PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلاتی که هنگام Overclock بهش برمیخورین رو اینجا مطرح کنین.

dead_makers
10-09-2006, 17:16
اگه دوستای خوبمون مثل gabana و lord_the one و saghy کمک کنن،تو این تاپیک مشکلاتی که هنگام overclock کردن ایجاد میشه رو مطرح کنید تا هم از تجربیات هم استفاده کنیم،هم مشکلاتمون حل بشه.
پیشاپیش ممنون و منتظر همکاریه دوستان

dead_makers
10-09-2006, 18:05
مشکل من این بود که وقتی fsb clock رو تغییر دادم سستم دیگه روشن نشد:
1-jumper باتری رو جابه جا کردم تا بایوس clear بشه.
2-در برخی mainboardهای MSI جامپری وجود داره که به حالت safe میبره (fsb=100) تا بتونید وارد setup bios بشین و دوباره تنظیم کنید.

hiwa_it
12-09-2006, 12:47
چیزه عجیبی که برای من پیش اومده این بوده که بعد از overclock یک سری برنامه ها مثل turboftp از کار افتادن و هر کاری هم میکردم نمیتونستم انیستالشون کنم هر وقت سیستم بالا میومد ارور میداد

Lord_theOne
16-09-2006, 05:58
dead_makers اول بگم مادربردهاي MSI در اور شدن خيلي حرفه اي هستند و سوختن تو كارشون نيست يعني به سختي مي سوزند
دوم نيازي نيست جامپر در بياوريد حدود 2 دقيقه كامپيوتر خاموش باشد و بعد روشن كنيد مشكل حل مي شود دو يا سه بار اين مار را بكنيد اگر بالا نيامد باطري را در بياوريد
چون مادربرد نمي تواند ساپورت كند يا رم مشكلي پيش مي اورد و نمي كشد يا مادربرد احساس خطر مي كند مثلا بالا بردن ولتاژ اين حالت بوجود مي ايد چند لحظه خاموش كنيد و بهعد روشن كنيد 2 الي 3 بار اين كار را انجام دهيد
hiwa_it مشكلي پش نمي آورد در برنامها ولي اگر بيش از حد اور كنيد كه مادربرد يا سي پي يو يا رم نتواند بكشد اين مشكل پيش مي آيد البته براي همه برنامه ها اين مشكل بوجود مي آيد و وقتي ميخواهيد برنامه اي باز كنيد پيغامخطا مي دهد البته خراب اوركلاك كردن منظورم با برنامه هاي تحت ويندوز است معمولا اين مشكلات را بوجود مياورد
hiwa_it جان شما درصد اور كردن را بياوريد پايين ببينيد بازم مشكلي دارد در برنامه