PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ من روشن نمیشه / مدل dell xps M1210

hamid47s
27-02-2015, 09:52
سلام دوستان

چراغ دکمه روشن شدن دستگاه روشنه ولی ویندوز بالا نمیاد.

از یکی دو روز پیش دچار مشکل شد به این ترتیب که پشت علامت پیکان موس یه مستطیل مشبک 2 در 3 سانتی درست شد اول فکر کردم چیز مهمی نیست یا اینکه موس مشکل پیدا کرده . ری استارت کردم مشکل حل شد ولی دیشب دوباره اون مشکل ایجاد شد و تا اومدم کاری انجام بدم کل صفحه مشبک شد و دیگه کاملا قفل شد . وقتی خواستم ری استارت کنم اصلا بالا نیومد و همانطور که گفتم چراغ دکمه روشن شدن , روشنه ولی ویندوز بالا نمیاد. خواستم ویندوزش رو پاک کنم دوباره بریزم ولی سی دی رو نمی خونه .

ممنون میشم راهنمائی کنید چون کلی اطلاعات مهم اونجا دارم و کارم معطل این مشکل شده.

ali_mohandes
27-02-2015, 11:23
مارکDellرو هنگام روشن شدن می بینید؟

hamid47s
27-02-2015, 11:27
وقتی روشن میکنم روی مانیتور هیچی نیست ولی چراخ دکمه استارتش که یه علامت سیب روی اون هست روشن میشه

ali_mohandes
27-02-2015, 14:21
شما اگه میتونید لپ تاپ رو باز کنید تمیزش کنید ودوباره ببندید اگه مشکل حل نشد ببرید نشون بدید شاید مشکل از گرافیک باشه

hamid47s
27-02-2015, 17:20
ممنون

فکر کنم ببرم پیش یه کسی که تجربه کافی داشته باشه تو این زمینه... نه منی که حتی نمی تونم دستگاه رو باز کنم.

سوالی دارم : ایران رهجو سرویس تعمیرات هم داره؟...چون این دستگاه که 11 سال پیش خریداری شده تا مدتی توسط اونها گارانتی شده بود

ali_mohandes
27-02-2015, 19:22
ممنون

فکر کنم ببرم پیش یه کسی که تجربه کافی داشته باشه تو این زمینه... نه منی که حتی نمی تونم دستگاه رو باز کنم.

سوالی دارم : ایران رهجو سرویس تعمیرات هم داره؟...چون این دستگاه که 11 سال پیش خریداری شده تا مدتی توسط اونها گارانتی شده بود

درود
می بخشی من این شرکت رو که میگی نمی شناسم
حالا شما یه بار بازش کن بایوسش رو دیفالت کن اگه نشدبعد ببر پیش یه نفر

hamid47s
28-02-2015, 14:12
یه بار هر چی پیچ داشت باز کردم ولی بازم باز نشد ! تصمیم گرفتم ببرم به یه تعمیراتی نردیک خونه. بردم گفت باید حد اقل 24 ساعت اینجا باشه. سوالی دارم ؟ این مشکل اونقدر سریع اتفاق افتاد که من نتونستم بک آپ بگیرم ... اگه ازش بخوام قبل از اینکه من مغازشو ترک کنم یه کاری کنه که کلیه اطلاعات روی هاردم بیاد روی هارد اسکترنالی که براش می برم حرف ناجوری زدم یا در خواست درستی هست ؟ آخه یک عالمه اطلاعات شخصی روی هارد هست...

hamid47s
01-03-2015, 14:24
لپ تاپ رو به تعمیراتی نزدیک خونه بردم گفت کار من نیست باید ببری پایتخت.اونجا بردم اتفاقا از اون دستگاه های GBA رو داشت و دوتا هم اونجا بود.چک کرد گفت کارت گرافیکش سوخته اگه بخوای ریواو شده بگیری ( اگه درست نوشته باشم ) 150 هزینشه , اگه بخوای نو بگیری 250.بهش گفتم فعلا نمی خوام هیچ کدوم از اون کارها رو انجام بدم یه فکری برای اطلاعات هارد بکن... هاردشو در آورد (که چند سانتی بیشتر نیست ) و گذاشت داخل یه portable drive segate به قیمت 40 تومن. منم قبول کردم.الان همه اطلاعتمو دارم به اضافه یه فلش
120 گیگی جمع و جور و سبک .چون تو فکر هستم که تبلت بگیرم و فکر میکنم کار لپ تاپ رو هم انجام میده
ودر عین حال از عمر این لپ تاپ هم 12 سال گذشته از خیر تعمیرش گذشتم.فقط حیف که تو این 12 سال زیاد ازش استفاده نکردم بجز این 6 ماهه اخیر که تقریبا شبانه روز روشن بود.ولی به هر حال ممنون

که برای این مشکل وقت گذاشتی.