PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سي پي يو OverClock سيستم خود را در اين تاپيك بگذاريد

صفحه ها : [1] 2 3

Lord_theOne
10-09-2006, 08:59
سيستم من 41% Overclock شده
سيستم شما چطور تا چند درصد مي توانيد سيستم خود را اور كنيد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با برنامه SIW شما ميزان درصد اوركلاك شده سيستم خود را مي بينيد
پست 29 را يك نگاهي بندازيد در آدرسي كه گذاشتم SIW است براي دانلود

بچه ها فقط CPU اوركلاك خود را بگذاريد
اينهم آموزش و بحث در مورد اوركلاك كردن سي پي يو

dead_makers
10-09-2006, 10:17
منم با یه overclock نچندان حرفه ای cpu رو از 166 به 191 (fsb) رسوندم که 19% افزایش داشت.
البته من با برنامه N Tune شرکت MSIدرصد گرفتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد و قبل از Overclock

erfanweb
10-09-2006, 11:15
overclock يعني چی اصلا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AK1
10-09-2006, 15:13
Lord_theOne جان سلام مي شه يه لينك از برنامه SIW بدي من از روي سايتش دانلود مي كنم كاسپر مي گه ويروسه اجرا هم نمي شه (ممون مي شم اپ كني ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

dead_makers
11-09-2006, 09:17
lord میشه قبل از Overclock رو هم بزاری؟از 2400 اوردی رو این... :ohno:

Mahdi_Moosavi
11-09-2006, 14:43
lord میشه قبل از Overclock رو هم بزاری؟از 2400 اوردی رو این... :ohno:

بابا اي ول لورد جون با يه برنامه دماي cpu خودت رو بزار بينيم چنده.

من كه فكر كنم در حال تركيدن باشه .بابا خيلي جرات داري . :ohno:

اخه 2400 كجا 3400 كجا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ohno: :ohno: :ohno:

اخر اور خودتي و بس ;)

X Ray
11-09-2006, 14:51
لورد عزيز با چه برنامه اي اور كردي؟

rax
12-09-2006, 03:53
اور کردن ارتباط مستقیم با توان مصرفی داره..ممکنه کولینگ مناسب بتونه ولتاژ بالایی که شما میدین رو تضمین کنه..

یه زمانی بدون کولینگ خاصی با فن استاک من سمپرون 200 داشتم..یادش بخیر..دیفالت 200 میزاشتم و اگه پین مود میکردم میشد این:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعدا 3000 وینایس خریدم..اونم دیفالت میزاشتم رو 295..بدون کولینگ خاصی..ولی همش تو فکر این بودم یه جوری HT رو بزارم رو 450..( حیف بایوس رو تا 400 محدود کرده بودن..)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Lord_theOne
12-09-2006, 04:25
راكس جان مي شود كمي بيشتر توضيح بدي در مورد CPU كه اور كردي عكس دومي ماله اور هست و سومي ماله معمولي
يعني شما هم فركانس را 1000 تا بردي بالا يعني 3000 شده 4000 درسته؟
بچه ها دماي سي پي يوم در اون حالت بالا هست و من هميشه روي 3100 مي گذارم دماي سي پي يو هم
من با Setup مادربردم اوركلاك كردم

rax
12-09-2006, 07:08
راكس جان مي شود كمي بيشتر توضيح بدي در مورد CPU كه اور كردي عكس دومي ماله اور هست و سومي ماله معمولي
يعني شما هم فركانس را 1000 تا بردي بالا يعني 3000 شده 4000 درسته؟
بچه ها دماي سي پي يوم در اون حالت بالا هست و من هميشه روي 3100 مي گذارم دماي سي پي يو هم
من با Setup مادربردم اوركلاك كردم

من استاک چیزی نذاشتم..

اولی که هیچی..یه سمپرون 2200 رو از فرکانس 1500 بردم تا 2100 تقریبا..

دومی یه اتلون وینایس رو که سقف اورش تقریبا 300 مگا هرتزه بطور عادی و تقریبا همیشگی ( بعضی مواقع هم تا 280 میبردم فقط..) بردم تا 296 یعنی حدودی بخوایم مقایسه کنیم میشه 10 درصد بالای 4000 با 1 مگ کش..

سومی ولی فرکانس هسته رو اور نکردم..HTT رو تا 400 بالا بردم..اون دیگه کار هر بردی نیست..تو بایوس هم تا 360 بیشتر نداشتم اون زمان ( بعدا شد 450) و باقی با کلاک جن..سیستم تو 400 دقیق بحدی استبل بود میشد ساندرا رو بدون مشگل ران کرد..

کلا سری اپترونها و پردازنده های هسته نورث وود اینتل بهترین اور خور های قدیمی بودند..الانم 631 اینتل میشه گفت تو اور رقیب نداره..:( بجز کونرو ها البته..)

حالا اون کاری که من تو سومین شات کردم در حد اوج خودش تو اینتل و AMD:

از سری 6 اینتل:

و AMD:

dead_makers
12-09-2006, 10:15
کف کردم،تا حالا چند بار cpu سوزوندی؟با تغییر ملتاژ به این oVERCLOCK رسیدین؟
بابا گرخیدم این چه کاریه با cPU میکنی،گناه داره ;)

Mahdi_Moosavi
12-09-2006, 11:40
از RAX عزيز خيلي متشكرم.

پس با اين تفاسير ميشه نتيجه گرفت كه over خور پردازنده هاي intel خيلي بهتر از پردازنده هاي AMD هست.

راستي من خودم رو كشتم تونستم 10% سيستمم رو over كنم .

bus speed رو از 166mhz به 182mhz رسوندم. فركانس هسته پرازندم هم(AMD SEMPRON 2600) از 1840mhz به2004mhz رسيد.

بيشتر از اون هم سيستم بالا نمي اومد. جالبه كه خود سيستم تنضيمات setup رو defult مي كرد.

rax
12-09-2006, 12:42
کف کردم،تا حالا چند بار cpu سوزوندی؟با تغییر ملتاژ به این oVERCLOCK رسیدین؟
بابا گرخیدم این چه کاریه با cPU میکنی،گناه داره ;)

هیچ بار..مگه قراره بسوزه..تا 2-3 روز پیشم یه اینتل 506 داشتم که تا 3.6 اور شده بود..از 2.6 تا 3.6 با فن اشغال المنیومی خودش..( تازه گارانتی هم نداشت..)

کلا خیلی بیخطر از اونی که شما فکر میکنید..تمام پردازنده های فعلی دیود شات داون دمایی دارن..

به اون سمپرون خیلی خوب ولت میدادم.( با پین مود..تو سوکت پردازنده سیم فرومیکردم چون بردم ولتاژ نمیداد.) ولی به اتلون وینایسه خیلی ولت نمیدادم چون احتیاجی نبود.از 2800 بالاتر که نمیتونست بره درکل..

rax
12-09-2006, 12:43
از RAX عزيز خيلي متشكرم.

پس با اين تفاسير ميشه نتيجه گرفت كه over خور پردازنده هاي intel خيلي بهتر از پردازنده هاي AMD هست.

راستي من خودم رو كشتم تونستم 10% سيستمم رو over كنم .

bus speed رو از 166mhz به 182mhz رسوندم. فركانس هسته پرازندم هم(AMD SEMPRON 2600) از 1840mhz به2004mhz رسيد.

بيشتر از اون هم سيستم بالا نمي اومد. جالبه كه خود سيستم تنضيمات setup رو defult مي كرد.

ااون دیفالت شدن اسمش بایوس فیچر گارد هستش....خوراک ادمای اورباز و فضول که همه چیز رو انگولک میکنن ولی بدبختی روی تایمینگ رم جواب نمیده باید کلیر کرد بایوس رو..

مادربردهای درست و حسابی وقتی اینزت بگیری خود بخود میرن تو حالت فلچر گارد حتی با تایم اشتباه رم..

Lord_theOne
13-09-2006, 05:49
راكس جان نمي خواهي بگي كه اون سيستمها ماله خودته كه؟

rax
13-09-2006, 08:00
راكس جان نمي خواهي بگي كه اون سيستمها ماله خودته كه؟

راکس کیه..چرا رکس رو راکس تلفظ میکنید.. :blink: :laughing:

پست دوم رو میگی..خوب معلومه مال من نیست..من غلط بکنم برم 650 بخرم..ولی اینم یه سری رکورد اماتوری بود..
مثلا اون 540 HTT رو میشه با اون برد LPUTNF4U بدست اورد..حتی منم میتونم..

ولی اینتلها نه..اونا برداشون مد شده..کلی تغییرات دادن..ولی همه ایر کولینگ هستن..

پست اول اون 3 تا شات مال خودم بود...حیف گفتید CPU والا گرافیک رو من بیشتر دذوست دارم در مورد مبحث اور ( مخصوصا مود.)البته الان 3 سال کارت گرافیک نخریدم.. :blush: اخرین کارتم این بود:
یه دونه MSI MX440-8X Vivo

بنده خدا کولینگ کوچولیی هم داشت..خیلی داغ میشد..در حدی که فن روش ذوب شده بود یه قسمتش..ولی من از رو نرفتم..اخرسر هم سالم و تمیز ( فقط فنش یکم لق میزد..) فروختمش.. :happy:

Lord_theOne
13-09-2006, 08:19
شرمنده ركس جان
مي گم كاش درصد هم مي گذاشتي بهتر بود هركس اينجا بنچ مب گذارد درصد هم بدهد با برنامه Siw در صفحه اول برنامه خوبي هست

rax
13-09-2006, 08:34
شرمنده ركس جان
مي گم كاش درصد هم مي گذاشتي بهتر بود هركس اينجا بنچ مب گذارد درصد هم بدهد با برنامه Siw در صفحه اول برنامه خوبي هست

خوب..سیستمی که 2 سال پیش رد کردم چه طوری درصد بزارم.. :sad:

در ضمن واسه درصد گذاشتن ;کریستال CPUID که موتور پردازشی مشابه CPU-Z داره یعنی سنترال برین ادنتیفای مناسبتره..و کم حجم تر..کلا هیج جا رسم نیست بجز 3 برنامه setFSB---CPUz---CCPUID با برنامه دیگه نشانگر کلاک بزارن.. ;)

ASUS POWER
13-09-2006, 10:00
من خودم و كشتم اور سي پي يو رو 26% بردم بالا . اينقدر هم فنش تند مي چرخه و صدا مي ده كه ...

از 2.8 رسوندمش به 3.36 (سرعتشو)

ولي با كمال خوشحالي بايد بگم دماي سي پي يو همچنان ثابته و مثل زماني كه اور نشده !! :biggrin: :biggrin:

سرعت سيستم هم تقريبا زيادتر شده .

Mahdi_Moosavi
13-09-2006, 13:11
عزيزان ببخشيد كه بحث رو عوض كردم.

Mahdi_Moosavi
13-09-2006, 13:12
توي تنظيمات تايمينگ سه تا گزينه هست ميشه كار هركدوم رو توضيح بديد؟

T(ras :row Adderss Strobe

T(rcd:ras To Cass Access

T(rp:memory Bank Switch

راستي من اولي رو از 8 بردم رو 9 فرقش چيه؟

dead_makers
13-09-2006, 14:03
این سوال واسه این تاپیک نبود دوست خوب.
درضمن فکر میکنم با افزایش اونا سرعت پایین بیاد.

hiwa_it
15-09-2006, 20:57

dead_makers
24-09-2006, 17:43
تقریبا هفته ای یدفعه هم یه سر میام هیچ خبری نیست،بروبچ بیخیال شدن.

مومن خدا
24-09-2006, 18:55
سيستم من 41% Overclock شده
سيستم شما چطور تا چند درصد مي توانيد سيستم خود را اور كنيد؟

با برنامه SIW شما ميزان درصد اوركلاك شده سيستم خود را مي بينيد
پست 29 را يك نگاهي بندازيد در آدرسي كه گذاشتم SIW است براي دانلود

بچه ها فقط CPU اوركلاك خود را بگذاريد
اينهم آموزش و بحث در مورد اوركلاك كردن سي پي يو
سلام بر رفيق شفيقم مسعود جان...رفيق بازم ميگم ارتقا بده...

worya_sh
24-10-2006, 23:38
سیستم over شده بکمک دوست عزیزم RAX

! Alex !
02-11-2006, 02:33
مرسي جالب بود
اما يك خورده جامع ترم ميشد باشه
با تشكر
Alex

! Alex !
02-11-2006, 02:37
منظورم اينه كه در مورد استفاده صحيح و درست از نرم افزار رو هم توضيح ميداديد بهتر ميشد
البته يعني طوري كه به مشكلي بر نخوره
Alex

Lord_theOne
02-11-2006, 19:13
worya_sh عزيز شرمنده اينجا جاش نيست در قسمت 3DMARK كه در امضاي من هست اونجا بايد بگذاريد
اينجا مخصوص CPU هست

hiwa_it
06-11-2006, 23:12

Gabana
07-11-2006, 00:15
دوستان فعال اين تاپيك ...
اگر ميشه لينك عكس هاتون رو بگذاريد تا صفحه دچار مشكل نشه .

ممنون /.

hiwa_it
11-11-2006, 00:08
RAM Freq : 380 MHz
RAM Type : DDR2-SDRAM Dual Channel
RAM Ratio : 1:1
RAM Timings : 4-4-4-9

hiwa_it
11-11-2006, 13:22

hiwa_it
20-11-2006, 22:20

hiwa_it
30-11-2006, 00:12
3.6 e6600

hiwa_it
23-12-2006, 14:59
چی شد پس این تاپیک هم که داره میره تو خاطرات یه تکونی بدین :) :)

hiwa_it
31-12-2006, 18:13
3960 480x8

moby
01-01-2007, 21:23
سلام دوستان شرمنده اگه جاش نیست ولی جایی بهتر از اینجا برا سوالم پیدا نکردم
من وقتی که برنامه cpu-z رو میخوام اجرا کنم سیستمم هنگ میکنه فقط در ورژن جدیده برنامه و در ورژن قبلیش کار میکنه خواستم ببینم از چی میتونه باشه؟

amir_w12
01-01-2007, 21:51

amir_w12
01-01-2007, 21:52
البته اینجا با ید از worya_sh تشکر کنم چون واقعا اور کردن این سیتم کاره سختی بود

hiwa_it
02-01-2007, 04:02
3984.12 (498.02 * 8)

amir_w12
03-01-2007, 22:56
اینم جدید ترین امتیاز :

vbigdeli
04-01-2007, 20:32
3984.12 (498.02 * 8)

رمهای تیم گروپ خیلی عالی هستن،اگه رمتون تیم گروپ بود بهتر اور میشد.

من که یک هفته دیگه تیم میگیرم:happy:

hiwa_it
05-01-2007, 01:23
رمهای تیم گروپ خیلی عالی هستن،اگه رمتون تیم گروپ بود بهتر اور میشد.

من که یک هفته دیگه تیم میگیرم:happy:

تست کن بزار تا حالا با team group کار نکردم ولی خب اینها BHZ ‌هستند که من دارم و از همه لحاظ از BPK بالاترند ;)

dr-ali
05-01-2007, 11:50
آیا این cpu های over clock شده ای که افراد در اینجا و سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میگذارند بصورت stabel در زمان طولانی است و یا اینکه فقط یک رکورد خشک و خالی؟
مثلا من خودم تونستم با water cooler و 965p-dq6 سی پی یو e6400 رو تا 3600 مگاهرتز اور کنم ولی فقط چند ثانیه سیستم پایدار بود ولی بصورت کاملا stabel و کاربردی فقط تا 3 گیگا تونستم:sad: رمهام هم ocz و ddr2 800
(از تنظیمات ولتاژ و زمانبندی رم یه چیزایی میدونم خلاصه یه مقدار از اور سرم میشه)
و در آخر یه توصیه برای over clock کننده های عزیز دارم و اون اینه که 965p-dq6 از گیگابایت مادر بردی خوبی برای اور هست ولی نه بهترین (من هنوز رکورد بسیار بالایی از این مادر برد ندیدم و بالاترین و بیشترین رکوردها مربوط بود به asus و مادربرد p5b deluxe )

hiwa_it
05-01-2007, 14:22
آیا این cpu های over clock شده ای که افراد در اینجا و سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میگذارند بصورت stabel در زمان طولانی است و یا اینکه فقط یک رکورد خشک و خالی؟
مثلا من خودم تونستم با water cooler و 965p-dq6 سی پی یو e6400 رو تا 3600 مگاهرتز اور کنم ولی فقط چند ثانیه سیستم پایدار بود ولی بصورت کاملا stabel و کاربردی فقط تا 3 گیگا تونستم:sad: رمهام هم ocz و ddr2 800
(از تنظیمات ولتاژ و زمانبندی رم یه چیزایی میدونم خلاصه یه مقدار از اور سرم میشه)
و در آخر یه توصیه برای over clock کننده های عزیز دارم و اون اینه که 965p-dq6 از گیگابایت مادر بردی خوبی برای اور هست ولی نه بهترین (من هنوز رکورد بسیار بالایی از این مادر برد ندیدم و بالاترین و بیشترین رکوردها مربوط بود به asus و مادربرد p5b deluxe )

dq6 rev.1 یا rev.2
bios رو به f8 اپدیت کردی
stable یک سی پی یو میشه با برنامه های orthos,prime 95 تست کرد برای سی پی یو های دو هسته ای باید دو تا برنامه در یک زمان run بشن
تمام تستهای که من براتون گذاشتم بدون تست stability هستند یعنی Hall of Fame نهایت fsb که میشه گرفت :) :) البته خیلی بیشتر از این حرفها هم گرفتن

dr-ali
05-01-2007, 15:32

dq6 rev.1 یا rev.2
bios رو به f8 اپدیت کردی
stable یک سی پی یو میشه با برنامه های orthos,prime 95 تست کرد برای سی پی یو های دو هسته ای باید دو تا برنامه در یک زمان run بشن
تمام تستهای که من براتون گذاشتم بدون تست stability هستند یعنی Hall of Fame نهایت fsb که میشه گرفت :) :) البته خیلی بیشتر از این حرفها هم گرفتن
بله بایوسم f8 هست
965p-dq6 rev1.0 هست!
در ضمن در مورد stable بودن یه سی پی یو بنظرم بیشتر بصورت تجربی باید حسش کرد چون ممکنه یک یا چند نرم افزار سی پی یو رو stable نشون بدن ولی وقتی در یه بازه زمانی طولانی باهاش کار میکنی کلی مشکل سرت بیاد !مثلا موقع ادیت ویدیو سیستم هنگ کنه و یا برنامه خارج بشه یا موقع بازی کامپیوتری فریمها خوب نشون داده نشه و کلی موارد دیگه...من قبلا فکر میکردم همچین مشکلاتی فقط بخاطر دمای بالای سی پی یو بعد از اور هست ولی بعد از خرید water cooler و با دمای بسیار پایینتر(حداکثر 45 ) باز هم مشکلاتی وجود داره (البته خیلی کمتر:blush: )
در ضمن چه تفاوتی بین rev1.0 و rev2.0 هست غیر از بهینه شدن و بهتر کار کردن rev2.0 ها با سی پی یو های چهار هسته اینتل؟ آیا تفاوت دیگه ای دارند؟ اصلا سری مادربردهای با چیپست 965p شرکت گیگابایت چه ایرادی داشتند که این شرکت با این حجم بی سابقه محصولاتش رو rev2.0 کرد؟ آیا اعضای حرفه ای چیزی میدونند؟:sad:

hiwa_it
05-01-2007, 19:18
هیچ فرقی بین rev1 ^ rev,2 نیست غیر از اینکه در rev ,2 محصولات رو با گرفتن مشکلات قبلی که داشتند بیرون دادند که اون مشکلات با اپدیت بایوس حل میشد فقط گیگا نخواست یک برد دیگه بده همون قبلی اصلاح کرد و بیرون داد با نام
rev2

برنامه prime95 میزان cpu usage میکشونه رو ١٠٠ % از اون بالاتری وجود نداره این برنامه کارش خیلی عالیه اگه سیستم شما با usage 100 بتونه خودش رو 2 ساعت پایدار نگه داره و ر‌یست نشه نشون میده که میتونه ٢٤ ساعت با usage های نرمال کاری کار کنه و پایدار باشه
موفق باشید

vbigdeli
06-01-2007, 03:21
هیچ فرقی بین rev1 ^ rev,2 نیست غیر از اینکه در rev ,2 محصولات رو با گرفتن مشکلات قبلی که داشتند بیرون دادند که اون مشکلات با اپدیت بایوس حل میشد فقط گیگا نخواست یک برد دیگه بده همون قبلی اصلاح کرد و بیرون داد با نام
rev2

برنامه prime95 میزان cpu usage میکشونه رو ١٠٠ % از اون بالاتری وجود نداره این برنامه کارش خیلی عالیه اگه سیستم شما با usage 100 بتونه خودش رو 2 ساعت پایدار نگه داره و ر‌یست نشه نشون میده که میتونه ٢٤ ساعت با usage های نرمال کاری کار کنه و پایدار باشه
موفق باشید

شاید چیپ ست این دوستمون C1 باشه;)

dr-ali
06-01-2007, 10:40
شاید چیپ ست این دوستمون C1 باشه
چه فرقی بین C1 و c2 بودن چیپ ست هست؟

mehshad
06-01-2007, 19:51
cpu من intel 3.2 هست و وقتی 15% overclock کردم سیستم دیگه کار نمیکنه یعنی روشن میشه ولی صفحه کاملا سیاه است.لطفا راهنمایی کنید؟

Lord_theOne
07-01-2007, 06:23
باطري مادردت را براي 5 دقيقه در بياور

nihilnigritude
23-01-2007, 11:58
درود بر اورکلاکر های عزیز :cool:

سیستم من :

main : DFI-LP-Chip Nforce4
CPU : Athlon64 3000+ 939 1800mh
1 gb ram Vdata

:rolleye:

nihilnigritude
24-01-2007, 00:07
سلام دوباره به دوستان

:blush:

amir_w12
25-01-2007, 21:13
خوب من به یه رکورد جدید رسیدم جا داره دوباره از worya_sh تشکر کنم.

hiwa_it
28-02-2007, 18:27
رکورد جدید ولی من امروز دیدم واست ١ ماه پیش هست برای دوست داران این نعمت خدادادی و خوشاایند و پر خرج

worya_sh
28-02-2007, 20:57
هیوای عزیز اگه ممکنه کاربرد اون قوطی سفید که فکر کنم روش نوشته marlboro را در امر overclock یه کم توضیح بدین.

hiwa_it
28-02-2007, 21:37
به دمت گرم دیگه بدونه نیکوتین که نمیشه mch ولتاژ داد:laughing:

worya_sh
28-02-2007, 22:11
قابل توجه اورکلاکر ها

worya_sh
28-02-2007, 22:12
به دمت گرم دیگه بدونه نیکوتین که نمیشه mch ولتاژ داد:laughing:

تایید میشه.........:laughing: .........:laughing: .........:laughing: ..............:laughing:

Gabana
11-04-2007, 00:37
خب اينم از سيستم من ..
فعلا تا اينجا كافيه .. يه رم خوب دستم رسيد مي برمش بالاتر ..!

توضيح :

ضريب HT = 3
ولتاژ رم 2.25
ولتاژ هسته 1.5 ( Default 1.39 )
HT Frequency = 300 ( Default = 200 ) Multiplier = 9
=================================
مشخصات سيستم :
Athlon 64 X2
OCZ DDR2-667
َAir Cooling
دما رو هم كه مي بينيد !

john_cooper_2006
12-04-2007, 06:05
منم يك سي پيو سلرون آ رو از
565 به 500
رسوندم ولي نميدونم چرا قفل ميكنه

sam_wao
13-04-2007, 02:15
amir_w12 جان میشه لطف کنی مدل مادربوردتو بگی
چون من با یه مادر بورد gigabyte-ga8sdx امتحان کردم از 139.9 نتونستم fsb رو بیشتر کنم

sam_wao
13-04-2007, 02:16
ببخشید منظورم BUS Speed بود

hiwa_it
13-04-2007, 11:05
خب اينم از سيستم من ..
فعلا تا اينجا كافيه .. يه رم خوب دستم رسيد مي برمش بالاتر ..!

توضيح :

ضريب HT = 3
ولتاژ رم 2.25
ولتاژ هسته 1.5 ( Default 1.39 )
HT Frequency = 300 ( Default = 200 ) Multiplier = 9
=================================
مشخصات سيستم :
Athlon 64 X2
OCZ DDR2-667
َAir Cooling
دما رو هم كه مي بينيد !

به به گابانا عزیز عالیه کارت درسته
مین چی هست ؟ رم چی گرفتی ؟

Gabana
13-04-2007, 18:35
سلام هيوا جان .. از اين ورا !!؟
مينم Asus M2N 32 SLI Deluxe هست . رم هم كه تو توضيحات نوشتم فعلا OCZ
اما دنبال يه رم با چيپ GMH هستم و احتمالا باس 800 تا ببينم چي گيرم مي آد

hiwa_it
14-04-2007, 11:34
گاباناا جان من همه جا میچرخم هر جا که اسم سخت افزار بیاد منم میام برام فرق نداره کی هست کی نیست قصد من کمک به عزیزان هست البته اگه از دستم بربیاد
:31:

عالیه یه اموزش اوورکلاک برای اینتل و یکی برای amd راه مینداختی بد نبود و یک دیتابیس باحال :10:

hiwa_it
14-04-2007, 11:36
سلام هيوا جان .. از اين ورا !!؟
مينم Asus M2N 32 SLI Deluxe هست . رم هم كه تو توضيحات نوشتم فعلا OCZ
اما دنبال يه رم با چيپ GMH هستم و احتمالا باس 800 تا ببينم چي گيرم مي آد

نمیدونم لیست رمها رو داری یا نه ولی ocz زیاد gmh میزنه بگرد یه جفت tg اون cas3 رو پیدا کن یا gskill hz

ardalan_zapata
12-05-2007, 11:20
با سلام
بچه ها من بیشتر از این نمیتونم سیستم اور کنم
ار 2.2 رسوندمش به 2.6 ولی میگن بیشتر هم میشه
اینا رو تو setup انجام دادم

اینم مشخصات سیستم
CPU: 3700 athlon 64 1mb cache
M.b: winfast sli cf-k8naa
ram:2*1Gb ocz 400 high prefermance

Dragon pc
12-05-2007, 12:31

با سلام این مشخصات سیستم منه میخواستم نظر شما رو هم بدونم

hiwa_it
14-05-2007, 00:48
اوور E6600 به 4500 :46:

دمای سی پی یو منفی 30

alirafaat
21-05-2007, 01:06
سلام
سیستم من اور کلاک بیشتر از 15 درصد رو قبول نمی کنه(از 2.4 به 2.7 )
ایا این یه اشکاله یا طبیعیه
مشخصات سیستم:
cpu:e6600 intel
ram: ocz gold 800 2G
main: asus p5w dh delux
power : 780 green
دما هم طبیعیه
اور کلاک رو من با ai booster انجام دادم

با تشکر

Gabana
21-05-2007, 08:20
دقيقا بگيد چه تنظيماتي انجام داديد

مقدار Fsb - تايمينگ رم - ولتاژ
====
اوور كلاك رو هم بهتره از توي بايوس انجام بديد / پردازنده شما بيشتر هم اوور ميشه

alirafaat
21-05-2007, 15:47
دقيقا بگيد چه تنظيماتي انجام داديد

مقدار Fsb - تايمينگ رم - ولتاژ
====
اوور كلاك رو هم بهتره از توي بايوس انجام بديد / پردازنده شما بيشتر هم اوور ميشه

سلام
این مشخصات قبل از اور کلاک

cpu

ram
l
volta

این هم مشخصات اخرین حد اور کلاک تحمل شده

cpu

ram

volta

تو بایوس هم تنها چیزی که جرات می کنم تغییر بدم cpu frequency هستش که در اون حالت هم بیشتر از

cpu . f 306 (dram . 800)v, رو نمی تونه تحمل کنه

Gabana
21-05-2007, 21:05
خب ببين چند تا احتمال هست .
فركانس PCI و PCI-e را فيكس نكرده باشي كه سيستم ناپايدار شده .
شكل زير را ببين :
موارد
Performance Mode
PCI Express Frecuency
PCI Clock
دقيقا مطابق شكل Set كن .
==============
AI Overclocking رو بذار رو Manual كه بتوني دستي مقدار بدي .
DDR2 رو هم بذار رو DDR2-800 .

FSB رو ببر بالا ببين تا چه حد به ناپايداري مي رسي .

hiwa_it
21-05-2007, 21:20
احتمالا فن استوک داری با این فن نمیتونی زیاد اوور کنی و لی تا این حدی که گابانا برات اسرین گذاشت جا داری شایدم یه کم بیشتر
تاپیک مخصوص مشکلات اوور هست یه سر هم اون ور بزن

alirafaat
22-05-2007, 01:14
سلام

با تشکر از جوابتون

متاسفانه هیچ تغییری نکرد(تغییرات را طبق عکس داده شده (البته همون 4 موردی که گفته بودید) اعمال کردم اما همچنان از 306 بالاتر نمی رود (در 316 بالا میاد اما در صفحه اولیه ویندوز رستارت می شه )
البته دو مورد رو ذکر کنم
1. از همون ابتدا در مراحل اولیه بوت بعد از نشون دادن مارک اسوس یه صفحه میاد و می گه درایور مربوط به رید کنترلر رو پیدا نکرده و بوت ادامه پیدا می کنه (البته فکر نکنم این مورد ربطی داشته باشه)

2.من بایوس رو از ورژن 1901 به ورژن 2004 ارتقا دادهام
در هنگام وجود بایوس قبلی اورکلاک نکردهام

یک سوال : ایا عددی که به عنوان افزایش در اف اس بی وارد می شه باید عدد خاصی باشه یا هر عددی رو می شه نوشت

hiwa-it عزیز من تاپیک گفته شده رو پیدا نکردم
اگه منظورتون همون تاپیک با عنوان اور کلاکینگ هست که یکی از دوستان اونجا سوال پرسیده بود اما اونو به اینجا ادرس داده بودند

Gabana
22-05-2007, 07:31
بعد از اووركلاكت دو تا عكس از تب اصلي و تب Memory نرم افزار CPU-z بذار

alirafaat
22-05-2007, 16:05
بعد از اووركلاكت دو تا عكس از تب اصلي و تب Memory نرم افزار CPU-z بذار

cpu

ram

چیز جالبی که امروز متوجه شدم که حتی در این حالت هم(اور 15 درصد و قابل تحمل) هنگام کار سنگین مثل رندرینگ و کنورتینگ سیستم رسیت میشه باید اور رو به 10 درصد کاهش بدم

hiwa_it
22-05-2007, 16:10
vcore روببر بالا با 1.5تست کن ببین اگه بالا اومد ویندوز برو و کم کم بیارش پایین تا جایی که کار کنه رمها رو فعلا از 800 بالاتر نبر تا قلق سی پی یو دستت بیاد و اطمینان داشته باشیم که مشکل از رمها نیست

alirafaat
22-05-2007, 18:04
vcore روببر بالا با 1.5تست کن ببین اگه بالا اومد ویندوز برو و کم کم بیارش پایین تا جایی که کار کنه رمها رو فعلا از 800 بالاتر نبر تا قلق سی پی یو دستت بیاد و اطمینان داشته باشیم که مشکل از رمها نیست

سلام

خیلی ممنون هیجان انگیز و البته کمی ترسناک بود(این اولین باره اور می کنم)

همونطور که گفتید اساس بر تغییر سرعت. هماهنگ با کور ولتاژ بود
در ولتاژ 1.6750 به سرعت 3.4 رسیدم (بالاترین ولتاژ 1.7000 بود که دیگه به 386 جوابنداد)
عکس:

البته در تمام تستها مموری زیر 800 بود و اگه مقدار اندکی اونو از 800(از اعداد پیش فرض بایوس) بیشتر می کردم دیگه سیستم بالا نمی اومد

از pc wizard هم نمره 12715 گرفتم:

ایا می شه با تغییر اعداد دیگه پرفورمنس رو از این هم بیشتر کرد

با تشکر

Gabana
22-05-2007, 18:57
خب..
خيلي عاليه - اما كاش مي فهميدي علت ناپايداري سيستمت چي بود . بدون ولت بايد بيشتر از اين اوور مي شد .
هيوا نظر خاصي نداري ؟
===============
راستي سعي كن بيشتر 1 دهم تا 2 دهم به Cpu ولت ندي . دما چقدر شده ؟

hiwa_it
22-05-2007, 19:16
میخام ببینم fsbwall این سی پی یو چقدر هست گابانا جان
اینقدر بالا نبر با ولتاژ 1.5 تا چه حدی میاد اینو بگو تا بریم سره مولتی پایین اووردن و fsb بالا
ببین بزار یه چیز رو بهت بگم اوورکلاک یعنی هیجان و صفا اگه باهاش حال کنی وقتی میبینی بالا میره و بوت میکنه انگار تمام دنیا رو بهت میدن ولی در عین حال پر خرج و زیان اور اگه ناگدار به اب بزنی :46:
دما یادت نره یه فول اسکرین با برنامه tat و coretemp باهم بزار

بهتره یه تاپیک بزنی و گابانا جان این پستها رو بفرسته اونور اینجور که بوش میاد این قافله راه درازی دارد

hiwa_it
22-05-2007, 19:45
از روی کارتون سی پی یو این عدد رو برام بنویس

alirafaat
22-05-2007, 20:23
سلام
عکس رو که دیدم اه از نهادم برامد!! من همیشه جعبه ها رو جمع می کنم ونگه میدارم
اما متاسفانه این بار جعبه سی بی یو رو نمی دونم کجاست (فکر کنم انداختم تو اشغالی)

اما از نظر دما حواسم جمع بود البتهتو حالت اور زیاد نگه نمی داشتم فقط یه اسکرین شات می گفتم و یه تست
اما در کلیه موارد که حدود 2 ساعت طول کشید (حدود 20 رستارت )دمای سی بی یو از 32 و دمای مادر بورد از 41 بیشتر نشد سرعت فن هم از 1700 بیشتر نشد
اما در مورد برنامه هایی که گفتید منظور شما رو متوجه نشدم

با تشکر

hiwa_it
22-05-2007, 20:58
دما رو با چه برنامه ای کنترک کردی 32 برام عجیبه با اور ولتاژ

این چند برنامه رو بزن

alirafaat
23-05-2007, 13:13
سلام

خوشبختانه کارتن سی بی یو رو بیدا کردم این هم شماره ای که خواسته بودید:

L645G535

در مورد دما هم باید بگم . اونجایی که یادم بود (در 3-4 مورد ) از هاردور مانیتور بایوس و در بقیه موارد از نرم افزاری که همراه با سی دی مادر بورد هست(اسمش یادم نیست الان هم خونه نیستم )مثل شکل زیر:

hiwa_it
23-05-2007, 13:51
با tat و coretemp برام یه اسکرین بزار لینک دانلود رو برات گذاشتم زیاد به سنسورهای اسوس اطمینان نکن :41:

Gabana
23-05-2007, 14:07
ببخشيد وسط بحث ..
اينو مورد زير رو ببينيد با Ln2 تا 5486 اوور كرده ( E6850 )

alirafaat
23-05-2007, 15:38
سلام
چون تو حالت ماکزیمم(3.4 ) سیستم از پایداری خوبی برخوردار نبود(بالا میومد-با پی سی ویزارد چک هم می شد اما تو کار سنگین مثل کنورت رستارت می کرد)

دما تو این حالت:

ناچار یه مقدار فرکانس رو پایین اوردم وبه 3.33 (370) رسوندم
بعد از انجام این کارها(بلا فاصله)

1. انجام پی سی ویزارد

2.کانورت یه فایل avi 172 مگی در مدت 4 دقیقه و 50 ثانیه

(الف:در حالت دفالت این زمان 7 دقیقه و 10 ثانیه بود)
(ب:با cpu 2.8 فول این زمان حدود 10 دقیقه بود)

3. اکستراکت دو فایل 700 مگی همزمان

دما به این صورته:

و

hiwa_it
23-05-2007, 15:43
عالیه بزار همین جا بمونه ولی تا میتونی vcore رو بیار پایین شاید اسیبل 100% نداشته باشی ولی اگه تا همین جا برات کافیه بزار بمونه حالا بریم سر رم الان رو چند هست و یه اسکرین از اون بزار و ولتاژ داده شده تو بایوس تو بهم بگو

hiwa_it
23-05-2007, 15:50
ببخشيد وسط بحث ..
اينو مورد زير رو ببينيد با Ln2 تا 5486 اوور كرده ( E6850 )

اخ اخ اگه سری ES این دستم بیاد با کله گرفتم گابانا xeon 3060 نمیدونم دیدی اونم بد میاد بالا ولی هنوز هیچ سی پی یو تو max freq به p4 631 نرسیده :46: یک گروه ایتالیایی هستند که هنوزم رکورد دارن :31:

alirafaat
24-05-2007, 00:48
سلام
از این که تاپیک یک چهته شده معذرت می خوام اما فکر کنم چون اصول مشابه هست بدرد همه بخوره
####
کور ولتلژ رو به 1.625 کاهش دادم (کمتر از اینو قبول نمی کنه)

این یه شات از cpu z :

این هم وضعیت مموری در بایوس تو این سرعت:

همونطور که می بینید تو هر سرعتی یه مقدار مشخص برا رم میده (نمی دونم تو همه بایوسها همینطوریه)
مقدار ولتاژ رم هم auto هست

دو روز قبل ایمیلی برای بخش ساپورت اسوس فرستادم که جوابش اینه :
You can try the following way, but there is potential risk. Please enter BIOS, Advanced -> JumperFree Configuration -> AI Tuning -> Manual. Please add on the CPU and memory frequency. Then check the standard voltage of your memory first, then please set up a voltage which is a little higher than the standard voltage. And add on a little voltage on Chipset Voltage.(Please don't set too high, Setting a high memory and chipset voltage may damage them.) Then please set the PCI Express Frequency -> Auto, PCI Clock Synchronization Mode -> 33.33MHz. Now please save and restart to have a test.

تقریبا همونیه که شما گفتید البنه گفته می تونید ولتاژ چیپست رو هم کمی بالا ببرید نظرتون در این مورد چیه؟

با تشکر

hiwa_it
24-05-2007, 00:57
ببینم همه چیز رو مثل اونی که گابانا گفت و تو اسکرین بود تنظیم کردی؟
به حرف من گوش میکنی vcore رو بزار رو 1.5 و ببین تا کجا بالا میاد و همون جا نگه دار این ولتاژ بالاست
بالا بردن تمام ولتاژ ها لازم هست
واسه رمها بد ست کرده چون auto هست خودت بزار رو 5/5/5/15 با ولتاژ 2.2 و9xx رو انتخاب کن ببین بوت میکنه نکرد رم رو پایین نیار فقط fsb رو بیار پایین رم به صورت اتوماتیک پایین میاد اگه رم رو رو 900 با 2.2 با 5/5/5/15 ثابت کنی و سیستم استیبل باشه میشه تا 1000 هم برد با ولتاژ بالاتر

please set the PCI Express Frequency رو چرت گفته باید رو 101 یا 102 باشه اگه auto بزاری تو 3dmark امتیازت خیلی پیین میاد چون تقریبی میشه حدس زد که از 98 باتر نبره

alirafaat
24-05-2007, 15:11
سلام
این هم اخرین وضعیت:

ولی پرفور منس خیلی کم شده (pcw=4400)

سرعت fsb رو بالاتر قبول نمی کنه

SRT_71
04-07-2007, 10:10
سلام
خوبید؟
من اصلا از Overclock و این چیزا (سخت افزار) چیزی حالیم نمیشه...
یه سوال دارم؟
رم بنده 512 هست ولی 256 نشون میده از چند نفری که پرسیدم گفتن شاید به این تنظیمات مربوط باشه میشه منو راهنمایی کنید و اگه مشخصاتی از سیستم لازم هست رو بفرمایید تا بگم
ممنون

hiwa_it
07-07-2007, 21:33
Q6600@4140
E6600@4550

hiwa_it
17-07-2007, 01:42

Gabana
17-07-2007, 15:32
مي بينيم كه هيوا Dfi باز شدي ! :دي

hiwa_it
17-07-2007, 15:44
مي بينيم كه هيوا Dfi باز شدي ! :دي

مین خیلی خوبی هست تا حالا من با واتر کولینگ نرمال نتونسته بودم با هیچ بردی بوت اینجوری داشته باشم :31:

hiwa_it
21-07-2007, 17:04
Q6600 @4331

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

imanprjr
29-07-2007, 13:19
با سلام خدمت دوستان ببخشيد چند سوءال داشتم مي خواستم ببينم اشکال سيستم من از کجا هسته
چون من اور کردم و به اين مقدار رسيدم و اگر سي پي يو رو به 4200 مي رسونم سيستم بالا نمي آيد هر کار
که بگيد کردم و رم هم روي 397 هسته در صورتي باس 400
اگر ببرم بالا سيستم بالا نمي آيد ولي نشد مادربورد من هم
848p f4 giga update bios 26/8/2006هسته به نظرم فکر کنم مشکل از مادربورده نمي کشه نظر اساتيد محترم چيه

بعد مي خواستم ببينم که آقاي hiwa_it
اين کولينگ که روي سيستم شما در عکس چند صفحه پيش گذاشتید چه جوريه از کجا مي شه تهيه کرد چه جوري کار مي کنه
دست سازه يا نه همين ممنون مي شم کمکم کنيد :10:

hiwa_it
29-07-2007, 14:50
celly 3XX بیشتر هم بالا میره ولی باید کولینگ داشته باشی عزیز با فن استک تا همین حدود که اووردی عالیه از مین هست و لی دلیل اصلی کولینگ سیستم هست
اون سیستم به اسم phase change هست اگه یه کم سرچ کنی میتونی اطلاعات خوبی ازش پیدا کنی :46:

MOHAMMAD2010
29-07-2007, 16:07
سلام
منم cpu رو یه اور کوچولو کردم 2.8 =========3
دماش هم بالا نرفته فن جدیدی هم براش نذاشتم
می خواستم بیشتر هم اور کنم مشکلی پیش نمیاد

Lord_theOne
29-07-2007, 17:13
همش 200 تا شما براحتي مي تواني اگر باس رم را ببري بالا مي تواني 600 تا ببري بالا البته بستگي به CPU و مادربردت دارد اگر 600 تا ببري بالا مدل Pentum4 هم باشد حدود 3 الي 4 دجه گرم مي شود

MOHAMMAD2010
29-07-2007, 18:19
باس 133 بود کردمش 143 هنوز خیلی جا داره
یکی میگفن این قدیمی ها رو هر چی اور کنیم فایده نداره باید حتما 775 باشه میخواستم ببینم درسته؟

MOHAMMAD2010
29-07-2007, 18:20
مادر بوردم هم گیگا مدل 8658I 1000pro-G هست

Lord_theOne
29-07-2007, 20:45
MOHAMMAD2010 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مادربردت G دارد؟
هر كي گفته براي خودش گفته اون كسي كه گفته نمي دونه اور چي هست
من Celeron را آور كردم 478
تست هم گرفتم خيلي خوب جواب مي داد

MOHAMMAD2010
29-07-2007, 23:07
اره مادر بوردم G داره برای چی پرسیدی
ولی واقعا از این سیستم خیلی راضیم خیلی سرعتش خوبه مخصوصا تو کار های سبک

hiwa_it
23-08-2007, 01:38
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]

Gabana
23-08-2007, 10:57

worya_sh
23-08-2007, 11:05
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید]

واقعا گل کاشتی. ایول ..

imanprjr
23-08-2007, 16:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وای این چیه که این قدر rpm ش بالاست 1350000 وای خدا مخم صوت می کشه ......

siamak55861
23-08-2007, 18:26

مادربوردasus a8n32sli-deluxe

worya_sh
23-08-2007, 19:22

Zendooni777
24-08-2007, 14:08
سیامک جان مدل مادربردت رو هم بنویس

imanprjr
27-08-2007, 13:10
این هم سیستم من که 3تا4 درصد بیشتر از قبل اور شده با کمک خمیر سیلیکون با این رمها بیشتر از این بالا نمی آید...

nihilnigritude
31-08-2007, 23:42
این هم سیستم من که 3تا4 درصد بیشتر از قبل اور شده با کمک خمیر سیلیکون با این رمها بیشتر از این بالا نمی آید...

اگه سیلیکونو درست بزنی میتونه چند درجه حرارتو کم کنه ولی تاثیر چندانی تو اور نداره ...

اگه اتتظار بیشتری داری باید تو فکر کولینگ مناسب باشی :46:

imanprjr
01-09-2007, 15:20
عزیز حرف شما درست می دونم از گرماش حدود 5تا6 درجه کاهش داد بعد رمهام تا این حد بیشتر نمیکشه...408 بیشتر از این نمی تونم multi ram رو کم کنم واسه همین گذاشتم چون رکورد جدید واسه سیستم خودم بود ok:10:

nihilnigritude
01-09-2007, 23:54
عزیز حرف شما درست می دونم از گرماش حدود 5تا6 درجه کاهش داد بعد رمهام تا این حد بیشتر نمیکشه...408 بیشتر از این نمی تونم multi ram رو کم کنم واسه همین گذاشتم چون رکورد جدید واسه سیستم خودم بود ok:10:

درود

من خودم با Max over چندان موافق نیستم . معمولا سیسمو رو 80% از نهایت اوری که بدست میارم تنظیم میکنم ... :5:

موفق باشید ./ :10:

shahab_blaster
28-09-2008, 17:05
با اجازه از اساتيد
مادربورد asus m2n-e آخرين ورژن بايوس
رم ocz gold 800 2g dual
پاور گرين 430
گرافيم leadtek 8400 gs

alborz_k
28-09-2008, 21:12
سلام دوستان.
دیدم که همه نتایج اورکلاک رو می گذارند ، گفتم که من هم در کار خیر شریک بشم.:31:
سیستم: asus p5q_e
intel core 2 dou 8200
crucial ballistix tracer 2x1 800mhz
ati radeon 4850
البته چون که سیستم خنک کننده مناسب نبود ، نتونستم که تست پایداری بگیرم. ولی الان هم با سیستم اورکلاک شده ، دارم این مطلب رو می نویسم

alborz_k
28-09-2008, 21:42
کار خوبی می کنی.:31:
کلأ نهایت اورکلاک برای تفریح هست و هیچ فایده ای جز آسیب به قطعات نداره.
البته در این زمینه هم دست بالای دست بسیار هست.:31:

Stream
28-09-2008, 21:49

avecina.ir
28-09-2008, 21:54
اینم اورکلاکی حرفه ای.چطوره بنظرتون؟

alborz_k
28-09-2008, 21:59
این هم موفقیت بعدی. فقط یادم رفت که speed step رو خاموش کنم.
البته به عددی که cpu_z نشون می ده توجه کنید. یک کم سریع عکس گرفتم ، alsuit هنوز به روز نشده بود.

اگه جناب stream یک 3700 بزاره ، من هم یک 4170 می زارم. :31::31:

alborz_k
28-09-2008, 22:02
اینم اورکلاکی حرفه ای.چطوره بنظرتون؟

دست پخته خودته یا .................؟

Stream
28-09-2008, 22:29
این هم موفقیت بعدی. فقط یادم رفت که speed step رو خاموش کنم.

البته به عددی که cpu_z نشون می ده توجه کنید. یک کم سریع عکس گرفتم ، alsuit هنوز به روز نشده بود.

اگه جناب stream یک 3700 بزاره ، من هم یک 4170 می زارم. :31::31:

C1E رو disable نکردی؟

3700 هم چشم :27:
این تست FSB 500MHz با برد 780i و E6700

alborz_k
28-09-2008, 22:52
C1E رو disable نکردی؟

3700 هم چشم :27:
این تست FSB 500MHz با برد 780i و E6700

فعال بود اما پردازنده رو 4080 بود ، حتی ارتوس هم روشن بود ، فقط pcsuite یک کم تأخیر داره. به اعداد cpu_z توجه کن.:5:
در ضمن فرکانس مسیر من 510 بود نه 500 .:31:

Stream
28-09-2008, 23:04
فعال بود اما پردازنده رو 4080 بود ، حتی ارتوس هم روشن بود ، فقط pcsuite یک کم تأخیر داره. به اعداد cpu_z توجه کن.:5:
در ضمن فرکانس مسیر من 510 بود نه 500 .:31:
درسته.
کلا موقع اورکلاک disable کردن C1E بد نیست!

مادربورد شما P45 است.
رسیدن به 500 مگاهرتز با 780i واقعا سخت بود! کلا اورکلاک چیپست های 680i/780i به راحتی چیپست های اینتل نیست.

alborz_k
29-09-2008, 00:24
درسته.
کلا موقع اورکلاک disable کردن C1E بد نیست!

مادربورد شما P45 است.
رسیدن به 500 مگاهرتز با 780i واقعا سخت بود! کلا اورکلاک چیپست های 680i/780i به راحتی چیپست های اینتل نیست.
آخه یک دفعه ای پیش اومد. این تاپیک رو دیدم و رفتم تو بایوس و ...................
چون بخش c1e و بخش اورکلاک جداست ، یادم رفت که برم تو اون بخش . آخه چند بار هم سیستم بالا نیومد ، بعدش متوجه شدم که ای بابا ، فرکانس رم رو 1205 هست. همین ها باعث شد که اون یک قلم یادم بره.
من با این مادربرد به 515 هم رسیدم و در یک فرصت مناسب 525 هم تست می کنم، خیلی خوب عمل می کنه. البته از 510 به بالا ، چون که فن همراه پردازنده به درد نمی خوره ، دمای پردازنده در زمان بالا اومدن ویندوز به 80 می رسه که هیچ خوب نیست.

time prince
29-09-2008, 14:01
اینم کامپیوتر من ( می دونم خیلی افتضاحه :31:)

Stream
09-10-2008, 12:40
این هم اولین تست اورکلاک با Q9550:

Stream
10-10-2008, 23:58
این هم رسیدن به 3.95 گیگاهرتز !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sult.do%3FresultId%3D780842)

این رکورد 27 ام اورکلاک ثبت شده Q9550 دنیاست!

alborz_k
11-10-2008, 00:03
این هم رسیدن به 3.95 گیگاهرتز !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sult.do%3FresultId%3D780842)

این رکورد 27 ام اورکلاک ثبت شده Q9550 دنیاست!

سلام. خیلی خوب پیش رفتی . فقط چند تا سوال دارم:
1_سیستم کاملأ پایداره؟
2_اوضاع دما چه طوره؟
3_فکر می کنی که اگه از یک مادربرد دیگه ، مثل ماکسیموس فرمولا استفاده می کردی نتایج بهتری می گرفتی؟

alborz_k
11-10-2008, 00:10
سلام دوستان. این هم مال منه : متأسفانه به بیشتر از این تنتونستم برسم چون خنک کننده ی همراه پردازنده بسیار ضعیف عمل می کنه و دما موقع بالا آمدن ویندوز 90 درجه رو رد می کنه(البته تقریبأ)

Stream
11-10-2008, 01:00
سلام. خیلی خوب پیش رفتی . فقط چند تا سوال دارم:
1_سیستم کاملأ پایداره؟
2_اوضاع دما چه طوره؟
3_فکر می کنی که اگه از یک مادربرد دیگه ، مثل ماکسیموس فرمولا استفاده می کردی نتایج بهتری می گرفتی؟

سلام

وضعیت پایداری سیستم خوبه. اگه دقت کنی توی زدن رکورد های 3DMark Vantage از همین پروفایل استفاده کردم :31: (البته 10 مگاهرتز پایینتر به خاطر FSB Hole)
دما خوب بود، ماکزیمم به 68-67 می رسید که نسبت به خنک کننده ای که دارم (Tuniq Tower 120) مناسبه.
کلا با چیپست های nForce راحت ترم :31: ولی فکر کنم اگه یک مادربرد مثل +DFI LP DK P45-T2R داشتم می تونستم با همین خنک کننده جزو 15 نفر اول باشم. :46:

هنوز 48 ساعت نگذشته Q9550 رو گرفتم و هنوز توی GTL Table تغییری ندادم، مطمئنم رکوردهای بهتری با همین برد میشه زد.

Stream
11-10-2008, 14:15
رکورد 25 ام اورکلاک Q9550 دنیا

milky way
12-10-2008, 01:47
سلام دوستان. این هم مال منه : متأسفانه به بیشتر از این تنتونستم برسم چون خنک کننده ی همراه پردازنده بسیار ضعیف عمل می کنه و دما موقع بالا آمدن ویندوز 90 درجه رو رد می کنه(البته تقریبأ)

فکر نکنیم تو این حالت پایدار بمونه احتمالش بسیار پایینه یه حداقل حداقل 2-3 ساعت تست Arthos رو رد کن .

mhaf
12-10-2008, 16:03
سلام
این نتیجه اور من بدون هیچ وسیله خنک کننده
البته قبلا تا 3.4 اور شده بود اما خمیر سیلیکن رو که عوض کردم دیگه نتونستم به اونجا برسم

Stream
15-10-2008, 19:38
Q9550 @ 4.024 GHz

siamak5561
21-10-2008, 14:40
سلام این هم از اور کردن من! البته سیستمم قدیمیه ولی در کل فکر کنم خوب اور شده باشه تا نظر اساتید چی باشه ؟؟؟
cpu که مشخصه
مادربورد Gigabyte K8nf-9
رم 2x512 apacer ddr

mhaf
21-10-2008, 19:39
سلام این هم از اور کردن من! البته سیستمم قدیمیه ولی در کل فکر کنم خوب اور شده باشه تا نظر اساتید چی باشه ؟؟؟
cpu که مشخصه
مادربورد Gigabyte K8nf-9
رم 2x512 apacer ddr

ما عکسی نمی بینیم که نظر بدیم

siamak5561
22-10-2008, 03:10
نمیدوم برا من که میاد ولی یه جای دیگه هم آپ کردم

اساتید نظرشون رو بگن ممنون میشم.

farhooode
22-10-2008, 08:42
سلام
من از اورکلاک هیچی بلد نیستم لطفا من رو راهنمایی کنید Quadcore 6600
تا چقدر اورکلاک میشه و چطوری باید این کار رو بکنم
ممنون

musa
22-10-2008, 10:48
سلام
ممنون

با سلام
در مورد اوركلاك 6600 پست زياد زده شده اگر به صفحات قبلي مراجعه كنيد ميتونيد از تجربيات دوستان در اين مورد استفاده كنيد .

موفق باشيد

mhaf
22-10-2008, 10:49

بد نیست
بیشتر هم میتونی

سلام
ممنون
خیلی زیاد اور میشه
بستگی داره که از چه خنک کننده ای استفاده کنی
اگه از خنک کننده آبی استفاده کنی شاید بتونی تا 3.8 هم اور کنی
البته من رکوردش رو نمی دونم
برای این کار هم از تو بایوس باید کار کنی و باس رو دستکاری کنی
چون مالتی پلایر برای این پردازنده باز نیست

vivid806
22-10-2008, 11:48

خیلی عالیه شما دقیقاً پردازنده مرحوم سابق من رو دارید که مادربرد رو سوزوندم:21:
Asus A8N5X الان رفته برای تعمیر تا برگرده سره همین اور سوزوندمش
من تونستم تا 2880 مگاهرتز اور کنم امیدوارم شما بتونی بیشتر هم بزنی :11:

siamak5561
22-10-2008, 15:16
خیلی عالیه شما دقیقاً پردازنده مرحوم سابق من رو دارید که مادربرد رو سوزوندم
Asus A8N5X الان رفته برای تعمیر تا برگرده سره همین اور سوزوندمش
من تونستم تا 2880 مگاهرتز اور کنم امیدوارم شما بتونی بیشتر هم بزنی

شما برای این کار ولتاژ CPu رو هم بردید بالا ؟ چون من هنوز به ولتاژ دست نزدم.

alborz_k
22-10-2008, 16:48
بد نیست
بیشتر هم میتونی

خیلی زیاد اور میشه
بستگی داره که از چه خنک کننده ای استفاده کنی
اگه از خنک کننده آبی استفاده کنی شاید بتونی تا 3.8 هم اور کنی
البته من رکوردش رو نمی دونم
برای این کار هم از تو بایوس باید کار کنی و باس رو دستکاری کنی
چون مالتی پلایر برای این پردازنده باز نیست
سلام. 3.8 برای این پردازنده مقدار بسیار زیادیه و یک کم دور از دست رسه ، با یک خنک کننده ی مناسب و با مهارت کافی ، می شه به 3.5 رسید.

vivid806
22-10-2008, 16:57
شما برای این کار ولتاژ CPu رو هم بردید بالا ؟ چون من هنوز به ولتاژ دست نزدم.

اگر ولتاژ ندادی که زیادی عالیه چون من تا حد نهایتش باید ولتاژ میدادم تا به این مقدار میرسیدم البته اور AMD یک مقداری از روی حساب گاهی وقتها جلو نمیره ممکنه به همین مقدار اور هم دفعه بعد نتونی دست پیدا کنی ممکنه هم خیلی بالاتر رو به راحتی بزنی
دمای پردازنده در چه حده؟ دمای چیپ مادربردت چی؟

AB
22-10-2008, 17:03
اینم مال من.ولی هنوز زیاد اورش نکردم.یه خورده خوصله به خرج بدم راحت تا 480 میره.:31:

siamak5561
22-10-2008, 19:25
اگر ولتاژ ندادی که زیادی عالیه چون من تا حد نهایتش باید ولتاژ میدادم تا به این مقدار میرسیدم البته اور AMD یک مقداری از روی حساب گاهی وقتها جلو نمیره ممکنه به همین مقدار اور هم دفعه بعد نتونی دست پیدا کنی ممکنه هم خیلی بالاتر رو به راحتی بزنی
دمای پردازنده در چه حده؟ دمای چیپ مادربردت چی؟

دمای پردازنده روی 40 توی اوج کار ولی دمای چیپ رو از کجا ببنیم؟؟
راستی من HT Ratio رو هم روی 2.5 گذاشتم تا تونستم اینقد اور کنم. بالاتر اگه بزارم تا 2100 بیشتر نمیره !!! این پایین آوردن HT Ratio مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟

vivid806
24-10-2008, 13:34
با سلام
از اونجایی که سیستم قبلی به رحمت ایزدی فعلاً رفته و فلان با یک سیستم زغال سنگی دارم کار میکنم و البته از اونجایی که ما بدون اور نمیتونیم زندگی کنیم این هم اور سیستم زغال سنگی من گرچه اصلاً جالب هم نیست ولی خوب دیگه!!! :20:

vivid806
24-10-2008, 13:37
دمای پردازنده روی 40 توی اوج کار ولی دمای چیپ رو از کجا ببنیم؟؟
راستی من HT Ratio رو هم روی 2.5 گذاشتم تا تونستم اینقد اور کنم. بالاتر اگه بزارم تا 2100 بیشتر نمیره !!! این پایین آوردن HT Ratio مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟

از برنامه هایی مثل Speed Fan میتونی دمای چیپ رو متوجه بشی
آره باید ضریب HT رو پایین بیاریم تا پایدار بمونه اور اما مادربرد من ضریب 0.5 نداشت همش از 1 بود تا 5* نیم نداشت!!

برای اور مشکلی ایجاد نمیکنه اما فکر میکنم در امتیاز گیری و بنچمارکینگ تاثیر گذار باشه:13:

shahab_blaster
24-10-2008, 15:58
اینم مال من.ولی هنوز زیاد اورش نکردم.یه خورده خوصله به خرج بدم راحت تا 480 میره.:31:

مادربورد شما چيه؟

alborz_k
24-10-2008, 17:57

سلام . ولتاژ رو خیلی بالا بردی. پایدار هست؟ وضع دما چه طوره؟

AB
24-10-2008, 23:18
مادربورد شما چيه؟

Asus PB5 Deluxe Wi-Fi AP

سلام . ولتاژ رو خیلی بالا بردی. پایدار هست؟ وضع دما چه طوره؟

کاملا پایداره .با Prime 95 حدود 3 ساعت تست کردم.دما هم وقتی هر دو هسته 100 درصد لود شده بین 62 تا

64 هست.

Mahdi_Moosavi
24-10-2008, 23:20
Asus PB5 Deluxe Wi-Fi AP

کاملا پایداره .با Prime 95 حدود 3 ساعت تست کردم.دما هم وقتی هر دو هسته 100 درصد لود شده بین 62 تا

64 هست.

cooling چیه ؟!

alborz_k
24-10-2008, 23:36
Asus PB5 Deluxe Wi-Fi AP

64 هست.
فقط 62 تا 64؟؟؟؟ دمای 8200 من تو این فرکانس حول و حوش 70 هست:31:

AB
25-10-2008, 10:30
cooling چیه ؟!

Zerotherme Nirvana

R_M_1002
27-10-2008, 00:51
یک سوال
---------------------------------
مادربوردی که قابلیت OVERCLOCK نداره و حتی نمیشه از طریق تقییر ماتی پلیرو فرکانس در SETUP ؛ CPU رو OVERCLOCK کرد ، چگونه میتوانیم OVER کنیم ؟
CPU 3.6 661 2mb cash
main asus p5ld2-x

shahab_blaster
27-10-2008, 09:44
یک سوال
مادربوردی که قابلیت OVERCLOCK نداره و حتی نمیشه از طریق تقییر ماتی پلیرو فرکانس در SETUP ؛ CPU رو OVERCLOCK کرد ، چگونه میتوانیم OVER کنیم ؟
CPU 3.6 661 2mb cash
main asus p5ld2-x
با نرم افزار از طريق ويندوز

mhaf
27-10-2008, 18:18
یک سوال
CPU 3.6 661 2mb cash
main asus p5ld2-x
میتونی بایوس مدو شده بگیری که قابلیت اور داشته باشه

R_M_1002
28-10-2008, 10:00

میتونی بایوس مدو شده بگیری که قابلیت اور داشته باشه

shahab blaster عزیز اسم و ترجیحا" لینک نرم افزار را میشه بدی ؟
mhaf عزیز چه نرم افزاری ؟

mhaf
28-10-2008, 17:20
shahab blaster عزیز اسم و ترجیحا" لینک نرم افزار را میشه بدی ؟
mhaf عزیز چه نرم افزاری ؟
ببخشید اشتباه تایپ کردم
بایوس مود شده
یعنی بایوسی که یه نفر دستکاریش کرده باشه که امکانات اور رو بهش اضافه کرده باشه
بعد بایوس سیستم رو با اون نسخه آپدیت میکنی
البته خیلی کار سختیه
هم پیدا کردنش هم اینکه کار کنه یا نه
اما اگه کار کنه از همه روشها بهتره
من خودم دنبال یه بایوس مود شده برای مادربرد دل میگشتم پیدا نکردم
برای نرم افزار هم میتونی از خیلی نرم افزارها استفاده کنی
از جمله
asus pc probe
gigabyte easy tune
set fsb
.
.
.

alborz_k
28-10-2008, 19:47
چه جوری؟ البته فکر کنم که منظور ایشون یک اورکلاک همیشگی هست و نه اور لحظه ای.

R_M_1002
29-10-2008, 23:14
پس اینطور که فهمیدم Overclock بنده با این مادربورد و Cpu منتفیه ؟!
ASUS PC PROBE برای نمایش و کنترل دمای CPU , MOTHERBOARD و .. است و قابلیت دیگری ندارد !
gigabyte easy tune فقط روی مادربورد های GIGA کار میکند ! مادربورد من ASUS P5LD2-X است!
set fsb هم گیر نیاوردم . اگه همونه که توش شماره CPU ها رو باید بدی ؛ قبلا تست کردم ! کار نمیکنه !

alborz_k
29-10-2008, 23:59
پس اینطور که فهمیدم Overclock بنده با این مادربورد و Cpu منتفیه ؟!
ASUS PC PROBE برای نمایش و کنترل دمای CPU , MOTHERBOARD و .. است و قابلیت دیگری ندارد !
gigabyte easy tune فقط روی مادربورد های GIGA کار میکند ! مادربورد من ASUS P5LD2-X است!
set fsb هم گیر نیاوردم . اگه همونه که توش شماره CPU ها رو باید بدی ؛ قبلا تست کردم ! کار نمیکنه !
خوب آره. مهم ترین قطعه در اورکلاک مادربرد هست . و وقتی که اورکلاک نشه ، دیگه کاریش نمی شه کرد.

R_M_1002
01-11-2008, 23:06
من وفتی توی بعضی نرم افزارهای مشابه cpuz و یا ... میرم ؛ میزان CORE SPEED رو 2400 MHZ نشون میده در حالیکه CPU من 3.6GHZ است ! چرا ؟ (تنظیمات مادربورد روی AUTO FREQ است) ! میشه بیشترش کرد ؟!
rated freq: 800 mhz
mult :12
buss speed:200 mhz
که ضربش میشه همون 2400 mhz

shahab_blaster
02-11-2008, 10:42
من وفتی توی بعضی نرم افزارهای مشابه cpuz و یا ... میرم ؛ میزان CORE SPEED رو 2400 MHZ نشون میده در حالیکه CPU من 3.6GHZ است ! چرا ؟ (تنظیمات مادربورد روی AUTO FREQ است) ! میشه بیشترش کرد ؟!
اين يك تكنولوژي هست كه در زمان بيكاري با كم كردن ضريب پردازنده فركانس پائين مياد در نتيجه باعث كاهش دما و مصرف انرژي شده و طول عمر پردازنده هم افزايش مي يابد
ميتوني از تو بايوس غير فعالش كني

Mahdi_Moosavi
02-11-2008, 14:51

در حالتی که سیستم در حالت Load هست هم همچنان mp روی 12 می مونه ؟

R_M_1002
02-11-2008, 20:45
نه
ظاهرا وقتی کم کار است 12 و تا 18 نوسان میکند
البته نرم افزار everest میگوید
min:12 , max:18
با این تفاسیر که shahab blaster گفت دلیلش آن تکنولوژی است ! نام این تکنولوژی چیست؟
آیا خوب است که این ویژگی فوق (که نمیدانم نامش چیست) را غیر فعال کرد تا cpu همیشه در حالت فول کار کند ؟ تاثیر + دارد؟

*** multi-treating چیست ؟ آیا خوب است که این ویژگی را غیر فعال کرد ؟ تاثیر + دارد؟

shahab_blaster
02-11-2008, 20:48
نه
با این تفاسیر که shahab blaster گفت دلیلش آن تکنولوژی است ! نام این تکنولوژی چیست؟
آیا خوب است که این ویژگی فوق (که نمیدانم نامش چیست) را غیر فعال کرد تا cpu همیشه در حالت فول کار کند ؟ تاثیر + دارد؟

*** multi-treating چیست ؟ آیا خوب است که این ویژگی را غیر فعال کرد ؟ تاثیر + دارد؟
اون تكنولوژي در مواقع نياز خودش شروع به فعاليت ميكنه به نظر فعال باشه بهتره
تكنولوژي مولتي تردينگ هم فعال باشه بهتره اينطوري پردازندت به صورت مجازي 2 تا شناخته ميشه و افزايش كارايي داره

marcus1999
03-11-2008, 11:45
برو بچ یه حالی بدن یه کمکی بکنن

اقا من یه athlon x2 6000دارم می خوام ببینم تا چقدر میتونم اورش کنم که پایدار باشه

بعدش اینکه از چه فرکانسی به بعد کولینگ باید بزارم

سوال بعد هم اینکه msi k9a2 cf به درد اور کردن میخوره

از لحاظ گرافیکی که حرف نداره با 4870

Mahdi_Moosavi
03-11-2008, 18:55
نه

اسم اون تکنولوژی l(C1E) Enhanced Halt State هست ، که در حالت Idle توان مصرفی پردازنده رو حتی تا 8 برابر کمتر از مقدار نامی پردازنده کاهش میده . این مقدار کاهش توان می تونه کاهش حرارت متصاعد شده از پردازنده رو هم پی داشته باشه . در Performace کلی سیتستم تاثیر نداره ، پیشنهاد می کنم حتما فعال باشه .

multi-treating هم نوعی هسته مجازی هست که در APP های که با این تکنولوژی سازگاری دارند ، باعث افزایش 20 الی 30 درصدی توانایی پردازنده میشه . این آپشن هم همیشه فعال باشه .

am_omid
11-11-2008, 00:37
با سلام خدمت دوستان..:20:

اینم نتیجه اور کلاک am2 4000+ cpu سیستم قدیمی من...

همان طور که مشخصه core speed رو با افزایش کلاک باس از 200 به 240 از 2100 به 2520 رساندم.
ودر تست 3dmark 2006 رتبه 1937 را ÷یدا کرد..(cpu score)

و نتیجه کار یک cpu am2 4800 شده....:31:

دوستان اگه ممکنه بعد از اور کلاک cpu هاشون یه تست با 3dmark 2006 بگیرند و نتیجه cpu score هم بگزارند..:5:

Mahdi_Moosavi
17-11-2008, 23:31
این CPU تازه دستم اومده ، تو اولین تلاش به این نتیجه رسیدم :

Core 2 E5200 @ 4GHZ , AIR COOLING

verification link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک ثبت شده ( بیست و ششمین رکورد جهانی در کلاس E5200 ) در سایت جهانی Hwbot.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رنکینگ CPU-Z در کلاس Core 2 E5200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برداشت اولیه بنده از این CPU اینه که با توجه به قیمتش ( 85 تومان BOX ) ، هم خیلی خنک هست و هم قابلیت اورکلاک خوبی داره .

سوالی بود ، در خدمتم .

musa
19-11-2008, 11:05
با سلام

اين هم آخرين حد اور مادربرد MSI K9n neo v3

Core Voltage: 1.368 TO 1.376

alborz_k
19-11-2008, 14:31
این CPU تازه دستم اومده ، تو اولین تلاش به این نتیجه رسیدم :

Core 2 E5200 @ 4GHZ , AIR COOLING

verification link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک ثبت شده ( بیست و ششمین رکورد جهانی در کلاس E5200 ) در سایت جهانی Hwbot.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رنکینگ CPU-Z در کلاس Core 2 E5200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برداشت اولیه بنده از این CPU اینه که با توجه به قیمتش ( 85 تومان BOX ) ، هم خیلی خنک هست و هم قابلیت اورکلاک خوبی داره .

سوالی بود ، در خدمتم .
سلام. دماش در لود کامل و ولتاژ پردازنده چه قدر بود؟

Mahdi_Moosavi
19-11-2008, 23:15
سلام. دماش در لود کامل و ولتاژ پردازنده چه قدر بود؟

این پروفایل 24/7 م نیست که تست max temp بگیرم . Vcore 1.55v بود . با پروفایل 24/7 هم به زودی تست می گیرم .

========================

این نتیجه جدید ، با کمی حوصله بیشتر :

Core 2 E5200 @ 4166 MHZ , AIR COOLING

verification Link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

======================

نتیجه تست Superpi 1MB :

CORE 2 E5200 @ 4100MHZ , Air Cooling

لینک ثبت شده ( بیست و سومین رکورد جهانی در کلاس E5200 ) در سایت جهانی Hwbot.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shahab_blaster
23-11-2008, 11:27

لینک ثبت شده ( چهارمین رکورد جهانی در کلاس Athlon 64 5200+ X2) در سایت جهانی Hwbot.org

shahab_blaster
23-11-2008, 11:32

اینم 15 رکورد تو سایت hwbot

oMID-END
30-11-2008, 14:59
سلام دوستان
من ‍CPU خودم رو كه E2180 اينتل با 2GHz قدرت هستش رو به 3/3GHz رسوندم!(البته با خنك كننده هاي استوك سيستم)
اينم عكسش كه تو عكس همه چيز هست!(اسكرين شات از CPU-Z , HWMonitor ,Prime 95)

كسي بيشتر ازين ركورد زده؟

Mahdi_Moosavi
30-11-2008, 15:55
سلام دوستان
من ‍cpu خودم رو كه e2180 اينتل با 2ghz قدرت هستش رو به 3/3ghz رسوندم!(البته با خنك كننده هاي استوك سيستم)
اينم عكسش كه تو عكس همه چيز هست!(اسكرين شات از cpu-z , hwmonitor ,prime 95)

كسي بيشتر ازين ركورد زده؟

با رکورد های جهانی و حتی ایران که خیلی فاصله داری . با فن استوک نتیجه نسبتا خوبیه .

wizardingworld
03-12-2008, 04:48
سلام اینم نتیجه اور من با یه سیستم قدیمی !!!

اینم مشخصات سیستم با فن استوک

مادربورد Gigabyte K8nf-9
رم 2x512 apacer ddr

من ولتاژ رو تا چه حد میتونم بالا ببرم که به cpu آسیب نزنه؟؟ الان توی اوج کار دماش 58 میشه من ولتاژ رو از 1.4 به 1.65 بردم. کلا این cpu تا چه ولتاژ و دمایی رو تحمل میکنه ؟؟؟

avecina.ir
07-12-2008, 22:53
راستش من فقط اومدم اینجا که بگم اینقدر نگین نتیجه ی اورکلاک یک سیستم قدیمی و اینا
چون این سیستمی که من اورش کردم از همه قدیمی تره!
یک سیستم اداری هستش که برای تعمیرات و..... دست منه و بس که کند بود هی میرفت روی اعصاب من
منم زدم و اورش کردم و حالا شده هلووووووو! فنش هم باکس خودشه و یک چیز بی خودیه ولی اینجا خنکه و درب کیس هم برای تعمیرات احتمالی بازه.اگرم بسوزه برام مهم نیست چون قیمتی نداره!

فقط اگه این هارد عهد بوق 40 گیگی روش نبود خیلی سریعتر از این توی برنامه ها کار میکرد.البته تا 3162MHz هم اورش کردم ولی پایدار نبود اما فعلن پایداره.رم هاش هم یکی 256 مگ 333 هست و یکی که ماله 2008 هست و تازگی انداختم روش یک 512 باس 400 هستش و کیفیتش خوبه.رمها رو تقریبا تا390تونستم برسوندم.جالبه وقتی بیشتر میبرمش سیستم عامل ها بوت نمیشن و پیغام میده که فایل oskrnl.exe که مال بوت هست پیدا نمیشه! اگه باس رو تغییر بدم و بازم بوت نشه فایل بوت دیگه ای رو پیغام میده از بین رفته! ولی وقتی بیاد زیر 400 دیگه پیغام نمیده و سیستم عاملها بوت میشن!

پروژه ی بعدی من بازم یک سیستم اداری هستش اما این بار پنتیوم3 هستش!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ویرایش:
فرکانس رو به 3092 رسوندم تا کرش نکنه!
وضع پاورشم که دیگه توی عکس پایین معلومه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

imanprjr
17-12-2008, 16:21
سلام به همه اساتید و دوستان اوورکلاکر حالتون چطوره دوستان oc های رم را کجا بایید بزاریم

یاد قدیما به خیر . :دی.

می خوام یک سری تست با مادربورد P5Q , رم بالیستیکس که تست کردم و بعد از 48 ساعت به این

نتایج رسیدم را برای شما ارائه کنم البته توصیه می کنم مثل من این کار های وحشت ناک رو انجام ندید.

البته این تست ها تعدادی از آنها در شرایط پایداری نبوده و هدف من فقط رسیدن به فرکانس بالاتر بوده است.

خوب ابتدا من سراغ رم رفتم و با تایمینگ 3-3-3-3 شروع به OC کردم که در نهایت با ولتاژ 2.6 به فرکانس 870 رسیدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید لینک 870MHz (3:5) @ 3-3-3-3 Validated]

بعد از این سراغ تایمینگ 10-4-4-4 رفتم که در ولتاژ 2.62 به این فرکانس رسیدم.

البته در فرکانس 1160 یادم رفت عکس بگیرم :دی ولی لینک ولیدیت گرفتم.

لینکValidated 1160 MHz (1:2) @ 4-4-4-10

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم در تایمینگ 15-5-5-5 با ولتاژ حداکثر 2.72 که حداکثر به فرکانس 1400 مگاهرتز رسیدم که ثبت شده.

1380 5-5-5-18

لینک 1400MHz (1:2) @ 5-5-5-15 Validated

mhaf
17-12-2008, 22:29
بچه ها یه سوالی دارم
FSB:DRAM رو چجوری عوض میکنن؟
تو کل بایوسم همچین چیزی نیست
بایوسم AMI هست و چیپست مادربرد Intel p43
رم هم کرسیر دومینیتور 1066
CPU هم Q6600 که باسش 1066 هست
اشتباتم تو خرید همین بود

Benygh
17-12-2008, 23:37
سلام
این هم یک تست از من :

رم های من Crucial Ballistix Tracer است که تو حالت دیفالت 667 است و باید ولتاژ داد ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین هم تست تو نرم افزار SUPERPI و Everest :

amir_w12
18-12-2008, 11:46
با سلام نتایج اور سیستم خودم را گذاشتم یه مشکلی دارم البته تا 3600 هم بالا رفتم دیگه سیستم بوت نمیشه به نظر شما مشکل از مین هست یا رم .

main asus p5kpl/ 1600
ram twinmos 1gig*2 800

اگه مشکل از رمهاست بهتره یه 800 بهتر بگیرم یا 1066 و اگه پیشنهاد 1066 هست چه رمی را پیشنهاد می کنید . لطفا قیمتش را هم بگید .

با تشکر

avecina.ir
18-12-2008, 12:04
با 5200 تا 4GHz هم باید بتونی بری.فکر کنم اشکال از رمهات باشه
راستی مگه این پنرین نیستش؟پس چرا SSE4.1 نداره؟!!!

amir_w12
18-12-2008, 17:36
با 5200 تا 4GHz هم باید بتونی بری.فکر کنم اشکال از رمهات باشه
راستی مگه این پنرین نیستش؟پس چرا SSE4.1 نداره؟!!!

sse4.1 چی هست نمی دونم .

مدل مین بورد من asus p5kpl/1600 هست.

shahab_blaster
18-12-2008, 18:18
sse4.1 چی هست نمی دونم .

مدل مین بورد من asus p5kpl/1600 هست.
يكي از دستورات پردازنده هستش
مدل دقيق رم هاتو بگو

amir_w12
18-12-2008, 18:23
twinmos 1gig 800

البته این را هم بگم تو ستاپ تا 2.24 می تونم به رم ولتاژ بدم . ایا اصلا این مین جوابگوی اور تا 4000 هست هرچی سرچ کردم در مورد این مین هیچی پیدا نکردم.

shahab_blaster
18-12-2008, 19:18
twinmos 1gig 800

البته این را هم بگم تو ستاپ تا 2.24 می تونم به رم ولتاژ بدم . ایا اصلا این مین جوابگوی اور تا 4000 هست هرچی سرچ کردم در مورد این مین هیچی پیدا نکردم.
دوست خوبم شما 2 گيگ رم داري كه احتمالا به صورت دوال چنل هست
بهتره از تو بايوس فركانس رم رو پائين بياري تا در صورت اور پردازنده فشار كمتري بهش بياد
رمت هيت سينك نداره بهتره بهش ولتاژ ندي چون دماش ميره بالا و ممكن آسيب ببينه
تو اون حالت به پردازنده چقدر ولتاژ ميدي؟

amir_w12
18-12-2008, 19:26
ممنون که جواب دادین مشکل اینجاست تو بایاس فقط دو حالت 667 و 800 داره که نمی تونم بزارم رو 533 تا از اون طرف سی پی یو را بیشتر اور کنم در مورد سی پی یو و مقدار ولتاژ 3 تا حالت 50 100 150 برای ولتاژ سی پی یو هست که من گذاشت رو اخر یعنی 150.

avecina.ir
18-12-2008, 20:07
مین ایسوس همینجاست که میره روی اعصاب آدم!
بنظر من با بایوس مین های گیگا خیلی بهتر میشه پارامترها رو تغییر داد
البته این نظر منه

Mahdi_Moosavi
18-12-2008, 20:16
مین ایسوس همینجاست که میره روی اعصاب آدم!
بنظر من با بایوس مین های گیگا خیلی بهتر میشه پارامترها رو تغییر داد
البته این نظر منه

دوست عزیز ، مینبورد این دوستمون امکانات خوبی برای اورکلاک نداره .

وگرنه اگه نظر خیلی از افراد رو بگیری ، مینبورد های ASUS همیشه Bios کارامد تر و با امکانات بیشتری دارند . البته تو رنج قیمتی بالای 100$ .

mhaf
18-12-2008, 20:18
بچه ها یه سوالی دارم
fsb:dram رو چجوری عوض میکنن؟
تو کل بایوسم همچین چیزی نیست
بایوسم ami هست و چیپست مادربرد intel p43
رم هم کرسیر دومینیتور 1066
cpu هم q6600 که باسش 1066 هست
اشتباتم تو خرید همین بود
کسی نمی دونه؟

avecina.ir
18-12-2008, 20:49
کسی نمی دونه؟
اگه توی بایوست افزایش باس رم نیست نگاه کن شاید تغییر تایمینگ رم رو داشته باشی
اگه اونم نیست دیگه باید بی خیال اورکلاک رم شی.بعضی بردها همینجورین

mhaf
19-12-2008, 11:05
اگه توی بایوست افزایش باس رم نیست نگاه کن شاید تغییر تایمینگ رم رو داشته باشی
اگه اونم نیست دیگه باید بی خیال اورکلاک رم شی.بعضی بردها همینجورین
نه عزیز هر دو ای که گفتی هست
اما من میخوام نسبت fsb:ddram رو عوض کنم
نمیشه اینو 1:1 کرد؟

shahab_blaster
19-12-2008, 11:30
ممنون که جواب دادین مشکل اینجاست تو بایاس فقط دو حالت 667 و 800 داره که نمی تونم بزارم رو 533 تا از اون طرف سی پی یو را بیشتر اور کنم در مورد سی پی یو و مقدار ولتاژ 3 تا حالت 50 100 150 برای ولتاژ سی پی یو هست که من گذاشت رو اخر یعنی 150.
بهتره رم رو بزاري رو حالت 667 و بعد وقتي به فركانس دلخواه رسيدي پارامتراشو دستي تنظيم كني

D3vil_A
25-12-2008, 19:48
سی پی یو و رم اور شده من! با Ntune

کیس قبل از اور

هنگام اور

شرمنده از 2.8 که بالا میرفت ارور صفحه آبی میداد نمی دونم چرا کسی می دونه؟

avecina.ir
25-12-2008, 20:29
شرمنده از 2.8 که بالا میرفت ارور صفحه آبی میداد نمی دونم چرا کسی می دونه؟

سلامم فرکانس پایه ی این پردازنده چنده؟
معمولن صفحه ابی بخاطر رمه.برو توی کار تنظیمات رم.کمی هم ولتاژ رم رو بالاتر ببر اونوقت ببین بازم اینجوری میشه

D3vil_A
25-12-2008, 21:53
2.1 ghz
والا دیگه حوصله ندارم دره کیس رو یاز کنم و سی پی یو عوض کنم
سی پی یو اصلیم 9550 ابنم سی پی یو قبلیم که این همه با جرعت اورش کردم
البته چون ار فن فنوم استفاده کردم دما تو تری دی مارک ار 65 بالاتر نرفت هتگام کار کرد سی پی یو
در کل راضیم البته رم ها 1070 اور شدند بدون اضافه شدن ولتاژ

milky way
25-12-2008, 22:41
بعضیا 5 دقیقه تست Arthos گرفتن، ولی فایده نداره باید حداقل 1.5 - 2 ساعت تست بشه بعضی اوقات در 5-6 ساعت تازه مشخص میشه سیستم پایدار نیست. super pi هم لازمه تازه.

D3vil_A
25-12-2008, 23:44
سلام ماکه 6 ساعت بازی نمی کنیم که! ما خیلی خیلی 2ساعت ! بعد 2ساعت استراخت یعد دوباره!

shahab_blaster
26-12-2008, 21:30
سلام ماکه 6 ساعت بازی نمی کنیم که! ما خیلی خیلی 2ساعت ! بعد 2ساعت استراخت یعد دوباره!
به پردازنده بايد ولتاژ بدي و احتمالا رم هات ناپايداري مياره فركانسشو پائينتر بيار
پردازنده هاي amd براي پايدار نگه داشتن و اورش بايد ولتاژ بالاتري رو نسبت به اينتل بدي
ولتاژ رو كم كم بالا ببر تا تو ويندوز بري

D3vil_A
26-12-2008, 22:47
من اصلا از بایوس اور نمی کنم از برنامه اینویدیا اور میکنم مگه نمی بینی 1.25 کردم 1.32 ! به نظر شما فرقی میکنه! برای من که فرقی نکر از همینجا هم می تونی بزنی تو استارت اپ هم همین تنظیمات رو بذاره !
آخه بعضی وقت ها از بایوس اور میکنم نمیاد بالا!
به نظر شما رم هام خوب اور شده؟ 1070

kourosh4
28-12-2008, 09:58
سلام
من سی پی یو در پید 3.4 فول رو تا 3.81 اور کردم
میخواستم بدونم دمای ایدعال این سی پی یو چنده چون بعد از اور هنگام بازی دما به 60 رسید
در ضمن رمهای من kingmax2*2g هست و فکر کنم بدرد اور نمیخوره ولی تا 896 راحت اور شد
حا بیشتر میتونم اور کنم و اگه cpu رو e2200 بخرم تا چقدر میتونم اور کنم البته با توجه به رم و مادربوردم
mb=p31-ds3l giga
راستی تایمینگ رمهام از 5-5-5-18 شد 5-6-6-21 یعنی چی

kourosh4
28-12-2008, 13:54

amir_fahrenheit
30-12-2008, 11:45
سلام...مشخصات سیستم من اینه
Main: Asus P5kc
Ram: Corsair Dual Channel DDR3 1333
CPU: Intel E8200
Power: Green 530W Real
من Cpu رو از 2.66 تا 3.43 اور کردم..با نرم افزار prime95 تست گرفم 27 ساعت و با real temp 2.70 هم که دیدم دمای Cpu رسید به 73...مکسیمم دما این بود
هیچ ارور یا اختاری هم نداد..فقط خواستم بدونم این دما به Cpu اسیب میزنه یا نه..البته بازم میگم تو 27 ساعت رو 73ثابت بود و بالاتر نرفت.... فن هم stock خود CPUe
لطفا جواب بدید ممنونم

avecina.ir
30-12-2008, 18:59
سلام...مشخصات سیستم من اینه
Main: Asus P5kc
Ram: Corsair Dual Channel DDR3 1333
CPU: Intel E8200
Power: Green 530W Real
من Cpu رو از 2.66 تا 3.43 اور کردم..با نرم افزار prime95 تست گرفم 27 ساعت و با real temp 2.70 هم که دیدم دمای Cpu رسید به 73...مکسیمم دما این بود
هیچ ارور یا اختاری هم نداد..فقط خواستم بدونم این دما به Cpu اسیب میزنه یا نه..البته بازم میگم تو 27 ساعت رو 73ثابت بود و بالاتر نرفت.... فن هم stock خود CPUe
لطفا جواب بدید ممنونم
سلامم عزیزجان دماش ره با یک فن خوب بیار پایین تر.Critical Temperature پردازنده های Wolfdale برابر 72.4°C هستش.پس مال شما بالاست

avecina.ir
30-12-2008, 19:04
اگه فنش قویتر باشه Main , Ram خوبی داشته باشی اینو بالاترم میتونی ببریش.چون Cedar mill خنک ترین CPU نسل P4 هستش و سقف اورکلاکش که انجام شده تا 8 GHz هستش!!

sepehr52
31-12-2008, 10:17
این مشخصات سیستم منه سعی کردم کمی اورش کنم ولی هر بار بعد از اور کردن یکسری مشکل ایجاد میشه اگر یک کمکی بکنید ممنون میشم که تا چقدر بدون مشکل اورش کنم
Mainboard : Gigabyte P35-DS3L
Chipset : Intel P31/P35
Processor : Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2400 MHz
Physical Memory : 4096 MB Geil (4 x 1024 DDR2-SDRAM ) BUS 800
Video Card : Nvidia Corp NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB
Hard Disk : MAXTOR (500 GB)
Hard Disk : MAXTOR (500 GB)
DVD-Rom Drive : PIONEER DVD-RW DVR-116
DVD-Rom Drive : PIONEER DVD-RW DVR-116

البته با توجه به مصرف برق سیستم و اینکه یک کپچر کارت تیونر دار و یک کارت IEEE نیز روی سیستم دارم خنک کننده هم همون فن استوک خود cpu هست پاورم هم green 580b هست

Stream
31-12-2008, 11:23
این مشخصات سیستم منه سعی کردم کمی اورش کنم ولی هر بار بعد از اور کردن یکسری مشکل ایجاد میشه اگر یک کمکی بکنید ممنون میشم که تا چقدر بدون مشکل اورش کنم
mainboard : Gigabyte p35-ds3l
chipset : Intel p31/p35
processor : Intel core 2 quad q6600 @ 2400 mhz
physical memory : 4096 mb geil (4 x 1024 ddr2-sdram ) bus 800
video card : Nvidia corp nvidia geforce 9600 gt 1gb
hard disk : Maxtor (500 gb)
dvd-rom drive : Pioneer dvd-rw dvr-116

البته با توجه به مصرف برق سیستم و اینکه یک کپچر کارت تیونر دار و یک کارت ieee نیز روی سیستم دارم خنک کننده هم همون فن استوک خود cpu هست پاورم هم green 580b هست
به نظر من در صورتی که می خواهید اور ساده و بدون مشکلی داشته باشید نهایتا به 2.8 گیگاهرتز فکر کنید.

kourosh4
31-12-2008, 14:34
سلام خدمت دوستان
من cpu 3.4 خودم رو تا 3.8 اور کردم و رمها هم تا 900 اور شدند بعد برای اینکه رمها اور نشه مولتیپلیر رو از x17 کردم x12 ولی توی منو مای کامپیوتر اینجوری نوشته یعنی چی
چون وقتی مولتیپلیر رو اوردم پایین fsb رو بردم بالا و رسید به 1280 ضرری نداره
اینم عکسش

shahab_blaster
04-01-2009, 08:30
راستش منم یه سوالی دارم من پردازندم amd athlonx2 5000 65nm g2 یعنی هستش همونیه که 5000+ black edition داره ولی فرقش تو ضریب بستشه حالا من تا چقدر میتونم اورکلاکش کنم.

راستش تا حالا تونستم بدون افزایش ولتاژ با 2.95 راحت کار کنم و هنگ نکرده و البته تحت فشار هم دماش بالای 39 نمیره ولی راستیتش با prime95 تستش نکردم ولی واقعا خنکه!
مي خواي ركورد ثبت كني و بعد به حالت پيش فرض استفاده كني يا اينكه بياي دائم اور كني و استفاده كني؟

mhaf
04-01-2009, 08:31
راستش منم یه سوالی دارم من پردازندم amd athlonx2 5000 65nm g2 یعنی هستش همونیه که 5000+ black edition داره ولی فرقش تو ضریب بستشه حالا من تا چقدر میتونم اورکلاکش کنم.

راستش تا حالا تونستم بدون افزایش ولتاژ با 2.95 راحت کار کنم و هنگ نکرده و البته تحت فشار هم دماش بالای 39 نمیره ولی راستیتش با prime95 تستش نکردم ولی واقعا خنکه!
چون ولتاژ رو افزایش ندادی خوب معلومه که خنک میمونه
اما باید یه تست پایداری بگیری ببینی پایدار هست یا نه
اگه پایدار بود که خیلی خوبه اگه نبود باید اقزایش ولتاژ بدی که با افزایش دما همراه میشه

Stream
04-01-2009, 10:09
سلام خدمت دوستان
من cpu 3.4 خودم رو تا 3.8 اور کردم و رمها هم تا 900 اور شدند بعد برای اینکه رمها اور نشه مولتیپلیر رو از x17 کردم x12 ولی توی منو مای کامپیوتر اینجوری نوشته یعنی چی
چون وقتی مولتیپلیر رو اوردم پایین fsb رو بردم بالا و رسید به 1280 ضرری نداره
اینم عکسش

ویندوز FSB رو در Multiplier پیش فرض ضرب کرده و اونجا نشون داده.

1280x17 / 4 = 5440 MHz

3DMark06 هم این مشکل رو توی نشون دادن فرکانس CPU داره.

sepehr52
05-01-2009, 18:32
mainboard : Gigabyte p35-ds3l
chipset : Intel p31/p35
processor : Intel core 2 quad q6600 @ 2400 mhz
physical memory : 4096 mb geil (4 x 1024 ddr2-sdram ) bus 800
video card : Nvidia corp nvidia geforce 9600 gt 1gb

البته با توجه به مصرف برق سیستم و اینکه یک کپچر کارت تیونر دار و یک کارت ieee نیز روی سیستم دارم خنک کننده هم همون فن استوک خود cpu هست پاورم هم green 580b هست
یکی نظر بده مشکل پاور پیدا میکنم یا نه

Mahdi_Moosavi
05-01-2009, 19:23
یکی نظر بده مشکل پاور پیدا میکنم یا نه

به هیچ مشکل پاور نخواهید داشت . البته اگر مینبوردتون 8pin eatx می خورد ، با توجه به مصرف بالای توان پردازنده شما خیلی کمک می کرد .

حالا شما دقیقا چه کار ها کردی ؟

D3vil_A
10-01-2009, 12:43
سلام امروز دوباره سی پی یو 400 رئ بستم رو سیستم که اور درست و حسابی کنم ببینم چقدر جواب میده!
ولتاژ رو روی 1.35 گذاشتم !!! کم کم هم اور کردم تا 3.1 پایدار بود! میرفت رو 3.2 کار میکرد! ولی ارورو صفحه آبی میداد الته فرکانس رم هارو پایین اورده بودم که رم هام اور نشه! تقریبا یک ساعت کریسیس بازی کردم بدون افت فرم! جالب اینجا بود از فنوم خودم بیشتر تو کریسیس فرم میداد!
تنظیمات روی High 1024x1280 بعض هاشم بالاتر ولی با فنوم بالا نمی تونم بازی کنم نمی دونم چرا!!!
رم هام هم فرکانسشونو کذاشتم رو 667
تست 3dmark06 هم گرفتم امتیاز سی پی یوم شد 2203 کع در حالت دیفالت 1620 میداد
دما هم از 71 بالاتر نرفت البته با فن استئک سی پی یو فنوم که دور فنش بالا بود!
خالا ما نظر بدید
فرکانس پایه 2.1 GHZ اور شده تا 3.1GHZ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

D3vil_A
10-01-2009, 14:08
کسی ان طرفا نیست؟؟؟ من چیکار کنم بالاتر بره؟

Mahdi_Moosavi
13-01-2009, 14:01
کسی ان طرفا نیست؟؟؟ من چیکار کنم بالاتر بره؟

ضریب HT رو بزار روی 3 ، دوباره تست بگیر . الان فرکانس HT بالاست ، همین داره محدودت میکنه .

در کل ، خیلی عالی اورکلاکش کردی ، vcore هم تا حدود 1.4 الی 1.45v ببر بالا .

تا رکورد های جهانی پایدار ، فقط 200 ، 300 مگاهرتز فاصله داری .

D3vil_A
15-01-2009, 00:49
کولینگ هم فن استوک سی پی یو فنوم با دور فن 6200 + خمیر سلیکون ترمالتیک

4daneshjo
15-01-2009, 12:39
خوب این هم مال من که از 1.9 تا 2.6 اور شده

mhaf
16-01-2009, 11:14
خوب این هم مال من که از 1.9 تا 2.6 اور شده

عالیه
از چه خنک کننده ای استفاده کردی؟
دمای پردازنده چنده؟
(راستی خراب امضاتم دمت گرم)

4daneshjo
16-01-2009, 13:44
قربونت عزیز لطف دارین
برای cpu از فن خودش استفاده میکنم ولی یک فن پشت مین برد جایی که cpu قرار داره گذاشتم واین کار حدود 7-8 درجه دما رو اورد پایین تر ویک فن هم طوری گذاشتم که هم کارت گرافیک وهم چیپست مین برد را خنک میکنه
اگه دوست داشتی یک عکس هم می زارم

GHOUOL
16-01-2009, 20:28
سلام من یه main: giga 8pe800PR دارم و یه اینتل 2.4
وقتی اور میکنم که باس از 133 برسه به 166 سیستمم با 2.91 بالا میاد ولی توی لود ویندوز میمونه و یا هنگ میکنه یا ریست میشه!!
این مال چیه عدم پایداریه یا مشکل از فاتال ویندوز که باید دوباره نصب بشه؟
ضمناا ولتاژ هسته من 1.5 هست که تا آخرین حد 1.6 بالا میاد.

mhaf
16-01-2009, 21:27
سلام من یه main: Giga 8pe800pr دارم و یه اینتل 2.4
وقتی اور میکنم که باس از 133 برسه به 166 سیستمم با 2.91 بالا میاد ولی توی لود ویندوز میمونه و یا هنگ میکنه یا ریست میشه!!
فکر کنم عدم پایداری باشه

avecina.ir
17-01-2009, 00:53
سلامم.. هر سیستمی که از چند متریش هم رد بشم غیر ممکنه فکر اورکلاک کردنش به سرم نزنه پس هر جور شده سعی میکنم خودم ره بهش برسونم و زهرم را بش بریزم:27:
بعد از اون سیستم پنتیوم 2 که فقط رمش اور شد این ضعیفترین سیستمیه که از طرف این سازمانهای دولتی گدا واسه تعمیرات نرم افزاری و ارتقای سخت افزاری بهم ارجاع شده بودش رمش از نوع SDR هستش که فقط توی عتیقه فروشیها اونم خیلی خوش شانس باشی دست دومش مگه گیر بیاد....
یکروز و نیم روش کار کردم و امشب کارم باهاش تموم شد.تنظیمات اور توی بایوسش خیلی کم بود که همش توی عکس زیر میتونین ببینینش تلاش زیادی کردم از اینم بیشتر اور کردم نهایتن تا 3GHz ولی پایدار نبودش ولی حالا پایداره.فقط پردازنده اور شده.باس رم ناچارن پایین آورده شده تا کرش نکنه
از اساتید اگه راه حلی سراغ دارن دریغ نکنن...

4daneshjo
17-01-2009, 01:08
سلامم.. هر سیستمی که از چند متریش هم رد بشم غیر ممکنه فکر اورکلاک کردنش به سرم نزنه پس هر جور شده سعی میکنم خودم ره بهش برسونم و زهرم را بش بریزم:27:
بعد از اون سیستم پنتیوم 2 که فقط رمش اور شد این ضعیفترین سیستمیه که از طرف این سازمانهای دولتی گدا واسه تعمیرات نرم افزاری و ارتقای سخت افزاری بهم ارجاع شده بودش رمش از نوع SDR هستش که فقط توی عتیقه فروشیها اونم خیلی خوش شانس باشی دست دومش مگه گیر بیاد....
یکروز و نیم روش کار کردم و امشب کارم باهاش تموم شد.تنظیمات اور توی بایوسش خیلی کم بود که همش توی عکس زیر میتونین ببینینش تلاش زیادی کردم از اینم بیشتر اور کردم نهایتن تا 3GHz ولی پایدار نبودش ولی حالا پایداره.فقط پردازنده اور شده.باس رم ناچارن پایین آورده شده تا کرش نکنه
از اساتید اگه راه حلی سراغ دارن دریغ نکنن...

سلام خیلی خوب بود یک سوال شما احتمالا تا حالاAthlon 64 X2 6400 یا Athlon 64 X2 6000+ اور نکردی که اینجا بزاری

avecina.ir
17-01-2009, 23:53
سلامم نه بابا چشات خوب میبینه آخه این فقط پردازندش 400MHz اور شده چیز قابل قبولی نبود شاید اگه رم بیشتری داشت بهتر جواب میداد.بذار بگردم رم SD خوب پیدا کنم دوباره تست میکنمش.اگه رم هم اور نشه واسه کارای عملیاتی و روزمره مناسب نیست

شما احتمالا تا حالاAthlon 64 X2 6400 یا Athlon 64 X2 6000+ اور نکردی که اینجا بزاری نه والا آخرین باری که با AMD برخورد داشتم ماله چهار پنج سال قبله ولی توووی همین تاپیک فراوونه

GHOUOL
18-01-2009, 22:20
منم اور کردم ولی یه چیز که برام جالب بود اینه که یک مرتبه نتونستم از 2.4 برسونمش به 2.9 ، کم کم اضافه کردم تا رسید و پایدار موند ، حتی از 2.9 که برشگردودم به 2.4 نیومد بالا تا از رو بکاپ بایاسش کردک درست شد

Amin_0913
21-01-2009, 22:35
سلام
من CPU Pentium D 3.2 Ghz. را تا 3.6 اور کردم که پایدار موند

mhaf
22-01-2009, 11:54
سلام
من cpu pentium d 3.2 ghz. را تا 3.6 اور کردم که پایدار موند
یه شات از cpuz بزار
یه تست پایداری هم با اورتوس بگیر

avecina.ir
22-01-2009, 12:37
سلام من یه main: giga 8pe800PR دارم و یه اینتل 2.4
سلامم...ببین عزیزجان خواهشن اینجا فقط عکس و روش اورکلاکتونه بذارین یگ تاپیک دیگه هم هستش به اسم
مهم : مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 12345 ... آخرين صفحه

توووی اون راجع به اورکلاک مشورت کنین

Amin_0913
22-01-2009, 17:53
یه شات از cpuz بزار
یه تست پایداری هم با اورتوس بگیر
باشه برم اورتوس رو بگیرم
البته مین من خیلی ضغیفه شاید میتونستم تا 4 اورش کنم
giga 945 gzms2

alborz_k
07-02-2009, 01:35
سلام. این هم از اور من. البته بگم که با بایوس اورکلاک کردم و سیستم با این اور مجبور شده ویستا آلتیمیت رو بوت کنه:20: در ضمن کولینگ هم استوکه!

Hessam_7800gtx
08-02-2009, 22:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با بایوس Oc کردم با فن ASUS Silent square بیشتر از این دیگه سیستم بوت نمیشه فکر کنم مشکل از مین باشه.
[

bleu2u4u
12-02-2009, 18:11
فقط با بالا بردن fsb و با فن استوک
برای بالاتر بردنش باید چیکار کنم

mhaf
12-02-2009, 20:25
فقط با بالا بردن fsb و با فن استوک
برای بالاتر بردنش باید چیکار کنم
پسر چیکار کردی؟
مطمئنی افزایش ولتاژ ندادی؟
من هر کاری کردم نتونستم این cpu بدون افزایش ولتاژ از 2.8 بالاتر ببرم

shahab_blaster
12-02-2009, 20:57
پسر چیکار کردی؟
مطمئنی افزایش ولتاژ ندادی؟
من هر کاری کردم نتونستم این cpu بدون افزایش ولتاژ از 2.8 بالاتر ببرم
ولتاژي كه اينجا زده 1.55 هست كه يعني ولتاژ داده نه بدون ولتاژ

bleu2u4u
13-02-2009, 03:04
نه نه من خودم توی تنظیمات بایوس فقط fsb رو بالا میبرم
فکر کنم ولتاژ رو خود مادر برد میده(P5Q) چون یادم اون زمان ها که توی 2.4 کار میکرد ولتاژ تقریبا 1.49 بود من خیال میکردم
برای همه همینجوریه چون این اولین سیستمه که اورش میکنم
حالا از اینها بگذریم من الان دارم تو فرکانس 3.1 بصورت کاملا پایدار کار میکنم تا حالا با اینکه بازی هم زیاد میکنم یکبار هم مشکلی پیش نیومده.ولی وقتی FSB رو بالاتر میبرم اصلا تو بوت شدن هم گریه ی سیستم در میاد چه برسه بخواد پایدار هم باشه
میخواستم بدونم 1- ایا با همین فن استوک اگه چیزهای دیگش رو هم انگولک کنم میتونم تو فرکانس های بالاتر پایدار نگهش دارم
2- اگر تا 50 تومن هزینه کنم برای یک فن خوب اونموقع چقدر میتونم اور کنم

mhaf
13-02-2009, 10:16
نه نه من خودم توی تنظیمات بایوس فقط fsb رو بالا میبرم
فکر کنم ولتاژ رو خود مادر برد میده(p5q) چون یادم اون زمان ها که توی 2.4 کار میکرد ولتاژ تقریبا 1.49 بود من خیال میکردم
برای همه همینجوریه چون این اولین سیستمه که اورش میکنم
حالا از اینها بگذریم من الان دارم تو فرکانس 3.1 بصورت کاملا پایدار کار میکنم تا حالا با اینکه بازی هم زیاد میکنم یکبار هم مشکلی پیش نیومده.ولی وقتی fsb رو بالاتر میبرم اصلا تو بوت شدن هم گریه ی سیستم در میاد چه برسه بخواد پایدار هم باشه
میخواستم بدونم 1- ایا با همین فن استوک اگه چیزهای دیگش رو هم انگولک کنم میتونم تو فرکانس های بالاتر پایدار نگهش دارم
2- اگر تا 50 تومن هزینه کنم برای یک فن خوب اونموقع چقدر میتونم اور کنم
زمانی که تو 2.4 کار میکنه باید ولتاژ رو 1.2 باشه و حداکثر میتونه 1.35 باشه که رو خود باکس cpu هم نوشته
ببین اگه فن میخوای یه تونیک تاور گرین بگیر 53 تومنه
راستی به دما هم نگاه کن
الان فکر کنم دماش رو 65 باشه چون واقعا 1.55 زیاده

bleu2u4u
13-02-2009, 16:05
توی فول لود همون 65 میشه فکر نکنم زیاد باشه

PCminister
13-02-2009, 16:43
توی فول لود همون 65 میشه فکر نکنم زیاد باشه

دوست عزیز من یک پردازنده مثل E8200 را تا 3.2 گیگاهرتز اورکلاک کردم با ولتاژ 1.4 دما از 70 پایینتر نیومد (خنک کننده CM Hyper 212) در OCCT حالا شما چطور با یک پردازنده 65nm و چهار هسته ای در حالت Full Load دماتون 65 میتونه باشه؟

اشتباه شده احتمالا!:10:

شما ببینید با OCCT تست 15 دقیقه ای دما چطوره چون با این ولتاژ فکر نمیکنم دما رو بشه کنترل کرد.

باتشکر:11:

avecina.ir
13-02-2009, 19:30
دوست عزیز من یک پردازنده مثل E8200 را تا 3.2 گیگاهرتز اورکلاک کردم با ولتاژ 1.4 دما از 70 پایینتر نیومد (خنک کننده CM Hyper 212) در OCCT حالا شما چطور با یک پردازنده 65nm و چهار هسته ای در حالت Full Load دماتون 65 میتونه باشه؟

اشتباه شده احتمالا!:10:

شما ببینید با OCCT تست 15 دقیقه ای دما چطوره چون با این ولتاژ فکر نمیکنم دما رو بشه کنترل کرد.

باتشکر:11:
سلامم...شما همووون PCminister فروم سخت افزارین؟؟:20:
دماش خیلی بالاست توووی 3.2GHz هفتاد درجه اصلن عادی نیستش اگه توووی همین تاپیگ را بگردی میبینی توووی این فرکانس دمای کمتری داشتن