PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Windows 10 Editinos | نسخه های ویندوز 10

صفحه ها : [1] 2

ALI . R
23-02-2015, 00:05
شرکت مایکروسافت بعد از چند روز از رونمایی ویندوز 9 از جدیدترین محصول خود به نام ویندوز 10 رونمایی کرد، به گفته جو بلفیور قائم مقام مایکروسافت ویندوز 10 ترکیبی از بهترین‌های ویندوز 7 و 8 است که به‌صورت پلتفرمی وسیع نسخه دسکتاپ و سرور و ... را پشتیبانی می‌کند.
وی تأکید کرد تمام ابزارهای مرتبط با «اینترنت اشیاء» تا سرورهای غول‌پیکر با ویندوز 10 کار خواهند کرد و ویندوز دوباره متولد خواهد شد.
تغییرات بسیار گسترده‌ای در Windows 10 نسبت به نسخه‌ی قبلی ویندوز صورت گرفته است که فعلاً جزئیات آن در دسترس نیست ولی مواردی مانند «Multi-desktop» یا «میزکار چندگانه» و بازگشت Start Menu محبوب اولین تغییراتی هستند که به چشم می‌خورند؛ اضافه شدن چندین برنامه دیگر Metro و همگام بودن تمامی نرم افزارها با یکدیگر از جمله تغییراتی هستند که به محیط کاربری Metro اضافه شده‌اند.
Windows 10 از نظر ظاهری بسیار شبیه Windows 8.1 است ولی عملکرد و کارایی آن بهبود یافته است، هسته ویندوز به طور وسیعی تغییر پیدا کرده و بسیاری از مشکلات Windows 8 برطرف گردیده است؛ مایکروسافت با ارائه Windows 10 امیدوار است تا بتواند بار دیگر موفقیت Windows XP و Windows 7 را کسب کند.
ویژگی ها :
- بازگشت منوی استارت
- امکان استفاده به‌صورت هم‌زمان از 4 نرم‌افزار
- امکان تغییر وضعیت اتوماتیک بین حالت استفاده از موس و کیبورد و لمسی
- دسکتاپ چندگانه
- فایل اکسپلورر هوشمند
- ایجاد دسکتاپ چندگانه با امکان سویچ
- خط فرمان با امکان برنامه ریزی
- فایل اکسپلورر جدید با امکان تعریف صفحات
- امکان پشتیبانی از نمایشگرهایی با بزرگی 80 اینچ و...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

NOTE: If a product key is required during installation, you can use the evaluation one provided by Microsoft ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) until April 15th, 2015

Microsoft has always been in a continuous quest to designing and releasing software solutions that can be enjoyed by all types of users, while in more recent years they also tried a new approach: that of creating the same GUI for multiple devices

Windows 10 is meant to continue this trend, as it provides various enhancements over the previous operating systems with the purpose to make the whole experience more intuitive no matter if it runs on computers, tablets or smartphones

Windows 8-inspired looks, yet with multiple discrete tweaks

Those who are familiarized with windows 8 will surely recognize some of the interface elements, such as the squared corners of the windows, or the newly-introduced hotkey combinations (Win+X, Win+C or Win+H).

Users who are accustomed to Windows 8.1 are bound to notice the Start button in the lower left corner; nonetheless, one of the greatest achievements of Windows 10 is that it features a fully-functional Start Menu, whereas the menu that was available in Windows 8.1 can still be accessed by right-clicking the Start button.

The Modern apps are still available, yet they run in windowed mode, so just like Windows 8.1, it allows users to minimize them to the taskbar and close them using the traditional X button from the upper right corner.

Multiple desktops and snap enhancements to increase performance

Another innovation of Windows 10 are the so-called multiple desktops that can help users reduce the clutter on their screen. In other words, users can open several apps for work projects, then create a clean desktop where different programs can be launched - this way, although all the apps are running the in background, they are neatly grouped and you can switch between the desktops with ease.

Moreover, Windows 10 also features snap enhancements that can help users snap up to 4 windows to their screen, while keeping all of them visible. It goes without saying that if only 3 programs are required, they can still be snapped to one’s liking or using the layout suggested by the OS.
Restore the Start Menu and enjoy many additional tweaks

All in all, Windows 10 is meant to provide users with the Start Menu they missed when windows 8 was released, so that they can search for local apps and files just like they did in windows 7, yet offering them results from the Internet as well.

The other enhancements are meant to make the OS run smoothly on multiple types of devices and to improve overall performance in a subtle way (for instance, the Modern Photos app is no longer just an image viewer since it also comes with editing functions).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات این نسخه :

Windows 10 Technical Preview 9926 (x64) - DVD (English)
File Name: en_windows_10_technical_preview_9926_x64_dvd_62450 61.iso
Languages: English
SHA1 : 6A95316728299D95249A29FBEB9676DED23B8BEB
MD5 : 8D0E461198854496502DC0293EA13D7A
Release Date: 1/23/2015

Windows 10 Technical Preview 9926 (x86) - DVD (English)
File Name: en_windows_10_technical_preview_9926_x86_dvd_62450 77.iso
Languages: English
SHA1 : 1AE10947CC297AE299E1C81F95812EFBB5C84121
MD5 : 5688F331A3A33B52EC1DB31286D22505
Release Date: 1/23/2015

نکات :
1. نسخه ارائه شده نیازی به فعال سازی ندارد و تا تاریخ 26 فروردین 94 فعال است و در صورتی که درخواست کد فعال سازی کرد از سریالی که به همراه فایل ISO برنامه ارائه شده است استفاده نمایید.
2. این یک نسخه پیش نمایش از ویندوز بوده و برای تست و آزمایش ویژگی‌های جدید ویندوز منتشر شده است و مناسب استفاده‌ی روزمره نیست.
3. توجه داشته باشید که این نسخه از ویندوز ممکن است ایرادات و اشکالاتی داشته باشد و برنامه‌های مختلف بر روی آن به درستی کار نکنند.
4. نسخه نهایی ویندوز 10 طبق اخبار اعلام شده، در تابستان و پاییز سال 1394 (2015) عرضه خواهد شد ...

Microsoft Windows 10 Technical Preview (x86-x64) EN-US Build 9926

ISO - x86

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ISO - x64

Abbas929113204
16-05-2015, 22:37
سلام.من میخوام ویندوز 10 نصب کنم. اگه کسی میتونه یه لینک دانلود بده لطفا

Dew Drop
23-05-2015, 21:55

سلام
در پست بالا برای هر دو نسخه 32 و 64 لینک دانلود قرار داده شده.

Microsoft Windows 10 Technical Preview (x86-x64) EN-US Build 9926

ISO - x86

ISO - x64

ALI . R
24-05-2015, 11:32
فعلا جدیدترین نسخه ارائه شده 10074 هست که یکسری مشکلاتی و باگ های بیشتری نسبت به بقیه داره.
پیشنهاد میکنم تا نسخه بعدی یعنی 10125صبر کنید و این نسخه رو امتحان کنید. درصورت انتشار لینکش رو قرار میدم.
نسخه 10074 :

Windows 10 Pro - Enterprise Insider Preview Build 10074 x86/x64

Pro
32bit

64bit

Enterprise
32bit

64bit

موفق باشید:n12:

WatchDogs
06-06-2015, 12:20
سلام
یه سوال مهم اگه این نسخه رو نصب کنیم میشه بعد به نسخه رسمی و کامل آپدیت کرد یا خیر؟

WatchDogs
08-06-2015, 23:50
یعنی واقعا کسی نمیدونه؟!!

SMAEIL2000
09-06-2015, 12:06
به راحتی ..........
بلللللللللللللللللللللللل ه

behnamy01
10-06-2015, 09:23
این نسخه های آزمایشی ویندوز معمولا تا چه موقعی رایگان هستن؟ نسخه رایگانی وجود داره که نصب کنی و رایگان باشه واسه همیشه؟ حالا بعدا زیاد آپدیت نشد مهم نیست.

سوال دوم. نسخه آزمایشی ویندوز سرور هم از ویندوز 10 اومده؟

sir payman
19-06-2015, 17:43
سلام دوستان خسته نباشید , موقع نصب ویندوز بعد از اینکه زبان رو انتخاب میکنم ارور میده و مینویسه media driver your computer needs is missing
و وقتی close میزنم درایوهای هارد رو نشون نمیده !!! از روی فلش و dvd هم تفاوتی نمیکنه , باز هم مشکل پابرجاست , همینطور از داخل خود ویندوز هم نمیتونم نصبش کنم.
ممنون میشم اگر راهی رو بلدید کمک کنید.

Public Enemy
27-06-2015, 22:10
این نسخه های آزمایشی ویندوز معمولا تا چه موقعی رایگان هستن؟ نسخه رایگانی وجود داره که نصب کنی و رایگان باشه واسه همیشه؟ حالا بعدا زیاد آپدیت نشد مهم نیست.

سوال دوم. نسخه آزمایشی ویندوز سرور هم از ویندوز 10 اومده؟

سوال اول : مایکروسافت گفته تا زمانی که تحت نسخه Insider بمونین می تونین به رایگان از ویندوز استفاده کنین . هر چقدرم دوست داشتین آپدیت کنین

Public Enemy
27-06-2015, 22:32
ویندوز 10 در آخرین بیلد ( 10130 ) به نظر بنده یه سری نواقص اساسی داره .

به نظر بنده رابط کاربریش نسبت به ویندوز 8 کمی گیج کننده تر شده و نزدیک تر به ویندوز 7 هستش . در حقیقت کسی که از ویندوز 7 به 10 مهاجرت کنه ، کار کردن با ویندوز 10 براش راحتتره تا کسی که از 8 و 8.1 به 10 مهاجرت کنه .

طراحی آیکون ها بسیار بد هستش و همه از آیکون هاش می نالن !

Edge ( همون Project Spartan ) تقریبا خوب طراحی شده . اما به قدری خوب نیست که در صورتی که کاربر مرورگری مثل کروم باشین ، از chrome دل بکنین و برین سراغ edge . اما به نظر بنده طراحیش به اون صورتی هستش که اگر به مرورگر خاصی عادت ندارین ، شما رو تا مدت ها از مرورگر های دیگه بی نیاز کنه !

ویندوز آپدیت از کنترل پنل حذف شده ! به جاش از طریق system settings می تونین ویندوزتون رو آپدیت کنین . این اختیار که آپدیت هارو خودتون انتخاب کنین و یا آپدیت رو کنسل کنین از شما گرفته شده ! :n29:

منوی استارت در safe mode غیر قابل دسترسی هستش ! :n29: لذا کار در Safe mode برای کاربران مبتدی بسیار سخت هست چون به لیستی از ابراز های مورد نیاز دسترسی نخواهید داشت . البته ممکنه در آپدیت های بعدی این مشکل برطرف بشه .

طبق صفحه دانلود این نسخه توی سایت microsoft همچنان یه سری مشکلات با رابط تاچ وجود داره .

شبکه های وای فای فقط برای کارت وایرلس اول نشون داده میشن و در صورتی که دو کارت وایرلس داشته باشین شبکه های وایرلس کارت دوم نمایش داده نمی شن ! تا زمانی که کارت وایرلس اول رو غیر فعال ( غیر فعال منظورم disable هست نه Off ! ) نکنین وای فای هایی که کارت شبکه دوم نمایش داده نشون داده نمیشن

ظاهرا در ارتباطات تغییر بسیار بالایی کرده . بر اساس تجربه بنده اتصال به شبکه وای فای بسیار سریع تر انجام میشه . همچنین لینک هاش ظاهرا پایدار تر به نظر می رسن

cortana همچنان خوب طراحی نشده . شاید بالای 10 بار باید صداش کنی تا جوابتو بده . قدرت تشخیص کلماتش نسبت به google voice بسیار پایین تره بر اساس تجربه من .

alirafaat
09-07-2015, 23:56
سلام

دوستان که از اخرین بیلد ( 10162 ) استفاده می کنند ورژن دایرکت ایکس ویندوزشون چیه ؟
مثل اینکه تو تعدادی از بیلدهای قبلی از dx 12 استفاده شده اما تو این بیلد 11.2 هست

Public Enemy
10-07-2015, 00:04
آره به طور عجیبی برگشته به 11.2 . البته بنده در این ضمینه ها وارد نیستم اما جالبه توی این بیلد و بیلد 10158 بازی هایی که بعضا روی ویندوز 10 از کار افتاده بودند ، دوباره راه افتادند ! حال ممکنه مرتبط یا نا مرتبط به همین بحث باشه

Fusi0n
10-07-2015, 01:49
بنده که همین بیلد دارم کلا WDDM 1.3 زده در صورتی که WDDM باید 2.0 باشه تا نسخه دایرکس 12 نمایش بده کلا یکی از اساس ویندوز همین اصل بود
نمی دونم جریان از چی ولی کلا 10162 نسبت به بیلد های قبل پروفمنس بهتری داره
بیلد 10166 هم عرضه شد هفته بعد RTM احتمال زیاد عرضه میشه

alirafaat
10-07-2015, 12:47
سلام

بیلد 10166 هم همون دایرکت ایکس 11.2 هست

مثل اینکه قراره dx 12 تو rtm نهایی شه

در حالیکه اگه این رلیزها برا تسته خوب باید dx 12 هم تست بشه - ( چقدر جالب میشه که بعد از اون سرو صدا و هیاهو در مورد dx 12 رلیز نهایی هم اونو نداشته باشه )

برا همین هم هست که کمپانی ها دست نگه داشتند و درایور نمیدن

جالبه کارت صدای مادر بورد من کریتیو هست درایور ی که تو اپدیت ویندوز هست برا این کارت تو بیلد 10147 جواب میداد تو بیلد 62 جواب نمیداد حالا تو بیلد 66 هم کلا حذف شده
یکی از مشتریان بعد از رلیز بیلد 62 از کمپانی پرسیده بود که درایور جدید نمیدید جواب داده بودند که از همون درایوری هم که دادیم پشیمون هستیم
مایکروسافت تو هر بیلدش تغییرات زیادی میده و ما تصمیم گرفتیم تا رلیز rtm دیگه درایور ندیم

Public Enemy
10-07-2015, 12:57
جالبه کارت صدای مادر بورد من کریتیو هست درایور ی که تو اپدیت ویندوز هست برا این کارت تو بیلد 10147 جواب میداد تو بیلد 62 جواب نمیداد حالا تو بیلد 66 هم کلا حذف شده
یکی از مشتریان بعد از رلیز بیلد 62 از کمپانی پرسیده بود که درایور جدید نمیدید جواب داده بودند که از همون درایوری هم که دادیم پشیمون هستیم
مایکروسافت تو هر بیلدش تغییرات زیادی میده و ما تصمیم گرفتیم تا رلیز rtm دیگه درایور ندیم

درایور های کمی هستند که WHQL باشند و برای ویندوز 10 موجود و قابل دانلود باشند. برخی دیگه در خود ویندوز موجودند و به صورت نصب جداگانه موجود نیستند .

اما اگر درایور مورد نظرتون به صورت فایل قابل نصب برای سایر ویندوز ها ( مثلا 8.1 ) موجود بود ، می تونین با غیر فعال سازی Windows Driver signature verification درایور مورد نظر رو نصب کنین . برای بنده که تا الان برای چندین دستگاه مثل کارت گرافیک و تاچ پد جواب داده

alirafaat
10-07-2015, 13:44
درایور های کمی هستند که WHQL باشند و برای ویندوز 10 موجود و قابل دانلود باشند. برخی دیگه در خود ویندوز موجودند و به صورت نصب جداگانه موجود نیستند .

اما اگر درایور مورد نظرتون به صورت فایل قابل نصب برای سایر ویندوز ها ( مثلا 8.1 ) موجود بود ، می تونین با غیر فعال سازی Windows Driver signature verification درایور مورد نظر رو نصب کنین . برای بنده که تا الان برای چندین دستگاه مثل کارت گرافیک و تاچ پد جواب داده

با تشکر از شما
درسته برا من هم همینطوره و بعد از نصب ویندوز همه سخت افزارها شناسایی میشن و به خوبی کار می کنند ( از جمله کارت صدا )
اما در بلید قبلی یک درایور جدید از طریق اپدیت ویندوز نصب میشد که کارت صدا رو از حالت دیفالت ویندوز خارج می کرد و به عنوان کرتیو شناسایی میکرد اما عملا اونو از کار مینداخت که در بیلد جدید از لیست ا\دیت ها حذف شده

Public Enemy
10-07-2015, 14:25
به هر حال ، خیلی غیر منتظرست که دوباره Directx 12 که در بیلد های جدید غیبش زده ، دوباره برگرده . احتمالا به این نتیجه رسیدن که بهتره Windows 10 رو با Directx 11.2 منتشر کنیم و Directx 12 رو پس از تکمیل و نهایی شدن درایور های متناسب با WDDM 2.0 ، توسط آپدیت یا سرویس پک به ویندوز اضافه شه . البته همه ی اینها احتمال هستش

Public Enemy
10-07-2015, 15:21
دوستان Store برای شما باز میشه ؟ جالبه برای بنده که روزهای اول 10130 رو نصب کرده بودم باز نمیشد و تحریم کرده بود . اما در حال حاظر در بیلد 10162 استور به راحتی باز میشه

behnamy01
10-07-2015, 17:39
دوستان Store برای شما باز میشه ؟ جالبه برای بنده که روزهای اول 10130 رو نصب کرده بودم باز نمیشد و تحریم کرده بود . اما در حال حاظر در بیلد 10162 استور به راحتی باز میشه

قراره باز بشه store توی ویندوز 10 دیگه. از بس توی uservoice.com ایرانیا درخواست کردن مایکروسافت هم قبول کرد.

mohammad_87
10-07-2015, 19:06
بله مشکلی نداره
توی ویندوزفون که باز میشه دیگه نباید روی pc به تحریم ادامه بدن.فعلا که مشکلی نیست.
.....................
منوی استارت برای من بعد از چند ثانیه بسته میشه و گاهی درست کار نمیکنه.استور هم زیاد کرش داره.گفته شده بود تو بیلدهای نهایی هیچ مشکلی نیست.

من بیلد 10162 رو نصب کردم،با آپدیت به 10166 تبدیل نمیشه؟باید دوباره ایمیج رو دانلود کنم؟
وقتی از استور یه برنامه رو دانلود میکنیم،چرا تو لیست program files نصب نمیشن؟توی پوشه app data میرن

donkeyoxte
11-07-2015, 01:15
دوستان گویا نسخه RTM بیلد 10176 اومد

Public Enemy
11-07-2015, 01:23
دوستان گویا نسخه RTM بیلد 10176 اومد
مثل همیشه این نسخه ها از چین به بیرون درز پیدا می کنه . مایکروسافت به صورت رسمی هنوز نداده بیرون . توی وبلاگشونم که خبری نزدن

Public Enemy
11-07-2015, 13:32
اونطور که از بررسی های نسخه درز پیدا کرده ی 10176 به اینترنت نتیجه شده ، Watermark برداشته شده لذا بیشترین احتمال رو دادن که بیلد 10176 همون RTM باشه

mohammad_87
11-07-2015, 18:48
کسی میدونه:
من بیلد 10162 رو نصب کردم،با آپدیت به آخرین بیلد تبدیل نمیشه؟باید دوباره ایمیج رو دانلود کنم؟
وقتی از استور یه برنامه رو دانلود میکنیم،چرا تو لیست program files نصب نمیشن؟

Public Enemy
11-07-2015, 20:32
کسی میدونه:
من بیلد 10162 رو نصب کردم،با آپدیت به آخرین بیلد تبدیل نمیشه؟باید دوباره ایمیج رو دانلود کنم؟
وقتی از استور یه برنامه رو دانلود میکنیم،چرا تو لیست program files نصب نمیشن؟

در ارتباط با تغییر بیلد : قبلا که از طریق windows update اگر سرعت دریافت بیلد هارو روی Fast تنظیم می کردی آپدیت ها به صورت منظم برات میومد . اما مشخص نیست چرا این مورد در ارتباط با بیلد 10162 صادق نیست ! ( یا حداقل برای بنده کار نمی کنه ) هر چند توی وبلاگشون حبر انتشار 10166 رو زدن اما توی سایت دانلودش هنوز لینک 10162 هستش ...

توی سایتشونم ضمن انتشار خبر عرضه نسخه ی 10166 ، گفته بودن که ترجیها به نسخه ی 10162 یا 10166 آپگرید کنین .

به هر حال چیز خاصی رو هم از دست ندادین حجم کامل هر بیلد 64 بیتی حدود 3.8 گیگه ، اگر از طریق Windows Update آپدیتش کنین بین 2 تا 3 گیگ میشه .

احتمالا تا آخر این هفته ، یا حداکثر هفته ی دیگه بیلد RTM منتشر میشه به نظر بنده فعلا بهتره دست نگه دارین و حجم و وقت نسوزونین !

---------------------------------------------

سوال دوم : برای بنده که در Program Files >>> Windows Apps ( یعنی جای همیشگیشون ) نصب شدند البته Hidden هستش و با دسترسی محدود ( تو ویندوز های قبلی هم همینطور بود )

mohammad_87
11-07-2015, 23:44
در ارتباط با تغییر بیلد : قبلا که از طریق windows update اگر سرعت دریافت بیلد هارو روی Fast تنظیم می کردی آپدیت ها به صورت منظم برات میومد . اما مشخص نیست چرا این مورد در ارتباط با بیلد 10162 صادق نیست ! ( یا حداقل برای بنده کار نمی کنه ) هر چند توی وبلاگشون حبر انتشار 10166 رو زدن اما توی سایت دانلودش هنوز لینک 10162 هستش ...

توی سایتشونم ضمن انتشار خبر عرضه نسخه ی 10166 ، گفته بودن که ترجیها به نسخه ی 10162 یا 10166 آپگرید کنین .

به هر حال چیز خاصی رو هم از دست ندادین حجم کامل هر بیلد 64 بیتی حدود 3.8 گیگه ، اگر از طریق Windows Update آپدیتش کنین بین 2 تا 3 گیگ میشه .

احتمالا تا آخر این هفته ، یا حداکثر هفته ی دیگه بیلد RTM منتشر میشه به نظر بنده فعلا بهتره دست نگه دارین و حجم و وقت نسوزونین !

---------------------------------------------

سوال دوم : برای بنده که در Program Files >>> Windows Apps ( یعنی جای همیشگیشون ) نصب شدند البته Hidden هستش و با دسترسی محدود ( تو ویندوز های قبلی هم همینطور بود )

ممنون،پس از طریق windows update هم همون حجم نیز به دانلود داره.دانلود با idm راحتتره با این سرعت داخل.
من چون از ویندوز 8 و 8.1 استفاده نکرده بودم اون مسیر رو نمیدونستم.نام برنامه رو در درایور ویندوز سرچ کردم اما نمیدونم چرا چیزی پیدا نکرده بود!

Public Enemy
14-07-2015, 22:23
یه نکته ی جالبی امروز برخورد کردم !

اخبار چند روز پیشو که دنبال می کردم ، متوجه خبر انتشار بیلد 10162 و 10166 شدم . نکته ی جالبی که توش بود اینه که :

- طبق گفته ی مایکروسافت این بیلد ها از طریق windows update در دسترس نیستند . لذا باید از طریق فایل ISO دانلود و نصب بشن . پس از طریق Windows Update نمیشه از نسخه های قبلی به این دو بیلد آپدیت کرد . پس نمیشه از 10162 به 10166 از این طریق آپگرید کرد ( در جواب دوستمون Mohammad_87 )

- مایکروسافت به صورت رسمی تا الان هیچ لینکی از بیلد 10166 منتشر نکرده ! اگر به سایت مایکروسافت مراجعه کنین فقط بیلد 10162 رو مشاهده می کنین . لذا باید از سایت های متفرقه بیلد 10166 دانلود بشن .

این اقدام مایکروسافت بسیار عجیب به نظر میرسه . به هر حال مایکروسافت توصیه کرده بیلد هاتونو به 10162 یا 10166 آپگرید کنین . می تونین از صفحه ی زیر دانلود کنین :

mohammad_87
15-07-2015, 01:04
پس از لاگین خود مایکروسافت پیغام میده که بخاطر نزدیک بودن نسخه عمومی،دیگه نسخه ای برای اینسایدرها عرضه نمیشه:

Thanks for being part of the program and helping shape Windows 10.

NOTE: We’re very close to the public release of Windows 10 so we’re not onboarding any new PCs to the Windows Insider Program just now. You can still onboard a supported Windows Phone and please do keep using Windows 10 on any PCs you’ve already set up and sending us great feedback!

ak313
15-07-2015, 02:09
این آر تی ام کی میاد؟
بوتش شبیه 8 هست یا سون؟

linkbesaz
16-07-2015, 15:01
همه ی طرف این دکمه Home رو ب ویندوز برگردوند ی طرف:n06:

Fusi0n
16-07-2015, 23:45
دوستان بیلد Build 10240 اومد و نصب کردم تقریبا به نسب باگ فعلا ندیدم و به نظرم تا 99 درصد حل شده ولی هنوز اون ورژن دایرکس و WDDM رو قبل و 12 و WDDM 2.0 نیست ؟
دوستان دیگه بررسی کنید ببینید داستان چی ؟

Public Enemy
17-07-2015, 00:03
دوستان بیلد Build 10240 اومد و نصب کردم تقریبا به نسب باگ فعلا ندیدم و به نظرم تا 99 درصد حل شده ولی هنوز اون ورژن دایرکس و WDDM رو قبل و 12 و WDDM 2.0 نیست ؟

ظاهرا تو پیجش نوشته تو این بیلد هم watermark رو حذف کردن . به نظر بنده بسیار مشکوک هستش به RTM بودن ! ( چون یکی از نشونه های آخر الزمانی RTM اینه که Watermark نداره ! ) در ضمن این آپدیت برای هم اونایی که سرعت دریافت بیلد هارو Slow انتخاب کردند و هم Fast اومده که این احتمالو بیشتر می کنه که RTM باشه ... ( اکثر بیلد های قبلی برای Slow ظاهر نمی شدند اما این یکی شده )

در ضمن نام آپدیت هم به صورت عجیبی مشکوکه !

اگر دقت کنین این آپدیت با TH1 Professional 10240 مشخص شده که منظور مایکروسافت از TH1 مشخص نیست و فقط حدس هایی زدن ...

جالب تر اینجاست که این بیلد از طریق ISO در خود سایت مایکروسافت موجود نیست ! و مایکروسافت توضیح داده که دیگه بیلد ها از این به بعد فقط از طریق windows update منتشر میشه!

به هر حال ، هنوز به طور رسمی اعلام نشده چیزی و نمیشه گفت این بیلد 100 % همون RTM هستش ...

اما چیزی که مایکرو.سافت در ارتباط با edge گفته بسیار جالبه :

متاسفانه آخرا حجممون سر رسیده قادر به دانلود نیستیم ...

Public Enemy
17-07-2015, 19:41
یک خبر نیمه بد برای کاربران ویندوز 10 :

قوانینی در بیلد 10240 وضع شده که باغث میشه کاربر کنترلی روی آپدیت های ویندوز نداشته باشه ( یعنی هروقت ویندوز خودش خواست خودشو آپدیت کنه ) .

البته این قانون توی نسخه ی enterprise ظاهرا نیست و فقط کاربران نسخه Home و Pro درگیر این قضیه هستند .

البته زیاد هم بد نیست این قانون . اما در کاربرانی که حجم محدود دارند کمی نگران کنندست
----------------------------

اگر از اشتراک اینترنت با محدودیت حجمی استفاده می کنین و نگران اتمام حجمتون هستین ، حتما و حتما در تنظیمات ، کانکشنتون رو روی حالت Metered connection تنظیم کنین تا ویندوز از طریق اون ارتباط ، اقدام به دانلود آپدیت ها نکنه .

* در ضمن این نکته رو مد نظر داشته باشین آپدیت های ویندوز غیر قابل Resume پس از روشن شدن مجدد رایانه هستند ! البته اگر کامپیوتر رو خاموش نکنید مشکلی پیش نمیاد اما اگر کامپیوتر به هر نحوی خاموش بشه ، فایل های موقت آپدیت به کلی حذف میشن

mohammad_87
17-07-2015, 23:09
یک خبر نیمه بد برای کاربران ویندوز 10 :

قوانینی در بیلد 10240 وضع شده که باغث میشه کاربر کنترلی روی آپدیت های ویندوز نداشته باشه ( یعنی هروقت ویندوز خودش خواست خودشو آپدیت کنه ) .

البته این قانون توی نسخه ی enterprise ظاهرا نیست و فقط کاربران نسخه Home و Pro درگیر این قضیه هستند .

البته زیاد هم بد نیست این قانون . اما در کاربرانی که حجم محدود دارند کمی نگران کنندست

اگر از اشتراک اینترنت با محدودیت حجمی استفاده می کنین و نگران اتمام حجمتون هستین ، حتما و حتما در تنظیمات ، کانکشنتون رو روی حالت Metered connection تنظیم کنین تا ویندوز از طریق اون ارتباط ، اقدام به دانلود آپدیت ها نکنه .

* در ضمن این نکته رو مد نظر داشته باشین آپدیت های ویندوز غیر قابل Resume پس از روشن شدن مجدد رایانه هستند ! البته اگر کامپیوتر رو خاموش نکنید مشکلی پیش نمیاد اما اگر کامپیوتر به هر نحوی خاموش بشه ، فایل های موقت آپدیت به کلی حذف میشن
تا الان هم کنترلی بجر نحوه ریستارت نبود.

من دیروز داشتم بیلد 10240 رو میگرفتم که وسطش سیستم ریستارت شد.از صبح تا الان هر بار که گذاشتم آپدیت بگیره اصلا از 40-50 کیلوبایت بالاتر نمیره گاهی هم اصلا دانلود نمیکنه. در حالیکه نه از سیستم استفاده میکردم و نه از وایرلس مودم.
راهی برای این هست؟:n03:
--------------------------------------
پشتیبانی از موتور جستجوی گوگل برای مایکروسافت اج در بیلد 10240 فراهم شده است.

Public Enemy
18-07-2015, 00:09
تا الان هم کنترلی بجر نحوه ریستارت نبود.

من دیروز داشتم بیلد 10240 رو میگرفتم که وسطش سیستم ریستارت شد.از صبح تا الان هر بار که گذاشتم آپدیت بگیره اصلا از 40-50 کیلوبایت بالاتر نمیره گاهی هم اصلا دانلود نمیکنه. در حالیکه نه از سیستم استفاده میکردم و نه از وایرلس مودم.
راهی برای این هست؟:n03:

با این وضعیت اینترنت ایران آپدیت مستقیم از طریق خود ویندوز آپدیت اونم در حجم بالا و با این سیاست های جدید مایکروسافت بیشتر وقت و حجم کشی هستش تا به روز رسانی . چون ممکنه بارها قطع و وصل بشه . ( مایکروسافت هم ترجیه داده فایل ISO این نسخه رو به صورت رسمی در دسترس عموم قرار نده و اگرم به سایت مایکروسافت رفته باشین میبینین قابلیت دانلود ISO های قبلی هم وجود نداره ! )

دو روش برای فرار از این وضعیت قابل پیش بینی هستش

1 - ظاهرا در تنظیمات ویندوز گزینه ای هستش که میشه آپدیت هارو در شبکه ی محلی به اشتراک گذاری کرد .
لذا میشه یک آدم خیّر ! پیدا کرد که ویندوزش رو آپدیت کرده باشه ، اونوقت از طریق شبکه بزاریم آپدیت ها برای ما هم بیاد .

این روش در صورتی که بخواین چندین کامپیوتر رو آپدیت کنین خوب جواب میده .

2 - روش دوم روش کلک رشتی !

ویندوز آپدیت های بیلد هارو در قالب یک فایل ESD دانلود می کنه . ESD فرمتی بود که مایکروسافت از ویندوز 8.1 به بعد داره برای آپدیت بیلد ها استفاده می کنه در حقیقت ورژن فشرده شده و رمزنگاری شده ی فرمت WIM هستش (فکر کنم قبلا شما این فرمت WIM رو دیده باشین و در جریان باشین مایکروسافت از ویستا به بعد از WIM برای مراحل نصب ویندوز استفاده کرد ) پس یعنی این فایل ESD همانند WIM یک فایل ایمیج قابل نصب هستش . خوب اگر ما بتونیم به نحوی این فایل ESD رو بدست بیاریم ، می تونیم اونو decrypt کنیم و تبدیلش کنیم به فرمت ISO . خوب پس فکر کنم الان همتون فهمیدین این ISO هایی که سایت های مختلف دارن میارن از کجاست در صورتی که خود مایکروسافت فایل ISO رسمی ارایه نکرده ...

پس بازم سه آپشن داریم :

الف : استفاده از همون دوست عزیز خیّر ! که ویندوز رو آپدیت کرده باشه ، فایل ESD رو ازش بگیریم و تبدیلش کنیم به ISO و ببریم برای خودمون ( سوال : چه کاریه ؟ وقتی به خیّر دسترسی داریم می تونیم از همون روش اول استفاده کنیم . جواب : خوب شاید موقعیتش نبود بشه چنین کاری کرد مثلا تجهیزات شبکه کردن نبود )

ب بند 1 : استفاده از سایت هایی که فایل ISO رو برای دانلود گذاشتن
البته امیدوارم سایت های ایرانی که این کارو می کنند ، خودشون دستی ESD رو به ISO تبدیل کنند و نرن از تورنت بگیرن ، چون بعضی بیلد های مختلف که لینک دانلودش رو قرار دادن نسخه ی دستکاری شدست .
اما اگر توی اینترنت بگردین می تونین سایت های معتبر خارجی رو پیدا کنین ( مثل softpedia ) که بیلد 10240 رو قرار دادن و این احتمال که خودشون دستی تبدیل کرده باشن بیشتره

ب بند 2 : از اونجا که احتمال دستکاری هستش و برای صرفه جویی در حجم ، برخی دوستان ترجیه میدن خودشون فایل ESD رو دانلود و تبدیل به ISO کنند .
به عنوان مثال ESD همین بیلد حدود 2.7 گیگ حجم داره اما پس از decrypt و تبدیل به ISO تقریبا 3.8 گیگ میشه

پ : یه سری آدم ها هم هستن ( مثل من ! ) به زمین و زمان اعتماد ندارن ! برای اینجور آدم ها هم راه حل هستش .
ترافیک در Windows Update از طریق HTTP و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتقل میشه . اما ظاهرا برای آپدیت بیلد داره از HTTP استفاده می کنه (حداقل که بنده ترافیک رو بررسی کردم به این نتیجه رسیدم و تو سایت های مختلف لینک های مختلق ESD های مختلف رو دیدم این موضوع رو تایید میکرد . )
چون ترافیک از طریق HTTP منتقل میشه ، پس به صورت Plain Text و قابل فهم توسط انسان هستش . پس به راحتی با نرم افزارهای آنالیز ترافیک میشه لینک فایل رو بدست اورد و فایل رو با ابزار مدیریت دانلود و با قابلیت Resume دانلود کرد ، در آخرم تبدیل به ISO و نصب کرد
سوال : چرا لینک فایل ESD این بیلد در سرور های آپدیت مایکروسافت پابلیک نمیشه ؟ جواب : لینک دانلودش بر اساس نشست یا همون session هستش . زمانی که نشست منقضی بشه ، لینک دانلود هم بی اعتبار میشه . بنده چند بار که تست کردم با قطع شدن دانلود هم Session منقضی شد و مجبور شدم لینک جدید بگیرم .
این روشم برای آدم های وسواسی مثل من ! مناسبه و در حجم هم صرفه جویی میشه

teraktor2003
18-07-2015, 00:31
دوستانی که ویندوز 10 رو تست کردن ایا اون مشکل حجم خوری در ویندوز 8 رفع شده؟البته در واقع حجم خوری نیس و ویندوز داره کارشو می کنه ولی برای ما حجمی ها اصلا غیر قابل استفاده بود...

ak313
18-07-2015, 01:41
آیا ویندوز 10 برای دسکتاپ هم خوبه یا هدف اصلیش موبایله؟ به طور کلی من از سون به 8 کوچ نکردم به دلایلی. حالا 10 از نظر سازگاری و پرفرمنس چطوره؟

donkeyoxte
18-07-2015, 01:53
به گفته خوشون که ویندوز 10 پایان ویندوز هاست و سریع تر از ویندوز 8.1

اصل ویندوز مترو (8 و 8.1 و 10) برای دستکتاپه

ویندوز 10 تو بیلد آخر نشون داد که داره قوی جلو میره چه از نظر سرعت خواندن اطلاعات چه از نظر سازگاری 100% این ویندوز فوق العدست بهتر از 8.1

donkeyoxte
18-07-2015, 01:56
دوستانی که ویندوز 10 رو تست کردن ایا اون مشکل حجم خوری در ویندوز 8 رفع شده؟البته در واقع حجم خوری نیس و ویندوز داره کارشو می کنه ولی برای ما حجمی ها اصلا غیر قابل استفاده بود...

شما یه نگاه به فروم های دیگه بندازی آموزشو قرار دادن

alirafaat
18-07-2015, 08:32

خوب مثل اینکه در ویندوز 10 ( نمی دونم ویندوزهای قبلی هم اینطور بوده یا نه ) در صورتی dxdiag دایرکت ایکس 12 رو نشون میده که کامپیوتر از نظر سخت افزاری و درایورش دایرکت ایکس 12 رو حمایت کنه

من کارت 6870 amd دارم چون dx12 رو حمایت نمی کنه حتی با اخرین درایور هم دایرکت ایکس 11.2 رو نشون میداد

وقتی سوییچ کردم به گرافیک انبورد با درایور بیسیک ویندوز دایرکت ایکس 11.2 و با درایور رلیز شده اینتل برا ویندوز 10 دایرکت ایکس 12 رو نشون میده

Public Enemy
18-07-2015, 12:25
عزیزانی که به بیلد 10240 آپگرید کردن ، چک کنن ببینن ویندوزشون اکتیو شده یا نه ؟
برای بنده اکتیو نشده در صورتی که مایکروسافت گفته بود اگر از بیلد های قبلی آپگرید کنین ویندوز اکتیو میشه ، اما برای بنده نشد !

* در حالت حاظر زمان مناسبی برای نصب Clean ویندوز 10 نیست . اگر شما آپگرید نمی کنین ( 7/8.1 یا بیلد های قبلی ) و اقدام به نصب به صورت تازه میکنین ، ویندوز اکتیو نمیشه . این قانون تا روز 29/7 پابرجاست

soroosh_cz
18-07-2015, 12:36
برای بنده اکتیو نشده در صورتی که مایکروسافت گفته بود اگر از بیلد های قبلی آپگرید کنین ویندوز اکتیو میشه ، اما برای بنده نشد !

* در حالت حاظر زمان مناسبی برای نصب Clean ویندوز 10 نیست . اگر شما آپگرید نمی کنین ( 7/8.1 یا بیلد های قبلی ) و اقدام به نصب به صورت تازه میکنین ، ویندوز اکتیو نمیشه . این قانون تا روز 29/7 پابرجاست

آپگرید چطوری؟ فایل ISO رو گرفتید و Upgrade کردید؟
قرار بود اونایی که با رزرو و بعد از 29 جولای آپگرید میکنن؛ دوشواری نداشته باشن...
شایعاتی هم شنیدم که مثل اینکه اونایی که KMS استفاده کردن، ویندوز براشون اکتیویت نمیشه :n27: (مثل من)

Public Enemy
18-07-2015, 12:47
آپگرید چطوری؟ فایل ISO رو گرفتید و Upgrade کردید؟
قرار بود اونایی که با رزرو و بعد از 29 جولای آپگرید میکنن؛ دوشواری نداشته باشن...
شایعاتی هم شنیدم که مثل اینکه اونایی که KMS استفاده کردن، ویندوز براشون اکتیویت نمیشه :n27: (مثل من)

صفحه قبل روش پ : فایل آپگرید رو با آنالیز ترافیک پیدا کردم ، حجمش 2.7 گیگ بود تقریبا . با نرم افزار مناسب decrypt و تبدیل به ISO کردم و آپگرید کردم .

یه جستجویی که کردم دیدم این امکان وجود داره که دوباره بیلد فبلی ( یا ویندوز 7/8.1 اورجینال ) رو نصب کنیم ، پس از اینکه مطمئن شدیم فعاله بیایم به 10240 آپگرید کنیم . برای بعضی ها کار کرد . برای بعضی ها هم نه . چیزی که هست اینه که ما جوگیر شدیم برای صرفه جویی در حجم روی هارد ، فایل ISO مربوط به بیلد قبلی رو پاک کردیم :n29:

soroosh_cz
18-07-2015, 12:58
صفحه قبل روش پ : فایل آپگرید رو با آنالیز ترافیک پیدا کردم ، حجمش 2.7 گیگ بود تقریبا . با نرم افزار مناسب decrypt و تبدیل به ISO کردم و آپگرید کردم .

یه جستجویی که کردم دیدم این امکان وجود داره که دوباره بیلد فبلی ( یا ویندوز 7/8.1 اورجینال ) رو نصب کنیم ، پس از اینکه مطمئن شدیم فعاله بیایم به 10240 آپگرید کنیم . برای بعضی ها کار کرد . برای بعضی ها هم نه . چیزی که هست اینه که ما جوگیر شدیم برای صرفه جویی در حجم روی هارد ، فایل ISO مربوط به بیلد قبلی رو پاک کردیم :n29:

حالا من که کلا ویندوز اورجینال ندارم چیکار کنم؟
دیگه باید بمونم تا 29 جولای ببینم چی میشه :n27:

mohammad_87
18-07-2015, 13:09

احتمالا شما روی یک ویندوز کرک شده نصب کردید.اگه این مشکل وجود داشته باشه که ترفند بدی زده مایکروسافت.یعنی اگه قرار باشه که مبنا رو روی ویندوز اولیه بذاره که دیگه فرقی نداره با آپدیت نسخه آزمایشی به ویندوز 10 رسیدیم یا با نصب نسخه کامل روی 7-8.1.در هر حال سخه های کرکی اکتیو نمیشه.
البته من 8.1 رو نصب کردم و بدون کرک کردن،ویندوز 10 رو ریختم اما هنوز به 10240 نتونستم برم.

Fusi0n
18-07-2015, 13:13
من مشکلی ندارم با اکتیو ویندوز از بیلد 10159 که فایل ISO دریافت کردم تا الان اپدیت کردم اکتیو و ایرادی نگرفته ! به عنوان اینسایدر تو اکانت دیدم ثبت شده !
پس امکان اینکه من در اخر بهم یک سال رایگان بده هست ؟

Public Enemy
18-07-2015, 13:15
حالا من که کلا ویندوز اورجینال ندارم چیکار کنم؟
دیگه باید بمونم تا 29 جولای ببینم چی میشه :n27:
بلاخره اکتیوش کردم :n33:

نمی دونم روی نسخه ی تازه نصب شده هم این روش جواب میده یا خیر . ( آپدیت : ظاهرا که طبق نظر سایر کاربران روی نسخه های تازه نصب شده هم جواب میده )

اما امتحانش ضرر نداره .

دکمه ی Windows + x رو روی کیبورد بزنین ، سپس Command Promt ( Admin) . سپس دستورات رو توسط عکس زیر وارد کنین .

نکته : این برای نسخه ی Pro هستش .
نکته : ممکنه نیاز به نصب لایسنس جدید نباشه . توی خط اول اومدیم لایسنس جدید نصب کردیم . بنده از خط اول صرف نظر کردم ( اجراش نکردم ) و با همون کد پیش فرض بیلد 10240 ( همونی که آخرش 3V66T داره ) نصب کردم . به راحتی هم اکتیو شد

soroosh_cz
18-07-2015, 13:26
بلاخره اکتیوش کردم :n33:

نمی دونم روی نسخه ی تازه نصب شده هم این روش جواب میده یا خیر .

اما امتحانش ضرر نداره .

دکمه ی Windows + x رو روی کیبورد بزنین ، سپس Command Promt ( Admin) . سپس دستورات رو توسط عکس زیر وارد کنین .

نکته : این برای نسخه ی Pro هستش .
نکته : ممکنه نیاز به نصب لایسنس جدید نباشه . توی خط اول اومدیم لایسنس جدید نصب کردیم . بنده از خط اول صرف نظر کردم ( اجراش نکردم ) و با همون کد پیش فرض بیلد 10240 ( همونی که آخرش 3V66T داره ) نصب کردم . به راحتی هم اکتیو شد

الان ویندوز من با KMS اکتیویت کردم و گفته شده برای Genuine شده ها میاد پیغام Reserve و برای من اومد و رزرو هم کردم! نیازه باز این کد و لیسانس رو بزنم؟ :n37:

من کلی بازی Steam دارم روی کامپیوتر، حتی بکآپ و ریستور کردنشون با خود استیم هم سخته و پدرم درمیاد تا n گیگ بازی رو دوباره بخواد ریستور کنه؛ به نظرت حرکت آپگرید رو بزنم؟ خودت رزرو کرده بودی قبلا؟ :n36:

Public Enemy
18-07-2015, 13:34
احتمالا شما روی یک ویندوز کرک شده نصب کردید.اگه این مشکل وجود داشته باشه که ترفند بدی زده مایکروسافت.یعنی اگه قرار باشه که مبنا رو روی ویندوز اولیه بذاره که دیگه فرقی نداره با آپدیت نسخه آزمایشی به ویندوز 10 رسیدیم یا با نصب نسخه کامل روی 7-8.1.در هر حال سخه های کرکی اکتیو نمیشه.
البته من 8.1 رو نصب کردم و بدون کرک کردن،ویندوز 10 رو ریختم اما هنوز به 10240 نتونستم برم.

من مشکلی ندارم با اکتیو ویندوز از بیلد 10159 که فایل ISO دریافت کردم تا الان اپدیت کردم اکتیو و ایرادی نگرفته ! به عنوان اینسایدر تو اکانت دیدم ثبت شده !
پس امکان اینکه من در اخر بهم یک سال رایگان بده هست ؟

این پیج رو بخونین :

توی قسمت Important notes دقت کنین :

نوشته که اگر بخواین 10240 رو فعال کنین ، باید نسخه ای از ویندوز رو داشته باشین که داشته باشین که معتبر و فعال باشه و اشاره کرده 7/8/8.1 یا 10 Inisder preview .
توی خطوط بعدی هم خیلی تاکید کرده که برای بار اول قراره این بیلد رو نصب می کنین ، آپگرید کنین و از طریق نصب به صورت Clean در بار اول اقدام به نصب فعال نمیشه .

برخی دوستان Insider ای هم که اگر بگردین متوجه میشین بدون اشکال تونستن اکتیو کنند .

در ضمن ویندوز بنده هم کرک نشده بوده . فعالسازی در بیلد 10240 براساس نسخه ی ویندوز قبلی کار می کنه . یعنی اگر ویندوز قبل از آپگرید لایسنس قانونی داشت ( طبق تعریف مایکروسافت شامل ویندوز 7/8/8.1 و نسخه های Insider preview که فعال شدند ) پس این بیلد هم باید فعال شه

در ارتباط با زمان : تا زمانی که Insider بمونین می تونین به رایگان از ویندوز استفاده کنین :n33:تقریبا محدودیت زمانی براش تعریف نشده
اگر بخواین از پروژه Insider بیرون بیاین باید لایسنس قانونی تهیه کنین
اگرم ویندوز 7/8/8.1 اورجینال داشته باشین ، می تونین به رایگان و بدون محدودیت زمانی از ویندوز 10 استفاده کنین ( آپگرید یک ساله منظور این بود که فقط در سال اول آپگرید رایگان امکانپذیره . یعنی اگه ویندوز اورجینال داشتین و تا 2016/7/29 به ویندوز 10 آپگرید کردین که واسه همیشه فعال می مونه ، اگر تا اون موقع فعال نکردین دیگه باید ویندوز 10 رو خریداری کنین )

Public Enemy
18-07-2015, 14:28
الان ویندوز من با KMS اکتیویت کردم و گفته شده برای Genuine شده ها میاد پیغام Reserve و برای من اومد و رزرو هم کردم! نیازه باز این کد و لیسانس رو بزنم؟ :n37:

من کلی بازی Steam دارم روی کامپیوتر، حتی بکآپ و ریستور کردنشون با خود استیم هم سخته و پدرم درمیاد تا n گیگ بازی رو دوباره بخواد ریستور کنه؛ به نظرت حرکت آپگرید رو بزنم؟ خودت رزرو کرده بودی قبلا؟ :n36:

نه نیازی به وارد کردن نیست . در صورتی که ویندوز لایسنس رو اورجینال تشخیص بده خودش اتوماتیک پس از آپگرید فعالش می کنه .

به نظر بنده عجله نکنین . ممکنه همه ی بازی هاتون با 10 سازگار نباشن . اگرم قصد عجله کردن دارین ! بهتره قبلش یه Recovery Media تهیه کنین که اگر احیانا مشکلی در هنگام آپگرید پیش اومد ، و یا برخی بازی ها کار نکردند ، بتونین برگردین

Public Enemy
18-07-2015, 16:02
همین چند لحظه پیش اومدم یه کامپیوتر دیگه هم به بیلد 10240 آپگرید کردم . برعکس رایانه خودم اکتیو شد ! هر دو هم از بیلد 10162 استفاده کردیم .

مطمئن نیستم ولی فکر کنم مشکل این بود که DNS ها در رایانه من دستی تنظیم شده بودند و ارتباط با سرور Activation میسر نبوده . چون تقریبا بیشتر صفحات برام غیر قابل دسترس بودند .
آپدیت : به نظر که مشکل همون DNS ها بود . چون کلید رو که پاک کردم و با ریست یه سری تنظیمات و وارد کردن مجدد کلید ، ویندوز خودش اکتیو شد .

پس عزیزانی Insider نگرانی برای اکتیو شدن ویندوزشون ندارن .

* یکی از عزیزان زحمت بکشه نسخه ی 10162 رو روی ماشین مجازی نصب کنه و به اکانت مایکروسافتش متصل کنه ، ببینه می تونه اکتیو کنه یا نه ( حتما ماشین مجازی باشه )

mohammad_87
19-07-2015, 00:12
خب من بالاخره به 10240 آپگرید کردم.در ابتدا ویندوز اکتیو نبود ولی فقط با کلیک کردن دکمه activate now ویندوز فعال شد.یعنی همون سریال اولی که در اولین بیلد نصبی (10162) وارد کردم رو الان به عنوان سریال میشناسه و این بیلد فعال هست.فقط من به شک افتادم که ویندوز پایه که 8.1 بود،تریال بود یا کرک شده :n02:

الان همچنان سوال اینه که اگه کسی ویندوز 7/8.1 غیر اورجینال داشته باشه مثلا با kms فعال شده باشه،پس از انتشار رسمی نمیتونه به ویندوز 10 بره؟
اگر الان به عنوان insider ورژن 10162 رو آپگرید کنه بازم نمیتونه؟(در حال حاضر چون خودمون چند هفته قبل نصب کردیم)

راستی،گزینه رزرو برای من در ویندوز 7 چند روزی در تسکبار بود،بعد فقط در کنترل پنل بود و حالا در ویندوز 7 اصلا نمیتونم رزرو کنم!!!این یعنی اورجینال نبودنش رو تشخیص داده یا چون روی همین سیستم،ویندوز 10 نصب شده،روی ویندوز دیگه اجازه رزرو نمیده؟؟

ardeshir n
19-07-2015, 00:16
خب من بالاخره به 10240 آپگرید کردم.در ابتدا ویندوز اکتیو نبود ولی فقط با کلیک کردن دکمه activate now ویندوز فعال شد.یعنی همون سریال اولی که در اولین بیلد نصبی (10162) وارد کردم رو الان به عنوان سریال میشناسه و این بیلد فعال هست.فقط من به شک افتادم که ویندوز پایه که 8.1 بود،تریال بود یا کرک شده :n02:

الان همچنان سوال اینه که اگه کسی ویندوز 7/8.1 غیر اورجینال داشته باشه مثلا با kms فعال شده باشه،پس از انتشار رسمی نمیتونه به ویندوز 10 بره؟
اگر الان به عنوان insider ورژن 10162 رو آپگرید کنه بازم نمیتونه؟(در حال حاضر چون خودمون چند هفته قبل نصب کردیم)

راستی،گزینه رزرو برای من در ویندوز 7 چند روزی در تسکبار بود،بعد فقط در کنترل پنل بود و حالا در ویندوز 7 اصلا نمیتونم رزرو کنم!!!این یعنی اورجینال نبودنش رو تشخیص داده یا چون روی همین سیستم،ویندوز 10 نصب شده،روی ویندوز دیگه اجازه رزرو نمیده؟؟
سلام.
شما راحت میتونید با فرمت محل روت ویندوزتون آپش کنید!

mohammad_87
19-07-2015, 00:20
سلام.
شما راحت میتونید با فرمت محل روت ویندوزتون آپش کنید!
منظورتون فرمت درایوی هست که ویندوز نصبه؟اینجوری که دوتا ویندوزهام با کلیه متعلقات میرن رو هوا.
البته من ویندوز 7 رو فعلا آپگرید نمیکنم و به عنوان ویندوز اصلی و استفاده برای برنامه های اصلی ادامه میدم تا برنامه های کاربردی ام با ویندوز 10 سازگار بشوند.
علتهای ناپدید شدن آیکون رزرو ویندوز 10:

1. Your device isn’t up-to-date with at least Windows 7 SP1 or Windows 8.1 Update.

2. Windows Update is turned off or is not set to received updates automatically.

3. You’ve blocked or uninstalled the necessary Windows Update functionality.

4. Your device is not running genuine Windows.

5. Your device is running Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise, or Windows RT/RT 8.1, which are excluded from this reservation offer.

6. Your device is managed as part of a school or business network. (Check with your IT administrator.)

7. PCs that we determine cannot run Windows 10 will not see the Get Windows 10 app before July 29th. After July 29th, we’ll enable the icon in the system tray. This is to help ensure that you can easily check your PC’s compatibility if you choose.

ویندوز من آپدیت هست و نسخه ultimate.با kms فعال شده و بلاک نیست.

کلا سوالی که در دو پست اخیر داشتم این هست:افرادی که ویندوز 7/8.1 دارند و مثلا با kms فعال کرده اند(قانونی نیست اما به عنوان ویندوز اصلی شناخته میشه) آیا در آپدیت به نسخه نهایی ویندوز 10 مشکلی نخواهند داشت؟

ardeshir n
19-07-2015, 00:27
منظورتون فرمت درایوی هست که ویندوز نصبه؟
بله دوست عزیز.

Public Enemy
19-07-2015, 01:20

نکته اینجاست که بعد از آپگرید به 10240 و فعالسازی ، برای همیشه فعال می مونه . حالا شما می تونین ویندوز رو به صورت Clean نصب کنین و مجددا فعال میشه :n02:

البته عجیبه بنده اومدم بیلد 10130 رو نصب کنم امروز ، فعال نشد گفت لایسنس بلاک شده . ظاهرا مایکروسافت حکومت نظامی اعلام کرده ! سالهای قبل زمانی که RTM عرضه میشد ، قابلیت فعال سازی از طریق اینترنت و تلفنی بود . اما مایکروسافت اومده روش تلفنی و سیستم فعالسازی اینترنتی رو تا 29/7 غیر فعال کرده و لایسنس بیلد های قبلی رو هم بلاک کرده . یعنی تا اون زمان این نسخه ( 10240 ) دست هرکس برسه به صورت قانونی نمی تون فعال کنه ، جز اونایی که از نسخه های مجاز به 10240 آپگرید کردن ( نسخه های مجاز شامل اونایی هستن که یا Insider بودن یا 7 و 8 و 8.1 اورجینال داشتن )

یه نگاهی به بیلد 10162 و 10240 بندازین .

توی آپگریدش که بحثی نیست قطعا می تونه بره . بحث سر فعالسازیش هست . ممکنه پس از عرضه ی رسمی مایکروسافت این اجازه رو بده که با فعالسازی گزینه ی Insider هر شخصی بتونه ویندوز رو روی سیستمش به صورت رایگان داشته باشه .

اگر هم نشد که بازهم کرکر هاهستند ( روش کرکش هم همین صفحه ی پیش آموزش داده شد ، البته موقتی هستش و در آینده مایکروسافت سرورش رو می بنده )

شما همین الان می تونین بیلد 10240 رو روی هر سیستمی اعم از کرک شده یا اورجینال نصب کنین و یا بیاین به صورت Fresh نصبش کنین . نکته اینجاست که آپگرید میشه اما در حال حاظر جز برای اونایی که مجاز هستد فعال میشه

Public Enemy
19-07-2015, 01:40
این وسط یه سوال اساسی پیش میاد !
همون طور که میدونین در نسخه های pro و Home آپدیت حالت اجباری داره . یعنی شما تعیین نمی کنین چه چیزی رو بگیرین چه چیزی رو نه . خوب فرضا مایکروسافت بیاد هر ماه یه بیلد جدید بده بیرون

- اونایی که Insider هستن که مشکلی ندارن و آپدیت هارو دریافت می کنند و ویندوزم اکتیو می مونه
- اونایی که اورجینال خریدن هم که مشکلی ندارن
- اونایی که کرک کردن چی ؟ اگه هر ماه بیاد بیلد جدید بده پس این احتمال هستش که هرماه کرک از کار می افته !

Insider ها : :n19:
اونایی که ویندوز اوجینال خریده بودن : :n19:
اونایی که هنوز نسخه ی کرکی استفاده می کنند :n37:

soroosh_cz
19-07-2015, 03:19
این وسط یه سوال اساسی پیش میاد !
همون طور که میدونین در نسخه های pro و Home آپدیت حالت اجباری داره . یعنی شما تعیین نمی کنین چه چیزی رو بگیرین چه چیزی رو نه . خوب فرضا مایکروسافت بیاد هر ماه یه بیلد جدید بده بیرون

- اونایی که Insider هستن که مشکلی ندارن و آپدیت هارو دریافت می کنند و ویندوزم اکتیو می مونه
- اونایی که اورجینال خریدن هم که مشکلی ندارن
- اونایی که کرک کردن چی ؟ اگه هر ماه بیاد بیلد جدید بده پس این احتمال هستش که هرماه کرک از کار می افته !

Insider ها : :n19:
اونایی که ویندوز اوجینال خریده بودن : :n19:
اونایی که هنوز نسخه ی کرکی استفاده می کنند :n37:

INB4 : KMS+Update Disabler :n19:

Public Enemy
19-07-2015, 12:31
INB4 : KMS+Update Disabler :n19:

غیر فعالسازی آپدیت ها به نحوی پاک کردن صورت مساله هستش .
میشه نسخه ی Enterprise هم نصب کرد و آپدیت هارو اختیاری کرد .
اما صحبت سر انتشار بیلد های مختلف بعد از انتشار رسمی هستش .

فرض کنین توی هر نسخه باگی وجود داشته باشه ، و یا امکاناتی که بدون آپدیت بیلد اون مشکلات برطرف نشه . به عنوان مثال شما آپدیت 10240 رو دارین و سه ماه بعد مثلا بیلد 10400 بیاد . خوب برای آپدیت بیلد ، باید ویندوز هم آپگرید بشه . در این صورت کرک از کار می افته .
ممکنه کرک کردن راه خوبی برای نگه داشتن نسخه ی فعلی ویندوز باشه ، اما اگر بخواین همیشه از آخرین بیلد ها و از آخرین امکانات استفاده کنین ، همیشه باید دنبال آخرین کرک هم باشین . پس همیشه بین داشتن آخرین بیلد و یا داشتن کرک ، یکی رو باید انتخاب کنین و این جریان پس از انتشار هر بیلد پیش میاد .

به عنوان مثال ما همین اکنون می تونیم از ویندوز XP استفاده کنیم و اجباری نیست که از آخرین نسخه های ویندوز استفاده کنیم . اما قطعا آخرین امکانات که فقط در نسخه های جدید ویندوز وجود داره رو از دست میدیم

soroosh_cz
19-07-2015, 13:02
غیر فعالسازی آپدیت ها به نحوی پاک کردن صورت مساله هستش .
میشه نسخه ی Enterprise هم نصب کرد و آپدیت هارو اختیاری کرد .
اما صحبت سر انتشار بیلد های مختلف بعد از انتشار رسمی هستش .

فرض کنین توی هر نسخه باگی وجود داشته باشه ، و یا امکاناتی که بدون آپدیت بیلد اون مشکلات برطرف نشه . به عنوان مثال شما آپدیت 10240 رو دارین و سه ماه بعد مثلا بیلد 10400 بیاد . خوب برای آپدیت بیلد ، باید ویندوز هم آپگرید بشه . در این صورت کرک از کار می افته .
ممکنه کرک کردن راه خوبی برای نگه داشتن نسخه ی فعلی ویندوز باشه ، اما اگر بخواین همیشه از آخرین بیلد ها و از آخرین امکانات استفاده کنین ، همیشه باید دنبال آخرین کرک هم باشین . پس همیشه بین داشتن آخرین بیلد و یا داشتن کرک ، یکی رو باید انتخاب کنین و این جریان پس از انتشار هر بیلد پیش میاد .

به عنوان مثال ما همین اکنون می تونیم از ویندوز XP استفاده کنیم و اجباری نیست که از آخرین نسخه های ویندوز استفاده کنیم . اما قطعا آخرین امکانات که فقط در نسخه های جدید ویندوز وجود داره رو از دست میدیم

غیرفعال سازی آپدیت تا زمانی که کرک متناسب آپدیت جدید رو بسازن.
متاسفانه گیر و دار ویندوز قانونی خریدن برای ما فعلا زیاده.
ویندوز اورجینال بخرم بعد مارکتش بگه تحریمی؟
یا مارکت رو باز کنن و بخاطر تحریم بانکها نشه چیزی خرید؟
قطعا اگر این مشکلات رفع بشه، من به شخصه یک بار هم که شده اورجینال میخرم.

Sent from my ST15i using Tapatalk

Public Enemy
19-07-2015, 13:52
غیرفعال سازی آپدیت تا زمانی که کرک متناسب آپدیت جدید رو بسازن.
متاسفانه گیر و دار ویندوز قانونی خریدن برای ما فعلا زیاده.
قطعا اگر این مشکلات رفع بشه، من به شخصه یک بار هم که شده اورجینال میخرم.

Sent from my ST15i using Tapatalk

فکر نکنم حتما نیاز به خرید ویندوز اورجینال باشه . میشه از طریق Insider هم به ویندوز اورجینال دسترسی داشت.

اما چرا مایکروسافت این کارو می کنه ، شخصا دید خاصی به این قضیه دارم ...

همون طور که می دونین بخش اعظم درآمد مایکروسافت از طریق فروش لایسنس محصول اصلیش ویندوز هستش . همون طور هم که میدونین ویندوز به تعداد بسیاری روی رایانه های مختلف به صورت غیر قانونی نصب شده . طبق آماری که در سال 2011 استیو بالمر گفت ، از هر 10 کامپیوتر در چین فقط یکی از اونها به صورت قانونی نصب شده و سایرین از نسخه های غیر قانونی استفاده می کنند ( یه کشور با 1 میلیارد و خورده ای نفر جمعیت حساب کن 90 % اونها ویندوز غیر اورجینال استفاده می کنند )
خوب حالا حساب کن این آمار به کل جهان تعمیم داده بشه ... چیزی که نتیجه میشه اینه که یه قشر بسیار وسیعی دارن از ویندوز های غیرقانونی استفاده می کنند .

قطعا مایکروسافت در پی این هستش که این میزان رو کاهش بده . اما چیزی هم که هستش اینه که مایکروسافت ترجیه میده شما از ویندوز های غیرقانونی استفاده کنین ، تا اینکه از سایر سیستم عامل ها استفاده کنین !

ظاهرا مایکروسافت این سیاست رو در ویندوز 10 پیاده کرده که همیشه ویندوز رو برای کاربران به روز نگه داره تا از نظر امنیت مشکلی نداشته باشن . اما طبق مثال توی پست قبلیم دیدین که چه اتفاقی می افته برای اونایی کرک کردن . نتیحه ای که حاصل میشه "خرید اجباری و نارضایتی از محصول جدید مایکروسافت" هستش و سیل انتقادات روانه ی مایکروسافت میشه که بالطبع همراه با کاهش فروش محصول جدیدش هست ( چیزی که مایکروسافت قبلا در ارتباط با ویندوز 8 تجربه کرده و با حذف منوی استارت و برخی تغییرات ، سیلی از انتقادات روانه ی مایکروسافت شد و نتیجش عدم موفقیت این نسخه از ویندوز هستش ، اگر نگاهی به آمارها بندازین متوجه میشین میزان سهم ویندوز 8 از سیستم عامل های دسکتاپ 3.5 درصد در سال 2015 هستش در حالی که برای ویندوز 7 این سهم 58 درصده . با فرض مهاجرت بسیاری از کاربران از 8 به 8.1 ، بازهم نتیجه میشه 14 درصد کل سهام که در برابر سهم 58 درصدی ویندوز 7 همچنان بسیار کمه )

به نظر میاد مایکروسافت تصمیم گرفته کمی انعطاف پذیری نشون بده و بیاد خودش تحت شرایط خاصی ویندوز 10 رو به صورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار بده ، تا سیاست "آپدیت اجباری برای نسخه های Home و Pro " مانع فروش و موفقیت ویندوز 10 نشه

mohammad_87
19-07-2015, 18:15
دقیقا همین مسئله پیش خواهد امد.چراکه قرار هست از این به بعد فقط آپدیت برای ویندوز بیاد و قرار نیست دیگه نسخه جدید ار ویندوز مثل ویندوز 11 و ... داشته باشیم.
هر آپدیت هم میتونه براحتی جلوی کرک شدن و برنامه های مشابه رو بگیره.نمونه کوچکش برنامه تبدیل ESD به ISO بود که برای نسخه 10240 از کار افتاد ولی دوباره نسخه جدید ساخته شد!.

این روند ادامه خواهد داشت.از کار افتادن کرکها و انتشار ورژن جدید کرکرها.اما مایکروسافت نمیاد تمام راههای جلوگیری از کرک کردن ویندوز رو بگیره یعنی در این راه به معنی واقعی سخت گیری نخواهد کرد چراکه بازارش رو از دست خواهد داد.اما با همین روندی که پیش گرفته میتونه حداقل درصدی از افراد رو به خرید لایسنس مجبور کنه.

البته بجز خرید لایسنس،مایکروسافت بدنبال کسب درآمد از store هم هست(جدای بازار سخت افزار). به همین علت بود که در ویندوزهای سری 8،صفحه مترو اضافه شد تا کاربران رو به استفاده از برنامه های استور انحصاری خود سوق بده که یک شکست کامل بود اما حالا این سیاست با شیب ملایم! داره انجام میشه بدین صورت که سیستم های ابری خیلی خوب میتونه کاربر رو به استفاده از برنامه ای مایکروسافت در تمام دستگاهها(برای دسترسی ابری) ترقیب کنه.

مایکروسافت استور برای کاربران موبایل تحریم نبود و برای ویندوز هم دیگه محدودیتی نیست.فقط برخی برنامه ها کلا محدودیت مکانی دارند.الان هم میشه با خرید گیفت کارت،برنامه های استور رو خریداری کرد.
البته با توجه به رفع تحریمها در آینده میتونیم شاهد خرید مستقیم مثل بازار سامسونگ باشیم.ولی خب زمانبر خواهد بود.

behnamy01
20-07-2015, 13:53
من که به شخصه ویندوز 10 رو اورجینال خواهم خرید. دیگه بسه هر چقدر این چند سال کرکی نصب کردم!
فکر میکنم قیمت نسخه pro 199 دلار هستش که اگر تخفیف چیزی بخوره شاید کمتر هم بشه. نسخه Home هم هستش که ارزون تره. و موندم کدوم رو بگیرم هر وقت نسخه نهایی واسه فروش گذاشته شد. چون تا الان خودم همیشه از نسخه pro استفاده میکردم و محدودیت های Home رو ندیدم.

teraktor2003
25-07-2015, 13:56
مثل اینکه نسخه نهایی منتشر شد
p30 download.com

Public Enemy
25-07-2015, 13:59
مثل اینکه نسخه نهایی منتشر شد
p30 download.com

این همون بیلد 10240 هستش که قبلا منتشر شده

ali_mohandes
25-07-2015, 14:06
فعلا ویندوز10فایده نداره ولی اگه یه نسخه درست وحسابی بیاد ازش عالی میشه خدایش ویندوز خوبیه

فرستاده شده از SM-T531ِ من با Tapatalk

vahidreza2007
25-07-2015, 14:07
دوستان این ویندوز رو الان توصیه میکنید نصب کنیم رو لب تاپ یا صبر کنیم نسخه کامل و نهایی با روش فعال سازی دایمیش بیاد ؟

از لحاظ سرعت و کارایی از 8.1 بهتره ؟

------------------------------------------------

یه سوال هم دارم . لب تاپ من روش ویندوز ارجینال روش بوده البته ا=عوضش کردم و ویندوز 8.1 روش نصب کردم یکی از دوستان میگفت میشه با استفاده از سریال لب تاپ از سایت مایکروسافت ویندوز ارجینال دانلود کنیم و نصب کنیم و به صورت قانونی فعالش کنیم

همچین چیزی میشه ایا ؟

teraktor2003
25-07-2015, 14:10
این همون بیلد 10240 هستش که قبلا منتشر شده
تا اونجا که من می دونم نسخه RTM نسخه ای هست که فروخته می شه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تفاوت-نسخه-های-ctp-و-rc-و-rtm-و-rtw-در-محصولات-مایکروسافت-در-چیست-؟

Public Enemy
25-07-2015, 14:28
تا اونجا که من می دونم نسخه RTM نسخه ای هست که فروخته می شه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تفاوت-نسخه-های-ctp-و-rc-و-rtm-و-rtw-در-محصولات-مایکروسافت-در-چیست-؟

توی عنوان مطلب در مرورگر نوشته شده بیلد 10240 . RTM رو خود سایت دانلود الکی اضافه کرده هیچ اثری از اینکه این بیلد RTM هستش دیده نمیشه . ظاهرا این نوع نامگذاری برای مایکروسافت قدیمی شده و ترجیه داده از عنوان RTM استفاده نکنه

tranceyou
25-07-2015, 15:31
ببخشید ، من که روی لپ تاپ به صورت کارخانه ویندوز 7 Home نصب هست هم میتونم به صورت آنلاین اونو به ونیدوز 10 بدون هزینه آپدیت کنم؟

Public Enemy
25-07-2015, 15:51
ببخشید ، من که روی لپ تاپ به صورت کارخانه ویندوز 7 Home نصب هست هم میتونم به صورت آنلاین اونو به ونیدوز 10 بدون هزینه آپدیت کنم؟

اگر اورجینال باشه بله به Windows 10 Home میتونین آپگرید کنین . البته باید ویندوز 7 سرویس پک 1 باشه . اگر سرویس پک 1 نیست همین حالا ویندوزتون رو آپدیت کنین تا به سرویس پک 1 آپگرید بشه و آماده ی ارتقا به 10 باشه . اگر ویندوزتون آپدیت باشه تا کنون باید به صورت اتوماتیک windows 10 app خودشو نشون داده باشه ( اگر هم ویندوز 7sp1 هستین و windows 10 app رو نمی بینین از توی آپدیت هاتون چک کنین ببینین آپدیت KB3035583 موجود هست یا خیر اگر نبود می تونین دستی دانلود و نصب کنین )

ak313
26-07-2015, 10:47
عرضه ویندوز 10 با امکانات امنیتی ویژه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در ویندوز 10 می توان حساب های کاربری مختلفی تعریف کرد. بنابراین اگر والدین برای یک کودک حساب کاربری خاصی تعریف کنند، برای او تنظیمات امنیتی ویژه ای اعمال می شود و به عنوان مثال این کودک امکان دسترسی به وب سایت های مناسب بزرگسالان را نخواهد داشت.
مایکروسافت تبلیغات گسترده‌ای را برای ترغیب کاربران به استفاده از ویندوز 10 آغاز کرده و از جمله مدعی شده که ویندوز 10 امن ترین ویندوزی است که تا به حال عرضه شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این شرکت می گوید امکانات امنیتی تازه ای را به ویندوز 10 اضافه کرده از جمله آنها می توان به Windows Hello اشاره کرد. با این قابلیت ورود به ویندوز و دسترسی به اطلاعات خصوصی از طریق اسکن اثر انگشت، شناسایی چهره و اسکن مردمک چشم صورت می گیرد.
SmartScreen هم برای دفاع از کاربران در حملات فیشینگ طراحی شده و از این طریق جلوی سرقت هویت کاربران و داده های شخصی آنها گرفته می شود. این سیستم تحت فناوری کلود با ارزیابی وب سایت ها و نرم افزارهای موجود در آنها جلوی سوءاستفاده های احتمالی را می گیرد و آنها را بلوکه می کند.
Windows Defender که مدتی است به ویندوز اضافه شده در نسخه جدید هم وجود دارد. این نرم افزار امنیتی با اسکن کردن فایل های ذخیره شده بر روی رایانه از نفوذ انواع بدافزار به درون سیستم ها جلوگیری می کند. نسخه جدید Windows Defender که از فناوری کلود بهره می گیرد، با بررسی داده های یک میلیارد رایانه می تواند بدافزارها را سریع تر شناسایی و نابود کند.
علاوه بر این در ویندوز 10 می توان حساب های کاربری مختلفی تعریف کرد. بنابراین اگر والدین برای یک کودک حساب کاربری خاصی تعریف کنند، برای او تنظیمات امنیتی ویژه ای اعمال می شود و به عنوان مثال این کودک امکان دسترسی به وب سایت های مناسب بزرگسالان را نخواهد داشت. همچنین می توان مدت زمان استفاده از سایت ها را برای این حساب تنظیم کرد و برنامه ها و بازی های نامناسب برای سن وی را هم بلوکه نمود. دریافت گزارش فعالیت در این حساب ها و همین طور کنترل خرید های اینترنتی هم از این طریق ممکن است.

Public Enemy
28-07-2015, 21:45
فردا روز بزرگی برای مایکروسافت هستش. زیرا به قول خودش ، باید برای آپگرید میلیارد ها دستگاه آماده باشه ...

به هر حال ، فکر کنم اینجا پایان کار این تاپیک با این عنوان باشه . چون تاپیک مربوط به نسخه ی آزمایشی هستش و از فردا نسخه ی نهایی برای عموم در دسترس هستش .

البته با مدیران صحبت می کنم عنوان تاپیک رو تغییر بدن ...

چمدون هاتون دم در باشه اگر مصلحت در این بود تاپیک جدید ایجاد بشه ، کلا نقل مکان کنیم تاپیک جدید :n33:

Public Enemy
29-07-2015, 02:47
دوستان متخصص به نظر شما توجیهی برای این عکس وجود داره ؟

سیستم لپ تاپ هستش با 2 کارت گرافیک . طبق اطلاعات dxdiag ورژن WDDM نسخه 1.3 هستش و Directx 11.2 و اطلاعات مربوط به کارت گرافیک اینتل رو نشون میده ( مثل همیشه )
اما در همون لحظه nvidia control panel اطلاعات Directx runtime به کارت گرافیک Nvidia رو Directx 12 نشون میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ak313
29-07-2015, 15:01
کیفیت نمایش من توی ویندوز 10 از سون پایین تره؟ فونهتای نرم افزار اسلامیم یه جوریه گرافیکم هم نصبه کالیبره هم کردم. راه حلی داره مثل سون بشه

abbas67set
29-07-2015, 15:08
سلام
به چه صورت میشه نسخه غیرارجینال رو آپدیت رسمی کرد؟
اصلا راهی داره؟

منظورم بدون هزینه نیست، ولی حداقل بشه آپدیت کنیم.

ممنون

Public Enemy
29-07-2015, 15:23
سلام
به چه صورت میشه نسخه غیرارجینال رو آپدیت رسمی کرد؟
اصلا راهی داره؟

منظورم بدون هزینه نیست، ولی حداقل بشه آپدیت کنیم.

ممنون
منظورتون رو متوجه نشدم . می خواین خود ویندوز 10 رو آپدیت کنین ؟ مگه کرک کردین ؟ کرک قابلیت آپدیت خودکار رو گرفته ؟

Public Enemy
29-07-2015, 15:32
به نظر میاد سیستم آپدیت ویندوز 10 یه ایراد اساسی داشته باشه و اون آپدیت درایور ها هستند. برخی درایور ها برای برخی سخت افزارها بهینه شده اند . مخصوصا در لپ تاپ ها ، که معمولا توصیه میشه درایور های کارخونه ای نصب بشه در غیر اینصورت با عملکرد نامناسب رو به رو میشه .
ظاهرا ویندوز 10 به این موضوع بی توجه هستش و در صورت وجود هر گونه آپدیت برای هر درایوری ، اونو دانلود می کنه و امکان داره برخی قابلیت های سخت افزار مورد نظر از کار بیفته.

توصیه می کنم در صورتی که از لپ تاپ استفاده می کنین و قصد آپگرید به ویندوز 10 رو دارین ، حتما اول سری به سایت سازنده بزنین تا مطمئن بشین سازنده تمامی درایور ها رو برای شما مهیا کرده.

برخی شرکت ها مانند vaio به کاربرانشون توصیه کردند که در حال حاظر به ویندوز 10 آپگرید نکنند و فرآیند آپگرید رو تا ماه اکتبر به عقب بندازند .

GodFather009
29-07-2015, 15:43
دوستان عزیز توی تمام سایتا گذاشتن برا دانبود
مثل بقیه ویندوزا clean inst
چه کاریه اپگرید
اپگرید فقط برا ویندوز ارجینال دارا پیشنهاد میشه
سافت 98. ir

abbas67set
29-07-2015, 16:09
منظورتون رو متوجه نشدم . می خواین خود ویندوز 10 رو آپدیت کنین ؟ مگه کرک کردین ؟ کرک قابلیت آپدیت خودکار رو گرفته ؟
نه عزیز، نسخه های 7 و 8 کرک شده رو چطور میشه به 10 آپدیت کرد؟

ak313
29-07-2015, 16:19
How to determine the version of your Windows ISO
fileنسخه ای که از سافت گذر دانلود کردم و نصب کردم
Index : 1
Name : Windows 10 Enterprise
Description : Windows 10 Enterprise
Size : 13,568,890,921 bytes
Architecture : x64
Hal : acpiapic
Version : 10.0.10240
ServicePack Build : 16384
ServicePack Level : 0
Edition : Enterprise
Installation : Client
ProductType : WinNT
ProductSuite : Terminal Server
System Root : WINDOWS
Directories : 18912
Files : 93900
Created : 7/10/2015 - 06:29:25 ب.ظ
Modified : 7/10/2015 - 06:30:02 ب.ظ
Languages :
en-US (Default)

The operation completed successfully

ak313
29-07-2015, 16:26
29/7/2015

Public Enemy
29-07-2015, 16:31
نه عزیز، نسخه های 7 و 8 کرک شده رو چطور میشه به 10 آپدیت کرد؟

مثل ویندوز های قبلی !

یه نسخه ی ISO نصب ویندوز 10 رو دانلود کنین ، آپگرید کنین . مشکل بعد از نصبه که ویندوز اکتیو نمیشه که بعدش میشه کرک کرد

abbas67set
29-07-2015, 16:39
مثل ویندوز های قبلی !

یه نسخه ی ISO نصب ویندوز 10 رو دانلود کنین ، آپگرید کنین . مشکل بعد از نصبه که ویندوز اکتیو نمیشه که بعدش میشه کرک کرد

نمیشه لایسنس خرید؟؟
نمیخوام کرک شده استفاده کنم ارجینال رو میخوام نصب کنم.

Public Enemy
29-07-2015, 16:54
نمیشه لایسنس خرید؟؟
نمیخوام کرک شده استفاده کنم ارجینال رو میخوام نصب کنم.

بله میشه مشکلی نداره .

soroosh_cz
29-07-2015, 17:12
سلام
نسخه ای که امروز نصب شده همونیه که 2 هفته پیش عرضه شد؟
من نرم افزار دریافت فایل رو گرفتم ولی اون ایمیج رو هم دارم.
جدید دانلود کنم یا از روی همون آپگرید کنم؟

Public Enemy
29-07-2015, 17:18
دوستان یه نکته ای رو بگم تا برای خیلی از دوستان رفع ابهام بشه :

تمامی کسانی که ویندوز 7/8/8.1 دارند می تونن به رایگان به ویندوز 10 آپگرید کنند . چه ویندوز اورجینال باشه چه غیر اورجینال . لذا نگرانی بابت آپگرید نداشته باشین .
اما توجه کنین آپگرید کردن با فعال کردن فرق داره . فقط در صورتی که لایسنستون اورجینال باشه فعال میشه .

--------------
یکی از سایت های خبری ایرانی رو که می خوندم ، نوشته بود آپگرید فقط برای اورجینال ها هستش که اشتباه نوشته شده . کرکی ها مشکلی در آپگرید ندارند و فقط در بعد از آپگرید در مرحله ی فعال سازی به مشکل برخورد می کنند

Public Enemy
29-07-2015, 17:23
سلام
نسخه ای که امروز نصب شده همونیه که 2 هفته پیش عرضه شد؟
من نرم افزار دریافت فایل رو گرفتم ولی اون ایمیج رو هم دارم.
جدید دانلود کنم یا از روی همون آپگرید کنم؟

آره همون بیلد 10240 هستش که insider ها زودتر از همه دریافت کردند ... ( دم مایکروسافت گرم )
البته چند تا آپدیت داده براش بیرون ولی بیلد جدیدی در کار نیست ...

ak313
29-07-2015, 17:47
سرویس ‍پکشون متفاوته عکسهایی رو ک گذاشتم ملاحظه کنید اما همون 10240 هستش

ak313
29-07-2015, 17:49
برای 10240 چطوری میشه آپدیتش رو دستی کرد یعنی خودت انتخاب کنی کدوم دانلود بشه و نصب بشه

elham_mar
29-07-2015, 17:55
سلام از کسایی که نصب کردن میپرسم...
مشکل بلوتوث و درایور ها چطور؟رفع شده یا اینم مثل ویندوز 8.1 مشکل نصب نشدن درایور های خاص لب تابو داره؟

abbas67set
29-07-2015, 17:59
دوستان یه نکته ای رو بگم تا برای خیلی از دوستان رفع ابهام بشه :

تمامی کسانی که ویندوز 7/8/8.1 دارند می تونن به رایگان به ویندوز 10 آپگرید کنند . چه ویندوز اورجینال باشه چه غیر اورجینال . لذا نگرانی بابت آپگرید نداشته باشین .
اما توجه کنین آپگرید کردن با فعال کردن فرق داره . فقط در صورتی که لایسنستون اورجینال باشه فعال میشه .

--------------
یکی از سایت های خبری ایرانی رو که می خوندم ، نوشته بود آپگرید فقط برای اورجینال ها هستش که اشتباه نوشته شده . کرکی ها مشکلی در آپگرید ندارند و فقط در بعد از آپگرید در مرحله ی فعال سازی به مشکل برخورد می کنند
خب من ویندوز 7 غیر اورجینال نصب دارم، چطور میتونم آپگرید و فعال کنم؟

لایسنس رو کجا میتونم تهیه کنم؟

Public Enemy
29-07-2015, 18:30
برای 10240 چطوری میشه آپدیتش رو دستی کرد یعنی خودت انتخاب کنی کدوم دانلود بشه و نصب بشه

چنین امکانی در نسخه ی pro و home نیست صفحات قبل هم توضیج داده شد .

خب من ویندوز 7 غیر اورجینال نصب دارم، چطور میتونم آپگرید و فعال کنم؟

فایل ISO ویندوز 10 رو دریافت می کنین و نصب می کنین .
سپس از این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به عنوان راهنمای فعالسازی ویندوز می تونین استفاده کنین ( قسمت Option 2 و Option 3 برای فعالسازی بعد از نصب هستش )

سریال ویندوز هم چند روزی صبر کنین فروشگاه های معتبر موجود کنند ، اما بنده که جستجو کردم این فروشگاه قیمت نسخه pro رو 690 هزار تومن گذاشته ...
به نظر بنده قیمت ها زیاد منطقی نیست ...

چرا باید ویندوز 10 نسخه ی pro جدود 690 هزار تومن باشه ، زمانی که ویندوز 8.1 نسخه ی Pro حدود 310 هزار تومنه اونوقت به رایگانم به ویندوز 10 آپگرید میشه :n09:

donkeyoxte
29-07-2015, 23:11
پسر چقد خلوته اینجا انگار نه انگار ویندوز 10 منتشر شد

Public Enemy
30-07-2015, 02:35
عزیزان هرچند این نکته قبلا هم در ارتباط با خرید ویندوز های قدیمی هم گفته شده ، اما حواستون باشه در هنگام خرید کدوم نسخه ی لایسنس رو خریداری می کنین
لایسنس های ویندوز دو نوع هستند : OEM و Retail .
فرقشونم اینه که نسخه ی OEM محدود به یک کامپیوتر هستش و فقط روی یک سخت افزار فعال میشه ، تا زمانی که مشخصات سخت افزاری تغییر نکرده لایسنس قابل استفاده هستش . لذا لایسنس غیر قابل انتقال به رایانه دیگر هستش .
نسخه ی Retail محدود به سخت افزار نیست و در صورت آپگرید سیستم ، می تونین مجددا ویندوز رو نصب و فعالسازی کنین

لایسنس Retail برای نسخه ی Pro حدود 199 دلار و لایسنس OEM حدود 149 دلار هستش . لذا در هنگام خرید دقت کنین ممکنه شما دنبال نسخه ی Retail باشین و فروشنده به شما لایسنس OEM بده ، بعدا که سیستم رو ارتقا دادین می بینین لایسنس باطل میشه :n01:

* لایسنس های دوستان Insider ای مشابه OEM عمل می کنه .
** آپگرید قطعات مختلف مشکلی برای لایسنس OEM به وجود نمیاره . تنها قطعه ای که نباید تغییر کنه مادربورد هستش

ho3in2012
30-07-2015, 02:48
من آپدیت به ویندوز 10 رو زدم
3 گیگ هم دانلود کرد
ولی 2 ساعته رو Preparing for installation گیر کرده
چیکارش کنم ؟:n41:
ویرایش : با ریستارت مشکل حل شد

behnamy01
30-07-2015, 11:28

اگر خواستید بنده میتونم لایسنس براتون تهیه کنم. قیمت هم حدود 130-140 تومن هستش برای نسخه PRO و لایسنس از نوع Retail

_H2_
30-07-2015, 21:15
سلام
آقای hayyan71 یا سایر دوستان...
لایسنز Win8 Pro Retail را دارم، میدانید ارتقای لایسنز به Win10 چطور عمل میکند؟
Win8.1 که آمد گفتند همان Win8 را با بروزرسانی به Win8.1 برسانید، یعنی بظاهر نمیشد از صفر با فرمت Win8.1 نصب کرد.

آیا شرایطی در تخفیف در خرید Win10 Pro Retail وجود دارد؟ طوریکه بتوان رایانه را format کرد و Win10 نصب کرد؟ مدام نیاز به بروزرسانی پلکانی نباشد!

Public Enemy
30-07-2015, 21:31
سلام
آقای @hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یا سایر دوستان...
لایسنز Win8 Pro Retail را دارم، میدانید ارتقای لایسنز به Win10 چطور عمل میکند؟
Win8.1 که آمد گفتند همان Win8 را با بروزرسانی به Win8.1 برسانید، یعنی بظاهر نمیشد از صفر با فرمت Win8.1 نصب کرد.

آیا شرایطی در تخفیف در خرید Win10 Pro Retail وجود دارد؟ طوریکه بتوان رایانه را format کرد و Win10 نصب کرد؟ مدام نیاز به بروزرسانی پلکانی نباشد!

شما لایسنس ویندوز 8 رو دارین پس به روزرسانی ویندوز 8.1 رایگان هستش .
پس از به روزرسانی به ویندوز 8.1 و سپس به روزرسانی به ویندوز 10 و اطمینان از اکتیو بودنش ، دیگه دست شما کاملا باز هستش که هر کاری دوست داشتین بکنین . می تونین بعد از این قضیه هارد رو فرمت کنین و مستقیم ویندوز 10 نصب کنین و خودش اتوماتیک فعال میشه ( و یا یه روش بهتر ، از توی تنظیمات قسمت Recovery گزینه ی Reset PC رو بزنین تا بر اساس انتخاب خودتون ویندوز مجددا نصب بشه )

متاسفانه حداقل یک بار باید این مراحل پلکانی طی بشه . اما فقط برای یک بار هستش و سایر دفعات ویندوز روی سخت افزار مورد نظر به صورت اتوماتیک فعال میشه

ila
31-07-2015, 09:18
سلام میخوام ویندوز 10 نهایی رو نصب کنم ولی نه از طریق آپدیت چون ویندوزم کرکیه
بعد اکثر سایتها نوشته این نسخه ای که هفته پیش گذاشتیم همون نسخه آخره و قبلیه و فرقی با اونی 7 مرداد منتشر شد نداره
اول از کجا دانلود کنم کعه خیالم راحت بشه نسخه آخره؟
ممنون

meshkiposh2200
31-07-2015, 11:34
دوستان موقع نصب تا سریال را ندی next فعال نمیشه؟! البته من تحت ویندوز میخاستم نصب کنم نمیدونم احتمالا توی بوت هم اینطوریه؟نه؟ چی بدیم سریال را؟ سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم فقط کرک هست که بعد از نصب ویندوز کار میکنه

Public Enemy
31-07-2015, 11:47
سلام میخوام ویندوز 10 نهایی رو نصب کنم ولی نه از طریق آپدیت چون ویندوزم کرکیه
بعد اکثر سایتها نوشته این نسخه ای که هفته پیش گذاشتیم همون نسخه آخره و قبلیه و فرقی با اونی 7 مرداد منتشر شد نداره
اول از کجا دانلود کنم کعه خیالم راحت بشه نسخه آخره؟
ممنون

هرکدوم که نوشته بیلد 10240 آخرین نسخه هستش .

سایت های مختلفی برای دانلود هستند . اما بنده به هیچکدوم از این نسخه ها اعتماد ندارم ! دلیلشم اینه که یکیشون رو که دیدم ، نوشته بود که معتبره و با hash فایل ISO ارایه شده مایکروسافت بررسی شده . در صورتی که مایکروسافت در اون زمان هرگز فایل ISO برای بیلد 10240 ارایه نکرد و لینک دانلود و یا اطلاعاتی در این ارتباط هم در سایتش نزد و کاملا مشخص بود سایت مذکور از تورنت دانلود کرده ! حتی با جستجوی hash های قرار داده شده به یه سری نتایج بی ارتباط می رسیم .

بنده ویندوزم رو از طریق خود مایکروسافت ارایه کردم و پس از تبدیل به ISO ، حجم رو چک کردم و با حجمی که سایت های مختلف قرار دادن چک کردم ، متفاوت بود .

* بازهم تاکید می کنم مایکروسافت برای بیلد 10240 فایل ISO رسمی در اون زمان ارایه نکرد و فایل های موجود در اینترنت از طریق دانلود فایل ESD و تبدیل اون به ISO قرار داده شده اند . پس از تبدیل فایل ESD به ISO هربار هش جدید ایجاد میشه ، لذا هرچند ممکنه hash فایل esd و حجم اون فایل قبل و بعد از تبدیل به ISO یکی باشه ، اما hash فایل ISO نهایی یکی نیست ( دوست داشته باشین عکس هم براتون قرار میدم )

Public Enemy
31-07-2015, 11:54
دوستان موقع نصب تا سریال را ندی next فعال نمیشه؟! البته من تحت ویندوز میخاستم نصب کنم نمیدونم احتمالا توی بوت هم اینطوریه؟نه؟ چی بدیم سریال را؟ سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم فقط کرک هست که بعد از نصب ویندوز کار میکنه

سریال ها برای عبور از مرحله ی نصب هستند

Amir Hossein
31-07-2015, 12:00
سلام بچه ها

من ویندوز 8.1 خودمو قانونی اکتیو کرده بودم... آپدیت هم میشد
ظاهرا گفته بون اگه ویندوز 8.1 قانونی باشه و از اون به 10 آپگیرید بشه ویندوز 10 هم اکتیو شده هستش
من این کارو کردم ولی ویندوزم اکتیو نشده بود
حالا دوستان سریالی چیزی ندارن مثه قدیم (8.1) با اسکایپ دوباره ویندوز 10 رو فعالش کنیم؟ :n02:

ممون

Public Enemy
31-07-2015, 12:18
سلام بچه ها

من ویندوز 8.1 خودمو قانونی اکتیو کرده بودم... آپدیت هم میشد
ظاهرا گفته بون اگه ویندوز 8.1 قانونی باشه و از اون به 10 آپگیرید بشه ویندوز 10 هم اکتیو شده هستش
من این کارو کردم ولی ویندوزم اکتیو نشده بود
حالا دوستان سریالی چیزی ندارن مثه قدیم (8.1) با اسکایپ دوباره دوندوز 10 رو فعالش کنیم؟ :n02:

ممون

احتمالا ( یا قطعا ! ) سریال ویندوز 8.1 بلاک شده بوده ، پس از آپگرید ویندوز چون مجددا سریال رو چک می کنه متوجه شده .

البته یک بار کد زیر رو اجرا کنین :

اگر باز هم اکتیو نشد از این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمک بگیرین .

اگر سرور بلاک شده بود ، کرک هم منتشر شده

starpars
31-07-2015, 12:19
منم ویندوز 8.1 دارم که با اسکایپ فعالش کردم تمام کد ها و سریال هاش هم ذخیره دارم
الان 8.1 کند شده میخام کلا پاکش کنم (نمیخوام آپدیت کنم) ویندوز 10 نصب کنم نمیدونم چیکار کنم؟؟؟
با فایل ISO اگه نصب کنم میشه دوباره قاونی باشه؟

ila
31-07-2015, 12:40
یعنی من الان ونیدوز 7 دارم که با کرک اکتیو شده نمیتونم تبدیلش کنم به 10 از طریق خود مایکروسافت؟
پس الان بهترین راه چیه و مطمین ترین راه البته؟

Public Enemy
31-07-2015, 12:47
برای اینکه خیال دوستان از بابت دانلود راحت باشه و همچنین در حجم صرفه جویی کنند ، فایل ESD بیلد 10240 رو با لینک مستقیم از سرور مایکروسافت قرار دادم

نسخه ی 64 بیتی Pro :

حجم 2.6 گیگابایت

برای Decrypt کردنش هم نیاز به ESD Decryptor v6 دارین

titanium_zarin
31-07-2015, 13:08
برای اینکه خیال دوستان از بابت دانلود راحت باشه و همچنین در حجم صرفه جویی کنند ، فایل ESD بیلد 10240 رو با لینک مستقیم از سرور مایکروسافت قرار دادم

نسخه ی 64 بیتی Pro :

حجم 2.6 گیگابایت

ببخشید 64 بیتی 2.6 گیگ ؟؟ مگه میشه ؟؟ من همه جا توی خبرها خوندم که 3.8 گیگ هست 64 بیتی ...
بعد یه سوال ... راهی هست که با دانلود فایل ایزو و نصب اون اطلاعاتمون پاک نشه ؟؟ من خیلی موارد دارم که لازمشون دارم و نمیتونم پاک کنم ...همشونم توی سی هستن و قابل انتقال نیستن !!

Fusi0n
31-07-2015, 13:12
دوستان راهی هست بشه استور 8 تو 10 اجرا کرد
یک باگ تو استور 10 هست که یکسری بازی که اپدیت جدید اومده لود نمیشه متاسفانه هرچی تو فید میزنیم اپدیت نمیاد ؟!
باید چی کار کنم ؟!

بعد کسی این متن متوجه میشه چی میگه ؟!

bro i have already installed windows 10 and gane is working fine
all you have to do is go to search and type windows store
you will two type of windows on is
windows store beta
and another one is normal windows store

click on normal windows store and you will be able to download the game and play as normal

on windows BETA store you cant downlod the game

again on windows 10 Gmae is running fine without any problems

Public Enemy
31-07-2015, 13:20
ببخشید 64 بیتی 2.6 گیگ ؟؟ مگه میشه ؟؟ من همه جا توی خبرها خوندم که 3.8 گیگ هست 64 بیتی ...
بعد یه سوال ... راهی هست که با دانلود فایل ایزو و نصب اون اطلاعاتمون پاک نشه ؟؟ من خیلی موارد دارم که لازمشون دارم و نمیتونم پاک کنم ...همشونم توی سی هستن و قابل انتقال نیستن !!

عزیز صفحات قبل توضیح داده شد .
مایکروسافت از ویندوز 8.1 شروع کرده آپدیت هارو در فایلی با فرمت ESD منتشر می کنه که فایل ایمیج کامل نصب ویندوز هستش . در مقایسه با ایمیج WIM که از vista به بعد استفاده می کرد ، 30 % حجم کمتری داره و همچنین برای امنیت بیشتر Encrypt شده هستش .

برای تبدیلش به ISO نیاز به نرم افزار مناسب دارین . پس از Decrypt حجمش میشه 3.71 گیگ . مایکروسافت به صورت رسمی فایل ISO برای این بیلد منتشر نکرده بود و تمامی فایل های ISO موجود در سایت های مختلف ( از Softpedia گرفته تا سایت ها در پیت ! ) در اصل از روی ESD ساخته شده بودن ( به استثنای سایت های ایرانی که اومدن از تورنت دانلود کردن )

titanium_zarin
31-07-2015, 13:22
عزیز صفحات قبل توضیح داده شد .
مایکروسافت از ویندوز 8.1 شروع کرده آپدیت هارو در فایلی با فرمت ESD منتشر می کنه که فایل ایمیج کامل نصب ویندوز هستش . در مقایسه با ایمیج WIM که از vista به بعد استفاده می کرد ، 30 % حجم کمتری داره و همچنین برای امنیت بیشتر Encrypt شده هستش .

برای تبدیلش به ISO نیاز به نرم افزار مناسب دارین . پس از Decrypt حجمش میشه 3.71 گیگ . مایکروسافت به صورت رسمی فایل ISO برای این بیلد منتشر نکرده بود و تمامی فایل های ISO موجود در سایت های مختلف ( از Softpedia گرفته تا سایت ها در پیت ! ) در اصل از روی ESD ساخته شده بودن ( به استثنای سایت های ایرانی که اومدن از تورنت دانلود کردن )
ممنونم ...
برای سوال دومم راهی دارید ؟؟

Public Enemy
31-07-2015, 13:27
ممنونم ...
برای سوال دومم راهی دارید ؟؟

عذر میخوام سوال دومتون رو ندیدم :n40:
در فرآیند آپگرید فقط نرم افزار هاو درایور های نا هماهنگ با ویندوز 10 پاک میشن سایر اطلاعات باقی می مونند . البته می تونین انتخاب کنین که چه اطلاعاتی باقی بمونه

titanium_zarin
31-07-2015, 13:29
عذر میخوام سوال دومتون رو ندیدم :n40:
در فرآیند آپگرید فقط نرم افزار هاو درایور های نا هماهنگ با ویندوز 10 پاک میشن سایر اطلاعات باقی می مونند . البته می تونین انتخاب کنین که چه اطلاعاتی باقی بمونه

ببخشید ...
من الان خیلی دقیق متوجه نشدم .
من توی نت خوندم که با دانلود ایزو فقط میشه نصب کرد و اپگریدی وجود نداره ...
الان جمله بالای شما این مورد رو نقض میکنه ...
درست گفتم ؟؟

ila
31-07-2015, 13:29

نسخه ی 64 بیتی Pro :

حجم 2.6 گیگابایت

ممنون
این 32 بیت یا 64 بیت
با چه نرم افزاری dyscrip کنیم؟
بعد تبدیل میشه به به ایزو و میشه رو هر ویندوزی به صورت معمولی نصب کرد؟
ممنون

Public Enemy
31-07-2015, 13:35
ببخشید ...
من الان خیلی دقیق متوجه نشدم .
من توی نت خوندم که با دانلود ایزو فقط میشه نصب کرد و اپگریدی وجود نداره ...
الان جمله بالای شما این مورد رو نقض میکنه ...
درست گفتم ؟؟

حتما اشتباه کردن . مثل ورژن های قبلی ویندوز مشکلی در آپگرید نیست .

Homayun Khan
31-07-2015, 13:38
سلام دوستان
من همیشه ویندوز 32 بیت نصب می کردم الان میخوام ویندوز 10 (64 بیتی) نصب کنم. با این مشخصات مشکلی پیش نمیاد؟

Public Enemy
31-07-2015, 13:50
ممنون
این 32 بیت یا 64 بیت
با چه نرم افزاری dyscrip کنیم؟
بعد تبدیل میشه به به ایزو و میشه رو هر ویندوزی به صورت معمولی نصب کرد؟
ممنون

عزیز نوشتم که :n02:
64 بیتی هستش. نرم افزار تبدیلشم ESD Decyrptor v6 هستش ( ورژن 5 و 4.7 جواب نمیدن )
اگرم لینک دانلود می خواین اینجا آپلود کردم :

نرم افزار بالا رو در یک پوشه از حالت فشرده خارج می کنین ،
فایل ESD رو Drag and Drop می کنین روی Decrypt.cmd ( اگر هم در پوشه ی خودش قرار بدین اتوماتیک شناسایی می کنه )

یه صفحه مشابه این می بینین :

گزینه ی 1 رو بزنین تبدیل میشه به ISO . البته بسته به قدرت سیستم کمی زمان بر هستش ( قبلش می تونین گزینه ی 5 رو بزنین تا اطلاعات فایل ESD رو مشاهده کنین )

در نهایت یه فایل ISO به شما تحویل میده .

توی عکس بنده یه فایل install.esd دارم که خودم تبدیل کردم به ISO و عکسشو گذاشتم شما ببینین :

آپدیت : فراموش کردم بگم قبل از دانلود حتما دقت کنین این فایل برای زبان En_US هستش

Amir rza
31-07-2015, 15:32
سلام دوستان
من همیشه ویندوز 32 بیت نصب می کردم الان میخوام ویندوز 10 (64 بیتی) نصب کنم. با این مشخصات مشکلی پیش نمیاد؟

سلام.به صورت کلی برای ویندوز 64 بیت رم 4 گیگ به بالا پیشنهاد میشود. رم 2 گیگ برای این کار کم است...

یه سوال داشتم. الان نسخه کاملی که 29 جولای اومد چه بیلدی هست؟ 10240؟
برای کرک نسخه ویندوز حتما باید Enterprise باشد؟

993
31-07-2015, 15:55
هرکدوم که نوشته بیلد 10240 آخرین نسخه هستش .

سایت های مختلفی برای دانلود هستند . اما بنده به هیچکدوم از این نسخه ها اعتماد ندارم ! دلیلشم اینه که یکیشون رو که دیدم ، نوشته بود که معتبره و با hash فایل ISO ارایه شده مایکروسافت بررسی شده . در صورتی که مایکروسافت در اون زمان هرگز فایل ISO برای بیلد 10240 ارایه نکرد و لینک دانلود و یا اطلاعاتی در این ارتباط هم در سایتش نزد و کاملا مشخص بود سایت مذکور از تورنت دانلود کرده ! حتی با جستجوی hash های قرار داده شده به یه سری نتایج بی ارتباط می رسیم .

بنده ویندوزم رو از طریق خود مایکروسافت ارایه کردم و پس از تبدیل به ISO ، حجم رو چک کردم و با حجمی که سایت های مختلف قرار دادن چک کردم ، متفاوت بود .

* بازهم تاکید می کنم مایکروسافت برای بیلد 10240 فایل ISO رسمی در اون زمان ارایه نکرد و فایل های موجود در اینترنت از طریق دانلود فایل ESD و تبدیل اون به ISO قرار داده شده اند . پس از تبدیل فایل ESD به ISO هربار هش جدید ایجاد میشه ، لذا هرچند ممکنه hash فایل esd و حجم اون فایل قبل و بعد از تبدیل به ISO یکی باشه ، اما hash فایل ISO نهایی یکی نیست ( دوست داشته باشین عکس هم براتون قرار میدم )

اون زمان اره ولی از 29ام توی MSDN فایل ISO گذاشته و SHA1 هم داره و راحت میشه چک کرد از ادرس زیر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=Windows%2010%20Enterprise&ProductFamilyId=0&Languages=en&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0

من همون نسخه ای که عکس از SHA1 گذاشته بود (توی تورنت) رو دانلود کردم (نسخه ی Enterprise) و SHA1 هم چک کردم و کاملا درست بود.
با KMSpico هم به راحتی اکتیو میشه و نگران کرک نباشید
و البته برعکس هر چیزی که خونده بودم حتی توی نسخه ی Enterprise هم نمیشه جلوی اپدیت اتوماتیک رو گرفت!! باز هم دانلود میکنه و تنها فرقش اینه که بهتون خبر میده!

_H2_
31-07-2015, 17:12
سلام
دوستان! از همان July29 که برای مشترکین MSDN عرضه شد، ما همین بقل یک تاپیک دودهنه بابت دانلود نسخه نهایی زدیم! :n02:
درصورت تمایل میتوانید دانلود نسخه نهایی را در این تاپیک پیگیری کنید.
خودم هم به شخص حساسیت زیادی روی اصل بودن نسخه ها را دارم وبارها هش کدها را بازبینی میکنم تا خطایی رخ نداده باشد.

درضمن دقیقا همین نسخه های iso عرضه شده برای مشترکین MSDN در July29 حدود یک هفته قبل و همزمان با عرضه VS2015 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بصورت بسیار محدود برای شرکای تجاری مایکروسافت (partners) عرضه شده بود ...

جمیعا موفق باشید.

titanium_zarin
31-07-2015, 18:12
سلام.
من فایلی که در همین جا گذاشتید رو دانلود کردم و با برنامه صفحه قبل ایزو کردم و روی فلش ریختم با برنامه power iso
حالا مشکلم چیه !!
1. اگر از توی ویندوز مستقیما روی فایل کلیک کنم نمیتونم اپگرید کنم و عکس زیر رو میذه :

در این عکس مشخصه که اپگریدی وجود نداره.

2. اگر ریستارت کنم و از طریق فلش بخوام بوت کنم وقتی میزنم برای اپگرید این ارور رو میده :

مشکل چیه ؟؟

Amir rza
31-07-2015, 18:13
برای کرک نسخه ویندوز حتما باید Enterprise باشد؟

پست 120 ام

Public Enemy
31-07-2015, 18:17
سلام.
من فایلی که در همین جا گذاشتید رو دانلود کردم و با برنامه صفحه قبل ایزو کردم و روی فلش ریختم با برنامه power iso
حالا مشکلم چیه !!
1. اگر از توی ویندوز مستقیما روی فایل کلیک کنم نمیتونم اپگرید کنم و عکس زیر رو میذه :

در این عکس مشخصه که اپگریدی وجود نداره.

2. اگر ریستارت کنم و از طریق فلش بخوام بوت کنم وقتی میزنم برای اپگرید این ارور رو میده :

مشکل چیه ؟؟

عزیز عکس اول گفته که مشکلی نداره و می تونین تنظیمات ، فایل های شخصی و نرم افزار هارو نگه دارین ! گزینه ی Install هم که اومده !

عکس دوم هم ارور همیشگی هستش ! فقط زمانی می تونین ویندوز رو آپگرید کنین که الان ویندوز در حال اجرا باشه ، نه اینکه از روی فلش یا DVD بوت کنین . این مورد توی تمامی ویندوز های قبلی هم بوده !

titanium_zarin
31-07-2015, 18:19
عزیز عکس اول گفته که مشکلی نداره و می تونین تنظیمات ، فایل های شخصی و نرم افزار هارو نگه دارین ! گزینه ی Install هم که اومده !

عکس دوم هم ارور همیشگی هستش ! فقط زمانی می تونین ویندوز رو آپگرید کنین که الان ویندوز در حال اجرا باشه ، نه اینکه از روی فلش یا DVD بوت کنین . این مورد توی تمامی ویندوز های قبلی هم بوده !

مورد اول : من مشکلم اینه که مهمترین چیزهام یعنی ایمیلهام با برنامه اوتلوک ست هست ... شاید چیزهای مهمتری هم باشه ولی الان یادم نیست :دی حالا نمیخوام همه بره توی یک پوشه ...بلکه میخوام همه چیز بمونه ...مثلا بوکمارکهام ... نه اینکه برم ذخیره کنم بعد برش گردونم ...
مورد دوم : یعنی چی ؟؟ میشه دقیق تر توضیح بدید ... پس چه جوری باید اپگرید کنم در این حالت ؟؟

Public Enemy
31-07-2015, 18:47
مورد اول : من مشکلم اینه که مهمترین چیزهام یعنی ایمیلهام با برنامه اوتلوک ست هست ... شاید چیزهای مهمتری هم باشه ولی الان یادم نیست :دی حالا نمیخوام همه بره توی یک پوشه ...بلکه میخوام همه چیز بمونه ...مثلا بوکمارکهام ... نه اینکه برم ذخیره کنم بعد برش گردونم ...
مورد دوم : یعنی چی ؟؟ میشه دقیق تر توضیح بدید ... پس چه جوری باید اپگرید کنم در این حالت ؟؟

اول سوال دوم : ببین دوست عزیز . زمانی ویندوز قابل آپگرید هستش که ویندوز در حالت عادی بالا اومده باشه ، سپس فایل Setup ویندوز اجرا بشه و بزنین آپگرید . نسخه های قبلی ویندوز هم همینطور بودند .

اما اگر شما از روی DVD/Flash مستقیم بوت کنین ، نمی تونین آپگرید کنین ، اخطار میده که برگردین توی ویندوز از اونجا آپگرید کنین

الان شما توی عکس اول تا مرحله ی شروع آپگرید رفته بودین .( و باید گزینه ی Install رو میزدین که آپگرید شروع شه ، ولی نزدین )

خلاصه : برای Clean install ( نصب تازه ی ویندوز ) باید حتما از روی DVD/Flash بوت کنین و نصب کنین . اگر ویندوز رو بوت کنین و از طریق فایل Setup بخواین نصب تازه انجام بدین ، اخطار میده که ری استارت کنین و از روی DVD بوت کنین
برای Upgrade باید حتما از خود ویندوز اقدام بشه و فایل Setup اجرا بشه

مورد اول : اگر اشتباه نکنم منظورتون Microsoft Outlook هستش که جزوی از Office هستش درسته ؟ پس باید اونا هم سر جای خودشون بمونند .
تقریبا همه چیز سر جاش میمونه ( جز درایور ها و آنتی ویروس و یه سری نرم افزار ها که ویندوز تشخیص بده نا هماهنگه )

نهایتا اگر دیدین چیزی کم و کسر شده ، توی پوشه ی Windows.old بگردین پیداش می کنین

titanium_zarin
31-07-2015, 19:57
ممنون از توضیحات کاملت.
من رفتم برای اپگرید ولی ارور زیر رو داد ... بعد از کلی مرحله که رفت جلو ... دلیلیش چیه ؟؟

Public Enemy
31-07-2015, 20:18
ممنون از توضیحات کاملت.
من رفتم برای اپگرید ولی ارور زیر رو داد ... بعد از کلی مرحله که رفت جلو ... دلیلیش چیه ؟؟

معمولا دلیلش وجود آنتی ویروس یا درایور های نا هماهنگ هستش . اینها می تونن در مراحل آپگرید اختلال ایجاد کنند .

- اگر آنتی ویروس دارین قبل از آپگرید کامل پاکش کنین ( معمولا بیشتر آنتی ویروس تاثیر میزاره )
- اگر دستگاههای ارتباطی شما مثل ماوس دارای درایور هست پاکشون کنین
- برای برخی از دوستان با آپگرید درایور کارت گرافیک مشکل حل میشد
-بهتره قبل از فرآیند نصب تمامی آپدیت ها از طریق Windows Update نصب باشن
- بهتره درایور های قدیمی دستگاههای ارتباطی مثل کارت صدا و کارت شبکه به کلی حذف یا به روز رسانی بشن

titanium_zarin
01-08-2015, 13:29
من نمیدونم همه سوالات رو باید همین جا بپرسیم یا جای دیگه هست ...
اگر هست ادرس بدید که اونور بپرسیم ...

سوال جدید من اینه :
برای قفل و باز کردن ویندوز یکی از زاهها استفاده از ایمیل و پسورد اون هست ... خب مسلم هست که برای این مورد همیشه باید اینترنت داشته باشیم ... و امنیت خیلی خوبی هم داره ...
سوال من اینه که راهی نیست که همین رو داشته باشیم ولی اگه نت نبود با یه راه میانبر باز بشه ؟؟
مثلا یه پسورد اضافی بزاریم و بگیم در شرایط خاص با این باز بشه ...

Public Enemy
01-08-2015, 13:47

سوال جدید من اینه :
برای قفل و باز کردن ویندوز یکی از زاهها استفاده از ایمیل و پسورد اون هست ... خب مسلم هست که برای این مورد همیشه باید اینترنت داشته باشیم ... و امنیت خیلی خوبی هم داره ...
سوال من اینه که راهی نیست که همین رو داشته باشیم ولی اگه نت نبود با یه راه میانبر باز بشه ؟؟

عزیز بدون اتصال به اینترنت هم باز میشه ( و یا حداقل برای بنده و دوستم و داداشم اینگونه هستش )

به هر حال می تونین از pin و picture password هم به جای پسورد اکانتتون استفاده کنین

SNOW PATROL
01-08-2015, 13:49

سوال جدید من اینه :

منم فکر میکردم این مورد نیاز به اینترنت داره اما با قطع اینترنت هم پسورد رو قبول کرد .. امتحان کنید

با دوستمون همزمان شد

titanium_zarin
01-08-2015, 14:26
منم فکر میکردم این مورد نیاز به اینترنت داره اما با قطع اینترنت هم پسورد رو قبول کرد .. امتحان کنید

با دوستمون همزمان شد

عزیز بدون اتصال به اینترنت هم باز میشه ( و یا حداقل برای بنده و دوستم و داداشم اینگونه هستش )

به هر حال می تونین از pin و picture password هم به جای پسورد اکانتتون استفاده کنین

من صبح امتحان کردم نمیشد ...اما الان میشه :n29:

Public Enemy
01-08-2015, 22:18
تا امروز صبح بیش از 67 میلیون دستگاه مجهز به ویندوز 10 شدند ...

مایکروسافت با ارایه ویندوز 10 ، به رکورد 15 ترابیت بر ثانیه در ترافیک سرور ها رسید که به راحتی رکورد قبلی یعنی رکورد 8 ترابیت بر ثانیه ای مربوط به اپل و IOS را پشت سر گذاشت . مایکروسافت برای ویندوز 10 حدود 40 ترابیت بر ثانیه ترافیک بر روی CDN ها در نظر گرفته بود .

Masoud-Susa
01-08-2015, 23:07
دوستان در کل راهی هست که اکانت مایکروسافت خودمون رو به ویندوز بدیم ولی واسه لاگین کردن به ویندوز از پسورد لوکال استفاده کنیم؟

humanaga
01-08-2015, 23:13
این نسخه از ویندوز زدم تا الا هم خیلی عالی و بدون ایراد کار کرده ولی انقدر نسخه اصل اصل کردید که منو هم به....:n13:
حالا این نسخه که من دانلود کردم خیلی راحت هم اکتیو شد!! و اینقدر هم اپدیت کردم!!! اینم یه چنتا عکس!!
حالا اگه این نسخه کامل نیست یا ایراد داره و اپدیت نمیاد براش بگید تا یکی دیگه دانلود کنیم :n29:

rznrz06
01-08-2015, 23:20
درود
عزیزان بعد از آپدیت ویندوز 8.1 به 10 لپتاپ اصلی (لپتاپ دومم به سلامت آپدیت شد)ما بدبختانه از بدشانسیم صفحه آبی مرگ براش اومد.
میشه کاریش کرد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
TOSHIBA SATELLITE P50T-B 4K

XPERIA Z3+

Public Enemy
02-08-2015, 00:03
درود
عزیزان بعد از آپدیت ویندوز 8.1 به 10 لپتاپ اصلی (لپتاپ دومم به سلامت آپدیت شد)ما بدبختانه از بدشانسیم صفحه آبی مرگ براش اومد.
میشه کاریش کرد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

XPERIA Z3+

با سلام . باتری رو از لپ تاپ جدا کنین و به برق بزنین و روشن کنین

rznrz06
02-08-2015, 08:05
با سلام . باتری رو از لپ تاپ جدا کنین و به برق بزنین و روشن کنین
عزیز این باتریش جدا نمیشه،فکر کنم پیچ شده.کار دیگه ای نمیشه کرد؟

XPERIA Z3+

ak313
02-08-2015, 14:14
بنیاد نرم افزار آزاد: از ویندوز 10 استفاده نکنید منبع: زومیت یکی از بهترین ویژگی‌های ویندوز ۱۰ رایگان بودن بروزرسانی به این نسخه از ویندوز برای افرادی است که از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند، اما با این وجود بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد کاربران را به دلایل امنیتی از بکارگیری ویندوز ۱۰ بر حذر می‌دارد.

شاید در ابتدا چنین تصویر شود که رایگان بودن بروزرسانی به ویندوز ۱۰ از نظر بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد امری پسندیده است، اما در واقعیت اینطور نیست و این بنیاد کاربران را از بروزسانی به ویندوز ۱۰ باز می‌دارد، چراکه به اعتقاد این نهاد ویندوز ۱۰ از نظر امنیتی دارای مشکلاتی است. بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد با انتشار بیانیه‌ای از کاربران خواسته تا از نسخه‌ی جدید ویندوز استفاده نکنند. بنیاد نرم‌افزارهای آزاد اعلام کرده که در ویندوز ۱۰ حریم خصوصی کاربران نادیده گرفته شده و این کمپانی با انتشار بروزرسانی‌ها با کاربران بصورت تسترهای نسخه‌ی بتا رفتار می‌کند.

متن انتشار یافته توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد با این جمله آغاز می‌شود:

بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد از تمامی کاربران می‌خواهد تا استفاده از ویندوز ۱۰ را کنار گذاشته و این بنیاد را در جهت استفاده از نرم‌افزارهای آزاد همراهی کنند.
در ادامه‌ی این متن به مایکروسافت نیز به عنوان یک کمپانی بسته حمله شده است:

مایکروسافت قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد که دسترسی به لایه‌های زیرین سیستم عامل ویندوز را برای همگان غیرممکن کرده است.
بنیاد نرم‌افزارهای آزاد کاربران را به شدت از بکارگیری ویندوز ۱۰ بر حذر می‌دارند، چراکه به گفته‌ی این نهاد مایکروسافت از حریم خصوصی کاربران سو استفاده می‌کند:

با توجه به اینکه سیستم عامل مایکروسافت ناامن بوده و از نظر حفظ حریم خصوصی مشکلاتی دارد، از این‌رو ویندوز پنجره‌ای کاملا باز برای کاربران است. چرایی این موضوع به دلیل عدم دسترسی کاربران و متخصصان مستقل برای شرکت در فرآیند توسعه است. ویندوز را باید یک مدخل قفل شده به کامپیوتر کاربران بنامیم که کلید آن فقط در دست مایکروسافت است. در صورتی که در پی تغییر سیستم عامل خود هستید، ما به شما توصیه می‌کنیم که به جای ویندوز ۱۰ از GNU/Linux استفاده کنید.
این بنیاد در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود به بیان ویژگی‌های GNU/Linux پرداخته است:

در مقایسه با ویندوز ۱۰، نرم‌افزارهای آزادی نظیر سیستم عامل GNU/Linux توسط افراد حرفه‌ای و گروه‌های داوطلب توسعه یافته، بطوریکه این افراد دستاوردهای خود را بصورت رایگان با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. کاربران در فرآیند توسعه‌ی این سیستم عامل تاثیر شگرفی داشته و می‌توانند با آزادی کامل کد مورد نظر خود را برای اجرا انتخاب کنند. این موضوع بدین معنی است که نرم‌افزار با این افراد به احترام برخورد می‌کند.

سو استفاده از کاربران در نرم‌افزار‌های آزادی نظیر GNU/Linix ممکن نیست، چراکه در صورتی که یکی از توسعه‌دهندگان اقدام به این کار کند، سایر توسعه هندگان متخصص می‌توانند با دسترسی به کد وی، قسمت‌های مورد نظر را اصلاح کرده یا به کلی از ساختار کد حذف کنند.

Public Enemy
02-08-2015, 14:33
عزیز این باتریش جدا نمیشه،فکر کنم پیچ شده.کار دیگه ای نمیشه کرد؟

XPERIA Z3+

با سلام .
می تونین وارد حالت safemode بشین ؟

Public Enemy
02-08-2015, 14:36
بنیاد نرم افزار آزاد: از ویندوز 10 استفاده نکنید

منبع: زومیت یکی از بهترین ویژگی‌های ویندوز ۱۰ رایگان بودن بروزرسانی به این نسخه از ویندوز برای افرادی است که از ویندوز ۷ یا ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند، اما با این وجود بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد کاربران را به دلایل امنیتی از بکارگیری ویندوز ۱۰ بر حذر می‌دارد.

شاید در ابتدا چنین تصویر شود که رایگان بودن بروزرسانی به ویندوز ۱۰ از نظر بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد امری پسندیده است، اما در واقعیت اینطور نیست و این بنیاد کاربران را از بروزسانی به ویندوز ۱۰ باز می‌دارد، چراکه به اعتقاد این نهاد ویندوز ۱۰ از نظر امنیتی دارای مشکلاتی است. بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد با انتشار بیانیه‌ای از کاربران خواسته تا از نسخه‌ی جدید ویندوز استفاده نکنند. بنیاد نرم‌افزارهای آزاد اعلام کرده که در ویندوز ۱۰ حریم خصوصی کاربران نادیده گرفته شده و این کمپانی با انتشار بروزرسانی‌ها با کاربران بصورت تسترهای نسخه‌ی بتا رفتار می‌کند.

متن انتشار یافته توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد با این جمله آغاز می‌شود:

بنیاد نرم‌افزار‌های آزاد از تمامی کاربران می‌خواهد تا استفاده از ویندوز ۱۰ را کنار گذاشته و این بنیاد را در جهت استفاده از نرم‌افزارهای آزاد همراهی کنند.
در ادامه‌ی این متن به مایکروسافت نیز به عنوان یک کمپانی بسته حمله شده است:

مایکروسافت قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد که دسترسی به لایه‌های زیرین سیستم عامل ویندوز را برای همگان غیرممکن کرده است.
بنیاد نرم‌افزارهای آزاد کاربران را به شدت از بکارگیری ویندوز ۱۰ بر حذر می‌دارند، چراکه به گفته‌ی این نهاد مایکروسافت از حریم خصوصی کاربران سو استفاده می‌کند:

با توجه به اینکه سیستم عامل مایکروسافت ناامن بوده و از نظر حفظ حریم خصوصی مشکلاتی دارد، از این‌رو ویندوز پنجره‌ای کاملا باز برای کاربران است. چرایی این موضوع به دلیل عدم دسترسی کاربران و متخصصان مستقل برای شرکت در فرآیند توسعه است. ویندوز را باید یک مدخل قفل شده به کامپیوتر کاربران بنامیم که کلید آن فقط در دست مایکروسافت است. در صورتی که در پی تغییر سیستم عامل خود هستید، ما به شما توصیه می‌کنیم که به جای ویندوز ۱۰ از GNU/Linux استفاده کنید.
این بنیاد در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود به بیان ویژگی‌های GNU/Linux پرداخته است:

در مقایسه با ویندوز ۱۰، نرم‌افزارهای آزادی نظیر سیستم عامل GNU/Linux توسط افراد حرفه‌ای و گروه‌های داوطلب توسعه یافته، بطوریکه این افراد دستاوردهای خود را بصورت رایگان با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. کاربران در فرآیند توسعه‌ی این سیستم عامل تاثیر شگرفی داشته و می‌توانند با آزادی کامل کد مورد نظر خود را برای اجرا انتخاب کنند. این موضوع بدین معنی است که نرم‌افزار با این افراد به احترام برخورد می‌کند.

سو استفاده از کاربران در نرم‌افزار‌های آزادی نظیر GNU/Linix ممکن نیست، چراکه در صورتی که یکی از توسعه‌دهندگان اقدام به این کار کند، سایر توسعه هندگان متخصص می‌توانند با دسترسی به کد وی، قسمت‌های مورد نظر را اصلاح کرده یا به کلی از ساختار کد حذف کنند.

قبلا بنیاد نرم افزار های آزاد ، واکنش های تندی رو نسبت به ویندوز 8 هم قبلا نشان داده بود و بر علیه ویندوز 8 کمپین راه انداخته بود ( و قطعا در آینده از این واکنش های تند بازهم شاهد خواهیم بود )

به نظر بنده این مسایل اصلا ارزش توجه ندارند و بیشتر به درد طرفدارانشون می خوره ، تا اینکه مساله ی جدی و قابل تاملی برای مصرف کنندگان باشه. متاسفانه یه سری آدم ها هستند که در زندگی واقعی شباهتی به آواتار بنده دارن و نسبت به همه چیز و همه کس مخالفت می کنند !

rznrz06
02-08-2015, 14:37
با سلام .
می تونین وارد حالت safemode بشین ؟
درود
وقتیکه وارد دسکتاپ میشم 20 ثانیه بعد صفحه آبی مرگ میاد.

XPERIA Z3+

Public Enemy
02-08-2015, 14:49
درود

XPERIA Z3+

فکر کردم در هنگام بوت شما دارین به مشکل BSOD برخورد می کنین .

احتمالا مشکل یکی از درایور هاست .
اگر ویندوزتون اورجینال نیست و یا به طور کلی در حالت UEFI نصب نشده ، می تونین با زدن دکمه Shift + F8 وارد تنظیمات پیشرفته برای بوت بشین .

در غیر اینصورت باید در فرآیند بوت تداخل ایجاد کنین ( مثلا در هنگام بوت شدن رایانه رو خاموش کنین ) . تا بتونین به تظنیمات دسترسی پیدا کنین

پس از اون ، نرم افزار whocrashed رو دانلود و نصب کنین و یه خروجی از نرم افزار بگیرین تا بررسی بشه مشکل از کجاست ( البته خودتون می تونین با حذف برخی درایور ها مثل کارت گرافیک و تاچ پد ، به صورت آزمون و خطا ببینین مشکل حل میشه یا خیر )

cmosavi
02-08-2015, 18:52
درود

XPERIA Z3+

سلام و درود

راه حل من:

همین که پاور کیس رو میزنی که سیستم روشن بشه، بعد از حدوداً 5 - 6 ثانیه (قبل از اینکه صفحه لودینگ ویندوز بالا بیاد) برق سیستم رو از پاور (کلید پشت کیس) قطع کن!

و بعد از چند ثانیه کلید پاور رو on کن و دوباره سیستم رو روشن کن!

من یکسال هست که با این روش سیستم رو راه میندازم! :n02:

Vahid67
02-08-2015, 19:37
دوستان من مشخصات فایلی که دارم دانلود میکنم اینه ... چطوره ؟
MICROSOFT.WINDOWS.10.PROFESSIONAL.RTM.10240.X64.VO L.ENGLISH.DVD
RELEASE DATE: 15/07/09
BUILD: 10240.16384.150709-1700
FILE: SW_DVD5_Win_Pro_10_64BIT_English_MLF_X20-25557.ISO
SIZE: 4,025,565,184 byte
SHA-1: C48C7E1C981463E6B8C8CA5E81500550128168E6
MD5: CA7C43C52FB1F6AFC88914C7B346B7EE
CRC: CA61999A

| SoRoush 8K |
02-08-2015, 19:41
دوستان من مشخصات فایلی که دارم دانلود میکنم اینه ... چطوره ؟
MICROSOFT.WINDOWS.10.PROFESSIONAL.RTM.10240.X64.VO L.ENGLISH.DVD
RELEASE DATE: 15/07/09
BUILD: 10240.16384.150709-1700
FILE: SW_DVD5_Win_Pro_10_64BIT_English_MLF_X20-25557.ISO
SIZE: 4,025,565,184 byte
SHA-1: C48C7E1C981463E6B8C8CA5E81500550128168E6
MD5: CA7C43C52FB1F6AFC88914C7B346B7EE
CRC: CA61999A
نسخه خوبیه Pro ولی اگه من بودم Enterprise رو دانلود می کردم :)

Public Enemy
02-08-2015, 21:19
مایکروسافت یک ابزاری ارایه کرده که طبق گفته ی سایت ها قابلیت جلوگیری از آپدیت خودکار رو در ویندوز 10 داره .

لینک های دانلود : ( اگر از صفحه خود مایکروسافت نتونستین دانلود کنین ، براتون روی یک لینک دیگه هم آپلود کردم )

هر چند تا اونجا که بنده تست کردم ، فقط جلوی آپدیت درایور هارو می گرفت ، اما توی اخبار مختلف اشاره ای به این موضوع نشده بود که فقط مختص درایور هاست یا برای کلیه آپدیت ها به کار میاد ( هرچند توی عکس های مختلف که دیدم می تونست جلوی آپدیت های برخی نرم افزار ها مثل silverlight رو هم بگیره ) .
در هر حال بد نیست دوستان هم تست کنند

mehrabooni
02-08-2015, 21:28

اصلا میدونی اینترپرایز چه قابلیتهایی داره ؟
میدونستی هیچکدومش بدردت نمیخوره عزیز ؟
مگه اینکه رئیس کارخونه باشی
یا شرکت داشته باشی

| SoRoush 8K |
02-08-2015, 21:39
اصلا میدونی اینترپرایز چه قابلیتهایی داره ؟
میدونستی هیچکدومش بدردت نمیخوره عزیز ؟
مگه اینکه رئیس کارخونه باشی
یا شرکت داشته باشی
دعوا نداریم که برادر من :)
همه قابلیت های هر دو نسخه رو میدونم :)
ولی در کل من اینترپرایز رو ترجیح میدم :)
ولی بازم نظر خودشون مهمتره :)

rznrz06
02-08-2015, 21:52
سلام و درود

راه حل من:

همین که پاور کیس رو میزنی که سیستم روشن بشه، بعد از حدوداً 5 - 6 ثانیه (قبل از اینکه صفحه لودینگ ویندوز بالا بیاد) برق سیستم رو از پاور (کلید پشت کیس) قطع کن!

و بعد از چند ثانیه کلید پاور رو on کن و دوباره سیستم رو روشن کن!

من یکسال هست که با این روش سیستم رو راه میندازم! :n02:
درود
عزیز لپتاپ هستش،هیچگونه کلید خاموش و روشن هم نداره. حتی نمیشه باتریشو درآورد.
در ضمن ویندوزم ارجینال که بعد از آپدیت به ویندوز 10 این مشکل رو پیدا کرد.

XPERIA Z3+

Public Enemy
02-08-2015, 21:54
دوستان طبق شایعات مایکروسافت به احتمال زیاد یک آپدیت دیگه برای ویندوز 10 تحت عنوان service release 1 ارایه کنه . به نظر نمیاد آپدیت جدید امکانات جدیدی رو به ویندوز بیاره و احتمالا به رفع مشکلات خواهد پرداخت . احتمال دادند که این آپدیت در اکتبر امسال ارایه بشه .

هرچند همه ی اینها احتمال هستش ، اما بهتره از قبل خودتونو آماده کنین

mehrabooni
03-08-2015, 00:53
نه دادا شما با دعوا خوندی
چرا یکسری قابلیتهای اضافی رو الکی روی ویندوز داشته باشی وقتی حتی یکبار هم ازش استفاده نمیکنی

من واسه خودتون گفتم
بازم هرطور که صلاحه

mehrabooni
03-08-2015, 00:54
اما بهتره از قبل خودتونو آماده کنین
شوما بگو چطور خودتونو اماده میکنی عزیز

donkeyoxte
03-08-2015, 01:11

آقا اینترپرایز مگه میشه فعال کرد؟؟؟؟

ماکروسافت یه نسخه اینترپرایز داده بیرون بپایید اونو دانلود نکنید edge و xbox چند تا برنامه ازش حذف شده و فعال بودنش هم 90 روزست بعدش باید حتما لایسنس بخری

SNOW PATROL
03-08-2015, 07:45

ماکروسافت یه نسخه اینترپرایز داده بیرون بپایید اونو دانلود نکنید edge و xbox چند تا برنامه ازش حذف شده و فعال بودنش هم 90 روزست بعدش باید حتما لایسنس بخری
والا من نمیدونم دوستان این خبرها رو از کحا شنیدن... موضوع رو انقدر پیچیده نکنید
من اینترپرایز رو دارم هم ادج روشه هم xbox برنامه ای هم از روش حذف نشده در کمتر از پنج ثانیه هم کرک شد!!

donkeyoxte
03-08-2015, 12:06
والا من نمیدونم دوستان این خبرها رو از کحا شنیدن... موضوع رو انقدر پیچیده نکنید
من اینترپرایز رو دارم هم ادج روشه هم xbox برنامه ای هم از روش حذف نشده در کمتر از پنج ثانیه هم کرک شد!!

عزیز چه پیچیده ای !!!!

شما دقیق بخون من گفتم یه نسخه از اینتپرایز که این نسخه برای شرکت هاست بخصوص کمپانی های لب تاب

شما با چی کرک کردی؟؟؟

| SoRoush 8K |
03-08-2015, 12:10

اینترپرایز کاملا کامله و هیچ برنامه ای از روش حذف نشده ، راحت هم کرک میشه مشکلی نداره :)

SNOW PATROL
03-08-2015, 12:56
عزیز چه پیچیده ای !!!!

شما دقیق بخون من گفتم یه نسخه از اینتپرایز که این نسخه برای شرکت هاست بخصوص کمپانی های لب تاب

شما با چی کرک کردی؟؟؟

KMSAuto.Net.2015.v1.3.5

Public Enemy
03-08-2015, 13:35
دوستانی که تازه ویندوز 10 رو نصب می کنند ، آیا کسی سعی کرده عضو insider بشه و آیا تست کرده کسانی که تازه قراره insider بشن هم براشون رایگانه ؟

MOHAMMAD2010
03-08-2015, 16:30
هارد من به صورت UEFI هست رو ویندوز 7 نتونستم از طریق کرک ویندوز رو اکتیو کنم ( به خاطر همین UEFI بودن ، کرک ها مشکل داشتن ) مجبور شدم با سریال انلاین اکتیوش کنم حالا میخواستم ببینم ویندوز 10 چه جوریه ؟ کرک روی هارد UEFI روش کار میکنه ؟ اگه نمیکنه سریال انلاینی برای اکتیو کردنش هست ؟
ممنون

993
03-08-2015, 18:42
هارد من به صورت UEFI هست رو ویندوز 7 نتونستم از طریق کرک ویندوز رو اکتیو کنم ( به خاطر همین UEFI بودن ، کرک ها مشکل داشتن ) مجبور شدم با سریال انلاین اکتیوش کنم حالا میخواستم ببینم ویندوز 10 چه جوریه ؟ کرک روی هارد UEFI روش کار میکنه ؟ اگه نمیکنه سریال انلاینی برای اکتیو کردنش هست ؟
ممنون
UEFI کاری به هارد نداره تکنولوژی هست که جای BIOS اومده. در هر صورت شما اگه اگه ورژن 64 بیت رو نصب کنید مشکلی ندارید

MOHAMMAD2010
03-08-2015, 19:35
UEFI کاری به هارد نداره تکنولوژی هست که جای BIOS اومده. در هر صورت شما اگه اگه ورژن 64 بیت رو نصب کنید مشکلی ندارید

درسته من سوالو بد پرسیدم
برای هارد های بالای 2 ترا برای اینکه ویندوز همه ظرفیت هارد رو پشتیبانی کنه باید هارد به صورت gpt پارتیشن بندی بشه ( که باید مادربورد UEFI رو پشتیبانی کنه که بشه روش ویندوز نصب کرد )
توی ویندوز 7 به خاطر اینکه هارد من این جوری پارتیشن بندی شده بود کرک نمیشد
حالا میخواستم ببینم کرک توی ویندوز 10 هم کار نمیکنه ؟ اگه کار نمیکنه سریال انلاین برای اکتیو کردن هست ؟

993
03-08-2015, 20:38
درسته من سوالو بد پرسیدم
برای هارد های بالای 2 ترا برای اینکه ویندوز همه ظرفیت هارد رو پشتیبانی کنه باید هارد به صورت gpt پارتیشن بندی بشه ( که باید مادربورد UEFI رو پشتیبانی کنه که بشه روش ویندوز نصب کرد )
توی ویندوز 7 به خاطر اینکه هارد من این جوری پارتیشن بندی شده بود کرک نمیشد
حالا میخواستم ببینم کرک توی ویندوز 10 هم کار نمیکنه ؟ اگه کار نمیکنه سریال انلاین برای اکتیو کردن هست ؟

متوجه شدم. نه توی ویندوز ۱۰ و حتی ۸ مشکلی با درایوهای gpt وجود نداره. شما حتی میتونید موقع نصب ویندوز درایو c رو delete کنید و دوباره بسازیدش واسه اطمینان بیشتر(توی همون پروسس نصب) که مطمئن شید ویندوز نوع درایوی رو که احتیاج داره ( mbr با gpt ) ساخته ولی در هر صورت از ویندوز 8 به بعد مشکلی با درایو gpt نیست. تا جایی که میدونم فعلا تنها راه اکتیو کردن ویندوز کرک های kms هستن من خوردم kmspico رو استفاده کردم

Public Enemy
04-08-2015, 01:57
یکی از ویژگی های جنجال بر انگیز ویندوز 10 ، ویژگی wifi sense اون هستش . مطالبی در باره ی این ویژگی نوشته شده که گفته میشه "این ویژگی پسورد وایرلس شما رو به تمامی دوستان شما در فیس بوک به اشتراک می گذارد " و " به صورت پیش فرض فعال هستش " و " احتمال دسترسی به فایل ها و محتوای شخصی شما وجود داره " و امثال این صحبت ها .

اما هیچکدام صحت ندارن !

چند نکته :

1 - wifi sense فقط برای اشتراک گذاری اینترنت هستش و اجازه دسترسی به سایر امکانات شبکه رو نمی ده . لذا نگرانی بابت خطرات مربوط به دسترسی بدون اجازه به محتوای شما وجود ندارد .
2 - اینترنت شما فقط و فقط با کسانی به اشتراک گذاشته میشه که اولا شما بهشون دسترسی دادین ، ثانیا دستگاهشون از wifi sense پشتیبانی کنه و حتما هم فعال باشه . پس اینجور نیست که پسورد وایرلس شما برای همه ی دوستانتون در فیس بوک ارسال بشه .
3 - پسورد وایرلس در هنگام اشتراک گذاری ، از طریق سرورهای مایکروسافت به صورت رمزنگاری شده به مشترک فرستاده میشه و در نهایت در کلاینت decrypt میشه . مشترک به صورت مستقیم دسترسی به پسورد نداره و نمی تونه مستقیما پسورد وایرلس شما رو ببینه ( البته ممکنه بعدا راههای کشف بشه که بشه پسورد رو از دل registry بیرون اورد ، اما در حال حاظر دسترسی مستقیم ممکن نیست )
4 - همه مهم تر ، هر شبکه ای به صورت پیش فرض به اشتراک گذاشته نمی شه ( و این نکته مهم از زیر چشم بسیاری از کسانی که چشم بسته review نوشتن در رفته ! )
شما باید خودتون از توی تنظیمات هر شبکه رو جداگانه share کنین و تا زمانی که چنین گزینه ای رو نزنین ، اون شبکه به اشتراک گذاشته نمیشه .
5 - در هنگام فشردن گزینه ی Share ، از شما پسورد شبکه خواسته میشود . لذا کسی که پسورد رو نمی دونه نمی تونه اونو به اشتراک بزاره !

براتون عکس هم گذاشتم :

می بینین که گزینه ی share وجود داره و تا این گزینه زده نشه ، از اشتراک گذاری خبری نیست .

--------------------------------------------------------

پس نیازی نیست بی جهت از این ویژگی ویندوز 10 نگران باشین.

titanium_zarin
04-08-2015, 19:21
لطفا نحوه بک اپ گرفتن از دراو سی رو فقط برام بگید.
من هر کاری میکنم میخواد کل دراویها رو بک اپ بگیره:n03:

- - - Updated - - -

Public Enemy
04-08-2015, 19:30

- - - Updated - - -

بنده شخصا هرگز با قابلیت بک آپ گیری ویندوز کار نکردم . اما در Control panel ویژگی بک آپ قدیمی ویندوز 7 وجود داره . یه نگاهی بندازین ببینین دقیقا همون چیزیه که می خواین یا نه ( Control panel نه Settings )

titanium_zarin
04-08-2015, 19:40
بنده شخصا هرگز با قابلیت بک آپ گیری ویندوز کار نکردم . اما در Control panel ویژگی بک آپ قدیمی ویندوز 7 وجود داره . یه نگاهی بندازین ببینین دقیقا همون چیزیه که می خواین یا نه ( Control panel نه Settings )

بله اون رو دیدم و مشکلش همونه که بالا گفتم
لطفا یه نرم افزار مطمن بهم معرفی کنید که بتونم بک اپ بگیرم و نکته مهم تر بتونم موقع نیاز بک اپ رو برگردونم ... نه اینکه اجازه نده ...
فرض کنید سیستم بالا نید اون وقت چه جوری میشه بک اپ رو ریستور کرد ؟؟

Public Enemy
06-08-2015, 00:43
بله اون رو دیدم و مشکلش همونه که بالا گفتم
لطفا یه نرم افزار مطمن بهم معرفی کنید که بتونم بک اپ بگیرم و نکته مهم تر بتونم موقع نیاز بک اپ رو برگردونم ... نه اینکه اجازه نده ...
فرض کنید سیستم بالا نید اون وقت چه جوری میشه بک اپ رو ریستور کرد ؟؟

ویندوز این قابلیت رو داره که یک Recovery drive رو ایجاد کنین تا روزی که سیستم بالا نیومد بتونین تعمیرش کنین .
در مورد سایر نرم افزار ها اطلاعی ندارم بهتره از بچه های انجمن نرم افزار بپرسین .

Public Enemy
06-08-2015, 00:53
همون طور که قبلا هم گفتم ظاهرا در همین ماه باید Windows 10 Service Release 1 ارایه بشه . طبق شایعاتی قراره تا هفته دیگه در دسترس قرار بگیره .

باز هم تاکید می کنم فعلا در حد شایعه هستش و هنوز وضعیت مشخص نیست

ak313
06-08-2015, 12:18
ویندوز 10 هر چهار ماه یک بار به روز می‌شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عرضه بسته های به روزرسان ویندوز 10 برای کاربران خانگی،‌ کاربران در محیط های کاری و کاربران خدمات دراز مدت این شرکت متفاوت خواهد بود و البته انتظار می رود اکثر دریافت کنندگان این بسته های به روزرسان از گروه دوم باشند.
در حالی روند نصب ویندوز 10 روی رایانه‌های مختلف توسط کاربران در سراسر جهان ادامه دارد که این شرکت اعلام کرده که سیستم عامل مذکور را هر 4 ماه یکبار به روز می‌کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفان کلیهانس، معاون اول گروه موبایل و رایانه شرکت تحقیقاتی گارتنر در این مورد گفته است که متخصصان حرفه‌ای حوزه فناوری اطلاعات باید روند بررسی و آزمایش ویندوز 10 را به طور جدی اغاز کنند تا متوجه تغییرات این سیستم عامل بشوند.
به گفته این کارشناس ویندوز 10 در مقایسه با ویندوزهای قدیمی تغییرات زیادی کرده و لذا باید کارکنان شرکت‌ها در مورد نحوه استفاده از آن و کارکردهای مختلف ویندوز 10 اموزش داده شوند.
گفته می شود مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را که در حال حاضر پرطرفدارترین ویندوز ساخت این شرکت است را در سال 2020 متوقف می کند و لذا کاربران باید رایانه ها و سخت افزارهای خود را برای استفاده از ویندوز 10 به روز کنند.
مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز 10 آخرین به روزرسانی کلی ویندوز خواهد بود و این شرکت از این به بعد به جای عرضه ویندوز جدید پس از گذشت چند سال هر چهار ماه یک بار به روزرسانی های عمده ایی را برای این سیستم عامل در دسترس قرار می دهد. مایکروسافت تا قبل از این برای مقابله با مشکلات و حفره های امنیتی ویندوز هر ماه وصله های به روزرسان خاصی را عرضه می کرد.
عرضه بسته های به روزرسان ویندوز 10 برای کاربران خانگی،‌ کاربران در محیط های کاری و کاربران خدمات دراز مدت این شرکت متفاوت خواهد بود و البته انتظار می رود اکثر دریافت کنندگان این بسته های به روزرسان از گروه دوم باشند

weiran
10-08-2015, 03:44
با سلام به همه اساتید
من میخاستم با استفاده از فلشی که برای تعویض ویندوز لب تاب سامسونگ خودم از 7 به 10 ساختم برای آپدیت ویندوز اورجینال یه لنوو یوگا با ویندوز 8.1 استفاده کنم ، توی روند آپدیت جایی که پروداکت کی ( product key) رو می خاد با استفاده از نرم افزار produkey (که برای لب تاب خودم جواب داد) سریال نامبر ویندوز رو به دست میارم و وارد فیلد می کنم ، ولی این ارور رو میده :
this product key doesn't work, please check it and try again or try a diffrent key.
ویندوز هم اورجینال به صورت از پیش نصب شده هست ، چکار کنم؟
خیلی بالا و پایینش کردم نشد ( از طریق یه اسکریپت کد و فایل vbs هم یه شماره در اومد که اونم جواب نداد)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید خیلی گیر کردم
با تشکر

Public Enemy
10-08-2015, 06:48
با سلام به همه اساتید
من میخاستم با استفاده از فلشی که برای تعویض ویندوز لب تاب سامسونگ خودم از 7 به 10 ساختم برای آپدیت ویندوز اورجینال یه لنوو یوگا با ویندوز 8.1 استفاده کنم ، توی روند آپدیت جایی که پروداکت کی ( product key) رو می خاد با استفاده از نرم افزار produkey (که برای لب تاب خودم جواب داد) سریال نامبر ویندوز رو به دست میارم و وارد فیلد می کنم ، ولی این ارور رو میده :
this product key doesn't work, please check it and try again or try a diffrent key.
ویندوز هم اورجینال به صورت از پیش نصب شده هست ، چکار کنم؟
خیلی بالا و پایینش کردم نشد ( از طریق یه اسکریپت کد و فایل vbs هم یه شماره در اومد که اونم جواب نداد)
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید خیلی گیر کردم
با تشکر

با سلام . از کد های زیر برای عبور از مرحله ی نصب استفاده کنید :

iویندوز 10 به صورت Pre-key عرضه میشه . یعنی برای نصب نیاز به کلید ندارین . به هر حال اگر در مراحل نصب از شما کلید خواست ، کلید های بالا رو وارد کنید .
توجه کنید که کلید های بالا مختص مرحله ی نصب هستند و برای فعالسازی کاربردی ندارند . شما برای فعالسازی ویندوز 10 نیاز دارین که یا کلید مخصوص ویندوز 10 رو داشته باشین ، و یا از ویندوز های 7/8/8.1 و یا windows 10 insider preview آپگرید کنین .

rznrz06
10-08-2015, 23:06
درود

XPERIA Z3+
درود
بعد از یک هفته بصورت کاملاً خودجوش تونستم ویندوز رو از صفحه آبی مرگ خلاص کنم.
شیفت و نگه دارید لپتاپ رو روشن کنید و F8 رو مدام بزنید.

XPERIA Z3+

ila
12-08-2015, 09:25
میشه نسخه 32 بیت آخرین ورژن ویندوز 10 رو از سایت خود مایکروسافت بزارید؟
ممنون

abbas67set
14-08-2015, 10:56
اگر خواستید بنده میتونم لایسنس براتون تهیه کنم. قیمت هم حدود 130-140 تومن هستش برای نسخه PRO و لایسنس از نوع Retail
بسیار عالی، باهاتون تماس میگیرم

abbas67set
14-08-2015, 10:58
دوستان دیشب آیکون get windows 10 برام اومد بالا، همون دیشب زدم آپدیت ولی هنوز این صفحه زیر رو میده و رد نشده
چکارش کنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق.jpg

Public Enemy
14-08-2015, 11:02
دوستان دیشب آیکون get windows 10 برام اومد بالا، همون دیشب زدم آپدیت ولی هنوز این صفحه زیر رو میده و رد نشده
چکارش کنم؟

عملیات دانلود در پیش زمینه انجام میشه و هروقت تموم شد خبرتون می کنه . بسته به سرعت اینترنت شما و ترافیک سرور ها ممکنه چندین روز طول بکشه ...

بهتره به حال خودش رهاش کنین

abbas67set
14-08-2015, 11:31
عملیات دانلود در پیش زمینه انجام میشه و هروقت تموم شد خبرتون می کنه . بسته به سرعت اینترنت شما و ترافیک سرور ها ممکنه چندین روز طول بکشه ...

بهتره به حال خودش رهاش کنین
حجمش چقدره؟
سرعت دانلودم در حالت عادی بین 400 - 500 هست، چقدر طول میکشه؟

Public Enemy
14-08-2015, 11:41
حجمش چقدره؟
سرعت دانلودم در حالت عادی بین 400 - 500 هست، چقدر طول میکشه؟

فکر کنم کمتر از 3 گیگ .

اولا از کل پهنای باندتون برای دانلود استفاده نمیشه . ثانیا دانلود به صورت تکه تکه انجام میشه تا به سرور های دانلود فشار نیاد ... ممکنه حتی چند روز طول بکشه

اگر عجله دارین ، می تونین از سایت های ایرانی فایل ISO ویندوز 10 رو دانلود و نصب کنین و تفاوتی نمی کنه

aliziba20
14-08-2015, 11:58
سلام دوستان

من ویندوز 8.1 اینترپرایز دارم که با اسکایپ فعال کردم همه آپدیتها رو هم گرفتم و با اکانت ماکروسافت لاگین میکنم

میخوام بدونم اگه فایل iso ویندوز 10 رو بگیرم میتونم بدون کرک آپگرید کنم به اینتر پرایز یا به pro یا اینکه اصلا نمیشه؟
یا اینکه باید ویندور 8.1 pro رو باید دانلود و از اسکایپ فعال کنم

ممنونم از لطف و راهنمایی دوستان

abbas67set
15-08-2015, 17:33
فکر کنم کمتر از 3 گیگ .

اولا از کل پهنای باندتون برای دانلود استفاده نمیشه . ثانیا دانلود به صورت تکه تکه انجام میشه تا به سرور های دانلود فشار نیاد ... ممکنه حتی چند روز طول بکشه

اگر عجله دارین ، می تونین از سایت های ایرانی فایل ISO ویندوز 10 رو دانلود و نصب کنین و تفاوتی نمی کنه

خب شروع به دانلود کردم.
البته قبلش MediaCreationTool دانلود کردم و از طریق این برنامه ویندوز داره دانلود میشه و گزینه آپگریت رو زدم. درسته دیگه؟
کدی چیزی نمیخواد؟
اطلاعات PC از بین نمیره که؟؟

Public Enemy
15-08-2015, 17:53
خب شروع به دانلود کردم.
البته قبلش MediaCreationTool دانلود کردم و از طریق این برنامه ویندوز داره دانلود میشه و گزینه آپگریت رو زدم. درسته دیگه؟
کدی چیزی نمیخواد؟
اطلاعات PC از بین نمیره که؟؟

نه عزیز مشکلی پیش نمیاد

abbas67set
16-08-2015, 00:06
نه عزیز مشکلی پیش نمیاد
دوست عزیز، توی این مرحله Unistall گیر کرده، , unistall کردم دیگه نه رفرش میشه نه به عقب برمیگرده نه میره مرحله بعد!
چکارش کنم به نظرت؟

abbas67set
16-08-2015, 00:07
نه عزیز مشکلی پیش نمیاد
دوست عزیز، توی این مرحله Unistall گیر کرده، , unistall کردم دیگه نه رفرش میشه نه به عقب برمیگرده نه میره مرحله بعد!
چکارش کنم به نظرت؟

Public Enemy
16-08-2015, 00:15
چکارش کنم به نظرت؟

هنوز اوایل نصب هستین . پنجره رو ببندین ، برین چک کنین Deamon tools حذف شده یا خیر ، اگر کامل حذف شده بود دوباره وارد مرحله ی آپگرید بشین

abbas67set
16-08-2015, 00:32
هنوز اوایل نصب هستین . پنجره رو ببندین ، برین چک کنین Deamon tools حذف شده یا خیر ، اگر کامل حذف شده بود دوباره وارد مرحله ی آپگرید بشین

آره حذف شده بود، پنجره رو بستم، وارد مرحله آپگرید هم شدم ولی دوباره از صفر شروع شد :n03::n03::n03:

Public Enemy
16-08-2015, 00:44
آره حذف شده بود، پنجره رو بستم، وارد مرحله آپگرید هم شدم ولی دوباره از صفر شروع شد :n03::n03::n03:

با Media creation tool دانلود کرده بودین ؟ محتویات دانلود شدش میره توی $Windows ~BT و $ Windows ~ WS . امیدوارم هنوز فایل هارو حذف نکرده باشه . توی محل نصب ویندوز چک کنین این پوشه ها هستند ؟ ( مخفی هستند ) مخصوصا $windows ~ BT رو خوب چک کنین ببینین Install.esd داخلشه ؟

abbas67set
16-08-2015, 00:50
با Media creation tool دانلود کرده بودین ؟ محتویات دانلود شدش میره توی $Windows ~BT و $ Windows ~ WS . امیدوارم هنوز فایل هارو حذف نکرده باشه . توی محل نصب ویندوز چک کنین این پوشه ها هستند ؟ ( مخفی هستند ) مخصوصا $windows ~ BT رو خوب چک کنین ببینین Install.esd داخلشه ؟
متاسفانه اون فایل توش نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق.jpg)

Public Enemy
16-08-2015, 00:52
متاسفانه اون فایل توش نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ق.jpg)

یه عکس از محتویات هرکدوم قرار بدین
توی $windown ~bt فقط همین یه پوشه هستش ؟

abbas67set
16-08-2015, 00:57
یه عکس از محتویات هرکدوم قرار بدین

Public Enemy
16-08-2015, 01:05
دوست عزیز مگه با Media Creation Tool نساختین ؟

abbas67set
16-08-2015, 01:06
دوست عزیز مگه با Media Creation Tool نساختین ؟
بله با این برنامه بود MediaCreationToolx64

Public Enemy
16-08-2015, 01:12
خوب اگه با media creation tool ساختین ، باید آخر کار اگر انتخاب کرده بودین که به شما ISO تحویل بده ، ISO تحویل داده و یه فایل ISO توی رایانه ی شما سیو شده باشه ( قبل از اینکه finish رو بزنین مسیر رو نوشته بود و می تونستین مسیر ذخیره کردن فایل ISO رو تعیین کنین ) . فایل ISO رو دقیقا کجا ذخیره کردین ؟

mohammad_87
16-08-2015, 06:18
سلام
یکی از دوستان من روی لپتاپش ویندوز ویستا اورجینال نصب داشته و بخاطر اینترنت حجمی ویندوز رو آپدیت نمیکرد و بعدها مستقیما ویندوز 7 نصب کرد با کرک.خودش میگه الان میتونه به ویندوز ویستا و اورجینال اولی برگرده.اما مثل اینکه امکان آپگرید از ویستا به 10 نیست و بصورت رایگان فعال نمیشه.
آیا میشه به 7 یا 8.1 آپگرید کنه و بعد به 10،با همون لایسنس ویستا؟راه دیگری هست؟

abbas67set
16-08-2015, 08:19
خوب اگه با media creation tool ساختین ، باید آخر کار اگر انتخاب کرده بودین که به شما ISO تحویل بده ، ISO تحویل داده و یه فایل ISO توی رایانه ی شما سیو شده باشه ( قبل از اینکه finish رو بزنین مسیر رو نوشته بود و می تونستین مسیر ذخیره کردن فایل ISO رو تعیین کنین ) . فایل ISO رو دقیقا کجا ذخیره کردین ؟
خب به اون مرحله نرسید دیگه
این مرحله گیر کرد و پنجره رو بستم و همش پاک شد

abbas67set
16-08-2015, 13:54
ما هم نصب کردیم، خیلی عالی شد
هیچ برنامه ای هم حذف نشد :n02:

ila
16-08-2015, 23:42
فکر کنم کمتر از 3 گیگ .

سلام یعنی نمیشه خود فایل اصلیشو غیر این روش نسخه 32 بیت رو از سایت مایکروسافت دالود کرد .. مثل همون فایل که تو پست های قبل تر برای 64 بیتش گذاشته بودید؟
2- بعد اینکه یه سایت مطمئن بگید که نسخه 32 بیتشو با پسوند ایزو گذاشته باشه
مرسی

Public Enemy
16-08-2015, 23:45
سلام یعنی نمیشه خود فایل اصلیشو غیر این روش نسخه 32 بیت رو از سایت مایکروسافت دالود کرد .. مثل همون فایل که تو پست های قبل تر برای 64 بیتش گذاشته بودید؟
2- بعد اینکه یه سایت مطمئن بگید که نسخه 32 بیتشو با پسوند ایزو گذاشته باشه
مرسی

با سلام . می تونین از سرور های خود مایکروسافت دانلود کنین :

abbas67set
17-08-2015, 09:05
ویندوز 10 گزینه Standby رو نداره؟
اگه بخوایم کامپیوتر رو خاموش کنیم و برنامه های در حال اجرا بسته نشن باید چکار کرد؟

Public Enemy
17-08-2015, 11:38
ویندوز 10 گزینه Standby رو نداره؟
اگه بخوایم کامپیوتر رو خاموش کنیم و برنامه های در حال اجرا بسته نشن باید چکار کرد؟

Sleep با Standby جایگزین شده .
مثل سایر ویندوز ها اگر برنامه ای در هنگام خاموش شدن ، بسته نشه ، گزینه ی Force shutdown هستش

mohammad_87
17-08-2015, 11:48
سلام
یکی از دوستان من روی لپتاپش ویندوز ویستا اورجینال نصب داشته و بخاطر اینترنت حجمی ویندوز رو آپدیت نمیکرد و بعدها مستقیما ویندوز 7 نصب کرد با کرک.خودش میگه الان میتونه به ویندوز ویستا و اورجینال اولی برگرده.اما مثل اینکه امکان آپگرید از ویستا به 10 نیست و بصورت رایگان فعال نمیشه.
آیا میشه به 7 یا 8.1 آپگرید کنه و بعد به 10،با همون لایسنس ویستا؟راه دیگری هست؟
راهی هست یا نه؟

Public Enemy
17-08-2015, 11:58
راهی هست یا نه؟

آپگرید از vista به 7 یا هر سیستم عامل دیگه رایگان نیست .
مگر اینکه لپ تاپ باشه و کارخانه ی سازنده این امکان رو در نظر گرفته باشه .

شما نمی تونین با به روزرسانی از Vista به 7 و سپس 10 سریال رو نگه داری کنین

mohammad_87
17-08-2015, 12:07
لپتاپ هست اما نمیدونم امکانش هست یا نه.چجوری میشه فهمید؟

شما نمی تونین با به روزرسانی از Vista به 7 و سپس 10 سریال رو نگه داری کنین
در مورد لپتاپ هم صدق میکنه؟

abbas67set
17-08-2015, 15:16
Sleep با Standby جایگزین شده .
مثل سایر ویندوز ها اگر برنامه ای در هنگام خاموش شدن ، بسته نشه ، گزینه ی Force shutdown هستش
بله، ولی sleep صداش اذیت میکنه بخصوص شب و موقع خواب :n36:

Public Enemy
18-08-2015, 21:22
ظاهرا مایکروسافت Windows 10 10525 Insider preview رو هم معرفی کرده . این آپدیت برای کاربران Fast Ring در اختیار قرار گرفته .

نکته ی جالب اینجاست که مایکروسافت از ارایه ی Public key در این نسخه مانند بیلد 10240 پرهیز کرده و اشاره کرده فقط کسانی که از Windows 10 قانونی استفاده می کنند ، قادر به نصب این نسخه هستند .

قابلیت های جدید اضافه شده به نقل از مایکروسافت :

این بیلد تحت عنوان th2_release عرضه شده و همون طور که گفتم برای Fast Ring ها در دسترس قرار گرفته

mohammadmvv
18-08-2015, 22:41
سلام دوستان ببخشید من ویندوز 7 دارم و ویندوز 10 pro رو ریختم داخل فلش...
اما وقتی میخام اجرا و نصبش کنم از داخل فلش یه گزینه ای میاد و وقتی اونو میزنم دیسک لپتاپم بیرون میاد قضیه چیه خاهشا کمک کنید...

- - - Updated - - -

اما وقتی میخام اجرا و نصبش کنم از داخل فلش یه گزینه ای میاد و وقتی اونو میزنم دیسک لپتاپم بیرون میاد قضیه چیه خاهشا کمک کنید...

Public Enemy
18-08-2015, 22:51

- - - Updated - - -

عزیز مطمئن هستین خود فایل ISO رو مستقیم روی فلش نریختین ؟
الان محتویات فایل فلشتون چی هستش ؟

mohammadmvv
18-08-2015, 23:09
داداش من فایله زیپشو نریختم اون فایلی که بعد از اکسترکت کردن بوجود می یادو ریختم!!!!!!

mohammadmvv
18-08-2015, 23:10
راستی ویندوز 7 رو هم تازه ریختم و بعضی از درایواشو نتونستم بریزم مشکل از این جا نیست که !! ؟؟؟ چون اول ویندوزم 8 بوده به خاطر اینکه ویندوز 10 ففعال داشته باشم اینکارو کردم اگه مشکل از نصب درایو هاست باید کدوم درایو نصب کنم؟؟؟

Public Enemy
18-08-2015, 23:31
داداش من فایله زیپشو نریختم اون فایلی که بعد از اکسترکت کردن بوجود می یادو ریختم!!!!!!

یکم توضیحات قبلیتون از نظر من نا مفهوم بود .

بزارین قدم به قدم پیش بریم

شما اومدین فایل ISO رو از حالت فشرده خارج کردین . درسته ؟

الان باید محتویات درون فلش شما شبیه به این باشه :

الان شما فایل Setup رو اجرا کنین ، درایو نوری بیرون میاد ؟ هیچ اروری هم نمی ده ؟ ترجیها عکس بگیرین

darksider
19-08-2015, 02:54
سلام دوستان
من یه مشکل عجیب غریب دارم با نصب ویندوز 10
من لپتاپم 7 اولتیمیت به صورت ارجینال روش نصبه و میخوام اپگریدش کنم قانونی
تا الان 4 بار ویندوزو با ویندوز اپدیت دانلود کرده اما توی نصب تا قسمتی که فایل هارو کپی میکنه میره و به 87 درصد که میرصه سیستم ریستارت میشه و مینویسه بازگشت به ویندوز قبلی
اخر سر هم شماره ارور موقع ورود دوباره به ویندوز 7 اینه 1900101-20004
یک نفر بگه باید چیکار کنم تمام نت رو زیر و رو کردم اما هیچ جوابی نیست

darksider
19-08-2015, 17:45
دوستان کسی نمیدونست جواب منو؟

Public Enemy
21-08-2015, 21:09
چند روزه که دارم بخش پرسش و پاسخ های مایکروسافت رو بررسی می کنم . امروز به نکته ی جالبی برخورد کردم :

همون طور که می دونین مایکروسافت پس از عرضه ی رسمی Windows 10 در تاریخ 29/7 ، لایسنس تمامی بیلد های قبلی رو بلاک کرد تا فرد جدیدی نتونه این بیلد هارو پس از عرضه ی رسمی در 7/29 فعال کنه . لذا کسانی که این اواخر بیلد های قبل از بیلد نهایی (10240) رو دانلود و نصب کرده باشن ، به ارور بلاک بودن لایسنس برخورد کردن .

خیلی از کاربران علاقه داشتند که نسخه ای از ویندوز رو به صورت رایگان و قانونی تحت Insider Preview داشته باشند ، اما با بلاک شدن لایسنس بیلد های قبلی و عدم ارایه Key جدید همراه با بیلد 10525 Insider Preview خیلی ها نا امید شدند .

اما ظاهرا مایکروسافت تمامی در هارو نبسته . ظاهرا هنوز یه سری راههایی هست که بشه بیلد نهایی ویندوز رو یعنی 10240 رو به صورت قانونی و رایگان روی سیستم داشت .

هنوز در حال تست کردن راهها هستم . احتمالا تا آخر شب نتیجه رو اعلام می کنم . امیدوارم خبرهای خوبی واسه ی دوستان داشته باشم :n01:

darksider
21-08-2015, 21:52
در مورد سوال من نمیدونین مشکل از کجاس؟

Public Enemy
21-08-2015, 22:34
در مورد سوال من نمیدونین مشکل از کجاس؟

در اول از طریق Disc Management چک کنین درایو ها Basic باشند نه Dynamic . ( در قسمت type )

بین ویندوز 7 و 10 تقریبا 6 سال اختلاف هست ، و متاسفانه این مشکل پیش میاد که برخی درایور های مربوط به ویندوز 7 که قدیمی هستند ، می تونن در فرآیند آپگرید اختلال ایجاد کنند .

بهترین راه اینه که از سایت مایکروسافت فایل ISO ویندوز 10 رو دانلود کنین و فرآیند نصب رو ادامه بدین. در صورتی که باز هم ارور داد و قصد انتقال لایسنس 7 به 10 رو دارین ، بهتره ویندوز 7 رو Clean install کنین و پس از اطمینان از فعالسازی و بدون نصب درایور یا نرم افزار های اضافی ، ویندوز 10 رو از طریق فایل ISO دانلود شده نصب کنین . به احتمال زیاد نباید به مشکل برخورد کنین .

اگر ویندوز به صورت کارخونه ای روی دستگاه نصب باشه و دسترسی به سریال برای فعالسازی نباشه ( مثل لپ تاپ ها ) ، باید ویندوز کاملا به روز باشه و درایور هایی هم که احتمال میدین مغایرت ایجاد کنند حذف بشه ...

حال اگر از 8.1 به 10 بود ، به دلیل درایورهای به روز تر ، احتمال ایجاد مشکل در فرآیند آپگرید کمتر بود ، اما 7 به 10 کمی سخت تر هستش ...

darksider
21-08-2015, 22:47
در اول از طریق Disc Management چک کنین درایو ها Basic باشند نه Dynamic . ( در قسمت type )

بین ویندوز 7 و 10 تقریبا 6 سال اختلاف هست ، و متاسفانه این مشکل پیش میاد که برخی درایور های مربوط به ویندوز 7 که قدیمی هستند ، می تونن در فرآیند آپگرید اختلال ایجاد کنند .

بهترین راه اینه که از سایت مایکروسافت فایل ISO ویندوز 10 رو دانلود کنین و فرآیند نصب رو ادامه بدین. در صورتی که باز هم ارور داد و قصد انتقال لایسنس 7 به 10 رو دارین ، بهتره ویندوز 7 رو Clean install کنین و پس از اطمینان از فعالسازی و بدون نصب درایور یا نرم افزار های اضافی ، ویندوز 10 رو از طریق فایل ISO دانلود شده نصب کنین . به احتمال زیاد نباید به مشکل برخورد کنین .

اگر ویندوز به صورت کارخونه ای روی دستگاه نصب باشه و دسترسی به سریال برای فعالسازی نباشه ( مثل لپ تاپ ها ) ، باید ویندوز کاملا به روز باشه و درایور هایی هم که احتمال میدین مغایرت ایجاد کنند حذف بشه ...

حال اگر از 8.1 به 10 بود ، به دلیل درایورهای به روز تر ، احتمال ایجاد مشکل در فرآیند آپگرید کمتر بود ، اما 7 به 10 کمی سخت تر هستش ...
من غیر از درایو ریکاوری تمامی درایو های سیستمم حالت داینامیک دارن و از خود کارخانه به همین صورت بوده حالا چظور عوضش کنم که چیزی پاک نشه و مشکلی پیش نیاد؟

Public Enemy
21-08-2015, 22:49
من غیر از درایو ریکاوری تمامی درایو های سیستمم حالت داینامیک دارن و از خود کارخانه به همین صورت بوده حالا چظور عوضش کنم که چیزی پاک نشه و مشکلی پیش نیاد؟

با سلام . به انجمن هارددیسک مراجعه کنین . فکر کنم قبلا نرم افزاری رو دیدم که تبدیل Dynamic به Basic انجام بده .

میشه قبلش یه عکس از disc managment بزارین ؟

darksider
21-08-2015, 23:00
با سلام . به انجمن هارددیسک مراجعه کنین . فکر کنم قبلا نرم افزاری رو دیدم که تبدیل Dynamic به Basic انجام بده .

میشه قبلش یه عکس از disc managment بزارین ؟

Public Enemy
21-08-2015, 23:37
خوب بلاخره تست ها کامل شد و خبر خوشی رو برای شما دارم .

چند پست قبل در ارتباط با روشی صحبت کردم که طی روش هایی بشه ویندوز 10 رو به صورت قانونی و رایگان نصب کرد .

همون طور که خودتون در جریان هستین ، مایکروسافت به insider ها قول داد که بتونن Windows 10 خودشون رو به رایگان به نسخه ی نهایی یعنی 10240 آپگرید کنند .

اما مایکروسافت پس از عرضه ی عمومی ویندوز 10 در تاریخ 7/29 تمامی لایسنس های بیلد های Insider preview رو بلاک کرد تا افرادی که قصد و فعالسازی نسخه های insider preview رو پس از عرضه ی عمومی دارند ، نتونند این کار رو کنند تا مایکروسافت بتونه به نحوی از سرقت افراد سوء استفاده گر جلوگیری کنه .

پس اگر شما نسخه ای از بیلد های Insider Preview رو داشته باشین و همین الان اون نسخه رو نصب کنین ، با ارور بلاک بودن لایسنس در هنگام فعالسازی برخورد می کنین .

----------------------

اما نکته اینجاست که مایکروسافت تمامی لایسنس های insider preview رو بلاک نکرده ! بنا به دلایلی لایسنس 10074 هنوز بلاک نشده و قابل استفاده هستش .
اما نکته ی جالب تر اینه که این لایسنس قابل نصب در نسخه های 9926 تا 10130 هستش .

پس می تونیم مراحل زیر رو دنبال کنیم :

1 - فایل ISO رسمی یکی از بیلد های ارایه شده بین 9926 تا 10130 رو پیدا کنید ( حتما نسخه ی PRO باشه ) و اونو نصب کنید .
2 - دکمه ی Windows + X رو فشار دهید و از منوی باز شده ، گزینه ی Command Prompt (Administrator( رو انتخاب کنین و دستورات زیر رو توش وارد کنین ( به اینترنت متصل باشین ) :

سپس مطمئن شوید ویندوز اکتیو شده .
ممکنه در دفعات اول ویندوز اکتیو نشه ، لذا ممکنه نیاز باشه دستور آخر رو چندین بار اجرا کنین تا نتیجه بگیرین .

3 - پس از اینکه مطمئن شدین ویندوز اکتیو شده ، بیلد 10240 رو دانلود و ویندوز رو به بیلد 10240 آپگرید کنین . ( در هیچکدام از مراحل نباید از شما لایسنس خواسته شود و اگر خواست شما باید گزینه ی Skip یا do it Later رو بزنین )

پس از اتمام مراحل آپگرید ، کامپیوتر رو به اینترنت متصل کنین و از Settings ویندوز رو فعال کنین

حال شما تونستین نسخه ای از ویندوز 10 رو به صورت قانونی و رایگان داشته باشین :n33:

-----------------------------------------
این روش رو بنده با بیلد 10130 روی ماشین مجازی و بدون اکانت MSA تست کردم

1 - نکته ی 1 : حال مشخص نیست چرا مایکروسافت لایسنس 10074 رو هنوز بلاک نکرده ، اما تضمینی نیست که دایمی باشه .
2 - فراموش نکنین شما باید برای مرحله ی اول یکی از بیلد های بین 9926 تا 10130 رو دانلود کنین . اگر بیلد های بالاتر از 10130 رو دارین نمی تونین .
همچنین تمامی بیلد ها تک تک تست نشده . اما شخصا روی 10130 امتحان کردم و برخی کاربران روی 9926 و کاملا هم جواب داده .
3 - در آخر فراموش نکنین از این روش برای فعالسازی رایانه خودتون استفاده کنین . فعالسازی به واسطه ی این روش به این معنا نیست که شما صاحب لایسنس جداگانه هستین

شاید برخی دوستان الان فکر می کنند خیلی زرنگن و با این روش می تونن یه پول حسابی به جیب بزنند و ملت رو سرکیسه کنند .
خدمت اون دسته از دوستان باید بگم که با این روش ویندوز به صورت generic key فعال میشه و با یه بررسی ساده میشه کلید خریداری شده رو از generic key تشخیص داد .

لذا بهتره خیالات به سرتون نزنه !

Eliz@beth
22-08-2015, 09:55
سلام
دوستان عزیز ویندوز من 8.1 نسخه pro هستش میخام ویندوزمو به 10 تغییر بدم،بهم بگین چیکار کنم،چجوری تغییر ورژن از 8.1 به 10 بدم؟یا باید کلا از اول ویندوز 10 نصب کنم

Public Enemy
22-08-2015, 10:19
سلام
دوستان عزیز ویندوز من 8.1 نسخه pro هستش میخام ویندوزمو به 10 تغییر بدم،بهم بگین چیکار کنم،چجوری تغییر ورژن از 8.1 به 10 بدم؟یا باید کلا از اول ویندوز 10 نصب کنم

فایل ISO ویندوز 10 رو دانلود می کنین . در حالی که کامپیوتر روشنه و ویندوز هم بالاست روی فایل دانلود شده دو بار کلیک می کنین و فایل Setup رو اجرا می کنین ( ویندوز 8.1 خودش قابلیت باز کردن فایل های ISO رو داره )
مراحل آپگرید رو دنبال می کنین . در این صورت بدون حذف شدن نرم افزار هاتون و فایل های شخصی ویندوز به 10 ارتقا پیدا می کنه

اگرم قصد نصب مجدد رو دارین ، که باید با نرم افزار مناسب فایل ISO ویندوز 10 رو روی فلش / DVD رایت کنین . از فلش / DVD بوت کنین و مراحل نصب رو دنبال کنین . در این صورت ویندوز قبلی + نرم افزار ها به صورت کلی پاک میشن

darksider
22-08-2015, 18:47
خب من هم به ویندوز 10 پرو ارتقا دادم سیستم رو و مشکل فقط از نوع دراور ها بود و الان بسیار راضی هستم فقط تنظیمات اپدیت واقعا افتضاحه تو این ویندوز نسبت به 7 که داشتم

Public Enemy
28-08-2015, 13:39
مایکروسافت بیلد 10532 insider preview رو برای Fast Ring ارایه کرده . متاسفانه در این بیلد همانند 10525 خبری از فایل ISO رسمی یا Public key نیست . البته مایکروسافت در متن خبر اشاره ای نکرده که برای نصب این بیلد نیاز به آپگرید از نسخه های قبلی قانونی هستش یا خیر .

تغییرات این بیلد بهبود منوی کلیک راست یا همون Context menu هستش . همچنین از طریق Windows feedback گاربران در این بیلد می تونن بازخورد هاشونو به اشتراک بزارن .

مایکروسافت همچنین در آخر خبر اشاره کرده تغییرات جدیدی هم در نسخه ی PC هم Mobile در راه هستش که Insider ها زودتر دریافت می کنند .

متن کامل خبر :

اگر علاقه عضویت در پروژه ی Insider Preview دارین و ویندوز قانونی ندارین ، در حال حاظر می تونین از راه زیر برای قانونی کردن ویندوز استفاده کنین :

Eliz@beth
28-08-2015, 14:55
میتونین لینک مناسب ترین ویندوز 10 رو معرفی کنین تا دانلود کنم

pooriamania
03-09-2015, 07:39
دوستان سلام

من این بیلد 10532جدید رو دان کردم و آپگرید کردم,ولی نوشته insider preview
خاشتم بدونم چه فرقی میکنه
همین خوبه یا نسخه اصلی رو نصب کنم

آخه وقتی اینو نصب کردم موقع اپگرید،گزینه ی اپدیت رو زدم،ولی هیچکدوم از درایورهامو نصب نکرد

ممنون میشم راهنمایی کنین

Public Enemy
03-09-2015, 08:05
دوستان سلام

من این بیلد 10532جدید رو دان کردم و آپگرید کردم,ولی نوشته insider preview
خاشتم بدونم چه فرقی میکنه
همین خوبه یا نسخه اصلی رو نصب کنم

آخه وقتی اینو نصب کردم موقع اپگرید،گزینه ی اپدیت رو زدم،ولی هیچکدوم از درایورهامو نصب نکرد

ممنون میشم راهنمایی کنین

نسخه ی آزمایشی ویندوز هستش . این نسخه ها حاوی آخرین تغییرات اعمال شده برای تست توسط کاربران خواهند بود . احتمال کار نکردن برخی امکانات در این نسخه هست . لذا برای استفاده ی عمومی مناسب نیست .

pooriamania
03-09-2015, 09:46
نسخه ی آزمایشی ویندوز هستش . این نسخه ها حاوی آخرین تغییرات اعمال شده برای تست توسط کاربران خواهند بود . احتمال کار نکردن برخی امکانات در این نسخه هست . لذا برای استفاده ی عمومی مناسب نیست .

یعنی این همه برنامه و اپدیت نصب کردم هیچی

میتونم با همین نسخه به نسخه اصلی اپگرید کنم
یا باید برگردم به ویندوز 8

Public Enemy
03-09-2015, 10:00
یعنی این همه برنامه و اپدیت نصب کردم هیچی

میتونم با همین نسخه به نسخه اصلی اپگرید کنم
یا باید برگردم به ویندوز 8

نسخه ی در دسترس عموم بیلد 10240 هستش . فکر نکنم Downgrade امکان پذیر باشه .

یا باید مجددا بیلد 10240 رو نصب کنین ، یا صبر کنین بیلد بعدی که در دسترس عموم قرار بگیره ، منتشر بشه و به اون بیلد آپگرید کنین . ( ممکنه بیلد در دسترس عموم بعدی یک تا چند ماه دیگه منتشر بشه )

baradar ehsan
08-09-2015, 14:29
سلام عرض میکنم.
من یادمه وقتیکه ویندوزمو از 7 به 8.1 ارتقا دادم مشگل درایور ها برام بوجود اومد... در حقیقت درایورهای لپتاپ من فقط با 7 مچ بود ...
و بعد از یکی یه چندتا dvd گرفتم و بالاخره درایورهاشو پیدا کردم ...
الان میخوام به 10 کوچ کنم برای این مشگل چه باید بکنم؟

ali_mohandes
08-09-2015, 15:06
سلام عرض میکنم.
من یادمه وقتیکه ویندوزمو از 7 به 8.1 ارتقا دادم مشگل درایور ها برام بوجود اومد... در حقیقت درایورهای لپتاپ من فقط با 7 مچ بود ...
و بعد از یکی یه چندتا dvd گرفتم و بالاخره درایورهاشو پیدا کردم ...
الان میخوام به 10 کوچ کنم برای این مشگل چه باید بکنم؟
بایدجدید ترین درایور ها رو از اینترنت بگیری ....

Public Enemy
20-09-2015, 03:14
​مایکروسافت بیلد 10547 Insider preview را برای Fast Rings منتشر کرد . تغییراتی که در این بیلد انجام شده عبارت اند از :

- تغییرات در منوی استارت :

به طور پیش فرض ویندوز از چینش 3 ردیفی برای منوی استارت استفاده می کند . اما بر اساس درخواست Insider ها این امکان در این نسخه به وجود آمده که بتوان چینش 4 ردیفی در منوی استارت داشت . مایکروسافت همچنین مشکل محدودیت نمایش 512 آیتمی را در منوی Start به 2048 آیتم ارتقا داد . این باگ که قبلا در نسخه های Insider Preview قبل از انتشار نسخه ی نهایی کشف شده بود ، باعث میشد در صورتی که کاربر بیش از 512 آیتم را در منوی استارت داشته باشد ، برخی آیتم ها به صورت تصادفی در منوی استارت دیده نشوند و لود شدن منوی استارت با تاخیر بالا انجام شود . مایکروسافت گفته بود که این مشکل در نسخه ی نهایی رفع می شود ، اما تا کنون اقدامی در این باره انجام نداده بود . خوشبختانه در آخرین بیلد آزمایشی این محدودیت به 2048 آیتم افزایش پیدا کرده .

- بهبود عملکرد در وضعیت Tablet Mode

- آپدیت تعداد بسیاری از App های ویندوز .

- و بسیاری تغییرات دیگر . مانند قابلیت غیر فعال سازی عکس بک گراند Lock Screen

همچنین مایکروسافت پیش نمایش Object RTC را در Microsoft Edge برای توسعه دهندگان معرفی کرد . API های Object RTC این اجازه را می دهند که بتوان با مرورگر Edge به صورت مستقیم و بدون دخالت هیچ گونه پلاگین ارتباط صوتی و تصویری برقرار نمایند .

در این بیلد همچنین Cortana قابلیت فعالیت با اکانت محلی ( Local Account ) را نیز داراست . در بیلد های قبلی برای استفاده از امکانات Cortana حتما باید به اکانت مایکروسافت متصل باشید

نکته ی مهمی که در ارتباط نسخه های منتشر شده از بیلد های مختلف ویندوز 10 پس از نسخه ی نهایی وجود دارد ، این است که مایکروسافت تا کنون در هیچکدام از بیلد ها به انتشار فایل ISO رسمی و یا Key های مربوط به این نسخه ها نپرداخته است . هرچند مایکروسافت در بیلد 10525 به صراحتا اعلام کرده بود که فقط کاربران دارای ویندوز قانونی به این بیلد قابلیت آپگرید دارند ، اما در این ارتباط نسبت به بیلد های بعدی صحبتی نکرده است

ila
24-09-2015, 10:48
ویندوز 10 خالی با ویندوز 10 N چه فرقی داره
کدومش بهتره؟

Public Enemy
24-09-2015, 11:09
ویندوز 10 خالی با ویندوز 10 N چه فرقی داره
کدومش بهتره؟

نسخه های N فاقد Windows Media Player هستند . این به دلیل قوانینی هستش که اتحادیه ی اروپا در ارتباط برخی امکانات ویندوز وضع کرده و مایکروسافت رو مجبور کرده که در کشور های اروپایی ویندوز رو بدون Windows Media Player انتشار بده

ila
25-09-2015, 00:15
یعنی میشه جداگانه نصب کرد؟
بعد من الان دانلود کردم روی درایو سی ویندوز 7 نصبه که میخوام باشه
روی درایو دی میخوام نصب کنم میگه شما چون درایو داینامیک دارید نمیشه باید چیکاار کنم که بتونم نصب کنم

- - - Updated - - -

یعنی میشه جداگانه نصب کرد؟
بعد من الان دانلود کردم روی درایو سی ویندوز 7 نصبه که میخوام باشه
روی درایو دی میخوام نصب کنم میگه شما چون درایو داینامیک دارید نمیشه باید چیکاار کنم که بتونم نصب کنم

AliTen10
12-11-2015, 10:48
دانلود فایل ISO بیلد 10586

دانلود از گوگل درایو:

لینک مستقیم:

موارد اصلاحی به همراه این بیلد به شرح زیر است:

قبلا به هنگام دریافت اعلان از Action Center صدای موسیقی یا فایل صوتی در حال پخش کاهش یافته و برای مدتی بر روی 75 درصد باقی می ماند. این مشکل رفع شده است.
از این پس فشردن کلید روشن/خاموش Surface Pro 3 آن را در حالت Sleep قرار خواهد داد.
مشکلی از سوی کاربران اینسایدر مبنی بر ظاهر شدن اتفاقی صفحه Command Prompt مربوط به exe مطرح شده بود. در بیلد جدید این مشکل مرتفع شده است.
ویندوز این این به بعد روش لاگ این شدن شما را به خاطر خواهد سپرد. یعنی اگر به وسیله کد PIN لاگ این کرده اید، در دفعات بعدی بوسیله همین روش از شما درخواست لاگ این می نماید.
مشکلی در خصوص Microsoft Edge نیز وجود داشت که در آن Tab های باز شده، در صورتی که آن صفحه به بالا اسکرول نمی شد به صورت سیاه نمایش داده می شدند. این مشکل نیز مرتفع شده است.
از این پس در دستگاه های کوچک مانند Dell Venue 8 Pro که با ابعاد صفحه نمایش مجازی یا چرخانیده شده ای بوت می شوند که از اندازه اصلی صفحه نمایش بزرگ تر است دیگر شاهد پیام خطای صفحه آبی نخواهند بود.
اپلیکیشن ها و بازی ها با اطمینان بیشتر و خطای کمتری از Microsoft Store دانلود خواهند شد.

باگ های شناخته شده:

پس از به روز رسانی به بیلد جدید تمام پیام ها و فهرست تماس های شما در Skype و Massaging حذف می شوند. برای حل این مشکل به آدرس زیر بروید و فایل PrivateTransportId را تغییر نام داده یا حذف کنید. سپس از حساب کاربری خود در اسکایپ خارج شده و دوباره به آن وارد شوید:

C:\Users\<USERNAME>\AppData\Local\Packages
\Microsoft.Messaging_8wekyb3d8bbwe\LocalCache

Insider Hub ممکن است پس از به روز رسانی به بیلد جدید حذف شود. برای باز گرداندن آن به بخش Settings > System > Apps & features رفته و بر روی گزینه “مدیریت ویژگی های اختیاری” (Mange optional features) کلیک کنید و سپس با کمک گزینه “اضافه کردن ویژگی جدید” دوباره Insider Hub را اضافه نمایید.

farshad.88
15-11-2015, 21:58
الان یه آپدیت بزرگ برای ویندوز اومده و مجبورم نسخه جدید رو دانلود کنم ( منظورم با استفاده از فایل ISO و رایت روی DVD است) میخواستم بدونم از بین 3 تا ورژن هوم و پرو و اینترپرایز کدوم رو نصب کنم بهتره ؟

esmatdoosti
19-11-2015, 21:09
سلام به دوستان و اساتید محترم .
چندی پیش یکی از دوستان ویندوز 7 رو از طریق ویندوز آپدیت (windows update ) در کنترل پنل آپدیت کرد , با موفقیت .
من این روش رو امتحان کردم اما فقط ویندوز 7 بصورت کامل آپدیت شد دیگه آپدیت ویندوز 10 نیومد .
بعد سعی کردم دستی آپدیت کنم . دانلود که شد موقع نصبش پروداکت کی مربوط به ویندوز 7 رو میخواد که البته من نداشتم .
با برنامه OemKey که یکی از سایتای خارجی معرفی کرده بود اقدام به تهیه پروداکت کی کردم که این ارور رو داد ;

Unable to open MSDM table! .

همون سایت در جواب این مشکل گفت که این پرروداکت کی تو بایوس سیستم شما ذخیره نشده اما راه حل درست و درمونی ارائه نداد.
که البه قرار بود با اجرای اون برنامه پروداکت کی به ایمیل من ارسال بشه .

سوال
1 _ چرا ویندوز برای من آپدیت وینوز 10 رو ارائه ( ادامه ) نداد .اگه این روش رو بتونم ادامه بدم خیلی بهتره . چون شنیدم با این روش تا 30 روز میتونم
به ویندوز 7 قبلی برگردم . و کلآ راحت تره دیگه چون خودش همه دانلود ها و اکتیو رو هم انجام میده .
2 _اگه میدونید اون روش اول قابل اجرا نیست , با این مشکل پروداکت کی که بوجود اومده چیکار کنم .
قبلآ از همکاری شما متشکرم .
سپاس .

رعد
27-11-2015, 19:22
سلام ویندوز 10 من با بویلد 10.0.10240
پیشنهاد نصب ویندوز جدید زیر رو میده
Upgrade to Windows 10 Pro, version 1511, 10586
که برای اولین بار از طریق وی پی ان و آپدیت معمولی ویندوز تا 50 درصذ جلو رفت و متوقف شد بعدش یک نرم افزار دیگه
رو برای دانلود آپدیت از سایت مایکروسافت گرفتم به اسم MediaCreationTool
که حدود 2.5 گیگ حجم هم اینبار رفت ولی دانلود و نصب به سرانجام نرسید و این ارور داد :
حالا از دوستانی که اصل فایل جدید رو بصورت یک فایل ایزوی ویندوز 10 جدید با بویلد 15 11, 10586 دانلود کردن
میخواستم بپرسم که طریقه نصبش فقط از طریق یو اس بی هست و آیا در تنظیمات قبلی ویندوز 10 دستکاری میشه و برنامه ای پاک میشه یا نه ؟

mohammad_87
27-11-2015, 20:26
سلام
راهی هست که متوجه بشیم حجم آپدیتهایی که می خواد دانلود بشه یا در حال دانلود شدن هست چقدره؟بخاطر نوسانات نمیشه از درصد پیشرفت تخمین زد.

S0R3N4
09-08-2016, 03:10
نسخه های N فاقد Windows Media Player هستند . این به دلیل قوانینی هستش که اتحادیه ی اروپا در ارتباط برخی امکانات ویندوز وضع کرده و مایکروسافت رو مجبور کرده که در کشور های اروپایی ویندوز رو بدون Windows Media Player انتشار بده

سلام
وقت بخیر...
کاملا اتفاقی به این تاپیک اومدم و نوشته ی شما نظرم رو جلب کرد!

دقیقا این قانون توش چی اومده؟!!
به چه علت یک سری قوانین خاص اجرا کردن برای ویندوز ؟
به چه علت میگن نباید Windows Media Player نباید رو ویندوز نصب باشه؟!!

_H2_
09-08-2016, 22:32
سلام

دقیقا این قانون توش چی اومده؟!!
به چه علت یک سری قوانین خاص اجرا کردن برای ویندوز ؟
به چه علت میگن نباید Windows Media Player نباید رو ویندوز نصب باشه؟!!
یک قانون به نام Competition یا Antitrust در اروپا وجود دارد به ترجمه حدودی "ضد انصار طلبی" ...
این قانون هر اقدام شرکت ها جهت میل به سمت تک محصوله و تک شرکته شدن وانحصار ناعادلانه (تکی شدن) در گروه خاصی از کالا وخدمات را غیر قانونی میداند.
این قانون گریبانگیر مایکروسافت و گوگل و کوالکوم و... شده.

در توضیح اتهامی ویندوز مایکروسافت میتوان بیان کرد که نصب بودن پیشفرض IE و WMP و سایر برنامه ها در ویندوز اجازه رقابت عادلانه بین این برنامه و برنامه های مشابه شرکت های رقیب را نمیدهد، در واقع مشتری ها با وجود نصب بودن این برنامه ها دیگر تمایلی به مقایسه و سنجش و استفاده از سایر برنامه ها نخواهند داشت (شرکت های رغیب حذف میشوند) ... طبق نتیجه قضاوت دادگاه، این برنامه ها نباید روی ویندوز نصب باشد (مانند برنامه های مشابه شرکت های رغیب) تا کاربر ترقیب به استفاده از اینها نشود و در یک شرایط برابر (معادل بقیه برنامه ها) بین برنامه های مشابه مقایسه کند و هر کدام را خواست نصب کند ، این کار مانع از ورشکستگی و حذف وسیع رقبا و تک محصولی بودن و تک شرکتی بودن بازار خواهد شد.

نبود رقابت و انحصار آخرش مانند وقتی است که دو شرکت خودرو سازی هر آشغالی را میخواهند میسازند و به هر قیمتی میخواهند میفروشند، چون رقیبی وجود ندارد، حتی پول قطعه سازان تامین کننده قطعات خود را هم نمیدهند ... قطعه ساز مجبور به فروش و مردم مجبور به خرید هستند چون راه دیگری ندارند ... یکسری بدبخت میشوند چند مدیر بی خواصیت هم به نون ونوا میرسند.
...
پیشنهاد میکنم نگاهی هم به عملیات دامپینگ (Dumping) وقوانین ضد دامپینگ هم بیاندازید.

ali_ab
10-06-2018, 00:19
با سلام به دوستان عزیز

آیا در بحث امنیتی تفاوتی در نسخه پرو و اینترپرایز وجود داره؟منظور عرضم اینه که ایا نسخه قوی تری از ویندوز دیفندر در ورژن اینترپرایز به کار رفته یا تفاوت این دو نسخه در مقوله شبکه سازی و... هست؟

از راهنمایی عزیزان سپاسگزارم
موفق باشید

_H2_
11-06-2018, 13:19
سلام

آیا در بحث امنیتی تفاوتی در نسخه پرو و اینترپرایز وجود داره؟منظور عرضم اینه که ایا نسخه قوی تری از ویندوز دیفندر در ورژن اینترپرایز به کار رفته یا تفاوت این دو نسخه در مقوله شبکه سازی و... هست؟

بجز یک مورد ، بنظر نمیرسد چندان تفاوت زیادی در خصوص کشف بدافزار و فایل های آلوده و... با هم داشته باشند
اما در ضمینه تنظیمات و کنترل ، نسخه ent امکانات بیشتری دارد...

آن یک مورد که اشاره کردم هم که اخیرا سروصدای زیادی کرده و در وبلاگ ها خیلی در موردش میخوانیم امکان جدیدی با نام ATP است که در حال حاضر در نسخه ent وجود دارد.
با وجودیکه اخبار متعدد را خواندم ولی توضیحات این ویژگی خیلی کلی بیان شده... بنظر میرسد که از هوش مصنوعی(AI) و اطلاعات ابری(Cloud) جهت کشف و ایزوله کردن بدافزارهای جدید در سایر رایانه ها استفاده میکند.
البته در برخی مطالب هم گفته شده که مایکروسافت قصد دارد این تکنولوژی را در نسخه های دیگر ویندوز هم فعال کند.

خلاصه آنکه، فعلا مورد بارز تفاوت ضدویروسی، همین ATP است.

و در آخر، اطلاعات رسمی از تفاوت نسخه های مختلف ویندوز 10 را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

موفق باشید.

sunshineboy
12-06-2018, 23:48
آیا در بحث امنیتی تفاوتی در نسخه پرو و اینترپرایز وجود داره؟

سلام.

نسخه Enterprise ویندوز ی سری تفاوت داره تو حفاظت با نخسه PRO:
1-پشتیبانی از DEVICE GUARD
2-پشتیبانی از Application control
3-پشتیبانی ازWindows Defender Application Guard
4-میتونید روش ویندوز دیفندر ATP نصب کنید البته این رایگان نیس باید اشتراک واسش پرداخت کنید(یعنی واسه ایران نیست چون ایران تحریمه)
اما در مورد دیوایس گارد:
یکی اینکه سخت افزار خاص خودشو میخواد مثلا سی پی یویی ک ساپورت میکنه مشخصات خاصی داره سیستمتون قدیمی باشه کار نمیکنه درست.
پس سی پی یوی خاص و مادربرد خاص و قوی میخواد.
من خودم خاطرم هست حدودد دو هفته فقط میگشتم ببینم این دی وایس گارد چ سخت افزارهایی رو ساپورت میکنه نحوه کارش چ ی طوریه و... اخر هم بیخیال شدم چون دیدم به دردم نمیخوره به این همه زحمت هم نمی ارزه.
یکی اینکه باید کاملا به پاورشل و گروپ پالیسی تسلط کامل داشته باشی تا بتونید پیاده سازیش کنید چون همه ی دستوراتش داخل میحط پاورشل هست.

واسه کابر خانگی هیچ فرقی موجود نیست بین نسخه حرفه ای و اینترپرایز. دیوایس گارد خیلی حفاظت سیستم رو میبره بالا ولی واسه محیط های تجاری و مراکز حساسه ک اطلاعات خاصی دارند و از هک شدن یا نفوذ تو سیستماشون میترسند(مثلا بانک)
windows defender atp هم چیز خاصی درونش موجود نیست مثلا میگم کسپر اسکای اینترنت سکوریتی بهتر از ویندوز دیفندر atp مطمعن باش حفاظت میکنه سیستم شمارو.
اپلیکیشن کنترل هم همینطور چیز خاصی نیست داخل همون کسپر اسکای اینترنت سکوریتی موجود هست این اپلیکیشن کنترل به صورت تازه پیشرفته ترش.
میمونه اپلیکیشن گارد ک میاد مرورگر اج(اگه از کروم استفاده میکنی پس این قابلیت هم به درد شما نمیخوره) شمارو داخل سندباکس و میحط ایزوله شده قرار میده شبیه یه مرورگریه ک توی وی مار اجرا شده همین!
شما اگه بخوای فایروال کومودورو میتونی نصب کنی اون هم اپلیکیشن کنترل داره هم اپلیکیشن گارد(ی مقدار تو مشخصات فنیش با اونی ک مایکروسافت داره فرق میکنه و اونی ک مال مایکروسافته بهتره چون از hyper v استفاده میکنه)ولی در نهایت امر جفتشون یه چیز هستن و تفاوتی نیست ان چنان!
واسه ی دیوایس گارد هم نسخه خانگیش رو بخوام مثال بزنم(شبیه اون نیست تو خیلی از چیزها ولی بچه ی دیوایس گارده ی جوری) نرم افزارhitman pro alert !

مایکروسافت تو نسخه جدیدش(این اخری) یه تیکه از این دیوایس گارد رو اضافه کرده ویندوز ک اسمش هست Core isolation.

در ضمن فکرتون رو هم درگیر نسخه ی تجاری مایکروسافت و این امکانات زرق برق دار زیاد نکنید این نسخه و امکانات واسه جاهایی هست ک یک sysadmin دارن حداقل چند تا مدرک مایکروسافت داره کامل به پاورشل مسلطه اون شخص و تازه یک نفر هم نیست عموما چند نفر هستند و همه چیز رو با هم حل فصل میکنند نه یک کاربر خانگی ک یه صفحه ابی ساده رو هم نمیتونه رفع رجوع کنه . موفق باشی

ali_ab
14-06-2018, 14:49
سلام.

نسخه Enterprise ویندوز ی سری تفاوت داره تو حفاظت با نخسه PRO:
1-پشتیبانی از DEVICE GUARD
2-پشتیبانی از Application control
3-پشتیبانی ازWindows Defender Application Guard
4-میتونید روش ویندوز دیفندر ATP نصب کنید البته این رایگان نیس باید اشتراک واسش پرداخت کنید(یعنی واسه ایران نیست چون ایران تحریمه)
اما در مورد دیوایس گارد:
یکی اینکه سخت افزار خاص خودشو میخواد مثلا سی پی یویی ک ساپورت میکنه مشخصات خاصی داره سیستمتون قدیمی باشه کار نمیکنه درست.
پس سی پی یوی خاص و مادربرد خاص و قوی میخواد.
من خودم خاطرم هست حدودد دو هفته فقط میگشتم ببینم این دی وایس گارد چ سخت افزارهایی رو ساپورت میکنه نحوه کارش چ ی طوریه و... اخر هم بیخیال شدم چون دیدم به دردم نمیخوره به این همه زحمت هم نمی ارزه.
یکی اینکه باید کاملا به پاورشل و گروپ پالیسی تسلط کامل داشته باشی تا بتونید پیاده سازیش کنید چون همه ی دستوراتش داخل میحط پاورشل هست.

واسه کابر خانگی هیچ فرقی موجود نیست بین نسخه حرفه ای و اینترپرایز. دیوایس گارد خیلی حفاظت سیستم رو میبره بالا ولی واسه محیط های تجاری و مراکز حساسه ک اطلاعات خاصی دارند و از هک شدن یا نفوذ تو سیستماشون میترسند(مثلا بانک)
windows defender atp هم چیز خاصی درونش موجود نیست مثلا میگم کسپر اسکای اینترنت سکوریتی بهتر از ویندوز دیفندر atp مطمعن باش حفاظت میکنه سیستم شمارو.
اپلیکیشن کنترل هم همینطور چیز خاصی نیست داخل همون کسپر اسکای اینترنت سکوریتی موجود هست این اپلیکیشن کنترل به صورت تازه پیشرفته ترش.
میمونه اپلیکیشن گارد ک میاد مرورگر اج(اگه از کروم استفاده میکنی پس این قابلیت هم به درد شما نمیخوره) شمارو داخل سندباکس و میحط ایزوله شده قرار میده شبیه یه مرورگریه ک توی وی مار اجرا شده همین!
شما اگه بخوای فایروال کومودورو میتونی نصب کنی اون هم اپلیکیشن کنترل داره هم اپلیکیشن گارد(ی مقدار تو مشخصات فنیش با اونی ک مایکروسافت داره فرق میکنه و اونی ک مال مایکروسافته بهتره چون از hyper v استفاده میکنه)ولی در نهایت امر جفتشون یه چیز هستن و تفاوتی نیست ان چنان!
واسه ی دیوایس گارد هم نسخه خانگیش رو بخوام مثال بزنم(شبیه اون نیست تو خیلی از چیزها ولی بچه ی دیوایس گارده ی جوری) نرم افزارhitman pro alert !

مایکروسافت تو نسخه جدیدش(این اخری) یه تیکه از این دیوایس گارد رو اضافه کرده ویندوز ک اسمش هست Core isolation.

در ضمن فکرتون رو هم درگیر نسخه ی تجاری مایکروسافت و این امکانات زرق برق دار زیاد نکنید این نسخه و امکانات واسه جاهایی هست ک یک sysadmin دارن حداقل چند تا مدرک مایکروسافت داره کامل به پاورشل مسلطه اون شخص و تازه یک نفر هم نیست عموما چند نفر هستند و همه چیز رو با هم حل فصل میکنند نه یک کاربر خانگی ک یه صفحه ابی ساده رو هم نمیتونه رفع رجوع کنه . موفق باشی

سلام

بجز یک مورد ، بنظر نمیرسد چندان تفاوت زیادی در خصوص کشف بدافزار و فایل های آلوده و... با هم داشته باشند
اما در ضمینه تنظیمات و کنترل ، نسخه ent امکانات بیشتری دارد...

آن یک مورد که اشاره کردم هم که اخیرا سروصدای زیادی کرده و در وبلاگ ها خیلی در موردش میخوانیم امکان جدیدی با نام ATP است که در حال حاضر در نسخه ent وجود دارد.
با وجودیکه اخبار متعدد را خواندم ولی توضیحات این ویژگی خیلی کلی بیان شده... بنظر میرسد که از هوش مصنوعی(AI) و اطلاعات ابری(Cloud) جهت کشف و ایزوله کردن بدافزارهای جدید در سایر رایانه ها استفاده میکند.
البته در برخی مطالب هم گفته شده که مایکروسافت قصد دارد این تکنولوژی را در نسخه های دیگر ویندوز هم فعال کند.

خلاصه آنکه، فعلا مورد بارز تفاوت ضدویروسی، همین ATP است.

و در آخر، اطلاعات رسمی از تفاوت نسخه های مختلف ویندوز 10 را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

موفق باشید.

با سلام

از هر دو دوست عزیزم بابت راهنمایی مبسوطی که فرمودند یه دنیا سپاسگزارم . قبلا که ویندوز 7 داشتم از انتی ویروس کومودو استفاده میکردم ولی الان خیلی تعریف از windows defender ویندوز 10 شنیدم خواستم دیگه انتی ویروس یا فایروال دیگه ای نصب نکنم و به امنیت خود ویندوز اکتفا کنم

از کمک و راهنمایی شما سپاسگزارم

موفق باشید

53azizpoor
24-07-2018, 04:48
دوستان سلام ویندوز ده را تاره نصب کردم روی pc و قبلا ویندوز ۸ داشتم .الان که میخوام درایور مادربورد ایسوسp8h61 را نصب کنم برایم پیغام خطا میده و اجازه نصب نمیده.
با درایور پک هم ارور میده و نصب نمیشه.
مشکل دقیق من اینه که تصویر و صدا را نمیتوانم ارسال کنم به تلویزیون.
اما زمانی که ویندوز ۸ داشتم هیچ مشکلی نبود و همزمان تصویر را بر روی مانیتور و تلویزیون داشتم
پیشاپیش از حسن همکاری شما سپاسگزارم

فرستاده شده از MI MAXِ من با Tapatalk

53azizpoor
24-07-2018, 04:50
دوستان سلام ویندوز ده را تاره نصب کردم روی pc و قبلا ویندوز ۸ داشتم .الان که میخوام درایور مادربورد ایسوسp8h61 را نصب کنم برایم پیغام خطا میده و اجازه نصب نمیده.
اما زمانی که ویندوز ۸ داشتم هیچ مشکلی نبود و همزمان تصویر را بر روی مانیتور و تلویزیون داشتم
پیشاپیش از حسن همکاری شما سپاسگزارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_H2_
16-08-2018, 15:56
سلام

پیشاپیش از حسن همکاری شما سپاسگزارم

متاسفانه چند هفته ای از سوال تان میگذرد...
اگر هنوز مشکل تان پابرجاست، پیشنهاد میکنم نسخه های جدید درایورهای مدنظرتان را از سایت اصلی asus مجدد دانلود کنید:

(البته احتمال دارد مشکل تان با app compatibility هم حل شود ولی اول راه حل فوق را امتحان کنید)

Iron-Skull
18-08-2018, 18:36
سلام
یکی از دوستان لطف میکنه یه نگاه به لیست سرویس های ویندوز ۱۰ش بکنه ببینه همچین سرویس هایی توی لیست هستن یا نه؟:
BcastDVRUserService_
BluetoothUserService_
CaptureService_
CDPUserSvc_
DevicePickerUserSvc_
DevicesFlowUserSvc_
MessagingService_
OneSyncSvc_
PimIndexMaintenanceSvc_
PrintWorkflowUserSvc_
PrintWorkflowUserSvc_
UnistoreSvc_