PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بزرگترین سوال بی جواب در زندگیت چیه؟

Atghia
30-03-2015, 19:13
گاهی وقتا یکسری چیزها هست به اندازه ی یک عمر ذهن آدم رو درگیر میکنه
بعضی وقتها هرگز به جواب نمی رسه
و بعضی وقتها هم
خیلی دیر!

دوست من
بزرگترین سوال بی جواب در زندگیت چیه؟

M0RTEZA_R
30-03-2015, 19:32
بابا بیخیال :n02:

Atghia
30-03-2015, 20:32
یکی از بزرگترین سوالاتی که ذهنمو مشغول کرده اینه که:

فلسفه ی وجودی بعضی از ادمها در سر راه زندگی ما چیست؟

توضیح اینکه:
بدون اینکه بخوای بدون اینکه انتخاب کنی همینجوری یهو عین علف سر رات سبز بشن و یک عمر به عناوین مختلف درگیر بشی
آخرشم معلوم نیست چرا آخه؟ چرا؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
30-03-2015, 20:50
خدا چه شکلیه؟:n36:

user56
30-03-2015, 20:59
چرا اینقدر نابینا هستیم؟

Mr_100_dolari
30-03-2015, 21:03

ما در تمام طول زندگی مرتبا با سوال ها و درسهای تازه مواجه می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم .

مهم نیست که چه اسمی برایش میگذارید مشیت الهی ، ظهور طبیعی رویدادها یا ... مهم نیست که آنرا می پسندید یا از آن تنفر دارید ، در هر حال این واقعیت زندگی است چه مسئولیت بپذیرید و چه نقش یک

قربانی را بازی کنید چه بجنگید و چه از کنارش بگذرید در هر حال این واقعیت زندگی است واقعیتی که در تمام طول زندگیتان اتفاق می افتد ...

هر بار که دوستی ناجاوانمردانه رهایتان کرد هر بار که همسایه ای از شما سوء استفاده کرد و ... درسی در پیش روی شما قرار داشته است و اگر در درسی مردود شده اید این نشانه آن است که به درس های زندگی توجه نکرده اید ...

هر رویدادی در زندگی ما توان بالقوه آن را دارد که ما را متحول کند ... در مقابل هر حادثه ای از خود بپرسید که چرا به این نیاز داشتم ؟ و سپس بر آن غلبه کنید تا مجبور به ثبت نام مجدد در آن کلاس نشوید .

آندرو متیوس ...

======

در مورد خودم هم سوال ها و چرا های بی شماری وجود داشت ( یادش بخیر محل سکونت : زیر هجوم افکار پراکنده ) و در نهایت سعی کردم رهاشون کنم و بیشتر به چگونه فکر کنم البته نمیدونم تا چه حدی موفق بودم در این مورد ...

hossein blak
30-03-2015, 21:04
خوب یکم سخت شد چون من کلی سوال بی جواب دارم تو زندگی ولی خوب یکیش رو میپرسم.

چرا خدا به بعضی ها بیشتر و به بعضی ها کم تر میده؟

توضیح:
منظورم این هست که چرا خدایی که ما میگیم عادل و مهربان هست بین بندگانش فرق میذاره.ممکنه که خیلی از شما ها بگید "درسته ولی هیچکس بی عیب نیست" نه عاقا جون خیلی ها هستند الان تا ... دارن ولی هیچیشون نیست.

Demon King
30-03-2015, 22:52
چرا برخی انسان ها خودشون رو زدند به نفهمی! چرا نمیبینند نمیشنوند و درک نمیکنند ... ؟

از توضیحش معذورم. شاید فقط خودم حرفم رو بفهمم ....

shi.irani
30-03-2015, 23:04
جواب خیلی از سوال هامو الان دیگه میدونم
البته شاید برخی وقایع برام مبهم باشند اما دنبال رفع ابهامات نیستم و نبودم
شاید برای اینکه زیاد برام اهمیت ندارند
اما شاید اصلی ترین ابهام و سوال زندگیم فلسفه وجودی ما انسان ها باشه

banii
30-03-2015, 23:43
یه روز خوب میاد ؟!

Captain_America
30-03-2015, 23:53
هیچ سوال بی جوابی ندارم ، شاید یه سری سوال علمی که بعدا کشف میشه.

Reza Azimy_RW
31-03-2015, 00:14
بزرگترین سوال !
من کیم ؟ این دنیا دقیقا چیه ؟ هدف از وجود من چیه ؟! چرا من به وجود اومدم ؟ چرا باید محکوم به زندگی باشم ؟ معنی زندگی چیه ؟ سوالایی که هیچکس جوابشو نمیدونه :n03:

sarinaj
31-03-2015, 00:22
اینکه هدفم از زندگی کردن چیه ؟ واقعا به چه انگیزه ای زتدگی کنم ؟

VAHID
31-03-2015, 18:20
یه روز خوب میاد ؟!

قطعا نمیاد,باید خودت بسازیش..

raana
31-03-2015, 18:29
قطعا نمیاد,باید خودت بسازیش..

ما که دادیم چین بسازه:n02:منتظریم بفرسته برامون(اشاره به خودم....آره بشین تا بیاد:n09:):n02:

فلسفه ی وجودی بعضی از ادمها در سر راه زندگی ما چیست؟

آخ که حرف دل منو زدی ستاره جان......

یه سری افراد یهویی اصن معلوم نیس از کجا پیدا میشه...میان کل مسیر زندگیتو عوض می کنن....بعدشم میزارن میرن....
خیلی دوست دارم بدونم هدفشون واقعن چیه؟؟

fonixhd
31-03-2015, 18:31

اینه که چرا من قبل از سن تکلیف ، نماز و روزه و عبادت خدا پرداختم ... اما هیچ در زندگیم تاثیری نداشته است ...

J@viD
31-03-2015, 22:51
یه سری افراد یهویی اصن معلوم نیس از کجا پیدا میشه...میان کل مسیر زندگیتو عوض می کنن....بعدشم میزارن میرن....
خیلی دوست دارم بدونم هدفشون واقعن چیه؟؟

هدفشون عوض کردن مسیر زندگیه اینو اونه دیگه ازین واضحتر؟ بعدم میرن سراغ بعدی

بزرگترین سوالمم یادم رفته یه سوال خیلی مهم داشتم یادم نیست چی بود.
سوالم اینه که سوالم چی بود؟ یه وقتاییم یه چیزایی گم میکنم یادم نمیاد چی گم کردم.فقط میدونم یه چیزی سر جاش نیست.

sara_program
05-04-2015, 23:05
اون روزی که منتظرشم کی می رسه؟...

a_bayan
05-04-2015, 23:13
آخرش با کی ازدواج میکنم.....چون حداقل 6-7 سال دیگس خیلی دوس دارم از حال و روز الانش با خبر باشم......

banii
05-04-2015, 23:24
تو بزرگ ترین سوالی که تا امروز بی جوابه
نه تو بیداری، نه تو خواب، نه تو قصه و کتابه

برای دونستن تو، همه ی دنیا رو گشتم
از میون آتش و باد، خشکی و دریا گذشتم

تو رو پرسیدم و خواستم از همه عالم و آدم
بی جواب اومدم اما حالا از خودت می پرسم

تو رو باید از کدوم شب، از کدوم ستاره پرسید
از کدوم فال و کدوم شعر، پرسید و دوباره پرسید

تو رو باید از کدوم گل، از کدوم گلخونه بویید
تو رو باید با کدوم اسب، از کدوم قبیله دزدید

غایبِ همیشه حاضر! تو رو باید از چی پرسید؟
از تهِ دره ی ظلمت یا نوکِ قله ی خورشید؟

اون ورِ این جا و اون جا، اون ور امروز و فردا
عمق روح آبیِ آب، تهِ ذهن سبز صحرا

مث زندگی مث عشق، تو همیشه جاری هستی
تو صراحتِ طلوعو، نفسِ هر بیداری هستی

مث خورشید مث دریا، روشنی و با صراحت
تو صمیمیتِ آبی، واسه شستنِ جراحت

غایبِ همیشه حاضر! تو رو باید از چی پرسید؟
از تهِ دره ی ظلمت یا نوکِ قله ی خورشید؟

تو رو از صدای قلبم لحظه به لحظه شنیدم
تو رو حس کردم تو نبضم، من تو رو نفس کشیدم

مث حس کردن گرما یا حضور یک صدایی
به تو اما نرسیدم، ندونستم تو کجایی

تو رو باید از کی پرسید؟ تو رو باید با چی سنجید؟
تو رو حس می کنم اما کاشکی چشمام تو رو می دید

غایب همیشه حاضر! تو رو باید از چی پرسید؟
از تهِ دره ی ظلمت یا نوکِ قله ی خورشید

Mehrshad-msv
06-04-2015, 12:09
هیچ سوال بی جوابی ندارم ، شاید یه سری سوال علمی که بعدا کشف میشه.

زندگی چیست؟ - یادمه این سوال رو رایدن از یک روبات که ادعای دانش می کرد در بازی mgsr پرسید، اونجا بود که فهمیدم چه سوال جالب می تونه باشه - (تنها چیزی که علم هم از پاسخ به ان فلج است)

برای من بزرگترین سوال هست.

راستی حالا کی قراره جواب بده!:n02:

stabesh
06-04-2015, 20:53
معنای زندگی چیه؟
و
آیا دنیا جبریه؟ یا واقعا انسان اختیار داره؟!

B.Russell
07-04-2015, 18:35
چرا هرچه یک انسان بیشعورتره, گستاخ تره

amirmahmod
11-04-2015, 11:47
بزرگتیرین استعدادم چیه و من برای چه کاری ساخته شدم!!!
شاید تا آخر عمر نتونم استعداد واقعیم رو پیدا کنم.

ksra
14-03-2020, 13:28
آخرین بار کی توی دنیا رفته دستشویی؟!!!!:weird::blink::wac:
4 ساله این سوأل تو دهنمه

mojt90
15-03-2020, 11:09
بزرگترین سوال زندگیم اینه ...

چرا خدا به برخی آدم های بد ظالم به خلق خدا و یا آدم خوبی بدون هیچ زحمت و ... خیلی نعمت میده . نعمت رو بر اون ها تموم میکنه .

ولی ............ !! کسی هم هست که همه خلق خدا میگن خوبه و بدی ندیدن ازش و خوبی دیدن . خودشو به آب و آتیش میزنه در نهایت به هیچ جا نمیرسه و درجا

میزنه و بدبختر هم میشه .

این چه عدلتیست ! (کسانی که منطق ندارند یا جوابی ندارند می گویند لابُد حکمتی داره ، به صلاحَش نیست ! خدا دارد آزمایش می کند اون رو)

آخر بدبخت بشود تا آخرین لحظه عمر آزمایش بشود به صلاحش است ؟ !!!!!!! :sad:

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2020, 21:49
خدا چه شکلیه؟:n36:
سلام
پاسخ سوال شما در قسمتی از آیه ی شریفه ۱۱ از سورهٔ مبارکهٔ الشوریٰ :
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ
.لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيْءٌ ۖ
نیست شبیهِ او چیزی .
.
توضیح بیشتر:
هیچ چیزی در جهان هستی وجود نداره که شبیه خدای متعال باشه یعنی هیچ چیزی شبیه خودش خلق نکرده .
ولی در همه‌ی مخلوقاتش آیات و نشانه ها و دلیلها و علامت‌های وجود داشتنش و صفاتش رو قرار داده برای هدایت شدنیها ، برای خردمندان ( عاقلانِ هدایت شدنی )
.================================================= ===
موضوع بسیار مهم :
در مورد خدای متعال ۳ چیز مهم باید مدّ نظرمون باشه :
۱- وجود داشتن یا وجود نداشتنش
۲ - صفاتش که ۴ تاشون صفتهای اصلی هستند ( یگانگی در خداوندی ، علم و دانش مطلقش ، نیرو و قدرت مطلقش ، عدالت مطلقش )
۳- ماهیتش . این همون چیزی هست که خدای متعال در موردش می‌فرماید :
چیزی شبیه او وجود نداره در جهان هستی .

اما هیچ انسانی در زندگیِ دنیا که فقط یک امتحان و آزمایش هست نیاز نداره به ماهیت خدای متعال پی ببره .
همانطور که هیچکسی نمیره دنبال اینکه مهندسان و طراحان و سازندگان مرسیدس بنز چه شکلی هستند ، چه رنگی هستند ، ، وزن و قدشون چقدره ، ملیتشون چیه ، چند سالشونه ، چشماشون و موهاشون چه رنگیه ، مجرد هستند یا متاهل و غیره و غیره
.
به همین علت هست که خدای متعال از بندگانش نخواسته به ماهیتش پی ببرند .
فقط خواسته به وجودش پی ببرند و وحدانیت و یگانه بودنش و علم و قدرت و عدالت مطلقش و سایر صفاتش که همگی از همون ۴ صفت اصلی سرچشمه می‌گیرند .
صفاتی مثل مهربان ، بخشنده ، آمرزنده ، شفا دهنده ، یاور ، توبه پذیر ، عزت دهنده ، ذلت دهنده ، روزی دهنده ، انتقام گیرنده ، صابر ، سریع الحساب ، شدید العقاب و غیره .
.
================================================== ==
کسانی که رفتند و میرند دنبال درک ماهیت خدای متعال ، یا گمراه میشند یا دست از پا درازتر برمیگردند چون این جزء چیزهایی هست که اجازه ی دانستنش در دنیا به انسان داده نشده چون :
وَلَا يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ
و مخلوقاتش به چیزی از علم و دانشش دسترسی پیدا نمی‌کنند جز به آنچه که او بخواهد
البته در آیات دیگری می‌فرماید :
أَلَمْ تَرَوْا أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَكُمْ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ
نمی‌بینید که خداوند همه چیز را در آسمانها و زمین در خدمت شما قرار داده ؟
.
اما خدای متعال خالق همه این مخلوقات هست پس ماهیت خودش جزء آنچه که انسان اجازه دانستنش رو داره نیست .
واللّٰهُ أعلم
.
پس هر وقت این سوال به ذهنتون رسید که خدا چه شکلیه، به یاد سخن و پیامِ خودش بیافتید :
چیزی در جهان هستی شبیه او نیست تا بتونیم با کمکش پی ببریم که خدا چه شکلیه و نیازی هم به دانستنش نداریم .
کافیه بدانیم که هست و یگانه هست و دانل و نیرومند و عادل مطلق . فقط همین .
سپس فرمانبردارش باشیم و تا آخر عمرمون حد و مرزهای تعیین شده توسط خدای متعال رو رعایت کنیم تا در این امتحان موفق بشیم .
قبولی در این امتحان نه به بدن کاملاً سالم احتیاج داره و نه حتی به سواد خوندن و نوشتن نه زور بازو نه پول و ثروت نه شهرت . فقط کافی هست که انسان، عاقل و حق پذیر و حق دوست باشه و پیامهای هدایت کننده و پیامهای بشارت دهنده و پیامهای هشداردهنده رو ببینه و بشنوه و درک کنه و جدی بگیره و به کار ببنده و صابر و ثابت قدم باشه تا آخر عمر . فقط همین .
.
بهترینهای تاریخ بشریت، چوپان و آواره و بی‌بضاعت و بیسواد و پست کوه‌نشین بودند .
مدارک امتحان بودنِ زندگی دنیا هم بسیار زیاده برای خردمندان .
زندگی روزمره چیزی نیست جز یک مشت فرصت ، فرصت برای انجام کارهای خیر و فرصت برای انجام کارهای شر و این ما هستیم که انتخاب میکنیم .

=================================================
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توصیه های مهم امنیتی:
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:
.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.
تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-03-2020, 22:06
چرا هرچه یک انسان بیشعورتره, گستاخ تره

سلام
رودخانه هر چه کم عرضتر و کم عمقتر هست ، سر و صداش هم بیشتر هست .
رودخانه هر چه پهناورتر و عمیق‌تر هست آرامتر و بی سر و صداتره .
.
انسانی که عقلش کنترل تداره بر اعضا و جوارح بدنش و شهوتش و غضبش و طمعش و غرور و تکبرش و مهربانیش و ... ، این شخص رفتارهای بی حساب و کتاب و غیرعاقلانه ازش سر میزنه .
.
در مثال و مَثَل یک قدرت عجیب هست برای انتقال علم و دانش به دیگران .
گاهی یک مثال و یا یک مَثَلِ بجا و مناسب ، باعث بی‌نیازی از یک ساعت توضیح و تفسیر میشه.

معنای زندگی چیه؟
و
آیا دنیا جبریه؟ یا واقعا انسان اختیار داره؟!
سلام
۱- زندگی انسان در دنیا چیزی نیست جز یک امتحان و آزمون و علامتها و دلیلهاش هم واضح و روشنه برای خردمندان ( آنانکه درست می‌اندیشند )
.

۲- انسان فقط و فقط در ۳ چیز اختیاردارِ مطلق هست :
الف: نیت
ب- عقیده
ج- ایمان ( درجهٔ تمسُّک و یقین به عقیده )
.
جایگاه این ۳ چیز در وجود انسان نفوذناپذیر و دست‌نیافتنی هست برای سایر مخلوقات . یعنی کسی جز خودش توانایی تغییردادنش رو نداره چون قراره برای همین ۳ تا حساب و کتاب پس بده در قیامت و روز حسابرسی پس نباید هم قابل دسترسی توسط دیگران باشه و باید هم در اونها کاملاً صاحب اختیار باشه تا بشه به محاکمه اش کشید و بهش پاداش و جزا داد .
.

دیگه هیچ چیزی وجود نداره که انسان در اون صد درصد صاحب اختیار باشه .
اگر سراغ دارین خبر بدین

ابر_حیزون
19-03-2020, 03:42
بزرگترین سوال من اینه که اگه واقعا خدایی هست . چرا همه اتفاقای بد برای آدمای خوب میفته ؟

آیا خدا واقعا میخواد ما رو تست کنه ؟ یا مرض داره

sms11
19-03-2020, 20:06
متر و معیار خدا برای انکه به یکی مال و ثروت میکنه درصورتی که لیاقتشو نداره و به یکی نمیده که لیاقتشو داره ، چیه؟
فقط میخوام بدونم رو چه حسابی اینکارو میکنه؟

italodance
19-03-2020, 20:44
من اصلا متوجه نمیشم ثروت موفقیت سلامت چه ربطی به خدا و دست فرستاده هاش داره؟!
رواج خرافات و ارتباط خوشبختی به مذهب اشتباه هست.
شرافت یک چیز وجدانی داخلی و عقلانی است نه چیز تبلیغی.

خوبه که ایران و افغانستان و عراق (این سه ردیف) از بیچارگان دنیا هستند.

ابر_حیزون
19-03-2020, 20:46
هر کی ثروت داره

حتما از یه چیز دیگه تو زندگی ش مایه گذاشته

مثلا از حال و حول جوانی

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-03-2020, 18:35
بزرگترین سوال من اینه که:

۱- اگه واقعا خدایی هست ؟

۲- چرا همه اتفاقای بد برای آدمای خوب میفته ؟

۳- آیا خدا واقعا میخواد ما رو تست کنه ؟ یا مرض داره
سلام
.
سال نو و نوروز بر شما دوستان عزیز مبارک باد
.
۱- خیلی چیزها در جهان هستی وجود داره اصلاً با حماس چندگانه ی ما قابل حس و درک نیست ولی از روی آثار و علامت‌های وجودشون بهشون پی بردیم و کشفشون کردیم و حتی به تسخیر درآوردیم و داره برای ما کار انجام میده ( کار خیر و خوب ، کار بد و شر )
مثل امواج رادیویی.
اگه قبل از کشفش بهتون میگفتند چیزی اطراف ما هست که با سرعت ۳۰۰ هزار کیلومتر در ثانیه می‌تونه حرکت کنه و صدا و تصویر و اطلاعات رو جابجا کنه و یا داخل بدن و اشیاء رو میشه باهاش دید و غیره و غیره ، هرگز باور نمی‌کردیم و گوینده رو خیالاتی و دیوانه میپنداشتیم .
.
اما حالا با وجود اینکه هنوز هم امواج رادیویی رو نمیتونم با حواس چندگانه درک کنیم ولی به وجودش یقین داریم .
.
خالق جهان هستی هم همینطور هست . با حواس چندگانه قابل درک نیست ولی نشانه‌های وجودش و دلیلها و مدرکها و علامتها اونقدر زیاده که حد نداره.
شما یک گل پلاستیکی میبینین و میگین امکان ندارد خودبه‌خود به وجودش چ اومده باشه . حتماً خالق و سازنده داره .
اونوقت گل طبیعی که میلیاردها میلیارد بار پیچیده تر از یک کل پلاستیکی هست و می‌تونه رسد کنه ، زاد و ولد کنه ، مواد معطر تولید کنه ، تبدیل بشه به میوه و هزاران ویژگی شگفت انگیز دیگه رو می‌بینید ، آیا براون قابل قبوله که خودش به وجود اومده ؟
.
شما می‌بینید که با تمام پیشرفت و توسعه در علم و دانش هنوز حتی یک انگشت مصنوعی شبیه انگشت انسان هم نمی‌تونیم بسازیم ، حتی یک سلولش و یک هسته ی سلولش رو هم نمی‌تونیم بسازیم . اونوقت انسان با تمام پیچیدگی و توانایی هاش رو باور میکنید که خودش همینجوری به وجود اومده ؟

۲- سوالتون صحیح نیست . مشکلات برای همه انسانهاست . در همه ی دورانها و عصرها و ملتها و قاره ها و زنان و مردان و کودکان و و غیره و غیره هستو حتی برای حیوانات و گیاهان هست
۳- از مخلوقات خدای متعال و درکِ قوانین سامانه ی جهان هستی کاملاً به این نتیجه می‌رسیم که خلقت بی هدف نیست . اما چیزی در این دنیا مجانی نیست که خودِ این قانون ، دلیلی بر امتحان بودنِ زندگی در این دنیاست .
برای درک درست قوانین دنیا و قوفنفن و مقرارت سامانه‌ ی امتحانِ دنیوی هم باید علاقمند باشیم و از همه مهمتر حق پذیر و حقدوست باشیم و وقت صرف کنیم ، زحمت بکشیم ، با دانایان نشست و برخاست کنیم و در ارتباط باشیم و بیاموزیم و بیاندیشیم . نتیجه بسیار رضایت بخش خواهد بود .

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-03-2020, 18:54
من اصلا متوجه نمیشم ثروت موفقیت سلامت چه ربطی به خدا و دست فرستاده هاش داره؟!
رواج خرافات و ارتباط خوشبختی به مذهب اشتباه هست.
شرافت یک چیز وجدانی داخلی و عقلانی است نه چیز تبلیغی.

خوبه که ایران و افغانستان و عراق (این سه ردیف) از بیچارگان دنیا هستند.

سلام دوست عزیز
بیشتر وقت صرف کنید ، بیشتر علم و دانش کسب کنید تا اطلاعاتتون در مورد سامانه ی جهان هستی و قوانین و مقرراتش بیشتر و بیشتر بشه و بایستی حتماً حقدوست و حق پذیر هم باشید .
برای دست یابی به تصویر حقیقتِ جهانِ هستی بایستی اطلاعات مختلف رو کسب کنیم و سپس به دور از لجبازی و تکبر و خباثت ، درست و صحیح کنار هم بچینیم تا بیشتر و بیشتر به تصویر حقیقت جهان هستی نزدیک بشیم درست مثل یک پازل تصویری که با چیدن قطعات اون کنار همدیگه ، رفته رفته به حقیقت تصور نزدیک میشیم
و اگر قطعات رو اشتباه کنار هم بچینیم گمراه میشیم و از حقیقت تصویر دور میشیم
.
اکثر مردم، بیشتر تاثیر پذیرند و اندکی هم تاثیر گذار . و اندکی از مردم، بیشتر تاثیر گذار هستند و اندکی هم تاثیر پذیر.
.
اگر یک انسان جزء دسته اول باشه و با کسانی در ارتباط باشه که عقیده و افکارشون بر پایه ی انکار وجود خالق و یا مجردِ لذت طلبی و لذت گرایی و خباثت و پلیدی باشه اونوقت نتیجه مصیب بار هست برای این فرد.
ملتهای یمن و سوریه و عراق و افغانستان و غیره هم مثل بقیه ی ملتها تابع ابن قانون إلهیِ ثابت و تغییرناپذیر هستند :
سرنوشت هیچ ملتی تغییر نمی‌کند مگر اینکه تغییر کنند
و وقتی که ملتی اراده کنند ، سرنوشت چاره ای جز اطاعت و تغییر مسیر نداره
.
اگر تغییر کنند به سمت خباثت و پلیدی ، سرنوشت و پایان مصیبت‌باری هم در انتظارشون هست و بالعکس

italodance
21-03-2020, 19:08
سلام دوست عزیز
بیشتر وقت صرف کنید ، بیشتر علم و دانش کسب کنید تا اطلاعاتتون در مورد سامانه ی جهان هستی و قوانین و مقرراتش بیشتر و بیشتر بشه و بایستی حتماً حقدوست و حق پذیر هم باشید .
برای دست یابی به تصویر حقیقتِ جهانِ هستی بایستی اطلاعات مختلف رو کسب کنیم و سپس به دور از لجبازی و تکبر و خباثت ، درست و صحیح کنار هم بچینیم تا بیشتر و بیشتر به تصویر حقیقت جهان هستی نزدیک بشیم درست مثل یک پازل تصویری که با چیدن قطعات اون کنار همدیگه ، رفته رفته به حقیقت تصور نزدیک میشیم
و اگر قطعات رو اشتباه کنار هم بچینیم گمراه میشیم و از حقیقت تصویر دور میشیم
.
اکثر مردم، بیشتر تاثیر پذیرند و اندکی هم تاثیر گذار . و اندکی از مردم، بیشتر تاثیر گذار هستند و اندکی هم تاثیر پذیر.
.
اگر یک انسان جزء دسته اول باشه و با کسانی در ارتباط باشه که عقیده و افکارشون بر پایه ی انکار وجود خالق و یا مجردِ لذت طلبی و لذت گرایی و خباثت و پلیدی باشه اونوقت نتیجه مصیب بار هست برای این فرد.
ملتهای یمن و سوریه و عراق و افغانستان و غیره هم مثل بقیه ی ملتها تابع ابن قانون إلهیِ ثابت و تغییرناپذیر هستند :
سرنوشت هیچ ملتی تغییر نمی‌کند مگر اینکه تغییر کنند
و وقتی که ملتی اراده کنند ، سرنوشت چاره ای جز اطاعت و تغییر مسیر نداره
.
اگر تغییر کنند به سمت خباثت و پلیدی ، سرنوشت و پایان مصیبت‌باری هم در انتظارشون هست و بالعکس

دوست محترم لطفا از خرافات و توهم زدایی زاییده ذهن شخصیتان خودداری کنید . با سپاس

ابر_حیزون
21-03-2020, 19:48
سلام
.
سال نو و نوروز بر شما دوستان عزیز مبارک باد
.
۱- خیلی چیزها در جهان هستی وجود داره اصلاً با حماس چندگانه ی ما قابل حس و درک نیست ولی از روی آثار و علامت‌های وجودشون بهشون پی بردیم و کشفشون کردیم و حتی به تسخیر درآوردیم و داره برای ما کار انجام میده ( کار خیر و خوب ، کار بد و شر )
مثل امواج رادیویی.
اگه قبل از کشفش بهتون میگفتند چیزی اطراف ما هست که با سرعت ۳۰۰ هزار کیلومتر در ثانیه می‌تونه حرکت کنه و صدا و تصویر و اطلاعات رو جابجا کنه و یا داخل بدن و اشیاء رو میشه باهاش دید و غیره و غیره ، هرگز باور نمی‌کردیم و گوینده رو خیالاتی و دیوانه میپنداشتیم .
.
اما حالا با وجود اینکه هنوز هم امواج رادیویی رو نمیتونم با حواس چندگانه درک کنیم ولی به وجودش یقین داریم .
.
خالق جهان هستی هم همینطور هست . با حواس چندگانه قابل درک نیست ولی نشانه‌های وجودش و دلیلها و مدرکها و علامتها اونقدر زیاده که حد نداره.
شما یک گل پلاستیکی میبینین و میگین امکان ندارد خودبه‌خود به وجودش چ اومده باشه . حتماً خالق و سازنده داره .
اونوقت گل طبیعی که میلیاردها میلیارد بار پیچیده تر از یک کل پلاستیکی هست و می‌تونه رسد کنه ، زاد و ولد کنه ، مواد معطر تولید کنه ، تبدیل بشه به میوه و هزاران ویژگی شگفت انگیز دیگه رو می‌بینید ، آیا براون قابل قبوله که خودش به وجود اومده ؟
.
شما می‌بینید که با تمام پیشرفت و توسعه در علم و دانش هنوز حتی یک انگشت مصنوعی شبیه انگشت انسان هم نمی‌تونیم بسازیم ، حتی یک سلولش و یک هسته ی سلولش رو هم نمی‌تونیم بسازیم . اونوقت انسان با تمام پیچیدگی و توانایی هاش رو باور میکنید که خودش همینجوری به وجود اومده ؟

۲- سوالتون صحیح نیست . مشکلات برای همه انسانهاست . در همه ی دورانها و عصرها و ملتها و قاره ها و زنان و مردان و کودکان و و غیره و غیره هستو حتی برای حیوانات و گیاهان هست
۳- از مخلوقات خدای متعال و درکِ قوانین سامانه ی جهان هستی کاملاً به این نتیجه می‌رسیم که خلقت بی هدف نیست . اما چیزی در این دنیا مجانی نیست که خودِ این قانون ، دلیلی بر امتحان بودنِ زندگی در این دنیاست .
برای درک درست قوانین دنیا و قوفنفن و مقرارت سامانه‌ ی امتحانِ دنیوی هم باید علاقمند باشیم و از همه مهمتر حق پذیر و حقدوست باشیم و وقت صرف کنیم ، زحمت بکشیم ، با دانایان نشست و برخاست کنیم و در ارتباط باشیم و بیاموزیم و بیاندیشیم . نتیجه بسیار رضایت بخش خواهد بود .

ممنون از جوابتون

مطالب مفید خلاصه و ارزنده شما مثل همیشه رهنمون بچه های سایت بوده و هست .

روانپریش
18-10-2022, 05:03
من همیشه یه سوال برام هست چرا به دنیا اومدنمون اختیاری نیست و اجباریه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-10-2022, 19:45
من همیشه یه سوال برام هست چرا به دنیا اومدنمون اختیاری نیست و اجباریه؟

سلام

◼️ آیا در اون لحظاتی هم که دارین از زندگی لذت میبرین ، همین سوال به دهنتون میرسه ؟ :)

یا در اون لحظاتِ لذت‌بخش فقط دلتون میخواد اون لحظه‌ها ادامه دار باشه و تمام نشه ؟

AliROCK
19-10-2022, 15:35
مگه الان کسی هم از زندگی لذت میبره؟ :):):):):)

adin00
19-10-2022, 22:24
چرا کار ها و تفریحات مثل سابق لذت بخش نیست ؟

چرا هیچ چیز نمیتونه شادمون کنه ؟ چه بر سرمون اومده ؟ :sad:

روانپریش
21-10-2022, 02:00
سلام

◼️ آیا در اون لحظاتی هم که دارین از زندگی لذت میبرین ، همین سوال به دهنتون میرسه ؟ :)

یا در اون لحظاتِ لذت‌بخش فقط دلتون میخواد اون لحظه‌ها ادامه دار باشه و تمام نشه ؟

بله همینه که شما میگین توی لحظات لذت بخش یاد این سوال نمی افتم
ولی خوب خوشی ها و لذت ها خیلی کم هست توی زندگی