PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه شعارهایی رو تو زندگیت بیشتر از همه میدی؟

B.Russell
26-02-2015, 14:38
درود بر شما بخشی از ملت که از بخش دیگر ملت همیشه شاکی هستین و مدام زیر لب غرولند میکنید امان از دست این ملت !!
یکی از ویژگی های بارز ما ملت (چه اینوری چه اونوری چه هر وری) این هست که علاقه ویژه ای به شعار دادن داریم.
چه شعارهای سیاسی، چه مذهبی، چه اقتصادی، چه فرهنگی، چه محیط زیستی و چه و چه و چه ....
و همینطور شعار پشت شعار هست که از ما ملت در حال فورانه.
چون تالار سرگرمی هست نمیخوام وارد شعارهای سیاسی و مذهبی و... بشیم که بحث هم جدی بشه.

مثل این شعارهای روزمره:

1- دانشجویی که تو دانشگاه آزاد فرج آباد سُفلی کاردانی آبیاری گیاهان دریایی میخونه و شعار میده من اگر درس میخوندم برق صنعتی شریف قبول میشدم.
2- دختری که مدام شعار میده برای من اخلاق و تفاهم مهمه، آخر سر میبینی همسر یک مرد چاق کچل سن بالا ولی پولدار شده !!
3- پسری که از صبح تا شب برای دختری رویا پردازی میکنه و شعار میده که تو تنها عشق زندگیمی، در همون حال داره فکر میکنه چطوری بقیه دخترارو مدیریت کنه.
و ....

اگر موافق باشید تو این تاپیک شعارهایی اضافه بر سازمانون رو تو زندگی بگیم.
برای اینکه یاد بگیریم به جُربزه و واقعیت خودمان بیشتر توجه کنیم تا شعارهایمان.

شعار یا شعارهایی که تو زندگی میدی و خودت هم میدونی بهش عمل نمیکنی، چیست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B.Russell
26-02-2015, 19:33
شعار 1:

یکی از شعارهایی که تا چند وقت پیش خیلی برای دیگران تجویز میکردم، امر به ورزش بود !!

یعنی هرکس سرش درد میکرد، کم حوصله بود، اعصابش بهم ریخته بود، اعتیاد به نت داشت و... بهش توصیه میکردم برو ورزش کن، ورزش جایگزین همه اینهاست و حالت رو خوب میکنه.

اما ورزش فیزیکی، تا چه حد در زندگی خودم نقش داره؟
از وقتی دوره کارشناسی تمام شده شاید روزی به زحمت به 10 دقیقه ورزش برسه.

پس آگاه باش ای راسل، هر وقت خودت واقعا ورزش زیاد کردی، دیگران را به ورزش توصیه کن و اینقدر شعار ورزش کن، ورزش کن، نده.

Sh-Meteor
26-02-2015, 20:06
1. من همیشه شعر میدادم "علم بهتر از ثروت" است و به همه کسایی که کوچک تر از من بودن و ... میگفتم برین درس بخونین که موفقیت فقط با درس خوندن حاصل میشه و ...
اما خودمم ته دلم بهش اعتقاد ندارم و شاید همین الان بخاطر پول درسم رو ول کنم!:n02:

.
.
.
.
.
.

2. یه موقع هایی شخصیت طرف مقابل و افرادی که شبانه روز باهاشون برخورد داشتم رو از نوع پوشش و طرز لباس پوشیدن شون می سنجیدم.
اما به همه میگفتم که این کارو نکنید، خیلی بده!
ارزش آدم وقتی مشخص میشه که طرف به اصطلاح 4 کلمه صحبت کنه ببینیم چی بارشه و چطوری صحبت می کنه.

(( بماند بخاطر این پیش بینی هایی که از طرف مقابلم تو ذهنم داشتم، چه مصیبت هایی نکشیدم و مجبور شدم برای جبران چه کار هایی کنم. ))

Reza Azimy_RW
26-02-2015, 20:31
خداییش هرچی فکر کردم یادم نیومد حده اعقل تو یه سال پیش به کسی چیزی پیشنهاد داده باشم یا شعاری داده باشم . جدی میگم . حالا شایدم حافظم مشکل داره
ولی تو دوران نوجوونی تا دلت بخاد جو گیر بودم

Motaharri
02-03-2015, 18:28
شعار اینکه دیدن ظاهر یک انسان ملاک خوبی واسه قضاوت نیست و صرفا اعتقاد و اخلاقش مهمه. اما خیلی مواقع با دیدن ظاهر برخی آدما وارد مرحله ارزبابی اخلاقی و اجتماعیشون نشدم! خدا مارو از ظاهر بینی دور کنه.

MR.CART
02-03-2015, 20:38
شعارم اینه که هیچوقت پشت سر کسی صحبت نکن

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

Atghia
02-03-2015, 22:08
من میگم در بدترین شرایط نباید با بزرگترها بد حرف زد (لحن)
ولی خب گاهی وقتا خودم دچارش میشم!

A.N.A.P
02-03-2015, 23:03
شعار اینکه دیدن ظاهر یک انسان ملاک خوبی واسه قضاوت نیست و صرفا اعتقاد و اخلاقش مهمه. اما خیلی مواقع با دیدن ظاهر برخی آدما وارد مرحله ارزبابی اخلاقی و اجتماعیشون نشدم! خدا مارو از ظاهر بینی دور کنه.

شعارم اینه که هیچوقت پشت سر کسی صحبت نکن

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

آقا باور کنید من اومدم تو این تاپیک که این 2 تا رو بگم ! ای بابا :n02: حالا یکی دیگه میگم :

هیچوقت زود قضاوت نمیکنم ، مثلا تا وقتی که درباره یک موضوع 100% مطمئن نشدم ، 100% باورش نمیکنم و ذهنیتم رو تغییر نمیدم تا وقتی که درباره اون موضوع اطمینان پیدا کنم !

Doublex
03-03-2015, 21:02
با یه سری جماعت گه گاه هستم که دائم مینالن و بدبختن و میدونم که توانایی ندارن . من هم دائم بهشون این رو یادآور میشم که :

برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی که در نظام طبیعت ضعیف پامال است

شعار شخصی من تو زندگی اینه و زندگیم رو مبناش رو قرار دادم بر معنای دقیق این جمله بالایی .

banii
09-03-2015, 13:16
من گاهی آدم بی رحم و خطرناکی میشم ... یک خوی دیکتاتوری ای توی وجودم هست...

مملکت نیست که مستراحه
اجتماع نیست که باغ وحشه
توی چنین فضای مسمومی که جامعه به من رحم نداره من هم از جامعه بی رحم تر و درنده تر ام ، هر کاری هم دلم بخواد میکنم !
از انجام هیچ جنایت و خیانتی به افرادی که بهم بد کردند کوتاه نمیام !

اما گاهی وقتا هم رفتار برخی هم میهنان باعث میشه انسان متمدن و مهربانی باشم ! :)

به جای لعنت فرستادن به تاریکی ، شمعی روشن خواهم کرد !
نقل قول بسیار زیبای پرزیدنت کندی: نپرسید مملکتتان برای شما چه کار کرده بپرسید شما برای مملکتتان چه کرده اید ؟!

soroosh_cz
10-03-2015, 05:34
اینقدر بازی نکن کمی هم بشین درس بخون :n09:
البته من خوشبختانه کمی استعداد یادگیریم بالاس و زیاد بازی کنم هم مشکل خاصی پیش نمیاد ولی بستگان کوچک تر از خودم خیر :n37:

شب ها بیدار نمون.

کم غذا بخور :n02:

B.Russell
11-03-2015, 17:50
شعار 2 :

گذشته ها گذشته، چرا بی جهت نقش قبر رویدادهایی که حس خوبی به آنها نداریم؟
.
.
.
معمولا این شعار رو هم زیاد دادم، خیلی هارو هم میبینم که این شعارو میدن.
اما بخش زیادی از درگیری های ذهنیمون مربوط به گذشته ای هست که واقعا دیگه نمیشه کاریش کرد.
نه میشه پاکش کرد، نه میشه جبرانش کرد، نه میشه باهاش زندگی کرد.

درست یا غلط، اون انتخاب و اون عمل ازت سر زده، از نقش قبر گذشته تو را چه سود؟
آیا باز هم بر بالای منبر هستم و به فاصله چند ثانیه شعاری دادم که به آن عمل نخواهم کرد؟
چه کسی میداند !

Masoud-2014
12-03-2015, 14:47
خسته شدم از این همه سرگردانی ....
از چی این دنیا باید لذت ببرم؟ به دنبال چه چیزی باشم؟
ازکجا آمدم به کجا میروم؟
این خوشی های زودگذر و سختی های تمام نشدنی برای چیه؟
چه هدفی دارم؟
منی که حتی برای مردنم چاره ای ندارم تا کی باید ترسان و لرزان فقط زنده بمانم؟
برای چی زنده ام؟وبرای چی نمیتوانم که زنده نباشم؟
به کجا چنشن شتابان؟ به دنبال چه هستی؟ اگه چیز خوبیه اعتراف کن؟
وقتی میمیری برای کسی مهم نیست پس اصلا چرا زنده بودی؟ از چی این دنیا کسر میشه؟
مگه کار دیگه ای هم میتونیم بکنیم؟ نمیتونیم که خودکشی کنیم! پس همینجور ادامه میدیم ببینیم چی میشه ؟ راستی آخرش چش میشه؟
.
.
.
:n02:

Reza31001
12-03-2015, 16:55
من چپ و راست شعار میدم که آدم باید زندگیش برنامه ریزی داشته باشه و اگه می بینید نتیجه نگرفتید به خاطر برنامه نداشتن ولی خودمم مدتهاس زدم به بی خیالی:n31:

dourtarin
12-03-2015, 20:35
شعاری که اکثرا میدم و گاهی جواب نمیده:

همه چی درست میشه

B.Russell
18-03-2015, 12:07
شعار 3:

به جک های قومیتی که اقوام تُرک، لُر و... رو سوژه تمسخر قرار میده نخندیم.
.
.
.
خیلی به دوستان توصیه کردم این جک هارو در موبایل و صفحه اجتماعی و... برام نذارن.
و خودم هم تا حد ممکن فورواردشون نمیکنم.

اما بعضی وقتا یک مطالبی توش مینویسن که وقتی دارم پاک میکنم و هنگام پاک کردن میخونم، خندم میگیره !!
کاش به اون مرحله برسم که حتی برای شوخی و سرگرمی هم به جوک های قومیتی نخندم.

dvb595959
18-03-2015, 12:37
شعار من این بیت شعر از حافظ:

تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند.

اعتقاد دارم بهش بدجور.

A.M.D.D.E.V.I.L
18-03-2015, 12:59
من معمولا به همه میگم به هیچ چیز اعتقاد 100% نداشته باشید . 99% داشته باشید اگه خیلی میخواین ، اما هیچ وقت به هیچ کس و هیچ چیز اعتقاد و اعتماد 100% نداشته باشید .که بالاخره روزی که متوجه میشید ارزش اعتقاد 100% نداشت ، لطمه ی زیادی نخورید . (درواقع هیچکس و هیچ چیز و هیچ مفهومی رو نپرستید - بهش ایمان 100%) نداشته باشید .
خودم هم بهش باور دارم و عملیش میکنم .
اما از زمانی که خود کاوی و یکم روانشناسی اجتماعی مطالعه میکنم متوجه شدم یک سری چیز های کوچیک هست که بهشون به طور نا خود آگاه باور صد در صدی دارم ... و رویارویی باهاشون خیلی کار سختیه چون همون باور های کوچیک تاثیر های زیادی توی رفتارم دارن .

majid322
18-03-2015, 18:16
بازخورد ما در برابر اتفاقاتی که تو زندگی برامون میفته تعیین کننده خوشبختی ما تو زندگیه .

در بدترین شرایط میشه خوشبختی رو لمس کرد و برعکس در بهترین شرایط ممکنه احساس نا امیدی و پوچی داشته باشی !!

این اصلی ترین شعار من تو زندگیه .

shi.irani
22-03-2015, 00:33
یه جورایی با نظر قبلی موافقم...در بدترین شرایط به دنبال انرژی مثبته باش

javad34
29-03-2015, 23:01
شعار خیلی قشنگی یکی از ادمینهای اینجا تو امضاش داشت قدیم..

اینکه فکر میکنی تو راه درستی یه چیزیه اینکه فکر میکنی تنها راه درست اونه چیز دیگه..

shi.irani
30-03-2015, 01:00
از پست قبلی خوشم اومد...
من فقط میدونم راه درست راهیه که به تو آرامش و شادی لازم رو ببخشه بدون آسیب رسوندن به دیگران...