PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا نباید محصولات با گارانتی " دنا سرویس " را خرید

ramtin2025
01-03-2015, 12:06
سلام
تجربه خودم رو از خدمات دنا سرویس میخوام بگم تا درس عبرتی باشه برای آیندگان :D
خودم کمی تا قسمتی فنی هستم و عیب های ساده رو میتونم تشخیص بدم. وقتی که ماشین لباسشویی کند شد و بعدش از کار افتاد، دیدم که موتورش داره مثل قرقی میچرخه ولی ماشین رو نمیچرخونه. خب دو حالت داره دیگه یا تسمه شل شده یا پروانه زیرش خراب شده.
خلاصه گفتم خودم بازش نکنم و زنگ بزنم نمایندگی که هم نون اونا آجر نشه هم اشکالی پیش نیاد. زنگ زدم به دنا سرویس ( خ خسروی مشهد ) گفتم که مشکل چیه و تسمه یا پروانه مشکل داره و بردارن بیارن. فرداش یکی رو فرستادن و اومد رفت ماشین و نگاه کرد و گفت تسمه باید عوض بشه. گفتم خب این و که خودم زنگ زدم گفتم . گفت خب ما نمیتونیم به حرف شما اعتماد کنیم و باید خودمون بیایم ببینیم و مطمئن بشیم. گفتم خب حالا که مطمئن شدی عوضش کن دیگه. گفت نیاوردم با خودم. هیچی دیگه رفت و دو سه روز بعد اومد با یه تسمه. رفت سراغ ماشین و در عرض 1 دقیقه تسمه رو عوض کرد و ماشین و روشن کرد و دید میچرخه و تمام. کل این عملیات خطرناک 5 دقیقه بیشتر نشد.
و اما مساله نهایی یعنی فاکتور :
1- بازدید و تعیین عیب تسمه لباسشویی و خارج کردن تسمه معیوب + ایاب و ذهاب = 25000 تومان
2- تعویض تسمه موتور و باز و بست کردن قالب و تست لباسشویی + ایاب و ذهاب = 60000 تومان
جمعا 85000 تومان برای عیبی که خودم مشخص کرده بودم و با خریدن یه تسمه 10000 تومنی حل میشد پیاده شدم.

توصیه من به شما جوانان این است که قبل از خرید هر وسیله ای ، به جز کیفیت مارکی که میخرید ، به شرکت گارانتی هم دقت کنید و حتما در موردش تحقیق کنید

موفق باشید

sayanermia
01-03-2015, 18:35
ببینید حرف شما درسته!! اما بالاخره اونا مسئول گارانتی دستگاه شما بودند! اگر خود شما باز میکردی ، خدایی نکرده یک خار میکشست یا میزدی یه قسمت دیگه رو می ترکوندی ( با فرض اینکه شما به شماتیک قالب دستگاه و قرار گیری خارها و بعضا پیچ های مخفی اشنایی ندارید ) اون وقت شرکت دیگه گارانتی نمی کرد و سوبله ازتون پول میگرفت! اونا وظیفه شون همینه که بیان با کارشناس خودشون عیب یابی کنند و تشخیص بدند!

اما به نظرم کلیه سرویس دهندگان گارانتی باید لوازم یدکی و قطعات معمول و پر استفاده رو که به تجربه می دونن بیشتر جاها مورد استفاده است با خودشون همراه داشته باشند! نه اینکه دست خالی بیان فقط بررسی کنند! این مورد رو حق میدم ناراحت باشید.

نمونه مشابه برای ما پیش اومد که ماشین ظرف شویی دکمه ی استارتش گیر کرده بود و بیرون نمیومد! فشاری بود... خودم تونستم باز کنم و کل درب رو بریزم بیرون و دکمه و بررسی کنم! مشکل حادی هم نبود فقط دکمه کمی توی قابش گیر کرده بود و باید پشتش یک جسم خارجی میذاشتیم که دکمه با قابش از اون حفره ی قرار گیری به عقب نیاد! یعنی خوراکش کمی لنت بود و چسب بازی... اما زنگ زدیم گارانتی اومد کلهم دکمه رو عوض کرد 30 تومن هم گرفت! دقیقا چند ماه بعد باز همین مشکل پیش اومد که اینبار چون می دونستم مشکل چیه خودم دست به کار شدم!

ramtin2025
14-03-2015, 23:55
سلام مجدد
حرف شما درسته ولی دستگاه من گارانتیش تموم شده بود و من صرفا برای حمایت از شرکت گارانتیش زنگ زدم به اونا . وگرنه روبروی منزل ما یه تعمیرگاه بزرگ لوازم خانگیه و خیلی راحت میتونستم به اون بگم و مطمئنم که در بدبینانه ترین حالت، 30 40 تومن هزینه کار من میشد.
مورد بعد رو هم که خودتون فرمودید، یه تسمه با وجود اینکه من بهشون اعلام کردم که اشکال به احتمال زیاد از تسمه هست، چقدر فضا میگیره که کارشناس نتونه با خودش بیاره. اتفاقا از شانس بد من، همزمان با همین مشکل، فرگاز من هم دچار مشکل شد که 180 تومن هزینه تعمیر اون رو به نمایندگیش (گلدیران) پرداخت کردم که نوش جونشون و یه ذره هم ناراحتی ندارم بابت این جریان. اکثر مشتریا تفاوت خدمات خوب و بد رو به راحتی متوجه میشن .
به هر امیدوارم شرکتهایی که خوب خدمات میدن همچنان پیشرفت کنن و این قبیل گارانتی های بی کیفیت که فقط دنبال چاپیدن ملت هستن جایی توی بازار نداشته باشند.

موفق باشید