PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از چه خریدهایی راضی یا ناراضی بودم**لوازم خانگی

ملا نصرالدین
28-02-2015, 12:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

بارها شده یه وسیله ای خواستیم بخریم نمیدونیم از کدام برند بخریم
میزان رضایت مردم از یک برند خاص چقدر بوده

توی این تاپیک به معرفی لوازمی که خریداری کرده ایم ازش راضی یا ناراضی بودیم میپردازیم

برای شروع خودم میگم

رضایت:

از ماشین لباسشویی دوو ، سولاردام ال جی ،ماشین ظرفشویی Haeir ، جاروبرقی ریچموند بسیار راضی ام.5 ساله از اینها استفاده میکنم خدمات پس از فروش و کیفیت بسیار خوبی داشته اند

عدم رضایت:

از یخچال فریزر سینجر به شدت ناراضی ام.هم بی کیفیت هست هم خدمات پس از فروش افتضاح

از ابمیوه گیری مارولا هم ناراضی ام.خدمات پس از فروش خوبی نداره

از غذاساز کننود هم بسیار ناراضی هستم.خیلی بی کیفیت هست

Mr_100_dolari
28-02-2015, 12:24
سلام

ما کلا رابطه خوبی با سامسونگ داریم :دی و چه تو لوازم خونگی یا صوتی و تصویری و ... تا حالا ازش بدی ندیدیم

فقط ماشین ظرف شویی زانوسی ایتالیا هستش که تازگی ها چند بار اذیت کرده و ماشین لباس شویی آبسال هم کلا مرگ نداره ...

محصولات پارس خزر هم مثل جارو برقی و پنکه واقعا عالی بودن تا الان بقیه هم که اکثرا سامسونگ بوده و مشکلی نبوده تا الان ولی در کل تو ایران زیاد نباید روی گارانتی حساب باز کرد چون معمولا حتی با گارانتی هم برای تعمیر و یا تعویض ازتون هزینه میگیرن ...

mmf66
28-02-2015, 13:16
ال جی همیشه راضی
سامسونگ نسبتا راضی
پایونیر بسیار ناراضی

SNOW PATROL
28-02-2015, 18:22
دوو.. توشیبا ناراضی
دوو کیفیت قطعاتش خوبه ولی چند مورد دیدم بشدت محصولاتش الودگی صوتی ایجاد میکنه :n34:
سامسونگ.سونی . ال جی . فیلیپس . پاناسونیک. بوش راضی

sansa
28-02-2015, 18:30
سلام

یخچال :
پارس و الکترو استیل و فیلور داریم و داشتیم :n02: . خدا رو شکر 7 ساله داره بدون دردسر و خرابی کار میکنه .

جاروبرقی :
پارس خزر فوق العادست .

لباس شویی :
پاکشوما عالی هست .

تلویزیون :
5 ساله سونی داریم اخ نگفته .

توستر :
برند پرنسس عالیست .

ناراضی :
غذا ساز مولونکس به شدت مزخرف هست .
چیزی به ذهنم نمیرسه

Atghia
28-02-2015, 19:21
یخچال فریزر و جاروبرقی سامسونگ بسیار عالی سالهای زیادیه که با کیفیت همچنان کار میکنند
تلویزیون سونی خیلی خوب
ماشین لباسشویی کنوود تا الان که 3سال شده خیلی خوب
اتو و خردکن 123، مارک مولینکس سالیان سال همراه بی ازار ما هستند
کولر ال جی خیلی خوب
پنکه پارس خزر خیلی عالی

چای ساز پارس خزر کارکردش خوبه اما قوری ای که داشت همون اول در اثر حرارت شکست!!! کی حوصله پیگیری ضمانت و اینا رو داره ولی خب اگر طوری باشه از محصولات کشور خودمون بشه استفاده کرد ترجیح با اوناست اما خب چه کنیم که کم کیفیت میسازن...

@R3Z
01-03-2015, 00:50
تلویزیون , ساید , لباسشویی , مایکروفر : سامسونگ : کاملا راضی هستیم.
پکیج lg که البته بعدا با پیگیریها مشخص شد کار خود گلدایران هست و ربطی به LG نداره : افتضاح , خدمات پس از فروش فوق العاده ضعیف
پنکه پارس خزر که همونطور که دوستان هم گفتن خیلی خوبه.
گوشیم هم LG nexus هست خیلی راضی هستم.
----
پ.ن : یه ماشین لباسشویی kenwood داشتیم واقعا خرکار بود 25 سال آخ نگفت لامصب , بهونه ای پیدا نکردیم عوضش کنیم آخر گفتیم مصرف برقش بالاست و کنار گذاشتیمش!:n02:

matr!x_2008
01-03-2015, 01:41
تلویزیون سامسونگ، LCD سونی، تلویزیون بلر، لپتاپ فوجیتسو عالی و راضی کننده

arazboy
20-03-2015, 09:59
لوارم خانگی به شانش مشتری داره که چطور در بیاد نمیشه گفت کدام شرکت خوبه
این تایپک الکی درست شده ؟

طف تی وی 47 سامسونگ گرفته 6 ماه نشده پنل خراب در اومده
یخچال ال جی گرفته 1 سال نشده چند بار خراب شده .
..........
وسایل برقی مثل هندوانه در بسته می مونه

ehsan_iace
01-05-2015, 12:48
از خرید "نایسر دایسر" ناراضی‌ام چون اسمش خرد کن است ولی حتی گوجه هم نمیتونه خرد کنه! چه برسه به سیب زمینی و هویج!

اگر یک مدت کار میکرد و بعد تیغه‌هایش کند میشد باز هم راضی میشدم اما یک بار هم کار نکرد و تیغه‌هایش از همان روز اول کند بود!

gmd
01-05-2015, 14:03
سلام
ماشین لباسشویی آبسال مدل aed-453 کاملا آشغال. و خدمات و گارانتی فوق العاده ضعیف چون چند بار اومدن و میگن همینه دیگه بهتر از این نمیشه !!! حداقل میشه گفت این مدل خیلی خیلی خیلی مزخرفه چون چند تا از دوستان هم همین رادارن وخیلی ناراضی هستند.
اتو کنوود هم بدرد نخورد مدام آب چکه میکنه با اینکه مثلا ضد چکه هست.
ظرفشویی موریس فوق العاده هم کارکرد هم پاسخگویی به مشتری البته خداروشکر تاحالا خراب نشده که بخوام از خدمات استفاده کنم ولی خودشون مرتب زنگ میزنن و میپرسن که راضی هستیم یا نه.
پکیج بوتان هم یک ساله ولی تا حالا بد نبوده به خصوص نصابی که آمد خیلی تمیز کار میکرد البته لوازم نصب را کمی گران حساب کرد.

p30g
17-05-2015, 20:36
هود کن آشغال :n21:بتمام معنا :n30:تا الان که 5 ماه هم نشده خریدم 4 مرتبه خراب شده

aminkhan2014
02-07-2015, 07:40
هود کن آشغال :n21:بتمام معنا :n30:تا الان که 5 ماه هم نشده خریدم 4 مرتبه خراب شده

کجاش خراب شده؟

ehsan_iace
02-07-2015, 12:04
کره بادام زمینی پرارین خوب بوداما "کره بادام زمینی با کرم کاکائو پرارین" نمیدانم چی توش ریختند که خواب‌آوره! یعنی صبحانه که میخورم به شدت خوابم میگیره! و پیشنهاد نمیکنم که بخرید

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-07-2015, 14:04
سلام دوستان
نکته ی مهم:
استفاده ی صحیح و نگهداری باعث طول عمر وسائل میشه . از عینک و ساعت گرفته تا لوازم خانگی و لباس و خودرو و موبایل و ظرف و ظروف و کفش و غیره
مثال:
اگر موقع اسباب کشی , یخچال یا فریزر خیلی مایل بشه اونوقت روغن توی کمپرسورش میره توی لوله های گاز و اگر یزمینش توی برق به احتمال 95% میسوزه و چه بسا صدها هزار تومن خرگ بذاره روی دستتون . باید بعد از جابجائی یخچال و فریزر تا 5~6 ساعت در یک جا ثابت بمونه و به برق وصلش نکنین تا اگر روغن رفته توی لوله ها برگرده پائین و بره توی کمپرسور . بعدش بزنینش به برق
مثال 2
نصب محافظ برای وسائل برقی
مثال 3
تعویض کیسه ی جاروبرقی در صورت سوراخ شدن یا باکتری زدن (بوی بد گرفتن) . بهتره سالی یک بار تعویض بشه . اگر توی خونه خیاط دارین میتونین پارچه ش رو بخرین و خودتون بدوزین . کمی بزرگتر و باکیفیت تر و بادوامتر
مثال 4
هرگز درب لباسشوئی رو نبندین مگر موقعی که کار میکنه وگرنه خیلی زود رطوبت داغونش میکنه حتی اگر درجه یک باشه .

پس طرز استفاده و نگهداری هم تاثیر داره و نباید نادیده گرفته بشه

arazboy
08-07-2015, 21:11
کلا لوازم برقی یه شانس بستگی دارد یکی هست می گیرد تا چند ین سال هیچ مشکلی پیش نمیاد لی یکی دیگه می خره زیر یک سال چند ین بار به مشکل بر می خوره همه شرکت ها این طوری هست

Soroush-S
08-07-2015, 23:15
از 12 سال پیش از محصولات صوتی و تصویری صنام استفاده میکنم که کاملا راضیم!

از جاروبرقی الجی هم اصلا راضی نیستیم ! کاملا بدرد نخوره کمتر از 5 ساله که گرفتیم چندبارم تعمیر فرستادیم ولی ....

یخچال هم الکترواستیل داریم که انصافا بدلیل استفاده ناصحیح ما از یخچال جای شکرش باقیه که فعلا داره کار میکنه!!

ماشین لباسشویی حایر که بجز یه 10 هزارتومن که پارسال براش خرج کردیم تا الان مشکلی نداشته.

پنکه هم پارس خزر داریم - پارس توشیبا قبل از انقلاب پارس خزر دهه 70 و یکی هم 2سال پیش گرفتیم که تفاوت جدیدترین و قدیمی ترین کاملا محصوصه:n02:

Life24
24-07-2015, 21:01
از کلیه ی اجناس ایرانی که خریدم ناراضی هستم.
از کلیه ی شرکت های که مثلا!!! جنس رو گارانتی هم میکنند ناراضی هستم.
در کل تا می تونید اجناس ایرانی خرید نکنید

arazboy
07-08-2015, 07:51

پس شما لطفا از یک سیاره دیگر خرید کنید //////
الان دیگر همه شرکت های خارجی هم یا در ایران مونتاژ میشه یا از کشور های دیگر که مونتاژ میشه قاچاقی به ایران میاد

- - - Updated - - -

پس شما لطفا از یک سیاره دیگر خرید کنید
الان دیگر همه شرکت های خارجی هم یا در ایران مونتاژ میشه یا از کشور های دیگر که مونتاژ میشه قاچاقی به ایران میاد

arazboy
07-08-2015, 07:53
از 12 سال پیش از محصولات صوتی و تصویری صنام استفاده میکنم که کاملا راضیم!

از جاروبرقی الجی هم اصلا راضی نیستیم ! کاملا بدرد نخوره کمتر از 5 ساله که گرفتیم چندبارم تعمیر فرستادیم ولی ....

یخچال هم الکترواستیل داریم که انصافا بدلیل استفاده ناصحیح ما از یخچال جای شکرش باقیه که فعلا داره کار میکنه!!

ماشین لباسشویی حایر که بجز یه 10 هزارتومن که پارسال براش خرج کردیم تا الان مشکلی نداشته.

پنکه هم پارس خزر داریم - پارس توشیبا قبل از انقلاب پارس خزر دهه 70 و یکی هم 2سال پیش گرفتیم که تفاوت جدیدترین و قدیمی ترین کاملا محصوصه:n02:

دستگاهای قدیمی حرف نداشتند ولی جدید کیفیت شان را پایین آوردند همه مارک نه مارک مخصوصی

استاد شیفو
07-08-2015, 12:49
ماشین لباس شویی پاکشوما که ایرانی هست کاملا اشغال ...نخرید !!!!!!

جاروبرقی پارس خزر - پنکه پارس خزر - اب گرمکن پارس خزر عالی هستند .

یخچال الکترواستیل عالی هستش .

تلویزیون سونی عالی هست .

مانیتور سامسونگ عالی .

تردمیل Arosoft عالی .

arazboy
12-08-2015, 20:16

تلویزیون سونی عالی هست .

مانیتور سامسونگ عالی .

تردمیل Arosoft عالی .

tv سونی بعد دو سال پنل اش سوخت و کلی ضرر زد / یخچال هر هفت هشت ماه کلا خرابه

لوازم برقی به شانس بستگی داره دلیل نمیشه شما داشته باشید خوبه همشون خوب هستند ....

- - - Updated - - -

تلویزیون سونی عالی هست .

مانیتور سامسونگ عالی .

تردمیل Arosoft عالی .

tv سونی بعد دو سال پنل اش سوخت و کلی ضرر زد / یخچال هر هفت هشت ماه کلا خرابه

لوازم برقی به شانس بستگی داره دلیل نمیشه شما داشته باشید خوبه همشون خوب هستند ....

Переклад не
03-11-2015, 17:22
اوه اوه یاده این اجاق گاز پیلوت مون افتادم الان حول و هوش 10 ساله خریدیم . یعنی به معنای واقعی کلمه پشیمونیم . یه وقت کنترل چراغ و سیخ گردوناش از کار افتادن یعنی وقتی فر گرمه همین جوری اینا میچرخن و روشن میمونن و نمیشه از کار انداختش . چراغهای فلکه شون از کار افتاد و فندکش و ترموستات و همه چی . واقعا آشغال به تمام معناس

Переклад не
03-11-2015, 17:27
فقط من موندم یه لامپ 100 وات رشنه ای بیش از 11 ساله بستم بالای راه پله مون از اون موقع تا حالا کاملا سالمه چنبارم باز کردم به جاهای مختلف بستمش . احتمالا خوده ادیسون درستش کرده:n02:

armin_punisher6
03-11-2015, 21:11
بیشترین رضایت من از محصولات برند bosch هست.فریزرمون مال 22 ساله،تا حالا یه بارم خراب نشده.محصولات دیگه هم هیچ مشکلی نداشتن.در کل به هیچ وجه سمت ایرانی نرین.

farshad.88
03-01-2016, 13:00
اوه اوه یاده این اجاق گاز پیلوت مون افتادم الان حول و هوش 10 ساله خریدیم . یعنی به معنای واقعی کلمه پشیمونیم . یه وقت کنترل چراغ و سیخ گردوناش از کار افتادن یعنی وقتی فر گرمه همین جوری اینا میچرخن و روشن میمونن و نمیشه از کار انداختش . چراغهای فلکه شون از کار افتاد و فندکش و ترموستات و همه چی . واقعا آشغال به تمام معناس

شما هم بعد از 10 سال که میبینی همش خراب میشه دست از سرش وردار دیگه. جدید بخر :n33:
تا اینجایی که من توی تاپیک های لوازم خانگی و برقی گشتم. برای لوازم برقی عروس مارک ال جی و برای لوازم برقی داماد مارک سامسونگ خوبه.

استاد شیفو
03-01-2016, 13:26
موس : A4tech - N70FX

خیلی خوب چندین سال براتون کار میکنه . رو هر سطحی جواب میده و در کل عالیه .موس : A4tech - N70FX

خیلی خوب چندین سال براتون کار میکنه . رو هر سطحی جواب میده و در کل عالیه .

dvb595959
03-01-2016, 13:41
درود
محافظ بی تک عالیه.
گارانتی اش هم خوب بوده.

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

سمیرا ...
09-08-2016, 17:59
سلام
ما يخچال کنوود داريم. چنتا مشکل داره که يکيش خيس بودن بدنه داخل يخچال هست طوري که قطرات آب روي سطح ديواره عقبي يخ ميزنه و بعد از آب شدن داخل ظرف قرار داده شده در پشت يخچال جمع ميشه که بايد هر چند وقت يک بار تخليه بشه. درضمن هر چيزي به ديوارعقبي بچسبه يخ ميزنه و خراب ميشه. ولي بدترين مشکل زنگ زدگي ديواره خارجي يخچال هست که ظاهرش رو خراب مي کنه. العان قصد خريد يخچال فريزر پايين کرديم وبين ال جي و سامسونگ شک داريم. کسي تجربه زنگ زدگي بدنه يخچال رو در اين دو مارک داشته؟ وبه نظر شما کدام مارک بهتره؟

سمیرا ...
17-08-2016, 11:27
سلام
بين دو مدل B2014PW و BF-214PW الجي موندم. نمي دونم کدومش بهتره کسي تجربه اين دو مدل رو داره.
بدنش زنگ نميزنه؟ صدا و مصرف برق موتورش چطور؟در کل راضي هستين؟
لطفا کمک کنید.

philofan
22-04-2018, 10:06
با سلام خدمت دوستان عزیز
از خوندن تجربیات بد دوستان خیلی متاسف شدم و تصمیم گرفتم تا اطلاعات خودم رو با شما به اشتراک بذارم شاید که باعث بشه افراد کمتری مورد سواستفاده قراربگیرند.
من چون مشغول تهیه جهیزیه هستم برای خرید یکسری از لوازم برقی مثل لباسشویی و ظرفشویی و ... سراغ محصولات بوش رفتیم.
ما که اولش کلا نمیدونستیم بوش اصل و تقلبی داریم و یک همچین داستانای عجیب و غریبی که حالا براتون مفصل توضیح میدم وجود داره و فکر میکنم از همه بدشانسیهایی که بالارفتن قیمت دلار سر ما آورده تنها شانسمون همین تشخیص نمایندگیها و اجناس اصل و تقلبی بوش بود چونکه بمحض افزایش قیمت خیلی خنده داره تمام نمایندگیهای سیهاوی که اصلا نمایندگی بوش نیستن سریع قیمتهاشونو کلی بردن بالا درحالیکه اونایی که نمایندگیهای رسمی بوش هستند و اسمشون توی سایت بوش هست قیمتشون پایینتر بود که باعث شد ما بیشتر حساس بشیم که چرا دو نوع قیمت برای یک کالا وجود داره که به نتایج زیر رسیدیم:
شروع داستان ما از اینجا بود که برای شروع خرید گفتیم بریم یکی از نمایندگیهای بوش و قیمت این کالاها رو دربیاریم که از قضا یکی از نمایندگیهای مربوط به سیهاوی بود، ما هم که تا اون موقع اصلا نمیدونستیم سیهاوی کیه مهستان و کاراگستر و بقیه کین رفتیم و قیمت گرفتیم و این دقیقا میشه دو روز بعد از اینکه دلار یهو رسید به ۶ هزار تومن و کلی هم فروشنده ها گفتن که زود بخرید وگرنه تا چند روز دیگه میره بالاتر که همینم شد. بعد که با نامزدم مشورت کردیم گفت که برادرش که بواسطه کارش با اینجور چیزا سروکار داره میگه که بوش توی ایران (اشتهارد) تولید میشه و کلا تقلبیه و این گوشزد باعث شد که ما یه مقدار روی این موضوع که ممکنه بوش تقلبی هم وجود داشته باشه حساستر بشیم و مرتب از مغازه دارها هم پرس و جو میکردیم. من برای خرید تمام خیابان شریعتی رو دونه به دونه مغازه های لوازم خونگی رو رفتم و دیدم و قیمت کردم و از گارانتی پرسیدم و نتیجه نهایی این شد که با شما هم به اشتراک میذارم.
اولا که سیهاوی علی رغم اینکه تعداد مغازه هایی که تحت این عنوان میفروشن خیلی از بقیه بیشتره (تا جاییکه ما اوایل جستجو فکر میکردیم مگه بوش غیر از سیهاوی نمایندگی دیگه ای هم داره!) اما اصلا سیهاوی نمایندگی اصلی بوش نیست و شما میتونید برای اطمینان از حرف من به سایت خود بوش bosch-home.com مراجعه کنید و بعد از انتخاب ایران در بین کشورها توی قسمت نمایندگی اسم و آدرس تمامی نمایندگیهاشو ببینید که اصلا سیهاوی جزوش نیست و ظاهرا اون سیهاویها همون بوشهایی هستند که توی ایران و چین تولید میشن و خیلی جالبه که من خودم توی یکی از نمایندگیهای سیهاوی اجناسی رو دیدم با شماره سریهایی که اصلا توی سایت بوش چنین شماره هایی وجود نداشت چون من خودم سایت بوش رو زیر و رو کرده بودم و از مشخصات مدلهایی که مدنظرم بود پرینت همراهم داشتم و وقتی اینو به فروشنده میگفتم یه دلیل بیخودی سرهم میکرد. خلاصه اینکه من محصولاتمو از نمایندگیهای مهستان و کاراگستر خریدم که هردوشون هم توی سایت بوش وجود دارند و ضمانتشون هردو تحت عنوان (بوش سرویس) هست درحالیکه سیهماوی ضمانتش به اسم (سیهاوی) هست که یعنی خود آقای سیهاوی ضمانت کرده و نه شرکت بوش درحالیکه بقیه نمایندگیها همگی ضمانت یکسان بوش سرویس را دارند نه اینکه هرکی به اسم خودش ضمانت کنه.
خلاصه اینکه خیلی حواستون رو جمع کنید که گول فروشنده ها رو نخورید چون واقعا آدمو گمراه میکنن حتی توی نمایندگیهای اصلی هم درمورد مشخصات دستگاهها توصیه میکنم بجای اعتماد به حرف فروشنده خودتون برید توی سایت بوش قسمت ایران و همه محصولات رو با مشخصات کامل ببینید بعدش برید اونی که انتخاب کردید رو بخرید.
در ضمن بطور کلی سه سری مغازه برای فروش بوش وجود داره: ۱- سیهاوی (که میشه همون بوشهای تقلبی با ضمانت سیهاوی) ۲- نمایندگیهای رسمی بوش مثل مهستان و کاراگستر و چندتای دیگه که همگی اسم و آدرسشون توی سایت بوش موجوده (که یعنی بوش اصل با ضمانت بوش سرویس) ۳- مغازه های شخصی که اغلب از خود نمایندگیهای بوش خرید کردن و همونو به شما میفروشن که ممکنه گارانتیشون همون بوش سرویس هم باشه و یا نباشه

noshinam
26-06-2018, 11:20
لوازم خانگی فقط خارجی ، هم قیمتش نسب به محصول ایرانی بی کیفیت و گرون بهتره هم خدمات پس از فروشش جوابگو هستن

farshad.88
27-06-2018, 07:12
ما 2 سال پیش که برای عروسی میخواستیم لوازم بخریم به بندر سیریک در میناب هرمزگان رفتیم. یه بازار محلی داری به نام بازار میشی. که کالا ها رو مستقیم از شارجه امارات میارن. تقریبا اکثر برند های مطرح دنیا رو دارن.
یخچال ال جی گرفتیم. ماشین ظرفشویی رو مارک بکو ( BEKO ) گرفتیم که آلمانی هست. ماشین لباسشویی رو هم از همین برند بکو گرفتیم. اجاق گاز رو از شهر خودمون و از نمایندگی اسنوا گرفتیم که تولید داخلی هست اما قطعات یه مارک مطرح ایتالیایی رو استفاده کردن. حتی طراحی رو هم از اونا برداشتن. مدلش الان یادم نیست. اما بهترین مدل تولیدات اسنوا هست
اما یه سری وسایل جهیزیه هست که بزرگ نیستن اما تعدادشون زیاده. اون بازار میشی که رفتیم نمایندگی عرشیا ARSHIA بود که توی سفری که بعدا به قشم داشتم این نمایندگی رو اونجا هم دیدم.عرشیا محصول ترکیه هست و چینی ها هنوز پیداش نکردن انگار. البته بعضی از قطعات داخلی محصولاتشون واسه آلمان هست. خیلی وسایل رو از این نمایندگی گرفتیم که شامل جاروبرقی، ماکروفر، کتری برقی، سرویس ظروف سرامیکی، سرویس قاشق و چنگال،آبمیوه گیری، پلو پز ( که حتی ماست هم میسازه !! ) و ... رو از این برند گرفتیم.قیمت این برند نسبت به ال جی و سامسونگ و بوش کمتره اما همون کیفیت رو دارن. البته هنوز به تولید وسایل بزرگ مثل یخچال و لباسشویی و ظرفشویی ورود نکردن
اینکه تولیدات ال جی و سامسونگ در نمایندگی ها ی داخلی در همین کشور خودمون مونتاژ و تولید میشه وقعیت داره. کرج و قزوین محل تولید این محصولات مونتاژی هست. به نظرم بهتر بود به جای مونتاژ کردن این برند ها . امکانات و سرمایه شون رو روی ایجاد یک برند داخلی و یا بهبود کیفیت یک برند داخلی صرف میکردن. مثلا جوری میشد که اسنوا الان یه قطب تولیدات منطقه باشه.

amir_t6262
27-06-2018, 09:30
ما 2 سال پیش که برای عروسی میخواستیم لوازم بخریم به بندر سیریک در میناب هرمزگان رفتیم. یه بازار محلی داری به نام بازار میشی. که کالا ها رو مستقیم از شارجه امارات میارن. تقریبا اکثر برند های مطرح دنیا رو دارن.
یخچال ال جی گرفتیم. ماشین ظرفشویی رو مارک بکو ( BEKO ) گرفتیم که آلمانی هست. ماشین لباسشویی رو هم از همین برند بکو گرفتیم. اجاق گاز رو از شهر خودمون و از نمایندگی اسنوا گرفتیم که تولید داخلی هست اما قطعات یه مارک مطرح ایتالیایی رو استفاده کردن. حتی طراحی رو هم از اونا برداشتن. مدلش الان یادم نیست. اما بهترین مدل تولیدات اسنوا هست
اما یه سری وسایل جهیزیه هست که بزرگ نیستن اما تعدادشون زیاده. اون بازار میشی که رفتیم نمایندگی عرشیا ARSHIA بود که توی سفری که بعدا به قشم داشتم این نمایندگی رو اونجا هم دیدم.عرشیا محصول ترکیه هست و چینی ها هنوز پیداش نکردن انگار. البته بعضی از قطعات داخلی محصولاتشون واسه آلمان هست. خیلی وسایل رو از این نمایندگی گرفتیم که شامل جاروبرقی، ماکروفر، کتری برقی، سرویس ظروف سرامیکی، سرویس قاشق و چنگال،آبمیوه گیری، پلو پز ( که حتی ماست هم میسازه !! ) و ... رو از این برند گرفتیم.قیمت این برند نسبت به ال جی و سامسونگ و بوش کمتره اما همون کیفیت رو دارن. البته هنوز به تولید وسایل بزرگ مثل یخچال و لباسشویی و ظرفشویی ورود نکردن
اینکه تولیدات ال جی و سامسونگ در نمایندگی ها ی داخلی در همین کشور خودمون مونتاژ و تولید میشه وقعیت داره. کرج و قزوین محل تولید این محصولات مونتاژی هست. به نظرم بهتر بود به جای مونتاژ کردن این برند ها . امکانات و سرمایه شون رو روی ایجاد یک برند داخلی و یا بهبود کیفیت یک برند داخلی صرف میکردن. مثلا جوری میشد که اسنوا الان یه قطب تولیدات منطقه باشه.

در خصوص مونتاژ این برندها، ظاهرا یه قانون هست که در ازای ایجاد اشتغال و انتقال دانش و مونتاژ محصولات، اجازه ی عرضه ی اون کالا را در ایران میدن یا اینکه از یک سری تخفیفات دولتی بهره مند میشن. اینکه اینقدر LG و Samsung در بازار ایران مطرحه و مثلا پاناسونیک نیست، بخاطر همینه.

mojt90
25-02-2020, 23:17
تلویزیون سونی کیفیت عالی حتی در ارزانترین تلویزیون این شرکت (مگر با چکش خودتون نابودش کنین . :santa::»)

جاروبرقی - چرخ گوشت - آب میوه گیری پارس خزر

aryamehr1368
05-06-2021, 00:19
بدترین یخچال هیمالیا

Переклад не
12-06-2021, 16:33
شما هم بعد از 10 سال که میبینی همش خراب میشه دست از سرش وردار دیگه. جدید بخر :n33:
تا اینجایی که من توی تاپیک های لوازم خانگی و برقی گشتم. برای لوازم برقی عروس مارک ال جی و برای لوازم برقی داماد مارک سامسونگ خوبه.

نه جانم تو اون ده سالی که گفتم از شروع به کارش تا همین الان همیشه ایراد داشته و جدیدا هم دسته هاش ذوب شدن

sohila22
24-06-2021, 19:42
از لوازم ضروری در هر منزل لوازم پذیرایی آن است لوازمی که در عین کاربردی بودن باید زیبا و چشم نواز هم باشد صنایع دستی آشپزخانه می تواند همان انتخاب شما باشد irankardasti2010 را در صفحات اجتماعی جستجو کنید _حامی هنر سرزمینمان باشیم تا فرزندانمان نیز به آن افتخار کنند_:»:»:»

moderntecnin
30-09-2021, 13:25
ببببببببببببببببببببببببب ببببببببببببببببببببببب

moderntecnin
06-10-2021, 00:32
dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

moderntecnin
06-10-2021, 00:39
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr r

power-user
24-12-2021, 11:50
- - - Updated - - -
از آنجایی که قیمت ها در خرید جهیزیه و ظروف آشپزخانه بسیار متغییر است و تولید کنندگان و وارد کنندگان همیشه در حال تغییر قیمت هستند بهتر نیست، برای خرید جهیزیه ارزان، ظروف و لوازم آشپزخانه به صورت آنلاین به فروشگاه های که ظروف آشپزخانه را با قیمت مناسب به فروش میرسانند مانند فروشگاه ظروف آشپزخانه ظرفتو سر بزنیم. هم در زمان و هم در وقت شما صرفه جوی میشه و به راحتی میتونید قیمت ها رو مقایسه کنیم؟

فروشگاه ظروف آشپزخانه ظرفتو:zarfeto.com