajoo
04-05-2015, 19:15
درود
من یک کتاب الکترونیک pdf دارم که با ترفند های مختلف و برنامه های مختلفی میخواستم متن رو کپی کنم (در power point ) ولی هیچ کدوم جواب نداد.
برای نمونه یک صفحه گذاشتم.
1_Part_1.pdf - 748 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آیا راهی هست که کپی کنم ؟ به شدت نیاز به کپی کردنش دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

mr.ehsann
10-05-2015, 15:25
کتابت فارسی هست یا انگلیسی؟

mr.ehsann
10-05-2015, 15:27
اگر انگلیسی هست مشکلی نیست نرم افزار زیاده مثلا Able2Extract Professional 9.0 رو پیشنهاد می کنم ولی اگر فارسیه یکم سخته چون هنوز نرم افزار خوب واسه اون نیست

kian98
10-05-2015, 21:43
سلام بستگی داره!
اگه اون کتاب pdf با نرم افزار word نوشته شده باشه شیوه کدبندیش جوری خواهد بود که میشه کپیش کرد.
ولی اگه توسط نرم افزارهای ساده pdf ساز ساخته شده باشه هنگام کپی کردم یه مشت کدهای عجیبب و غریب تحویلتون میده : دی
با ادوبی آکروبات شاید یه فرجی شد :دی

vissoto
11-05-2015, 15:08
سلام

روش اول : نرم افزار ABBYY FineReader را اجرا کنید و از منوی فایل ؛ open pdf or image را بزنید و فایل Pdf را انتخاب کنید.

پس از اسکن که به صورت خودکار انجام می شود به فرمت دلخواه ذخیره کنید.

(احتمالا در صورت افزایش اندازه فونت ها هنگام استفاده در نرم افزارهای دیگر باید در نرم افزارهایی مانند Word ؛

Line spacing (فاصله بین خطوط) را بیشتر کنید ).

روش دوم:

ابزار ABBYY Screenshot Reader که به همراه نرم افزارABBYY FineReader نصب می شود را اجرا کنید و و Send to را

Text to file یا image to ABBYY FineReader و Text to clipboard انتخاب و از بخشی از PDF عکس بگیرید .

چک کنید متن مورد نظر قابل استفاده است یا خیر . (اندازه صفحه pdf نرمال باشه و زیاد کوچک نباشد )

فایل PDF را اجرا کنید. حداکثر اندازه یک صفحه در نمایشگر را انتخاب کنید (می توانید فایل PDF را 90 درجه بچرخانید)

از صفحه PDF یک عکس تهیه کنید (با نرم افزارهایی مانند Greenshot یا Sniping tools ویندوز )

(با توجه به اندازه نمایشگر در حالتهای مختلفی ممکن است بهترین نتیجه به دست آید و حتی بیش از یک صفحه را بتوان عکس گرفت )

عکس را با نرم افزار ABBYY FineReader یا Readiris به فرمت دلخواه تبدیل کنید.(Docx ؛ Rtf ؛ PDF و ....)

در صورتی که نرم افزار نتوانست متن را به صورت صحیح تشخیص دهد Zoom را افزایش دهید تا نوشته ها بزرگتر شوند

مثلا 150% یا 200% در نتیجه از متن کمتری می توان عکس گرفت مثلا نصف یک صفحه.

دوباره عکس بگیرید.

عکس را با نرم افزار ABBYY FineReader یا Readiris به فرمت دلخواه تبدیل کنید .

ورژن تست شده : 12

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط برای زبان انگلیسی

روش سوم : استفاده از نرم افزار Foxit PhantomPDF

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

@hajoo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hajoo
11-05-2015, 19:53
ممنون از لطفتون. برنامه هایی که گفتین رو امتحان میکنم نتیچه رو میگم.