PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد خطایاب در فرمهای ویژوال بیسیک ErrorHandler in VisualBasic forms

تکنیک برتر
10-09-2006, 04:36
نویسنده :houshang.karami
مشکلی که معمولا برنامه نویس ها بعد از برنامه نویسی سیستم دارند مسیله پشتیبانی و گرفتتن خطا های احتمالی سیستم است یکی از روشهایی که معمولا برای خطا یابی مورد استفاده قرار می گیرد این است که ما بفهمیم که خطا داخل کدام تابع یا رویه اتفاق افتاده است و بتوانیم خطاها را تا جایی که ممکن است ذخیره کنیم این برنامه که من آماده کرده ام در حقیقت این مسیله را حل می کند این برنامه را من روی دوسیستم بزرگ چک کرده ام و بخوبی خطاها را گزارش می دهد مراحل کار برنامه بصورت زیر است که ابتدا برنامه نویس سورس فرم یا فرمهای لازم برای گذاشتن خطایاب را از طریق سیستم معرفی می کند لازم بذکر است که سورس اصلی در حین پردازش تغییر نمی کند و سپس مقصد فرمهایی که داخل آنها خطایاب گذاشته شده است را نیز برنامه نویس به سیستم می دهد برنامه یک قسمت دیگر بنام تنظیمات دارد که برنامه نویس در آنجا می تواند مضمون پیغامی که هنگام خطا به کاربر نمایش داده شود را معرفی کندو حتی نوع لاگ کردن رانیز به سیستم خطایاب گزارش دهد به هر صورت سایت برنامه نویس اولین سایتی هست که من این برنامه را گذاشته ام وامیدوارم برای دوستان عزیز برنامه نویس کارآیی لازم را داشته باشد اگر برنامه مشکلی داشت یا دوستان پیشنهاد جدیدی دارند با من از طریق ایمیل تماس بگیرند
برای دانلود این برنامه به لینک زیر بروید
به نقل از نویسندش
این هم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگه هیچ گونه خبر از سایتش و ... در مورد این شخص نمی دانم این یه زمونی برادرم این آموزش و برنامه را ذخیره کرده بود که برایتان گزاشتم.هنوز خودم امتحان نکردم ولی میگن که درست کار می کنه