PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایــن لبــاس چـه رنــگیـه ؟

A.N.A.P
28-02-2015, 01:38
سلام. بحث داغی توی شبکه های اجتماعی ایجاد شده سر رنگ این لباس که بعضیا میگن سفید و طلایی هست ، و بعضیا مثل خودم میگن آبی و مشکی هست . نظر شما چیه ؟

توضیح کامل رو میتونید اینجا ببینید :

لینــک 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینــک 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

XENON24
28-02-2015, 02:47
سفید و طلایی!!

Sh-Meteor
28-02-2015, 02:53
سلام

برادر اون آدرس که چیلتره ...!

رنگ این لباس واقعا انقدر گنگه؟؟؟؟؟

نظر من هیچکدوم!

آبی و طلایی

البته همچین آبیه آبی هم نیستا ولی نسبت به بقیه رنگ ها شبیه تره

مشکی که من اصلا نمی بینم
سفیدم همینطور!

محرمانه
28-02-2015, 03:44
آبی و قرمز

mojtabaivi
28-02-2015, 09:07
سفید و طلایی....
اصلا مگه میشه رنگ دیگه ای غیر از سفید و طلایی باشه؟! :n04:

befermatooo
28-02-2015, 09:29
رنگ این لباس هم آبی و مشکی هست

امید رض
28-02-2015, 09:48
آبی و مشکی هست ..........دیگه اخه ازاین سوال اسون تر:n02:نگاه کنی رنگش معلومه

arming900
28-02-2015, 10:05
این که اصلا سفید نداره ، آبی و (مشکی+طلایی)

ملا نصرالدین
28-02-2015, 11:15
رنگ اصلی لباس (در واقعیت) سفید طلایی هست ...البته به نظر من طلایی نیست.خردلی هست

ولی اینجوری عکسی که گرفته شده به نظر ابی طلایی میاد.

ولی نظر من همون سفید خردلی هست

*IN*
28-02-2015, 11:34
سبز نیست اون بالاش؟
لجنی...

றД ĵ ĭ Đ
28-02-2015, 11:45
یه چیز جالب من دفعه اول سفید و طلایی دیدم بعد همینطور که کامنت ها رو میخودندم دوباره رفتم بالا یه دفعه لباس برای چند ثانیه کاملا آبی بود و دوباره سفید شد این احتمالا مربوط به خطای دید و رنگ ها ست

javad34
28-02-2015, 11:59
به نظر من سفید و طلایی که زیر سایه عکس گرفته شده نور مستقیم بهش نمیخوره.

عکس این خانوم هم همچین حالتی داره تقریبا

raana
28-02-2015, 13:33
سفید و طلایی( بیشتر خردلی هست تا طلایی)

خدایی کجای این لباس مشکی داره آخه.....

sansa
28-02-2015, 13:41
خطای دید یا حقه خیاطان؛ ماجرای لباسی که خبرساز شد

روی عکس کلیک کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Miss Artemis
28-02-2015, 14:34

من میخواستم بگم کجاش طلایی داره آخه ؟!:n02:

کاملا آبی و مشکی هست و به سفید و طلایی نزدیک هم نیست حتی . مشکی ش یه کم بور هست اما قطعا مشکی هست

javad34
28-02-2015, 14:56
این همون لباسه پشت ویترین..لباس وسطی ..ولی من باز با اینکه این رو میبینم و فهمیدم آبی مشکیه ولی بازم هر جور میبنم طلایی و سفید سایه دار میبینم( عکس اول رو)..نمیتونم اصلا آبی مشکی ببینم نتمیدونم شاید برداشت مغزم مشکل داره:n13:

BestDev
28-02-2015, 15:10
دوستان به چشمهاي خودتون شك نكنين چون در واقع كيفيت رنگ و كنتراست صفحه نمايشي كه دارين در رنگي كه ميبينين تاثير داره. در نمايشگرهاي با غلظت رنگ و كنتراست بالا شما رنگ مشكي و آبي رو ميبينيد ودر نمايشگرهاي با كنتراست كم رنگ آبي كمرنگ و خردلي ديده ميشه.
ولي از نظر فني واقعا رنگي كه در اين عكس ثبت شده چه رنگيه؟

از نظر فني رنگي كه در قسمتهاي روشن ديده ميشه با كد RGB :
RGB (131,152,197)
و در نقاط تيره :
RGB (124,108,74)
كه اين دو رنگ نه مشكيه و نه آبي تيره. تصوير اين لباس با تركيبي از اين دو رنگ ايجاد شده :

اگر اين دو رنگ رو آبي و خردلي ميبينيد نمايشگر شما رنگ واقعي رو داره نشون ميده و اگه رنگهاي ديگري ميبينيد يا مشكل از نمايشگره يا متاسفانه اختلال بينايي داريد.

اما آيا لباس واقعي هم همين رنگه؟ احتمالا نه ولي ميزان نور و زاويه ديد و همينطور كيفيت ابزاري كه باهاش عكاسي شده باعث اين تغيير رنگ شده...

MR.CART
28-02-2015, 16:10
خردلی چه رنگی میشه؟؟

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

امید رض
28-02-2015, 17:59
خردلی چه رنگی میشه؟؟

یعنی کرمی رنگ

SNOW PATROL
28-02-2015, 18:29

من ذره ای سفیدی در این عکس نمیبینم :n02:

چیزی که من میبینم ابی مشکی/طلایی

Malware
28-02-2015, 18:32
من نیز آبی و مشکی:n02:

!SaMiRa!
28-02-2015, 18:43
به نظر من نقره ای هست که پشت به نور کردند لباس رو و طلایی ( یا همون به قول دوستان خردلی ) .
سفیدم نیست چون اگر دقت کنید یه لباس سفید مشکی پشت همین لباس گذاشتند که مثل پوست گاوه:n02:
مشکی هم نداره فقط سایه افتاده :n29:

Rhodes
28-02-2015, 18:51
سفید و طلایی !
نمیدونم قضیه ش چیه توی همه سایت ها عکسش رو گذاشتن :|

clau
28-02-2015, 19:00
آبی و طلایی:n36:

Atghia
28-02-2015, 19:33
آبی بسیار روشن و طلایی! (البته طلایی چون براق نیست به قول دوستان شاید خردلی)
ولی من در تعجبم مشکی؟ نه خدایی مشکی میبینید؟:n13: اگر عده ای مشکی میبینن و درست هم هست من برای چشمام متاسفم واقعا:n08:

mjorh
28-02-2015, 19:43
رنگ این لباس در واقعیت آبی و مشکی هست

و نه ربطی به بینایی نداره که بگیم آره کسی که فلان رنگ میبینه چشاش ایراد داره ...

برمیگرده سیستم بصری انسان و ایلومینیشن که باعث میشه ذهن انسان یه بخشی از رنگ رو در نظر نگیره، که انسان با انسان فرق میکنه ....

The neuroscientist

“What’s happening here is your visual system is looking at this thing, and you’re trying to discount the chromatic bias of the daylight axis,” Bevil Conway, a neuroscientist who studies color and vision at Wellesley College, told Wired ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). Daylight changes color over the course of the day, he said.
“So people either discount the blue side [of the daylight], in which case they end up seeing white and gold, or discount the gold side, in which case they end up with blue and black.”
For the record, Conway sees it as blue and orange!
The vision scientists

Bart Anderson, a vision scientist from the University of Sydney, told New Scientist ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].VPCXeLOsWKo) he believes it could boil down internal bias. "People may have different estimates of the color balance — i.e., what counts as 'neutral,'" he says.
Another vision scientist from the University of Rochester in New York told Live Science ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) that it's all about illumination.
"I think the brain has just made a different assumption about how the dress is being illuminated," David Williams said, arguing that it's not because of a fundamental difference in color vision.

Mr_100_dolari
28-02-2015, 21:37
قسمت بالایی بیشتر سفید طلایی دیده میشه

و قسمت پایین آبی مشکی

:n01:

Iloveu-ALL
28-02-2015, 21:47
آبی (مایل به بنفش)
و قهوه ای (یا سبز-طلایی-مسی بین اینا)

رنه دکارت: «به آنچه که حواس انسان ارائه می‌دهند نمی‌توان اطمینان کامل داشت، بلکه، تنها از راه عقل است که شناخت حقیقی و یقین‌آور صورت می‌گیرد.»

A.N.A.P
28-02-2015, 21:54
دوستانی که لباس رو سفید و طلایی میبینن ، لباس تیم فوتبال اینترمیلان رو چه رنگی میبینن ؟ :n02:

BestDev
01-03-2015, 00:04
رنگ این لباس در واقعیت آبی و مشکی هست

و نه ربطی به بینایی نداره که بگیم آره کسی که فلان رنگ میبینه چشاش ایراد داره ...

برمیگرده سیستم بصری انسان و ایلومینیشن که باعث میشه ذهن انسان یه بخشی از رنگ رو در نظر نگیره، که انسان با انسان فرق میکنه ....

[/SPOILER]

البته اين موضوع موقعي ميتونه اتفاق بيفته كه رنگهاي واقعي مشخص باشن. وقتي كد رنگ قابل استخراجه پس معلومه رنگ موجود در عكس چه رنگيه ولي اگر اين مورد كه همه افراد رنگها رو شبيه هم نميبينن و اينكه ابزاري كه استفاده ميكنيم هم خطاي نسبتا زيادي دارن كنار هم بذاريم ديگه درصد خطا بسيار زياد ميشه و واقعا نميشه گفت دليلش صد در صد همينيه كه گفته شده...

به هر حال بيشتر سر كاريه زياد خودتونو درگيرش نكنين

mjorh
01-03-2015, 00:47
البته اين موضوع موقعي ميتونه اتفاق بيفته كه رنگهاي واقعي مشخص باشن. وقتي كد رنگ قابل استخراجه پس معلومه رنگ موجود در عكس چه رنگيه ولي اگر اين مورد كه همه افراد رنگها رو شبيه هم نميبينن و اينكه ابزاري كه استفاده ميكنيم هم خطاي نسبتا زيادي دارن كنار هم بذاريم ديگه درصد خطا بسيار زياد ميشه و واقعا نميشه گفت دليلش صد در صد همينيه كه گفته شده...

به هر حال بيشتر سر كاريه زياد خودتونو درگيرش نكنين

آره ، ولی نمیشه گفت سرکاریه ....حقیقتش من خودم کامل قانع نشدم از این توضیحاتی که خودم نوشتم و کلا تو فضای اینترنت گفته میشه...

matr!x_2008
01-03-2015, 01:02
2 تا عکس با هم تفاوت داره! یکی سفید و طلایی یکی هم ابی و طلایی

Zlatan_ibra
01-03-2015, 01:56
کاملا سفید و طلایی میبینمش....
البته هرکس به یه رنگ میبینتش و به سلولهای مخروطی شکل چشم ربط داره

MR.CART
01-03-2015, 02:14
بنفش و سیاه

alex_pk
01-03-2015, 07:24
ممکنه مانیتور یا تلوزیونتون لباس رو به رنگ متفاوتی نشون بده
ممکنه دوربینی که عکس رو گرفته رنگ هارو بدرستی ثبت نکرده باشه
ممکنه به خاطر نور محیط و نور زمینه ، رنگ لیاسی که تو عکس هست با رنگ اصلیش فرق کنه.
به همین دلیل ممکنه هر شخصی رنگ لباس داخل عکس رو به رنگ متفاوت ببینه
ولی اگر فقط رنگ عکس پست اول مورد سوال قرار گرفته (و نه رنگ واقعیه لباسی که تنه مانکنه) خیلی راحت میتونید با Color Cop یا پینت کد رنگ رو استخراج کنید و ببینید تو چه بازه رنگی ای قرار میگیره.

اینجا دقیقا مسئله ای که باعث سردرگمی شده اینه که رنگ عکس نمایش داده شده با رنگ اصلی لباس متفاوته.

Reza31001
01-03-2015, 08:37
منم حقیقتا ذره ای سفید یا مشکی نمی بینم
آبی روشن و خردلی (طلایی هم نیست)

حالا سوالی که مطرح میشه اینه که قیمت این لباس بعد از جهانی شدن چند شده؟!

1376MAXIMUM
01-03-2015, 09:25
واااااایبییییییییی چرا این طوریه رنگش عوض میشه من همه رنگی دیدمش همه رنگی ابی دیدم سفید دیدم بفش کم رنک دیدم طلایی دیدم مشکلی دیدم همین طور رنگش عوض میشه
ولی موضوعی که متوجه شدم اینه که اگر اول بالای عکس رو نگاه کنید سفید وطلایی میبینید و وسط رو نگاه کنید ابی و مشکی میبینید اگر اول پایین رو نگاه کنید رنگش یه چیزی تو مایه های بنفش و طلایی میشه که البته بازم یه خورده مشکی و ابی دیده میشه

در کل من دیشب تو تلویزیون عکسه لباسه رو دیدم ابی مشکی بود خیاطه هم گفته ابی و مشکیه ولی این جا من همه رنگی دیدم البع اون عکسه تلویزیونیش کیفیتش خیلی بهتر بود

befermatooo
01-03-2015, 10:03
این عکس باعث شده من تورم و گرانی و ... رو فراموش کنم :n02:

امید رض
01-03-2015, 10:17
این عکس باعث شده من تورم و گرانی و ... رو فراموش کنم :n02:
اصلا ایا چیزی هست؟ ؟؟که باعث فراموشیه تورم وگرانی ها نشه؟؟!!:n02:

Reza Azimy_RW
01-03-2015, 15:08
خیاطش تایید کرده این مشکی آبیه (من عقبم الان فهمیدم)
ادم به چشماشم نمیتونه اعتماد کنه البته من از اول بچگی به اینکه هر شخصی رنگا رو یه جوری میبینه اعتقاد داشتم ولی دیگه نه در این حد :|
من کاملا واضح آبی و سیاه میبینم درک نمیکنم چجوری کسی میتونه اینو سفید ببینه :|

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _nocredit.jpg

منبع = بی بی جان

IRAN_KING
01-03-2015, 15:24
ابی مشکی می بینم

jamalu
02-03-2015, 10:09
آبی روشن + تقریبن قهوه ای

XENON24
05-03-2015, 12:02
چند روزی است که عکس یک لباس راه راه زنانه دنیای اینترنت را پر کرده است. از توئیر گرفته تا فیسبوک و گوگل پلاس، افراد عکس این لباس رو آپلود کرده و از دوستان خود در مورد رنگ‌ لباس می‌پرسند. نکته‌ی حیرت‌‌انگیز در مورد این عکس تفاوت‌ عمده‌ در نظرات افراد است. برخی لباس را سفید و نارنجی و بعضی دیگر سیاه و آبی می‌بینند. ولی ریشه این نظرات منتاقض در چیست؟ جواب این پدیده در توضیح واژه‌ی ثبات رنگ Color constancy پوشیده شده است. ثبات رنگ به ما اثبات می‌کند که رنگ‌های دیده شده توسط ما فقط ثباتی در ذهن شخص ما دارند و ممکن است که رنگ دیده شده توسط ما هم‌خوانی دقیقی با رنگ واقعی آن چیز نداشته باشد. برای درک بهتر دلایل برداشت‌های متفاوت از این عکس بهتر است در ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که اصولا چرا ما رنگ‌ها را می‌بینیم؟
دیدن رنگ‌ها فرایندی است که به واسطه‌ی آن موجودات زنده و یا ماشین آلات قادر به تشخیص رنگ اشیاء بر اساس طول موج مختلف نور منعکس، منتقل، و یا ساطع شده از آن شیء هستند. در انسان نور توسط چشم و به واسطه‌ی یاخته‌های استوانه‌ای و مخروطی دریافته شده و به سیگنال‌ تبدیل شده و به قشر بینایی مغز فرستاده می‌شوند. در این قشر سیگنال‌ها دریافت، بررسی و پردازش شده و درکی ذهنی از آن رنگ پدید می‌آید. منظور از درک ذهنی این است که لزوما این درک تطابق کامل بر واقعیت نداشته و تجربی‌ای شخصی برای فردی است که آن پدیده را درک می‌کند. در سازوکار ثبات رنگ‌ها Color constancy در مغز ما، یک شی آشنا، فارغ از درک مقدار نور ساطع شده از آن، با رنگی سازگار تشخیص داده می‌شود.
در واقع ذهن شما به نوعی برخی رنگ‌ها را تخمین می‌زند. این تخمین زدن می‌توانند با فاکتور‌های مختلفی گره خورده باشد. به طور مثال در این مورد خاص اگر افراد مدتی زیادی در مجاورت رنگ آبی قرار گرفته باشند، لباس را به رنگ سفید و نارنجی می‌بینند و افرادی که لباس را به رنگ آبی و سیاه می‌بینند، احتمالا زمان بیشتری در مجاورت رنگ زرد قرار داشته‌اند.
شایان ذکر است که مورد بالا به تنهایی نمی‌تواند دلیل اصلی برای درک شما از رنگ‌ها باشد. عوامل دیگری چون خستگی و صفحه نمایشی که با آن این عکس را تماشا کردید نیز می‌توانند بر درک شما از این عکس تاثیر بگذارند.
در نهایت خیالتان را راحت کنیم. رنگ واقعی لباس آبی و سیاه است.

befermatooo
05-03-2015, 14:22
رنگ لباس جنجالی بالاخره معلوم شد

شمال نیوز: صاحبان عكس لباس معروفى كه دنياى اينترنت را منفجر كرد مهمان برنامه ى الن شو بودند. آنها اينگونه گفتند ، داستان اين عكس از آنجا شروع شد كه مادرم سه عكس از سه لباس مختلف را برايم فرستاد و پرسيد كه كدام يك بهتر است براى اينكه در جشن عروسيت بپوشم؟

و خودش گفت من لباس آخرى را بيشتر دوست دارم ، من گفتم منظورت همون لباس سفيد و طلايى ديگه؟ گفت نه آبى و مشكى سفيد كجا بود! گفتم مامان اين لباس سفيده و اگه كه تو آبى ميبينى پس بايد برى دكتر!

اما من بعدا از شوهرم پرسيدم و او هم لباس را آبى مى ديد و اين داستان جنگ بين رنگ لباس از آنجا شروع شد ! ما همان شب به يك بار رفته بوديم و به هركس اين عكس را نشان داديم رنگ هاى مختلف آبى و يا سفيد مى ديد و ما واقعا گيج شده بوديم تا اين كه عكس را در تامبلر گذاشتيم تا از مردم هم نظر بخواهيم كه ديديم به صورت ناگهانى اين عكس به همه جا رفت و ميليونها بار در سراسر دنيا به اشتراك گذاشته شد!

Sh-Meteor
08-03-2015, 23:37

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :n02:

banii
08-03-2015, 23:53
من بدبخت مشگی ، قرمز میبینم!:n03:

نگار بانو
09-03-2015, 00:05
صورتی و زرد
.
.
.
.
.
.
.
.
الکی مثلا من خیلی متفاوتم !:n02:
مشکی و آبی

farshad0123
09-03-2015, 00:27
میگن کسایی که آبی و مشکی میبینن نیمه سمت راست مغزشون بیشتر کار میکنه و کسایی که سفید-طلایی میبینن نیمه سمت چپ مغزشون بیشتر کار میکنه
اونایی که سمت راست هستن حفظیاتشون قوی تره و اونایی که سمت چپ هستن محاسباتشون قوی تره

Iloveu-ALL
09-03-2015, 00:50
میگن کسایی که آبی و مشکی میبینن نیمه سمت راست مغزشون بیشتر کار میکنه و کسایی که سفید-طلایی میبینن نیمه سمت چپ مغزشون بیشتر کار میکنه
اونایی که سمت راست هستن حفظیاتشون قوی تره و اونایی که سمت چپ هستن محاسباتشون قوی تره

من آبی-طلایی(مایل به قهوه ای) میبینم ... لابد نیمکره هام برتری محسوسی نسبت بهم ندارن :n02:

Atghia
09-03-2015, 00:56

من کلا نیمکره های مغزم کار نمیده احتمالا جواب کرده :n31: دستگاهه هست توو فیلمها بوق ممتد خط افقی
یه همچین وضی داریم ما
والا :دی
نه حفظی نه محاسبات
یه احتماله دیگه هم هست من کف سرم کار میکنه:n35::n38::n37:

banii
09-03-2015, 12:58
من بدبخت مشگی ، قرمز میبینم!:n03:

یعنی الان من اسکیزوفرنی دارم ؟! :n03:

M . Sayid
09-03-2015, 13:11

فک کنم برعکس گفتید ! راست برترها محاسباتشون قوی تره !

M . Sayid
09-03-2015, 13:13
یعنی الان من اسکیزوفرنی دارم ؟! :n03:

استاد چگونه به اسکیزوفرنیا رسیدید ؟ با همین یک ملاک مگه میشه تشخیص داد ؟ تازه اگه همینم بشه بهش گفت ملاک !

alireza.final
09-03-2015, 18:04
من سفید و طلایی می بینم
چشامو 99% می بندم مثه ژاپنیا نگاه می کنم آبی مشکی میشه :n31:

BestDev
12-03-2015, 13:06
خوب بعد از گذشت مدتي ميخوام بگم خودم مورد مشابه رو تجربه كردم !

ديروز براي كمك به اسباب كشي يكي از دوستان به خونشون رفته بودم در حالي كه مشغول جمع كردن وسيله ها بوديم به من گفت لطفا اون چمدون سبزه رو واسم بيار. من هر چي نگاه كردم چمدون سبز نديدم ! پرسيدم كو كجاست؟ با دست اشاره كرد به يه چمدون بزرگ سياه رنگ گفت به اون بزرگي چطور نميبينيش !

A.N.A.P
12-03-2015, 14:31
من قبل از این قضیه به این موضوع که آدما رنگ‌ها رو متفاوت میبینن ، ایمان داشتم.

خودم یک پیراهن دارم که به نظر خودم بنفش خیلی کم‌رنگ هست ، ولی بقیه میگن خاکستریه !

چند وقت پیش با دوستم رفته بودیم براش شلوار بگیریم ، فروشنده رنگ شلوار رو سبز میدید ، در حالیکه من و دوستم اون رو آبی میدیدیم !